Találatok: 1 - 9 (9 összesen)
  1. #1

    AC MX5 - büntetések - Jerez

    A kihirdetés során az incidensek nem kerülnek szöveges értékelésre, a büntetési tételeknél csak a vétség meghatározása lesz olvasható és csak nagyon kirívó esetben lesz szöveges magyarázat. Természetesen lökés és lökés, valamint leszorítás és leszorítás között is van különbség, tehát ezen vétségek után sem fog mindig ugyan az a büntetési tétel szerepelni.

    Kérnénk mindenkit, hogy alaposan nézze át a replay-en a rá vonatkozó eseteket és gondolja át, mit csinált rosszul és utána vonja le a megfelelő következtetéseket, hogy a jövőben hogy ne kerüljön többet ilyen helyzetbe! Akinek kérdése van a büntetésével kapcsolatban, vagy szeretne kérni bővebb magyarázatot, azt természetesen megteheti, de csakis udvarias, kulturált formában, más különben nem fogunk reagálni. Akkor sem fogunk reagálni, ha nincs konkrét kérés/kérdés, csak valami "bedünnyögés" olvasható!

    Jerez 2019. október 27.

    Óvások:
    A R1 2:36 Baán Szabolcs - Mezei Gábor: Mezei Gábor - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R1 5:46 Lányi Tamás - Oláh Gergely: versenybaleset
    A R1 6:06 Oláh Gergely: Oláh Gergely - Veszélyes visszatérés a pályára, baleset okozása - 4 figyelmeztetés
    A R1 6:11 Géczi Péter - Tóth Levente: Géczi - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R1 10:55 Polgár Balázs - Csépány László: versenybaleset
    A R2 1:40-2:00 Szabolcs Kéri - Oláh Gergely: Kéri Szabolcs - lökés, kiforgatás (2 esemény) - 4 figyelmeztetés
    A R2 2:22 Lányi Tamás - Fehér Norbert: Lányi Tamás - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R2 2:34 Géczi Péter - Kiss János: Géczi - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R2 3:54 Ács Attila - Tóth Levente: Ács Attila - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R2 4:40 Mezei Gábor - Kiss János: Mezei Gábor - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R2 7:29 Fehér Norbert - Oláh Gergely: Oláh Gergely - kiforgatás - 3 figyelmeztetés
    A R2 8:44 Homoki-Szabó Csaba - Balogh András: Homoki-Szabó Csaba - lökés - 3 figyelmeztetés


    Vágások:
    Homoki-Szabó Csaba - 3 figyelmeztetés

    Tömöl Tomi nem jelentette a BUÁ letöltését - 1 figyelmeztetés

    Az összevont büntetések összesítve:
    2 db Boxutca Áthajtás: Varga Bazsi, Rádi Péter,
    1 db Boxutca Áthajtás: Nagy Laci, Lányi Tamás, Burszky Norbert, Kéri Szabolcs, Ács Attila, Deák Ferenc, Géczi Péter, Homoki-Szabó Csaba, Oláh Gergely, Mezei Gábor,
    3 db figyelmeztetés: Piski Tamás, Kiss János, Balogh András, Tömöl Tomi, Megyeri István, Szűcs Tamás, Oláh Gergely, Zelfel Tamás,
    2 db figyelmeztetés: Nagy Laci, Lányi Tamás, Burszky Norbert, Ács Attila, Géczi Péter, Homoki-Szabó Csaba, Mezei Gábor, Csépány László,
    1 db figyelmeztetés: Varga Bazsi, Kéri Szabolcs, Tóth Levente



    Boxutca áthajtásos büntetés - a következő első futamon letöltendő, amelyen a versenyző megjelenik. Letöltése az adott futam 2. és 4. köre között kötelező. A letöltés pontos szerver szerinti idejét futam után az AC Bajnokság - BUÁ letöltése topikban jelezni szükséges.

    Ha az összevonásokban bárki bármi hibát lát, az jelezze! Ha hibára derül fény, akkor az mindenképpen javításra kerül, akár visszamenőleg is.
    Utoljára módosította: latoo; 2019. 11. 05. 09:30.

  2. #2
    A R1 5:46 Lányi Tamás - Oláh Gergely: versenybaleset
    A R2 7:29 Fehér Norbert - Oláh Gergely: Oláh Gergely - kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Ez ám a egyenlő bánásmód srácok!
    Ha én forgok meg más figyelmetlenségéből akkor az versenybaleset, ha én pöccintek meg valakit és előtte látható a felvételen, hogy fékeztem is akkor 3 figyu...
    Minden szezonban tudtok újat mutatni

  3. #3
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    A R1 5:46 Lányi Tamás - Oláh Gergely: versenybaleset
    A R2 7:29 Fehér Norbert - Oláh Gergely: Oláh Gergely - kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Ez ám a egyenlő bánásmód srácok!
    Ha én forgok meg más figyelmetlenségéből akkor az versenybaleset, ha én pöccintek meg valakit és előtte látható a felvételen, hogy fékeztem is akkor 3 figyu...
    Minden szezonban tudtok újat mutatni
    Hidd el, semmi személyes nincs a döntésben.
    Ami a mi esetünket illeti, féktáv kezdetekor nem voltál még mellettem, tehát enyém volt az ívválasztás joga, próbáltál rövidebbet fékezni, én direkt szélesebben fordultam, nem az ideális íven, hagytam is neked másfél autónyi helyet a belső íven, nem sikerült befordulnod és nekem jöttél, ezért nem én vagyok a felelős.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Greg83 írta Hozzászólás megtekintése
    A R1 5:46 Lányi Tamás - Oláh Gergely: versenybaleset
    A R2 7:29 Fehér Norbert - Oláh Gergely: Oláh Gergely - kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Ez ám a egyenlő bánásmód srácok!
    Ha én forgok meg más figyelmetlenségéből akkor az versenybaleset, ha én pöccintek meg valakit és előtte látható a felvételen, hogy fékeztem is akkor 3 figyu...
    Minden szezonban tudtok újat mutatni
    Gergő. Teljesen kívülállóként mondom, mint versenyző a versenyzőnek, mint ex VB tag, segítő szándékkal, amit vagy megfogadsz vagy sem.
    1. Te és Tamás egymás mellett fordultok be a kanyarba. Tamás hagy legbelűl Neked helyet. Figyelmes. Te leesel a belső ívről, oldalba lököd a másikat, és kiforogsz. Tamást a törésen/sokkon kívűl nem éri kár megy tovább, ha kilökted volna, bukótérbe kerűl, akkor Te kaptál volna büntetést. Igy végülis magadat büntetted. Ne ess le az ívről, furdulj legbelűl szűkebben máskor.
    2. White a kanyar elött lesodródik, tempót veszít elötted, visszasorol az ideális ívre, közel versenytempóban haladt már amikor utolérted egy gyors kanyar közepén. Még volt egykis tempókülönbség, még egy picit el kellett volna venned a gázt, de ehelyett hátulról rápaskoltál a kocsijára, amitől White kiforgott. White semmi szokatlant, kiszámíthatatlant nem tett, ideális íven ment, pár kmh-val lassabban ugyan, de ez nem egy lekövethetetlen akadály volt elötted. Rosszkor érted utol, rosszhelyen. Szélesebb kanyarban, egyenesben kikerülhetted volna, a lendületeded továbbvihetted volna.

    Teljesen más a két eset. Ha valamit nemértesz, nemtiszta, elöbb kérdezzél, ne vádaskodással kezd a dolgot.

  5. #5
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Mindenféle bántó szándék nélkül az alábbihoz kérhetnék indoklást? Saját ívemen autóztam a pálya szélén Levente húzott be elém, már így is a rázón mentem.

    R1 6:11 Géczi Péter - Tóth Levente: Géczi - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Köszi.

    Peti

  6. #6
    Sziasztok!

    A R2 3:54 Ács Attila - Tóth Levente: Ács Attila - kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Szeretnék én is érdeklődni erről az esetről, hogy a későbbiekben igyekezzek a megfelelően eljárni hasonló szituációban.
    Az én szemszögem, hogy majdnem csak Levente forgatta ki magát rajtam. Az ütközéskor teljesen a pálya szélén voltam, egyenesen haladtam. Fékeznem kellett volna?

  7. #7
    Idézet Eredetileg peti931 írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenféle bántó szándék nélkül az alábbihoz kérhetnék indoklást? Saját ívemen autóztam a pálya szélén Levente húzott be elém, már így is a rázón mentem.

    R1 6:11 Géczi Péter - Tóth Levente: Géczi - lökés, kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Köszi.

    Peti
    Az eseteteknél Levi végig előtted volt, ugyan próbáltál bemenni mellé, de jól gyorsított ki, és egy pillanatra sem tudtál annyira mellé érni, hogy jogod legyen a pozícióra, nem volt meg az első/hátsó tengely átfedés. Levi ment a normál versenyíven, neked elfogyott a hely, egy picit bele kellett volna emelned a gázba, pont annyira, hogy ne pöcköld meg a fenekét.



  8. #8
    Idézet Eredetileg acsati írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    A R2 3:54 Ács Attila - Tóth Levente: Ács Attila - kiforgatás - 3 figyelmeztetés

    Szeretnék én is érdeklődni erről az esetről, hogy a későbbiekben igyekezzek a megfelelően eljárni hasonló szituációban.
    Az én szemszögem, hogy majdnem csak Levente forgatta ki magát rajtam. Az ütközéskor teljesen a pálya szélén voltam, egyenesen haladtam. Fékeznem kellett volna?
    A kanyarban picit összeértetek, aminek a következtében kisodródtál és elhagytad a pályát, ezután tulajdonképpen a pályára visszatérés közben neked kellett volna jobban figyelni, hogy tisztán vissza tudsz-e térni vagy sem, itt is egy pici gázelvétellel be kellett volna sorolni Levi mögé.

    Tudom utólag kívülről könnyű okoskodni, de ezekből az esetekből tanul az ember, és legközelebb talán jobban kezeli azokat a szitukat, amiket ilyen módon már megismert.

  9. #9
    Géczi Péter Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 03. 31.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    75
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Az eseteteknél Levi végig előtted volt, ugyan próbáltál bemenni mellé, de jól gyorsított ki, és egy pillanatra sem tudtál annyira mellé érni, hogy jogod legyen a pozícióra, nem volt meg az első/hátsó tengely átfedés. Levi ment a normál versenyíven, neked elfogyott a hely, egy picit bele kellett volna emelned a gázba, pont annyira, hogy ne pöcköld meg a fenekét.


    Köszi a visszajelzést, legközelebb jobban figyelek.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •