Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4
Találatok: 76 - 81 (81 összesen)

Téma: 90's Spa 2.4h - 2018. július 29.

  1. #76
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem nem olyan nagy meglepetés ez...
    Ezekre a verdákra eddig sem volt soha egy teli szerver sem.

    Hogy részemről miért nem:
    Egyedül a mercivel tudtam értelmesen (értsd: nem az úton maradásért küzdve) körbe menni, ám így is vagy 10s a lemaradással a leggyorsabbhoz képest. Mivel itt (Mastesrs) nincsen semmiféle handicap rendszer, így ez a versen (is) csak azoknak való, akik 1sec-en belül tudnak konzisztensen autózni. Ez pedig mindössze 4-5 pilótát jelent.

    Erre biztosan rátesz még a 30+ °C is, meg a nyári szünet, meg a csillagok állása, meg a holdfogyatkozás.

    Úgy általában: kezdők, és/vagy "B szerveresek" valójában nincsenek bevonva, sem a pontversenybe, sem az "achievementekbe". Itt nekik csak akkor élmény egy verseny, ha van legalább 2-3-4 ember körülöttük, akivel "pariban" vannak, és a gyakorlatban versenyezni is tudnak... Ehhez a GT kategóriában is ~40 indulóra van szükség, ami azért ritkán jön össze. Ezen létszám alatt pedig van az élmezőny (~10 fő) meg a többiek, mint "maradék".

    Ez nyilván lehet jó is meg rossz is, de az indulók számát - és ahogy most is kijött - akár egy verseny sorsát is biztosan befolyásolják.


    szerintem.
    Privát véleményem, nem szervezőként írom:

    A prekin látható volt, hogy volt érdeklődés ezekre a verdákra is, de nem szabad elfelejteni, hogy sokan vannak nyaralni, sokáig van világos és jó idő, inkább a szabadban töltik el a szabadidejüket, és erre jött most még rá a napok óta tartó 70 fokos meleg, én abszolút megértem, hogy nem sokan vállalták be, hogy a kormány mögé ülnek izzadni. Én magam is az utolsó pillanatig hezitáltam, de nem volt energiám ebben a melegben. Szerintem ugyanez a pálya-autó kombó szeptemberben sikeres tud lenni, ha lesz ismétlés. Kb. 20-20 különböző ember ment időt mindkét kategóriában, normál esetben ebből simán összejött volna egy szép számú mezőny.

    Ami a motivációt illeti. Most én ugyan "csak" 5 másodperccel voltam lemaradva a dtm kategória elejétől, de ettől még simán indultam volna. Bajnokságok idején is általában a középmezőnyben vagyok, néha az A-B határán, és néhány éve fix B szerver induló voltam. Én már rég elrendeztem a saját fejemben, hogy a dobogóért nem fogok harcolni (az az ufo-k kiváltsága), de találtam olyan dolgokat, amik kielégítenek, pl. hogy magamhoz képest tudok fejlődni (vagy sem), futamokon azért össze lehet futni olyanokkal, akikkel lehet jót csatázni, és ott van a vezetés élménye. A múltkori 2,4 órás 95%-át egyedül autóztam (és talán a mezőny nagy része szintén), mégis úgy álltam fel a futam után, hogy "huhh, ez jó volt". Mikor B szerveren megyek, ott is lehet jó meccsekbe belefutni, de A szerveren is lehet dög unalmas a futam.
    B szerveren ugyanúgy lehet pontokat szerezni, ezért nem értem a "kezdők, és/vagy "B szerveresek" valójában nincsenek bevonva, sem a pontversenybe, sem az "achievementekbe"." dolgot. Ilyen alapon akkor én sem vagyok bevonva a pontversenybe az A szerver közepén/végén. Nem mindegy, hogy az A végén szerzek 42 pontot, vagy a B elején 41-et? Mi a különbség?

    Nem mondom, hogy tökéletes a szerver elosztás a mastersen, de mivel a szervereknek létszámkorlátai vannak, nem mehet 70 ember egyszerre ugyanazon a szerveren, valahogy muszáj elosztani a versenyzőket. Ne menjünk bele minden részletébe ennek, arra ott van a prekval topik, de tegyük fel lenne valami "achievement", amivel B szerver helyett bekerülnél A-ra. Miben lenne más a dolog? Feltételezhetően ott még inkább egyedül autóznál, mert még az a 2-3 ember sem lenne körülötted akivel néha összefutsz B-n...
    De az sem teljesen világos, hogy mi igazán a probléma, mert Te magad írod, hogy van kb 10 fő élmezőny, és azon kívül a maradék. Akkor az A szerver hátsó 10-15 versenyzője is maradék, egy kalapban a B-re szorultakkal, vagy azok csak kicsit maradékok, a többiek nagyon, vagy hogy van ez? Ezt a szervezett 2,4 órás versenyt nézve is azt írod, hogy nagy volt a lemaradásod, ezért nem neked való volt ez a futam, pedig itt feltételezhetően egy szerver lett volna, akkor ez sem lett volna jó?

    Eriknek is igaza van, sok liga indít versenyeket azonos időpontban, ez elaprózza az indulókat. Mostanában néztem egy naptárat, amiben benne van sok liga aktuális bajnoksága. 90%-ban vasárnap este voltak a futamok. A Masters egy régi liga, amennyire én emlékszem és tudom, szerda és vasárnap régóta fixen szerepel a versenynaptárunkban. Annyit tudunk tenni, hogy próbálunk izgalmas, szórakoztató tartalmi kereteket biztosítani a szimulátoros társadalomnak, és bízunk benne, hogy sokan választanak minket.

    Három dolog biztos:
    • minél több résztvevő van, a nagy számok törvénye alapján annál nagyobb a valószínűsége, hogy mindenki talál magának megfelelő versenytársat
    • a biztosított keretek között lehet találni megfelelő motivációt ahhoz, hogy jól szórakozzunk, de ehhez lehet el kell gondolkozni magunkban, átértékelni egy-két dolgot, nem feltétlenül a rendszert hibáztatni mindenért (bár az könnyebb)
    • meg hogy régen minden jobb volt

  2. #77
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    k liga indít versenyeket azonos időpontban, ez elaprózza az indulókat. Mostanában néztem egy naptárat, amiben benne van sok liga aktuális bajnoksága. 90%-ban vasárnap este voltak a futamok.

    Ez hol?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  3. #78
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ez hol?
    http://www.rfactor.hu/index.php?oldal=leagues

    Na jó, rosszul emlékeztem, csak 50% vasárnap.

  4. #79
    Mammel Erik Versenyző Erikkonen logója
    Csatlakozott
    2015. 04. 22.
    Város
    Pécs
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.801
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.rfactor.hu/index.php?oldal=leagues

    Na jó, rosszul emlékeztem, csak 50% vasárnap.
    Ha jól számoltam, 28 liga van ott felsorolva. Ez normális egy pár száz, talán 1-2 ezer fős (ha a nagyon alkalmi versenyzőket is beleszámoljuk) szimulátoros közösségre vetítve? Szvsz. nem, de ezt mindenki döntse el maga és gondolja át, vajon miért nincs elég induló a legtöbb bajnokságban?

  5. #80
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Életkor
    47
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Három dolog biztos:
    1. minél több résztvevő van, a nagy számok törvénye alapján annál nagyobb a valószínűsége, hogy mindenki talál magának megfelelő versenytársat
    2. a biztosított keretek között lehet találni megfelelő motivációt ahhoz, hogy jól szórakozzunk, de ehhez lehet el kell gondolkozni magunkban, átértékelni egy-két dolgot, nem feltétlenül a rendszert hibáztatni mindenért (bár az könnyebb)
    3. meg hogy régen minden jobb volt
    1. Én ezt nem osztom. Bár statisztikailag teljes mértékben megállja a helyét. Csak a valóság nem igazolja. A gyakorlat az, hogy az indulók létszáma, nincs semmilyen arányban a futam minőségével. Hány olyan bajnokságot láttam már ahol 30+ induló volt a versenyen és 15+ neve mellet 0 lap, DNF.
      Versenyezni 2 émberrel tudsz. 1 aki előtted megy, meg egy aki utánad jön. Gyakorlatban egy 3 fős szerveren minden további nélkül megeshet, hogy jobb versenyt futsz, mint egy 30 fős szerveren. Mint ahogy ez biztos hogy itt mindenkivel meg történt már párszor.
      Ez meg már ízlés kérdése, de részemről egy 6-8 fős (baráti) társaságban futott verseny, többet ér mint egy teli szerveres "public", ahol azt sem tudom ki kicsoda.
    2. Tizen év versenyzés alatt, a 72. C-szerveres indulótól, a top 3-ig volt alkalmam végi próbálni az összes lehetséges variációt. Még B szerverről nézve én is azt láttam hogy bezzeg az A szerveren. Sőt nekem az is szent meggyőződésem volt, hogy a top10 csupa "csíter" setup-al megy. Aztán átkerültem A szerverre. Ahol pontosan ugyan az van mint a B-n. Csak ott már mindenkit hajt a teljesítési kényszer és nincs az a fairplay, nincs az az egymásra odafigyelés. Ez a legnagyobb különbség A és B szerver között, ezért mentem kb még másfél évig telitank med-med-el a prequalon. Mert az hogy barátokkal, fair versenyeket futhatok, többet ért, mint az a pár plusz pont amit Kitaposhattam volna a Ferrariból. Aki a B szerveren nem tudja élvezni a versenyzést, az A-n még nagyobbat fog csalódni. Mert a B szerver az ami a fairplay-ről és a szórakozásról szól.
    3. És igen régen minden sokkal jobb volt, de elmúlt, ebből kell főzni.

  6. #81
    Lányi Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 11. 07.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    3.069
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    1. Végülis igazad van, max annyi, hogy a több ember nagyobb mintavétel, talán nagyobb eséllyel találod meg azt a 2 embert aki előtted-mögötted megy, és az sem utolsó, ha csak pár másodperc különbséggel.

    2. Egyetértek, ezért is írtam, hogy fejben is rendezni kell a dolgokat egyénileg.

Oldal: 4 / 4 ElsőElső 1 2 3 4

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •