Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (69 összesen)
  1. #1
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495

    Fejhallgató vásárlás

    Sziasztok!
    Fejhallgatót szeretnék venni holnap, nem bírta a Porsche pakkot a mostani.
    - Kinek mi a tapasztalata? Használ valaki bluetoothosat? Nem "késik" a hang? Nem rosszabb a hang minősége? Más vezeték nélküliről vélemény?
    - Megéri gamer headsetet venni? Jó az a 7.1 amit egyes márkákra ráírnak?

    A mikrofont szökőévente használom, de lehet, hogy ha lenne normális, akkor TS-et is szívesebben bekapcsolnám.
    Jöhet pro-kontra meg minden.

    És még egy kérdés, ha nem is szimulátorozni, de próbált már valamelyikőtök vezetéses (bone-conducting) fülhallgatót? Milyen a hangminőség? Ezt lehet kivülről is hallani?

    köszi
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 11. 25. 12:23.

  2. #2
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Fejhallgatót szeretnék venni holnap, nem bírta a Porsche pakkot a mostani.
    - Kinek mi a tapasztalata? Használ valaki bluetoothosat? Nem "késik" a hang? Nem rosszabb a hang minősége? Más vezeték nélküliről vélemény?
    - Megéri gamer headsetet venni? Jó az a 7.1 amit egyes márkákra ráírnak?

    A mikrofont szökőévente használom, de lehet, hogy ha lenne normális, akkor TS-et is szívesebben bekapcsolnám.
    Jöhet pro-kontra meg minden.

    És még egy kérdés, ha nem is szimulátorozni, de próbált már valamelyikőtök vezetéses (bone-conducting) fülhallgatót? Milyen a hangminőség? Ezt lehet kivülről is hallani?

    köszi
    Nekem most egy ilyenem van:
    http://www.hyperxgaming.com/us/headsets/cloud/h3cl

    Tökéletesen meg vagyok vele elégedve, sima stereo, nincs benne semmi hókuszpókusz. A mikrofonja levehető, így ha nem kell neincs útban. Hangminősége kiváló, a zsinórja igen hosszú alapból is, de jár hozzá hosszabító is, és sima jack dugós.

  3. #3
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is ilyen van és ha jól látom nemrég le is esett az ára 20 ropi alá.

    Ez egy zárt füles, ami nem azért jó mert nem hallatszik ki, hanem mert én sem hallom benne az asszonyt! (persze így fennáll a veszélye, hogy néha hozzámb@sz vmit )
    A mikrofonja nagyon szép tiszta, a fejhallgató része is korrekten szól, mondjuk az is tény, hogy zenét érdemben nem ezzel kell hallgatni, nem hifi füles.

    A 7.1-en fejhallgatóban nem tudom mennyi értelme van, én még sosem próbáltam olyat.

  4. #4
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A 7.1-en fejhallgatóban nem tudom mennyi értelme van, én még sosem próbáltam olyat.
    Én próbáltam már 7.1eset 60 ezer környékén (http://mikrofonos-fejhallgato.aruker...00-p264531577/), az valami mesés volt. Játékok amúgy támogatják a 7.1-et? Mert ha nem akkor felesleges
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 11. 24. 13:16.

  5. #5
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez egy zárt füles, ami nem azért jó mert nem hallatszik ki, hanem mert én sem hallom benne az asszonyt! (persze így fennáll a veszélye, hogy néha hozzámb@sz vmit )
    Hát ezen hangosan felkacagtam
    Ide vonatkozó vicc: "Soha többé nem veszek feleségül kézilabdás nőt. Bármit hozzámvág, eltalál "
    (Említettem már, hogy a feleségem valamikor kézilabdázott? )

    Visszatérve a témához: én valami vezeték nélküli fülhallgatóban gondolkodom, mert épp tegnap akartam sokadszorra felbukni a zsinórban... Érdekelne, hogy valakinek van-e ilyen és mik a tapasztalatok! (pl. a kimerülés ideje, a töltés hosszúsága, stb.)

  6. #6
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én próbáltam már 7.1eset 100 ezer környékén, az valami mesés volt. AC amúgy támogatja a 7.1-et? Mert ha nem akkor felesleges
    v1.9 changelog:
    - 7.1 surround should now work as expected (on all platforms)

  7. #7
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    v1.9 changelog:
    - 7.1 surround should now work as expected (on all platforms)
    A gyakorlatban nekem "sima" 5.1-es hangokat sem sikerült (csak a sub és a 2 front szól) kihoznom az AC-ból.

  8. #8
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Nekem sennheiser HDR 130 van még jelenleg, jövőhéten talán érkezik a kari ajándékom az pedig RS 170 lesz. Ezek ugye zsinór nélküli cuccok és nagyon szépen szólnak. A hang nem késik semmit sem. Elsősorban ezek zene hallgatásra lettek ki találva de megállja a helyét a játékban is!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  9. #9
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Én próbáltam már 7.1eset 60 ezer környékén (http://mikrofonos-fejhallgato.aruker...00-p264531577/), az valami mesés volt. Játékok amúgy támogatják a 7.1-et? Mert ha nem akkor felesleges

    Biztos, csak azt nem értem hogyan jön az sima jack dugón, ami nem vonalszintű.
    Ennyit nem szánok rá.
    Inkább ilyesmi: http://www.emag.hu/logitech-g430-mik.../pd/D6HX9BBBM/
    Vagy amit Laci és Szabi ajánlott, csak fogalmam sincs mit nézzek az összehasonlításban.
    Ugyanakkor még azt sem vetem el amit Tamás ír, hogy egy sima fejhallgató, mikrofon nélkül. Akkor talán ugyanennyiből jobb minőséget kapok, vagy nem?

  10. #10
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Biztos, csak azt nem értem hogyan jön az sima jack dugón
    Sehogy. Hdmi-s ez

  11. #11
    Sipos Dániel Versenyző Captain Nigga logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 31.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    85
    Ha vezeték nélküli kell olcsón én ezt ajánlom: Creative Sound Blaster Tactic3D Rage
    Akku 15-16 órát bír, mikrofonja levehető, késést nem tapasztalok. Biztos nem ez a legszebb hangú fejes de nekem játékra, zenére, filmre is megfelel. Ennyiért szerintem ajándék.

  12. #12
    Idézet Eredetileg Captain Nigga írta Hozzászólás megtekintése
    Ha vezeték nélküli kell olcsón én ezt ajánlom: Creative Sound Blaster Tactic3D Rage
    Akku 15-16 órát bír, mikrofonja levehető, késést nem tapasztalok. Biztos nem ez a legszebb hangú fejes de nekem játékra, zenére, filmre is megfelel. Ennyiért szerintem ajándék.
    Ennek tényleg nagyon jó ára van, és jónak is tűnik köszi! Postaköltséggel is alig több, mint húszezer!

    Egyelőre ezt és ezt néztem, mert ezek tudják a 7.1-et, igaz kétszer annyiba is kerülnek...

  13. #13
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Én 7.1es fülessel néztem meg egy direkt erre csinált tesztfilmet ismerősnél és nagyon élvezetes volt, biztosan hozzá tud adni az is a vezetési élményhez ha működik. Viszont ezek szerint pl AC-val nem biztos hogy működik, hiába jött ki az 1.9el javítás hozzá

  14. #14
    Pákolicz Róbert Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Zalaegerszeg
    Üzenetek
    41
    "Inkább ilyesmi: http://www.emag.hu/logitech-g430-mik.../pd/D6HX9BBBM/"

    Nekem ennek a "kistesója" van: http://gaming.logitech.com/hu-hu/pro...gaming-headset célnak tökéletesen megfelel, szép a hangja, basszus rendben, meg amúgy is fülesből drágát nem érdemes venni, mert fogyóeszköz, úgy is széttörik, vezeték nélkülibe meg szerintem a többsége nagy szar, csak sisterség, régebben volt szerencsém szinte összeset kipróbálni eladóként, senkinek sem ajánlottam...

  15. #15
    Én TruthleBeach Z60-at használok.

    Nálam az egyetlen füles volt, ami szóba jöhetett 200€-n belül, mivel ez az egyetlen füles ezen a határon belül, amelyik tudja azt a funkciót, hogy a chat (TeamSpeak) és játék hangereje a füles vezetékén elhelyezett vezérlőn KÜLÖN, egymástól teljesen függetlenül, a játékból való kilépés n
    nélkül állítható!

    https://intl.turtlebeach.com/eu/headsets/ear-force-z60

  16. #16
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Én TruthleBeach Z60-at használok.

    Nálam az egyetlen füles volt, ami szóba jöhetett 200€-n belül, mivel ez az egyetlen füles ezen a határon belül, amelyik tudja azt a funkciót, hogy a chat (TeamSpeak) és játék hangereje a füles vezetékén elhelyezett vezérlőn KÜLÖN, egymástól teljesen függetlenül, a játékból való kilépés n
    nélkül állítható!

    https://intl.turtlebeach.com/eu/headsets/ear-force-z60
    Ez is jó! Csak ez meg nem szállít Magyarországra, de ahogy nézem Finnországba se.
    Ahogy egyre több a lehetőség, annál kevésbé vagyok határozott.
    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

  17. #17
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Hozzam szallitanak Amazonrol, nezd meg te is, ha nem megy szolj es megoldjuk. 73 EUR-ert van.

  18. #18
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Hozzam szallitanak Amazonrol, nezd meg te is, ha nem megy szolj es megoldjuk. 73 EUR-ert van.
    Huuuu hát köszönöm szépen! Bécs, ugye? Oda szállítanak. Még megvárom a holnapot, hogy mit virítanak a webshopok itthon aztán lehet, hogy megkereslek privátban.

  19. #19
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ez is jó! Csak ez meg nem szállít Magyarországra, de ahogy nézem Finnországba se.
    Ahogy egyre több a lehetőség, annál kevésbé vagyok határozott.
    Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!
    60€-ért szórják itt... Headset Z60 DTS X 7.1 Tilaääni Turtle Beach (PC, MAC, Mobile) http://www.vpd.fi/headset-z60-dts-x-...ac-mobile.html

    Innen küldtem ismerősnek is, 93€ lett a vége.

  20. #20
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Navy írta Hozzászólás megtekintése
    Én TruthleBeach Z60-at használok.

    Nálam az egyetlen füles volt, ami szóba jöhetett 200€-n belül, mivel ez az egyetlen füles ezen a határon belül, amelyik tudja azt a funkciót, hogy a chat (TeamSpeak) és játék hangereje a füles vezetékén elhelyezett vezérlőn KÜLÖN, egymástól teljesen függetlenül, a játékból való kilépés n
    nélkül állítható!

    https://intl.turtlebeach.com/eu/headsets/ear-force-z60
    Egy elnyűtt Z22 után váltottam (vissza) a sima jack dugós HyperX-re. Pontosan azért mert az USB csatolás miatt külön eszközként látszódott a hangártya mellett, ami elég sok problémát okozott. Sok játékban laggolt a hang, hetekig szívtam vele, míg sikerült egy használható állapotot elérnem - amíg ki nem húztam valamiért. Utána ugyan úgy jöttek a szívások szinte minden alkalmazásban.

    Persze sorround igény esetén mindenképp le kell mondani a jack dugós megoldások egyszerűségéről. - szóval ez csakt úgy a margóra írtam

  21. #21
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387

    fejhallgató vásárlás

    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Persze sorround igény esetén mindenképp le kell mondani a jack dugós megoldások egyszerűségéről. - szóval ez csakt úgy a margóra írtam
    Én úgy tudom sima sok jack dugós megoldások is vannak, azok talán jobbak is, mert nincs bennük vmi gagyi noname DAC.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 25. 11:24.

  22. #22
    Matejka Zoltán Versenyző zolibphc logója
    Csatlakozott
    2010. 03. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.375
    Sziasztok!

    Épp egy Steelseries Siberia fejhallgatót várok külföldről, amint kipróbáltam, megírom mik a tapasztalatok!

  23. #23
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Füles buzi vagyok, rengeteg fajta volt már a fejemen, ha nem számít a pénz akkor Sennheiser Game One/Zero (75-80e Ft), ha 7.1 is kell akkor PC 363D/373D (80e Ft). Zelfi által ajánlott RS 170 is tökéletes, MM-be próbáltam és nagyon jó, viszont ez esetben nincs mikrofon. A lényeg hogy ezek mind hifi minőségű headsetek.

    Ha az ár is számít, akkor a fentebb már említett Hyperx családot ajánlom, ár/érték arányban jelenleg nem tudnék jobbat mondani. A nem rég kijött Cloud Stinger (15e Ft) se rossz, de igazából a Cloud I-II-őt válaszd (20-25e Ft). Jól szól és nagyon masszív elnyűhetetlen darabok. Külön kiemelném a mikrofon részét, tisztán szól, nem zajos és nincs visszhang. Jack-es, nem kell állítgatni, bedugod és működik. A fejpánt teljes fém Y lengőcsatos, sose fog eltörni, sok ismerősömnek van és nagyon szeretik. Nem hifi minőség, de nem is kerül annyiba.

    Fejhallgató vásárlásnál hangzás mellett én három dologra szoktam figyelni:
    - ovális legyen a fülpárna rész, mivel az ember füle is ilyen, nem kör vagy valami krix-krax.
    - akkora legyen ez a fülpárna amibe belefér a füled, ne rajta legyen, hanem körülötte.
    - ha egy mód van rá Y lengőcsatos felfogatásút válassz, ez fog tökéletesen a fejedhez simulni.

    Remélem tudtam segíteni!
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2016. 11. 25. 15:33.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  24. #24
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Köszönöm a sok-sok tanácsot, e mellett döntöttem:
    https://www.amazon.de/Turtle-Beach-P...rtle+beach+i60

    Persze ez is úgy történt, hogy meghallgattam mindenkit és nagyjából a teljes ellentétét cselekedtem.
    De azért meg is tudom magyarázni talán (magamnak biztos)
    - wireless (bár ez eredetileg nem volt szempont), ráadásul wifi és bluetooth is, tehát lag sincs a gépen és ha kell telefonos zenéhez is jó, meg akár sima jackkel is használható
    - 7.1: szerettem volna ha már pénzt adok érte jobb legyen mint a 15 (!) éves Philipsem.
    - azt mondják kényelmes
    - azt mondák jó a mikrofonja (és egy esetleges jövőbeni óvás vizsgálaton már nem b@szom fel a kedves sporttársakat a kattogó hangokkal; pacsi Szabinak és Józsinak)
    - eredetileg 400€, most meg 100€, gondolom lesz valami újabb kiadás, de remélem nekem pont megfelel.

    És ha minden jól megy, akkor Piski Tamás már a Mikulás futamot ebben nyomhatja, utána meg továbbítja nekem. (köszi mégegyszer!)

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Full amatőr kérdés, fülesben tényleg lehet érdemben hallani ezeket az 5.1, meg 7.1 dolgokat?
    Ezekben tényleg 6-8 db hangszóró van, vagy ez vmi trükközés? Ha utóbbi, akkor gondolom annyit is ér, vagy nem?
    A x.1-et végképp nem értem fülesben, hol a mélyáda és csak az egyik fülben van, vagy mi?

    Nekem eddig csak sztereó volt.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 11. 25. 18:30.

Oldal: 1 / 3 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •