Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (76 összesen)
  1. #1

    WTCR (World Touring Car Cup) 2018

    A WTCC és a TCR egyesüléséből létrejött sorozat április végén látogat a Hungaroringra.


    A naptár:


    Április 8-a – Marrakech, Marokkó


    Április 29-e – Hungaroring, Magyarország


    Május 13-a– Nürburgring, Németország


    Május 21-e – Zandvoort, Hollandia


    Június 24-e – Vila Real, Portugália


    Július 22-e – még nyitott


    Augusztus 5-e – Termas de Río Hondo, Argentína


    Szeptember 30-a – Ningbo, Kína


    Október 7 – még nyitott


    Október 21-e – Suzuka, Japán


    November 18-a – Makaó
    Csatolt képek Csatolt képek

  2. #2

    Újabb csapat jelentette be az indulását



    Hétfőn este bejelentésre került, hogy a Denis Dupont-nal és Aurélien Panisszal rajthoz álló Comtoyou Racing után egy újabb csapat adta le a nevezését, mégpedig a Boutsen Ginion Racing, amely a háromszoros Forma-1-es futamgyőztes, Thierry Boutsen tulajdonában van.

    A belga csapat -, amelyet korábban a TCR Beneluxban láthattuk elsősorban, illetve tavaly a nemzetközi mezőnyben is felbukkant Spa-Francorchamps-ban - két Hondát fog csatasorba állítani, ám arra csak a későbbiekben derül fény, hogy kik fogják vezetni azokat.
    Csatolt képek Csatolt képek

  3. #3
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Norbi-Hyundai?

  4. #4
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Norbi-Hyundai?
    Már kérdőjel sem szükséges

  5. #5
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Én azt mondom, végre!

  6. #6

    A HYUNDAI GYÁRI PILÓTÁJAKÉNT FOLYTATOM A VERSENYZÉST!


    Gabriele Tarquini csapattársa lesz a túraautó-világkupán.
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: raybacsi; 2018. 01. 30. 12:19.

  7. #7

    Denis Dupont & Aurélien Panis Comtoyou Racing Audi RS3 LMS

    Csatolt képek Csatolt képek

  8. #8

    Borzasztó erős mezőny lesz Michelisz körül, korábbi F1-pilóta is jöhet!


  9. #9
    Kb. ennyi kellett, hogy egy nagyobb és erős mezőny álljon össze. Kicsit egyszerűbbé és olcsóbbá tenni a sorozatot, hogy ne 2-3 gyártó exkluzív játszótere legyen... Néha tényleg nem látszik a fától az erdő.

  10. #10
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Kicsit egyszerűbbé és olcsóbbá tenni a sorozatot, hogy ne 2-3 gyártó exkluzív játszótere legyen... Néha tényleg nem látszik a fától az erdő.
    Hát olyan jól sikerült olcsóvá tenni, hogy úgy látszik sem a M1RA-nak és sem Zengőnek nem sikerült összekaparni a költségvetést...

  11. #11
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Hát olyan jól sikerült olcsóvá tenni, hogy úgy látszik sem a M1RA-nak és sem Zengőnek nem sikerült összekaparni a költségvetést...
    Szerinted ott most drágább indulni összességében, mint a WTCC-ben egy ütőképes csapatot indítani? Egyébként sanszos, hogy itt is nőni fognak a költségek innentől, de a WTCC-ben gyakorlatilag esélytelen volt egy nem gyári támogatottságú és sokmilió eurós költségvetésű csapat. Valószínű, hogy ugyanazzal a technikával és költségvetéssel itt jobbak a sanszaik.
    Nem tudom a M1ra és a Zengő miért nem tudta összeszedni és mennyi kellett volna nekik az induláshoz, de azért az nem lep meg, hogy így van. Itthon talán kevesen látnak bennük elég széles tömegekhez eljutó reklámfelületet, a nemzetközi téren is labdába rúgó szponzorokat meg nem feltétlen egy magyar alakulat érdekli. Ha esetleg focicsapatot is indítanának, akkor lenne esély nemzeti támogatottságra és simán át lehetne tolni a focira beérkező TAO-pénzeket a WTCR-részlegre...

  12. #12
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Kb. ennyi kellett, hogy egy nagyobb és erős mezőny álljon össze. Kicsit egyszerűbbé és olcsóbbá tenni a sorozatot, hogy ne 2-3 gyártó exkluzív játszótere legyen... Néha tényleg nem látszik a fától az erdő.
    Ennyire lesz egy olcsóbb: http://hosszabbitas.hu/wtcc/olcsobb-...altalan-a-wtcr

  13. #13
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nyilván nem drágább, de most nem is a WTCC-hez kell hasonlítani, mert az egy gyártói alapú világbajokság volt, ezt meg most egészen más kávéház. A tavalyi TCR-hez képest viszont igen jelentősen nőttek a költségek, miközben a világbajnoksági rang elvesztése gondolom érezhető volt a szponzorok érdeklődésében is.

    Illetve számomra az lesz a fő érdekesség ebben a szezonban, hogy mennyire fognak majd kitűnni a mezőnyből a gyári támogatottságú alakulatok, érdekes lesz majd látni, mennyit számít majd a pénz, az infrastruktúra és a szakembergárda az elvileg egyenlő körülmények között.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Ha esetleg focicsapatot is indítanának, akkor lenne esély nemzeti támogatottságra és simán át lehetne tolni a focira beérkező TAO-pénzeket a WTCR-részlegre...
    Sajnos autósportból a focihoz képest arányaiban túl kevés pénzt lehet lenyúlni, a stadionépítés sokkal jövedelmezőbb a pénzek visszaosztása szempontjából.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 01. 13:38.

  14. #14
    Ezek szerint kicsit gyorsabban megdrágult, mint vártam. A világbajnokság titulus elvesztése persze fájóan hangzik elsőre, de olyan nagyon komolyan sose tudtam venni ezt a világbajnokságot. Gyakorlatilag 2 gyártó volt harcban érdemben a címért 4-5 pilótával, a többiek inkább csa asszisztáltak hozzá. Tudom, az F1 sem másmilyen, nincs is róla jobb véleményem már.
    Ellenpéldaként ott van az FIA palettáról a WRX, valamint a DTM is igen szoros csatákat hoz, sok esélyessel. Megoldható lenne egy komoly és kiegyensúlyozott valóban világbajnoki sorozat, ha kompromisszumra jutnának a költségeket illetően. Persze értem én, hogy amíg a pilótákat lehetne azonos technikával versenyeztetni és győzzön a jobb, addig a gyártóknál a technikai fejlesztésről és a pénzről szól minden, néha kicsit háttérbe szorítva a pilóták képességeit.

  15. #15
    Azért offroad és pályaversenyzést, meg a klasszikus, konstruktőrök számára kiírt világbajnokságokat az egyenkasztnira épülő silhouette kategóriákkal hasonlítgatni eléggé értelmetlen, más műfajok. Ha mesterségesen összerántják a mezőnyt akár egyforma technikával, akár BoP-val, nyilván szorosabb versenyek lesznek, csak van-e értelme ilyen szinten elmosni a mérnökök és a pilóták tudásbeli különbségeit a mi kedvünkért? (Szerintem nem)

  16. #16
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Persze értem én, hogy amíg a pilótákat lehetne azonos technikával versenyeztetni és győzzön a jobb, addig a gyártóknál a technikai fejlesztésről és a pénzről szól minden, néha kicsit háttérbe szorítva a pilóták képességeit.
    Nyilvánvalóan, mivel a versenyeket finanszírozó gyártók autókat és más technika eszközöket árulnak és nem pilótákat..

  17. #17
    Értem én a sírás-rívás okait és a drágulást, csak utána meg jön a jajveszékelés, hogy "juj, nincsenek résztvevők a sorozatunkban...". Lehet elit kategóriákat és versenyeket létrehozni, csak akkor lesz majd 10 autó a rajtrácson, meg a töltelék, hogy teljesítsék a szerződésben foglaltakat. Mindenki tudja, mi a probléma és mi okozza, de ennek ellenére nem történik érdemi változás. Mondjuk nem ez az egyetlen terület, hol ez a jellemző.

  18. #18
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Szerintem ha ilyen egyszerű lenne a kérdés, akkor már rég megoldották volna.
    (Ribeiro egyébként pont az nyilatkozta, hogy szerinte pont az volt a gond, hogy nem mertek elég nagyot álmodni a TC1-gyel és ezért nem jöttek a plusz gyártók, nem pedig azért mert túl drága volt, az csak a privátoknak volt gáz)

    Ugyan abba a hiába esel mint a múltkori szimulátoros ligás kérdéskörnél, hogy csak egy nézőpontot veszel figyelembe, de a rendszer működtetőinek, fenntartóinak szempontjait és érdekeit figyelmen kívül hagyod.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 01. 16:54.

  19. #19
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ugyan abba a hiába esel mint a múltkori szimulátoros ligás kérdéskörnél, hogy csak egy nézőpontot veszel figyelembe, de a rendszer működtetőinek, fenntartóinak szempontjait és érdekeit figyelmen kívül hagyod.
    Szerintem minden érdekelt fél leginkább csak a saját szempontjait nézi, ezért az a helyzet, ami. WTCC-ben és a szimulátoros ligák esetében is. Persze ettől még a helyzet nem feltétlem javul, maximum ez-az bedől, mint a WTCC

  20. #20
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem minden érdekelt fél leginkább csak a saját szempontjait nézi, ezért az a helyzet, ami. WTCC-ben és a szimulátoros ligák esetében is.
    Meg úgy általában az egész világban...

  21. #21
    Huffy és Bennani a Sebastian Loeb Racingnél VW Golffal:
    https://www.touringcartimes.com/2018...h-volkswagens/

  22. #22

  23. #23
    Pont Maldonado hiányzik ebből a mezőnyből, Bennani önmagában nem elég

  24. #24

    NEM HIVATALOS, megerősítésre váró nevezési lista!

    1. Thed Björk Yvan Muller Racing Hyundai
    3. Gabriele Tarquini BRC Racing Team Hyundai
    4. Denis Dupont Comtoyou Racing Audi
    5. Michelisz Norbert BRC Racing Team Hyundai
    9. Tom Coronel Boutsen Ginion Racing Honda
    12. Robert Huff Sebastien Loeb Racing Volkswagen
    13. Pastor Maldonado Campos Racing SEAT
    16. Davit Kajaia GE-Force Alfa Romeo
    18. Tiago Monteiro Boutsen Ginion Racing Honda
    25. Mehdi Bennani Sebastien Loeb Racing Volkswagen
    27. John Filippi Campos Racing SEAT
    28. Aurélien Panis Comtoyou Racing Audi
    52. Gordon Shedden Team WRT Lukoil Audi
    55. Ficza Ferenc Zengő Motorsport SEAT
    62. Dusan Borkovic GE-Force Alfa Romeo
    68. Yvan Müller Yvan Muller Racing Hyundai
    70. Mat’o Homola DG Sport Competition Peugeot
    74. Pepe Oriola Campos Racing SEAT
    77. René Münnich Münnich Motorsport Honda
    86. Esteban Guerrieri Münnich Motorsport Honda
    99. Nagy Dániel Zengő Motorsport SEAT
    ?. Jean-Karl Vernay Team WRT Lukoil Audi
    ?. Tassi Attila Münnich Motorsport Honda
    ?. Aurélien Comte DG Sport Competition Peugeot
    ?. Yann Ehrlacher Yvan Muller Racing Hyundai
    ?. Stefano Comini Comtoyou Racing Audi

  25. #25
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Javítson ki vki ha tévednék, de jól értem a helyzetet, hogy egyes csapatok leadták és befizették a nevezést, de még egyáltalán nem biztos, hogy Ő fognak indulni (és ezért nem publikus), hanem esetleg továbbértékesítik más csapatoknak, ha nekik mégsem jön össze a keretük? Vagy hogy van ez?

    Tehát elfogytak a jegyek a koncertre, csak még nem tudni, hogy ki megy el, mert zajlik még a háttérben az afterbiznisz?
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 02. 02. 19:22.

Oldal: 1 / 4 1 2 3 4 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •