Oldal: 2 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (240 összesen)

Téma: Windows 7

  1. #26

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Coopeer írta Hozzászólás megtekintése
    Szasztok!

    Én is Win 7-et akarok felteni a gépemre! 2Gb Rammal még el fog menni?

    Lennének kérdéseim is...

    - P45 és P43-as chipset szempont lehet játéknál (ICH10-esek) ?
    - DDR 2 vagy DDR3?
    Nekem is 2GB RAM van, megy. Indításkor sokat darál a HDD, úgy 2 percig (log in után), de aztán el van vele.

    Intel chipseteket nem ismerem, mindig is AMD volt . DDR2 vagy 3, az meg alaplap függő, hogy melyikbe mi megy bele, nem tudom Intelnél melyik milyen, de úgy tudom, tesztek alapján, hogy egy DDR2 800 Mhz, az kb. DDR3 1333-as szintjén van, bár tök mások a késleltetések, szóval nagyon összehasonlítani nem lehet, de általánosságban elmondható, hogy ami újabb, az jobb is.

  2. #27
    Ceglédi Csaba Regisztrált Coopeer logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    471

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Kovács Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is 2GB RAM van, megy. Indításkor sokat darál a HDD, úgy 2 percig (log in után), de aztán el van vele.

    Intel chipseteket nem ismerem, mindig is AMD volt . DDR2 vagy 3, az meg alaplap függő, hogy melyikbe mi megy bele, nem tudom Intelnél melyik milyen, de úgy tudom, tesztek alapján, hogy egy DDR2 800 Mhz, az kb. DDR3 1333-as szintjén van, bár tök mások a késleltetések, szóval nagyon összehasonlítani nem lehet, de általánosságban elmondható, hogy ami újabb, az jobb is.
    Nem hiszem, hogy nagy különbség lehet a P45 és P43 között, de az egyik prohardveres cikkben írták, hogy játékhoz elég az olcsó alaplap is csak a chipset-re figyeljünk oda. Azt tudom, hogy a memória alaplapfüggő...éppen ezért kérdem, hogy melyiket vegyem. DDR 2 Geil vagy Kingmax 1066-os 12e de DDR3 is ennyi! Ezért kérdezem De ha az előző összehasonlísodból indulok ki, hogy DDR2 800 = DDR3 1333 akkor jobb lehet a DDR2 1066-os a DDR3 1066-osnál)))

  3. #28

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Coopeer írta Hozzászólás megtekintése
    Nem hiszem, hogy nagy különbség lehet a P45 és P43 között, de az egyik prohardveres cikkben írták, hogy játékhoz elég az olcsó alaplap is csak a chipset-re figyeljünk oda. Azt tudom, hogy a memória alaplapfüggő...éppen ezért kérdem, hogy melyiket vegyem. DDR 2 Geil vagy Kingmax 1066-os 12e de DDR3 is ennyi! Ezért kérdezem De ha az előző összehasonlísodból indulok ki, hogy DDR2 800 = DDR3 1333 akkor jobb lehet a DDR2 1066-os a DDR3 1066-osnál)))
    Hát szerintem jobb, mivel azoknak tudotmmal jobbak a késleltetései, mint egy 1066-osnak, de hosszú távon lehet érdemes venni most egy DDR3-as alaplapot. Gondolom intel is effelé fog fejleszteni.

    Bár ahogy elnézem a két chipset specifikációit, max DDR3 1066-it támogatja, Ha őszinte akarok lenni, nem tudom

  4. #29
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Kovács Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is 2GB RAM van, megy. Indításkor sokat darál a HDD, úgy 2 percig (log in után), de aztán el van vele.
    Nálam is 2 Giga van, de nem darál annyit. Jópár dolgot le lehet kapcsolni. Ilyen például az előretöltés, szerintem csak feleslegesen berregteti a vinyót azzal, hogy memóriába töltse azt, amit pont nem fogok használni.
    Az állandó defragot is letiltottam, havonta egyszer megfuttatom az Auslogic Disk defragot, szerintem annyi elég.
    Ja, és a darálás lehet a NOD is. Belépés után szokása ellenőrizgetni.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  5. #30

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam is 2 Giga van, de nem darál annyit. Jópár dolgot le lehet kapcsolni. Ilyen például az előretöltés, szerintem csak feleslegesen berregteti a vinyót azzal, hogy memóriába töltse azt, amit pont nem fogok használni.
    Az állandó defragot is letiltottam, havonta egyszer megfuttatom az Auslogic Disk defragot, szerintem annyi elég.
    Ja, és a darálás lehet a NOD is. Belépés után szokása ellenőrizgetni.
    Nálam is le van tiltva egy-két dolog, defrag is, vírusirtóm meg nincs, mivel ha valami futni akar, úgyis jelzi. Szerintem a steam-et tölti sokáig, mert ahogy az ikonja megjelenik utána már minden gyors

  6. #31
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Windows 7

    Ja, ha te betöltöd a steamet akkor érthető
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  7. #32
    Ceglédi Csaba Regisztrált Coopeer logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    471

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    - el fog menni 2Gb rammal a win7.
    - Játékra inkább P45, gigabyte lapok az utóbbi időben és különösen a P45-k között erősen ajánlott. Ha tuning is lesz akkor főleg.
    - DDR2 v. DDR3 inkább DDR3, de tudni kéne pontosan milyen alaplapba szeretnéd, és milyen sebességüt. Alapvetően az ár hasonló akkor DDR3, nem mintha annyival gyorsabb lenne, főleg ha csak 1066 v. 1333-as, inkább azért mert tovább fogod tudni használni mielőtt elavul.

    Ha megírod mi mindent szeretnél rádugni, mennyit szánsz rá, és hol akarod megvenni mindezt akkor segítünk választani.

    Ó köszi

    A proci egy egyszerű Core 2 8400-as lesz ez tutti.
    Ugye ez LGA 775-ös. Néztem Gigabyte alaplapokat

    GA-EP45T-UD3LR Ez P45-ös DDR3-as 23e (elég egyzerű semmi extra bordák és csak egy PCIe-van rajta, de sztem nekem nem is kell több én csak GTR2-vel játszom ennek vannak még dúrvább változatai. EP45T-ben a T jelzi sztem azt, hogy DDR3-as és ha C van ott akkor DDR2-t és DDR3-at vezérel, de ebből sztem csak baj lehet

    Ehhez kellene még memória. De milyen? Érdemes venni márkásabbat? Párban jó nem. teszem azt 2*1Gb v 2*2 GB.

  8. #33
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Coopeer írta Hozzászólás megtekintése
    én csak GTR2-vel játszom
    Akkor viszont szerintem tök felesleges ilyen proci. Féláron kijön egy AMD Athlon II X2 240 és bőven elég (13e újonnan) + hozzá egy jó lap 15 körül megvan.
    A RAM minél több annál jobb, de maga a RAM sebessége játékban észrevehetetlen gyakorlatilag, úgyhogy sima DDR2-800 teljesen jó. Szóval ha van keret 4gigára akkor annyi, de ha 2re van a GTR2-höz az is elég lesz. A VGA fontosabb ilyen szinten mint a proci kérdés, abból Radeon 4850-et javasolnék, vagy 4770et.

    nekem ez van:
    AMD X2 240
    4gb RAM
    Radeon 4850

    1680*1050 max részletességgel esőben sincs FPS gond soha

    JA és alaplapok terén a tapasztalatom az, hogy MSI lappal még soha semmi gondom nem volt, Asus több is döglött be, a Gigabyte lapok elég jók ár/érték arányban, elég megbízhatóak is, de szoktam találni apró idegesítő hibákat. "boltos" ismerősök szerint az Asrock lapok talán a legjobb vételek mostanában mivel a legolcsóbbak, de egyáltalán nem rosszabbak az átlagnál, sőt megbízhatóak is. Szóval MSI vagy Asrock szerintem, max Gigabyte, de Asus semmiképp se.
    Utoljára módosította: Kennystyle; 2010. 01. 10. 01:18.

  9. #34
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Coopeer írta Hozzászólás megtekintése
    Ó köszi

    A proci egy egyszerű Core 2 8400-as lesz ez tutti.
    Ugye ez LGA 775-ös. Néztem Gigabyte alaplapokat

    GA-EP45T-UD3LR Ez P45-ös DDR3-as 23e (elég egyzerű semmi extra bordák és csak egy PCIe-van rajta, de sztem nekem nem is kell több én csak GTR2-vel játszom ennek vannak még dúrvább változatai. EP45T-ben a T jelzi sztem azt, hogy DDR3-as és ha C van ott akkor DDR2-t és DDR3-at vezérel, de ebből sztem csak baj lehet

    Ehhez kellene még memória. De milyen? Érdemes venni márkásabbat? Párban jó nem. teszem azt 2*1Gb v 2*2 GB.
    Szerintem nem drágább a jó minőségű RAM annyival, hogy ne érje meg, meg venni. Érdemes még utána nézni, hogy az alaplapnak van-e esetleg valamilyen RAM gyártmánnyal kompatibilitási problémája (http://www.giga-byte.hu/products/mb/...t-ud3l_10.html), ezt egyébként akkor is érdemes, ha a mem. vezérlő a prociban van. Mindenképp gyárilag párosítottat vegyél, azok biztos mennek együtt.

    Szerk.: Az ASUS alaplappal kapcsolatban két haverom is beszopta, csatlakozom az előttem szólóhoz. Eddig MSI-t, jelenleg Gigabytot használok, de asszem Asrockom sose lesz.
    Utoljára módosította: Morgo; 2010. 01. 10. 01:25.


  10. #35
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Coopeer írta Hozzászólás megtekintése
    Ó köszi

    A proci egy egyszerű Core 2 8400-as lesz ez tutti.
    Ugye ez LGA 775-ös. Néztem Gigabyte alaplapokat

    GA-EP45T-UD3LR Ez P45-ös DDR3-as 23e (elég egyzerű semmi extra bordák és csak egy PCIe-van rajta, de sztem nekem nem is kell több én csak GTR2-vel játszom ennek vannak még dúrvább változatai. EP45T-ben a T jelzi sztem azt, hogy DDR3-as és ha C van ott akkor DDR2-t és DDR3-at vezérel, de ebből sztem csak baj lehet

    Ehhez kellene még memória. De milyen? Érdemes venni márkásabbat? Párban jó nem. teszem azt 2*1Gb v 2*2 GB.
    - Ramot P4x-es alaplapba párban kell venni.
    - Gyártó tulképpen mindegy, de ha prémium márka, pl. OCZ, Corsair, kingston, Geil, Adata stb van Kingmax árban akkor ne kingmaxot vegyél
    - Alaplap jó választás a procihoz. Lefincsibb duo. Komoly tuning potenciállal. Általában 3.6Ghz alapfeszültségen 4Ghz emelet feszültéggel és jobb hőtéssel.
    - 2 v 4Gb kérdéshez megkérdezném milyen videokártyát szánsz bele, milyen felbontásban, milyen monitor? Ha GYORS videokártya és magas a felbontás is akkor elég sok texturát tud mozgatni ahhoz egy 1Gbos video kártya, hogy ne legyen elég 2Gb.

    ISI engine esetén nem értek egyet azzal, hogy csak a videokártya számít. Ez az engine 2 szálnál többet nemigen mozgat meg, de azt alaposan kihasználja, 3 és 3.66 Ghz között is lineáris a teljesítmény különbség (mértem!!).

    Tehát tudni kéne milyen videokártya és mi van már meg mindebből. Hol akarod venni és mennyit szánsz az egész bulira.
    Ha gyengébb kártyára futja csak, akkor lehetne a fenti dolgokból még jó sokat spórolni és VGA-ba fektetni. Viszont a 775 egy éppen meghaló platform, lehet nem érdemes újonan most mindezt megvenni...ha olcsó kell akkor AM3 most úgy fest tartósabb lehet és olcsón jó procik vannak, a 1156 pedíg még nem olcsó de nagyon komoly teljesítményü és sokááááig jó lesz még..775-t lehet érdemes lenne használtan garival keresni.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  11. #36
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Windows 7

    Asus-t én se vennék. Jelenleg nálam Gigabyte a favorit, és ha az ár a fő szempont akkor Asrock igen stabil deszkákat csinál, többnyire csak a tuningpotenciállal nem foglalkoznak annyit.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  12. #37
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    ISI engine esetén nem értek egyet azzal, hogy csak a videokártya számít. Ez az engine 2 szálnál többet nemigen mozgat meg, de azt alaposan kihasználja, 3 és 3.66 Ghz között is lineáris a teljesítmény különbség (mértem!!).
    Nem azt akartam mondani, hogy nem számít a proci, mert számít, de kevesebbet számít szerintem hogy X2 240 vagy E8400 mint hogy Radeon 4670 vagy 4850, én meg ezt próbáltam.
    Azt akartam sugallni, hogy nem érdemes 34ért venni egy procit ami az adott játékban alig tud a gyakorlatban többet mint egy 13ezres.(új árakkal számoltam, használtan 25e vs 10-12e)
    A gyakorlat alatt pedig azt értem, hogy mondjuk nekem 60-100FPS az Athlon X2-vel meg szokott lenni mindenhol, ez lenne mondjuk 120-150FPS az E8400-al ? Nem hiszem, de ha mégis lenne annyi, akkor se igazán lehet ténylegesen különbséget észrevenni játék közben.
    A plusz pénzből inkább érdemes 2 helyett 4 giga RAM-ot venni pl.

  13. #38
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    Nem azt akartam mondani, hogy nem számít a proci, mert számít, de kevesebbet számít szerintem hogy X2 240 vagy E8400 mint hogy Radeon 4670 vagy 4850, én meg ezt próbáltam.
    Azt akartam sugallni, hogy nem érdemes 34ért venni egy procit ami az adott játékban alig tud a gyakorlatban többet mint egy 13ezres.(új árakkal számoltam, használtan 25e vs 10-12e)
    A gyakorlat alatt pedig azt értem, hogy mondjuk nekem 60-100FPS az Athlon X2-vel meg szokott lenni mindenhol, ez lenne mondjuk 120-150FPS az E8400-al ? Nem hiszem, de ha mégis lenne annyi, akkor se igazán lehet ténylegesen különbséget észrevenni játék közben.
    A plusz pénzből inkább érdemes 2 helyett 4 giga RAM-ot venni pl.
    Jól beszélsz kb ez a teljesítmény különbség a 2 proci között. Jómagam is 4850et használok és 3.66Ghz-n megy egy e7500 (csak 3mb cache) Ha a videokártya rovására megy a vásárlás akkor egyértelmüen spórolni kell mindenen és arra költeni inkább. Viszont valahol meg kell húzni a határt, és van aki nem akar AMD-t venni. Ha AMD akkor én most egy olcsóbb quadot választanék.
    Utoljára módosította: Tilus; 2010. 01. 10. 02:00.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  14. #39

    Re: Windows 7

    Asus lapokkal sosem volt gondom, most az van, lehet, hogy csak kifogtam, vagy az ismerősök fogták ki a rosszat Szerintem mindegyik gyártónak ugyanaz a gyár gyártja az chipeket, lásd most már mindegyiken Japán kondik vannak.

    Ami a procit illeti, szerintem is felesleges egy játékhoz 4 mag. Prohardveren volt egy cikk, ahol kvázi bebizonyítitták, hogy egy 3.0 Ghz-en futó 2 magos proci kihajt egy jó VGA-t. Magyarul, 4 magnál már VGA limit van. Persze ezt most nem az új 5000-es ATI szériára értem.

    Ettől függetlenül nem rossz vételek az új Athlon II-esek, baromi olcsók, ahhoz képest, hogy miket tudnak. Pl. az X4 620 22e Ft körül már kapni, és különbségben csak annyi, hogy nincs benne annyi cache mint a Phenom II-ben.

    Én Phenomot csak amiatt fogok venni, mert nekem kell a meló miatt (Premier, AfterEffects, 3D), játék miatt sose vennék ilyet.

    Memória szinten én már nem vennék DDR2-őt és lehet elgondolkoznék azon, hogy a 775-ös tokozás már nagyon el van felejtve intel részről. AM3 AMD-nél viszont eléggé sokáig meg fog még maradni.

  15. #40
    Ceglédi Csaba Regisztrált Coopeer logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 04.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    471

    Re: Windows 7

    Tulajdonképpen a lényeget nem mondtam!

    ( Egyébként nálam csak intel proci jöhet szóba)

    MIvel én csak GTR-2 vel játszom ezért gondoltam, hogy elég lesz az LGA 775-ös és jó lesz az nekem még 3 évig. Ettől a fejlesztéstől nem várok el túlságosan nagy sebességnövekedést sőt...inkább csak a vidkari vásárlást akarom megalapozni (min. kiadássalI) ami kb nyáron lesz. A vidkarik fejlődését 100%-osan figyelemmel követem egyébként. Én nyáron egy 5770-esre pályázon , de azt majd meglátjuk még. MOst olyan 40 körül lehet venni.

    Most egy régi ATI-m van Egy X1950XT-m. De ezt csak nyáron akarom cserélni.
    Nézegettem a prohardver apróban a provikat és tényleg lehet venni 5-6 e-rel olcsóbban. A vidkarit-is onnan vettem anno.

    Tehát:
    Proci: E8400 25e (prohardverról)
    Alaplap: Az a bizonyos alaplap 22 e körül lehet Gianni-nál a prohardveren. Azért csak körül, mert a listájában csak a DDR2-es változat van 19,5e -ért
    Memória: Ez az ami olyan drága pl.

    DDR3 RAM KIT (2X2 GB) 4 GB/1333 Kingston Value 3 év gar: 23.500,-

  16. #41

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Asszem eddig bírtam idegileg. Tegnap délután szétcseszte a Windows7 a steam-et(csak offline ment), majd újraraktam a race-t+ a steam-et. Az Msn is szarakodott, majd a funrace warmupjában összeomlott a steam. Rakom vissza az Xp-t nem kínlódok ezzel a fos 7-tel. Még szerencse csak funrace volt.
    ezen a képen ott fent van egy gyorsindító menü féle, az asztalon. Na azt hogy lehet előhozni?
    köszi

  17. #42
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Kovács Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Magyarul, 4 magnál már VGA limit van
    A mostani gépemet (Asus P5QL-Pro, E7500proci 2.9GHz, 2x1Giga Kingmax 1066-os memória, Radeon 4670) a Win7 úgy értékelte, hogy a RAM!!! a gyenge pont. Persze azt nem tudom, mennyire mérvadó játékok szempontjából ez a teszt, de azért érdekes.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  18. #43
    Abért Róbert Regisztrált Abarth logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 23.
    Város
    Szombathely
    Üzenetek
    1.659

    Re: Windows 7

    Én a 32 bites verziót telepítettem fel. Olvastam a különbséget a 32 illetve a 64 bites között. Azt írják, hogy ha a CPU 64 bites akkor azon a gépen a 64 bites Windows 7 gyorsabban tud dolgozni.
    Nekem Intel E6750 2.66 Ghz-es CPU-m van. Hol látom, hogy ez hány bites?
    Nem kell az autóba zene, majd a motor muzsikál.


  19. #44

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Abarth írta Hozzászólás megtekintése
    Én a 32 bites verziót telepítettem fel. Olvastam a különbséget a 32 illetve a 64 bites között. Azt írják, hogy ha a CPU 64 bites akkor azon a gépen a 64 bites Windows 7 gyorsabban tud dolgozni.
    Nekem Intel E6750 2.66 Ghz-es CPU-m van. Hol látom, hogy ez hány bites?
    Elméletileg, ha az emlékeim nem csalnak a ma forgalomban lévő procik mind 32 illteve 64 bitesek.

  20. #45
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Windows 7

    Az internet szerint tudja a 64 bitet. "Intel® EM64T 1"
    http://answers.yahoo.com/question/in...6211936AAfQs2x

    http://processorfinder.intel.com/det...px?sSpec=SLA9V

    Innen letöltheted a 64 bites Enterprise Eval (90 napos) változatot, ha ez felmegy, akkor valóban vehetsz 64 bitest.
    http://technet.microsoft.com/en-us/e.../cc442495.aspx

    De a 64 bitesnek vannak hátulütői. Alig van 64 bites szoftver, még a Flash player sincs megírva 64 bitre, tehát netezéskor sem tudod kihasználni a 64bitet.
    Énszerintem a 64 bitet csak azoknak érdemes, akik több, mint 4giga memóriát használnak, megvan a 64bites szoftverük amivel dolgoznak, vagy esetleg szervert üzemeltetnek. Mert te, amikor elindítod a steamet, vagy a GTR2-t, vagy GPL-t, a 64bites Windows úgyis egy 32bites keretrendszert tölt be hozzá, és azon belül futtatja, és vége a 64bites csodának.
    Utoljára módosította: vlevi; 2010. 01. 10. 14:47.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  21. #46

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    De a 64 bitesnek vannak hátulütői. Alig van 64 bites szoftver, még a Flash player sincs megírva 64 bitre, tehát netezéskor sem tudod kihasználni a 64bitet.
    Énszerintem a 64 bitet csak azoknak érdemes, akik több, mint 4giga memóriát használnak, megvan a 64bites szoftverük amivel dolgoznak, vagy esetleg szervert üzemeltetnek. Mert te, amikor elindítod a steamet, vagy a GTR2-t, vagy GPL-t, a 64bites Windows úgyis egy 32bites keretrendszert tölt be hozzá, és azon belül futtatja, és vége a 64bites csodának.
    Na igen, de azért a windows 7 (64 bit) gyorsabb, mint a 32 bit. Itt most csak az oprendszert mondom, nem azt, hogy miket futtatsz rajta. Nagyobb memóriát tud kezelni így, nem kell annyi Virtuális memória.

    Én látom értelmét a 64 bitnek, főleg úgy, hogy nálam a photoshop alap és ebből a 64 bites, eléggé alázza a 32 bitest. Amúgy szerintem egyre több szoftver jön ki 64 bitre.

  22. #47
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Coopeer írta Hozzászólás megtekintése
    Szasztok!

    Én is Win 7-et akarok felteni a gépemre! 2Gb Rammal még el fog menni?

    Lennének kérdéseim is...

    - P45 és P43-as chipset szempont lehet játéknál (ICH10-esek) ?
    - DDR 2 vagy DDR3?
    Win7-nek minimum 1 GB RAM kell meg asszem 1,8 GHz-es proci... ha ez megvan minimum, akkor simán fog futni.

  23. #48
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Coopeer írta Hozzászólás megtekintése
    Tulajdonképpen a lényeget nem mondtam!

    ( Egyébként nálam csak intel proci jöhet szóba)

    MIvel én csak GTR-2 vel játszom ezért gondoltam, hogy elég lesz az LGA 775-ös és jó lesz az nekem még 3 évig. Ettől a fejlesztéstől nem várok el túlságosan nagy sebességnövekedést sőt...inkább csak a vidkari vásárlást akarom megalapozni (min. kiadássalI) ami kb nyáron lesz. A vidkarik fejlődését 100%-osan figyelemmel követem egyébként. Én nyáron egy 5770-esre pályázon , de azt majd meglátjuk még. MOst olyan 40 körül lehet venni.

    Most egy régi ATI-m van Egy X1950XT-m. De ezt csak nyáron akarom cserélni.
    Nézegettem a prohardver apróban a provikat és tényleg lehet venni 5-6 e-rel olcsóbban. A vidkarit-is onnan vettem anno.

    Tehát:
    Proci: E8400 25e (prohardverról)
    Alaplap: Az a bizonyos alaplap 22 e körül lehet Gianni-nál a prohardveren. Azért csak körül, mert a listájában csak a DDR2-es változat van 19,5e -ért
    Memória: Ez az ami olyan drága pl.

    DDR3 RAM KIT (2X2 GB) 4 GB/1333 Kingston Value 3 év gar: 23.500,-
    Egy tanács: ha nem nagyon létszükséglet a VGA, akkor inkább várd meg az új GF/Radeon 6xxx szériát. 5770 annyival nem gyorsabb, mint a 4850, hogy dupla áron adják. Először én is 5770-et akartam, aztán lebeszéltek róla, hogy ne vegyek olyat hanem inkább 4850-et. Végső soron nem bántam meg, mert ezzel a konfiggal szárnyal minden game-be a cucc:

    ASUS M2N-E SLI
    AMD Athlon 64 X2 5600+
    2*1 GB Kingmax DDR2/800 MHz RAM

    Szóval kifogástalan a gépem, volt 1 kis problémám a táppal, attól vacak volt picit a gép, de miután lecseréltem egy minőségire, azóta megoldódni látszik a téma.

    Abarth
    : ha írsz PÜ-t nekem, hogy milyen verziód volt Win7-ből, akkor utána tudok nézni a dolognak, hogy miért csinálhatta azt, illetve ha gondolod, küldök "meglepetést is. (Feltéve ha szeretnél Win7-et használni.)

  24. #49
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    A mostani gépemet (Asus P5QL-Pro, E7500proci 2.9GHz, 2x1Giga Kingmax 1066-os memória, Radeon 4670) a Win7 úgy értékelte, hogy a RAM!!! a gyenge pont. Persze azt nem tudom, mennyire mérvadó játékok szempontjából ez a teszt, de azért érdekes.
    Ez azért érdekes mert ugyanezzel a procival, de 4Gb kingston 1066 rammal nekem 7.0-t adott a ramra. Igaz 1100Mhz-en fut
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  25. #50
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028

    Re: Windows 7

    Idézet Eredetileg Kovács Balázs írta Hozzászólás megtekintése
    Én látom értelmét a 64 bitnek, főleg úgy, hogy nálam a photoshop alap és ebből a 64 bites, eléggé alázza a 32 bitest. Amúgy szerintem egyre több szoftver jön ki 64 bitre.
    Akkor pont téged említettelek akkor amikor azt írtam, hogy ""megvan a 64bites szoftverük"
    Igen, ha a szoftver 64 bites, akkor teljesen jogos. De attól, hogy 64bites oprendszeren futtatok egy 32 bites szoftvert, maga a szoftver nem hiszem, hogy gyorsabb lenne.
    Én még várok 5-6 évet ezzel a 64 bit dologgal, akkor majd meglátjuk. Addíg nem akarok gépet cserélni
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

Oldal: 2 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •