Oldal: 9 / 10 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 UtolsóUtolsó
Találatok: 201 - 225 (235 összesen)
  1. #201
    Idézet Eredetileg KommyKT írta Hozzászólás megtekintése
    Próbáld meg a dns kiszolgálódat áttállítani vagy a 8.8.8.8-ra vagy a 8.8.4.4-re és utána próbáld meg a pingelést, lehet csak olyan rossza dns kiszolgálón vagy ami kerülőútra viszi a csomagokat. dns beállítás

    De ha nem ért ennyire hozzá akkor ilyenekkel ne próbálkozzon mert a végén több bajt csinál mint hasznot előbb az általánosabb problémákat szűrje ki, utána menjen a bele a DNS átjárókba...

  2. #202
    Kovács Tomi Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 08. 23.
    Város
    Sopron
    Üzenetek
    158
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    De ha nem ért ennyire hozzá akkor ilyenekkel ne próbálkozzon mert a végén több bajt csinál mint hasznot előbb az általánosabb problémákat szűrje ki, utána menjen a bele a DNS átjárókba...
    Hát szerintem amiket te ajánlasz sokkal komolyabb dolgok, mint a dns kiszolgáló átállítás amit ugyan ezzel a leírással vissza is tud állítani, és a hibából adódóan sokkal valószínűbb. Azért egy windows telepítés és a modemben valaó turkálás sokkal veszélyesebb dolog.

  3. #203
    Idézet Eredetileg KommyKT írta Hozzászólás megtekintése
    Hát szerintem amiket te ajánlasz sokkal komolyabb dolgok, mint a dns kiszolgáló átállítás amit ugyan ezzel a leírással vissza is tud állítani, és a hibából adódóan sokkal valószínűbb. Azért egy windows telepítés és a modemben valaó turkálás sokkal veszélyesebb dolog.

    A DNS átjárót is a routerben tudod állítani És amiket ajánlottam azok potenciális segítségek a probléma elhárítására.

  4. #204
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    225
    Na most már ner sincs a gépen,besírok.A gép mutatja hogy van és komunikál,de a google azt írja nincd kapcsolat.A routeren bepiáltam az a 3 lehetőséget ,letöröltem a virusírtót,kikapcsoltam a tűzfalat és most ez van.

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

  5. #205
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    225
    Valami minimális mozgás van néha,de az is lehet hogy wifin

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

  6. #206
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Persze, hogy nem mivel az UTP kábelnak 2 verziója van az egyik a routerig megy a másik pedig a routertól a gépig. Plusz kell egy pppoe-s kapcsolati pontot létrhoznod. A szolgáltatótol kapott felh. név és jelszó kell hozzá.

    De továbbra is javaslom menj végig azokon amiket írtam
    Ez már nagyon régen nincs így, de mindegy...

  7. #207
    Idézet Eredetileg vizner90 írta Hozzászólás megtekintése
    Na most már ner sincs a gépen,besírok.A gép mutatja hogy van és komunikál,de a google azt írja nincd kapcsolat.A routeren bepiáltam az a 3 lehetőséget ,letöröltem a virusírtót,kikapcsoltam a tűzfalat és most ez van.

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el


    Milyen 3 lehetőséget pipáltál át? A kábeleket jól dugtad vissza?

  8. #208
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    225
    Na vissza kivettem a pipákat és így működik

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

  9. #209
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Továbbra is azt mondom, hogy én először az ellenőrizném, hogy a bejövő net rendben van-e. Mintha írtad volna, hogy a szolgáltató is látott nálad gondot, azzal csináltak valamit? Routerben a tűzfalat se kapcsolnám ki. Ellenben egy teljes vírus keresés mellett javaslom a Malwarebytes szoftverét szintén egy teljes átvizsgálására.

  10. #210
    Idézet Eredetileg vizner90 írta Hozzászólás megtekintése
    Na vissza kivettem a pipákat és így működik

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el


    Örülök, hogy sikerült megoldani a lag problémát mindenféle felesleges kábelbontás és szolgáltató zaklatás nélkül. Általában a virusírtó szokott ludas lenni

  11. #211
    Vizner Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 10.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    225
    Igen én is örülök.Én meg már gépet akartam cserélni.

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el

  12. #212
    Idézet Eredetileg vizner90 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen én is örülök.Én meg már gépet akartam cserélni.

    Tapatalk-kal küldve az én D5803-el



  13. #213
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Segítséget kérnék:

    Az megoldható valahogy, hogy a Wifi jelet visszaalakítani "kanócosra" úgy, hogy egyszerre több eszközt is rá lehessen dugni kábellel?

    Mindez megoldható-e úgy a wifi-n és a fenti megoldással kábelesen csatlakoztatott eszközök azonos hálózaton legyenek? Tehát hogy a wifit szóró router-re csatlakoztatott eszközök direktbe lássák a wifit kanócosra alakítóra dugott eszközöket...
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 06. 12. 18:14.

  14. #214
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Segítséget kérnék:

    Az megoldható valahogy, hogy a Wifi jelet visszaalakítani "kanócosra" úgy, hogy egyszerre több eszközt is rá lehessen dugni kábellel?

    Mindez megoldható-e úgy a wifi-n és a fenti megoldással kábelesen csatlakoztatott eszközök azonos hálózaton legyenek? Tehát hogy a wifit szóró router-re csatlakoztatott eszközök direktbe lássák a wifit kanócosra visszaalakítóra dugott eszközöket...
    Van rá ezer megoldás, de szerintem te bridge-et akarsz. A legtöbb router-en pár kattintással beállítható.
    Aszonka egy darabig így kapta a netet, amíg meg nem untam halgatni a bosszankodását és át nem húztam neki egy kábelt.
    Az azonos hálózat elég tág fogalom.

  15. #215
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Van rá ezer megoldás, de szerintem te bridge-et akarsz. A legtöbb router-en pár kattintással beállítható.
    Ok köszi és milyen eszközt, funkciót, "varázsszót" kell keresni?
    Van itthon egy nem használt ilyenem (link), ez tud ilyet, vagy komolyabb cucc kell?

  16. #216
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ok köszi és milyen eszközt, funkciót, "varázsszót" kell keresni?
    Van itthon egy nem használt ilyenem (link), ez tud ilyet, vagy komolyabb cucc kell?
    Nem kell. Ezeken könyebb beállítani mint a komolyabb routereken.
    Nem esküszöm meg rá hogy pont ezt keresed, de a youtube ezt dobta elsőnek. Nem atom fizika.


    Ha a subnet maskot, azonosra állítod és jól osztod ki az ip-ket akkor esélyes hogy a gépek fogják egymást látni, de elég sokmindent lehet kattingatni.

    Amúgy ez több szempontból sem a legjobb ötlet, de kivitelezhető.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2018. 06. 12. 19:24.

  17. #217
    Olyan router kell, ami tud AP (access point) funkciót, akkor az tudja venni az elsődleges wifi router jelét.

  18. #218
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy ez több szempontból sem a legjobb ötlet, de kivitelezhető.
    Kösz, hát ha van jobb ötleted, ami nem igényel összefüggő kábelezést, azt örömmel fogadom.

  19. #219
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kösz, hát ha van jobb ötleted, ami nem igényel összefüggő kábelezést, azt örömmel fogadom.
    Nem sajna, nincs. Ezért írtam. Ha wifi-re vagy utalva akkor, ez egy működő megoldás és relatíve egyszerű.

  20. #220
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kösz, hát ha van jobb ötleted, ami nem igényel összefüggő kábelezést, azt örömmel fogadom.
    Ilyesmi nem játszik? Range extender ami még a wifi jelet is erősiti úgy ahogy és persze wifi vevőként is szolgál. Ehhez hozzádobsz egy olcsó switchet még és meg is van amit szeretnél
    https://www.arukereso.hu/router-c314...#termek-leiras

  21. #221
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ilyesmi nem játszik? Range extender ami még a wifi jelet is erősiti úgy ahogy és persze wifi vevőként is szolgál. Ehhez hozzádobsz egy olcsó switchet még és meg is van amit szeretnél
    https://www.arukereso.hu/router-c314...#termek-leiras
    Bármi szóba jöhet, nézegettem ezeket, de az nem volt számomra világos, hogy ez vissza is tudja-e alakítani kanócossá a jelet...
    Csak mert van egy olyan céleszközöm is, ami nem tudja a wifi-t, csak kábelesen megy.

  22. #222
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Amit Laci belinkelt az teljesen jó, nézd meg, hogy a TP-Link cuccodban ott van-e a funkció. DHCP-t kell úgy be állítani, hogy ne legyen IP cím ütközés. (routerek IP címe is különböző legyen pl 192.168.0.1 és 192.268.0.2). De, az is lehet, hogy ki is lehet kapcsolni és az elsődleges router a másodlagosra kötött eszközöknek is oszt ki címet.

  23. #223
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem esküszöm meg rá hogy pont ezt keresed, de a youtube ezt dobta elsőnek. Nem atom fizika
    https://www.youtube.com/watch?v=-SoJEvQayMM
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Amit Laci belinkelt az teljesen jó, nézd meg, hogy a TP-Link cuccodban ott van-e a funkció. DHCP-t kell úgy be állítani, hogy ne legyen IP cím ütközés. (routerek IP címe is különböző legyen pl 192.168.0.1 és 192.268.0.2). De, az is lehet, hogy ki is lehet kapcsolni és az elsődleges router a másodlagosra kötött eszközöknek is oszt ki címet.
    Köszi szépen, első körös tesztek alapján úgy látszik ez bejött, már csak egyedül a Steam Link kérdéses, hogy működik-e így... de azt majd holnap.

    Köszi a segítséget!

  24. #224
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Bármi szóba jöhet, nézegettem ezeket, de az nem volt számomra világos, hogy ez vissza is tudja-e alakítani kanócossá a jelet...
    Csak mert van egy olyan céleszközöm is, ami nem tudja a wifi-t, csak kábelesen megy.
    Vissza tudja, ott van az alján a port, azért is irtam hogy ha több eszköz kell akkor még bedopsz mellé egy switchet

  25. #225
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Van akinek upc connect boxa van? Szokott tapasztalni a connect box puma chipsetjének latencys problémájából eredő negatív hatást az online versenyzés során, különösen ACC-ben?

Oldal: 9 / 10 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •