Találatok: 1 - 11 (11 összesen)

Téma: GPL 2016 DEMO

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Question GPL 2016 DEMO

    Sziasztok!

    Egy kis segítséget kérek

    A Grand Prix Legends egy 1998-as kiadvány. A komoly közösségi támogatás végett anno elkészült a GPL 2004 DEMO, amiben minden, az eredeti (demo)tartalomhoz addig készült javítás és szépítés helyet kapott. Nemrég felmerült az ötlet, hogy ismét kellene egy democsomag. Azonban közel sem teljes az egyetértés, hogy mi legyen benne.

    Ami biztos: (ezek szerepeltek korábbi demókban)
    – minden autó az (alap) 1967-es évből
    – Watkins Glen 1967 és Monza 1967

    Ami kérdés:
    – 60 fps? (alapból csak 36fps van)
    – szektoridőt és egyebeket kijelző "HUD"?
    – telemetriaprogram?
    – online lobby-program? (alapból csak egy IP-n keresztül működő multiplayer funkció van)
    – mod- és patchkezelő program?
    – modok és kapcsolódó pályák? (65F1/66F1/67F2/67GT/69F1/71CA)
    – egyéb népszerű pályák? (amelyiket nem szerepelnek alapból a GPL-ben)
    – időjárás patch?
    – pitstop patch?
    – gumikopás patch?

    Egyáltalán, érdemes foglalkozni az AI-val vagy némi tréning után úgyis mindenki online szeretne versenyezni?

    Szerintetek?

    A válaszokat köszönöm, az eredeti téma itt követhető: http://srmz.net/index.php?showtopic=11196
    Utoljára módosította: Leo67; 2016. 02. 05. 15:16.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #2
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Általánosabban kérdezve:
    Mit vártok ma egy demótól?
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  3. #3
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Általánosabban kérdezve:
    Mit vártok ma egy demótól?
    Minden tiszteltem a GPL-é az alapján a pár verseny alapján amit próbáltam, de hát, sajnos a mai "közönségnek" már mások az igényei. Már az AC-ban is kel laz újabb és újabb autó mert ha kétszer kell menni valamivel az már uncsi...de emellett legtöbbször a pályán nem találnak körbe. Ebben a körben a GPL-nek végleg leáldozott ztem.

    De hogy érdemi választ is adjak, nekem anno a GPL-el az volt a bajom hogy ezerféle állítás, másolás, próbálgatás, mókolás kellett hogy egyáltalán elinduljon. Ha megvan a cél amire használni akarod - bajnokság? akármi - akkor az ahhoz kellő dolgok legyenek benne, egyszerűen, ne kelljen sámánmágiát űzni hozzá hogy elinduljon és még hang is legyen
    Utoljára módosította: Sziszka; 2016. 02. 07. 15:46.
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  4. #4
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg Sziszka írta Hozzászólás megtekintése
    Minden tiszteltem a GPL-é az alapján a pár verseny alapján amit próbáltam, de hát, sajnos a mai "közönségnek" már mások az igényei. Már az AC-ban is kel laz újabb és újabb autó mert ha kétszer kell menni valamivel az már uncsi...de emellett legtöbbször a pályán nem találnak körbe. Ebben a körben a GPL-nek végleg leáldozott ztem.

    De hogy érdemi választ is adjak, nekem anno a GPL-el az volt a bajom hogy ezerféle állítás, másolás, próbálgatás, mókolás kellett hogy egyáltalán elinduljon. Ha megvan a cél amire használni akarod - bajnokság? akármi - akkor az ahhoz kellő dolgok legyenek benne, egyszerűen, ne kelljen sámánmágiát űzni hozzá hogy elinduljon és még hang is legyen
    Köszi a választ! Közben offline is kérdeztem pár embert

    http://srmz.net/index.php?showtopic=...90#entry117252

    Azért ha még vannak ötletek, mondjátok

    (HGPLM sajnos már nem lesz.)
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  5. #5
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Általánosabban kérdezve:
    Mit vártok ma egy demótól?
    Ha jól értem, akkor egy 98as játékot pofozgat egy csapat, amiért majd pénzt fog kérni, de kedvcsinálónak lesz belőle egy demo? Vagy én sejtem rosszul?
    Vagy nem konkrét DEMO-ról beszélünk? (2 csapat, 1 meccs lehetőség, oszt' ennyi álá' FIFA)

    HUD-hoz meg csak annyit, ha lenne, akkor is csak 1 tizedesig mérő, sárga Tag heuer karakterekkel legyen ^^

  6. #6
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól értem, akkor egy 98as játékot pofozgat egy csapat, amiért majd pénzt fog kérni, de kedvcsinálónak lesz belőle egy demo? Vagy én sejtem rosszul?
    Vagy nem konkrét DEMO-ról beszélünk? (2 csapat, 1 meccs lehetőség, oszt' ennyi álá' FIFA)

    HUD-hoz meg csak annyit, ha lenne, akkor is csak 1 tizedesig mérő, sárga Tag heuer karakterekkel legyen ^^
    Közösségi demó, tehát pénzt biztosan nem kér senki. Egyszerűen csak nem dőlt el, hogy a '98 óta készült rengeteg tartalomból az alapvető frissítéseken kívül mi az, ami feltétlenül szükséges egy mai demóba.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #7
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Közösségi demó, tehát pénzt biztosan nem kér senki. Egyszerűen csak nem dőlt el, hogy a '98 óta készült rengeteg tartalomból az alapvető frissítéseken kívül mi az, ami feltétlenül szükséges egy mai demóba.
    Alapvetően Sziszkával értek egyet, a legfontosabb az, hogy aki felteszi a demót egy modern i3/i5/i7 + Win7/8/10 környezetbe és rádugja a 900/1080 fokos kormányát, annak pár gombnyomáson kívül semmi más gondja ne legyen és tudjon menni egyből akar a pályára, vagy akár online mindenféle baszkurálás, meg állítgatás nélkül. Ez kell, hogy legyen a legfőbb szempont!

    Én csak azokat a mod-okat tenném bele, amik szükségesek az online futamokhoz és/vagy jelentős minőségbeli ugrást hoznak bármilyen fontos területen, esetleg olyan alapvető funkciókat pótolnak, amik ma már alapnak számítanak. De fontos, hogy ne vesszen el bennünk az ember, minden legyen kulcsra kész!

    Autókból természetesen lehet benne mindenféle fontos kategórából 1-2 darab szemléltetés céljából, de ügyeljetek a méretre is, ne legyen túl nagy a csomag, inkább csak olyan betetető...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 02. 16. 15:49.

  8. #8
    Laza Balázs Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 12. 15.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    122
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően Sziszkával értek egyet, a legfontosabb az, hogy aki felteszi a demót egy modern i3/i5/i7 + Win7/8/10 környezetbe és rádugja a 900/1080 fokos kormányát, annak pár gombnyomáson kívül semmi más gondja ne legyen és tudjon menni egyből akar a pályára, vagy akár online mindenféle baszkurálás, meg állítgatás nélkül. Ez kell, hogy legyen a legfőbb szempont!

  9. #9
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Alapvetően Sziszkával értek egyet, a legfontosabb az, hogy aki felteszi a demót egy modern i3/i5/i7 + Win7/8/10 környezetbe és rádugja a 900/1080 fokos kormányát, annak pár gombnyomáson kívül semmi más gondja ne legyen és tudjon menni egyből akar a pályára, vagy akár online mindenféle baszkurálás, meg állítgatás nélkül. Ez kell, hogy legyen a legfőbb szempont!

    Én csak azokat a mod-okat tenném bele, amik szükségesek az online futamokhoz és/vagy jelentős minőségbeli ugrást hoznak bármilyen fontos területen, esetleg olyan alapvető funkciókat pótolnak, amik ma már alapnak számítanak. De fontos, hogy ne vesszen el bennünk az ember, minden legyen kulcsra kész!

    Autókból természetesen lehet benne mindenféle fontos kategórából 1-2 darab szemléltetés céljából, de ügyeljetek a méretre is, ne legyen túl nagy a csomag, inkább csak olyan betetető...
    Igen, nagyjából ezt írtam végül én is:
    "..instant multiplayer option, a selection of cars and tracks from various era. No bugfixing and copying files. Everything in one window, and every future option in that window for immediate download."


    Sajnos még mindig sokan kerülik a 60fps opciót is, az időjárás patchet pedig egyenesen ördögtől valónak tartják
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  10. #10
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Ja igen, és az AI? Van még rá igény?
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  11. #11
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Életkor
    38
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Ja igen, és az AI? Van még rá igény?
    Én úgy veszem észre a különböző fórumokból, hogy van egy jelentős réteg, aki igényli az AI-t és inkább azt preferálja az online-nal szemben.

    Ez nyilván attól is függ, hogy milyen közegben kérdezed, egy liga fórumában nyilván kisebb rá az érdeklődés...

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •