Találatok: 1 - 21 (21 összesen)
  1. #1

    Dupla kuplungos visszaváltás

    Kedves versenyzőtársaimat kérdezném, hogy ez a visszaváltási mód ez mire jó?
    Egyáltalán van ennek valamilyen gyorsító hatása, vagy inkább csak olyan kuplung kímélő üzemmód?

    Mert nem igazán értem a lényegét....de lehet bennem van a hiba


    Double clutch

  2. #2
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Zizics János írta Hozzászólás megtekintése
    Kedves versenyzőtársaimat kérdezném, hogy ez a visszaváltási mód ez mire jó?
    Egyáltalán van ennek valamilyen gyorsító hatása, vagy inkább csak olyan kuplung kímélő üzemmód?

    Mert nem igazán értem a lényegét....de lehet bennem van a hiba


    Double clutch
    Máshol is keresik a választ http://www.carstyling.hu/forum_shower.php?id=1534

    A #42-es tűnik a megfejtésnek:
    Hát nem tudom, én szoktam dupla kuplongos váltást alkalmazni, de én csak visszaváltáskor (kanyar jön azt nagyobb erőt szeretnék fölszabadítani, vagy éppen előzéshez készülők, ilyenkor viszont jobb, ha dupla kuplunggal váltasz vissza, hisz szegény váltónal meg kuplungnak nem kell mondjuk 2500as fordulatról hirtelen felugrania 4500-5000-es fordulatra, ergo így nem terheled meg annyira a váltószerkezetet). Próbáld ki egyszer (ha már sikerült elsajátítanod ezt a műveletet, úgy hogy nem baszod el a váltást, értsd lábad gyorsabb mint a kezed azt nem kinyomott kuplungnál akarsz beváltani sebességbe), és próbáld meg egyszer, hogy úgy előzöl mint eddig, szóval simán berakod a kisebb sebességbe és lepadlózod. És próbáld ki úgy is, hogy dupla kuplunggal visszaváltassz. (az sem mind1, hogy mennyi gázt adsz ilyenkor, ezt mind ki kell tapasztalni) Azt fogod tapasztalni, hogy amikor dupla kuplunggal váltottál vissza, akkor jobban kezd el gyorsulni az autó, hiszen amikor váltottál akkor nagyobb fordulattartományba került a motor, ahonnét jobban képes húzni, míg a normál váltáskor egy alacsonyabb tartományból kell még fölpörögnie, az alacsonyabb fordulat tartományban meg a kocsinak még nincs akkora ereje.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  3. #3

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    hmmm....érdekes

    Köszi!

    Michelisz Norbi, Kiss Norbi, Wéber Gabi? Ti használtok ilyesmit?

  4. #4

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Máshol is keresik a választ http://www.carstyling.hu/forum_shower.php?id=1534

    A #42-es tűnik a megfejtésnek:
    Hát nem tudom, én szoktam dupla kuplongos váltást alkalmazni, de én csak visszaváltáskor (kanyar jön azt nagyobb erőt szeretnék fölszabadítani, vagy éppen előzéshez készülők, ilyenkor viszont jobb, ha dupla kuplunggal váltasz vissza, hisz szegény váltónal meg kuplungnak nem kell mondjuk 2500as fordulatról hirtelen felugrania 4500-5000-es fordulatra, ergo így nem terheled meg annyira a váltószerkezetet). Próbáld ki egyszer (ha már sikerült elsajátítanod ezt a műveletet, úgy hogy nem baszod el a váltást, értsd lábad gyorsabb mint a kezed azt nem kinyomott kuplungnál akarsz beváltani sebességbe), és próbáld meg egyszer, hogy úgy előzöl mint eddig, szóval simán berakod a kisebb sebességbe és lepadlózod. És próbáld ki úgy is, hogy dupla kuplunggal visszaváltassz. (az sem mind1, hogy mennyi gázt adsz ilyenkor, ezt mind ki kell tapasztalni) Azt fogod tapasztalni, hogy amikor dupla kuplunggal váltottál vissza, akkor jobban kezd el gyorsulni az autó, hiszen amikor váltottál akkor nagyobb fordulattartományba került a motor, ahonnét jobban képes húzni, míg a normál váltáskor egy alacsonyabb tartományból kell még fölpörögnie, az alacsonyabb fordulat tartományban meg a kocsinak még nincs akkora ereje.
    hát ez nem egy könnyen értelmezhető megfogalmazás...

    autóversenyzők előzésnél biztosan nem fognak visszaváltani, hiszen kanyarból már a legideálisabb fokozatban jönnek ki, nekik csak a motorfék számít fékezésnél. amúgy visszaváltásnál néha adok gázfröccsöt én is, mert úgy jobban beveszi a kisebb fokozatot és nem szívja magát a motor olyan sokáig.

    szóval én továbbra sem értem a duplakuplungolás értelmét. régen voltak olyan autók, ahol úgy kellett váltani, hogy kuplung, üres, majd megint kuplung és köv. sebességi fokozat, de ez nem az lesz

  5. #5
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    hát ez nem egy könnyen értelmezhető megfogalmazás...

    autóversenyzők előzésnél biztosan nem fognak visszaváltani, hiszen kanyarból már a legideálisabb fokozatban jönnek ki, nekik csak a motorfék számít fékezésnél. amúgy visszaváltásnál néha adok gázfröccsöt én is, mert úgy jobban beveszi a kisebb fokozatot és nem szívja magát a motor olyan sokáig.

    szóval én továbbra sem értem a duplakuplungolás értelmét. régen voltak olyan autók, ahol úgy kellett váltani, hogy kuplung, üres, majd megint kuplung és köv. sebességi fokozat, de ez nem az lesz
    Én má a gázfröccsnél el vok akadva! (Tán mert nekem kuplungom sincs...)
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  6. #6

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Én má a gázfröccsnél el vok akadva! (Tán mert nekem kuplungom sincs...)
    én az utcai autómról beszélek, nem gtr2-ről ott nekem sincs kuplungom, de attól még gázfröccsöt ugyanúgy adhatsz.

  7. #7

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Ez a tema engem is erdekelne.
    Eddig en azt gondoltam, hogy a magasabb fordulatszamu motornak nagyobb a motorfeke, igy lassitaskor (tobbnyire itt hatsokerekhajtasu autokra gondolok), segit a hatso kereknek fekezeskor.
    Pataki Adam

  8. #8

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Zajcev írta Hozzászólás megtekintése
    Ez a tema engem is erdekelne.
    Eddig en azt gondoltam, hogy a magasabb fordulatszamu motornak nagyobb a motorfeke, igy lassitaskor (tobbnyire itt hatsokerekhajtasu autokra gondolok), segit a hatso kereknek fekezeskor.
    ez így is van. de mindenfélekerékhajtású autónál ugyanúgy segít.

    Jani: a duBlát javítsd már ki duPlára

  9. #9
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    én az utcai autómról beszélek, nem gtr2-ről ott nekem sincs kuplungom, de attól még gázfröccsöt ugyanúgy adhatsz.
    Sziasztok,

    ez a téma engem is foglalkoztat egy ideje, de nem sokat értek hozzá ezért elnézést ha hülyeséget beszélek.

    Viktor, miért venné könnyebben az alacsonyabb fokozatot az utcai autód ha gáz fröccsöt alkalmazol dupla kuplung nélkül? Ha nincs dupla kuplung akkor kinyomott kuplung mellett addsz gázfröccsöt aminek ugye semmi hatása nem lehet a váltóra mert ilyenkor nincs kapcsolat a váltó és a motor között.
    Viszont ilyenkor nem esik le a motor fordulata ezért nem jelentkezik akkora motorfék hatás, nem ránt akkorát az autó mikor felengeded a kuplungot (meg persze jól szól .
    Ha jól tudom GTR-ben épp ezért kell fröccs. Túl nagy motorféknél megcsúsznának a hajtott (hátsó) kerekek ami nem tesz jót az autó viselkedésének.
    Valamelyik MoTeC guide írja, hogyha be van kapcsolva az automata kuplung akkor a GTR magától adja a fröccsöt, ez a MoTeC-ben látszik is a diagrammon. Tehát ha csak két pedálunk van akkor felesleges fröcsizni.

    Dupla kuplung talán csak akkor kell ha nincsennek szinkronizálva a fokozatok, vagyis nincsennek a váltóban szinkron gyűrűk amik a nyeles tengely (talán így hívják a motor illetve kuplung felől érkező tengelyt) fordulatszámát a kimenő tengely fordulatszámához igazítanák kinyomott kuplung mellett. Ha a két tengelyen lévő fogaskerékpár kerületi sebessége nem közel azonos akkor recseg a váltó. Persze nem a fogaskerekek recsegnek mert azok között állandó a kapcsolat. Valójában a fogaskerekeket a tengelyükkel összekapcsoló karmos tengelykapcsolók recsegnek.
    Na most, ha nincs szinkrongyűrű ami felpörgetné visszaváltáskor a nyelestengelyt akkor üresbe tett váltó és felengedett kuplung mellett alkalmazott gázfröccs erre alkalmas lehet. Azt nem tudom, hogy felfelé váltáskor mi van.
    Az utcai autók hátrameneti fokozata általában nincs szinkronizálva, ezért nehezebb beváltani. Ha nagyon nem akarja bevenni akkor én ilyekor kuplungolok még egyet, ez általában segít. A VW Polom (rakás sz@r nehogy ilyet vegyen valaki) kézikönyve azt írja, hogy hátramenet kapcsolása előtt várjunk 5-10 mp-t kinyomott kuplunggal (kössz) a sima váltás érdekében. Gondolom ezalatt lelassul a nyeles tengely.

    Elnézést ha okosnak akrtam látszani, és a szakszerűtlen a leírás. (Így jár az a ki gépészmérnöki karon tanul informatikát: egyikhez sem fog érteni.)

    A szekvenciális váltókról mesélhetne valaki. Ott ha jól tudom nem kell kuplungolni, és a hidraulika sem kuplungol a pilóta helyett, hiszen állandó a hajtás. De akkor valaminek másképp kell kinézni a váltóban.

  10. #10

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Zoli: ehhez hozzátartozik, hogy nekem fogalmam sincs a technikai részéről ezeknek, mint tudatlan felhasználó nyilatkozom pusztán az érzéseimre hagyatkozva.

    nem teljesen kinyomott kuplungnál adom a gázfröccsöt, ha adom alkalomadtán, hanem mikor már majdnem felengedtem. a 206-osomban elég hosszú a kuplung útja és ugye igazából sem digitális a kuplung, nem on-off állása van.

    a játékban meg akkor érdemes gázfröccsöt adni (annak ellenére, hogy a gép tényleg ad magától), ha nem elég stabil fékezésnél a setupod és egy gázfröccsel, vagy folyamatos kis gázzal stabilabb marad az autó, de ez megint csak az én játékban szerzett tapasztalatom.

  11. #11
    Rigó Tamás Regisztrált Tomibá logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 01.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    264

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg ZTyukodi írta Hozzászólás megtekintése

    Dupla kuplung talán csak akkor kell ha nincsennek szinkronizálva a fokozatok, vagyis nincsennek a váltóban szinkron gyűrűk amik a nyeles tengely (talán így hívják a motor illetve kuplung felől érkező tengelyt) fordulatszámát a kimenő tengely fordulatszámához igazítanák kinyomott kuplung mellett. Ha a két tengelyen lévő fogaskerékpár kerületi sebessége nem közel azonos akkor recseg a váltó. Persze nem a fogaskerekek recsegnek mert azok között állandó a kapcsolat. Valójában a fogaskerekeket a tengelyükkel összekapcsoló karmos tengelykapcsolók recsegnek.
    Pontosan erről van szó

    ui: trabantnál csak gázfröccsel is lehet váltani vissza. persze ez nem a kímélő üzemmód.

  12. #12

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése

    Jani: a duBlát javítsd már ki duPlára

  13. #13
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Post Re: Dupla kuplungos visszaváltás

    Én nem használok semmi ilyen hülye trükköt.
    Dupla kuplungolásról én is azt tudom hogy az csak régen kellett amíg nem voltak szikron váltók, a tengelyek szinkronizálásához. Mióta vannak szikronváltók értelmét vesztette.
    Carstylingos magyarázat értelmetlen, ahhoz hogy sima, rántás mentes legyen az utcai, előzéshez szükséges visszaváltásod elég annyi hogy mikor mondjuk 100-nál 3000-es fordulatról visszaváltassz, akkor amíg benyomod a kuplungot (egyszer) behúzod az előző fokozatot (szinkrongyürük megoldanak minden fogaskerék szinkronizálást) közben adsz valamennyi gázt hogy a motor fordulata felmenjen az előző fokozat 100-as tempójához tartózó fordulatszámig, és erre ráengedve a kuplungot, nem fog kilöttyeni a kávé.
    Akárhányszor nyomod ki-be a kuplungot a motor soha nem fog nagyobb fordulaton lenni az előző fokozatban mint az adott sebességhez az adott fokozatban tartozó fordulatszám.

    Felváltásnál nyilván nincs semmi érdekesség. Utcán el kell venni a gázt, azért hogy a következő fokozat fordulatszámára essen a motor fordulatszáma, és erre ráengedve a kuplungot, szintén nem fog kilöttyenni a kávé, versenyszerüen nyilván gázelvétel nélkül érdemes felváltani, hogy amíg benyomod a kuplungot, és áthuzod a kart, a motor fordulata felfele menjen, erre ráengedve a kuplungot az autó rántani fog egyet előre, ami nyilván jó, csak hosszú távon nem jó a kuplungtárcsának (utcai tárcsák 5 ilyen váltás után megégnek és elkezdenek csúszni, szal ne csináljátok ), se pedig a váltónak magának. És a lehető leggyorsabban kell kuplungolni. Ahhoz hogy a kar kijöjjön sebességből, ugye nem kell kuplung utcai váltónál sem, csak ahhoz hogy bemenjen egy másikba, szóval a kuplung benyomását, és kar húzását egyszerre lehet kezdeni. Mire a karral átérsz a következő fokozathoz a kuplung is be lesz nyomva, és a lehető leggyorsabban le kell ugrani róla. Versenyszerűen. Nem kiméli az alkatrészeket, de gyors.

    Utcán amugy hatásos, mivel van rá idő, hogy ha nem találtad el a váltás ütemét rendesen, és nem került még szikonrban a motor fordulata az autó sebességével, hogy tök lassan engeded fel a kuplungot minden váltás után, így finoman lassan jön létre a szikron ami szintén a kávé helybenmaradását segíti

    Visszaváltás versenyszerüen már érdekes. Mivel magas a használt fordulattaromány, nagyon fontos hogy ne rángattatva váltson vissza az ember, mert akkor elvesziti az autó a stabilitását. Ezért alkalmázzák a gázfröccsös visszaváltást (heel-toe), aminek ugye a már magyarázott hatása van, hogy a motor fordulata felmegy a kisebb fokozatban szükséges fordulatszámra, erre ráengedve a kuplungot nem fog rántani. Csak ugye most a féken van a lábunk, mert lassítunk, és nem előzéshez váltunk vissza, és a gázon van a lábunk. Főleg RWD-kben fontos, hogy ugye a hátsó hajtott kerék ne veszítse tapadását a rángatás miatt.
    FWD-kben mint a Clio pl. még erre sincs szükség mert már eleve orrnehéz az autó, aztán fékezésnél szinte minden súly az első kerékre kerül, ahogy visszaváltassz gázfröccs nélkül egyet nyikkan a gumi de a kerék nem tud megállni mert annyira le vannak nyomva, egyet nyikkannak de felpörgetik a motort maguktól. Plusz mivel ezeken a márkakupás autókon az utcai fékek elképesztő könnyen elmelegszenek, tehát eleve jobb ha inkább a motorféket használod, de még jobb technika ha a visszaváltásnál a kuplung felengedés pillanatában inkább kicsit engedsz a féken, hogy helyette inkább azt a lassító erőt, rántást haszáld a lassításra ami ugye addig keletkezik amíg a kerék "felhúzza" a motort a szükséges fordulatszámra.
    Szóval én bal láb csak kuplung, jobb láb meg csak gáz és fék, de azok is csak külön-külön.

    Kicsit összevissza, de nem írom újra már
    Tehát a lényeg hogy mióta szikronváltók vannak nincs szükség a váltó tengelyek sebességeinek szinkronizálására.
    Egyenes fogazású, kapcsológyürüs váltóknál igazából szintén nincs, csak olyan erősnek kell lennie a fogaknak, és a fogaskerekek oldalán a kis kapcsolókörmöknek hogy ha nagy sebességkülönbséggel ütköznek össze akkor se törjenek le. Ez volt a baj tavaly a Clio kupás váltokkal, hogy letörtek azok a bütykök az oldaláról.

    http://norbertkiss.liveforspeed.hu/m...fogaskerek.JPG
    http://norbertkiss.liveforspeed.hu/m...ogaskerek2.JPG

    Szal akárhogy táncol valaki a pedálokon, gyorsulni nem fog és ha már gyors, nem ezért. Ha valamiért érdemes csinálni ezeket, akkor az a hajtás alkatrészeinek kimélése.
    Utoljára módosította: Norbi; 2006. 10. 12. 21:10.

  14. #14

    Re: Dupla kuplungos visszaváltás

    Nos erre hoznak egy ellenpeldat. Ott vannak a bestmotoring videok, abbol biztos lattatok mar joparat. Nos ott az oreg Tsuchiya, a Honda S2000-el szinte mindig gazfroccsokkel valtogat vissza. Az pedig nem egy regi auto, sztem tuti van benne szinkronvalto. Talan O ott csak a motorfekre megy, vagy esetleg van mas celja is vele?
    Pataki Adam

  15. #15
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    287

    Exclamation Re: Dupla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Zajcev írta Hozzászólás megtekintése
    Nos erre hoznak egy ellenpeldat. Ott vannak a bestmotoring videok, abbol biztos lattatok mar joparat. Nos ott az oreg Tsuchiya, a Honda S2000-el szinte mindig gazfroccsokkel valtogat vissza. Az pedig nem egy regi auto, sztem tuti van benne szinkronvalto. Talan O ott csak a motorfekre megy, vagy esetleg van mas celja is vele?
    "Főleg RWD-kben fontos, hogy ugye a hátsó hajtott kerék ne veszítse tapadását a rángatás miatt."

    És mint tudjuk az S2000 ugye RWD.
    A dupla kuplung volt való a váltó szinkronizálására régen, de erre már nincs szükség. A gázfröccs visszaváltáskor másra való. Ő nyilván nem azért csinálja hogy a váltó fogaskerekeit izélje, semmi köze nincs ahhoz, leírtam: felpörgeti a motort arra a fordulatra ahol majd a kisebb fokozat fordulatszáma lesz, hogy elkerülje a rángatást.
    Utoljára módosította: Norbi; 2006. 10. 12. 23:19.

  16. #16

    Re: Dubla kuplungos visszaváltás

    Sziasztok,

    ez egy igazi baromság, hogy emberek honnan szedik össze ezeket a teoriákat... (egyszer öcsémet hasonlóval győzködték egy társaságban, mondván, hogy sokkal jobban gyorsul egy autó, ha folyamatosan rugdossák a kuplungját, hiszen akkor feljebb pörög a motor. Persze öreg, csak épp nem hajt.)

    Dupla kuplung - ahogy Norbi is írja - a régi, egyenes fogazású, asszinkron váltokhoz kellett, amilyenek ma max. a traktorokon és régi teherautókon vannak, és nem azért, mert így jobban húzott, hanem mert így lehetett egyező fordulatra hozni, és közben kímélni is a fogaskerekeket.

    Ami a lényeg: visszaváltásnál, a kuplung felengedése előtt gázfröccs, hogy a motort felpörgessük az adott fokozatnak megfelelő fordulatra, különben motorfékhatás jön létre a hajott kerekeken, ami féktávon, vagy kanyarbemenetnél blokkolhatja azokat. Hátsókerekes autónál, határon autózva nem mindegy, hogy megbontjuk-e ezzel az egyensúlyt.

    Pl. a kéziváltós Supercup Porschéval kellett a gázfröccs, mert különben folyamatosan nyik-nyik volt féktávon, visszaváltás közben, amit a telemetria is gyönyörűen mutatott, és sokkal idegesebb volt tőle az autó.

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Máshol is keresik a választ http://www.carstyling.hu/forum_shower.php?id=1534

    A #42-es tűnik a megfejtésnek:
    Hát nem tudom, én szoktam dupla kuplongos váltást alkalmazni, de én csak visszaváltáskor (kanyar jön azt nagyobb erőt szeretnék fölszabadítani, vagy éppen előzéshez készülők, ilyenkor viszont jobb, ha dupla kuplunggal váltasz vissza, hisz szegény váltónal meg kuplungnak nem kell mondjuk 2500as fordulatról hirtelen felugrania 4500-5000-es fordulatra, ergo így nem terheled meg annyira a váltószerkezetet). Próbáld ki egyszer (ha már sikerült elsajátítanod ezt a műveletet, úgy hogy nem baszod el a váltást, értsd lábad gyorsabb mint a kezed azt nem kinyomott kuplungnál akarsz beváltani sebességbe), és próbáld meg egyszer, hogy úgy előzöl mint eddig, szóval simán berakod a kisebb sebességbe és lepadlózod. És próbáld ki úgy is, hogy dupla kuplunggal visszaváltassz. (az sem mind1, hogy mennyi gázt adsz ilyenkor, ezt mind ki kell tapasztalni) Azt fogod tapasztalni, hogy amikor dupla kuplunggal váltottál vissza, akkor jobban kezd el gyorsulni az autó, hiszen amikor váltottál akkor nagyobb fordulattartományba került a motor, ahonnét jobban képes húzni, míg a normál váltáskor egy alacsonyabb tartományból kell még fölpörögnie, az alacsonyabb fordulat tartományban meg a kocsinak még nincs akkora ereje.

  17. #17

    Re: Dupla kuplungos visszaváltás

    Még sosem próbáltam a gázfröccsöt visszaváltáskor. Érződik is, mert sokat szenvedek, amikor a táncoló fart próbálom egyenesben tartani. Asszem rágyakorlok.

  18. #18

    Re: Dupla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Még sosem próbáltam a gázfröccsöt visszaváltáskor. Érződik is, mert sokat szenvedek, amikor a táncoló fart próbálom egyenesben tartani. Asszem rágyakorlok.
    Ha GTR-re gondolsz, akkor nincs szükség gázfröccs adásra, hiszen a játék ad automatikusan minden visszaváltásnál.

    Utcai autókban lehet szükség rá és olyan versenyautókban, amelyekben nincs elektronikai megoldás erre.

  19. #19
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Dupla kuplungos visszaváltás

    Ha ki akarjátok próbálni milyen RWD-s autót vezetni úgy, hogy kelljen gázfröccsöt adni, vegyétek ki a Clutch Helpet.

    Ha be van kapcsolva, semmi értelme ilyeneken törni az agyatokat, az elektronika megoldja, úgy, ahogyan az igazi GT autókban is.

  20. #20

    Re: Dupla kuplungos visszaváltás

    De a folyamatos pici gázadásnak azé van értelme féktávon, mármint GTR-ben.

  21. #21

    Re: Dupla kuplungos visszaváltás

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    De a folyamatos pici gázadásnak azé van értelme féktávon, mármint GTR-ben.
    ja, szerintem is, de azért másfél órás versenyen jobb, ha megcsinálod úgy a setupod, hogy elég legyen csak a féket taposnod

    és ezeket a fékezés alatti instabilitás gondokat a legegyszerűbb orvosolni, fékerőelosztással, fékerővel, meg bekanyarodási problémákat coast állítással.

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •