Oldal: 2 / 23 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (555 összesen)
  1. #26
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg Leslie írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval végigolvastam a hozzászólásokat, és az biztos hogy spaban valamit nagyon nem jól programoztak a nagyrabecsült fejlesztők(finoman fogalmazva) mindegy hogy 03 vagy 04 -es Spa a hiba előjön mindegy hogy online vagy offline, és szinte mindegy milyen gépen! ez nem vírus nem rendszer gond, nem szerver hanem programhiba remélhetőleg csak ezen az egy pályán! nekem ugyanúgy jön az 1 fps hiba( plusz 70 ről leesik 20 25 re igy ez is igen zavaró) a 6800 GT vel mint a 7900 GT vel pedig nagyságrendileg komolyabb videokari 1 gb ram és 3500+ os Amd vel, is katasztrófális helyzet volt tegnap . Amúgy pedig 105 FPS is tud full grafikával boxban mérve, és ahogy bekapcsolom a változó időjárást 80 ra esik vissza és még az eső sem esik. Esőben már 45, vizfüggöny mögött 30 FPS körül mozog mindez 25 asutóval mérve. A legszebb az hogy a butitás sem segit és az erősebb gép sem. Ez egyszerüen felháborító! és még a többi FFB gondokról nem is beszélve, én szerencsére eddig nem tapasztaltam ilyet. Szerintem erősen meg kell Patchelni a játékot ahogy Antal Pisti is irta mert ez igy nagyon sokak kedvét el fogja venni.

    Nekem nem jött még elő ez az 1fps-es dolog spaban! Tegnap sem meg elötte sem.(szerencsés vagyok) De a viz nekem is megfogja a gépet, pedig semmi simitás nincs rajta,meg vissza van véve egy pár dolog low-ra! De nekem tegnap a rajtrácson olyan 20fps volt utánna olyan 35-50 között stabilizálodott. Ffb problémám nincs, pedig a dfp-vel kellett kicsit vacakolni, amig jo lett. Jo lenne az esőre valami peccs, meg a többiek által emlitett hibákra is.

  2. #27

    Exclamation Re: Technikai problémák / 1 fps-re a megoldás!!!

    Szétnéztem az RSC-n és ha a spanyol viaszt nem is találtam meg, de a problémámra/problémánkra a megoldást igen!
    AKINEK NINCS BEKAPCSOLVA, AZ KAPCSOLJA BE AZ OPTIONS/ ADVANCED MENÜBEN A "SIMPLE DEBRIS COLLISION"-T!
    Ez nagyjából annyit jelent, hogy sokkal egyszerűbben számolja a processzor a pályán történő ütközéseket, ezáltal sokkal kevésbé terhelődik ilyenkor. Anno gondoltam mindent kikapcsolok ami nem kell, hogy minél jobban fusson a szim online, és kikapcsoltam ezt is, nem tudván mekkora kárt okozok ezzel magamnak!
    Nos visszakapcsoltam, bementem offline Spara, 20 gépi ellenféllel éjszaka, és gyakorlatilag semmilyen fps esés nem történt mikor a belerongyoltam a mezőnybe és ütköztem!

    Azt hiszem ebből is látszik, hogy utána kell nézni a problémáknak, és megoldani őket, ehhez nem kell semmilyen patch vagy ilyesmi, és mint kiderült a szó sincs bug-ról, csak egy dolog amit magamnak csináltam!
    Mondjuk egy részletesebb kézikönyv nem ártana!

  3. #28
    Dobos László Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 01. 25.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    47

    Thumbs up Re: Technikai problémák / 1 fps-re a megoldás!!!

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Szétnéztem az RSC-n és ha a spanyol viaszt nem is találtam meg, de a problémámra/problémánkra a megoldást igen!
    AKINEK NINCS BEKAPCSOLVA, AZ KAPCSOLJA BE AZ OPTIONS/ ADVANCED MENÜBEN A "SIMPLE DEBRIS COLLISION"-T!
    Ez nagyjából annyit jelent, hogy sokkal egyszerűbben számolja a processzor a pályán történő ütközéseket, ezáltal sokkal kevésbé terhelődik ilyenkor. Anno gondoltam mindent kikapcsolok ami nem kell, hogy minél jobban fusson a szim online, és kikapcsoltam ezt is, nem tudván mekkora kárt okozok ezzel magamnak!
    Nos visszakapcsoltam, bementem offline Spara, 20 gépi ellenféllel éjszaka, és gyakorlatilag semmilyen fps esés nem történt mikor a belerongyoltam a mezőnybe és ütköztem!

    Azt hiszem ebből is látszik, hogy utána kell nézni a problémáknak, és megoldani őket, ehhez nem kell semmilyen patch vagy ilyesmi, és mint kiderült a szó sincs bug-ról, csak egy dolog amit magamnak csináltam!
    Mondjuk egy részletesebb kézikönyv nem ártana!
    vagy a BEÁLLITÁSOK->EGYÉB menüben a Törmelékek ütközésnél (sokkal stabilabb az fps ütközésnél)
    Utoljára módosította: Snake; 2006. 10. 22. 13:29.

  4. #29
    Dobos László Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 01. 25.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    47

    Re: Technikai problémák

    akinek kevés az FPS az a következőket teheti:
    keresd meg a C:\Program Files\GTR2\UserData\te neved\te neved.PLR fájlt és írd át ezekre az értékekre a következő sorokat:
    Arms Visible In Cockpit="0" (nem lesz látható kéz a pilótafülkében)
    Driver Animations="0" (nem lesz pilóta animáció)
    Track Animations="0" (nem lesz pálya animáció)
    Disable All Character Anims="1" (minden karakter animáció kikapcsolva)

    nekem 80% megnövelete az FPS-t
    Utoljára módosította: Snake; 2006. 10. 23. 22:23.

  5. #30
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Technikai problémák

    Érdekes egy game, vagy csak a kártyám gyenge?
    6600GT, P4 3250, 1,5Gb, 1024x768x32, dx9, Anderstorp
    Minden low, de 4x élsimitás, így max 40. fps
    Minden full, de élsimítás ki, így 50-70 fps és nincs megakadás.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  6. #31
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg Snake írta Hozzászólás megtekintése
    akinek kevés az FPS az a következőket teheti:
    keresd meg a C:\Program Files\GTR2\UserData\te neved\te neved.PLR fájlt és írd át ezekre az értékekre a következő sorokat:
    Arms Visible In Cockpit="0" (nem lesz látható kéz a pilótafülkében)
    Driver Animations="0" (nem lesz pilóta animáció)
    Track Animations="0" (nem lesz pálya animáció)
    Disable All Character Anims="1" (minden karakter animáció kikapcsolva)

    nekem 80% megnövelete az FPS-t , pedig nem gyenge konfigom van AMD64 3000+ 2GB ram 6800GT256 ram 428/1170 órajelen
    pálya animáció mit is takar?


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  7. #32
    Dobos László Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 01. 25.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    47

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta Hozzászólás megtekintése
    pálya animáció mit is takar?
    fák lengése, zászló lengés

  8. #33
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Technikai problémák

    Teszteltem egy kicsit.
    6600GT (deiver 84.21), P4 3250, 1,5Gb, 1024x768x32, dx9, Anderstorp, minden FULL

    0xAA---69 FPS
    A sárvédőn és kormánykerék belsőn feltűnően látni a recéket. Maximális FPS.
    http://img.tar.hu/friz_22/img/26393261.jpg#3

    1xAA---60 FPS
    Recék eltűnnek a sárvédőről, motorháztető széle is kisimul.
    http://img.tar.hu/friz_22/img/26393255.jpg#3

    2xAA---61 FPS
    Nincs számottevő minőségi javulás, elvileg ugyan az, mint az 1xAA csak kicsit homályosabb, ezt főleg a MOTEC számokon és műszerfalborításon látni.
    http://img.tar.hu/friz_22/img/26393248.jpg#3

    3xAA---34 FPS
    Drasztikus FPS csökkenés, a 2xAA-hoz képest élesebb kép, mintha egy kicsit finomabbak lennének a szélek, de ki nézi ezt verseny közben?
    http://img.tar.hu/friz_22/img/26393234.jpg#3

    4xAA---35 FPS
    FPS marad, minőség marad.
    http://img.tar.hu/friz_22/img/26393218.jpg#3

    Ezt csak azért írom, mert én automatikusan 4xAA-re raktam a játékot, hogy a pálya széle ne legyen annyira cikkcakkos, ahogy azt GTR1-ben is használtam, hisz ott szinte semmilyen FPS különbség nem volt a különböző AA módok között.
    Utoljára módosította: FRIZ 22; 2006. 10. 22. 18:30.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  9. #34

    Re: Technikai problémák

    nekem lenne egy olyan problémám a játékkal, hogy bizonyos időközönként kidob az asztalra, miután rányomok a futam indításra(tehát mielőtt töltené be a pályát). ez még annyira nem is lenne idegesítő, de ilyenkor mindíg újra be kell állítanom a játékon belül mindent, mert törli a profilomat. először arra gondoltam, hogy a tuningolt cpu nem tetszik neki(3.2-őn megy egy 2.66-os D ceruza). a vga nincs húzva. de látom sokan húzzák-jóval dúrvábban- a procit.
    nem küzd valaki hasonló problémával véletlenül?

  10. #35

    Re: Technikai problémák

    Sajnálatos módon ma végleg kilehelte a lelkét a kormányom,meg se moccan.Úgy hogy ha nehezen is de kénytelen vagyok kimaradni a bajnokságból,és egyhamar nem tudok beinvesztálni egy új kormányt sem,mivel a Bond-táskára most herdáltam el a pénzemet.A többieknek sok sikert kivánok a bajnokságban,ha esetleg mégis kormányhoz jutok belátható időn belül,akkor természetesen visszajönnék.

  11. #36

    Re: Technikai problémák

    Sziasztok!Most ismerkedem a játékkal és az érdekelne,hogy hány %-os szinten használjátok a nehézségi erőt és ez ,hogyan befolyásolja az autó viselkedését?Köszi!

  12. #37

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg szaszgab írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!Most ismerkedem a játékkal és az érdekelne,hogy hány %-os szinten használjátok a nehézségi erőt és ez ,hogyan befolyásolja az autó viselkedését?Köszi!
    Én 0-án, mert idegbetegen rángatja a képet és ez idegesít! Nincs hatással a játékra.

  13. #38

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg szaszgab írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!Most ismerkedem a játékkal és az érdekelne,hogy hány %-os szinten használjátok a nehézségi erőt és ez ,hogyan befolyásolja az autó viselkedését?Köszi!
    Én 25%-on használom.

  14. #39

    Re: Technikai problémák

    senkinek sincs ezek szerint hasonló problémája??? ezért érdemes volt megvennem a játékot. van hogy két napig nem csinálja, aztán kidob... mindegy. majd egy új konfiggal egy-két év múlva...

  15. #40

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg pokalypz írta Hozzászólás megtekintése
    senkinek sincs ezek szerint hasonló problémája??? ezért érdemes volt megvennem a játékot. van hogy két napig nem csinálja, aztán kidob... mindegy. majd egy új konfiggal egy-két év múlva...
    Próbáld meg újra gyalulni a windows, és utána újra telepíteni a GTR2-t.

  16. #41
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: Technikai problémák

    Hali!

    Vettem egy uj gepet, mert realis aron el tudtam adni a regebbit. A mostani gepem AM2-es alaplap, Amd Athlon 64 X2 4200+ os proci, 1 giga ddr2 800 MHz-s ram, es egy GeForce 7600 GT 256 MB ddr3-as videokartya. A jatek elindul, de futas kozben restartol a gep, es nem fut a jatek 2 percet se. Mi lehet a problema? A videodriver 84.21-es verzio, mert ugy hallottam, hogy ez eleg stabil.

  17. #42
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg Nagypál Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    Vettem egy uj gepet, mert realis aron el tudtam adni a regebbit. A mostani gepem AM2-es alaplap, Amd Athlon 64 X2 4200+ os proci, 1 giga ddr2 800 MHz-s ram, es egy GeForce 7600 GT 256 MB ddr3-as videokartya. A jatek elindul, de futas kozben restartol a gep, es nem fut a jatek 2 percet se. Mi lehet a problema? A videodriver 84.21-es verzio, mert ugy hallottam, hogy ez eleg stabil.
    Táp??


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  18. #43
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: Technikai problémák

    400 W

  19. #44
    Kolozs Tamás Regisztrált kolitomi logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 10.
    Város
    gödöllő
    Üzenetek
    125

    Re: Technikai problémák

    Szasztok!
    Légyszi segítsen rajtam valaki!Nem tudok online regisztrálni.
    - Megvettem az eredeti játékot,igaz előtte fennt volt a crack-elt is.
    - Feltelepitettem és minden műxik rajta.
    - Magyarítást ráraktam.
    - A játékban az internet fülnél kér nyilvántartásba vételt és itt vagyok megragadva.
    Nem fogadja el a nevet,jelszót,mailcimet.
    - A tűzfalban engedélyeztem a game-t.
    Próbáltam már mindenféle névvel és uj jelszóval de regisztrációs hibát ir ki
    Persze ugyanez a helyzet a belépés fülnél is.
    Segitsen már légyszi rajtam valaki,mert ezzel küzdök már két napja.
    Előre is köszönöm!

  20. #45
    Kolozs Tamás Regisztrált kolitomi logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 10.
    Város
    gödöllő
    Üzenetek
    125

    Re: Technikai problémák

    Sikerált nagy nehezen

  21. #46
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg Nagypál Péter írta Hozzászólás megtekintése
    400 W
    Milyen márka/típus?

  22. #47
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: Technikai problémák

    Futtattam memoriatestet es kibujt a szog a zsakbol. Holnap viszem vissza a gepet, mert total szarok a memoriak.

  23. #48

    Re: Technikai problémák

    Skacok,
    ma próbálnám a GTR2-t elindítani, de kiírta, hogy a program hibát észlelt, ezért leáll. (szokásos win hibaüzi)
    Game reinstallra ugyanezt írta ki

    Amiket változtattam a gépen:
    - Race install
    - Kaspersky uninstall, újabb kaspersky install.

    Tud valaki esetleg ajánlani Kasp. helyett valami normálisat ami nem fogja a gépet viszont fogja a vírusokat? (norton, nod kizárva)

    Várom az ötleteket, mert játszanék már 1,5 hét után

  24. #49

    Re: Technikai problémák

    Ha egyvalamit nem tudok uninstallni, akkor mi a manuális megfelelője?

    Delete a könyvtár és a regedit odavonatkozó könyvtárát is törlöm? Regedit-ben hol lehetnek a progikhoz tartozó izék?

  25. #50

    Re: Technikai problémák

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Skacok,
    ma próbálnám a GTR2-t elindítani, de kiírta, hogy a program hibát észlelt, ezért leáll. (szokásos win hibaüzi)
    Game reinstallra ugyanezt írta ki

    Amiket változtattam a gépen:
    - Race install
    - Kaspersky uninstall, újabb kaspersky install.

    Tud valaki esetleg ajánlani Kasp. helyett valami normálisat ami nem fogja a gépet viszont fogja a vírusokat? (norton, nod kizárva)

    Várom az ötleteket, mert játszanék már 1,5 hét után
    Kaspersky 6.0 nem tetszett neki. uninstall és már indul is a GTR2.

Oldal: 2 / 23 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •