Szavazás eredménye: HTCM8 - Tavaszi szezon Szavazás!

Szavazók
44. Ezen a szavazáson nem szavazhatsz
  • K1: Teljes autó válassztékkal rendezzük a Tavaszi bajnokságot (RACE07, RaceOn, STCC, STCC2)?

    17 38,64%
  • K1: Vegyük ki a bajnokságból VW Scirocco-t a 6 sebességes BMW-ket és a Seat Leon TDI-t?

    11 25,00%
  • K1: Csak a 2006-os, 2007-es autókkal rendezzünk bajnokságot (Retro bajnokság)?

    18 40,91%
  • K2: Maradjon a repülő rajt az első futamokon (másodikon maradna az állórajt)?

    24 54,55%
  • K2: Legyen mindkét futamon állórajt!

    17 38,64%
  • K3: Maradjon a két részre bontott időmérő Q1 és Q2 (a Q2-őn Super Pole-s rendszerben)?

    29 65,91%
  • K3: Legyen egy időmérő edzés mint régen (Q1 = 30 perc)!

    9 20,45%
  • K4: Maradjon a változó időjárás minden versenyre?

    36 81,82%
  • K4: Száraz időjárás legyen minden futamon!

    4 9,09%
Több válaszra voksolható szavazás
Oldal: 4 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (193 összesen)

Téma: HTCM8 Tavasz - Ötletelő!!

  1. #76
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    Ez arra a felvetésre volt még egy plusz infó, hogy semmit nem old meg ha a seq 6, vw és tdi is ki lesz szedve mert az 5ös is simán hozza ugyanazt a tempót.
    "Laboratóriumi" körülmények között igen, tehát Qual-on és Prequal-on nem lesz lassabb... de futamom már kompromisszumokat kell kötni vele.

  2. #77
    Molnár Attis Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 07.
    Város
    Budapest
    Életkor
    29
    Üzenetek
    32
    milyen napokon szoktak lenni a futamok?

  3. #78
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Molnár Attis írta Hozzászólás megtekintése
    milyen napokon szoktak lenni a futamok?
    Szerda esténként..

  4. #79
    Molnár Attis Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 11. 07.
    Város
    Budapest
    Életkor
    29
    Üzenetek
    32
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerda esténként..
    hánytól?

  5. #80
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Molnár Attis írta Hozzászólás megtekintése
    hánytól?
    21:00

  6. #81
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Megnéztem az E46-ot, érdekes gép, olyan GTL-es csúszkálós, nehezebb vezetni, mint az E90-et, cserébe lassabb, 2 dl-rel többet eszik, viszont feelingesebb is egyben. KB ugyanúgy fékezhető. A körben van egy hiba, amúgy a 47.5 a vége. A steering lock-ot is jól kell beállítani hozzá, mert alaphelyzetben nagyon érzékeny a kormány mozdulatokra, én 540/27-tel próbáltam.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  7. #82
    Kieg.:

    Egyébként mennyivel?
    A PQ-hoz képest 4-5 tized kb reálisnak mondható, vagy érzel még benne 47.5-hez képest?

    Csak kíváncsiságból.

    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    Megnéztem az E46-ot, érdekes gép, olyan GTL-es csúszkálós, nehezebb vezetni, mint az E90-et, cserébe lassabb, 2 dl-rel többet eszik, viszont feelingesebb is egyben. KB ugyanúgy fékezhető. A körben van egy hiba, amúgy a 47.5 a vége. A steering lock-ot is jól kell beállítani hozzá, mert alaphelyzetben nagyon érzékeny a kormány mozdulatokra, én 540/27-tel próbáltam.
    Köszönjük az infót!
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  8. #83
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Kieg.:

    Egyébként mennyivel?
    A PQ-hoz képest 4-5 tized kb reálisnak mondható, vagy érzel még benne 47.5-hez képest?

    Csak kíváncsiságból.



    Köszönjük az infót!
    A 4-5 tized különbséget reálisnak érzem, nem nagyon érzek többet benne.

  9. #84
    Idézet Eredetileg prost írta Hozzászólás megtekintése
    A 4-5 tized különbséget reálisnak érzem, nem nagyon érzek többet benne.
    Köszönet!
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  10. #85
    Hummel Péter Versenyző Petter logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 14.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    47
    Üzenetek
    418
    Korábbi szavazásban fel lett vetve, hogy ne lehessen esc-et nyomni q-ban! Na speciel nekem ez egy kimondottan tetsző dolog, max meg kell egy 10-15 percet a q-hoz!

  11. #86
    Idézet Eredetileg Petter írta Hozzászólás megtekintése
    Korábbi szavazásban fel lett vetve, hogy ne lehessen esc-et nyomni q-ban! Na speciel nekem ez egy kimondottan tetsző dolog, max meg kell egy 10-15 percet a q-hoz!
    Volt róla szavazás? :-O
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  12. #87
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Volt róla szavazás? :-O
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...96tletel%C5%91

  13. #88
    Jé és tényleg.
    (Már akkor is balgaságnak tartottam, de ez legyen az én bajom.)
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  14. #89
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    szerencsére alaposan le lett szavazva

  15. #90
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    A tavaszi indulás időpontjától függetlenül, hogy ha a kardinális kérdések, szabályok el lettek döntve akkor, szivesen fogadjuk őket szerintem . Autóválasztáshoz, festéshez, csapatválasztáshoz,- kinek mihez-, kelleni fog idő

  16. #91
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    A tavaszi indulás időpontjától függetlenül, hogy ha a kardinális kérdések, szabályok el lettek döntve akkor, szivesen fogadjuk őket szerintem . Autóválasztáshoz, festéshez, csapatválasztáshoz,- kinek mihez-, kelleni fog idő
    Egy ici-picit türelmet kérünk még.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  17. #92
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435

    HTCM8 - Tavaszi Szezon Szavazás!

    Kedves versenyzők!

    Nem olyan rég végett ért a HTCM8 - Őszi bajnokságunk és most a Tavaszi szezon rajtja előtt számot kell vetni, értékelni az elmúlt szezon tapasztalatait. Az ősszel megpróbáltuk pár újdonsággal színesebbé tenni bajnokságunkat és most ismét eljött az idő, hogy kikérjük a véleményeteket. Erre ahogy megszokhattátok egy szavazás formájában kerülne sor, amiben most már a megszerzett tapasztalatokat figyelembe véve mindenki nyíltan szavazhat az általa legjobbnak vélt megoldásra a bajnoksággal kapcsolatban. Ezenkívül szeretnénk még egy szavazást indítani ami a Tavaszi versenynaptár pályáit illeti. Most itt a lehetőség, Ti alakítsátok a bajnokságot minden téren. Rajtatok fog múlni, hogy melyek azok a pályák amik bekerülnek a tavaszi szezonba a versenynaptárba illetve hogy változzon e a bajnokság lebonyolítása az Őszi szezonhoz képest. Nézzük meg a szavazásra kiírt kérdéseket egyesével, hogy mit is jelentenek nehogy esetleges félreértésre adjon okot a későbbiekben.

    A szavazás a topik tetején érhető el, a lehetséges verziók a következők:

    -Teljes autó palettával rendezzük a HTCM8 - Tavaszi bajnokságát (RACE07, RaceOn, STCC, STCC2)?
    Azt hiszem ehhez nem kell túl sok magyarázat maradna minden autó a bajnokságban az újonnan bevezettek is mint a VW Scirocco és a C30 2008-as Volvo is ezen felül a többi megszokott versenygép szerepelne a bajnokságban.

    -Vegyük ki a bajnokságból VW Scirocco-t az összes 6 sebességes BMW-t és a Seat Leon TDI-t?
    A jelenleg legjobbnak tartott gépek kizárásával az autóválasztás kérdését tennék még érdekesebbé, színesebbé... természetesen továbbra maradnának az 5 sebességes BMW-ék, benzines Seatok, Chevroletek, Volvok, Alfák, "Pözsók" és társaik... van még bőven választható jármű a bajnokságra.

    -Csak a 2006-os, 2007-es autókkal rendezzünk bajnokságot (Retro bajnokság)?
    A járművek választhatóságának palettáját ez szűkítené le a legjobban, ez egy igaz Retro bajnokság lenne amiben igaz, hogy kevesebb a választható autó, de cserébe lehetséges, hogy egy szorosabb kiegyenlítettebb bajnokság alakulna ki a Tavaszi szezonra.

    -Maradjon az ősszel bevezetett repülő rajt az első futamokon (másodikon maradna az állórajt)?
    Ez a kérdés is szerintem egyértelmű egy ősszel bevezetett újdonság ami elég sok vihart kavart a bajnokság elején. Az őszi szavazásban is anno benne volt, de mivel ott nem voltak bővebb tapasztalatok róla így most újból lehetőséget biztosítunk, hogy eldöntsétek maradjon e a bajnokságban, vagy inkább hanyagoljuk.

    -Legyen mindkét futamon állórajt!
    Az előző kérdés ellenpárja, teljesen egyértelmű visszatérnénk a korábban alkalmazott rendszerhez nem lenne repülő rajt mindkét futamon állórajtok lennének.

    -Maradjon a két részre bontott időmérő a Tavaszi szezonra is Q1 és Q2 (a Q2-őn Super Pole-s rendszerben)?
    Ez is egy ősszel bevezetett újdonság volt és most kíváncsiak vagyunk a repülő rajthoz hasonlóan mi a véleményetek róla, tetszett, bevált, alkalmazzuk e továbbra is a bajnokságban! Itt még annyi változás lenne, hogy megemelnénk a Q1 hosszát 30 percre (Szerverre felcsatlakozások miatt) itt mindenki korlátlan számú kört futhat. A Q2-ő maradna 10 perc az 1 körös Super Pole-s rendszerben.

    -Legyen egy időmérő edzés mint régen (Q1=30perc)!
    Akiknek nem tetszett a két részes időmérő azoknak itt a lehetőség, hogy erre a pontra szavazzanak. Visszatérnénk az egylépcső rendszerhez korlátlan kör 30 perces időintervallumban!

    -Maradjon a változó időjárás minden versenyre?
    Ez is egy korábban bevezetett újdonság, ez is inkább megerősítésre vár, azért került a szavazásra ismét. A lényege, hogy akár időmérőn akár versenyen eleredhet az eső változhatnak a körülmények mind a pálya mind a környezeti hőmérsékletek.

    -Száraz időjárás legyen minden futamon!
    Teljesen egyértelmű, az előző kérdés ellen párja. Nem változik a hőmérséklet állandó lesz ill. semmilyen külső tényező (Eső, Zivatar) nem befolyásolja a versenyeket.


    FONTOS!
    Akkor a fentebb leírt kérdésekre szavazhattok, erre mindenkinek lesz majdnem 2 hete a szavazás március 1-én lezárul.
    Sajnos több időt nem tudunk biztosítani szavazás le lesz zárva, hogy a bajnokság adminisztrációs dolgait is el tudjuk kezdeni. Előreláthatóan a Tavaszi szezon 8 fordulós lenne és március 11.-én szerdán este 21h-kor kezdődne az első futammal és onnan számítva a szokott módon 2 hetente kerülnének megrendezésre a bajnoki futamok. Lesznek még apró módosítások a szabályzatban és a különböző kiírásokban, amiket folyamatosan közölni fogunk veletek. Ezek közül az első és legfontosabb most ez a szavazás, de természetesen továbbra is kíváncsiak vagyunk a véleményetekre amit itt ebben a topicban nyugodtan leírhattok!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 03. 18:51.







  18. #93
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435

    HTCM8 - Tavaszi szezon - Pályaszavazás

    A lebonyolítási szavazás mellett tavaszra lehetőséget adunk nektek, egy másik fontos kérdés eldöntésére a Tavaszi szezonra. Korábban (HTCM6 - Tavasz) már csináltunk ilyet, és most újból lehetőséget biztosítunk Nektek arra, hogy eldöntsétek, mely versenypályák kerüljenek be a Tavaszi szezon versenynaptárába!

    20 db pálya közül lehet választani, mindenkinek 10 szavazatpontja van, egy pályára maximum 3 pontot adhat... a 10 pontját mindenki úgy ossza be ahogy akarja, ez az ő döntése. A szavazás szintén március 1.-én fog zárulni és egy táblázatban történik. A táblázatban függőleges oszlopokban a "név" helyére mindenki beírja a nicknevét vagy röv. nevét majd alatta oszthatja szét a pontjait (én jómagam már szavaztam az én példámban láthatja mindenki láthatja hogyan kell kitölteni). Mindenki akár több pályára is adhat akár 1 vagy 2-3 pontot a lényeg az összes pontja nem haladhatja meg a 10-et. Ezt amúgy a táblázat alatt a saját sorában láthatja, hogy mennyit használt el mennyire adott e maximum pontot.

    FONTOS!
    Most hívnám fel a figyelmet, hogy a táblázat szerkeszthető módban van, tehát minden rossz helyre írt érték felboríthatja az összesítést, ezért kérek mindenkit figyeljen hová irkál, csak a saját sorában tegye meg, még véletlenül se írjon másik versenyző sorába. Aki esetleg meggondolja magát és váltóztatna annak egészen a táblázat lezárásáig van erre lehetősége, de március. 1-je után már nem lesz.

    Aki elcseszi a táblázatot annak személyesen töröm el a kis kacsóját, figyeljetek oda légyszíves, köszönjük!



    HTCM8 - Tavasz Pályaszavazás

    Itt pedig egy összefoglaló a pályákról Varga Balázs kolléga tollából, érdemes elolvasni, illetve kipróbálgatni a pályákat a pontozgatás előtt!
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 26. 12:16.







  19. #94
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    FONTOS!
    Most hívnám fel a figyelmet, hogy a táblázat szerkeszthető módban van, tehát minden rossz helyre írt érték felboríthatja az összesítést, ezért kérek mindenkit figyeljen hová írkál, csak a saját sorában tegye meg, még véletlenül se írjon másik versenyző sorába. Aki esetleg meggondolja magát és váltóztatna annak egészen a táblázat lezárásáig van erre lehetősége, de Március 1-je után már nem lesz.

    Aki elcseszi a táblázatot annak személyesen töröm el a kis kacsoját figyeljetek oda légyszíves, köszönjük!


    HTCM8 - Tavasz Pályaszavazás
    Hali!

    19 sorig összesít!!! Te is 11 szavazatpontot adtál le... Hogy van az a kacsó törés???
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 26. 12:22.

  20. #95
    Vida Zoltán Versenyző Zoliee logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 30.
    Város
    Pomáz
    Életkor
    45
    Üzenetek
    1.435
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    19 sorig összesít!!! Te is 11 szavazatpontot adtál le... Hogy van az a kacsó törés???
    Már valaki elb..szta hihetetlen még ki sem került; szörnyű milyen emberek vannak itt







  21. #96
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Életkor
    48
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg Zoliee írta Hozzászólás megtekintése
    Már valaki elb..szta hihetetlen még ki sem került; szörnyű milyen emberek vannak itt
    ÁÁÁÁ ne is mond!!! Botrányos!!!

  22. #97
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Életkor
    36
    Üzenetek
    514
    A pályaszavazósdival egy gond van csak, hogy mindig épp fordítva sül el, mert a nagy számok törvénye, meg a tapasztalat alapján ilyenkor jönnek ki győztesként a legelcsépeltebb agyonhasznált pályák. A szavazás előtt eltaláltam volna 10ből 8at, hogy melyik pályán fogunk menni. Engem nem zavar, nekem tök8 min megyünk, ezért sem fogok szavazni, csak aki változatos új pályákat szeretett volna, az így biztosan nem kapja meg :P . Adelaide, Ams, Estoril, Hidden Valey, Oran park, ezek kb élből ki fognak esni. Már csak azért is mert nem kevesen lesznek akik az ismeretlen pályákat ki sem próbálják szavazás előtt. Már 6 szavazatból látszik h mi lesz a tendencia.

    Ez nem beszólás volt mostanra, inkább ötletelő HTCM9 Őszre
    Utoljára módosította: huszi; 2015. 02. 17. 20:09.

  23. #98
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése
    ...Engem nem zavar, nekem tök8 min megyünk (...) Adelaide, Ams, Estoril, Hidden Valey, Oran park, ezek kb élből ki fognak esni (...) Már 6 szavazatból látszik h mi lesz a tendencia...
    Jah, meglátjuk mi lesz, mindenestre elkezdem feltölteni a pattogatottkukorica / chips + sör / cola készletet, arra az esetre, ha az elcsé... khm... akarom mondani jól bevált pályák nyernek.
    Lassan úgyis kezdődik a V8 szezon és még a tavalyiból is van pár verseny, szóval akkor sem fogok unatkozni.
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 02. 17. 21:17.
    „A versenyzés, az élet. Ami előtte vagy utána történik, várakozás.”

  24. #99
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    60
    Üzenetek
    1.473
    Régi, bevált pályák, rulez!

  25. #100
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Életkor
    48
    Üzenetek
    1.255
    Egész jó kis csomag, kipróbáltam az új pályákat, íme pár gondolat!

    1.Adelaide: Nagy kedvenc, rengeteget mentem rajta, de éles bajnokságban még sose, a legjobb V8SC pályák egyike, egyben az egyetlen városi pálya amit szeretek.

    2.Sebring: Egy igazi klasszikus, a VLM-töl elvárható minőségben, GTL-be nagyon jó volt, remélem bekerül.

    3.Road America: Igazából az egyetlen gyári pálya amit szívesen látnék, jó rajta hotlapozni és versenyezi is.

    4.Motegi: GT4-be mentem rajta utoljára, kicsit Panóniaringes filingje van a sok füves placcal, de széles és jó vonalvezetésű pálya, sok egyenessel és így előzési ponttal is. Meg hát na, kell egy japán pálya!

    5.Montreal: Az egyetlen F1-es futam amit biztos hogy megnézek, a pálya még túraautós tempóban is élvezetes, bár egy kicsit lehetne szélesebb.

    6.Nordschleife: Nem szavaztam rá, mert amúgy is jól áll, remélem szerencsésebb leszek rajta mint tavaly!

    7.Interlagos: Olyan mintha az eredetihez képest kicsit zanzásítva lenne, viszont kellően széles, jó kis futam lehetne itt.

    8.Hidden Valley: Én csak úgy hívom "az ausztrál Norisring", szög egyszerű pálya, viszont garantáltan jó csaták lennének.

    Ami még jöhetne:
    Singapore; AMS (Renault Test Track): Mind kettő kellemes meglepetés, szinte elsőre körbe találtam rajta, kellően széles, ésszerű vonalvezetés.

    Oran Park: A hullámvasút! PS2 TOCA Race-be mentem rajta először, igazából csak akkor választanám ha a másik kettő V8-as nem lenne.

    Ami viszont nagyon nem:
    Brands Hatch; Brno; Estoril; Istanbul; Macau; Zandvoort: Nem tudom hány szezon van még a Race07-ben, de biztos hogy ezekkel a lerágott csontokkal kell játszanunk!

    Amit nem értek:
    Salzburgring; Valencia Street: Salzburgba inkább síelni mennyünk, a másik meg egy dokk, Singapore ill. Adelaide mellett semmi értelme, nem véletlenül nem kapott eddig szavazatot.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

Oldal: 4 / 8 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •