Oldal: 9 / 9 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9
Találatok: 201 - 225 (225 összesen)
  1. #201
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    ha lenne óvás ilyen ügyben akkor így a bürokrtaikus hülyeség miatt a VB-nek is több munkája lenne (már ha tényleg megnézik a kigyűjtött pl 80 vágást egyesével)
    Tomi leírta h melyik kanyarokban érezte úgy h folyamatosan előnyt szereznek vele szemben vágás miatt... ezt a VB 15 perc alatt csekkolhatja egy free kamerával időgyorsítással...

    a kigyüjtögetett vágás meg órákat vesz el a bejelentő és a VB tagok életéből is (aztán a 80-ból lehet lesz 100 )... csak arra jó h ne csinálja senki és lehessen vagdosni csak ne legyen róla szó ...
    Annyit hozzáfűznék az óvás leadásához, hogy kívülről könnyű azt mondani, hogy nézzétek csak meg, végigvágta az egész futamot. Ha nem gondolod végig, valóban hihetőnek hangzik, hogy pikk pakk megvan 15 perc alatt. Egy komplett futam átnézése 1 versenyzőre alsó hangon 30-40 perc (ha nem csak felületesen átpörgeted, hanem érdemi munkát végzel). Ezzel szemben egy ilyen pontatlan óvás leadása 20 másodperc. Ha ezt elfogadjuk, 3 futam múlva a cirka 30 fős mezőny felét vizsgálhatnánk, hisz rohadt könnyű bebökni egy 20 másodperces óvást, ezzel szemben a VB-nek ez már 8-9 munkaórás plusz feladat a többi balesetes óvás mellett.
    Persze vállaltuk, akkor csináljuk is. Ez tök jogos lenne, ha ezt csinálnánk napi 8-ban fizetésért... De nekünk is van munkánk, családunk, szabadidőből meg kevés. Szerintem ezt nem kell tovább magyarázni. Próbáljuk becsülettel megcsinálni a feladatokat, de azt nem szeretjük, ha a mi ***-al verik a csalánt.

    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha akarja a VB akkor foglalkozik vele ha nem akkor meg el kell felejteni a fehér vonalazást és valamelyik objektív megoldást használni az esélyegyenlőség jegyében...
    Mi lenne "objektív" megoldás?
    A fehér vonalnál objektívebbet nem tudok elképzelni, az mindenhol és mindenkinek ugyanott van.
    Ha arra gondolsz, hogy egyes kanyarokban a kényelemnek és a könnyebb pályahasználatnak megfelelően engedjünk szélesítést/vágást, az nem objektívebb, csak kényelmesebb a versenyzőknek, ugyanis ugyanúgy lehetne a megengedettnél tovább vágni/szélesíteni, a nem kiemelt kanyarokban átlépni a fehér vonalat, amit utána ugyanúgy meg lehetne óvni és vizsgálni.

    A spai futam nyilvánvaló, hogy botrányos volt vágás szempontjából, de a komplett mezőnyre értve. Könnyebb lenne kiemelni pár embert azok közül, akik hozzávetőlegesen szabályosan mentek a futamon. Ezt szervezőként mi is észleltük, és gondolkozunk, hogy mit lehetne csinálni, de a fenti számításból adódik, hogy a teljes mezőny ellenőrzése kb 18 plusz óra lenne. Ez lenne a jó megoldás, de nyugodtan kövezzetek meg, sajnos ezt nem tudjuk bevállalni. Ennek ellenére nem engedtük el a témát, de még nem találtuk meg a megfelelő megoldást, addig meg minek nyilatkozzunk bármit is. Ezt most csak azért írom le, mert ahogy látom ismét eljött a vágás probléma szokásos éves fellángolása, valamint ne gondoljátok, hogy nem foglalkozunk a problémával.

  2. #202
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni az egész storyhoz, amit ismételten minden évben újra játszunk, hogy csakis ott vágtam/szélesítettem, ahol a program a qualin is engedte (ugye ott bekapcsolva van a vágáskezelés). Ha ott érvényesnek bizonyult a köröm, akkor a versenyen miért nem?

  3. #203
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni az egész storyhoz, amit ismételten minden évben újra játszunk, hogy csakis ott vágtam/szélesítettem, ahol a program a qualin is engedte (ugye ott bekapcsolva van a vágáskezelés). Ha ott érvényesnek bizonyult a köröm, akkor a versenyen miért nem?
    Idézet a versenyszabályzatból:
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    • Pálya levágás: minden esetben kötelező 2 kerék teljes terjedelmével a pálya szélét jelző fehér vonalon belül haladni. Szabadon óvható, ha valaki szabálytalanságot észlel a verseny, vagy a kvalifikáció során. Vágással szerzett jogtalan előnyt kötelező a lehető legrövidebb időn és úton belül visszaadni. Ha valaki nem így jár el, illetve ha valaki egy futamon 3x is levágja a pályát és ez bármilyen módon a VB tudomására jut, akkor büntetést von maga után!
    A játék gyári vágáskezelése nem mérvadó, sokszor nem egyezik a mi szabályunkkal, a szabályzat szerint kell vezetni.
    (Az éles futam qualyn amúgy nincs bekapcsolva a gyári vágáskezelés, csak prekin.)
    Utoljára módosította: latoo; 2018. 03. 23. 14:20.

  4. #204
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni az egész storyhoz, amit ismételten minden évben újra játszunk, hogy csakis ott vágtam/szélesítettem, ahol a program a qualin is engedte (ugye ott bekapcsolva van a vágáskezelés). Ha ott érvényesnek bizonyult a köröm, akkor a versenyen miért nem?
    Qual-os kört is bele lehet jelenteni óvásra, sőt prekvalost is!

    Ha VB a szabályzat szerint vágást talál a legjobb qual-os, vagy prequal-os körben, ott nem kell sok a komoly következményhez... hiába engedte a program.

  5. #205
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Hogy még bonyolítsam sztem bajnokságtól, kocsitól is függhet a szigor. Egy Cobra-val örül az ember ha átmegy az OueRouge-on. "Ahogy kiadja". Míg egy precíz, aero-s kocsival kutya kötelesség lenne vonalon belül haladni.
    Nem gondolom, hogy ennek szempontnak kellene lennie. Mindenkinek olyat tempóval kell mennie az adott autóval, hogy vonalon belül kiadja.

    Nemmindegy hogy mikor, pl kvalin, prekin sztem szigorúbban kéne venni a pályaelhagyást.
    Nemmindegy hogy konkrétan egy vágásból, szélesítésből vert vissza egy támadást, nyert vele támadási lehetőséget, esetleg a következő métereken poziciót is nyert az elkövető?
    Így van, qual-os, prequalos, vagy pozició szerzéssel/védéssel járó vágást sokkal komolyabban kell szankcionálni.

    Nem minden pályaelhagyásnál nyer időt az ember (szélesítés). Vannak vészesetek (baleset, kikerülés)...
    Baleset, kicsúszás, vészelkerülés nyilván nem számít.
    Viszont ha egy vágás/vagy szélesítés nem kikényszerített okból történik, az akkor is vágás, ha nem történt vele előnyszerzés. Magyarul, a senkit se fog érdekelni, hogy a vágás miatt buktál 2-3 tizedet, attól még szabálytalan.

    A megoldás?
    Vizesárok!
    Laci féle app tesztelése végül hol hasalt el?

    Amennyiben az app korrektül tudja kezelni a fehér vonalat (és nem "random" határokkal operál mint a gyári megoldás, vagy a ptracker), akkor szerintem ~5 vágás/futamnak elég kell lennie mindenre. Utána bünti. Régen a GTR/GTL/Race 3 vágás után küldött Stop&Go-ra, ott nem volt kecmec, be kell osztani a teljes futamra a 2 vágás lehetőséget. Persze a pálya határok ott is össze vissza voltak, ezért sokra nem volt jó.

  6. #206
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Laci féle app tesztelése végül hol hasalt el?
    nem ott, hogy a pályáról való lesodródást ill kicsuszást is vágásnak minősítette?

  7. #207
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Magyarul, a senkit se fog érdekelni, hogy a vágás miatt buktál 2-3 tizedet, attól még szabálytalan.
    Nálam párszor előfordult, hogy pl az eau-rouge nem úgy jött ki mert mondjuk megdobott a kerékvető, vagy egyszerűen elhibáztam (bár prekint is mindig úgy éreztem csak veszítek vele), olyankor elvettem kicsit a gázt a dombtetőn. Ha valaki mögött voltam előzési pozícióban, akkor pedig még többet lassítottam. Ez szerint akkor ez is szabálytalan?

    Amúgy a PLP-ben volt egy olyan beállítás, ha jól emlékszem, hogy ha bizonyos százalékot veszítettél a sebességedből a vágáskor, akkor nem számolta szabálytalannak. Szerintem ez amúgy egész jó megoldás volt, csak mondjuk én nem küldenék ki ezért a boxba valakit, hanem utólagos időbüntetést adnék, így aki mögött mentem végig 1-2 mp-en belül, és vágott folyton előttem, az végül elveszítené a pozícióját a vágások miatt.

  8. #208
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem gondolom, hogy ennek szempontnak kellene lennie. Mindenkinek olyat tempóval kell mennie az adott autóval, hogy vonalon belül kiadja.
    Áh. Egy régi géppel küzdesz a pályán maradással. Az EauRouge elején, közepén csak sejted hogy hol fogsz kilyukadni. Sokkal messzebre kell gondolkodnod. Ha korrigálnod kell ott sokkal nagyobb mozdulatokra lesz szükség, nagyonn kilengés. Nem léphetsz fékre mert benyeklik a segge, stb. Ezzel szembern pl egy formula autónál simán belövöd hogy hova akarsz menni oszt jónapot. Ha a fékre lépsz 2mp alatt megáll a kocsi.
    Az egyiknél 30m széles a pálya, a másiknál 10m szélesnek érzed.
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    nem ott, hogy a pályáról való lesodródást ill kicsuszást is vágásnak minősítette?
    B.Laci féle app alapja az lett volna hogy, a pályán a kilépési pont, és a visszacsatlakozási pont közötti eltelt idődet méri, és ezt az ideális (vagy legjobb, vagy átlag?) körödhöz képest összehasonlítja az adott két pont között. Ha pályaelhagyással gyorsabb voltál, nyertél vele akkor XY büntit kaptál volna.

    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam párszor előfordult, hogy pl az eau-rouge nem úgy jött ki mert mondjuk megdobott a kerékvető, vagy egyszerűen elhibáztam (bár prekint is mindig úgy éreztem csak veszítek vele), olyankor elvettem kicsit a gázt a dombtetőn. Ha valaki mögött voltam előzési pozícióban, akkor pedig még többet lassítottam. Ez szerint akkor ez is szabálytalan?
    Sztem ez a korrekt viselkedés.
    Vonalstrigulázásnál, amikor mindenkit tüzetesen átnéznénk ez is hátrány lenne, mert nem derülne ki belőle hogy az elkövető az előnyét visszaadta X mp-en belül. F1-ben is van olyan hogy a pályán vezeklés, pozició visszaadása semlegesíti a várható büntetést kiszabását.

  9. #209
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam párszor előfordult, hogy pl az eau-rouge nem úgy jött ki mert mondjuk megdobott a kerékvető, vagy egyszerűen elhibáztam (bár prekint is mindig úgy éreztem csak veszítek vele), olyankor elvettem kicsit a gázt a dombtetőn. Ha valaki mögött voltam előzési pozícióban, akkor pedig még többet lassítottam. Ez szerint akkor ez is szabálytalan?
    Ehhez képest engem pont egy ottani vágás után előztél meg...
    Lsd. https://www.youtube.com/watch?v=pLM9bZpFCQQ
    1:02:46-nál...

  10. #210
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    nem ott, hogy a pályáról való lesodródást ill kicsuszást is vágásnak minősítette?
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam párszor előfordult, hogy pl az eau-rouge nem úgy jött ki mert mondjuk megdobott a kerékvető, vagy egyszerűen elhibáztam
    Én azt gondolom, hogy ha az rész megoldott, hogy korrektül érzékelje és számolja a pályaelhagyást, akkor onnantól a pályaelhagyás oka nem releváns, mivel ha meghatározunk egy X számot, ami fölött jár csak a bünti... akkor azt az X vágási lehetőséget szépen mindenki be tudja osztja magának tudása és vérmérséklete szerint. Akinek nem biztos a keze, az fenntarja magának a hibákra, aki meg nagyon pro, az feszegetheti a határokat.

    Nyilván aki meg sokadszorra "hibázza el" ugyan azt a kanyart, az onnan már nem hiba, hanem a saját hülyesége és/vagy az önkontroll hiánya.

    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Áh. Egy régi géppel küzdesz a pályán maradással. Az EauRouge elején, közepén csak sejted hogy hol fogsz kilyukadni. Sokkal messzebre kell gondolkodnod. Ha korrigálnod kell ott sokkal nagyobb mozdulatokra lesz szükség, nagyonn kilengés. Nem léphetsz fékre mert benyeklik a segge, stb. Ezzel szembern pl egy formula autónál simán belövöd hogy hova akarsz menni oszt jónapot. Ha a fékre lépsz 2mp alatt megáll a kocsi. Az egyiknél 30m széles a pálya, a másiknál 10m szélesnek érzed.
    Hát mit mondja az élet nem habos torta... :rolleyes

    Akkor Monaco-ban hogy mennél a Cobrával, faltól falig?
    Nem inkább úgy, hogy inkább hagy benne magadnak mindig x centi/méter biztonságit?

  11. #211
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni az egész storyhoz, amit ismételten minden évben újra játszunk, hogy csakis ott vágtam/szélesítettem, ahol a program a qualin is engedte (ugye ott bekapcsolva van a vágáskezelés). Ha ott érvényesnek bizonyult a köröm, akkor a versenyen miért nem?
    Hát, igen ez az "amit a pálya enged elv".
    Csakhát, ez egyáltalán nem felel meg a Masters versenyszabályzatban foglaltaknak.
    EZÉRT jön ez elő minden évben...
    Spa-ban meg különösen érdekes, mert SOKAT lehet vele nyerni. Ezzel pedig tisztességtelen előnyhöz jutni a szabályosan közlekedőkhöz képes.

    Szóval, a köreid a prequalon sem voltak érvényesek, ahogy a futamom sem.
    De nyugi, ezzel nem vagy egyedül

  12. #212
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Laci féle app tesztelése végül hol hasalt el?

    Amennyiben az app korrektül tudja kezelni a fehér vonalat (és nem "random" határokkal operál mint a gyári megoldás, vagy a ptracker), akkor szerintem ~5 vágás/futamnak elég kell lennie mindenre.
    Szvsz a ptracker a tesztjeink alapján igencsak jól teljesített, mégsem lett belőle semmi
    Sőt akár rank-ot is ki tudná váltani, hogy ne kelljen ezer appot használni

  13. #213
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Szvsz a ptracker a tesztjeink alapján igencsak jól teljesített, mégsem lett belőle semmi
    Sőt akár rank-ot is ki tudná váltani, hogy ne kelljen ezer appot használni
    a rankot nem kell kiváltani , mert most se kell használni...elég ha valaha egyszer használtad és nem változtatgatod a neved... soha többet fel se kell rakni...

    az objektív megoldások közül a PLP a legjobb szerintem , mert ott a véletlen pályaelhagyásoknál ha elveszed a gázt visszatérés előtt , akkor nem büntet...és szépen konfigolható... és még azon a futamon megkapod a büntidet , amit le is kell tölteni

    persze nem lesz bevetve , mert itt fehér vonal fétis van , mert az jól hangzik papíron... csak a valóságban nem így közlekedik a mezőny...
    a vicc az h egy olyan pályán lett itt tesztelve , amelyik abszolút alkalmatlan prekvalra is , mert széjjel lehet vágni ... ennek ellenére alig volt olyan aki nem gyűjtött BUÁ-t a PLP által a tesztfutamon...
    gyanítom a mezőny elhasalt volna SPa-n is

  14. #214
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Annyit hozzáfűznék az óvás leadásához, hogy kívülről könnyű azt mondani, hogy nézzétek csak meg, végigvágta az egész futamot. Ha nem gondolod végig, valóban hihetőnek hangzik, hogy pikk pakk megvan 15 perc alatt. Egy komplett futam átnézése 1 versenyzőre alsó hangon 30-40 perc (ha nem csak felületesen átpörgeted, hanem érdemi munkát végzel). Ezzel szemben egy ilyen pontatlan óvás leadása 20 másodperc. Ha ezt elfogadjuk, 3 futam múlva a cirka 30 fős mezőny felét vizsgálhatnánk, hisz rohadt könnyű bebökni egy 20 másodperces óvást, ezzel szemben a VB-nek ez már 8-9 munkaórás plusz feladat a többi balesetes óvás mellett.
    Persze vállaltuk, akkor csináljuk is. Ez tök jogos lenne, ha ezt csinálnánk napi 8-ban fizetésért... De nekünk is van munkánk, családunk, szabadidőből meg kevés. Szerintem ezt nem kell tovább magyarázni. Próbáljuk becsülettel megcsinálni a feladatokat, de azt nem szeretjük, ha a mi ***-al verik a csalánt.



    Mi lenne "objektív" megoldás?
    A fehér vonalnál objektívebbet nem tudok elképzelni, az mindenhol és mindenkinek ugyanott van.
    Ha arra gondolsz, hogy egyes kanyarokban a kényelemnek és a könnyebb pályahasználatnak megfelelően engedjünk szélesítést/vágást, az nem objektívebb, csak kényelmesebb a versenyzőknek, ugyanis ugyanúgy lehetne a megengedettnél tovább vágni/szélesíteni, a nem kiemelt kanyarokban átlépni a fehér vonalat, amit utána ugyanúgy meg lehetne óvni és vizsgálni.

    A spai futam nyilvánvaló, hogy botrányos volt vágás szempontjából, de a komplett mezőnyre értve. Könnyebb lenne kiemelni pár embert azok közül, akik hozzávetőlegesen szabályosan mentek a futamon. Ezt szervezőként mi is észleltük, és gondolkozunk, hogy mit lehetne csinálni, de a fenti számításból adódik, hogy a teljes mezőny ellenőrzése kb 18 plusz óra lenne. Ez lenne a jó megoldás, de nyugodtan kövezzetek meg, sajnos ezt nem tudjuk bevállalni. Ennek ellenére nem engedtük el a témát, de még nem találtuk meg a megfelelő megoldást, addig meg minek nyilatkozzunk bármit is. Ezt most csak azért írom le, mert ahogy látom ismét eljött a vágás probléma szokásos éves fellángolása, valamint ne gondoljátok, hogy nem foglalkozunk a problémával.
    felesleges átnézni egy egész futamot.. annak idején a tavalyi felláéngolásnál pl csináltam is egy kis demonstrációt Silverstone-ról...
    kiválasztottam egy kanyart amit szerintem sokan vágnak leraktam egy free camerát...hasraütésre kiválasztottam egy 10 körös részt és átpörgettem és húztam a strigulákat mindenkinél...ahogy emlékszem 10/6 felett volt a mezőny nagy része és így elég sok munkát adtak , de azért meg volt 20 perc alatt...

    simán lehetett látni h ki az aki csak véletlenül tartja be a fehér vonal szabályt
    igazából a legnagyobb pronbléma az h jóformán senki nem tartja be és a BOXutcában zajlana a következő verseny...ami meg azért elég kínos tud lenni...
    úgyhogy sokkal jobb ha marad a szabad rablás a fehér vonal álcája mögött és majd elül ez a vihar is


    objektív megoldásr a PLP vagy a gyári vágásszámláló stb...

  15. #215
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak annyit szeretnék hozzáfűzni az egész storyhoz, amit ismételten minden évben újra játszunk, hogy csakis ott vágtam/szélesítettem, ahol a program a qualin is engedte (ugye ott bekapcsolva van a vágáskezelés). Ha ott érvényesnek bizonyult a köröm, akkor a versenyen miért nem?
    Sajnalom, hogy ez rad lett most ennyire kihegyezve. Igazabol ez egy globalis problema, csak nagyon elesen kijott a kulonbseg koztunk es sok mulott rajta.

    Ettol eltekintva jol mentel es sokkal jobb kielezett, szoros, izgalmas versenyt futni.

  16. #216
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Ehhez képest engem pont egy ottani vágás után előztél meg...
    Lsd. https://www.youtube.com/watch?v=pLM9bZpFCQQ
    1:02:46-nál...
    Nézd vissza, legalább 3-szor felemeltem a gázról a lábam mikor még mögötted voltam :-) De annyival lassabb volt a mclaren így is az egyenesben, hogy már nem tudtam mit tenni :-D

    Szerk.: Helyesbítek, most néztem meg, egyszer emeltem fel, de akkor kb 1-1,5 mp-ig. Szerintem az sokkal sokkal több mint amit nyertem vele. A többszöri felemelés talán másnál volt, már nem emlékszem pontosan
    Utoljára módosította: emberallat; 2018. 03. 23. 23:11.

  17. #217
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd vissza, legalább 3-szor felemeltem a gázról a lábam mikor még mögötted voltam :-) De annyival lassabb volt a mclaren így is az egyenesben, hogy már nem tudtam mit tenni.
    Nem tudtál mit tenni, ezért kibújtál mögüle majd szépen egymás mellett elfordultatok és megelőzted? Esküszöm, hogy beszarok
    Áldozatok nélkül nincs győzelem és most te vagy az áldozat

  18. #218
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Gerii írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudtál mit tenni, ezért kibújtál mögüle majd szépen egymás mellett elfordultatok és megelőzted? Esküszöm, hogy beszarok
    Biztos érted hogy értettem :-) A lényeg hogy bőven lelassítottam ahhoz képest mint amit a vágással nyertem. Sőt, nekem meggyőződésem, hogy akárhányszor lementem kerékvetőn kívülre, ott lelassult az aszfalton az autó, és nemhogy nyertem, hanem veszítettem vele, már prequalon is ez volt a tapasztalatom.
    Utoljára módosította: emberallat; 2018. 03. 23. 23:14.

  19. #219
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.039
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy a PLP-ben volt egy olyan beállítás, ha jól emlékszem, hogy ha bizonyos százalékot veszítettél a sebességedből a vágáskor, akkor nem számolta szabálytalannak. Szerintem ez amúgy egész jó megoldás volt, csak mondjuk én nem küldenék ki ezért a boxba valakit, hanem utólagos időbüntetést adnék, így aki mögött mentem végig 1-2 mp-en belül, és vágott folyton előttem, az végül elveszítené a pozícióját a vágások miatt.
    Egyaz hogy rossz érzés a pályán kikapni, úgy hogy tudod hogy az ellenfeled füle vajas volt.
    Beérne mindenki a célba, és másnap derülne csak ki hogy ki hányadik lett igazából? Uhuh milenne...

    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd vissza, legalább 3-szor felemeltem a gázról a lábam mikor még mögötted voltam :-) De annyival lassabb volt a mclaren így is az egyenesben, hogy már nem tudtam mit tenni :-D

    Szerk.: Helyesbítek, most néztem meg, egyszer emeltem fel, de akkor kb 1-1,5 mp-ig. Szerintem az sokkal sokkal több mint amit nyertem vele. A többszöri felemelés talán másnál volt, már nem emlékszem pontosan
    Akkor folytatom a gondolatmenetemet. Ha a futam közben tudod hogy vétkeztél, és direkt lelassítasz, visszaadod az előnyt (esetleg visszaadod a poziciót), ezesetben OueRouge, akkor az az igazi hogy ha a teljes egyenesben nem támadsz. És a szabályos védekezőt, még vedekező ívre sem kényszerítheted, hogy majd azt kihasználva következő kanyarban máris aláfordulj. Újra kell építeni a támadás. Amikor felengeded a gázt, visszaadod az időt, akkor egyértelműnek kell lennie hogy ezzel többet vesztettél, mintsem nyertél.
    Lásd F1-es példa, vmikor volt Spa-ban hogy a célegyenesben hami, visszaengedte rai-t, megtörtént a poziciócsere, de abban a pillanatban be is vágott rai mellé a lasource-ban. Elég sokan kritizálták is ezt a megmozdulást (vki szerint viszont menő volt).

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor Monaco-ban hogy mennél a Cobrával, faltól falig?
    Nem inkább úgy, hogy inkább hagy benne magadnak mindig x centi/méter biztonságit?
    Hát monaco speciális eset
    Egy régi vas -érted vasbó van-, az bírja a falakat. Ellenben egy modern plasztikfröccsentéssel, ami cserébe irányítható. Vmit valamiért.

  20. #220
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor folytatom a gondolatmenetemet. Ha a futam közben tudod hogy vétkeztél, és direkt lelassítasz, visszaadod az előnyt (esetleg visszaadod a poziciót), ezesetben OueRouge, akkor az az igazi hogy ha a teljes egyenesben nem támadsz. És a szabályos védekezőt, még vedekező ívre sem kényszerítheted, hogy majd azt kihasználva következő kanyarban máris aláfordulj. Újra kell építeni a támadás. Amikor felengeded a gázt, visszaadod az időt, akkor egyértelműnek kell lennie hogy ezzel többet vesztettél, mintsem nyertél.
    Lásd F1-es példa, vmikor volt Spa-ban hogy a célegyenesben hami, visszaengedte rai-t, megtörtént a poziciócsere, de abban a pillanatban be is vágott rai mellé a lasource-ban. Elég sokan kritizálták is ezt a megmozdulást (vki szerint viszont menő volt).
    Nekem egyértelmű volt akkor, hogy sokkal többet lassítottam, mint amit a vágás hozott. Bár még így is gondolkoztam hogy kibújjak-e szélárnyékból, de aztán mikor láttam hogy a lassítás után is mennyire visszaközeledek, úgy döntöttem hogy megteszem, mert biztos voltam benne hogy nem ez miatt kerültem támadási pozícióba.

    A replayen is szemmel látható volt hogy eltávolodtam mikor elemeltem a gázt, meg most konkrét számokat is megnéztem: 0,9 mp-re teljesen elemeltem a gázt, eközben 245-ről visszalassultam 239-re. És amikor 239-nél újra padlóztam, a Tominak akkor volt 244 a sebessége.

    Nem akarom aztán túlbeszélni a dolgot, csak arra vagyok kíváncsi, hogy akkor egy ilyen eset szabályos-e vagy nem, meg hogy egyáltalán a fair play szellemét nem gyalázza-e meg szerintetek :-D Mert tény hogy kiszélesítettem, de az is hogy utána egyből elvettem, és nem ez miatt tudtam előzni.

    (Ha jól emlékszem, ott megbüntették ezért Hamiltont)

  21. #221
    Idézet Eredetileg emberallat írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem egyértelmű volt akkor, hogy sokkal többet lassítottam, mint amit a vágás hozott. Bár még így is gondolkoztam hogy kibújjak-e szélárnyékból, de aztán mikor láttam hogy a lassítás után is mennyire visszaközeledek, úgy döntöttem hogy megteszem, mert biztos voltam benne hogy nem ez miatt kerültem támadási pozícióba.

    A replayen is szemmel látható volt hogy eltávolodtam mikor elemeltem a gázt, meg most konkrét számokat is megnéztem: 0,9 mp-re teljesen elemeltem a gázt, eközben 245-ről visszalassultam 239-re. És amikor 239-nél újra padlóztam, a Tominak akkor volt 244 a sebessége.

    Nem akarom aztán túlbeszélni a dolgot, csak arra vagyok kíváncsi, hogy akkor egy ilyen eset szabályos-e vagy nem, meg hogy egyáltalán a fair play szellemét nem gyalázza-e meg szerintetek :-D Mert tény hogy kiszélesítettem, de az is hogy utána egyből elvettem, és nem ez miatt tudtam előzni.

    (Ha jól emlékszem, ott megbüntették ezért Hamiltont)
    Elemelted a gázt, hogy mennyire és az mennyit ért az további elemzés kérdése lehet, lehet eléggé hogy ne legyen szabálytalan. Fair play szempontjából viszont tök mindegy mennyire vettél vissza, vágás után nem illik előzni a következő kanyarban a másik fél tempójától függetlenül. Lehet épp azért vesztett tempót ő is mert megzavartad a vágással, de igazából ez is lényegtelen. Ha gyorsabb vagy egy kör és úgyis megelőzöd.

  22. #222
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Egy régi vas -érted vasbó van-, az bírja a falakat. Ellenben egy modern plasztikfröccsentéssel, ami cserébe irányítható. Vmit valamiért.

  23. #223
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Elemelted a gázt, hogy mennyire és az mennyit ért az további elemzés kérdése lehet, lehet eléggé hogy ne legyen szabálytalan. Fair play szempontjából viszont tök mindegy mennyire vettél vissza, vágás után nem illik előzni a következő kanyarban a másik fél tempójától függetlenül. Lehet épp azért vesztett tempót ő is mert megzavartad a vágással, de igazából ez is lényegtelen. Ha gyorsabb vagy egy kör és úgyis megelőzöd.
    Akkor a továbbiakban ezt észben tartom.

  24. #224
    Kedves Versenyzők!

    Elkészült a Rank app legfrissebb (25) verziója. Ebben megjelent egy új funkció, amely valós időben jelzi a pilótának a pályaelhagyásokat és azokat minősíti is. Fontos kiemelni, hogy ez nem fehér vonal szabály szerint működik, hanem a pályakészítők által meghatározott kereteket követi, de tapasztalat szerint ez elég jól közelít a valós használathoz. A pályaelhagyások app általi helyes értékeléséhez szükséges, hogy legalább egy szabályos kört fusson a versenyző (amiben nincs pályaelhagyás), hogy legyen mihez viszonyítani. Amíg nincs szabályos kör, minden pályaelhagyást vágásnak minősít.


    Rövid magyarázat a működéshez:
    Kint érték: amikor legalább 3 kerék elhagyja a pályát
    Vágás: amikor legalább 3 kerék elhagyja a pályát és a korábbi körökhöz képest az adott szakaszon időt nyer a pilóta

    Mint arról korábban is volt szó, a vágások kezelésével kapcsolatban igyekszünk valami olyan megoldást bevezetni, amely megfelelőbb a jelenlegi módszernél mind a versenyzők, mind a szervezők és versenybírók számára. Belső tesztjeink tapasztalatai alapján ebbe az irányba indulnánk el.
    Az app használata előrelépést hozna a versenyzők számára a pályahatárok valós időben történő érzékelésében és begyakorlásában, a VB számára a vágások ellenőrzésének és kontrollálásának módszerében mind a futamok, mind a prekvalifikáció alatt.
    Amennyiben segítségünkre lennétek egy szélesebb körű publikus teszten is átessen a módszer, kérünk benneteket, hogy telepítsétek fel a Rank appot a leírásnak megfelelően.

    Nem kell megijedni, a Rank app adatai alapján senkit nem fogunk büntetni bajnoki futamon, ott továbbra is a fehér vonal szabály van érvényben.

    Várjuk a véleményeket, észrevételeket az új applikációval és módszerrel kapcsolatban.

  25. #225
    Az új Rank appot ki is próbálhatjátok az esti GT3 Fun futamon

Oldal: 9 / 9 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •