Oldal: 48 / 57 ElsőElső ||| 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.176 - 1.200 (1404 összesen)
  1. #1176
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Fanatecnél megrendelheted szettben "bundle"-ként, és úgy kapsz kedvezményt.
    Például:
    https://www.fanatec.com/eu-en/bundle...ne-and-pc.html

  2. #1177
    Idézet Eredetileg Hajo90 írta Hozzászólás megtekintése
    Szia!

    A TS-PC-hez milyen pedált terveztél?
    Saját véleményem szerint a kormány inkább hitvallás kérdése, ki melyik márkában hisz jobban (= kinek mije van), viszont a CSL Elite pedál load cellel nagyon jó ár/érték arányú pedál, és tudtommal nincs vetélytársa a Thrustmaster ökoszisztémán belüli termékek között (mindegyik gyengébb).
    Nézegettem a Thrustmaster t3pa pro pedálszettet és a Fanatec csl elite loadcell-es szettjét. Ha TS-PC lenne akkor maradnék a t3pa pro-nál. Nyilván ezzel a megoldással már sokkal drágább lenne a felszerelés mint a linkelt bundle és talán egy kicsit pénzkidobásnak is tartanám a loadcell hiánya miatt. A hitvallásról meg annyit,hogy ez se igazán segít meghozni a döntést,mert nekem nagyon bejöttek eddig a Thrustmaster termékei és valahogy a TS-PC is jobban bejön külsőleg is. Ezért a szívem is felé húz egy picit, viszont az előbb említett okok visszatartanak.

    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Magamról tudom hogy ilyenkor nehéz megállni, hogy ne rohanjak azonnal megvenni valamelyiket, de a legjobb tanács szerintem amit ilyenkor adni lehet:
    Én rá szoktam szánni 1 hónapot hogy megrágjam a döntést. Heti 3-5 óra guglizás (fórumok, tesztek) bőven elég hogy önállóan el tudjam dönteni, melyiket akarom.
    Lekopogom, eddig sosem nyúltam mellé.
    Szerintem azt hogy neked melyik lenne jobb, senki sem fogja tudni megmondani. Tudásban közel vannak, sokkal inkább ízlés kérdése és hogy hogyan szeretnéd használni, bővíteni, stb.
    Köszi a tippet, igyekszem én is minél több tesztet olvasni és fórumon vagy ismerősnél rákérdezni mik a tapasztalatok.

  3. #1178
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Az a helyzet hogy maga a pedál is legalább olyan fontos, ha nem fontosabb, mint a kormány, így a pedál kérdést is legalább akkora súllyal latba kell vetned. E kérdésben meg a Trustmaster sajnos elvérzik. Persze ~60 ezerből már össze lehet hozni egy kormány független PTR pedált és akkor csak a kormányt kell megvenned, kötöttség nélkül, amelyik szimpatikusabb.

  4. #1179
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    E kérdésben meg a Trustmaster sajnos elvérzik.
    Szerintem ez ebben a formában nem állja meg a helyét. Én próbáltam a Trustmasters pedáljait és semmilyen pedálszettel nem lehet rövidebbet fékezni. Még a műanyag T3PA is tökéletesen adagolható és precíz.
    Én inkább úgy fogalmaznék hogy ha most, vagy a közeljövőben cél a loadcel-es pedál, akkor a Trustmasters pedál kiesik, mert az ezekhez kapható megoldások, tényleg harmat gyengék.

  5. #1180
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez ebben a formában nem állja meg a helyét. Én próbáltam a Trustmasters pedáljait és semmilyen pedálszettel nem lehet rövidebbet fékezni. Még a műanyag T3PA is tökéletesen adagolható és precíz.
    Én inkább úgy fogalmaznék hogy ha most, vagy a közeljövőben cél a loadcel-es pedál, akkor a Trustmasters pedál kiesik, mert az ezekhez kapható megoldások, tényleg harmat gyengék.
    Ennyi erővel Fanatec meg Thustmaster kormány sem kell, mert azokkal sem leszel gyorsabb egy körön, mint egy 10 éves G25-tel.

    Ezek a cuccok az élményt, az immerziót és nem utolsó sorba a stabilitást növelik, és ezzel közvetett módon a teljesítményedre is jó hatással lehetnek..

  6. #1181
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ennyi erővel Fanatec meg Thustmaster kormány sem kell, mert azokkal sem leszel gyorsabb egy körön, mint egy 10 éves G25-tel.

    Ezek a cuccok az élményt, az immerziót és nem utolsó sorba a stabilitást növelik, és ezzel közvetett módon a teljesítményedre is jó hatással lehetnek..
    Ezért mondtam hogy ez ízlés kérdése. Én pl 5 forintot nem költöttem idáig load cell-re mert nekem semmit nem add hozzá, rövidebbet sem lehet fékezni vele, így nekem haszontalan kacat.

    Ami még a Trustmasters pedáloknál hasznos tudni, hogy mod nélkül nagyon kicsi az ellenállásuk. Ez van akinek bejön és van akinek nem.

  7. #1182
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Ezért mondtam hogy ez ízlés kérdése. Én pl 5 forintot nem költöttem idáig load cell-re mert nekem semmit nem add hozzá, rövidebbet sem lehet fékezni vele, így nekem haszontalan kacat.
    Pedig nagyon sokan állítják, hogy ha egy körön nem is, de egy teljes versenytávra vetítve sokat lehet javulni egy jó load-cell es pedállal, mivel konzisztensebben, kevesebb hibával és esetleg a gumit jobban kímélve lehet autózni vele. Persze a load-cell önmagában nem sokat ér, ha nem társul hozzá egy jó pedál geometria és karakterisztika.
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 12. 07. 08:34.

  8. #1183
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig nagyon sokan állítják, hogy ha egy körön nem is, de egy teljes versenytávra vetítve sokat lehet javulni egy jó load-cell es pedállal, mivel konzisztensebben, kevesebb hibával és esetleg a gumit jobban kímélve lehet autózni vele. Persze a load-cell önmagában nem sokat ér, ha nem társul hozzá egy jó pedál geometria és karakterisztika.
    Én elég sokat olvasgatok fórumot. A postok legalább 30%-a urban legends. Felsorolni sem tudnám mindazt, amiről teljes hittel és mellszélességgel állítják sokan, hogy másodperceket lehet tőle gyorsulni.
    Ezeknek a többsége polgár pukkasztás, vagy tudatlanság. Gyakran látom, hogy megveszik a 300eft-os videokártyát, az aláírásában piros nagy betűkkel ott virít a config és teljes meggyőződéssel hirdetik hogy hirtelen másodperceket gyorsultak.
    Már kismillió posztot olvastam, ahol kifejezetten azt állítják hogy "a load cell-el másodperceket lehet gyorsulni".
    Ha csinálnék egy listát mindarról amitől a fórumozók szerint másodperceket lehet gyorsulni, akkor az igen durva lenne.

    Azok, akiknek a véleményére adok, majdnem szó szerint ugyan azt írják load cell-re váltás után.:
    - kell pár hét-hónap hogy újra a régi teljesítményt nyújtsa
    - nem lett tőle jobb, vagy gyorsabb, csak jobb érzés nyomni a pedált
    - masszívabb
    - jobb az anyag minőség
    - jobban beletudod élni magad hogy egy autó pedálját nyomod
    - nincs a "műanyag" érzés
    - a heel and toe-t csak evvel lehet élvezni

    Én nem kérdőjelezem meg hogy te a load cell-től akár 1 körön, akár 100-on sokkal gyorsabb lettél. De attól ez még rám nem lesz igaz és nyilván azokra sem akik ennek az ellenkezőjét már leírták.
    Valószínűleg még sokáig nem lesz load cell-em, nekem nem ad semmi pluszt. A potméteressel is ugyan olyat tudok fékezni, a "műanyag érzés" meg nem zavar, vezetés közben mással foglalkozok. Ezt a pénzt sokkal hasznosabban el tudom költeni másra, ami többet ad.

    Viszont abban egyet értünk hogy egy 500euro kormány mellé én se egy műanyag T3PA-t vennék, hanem inkább egy klub sport, vagy hasonló szintű pedál "jár" mellé.

  9. #1184
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Srácok ha már ennyire pedálozunk

    Aki használt már esetleg mindketőt a Fanatec Club Sport V3 pedálja és a CSL Elite pedálja load cell-esítve között mekkora a külömbség és ez pontosan miben rejlik? Nagyon filózok ,hogy a Club sport Wheel Base mellé vajon kell-e a V3 pedál vagy elég a CSL loadcell változatos pedálsora...

  10. #1185
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Már kismillió posztot olvastam, ahol kifejezetten azt állítják hogy "a load cell-el másodperceket lehet gyorsulni".
    Szerintem ha egy futamot magabiztosabban és kevesebb hibával teljesítesz, az másodperceket jelent a végeredményben. Ehhez pedig a jobb eszközök hozzá segítenek... az már nyilván véleményes, hogy melyik összetevőnek ebben mekkora szerepe van, de a pedált mindenképpen kiemelt helyre tenném a listában... egy sorral a kormány elé.


    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Viszont abban egyet értünk hogy egy 500euro kormány mellé én se egy műanyag T3PA-t vennék, hanem inkább egy klub sport, vagy hasonló szintű pedál "jár" mellé.
    Végre valami, ez a posztot bekereteztem és kikerül a falra
    Utoljára módosította: neilszab; 2018. 12. 07. 16:14.

  11. #1186
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Végre valami, ez a posztot bekereteztem és kikerül a falra
    Az élet apró örömei.

  12. #1187
    Rozsi Sándor Versenyző Morgo logója
    Csatlakozott
    2007. 09. 04.
    Város
    Pécs
    Üzenetek
    1.402
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ha egy futamot magabiztosabban és kevesebb hibával teljesítesz, az másodperceket jelent a végeredményben. Ehhez pedig a jobb eszközök hozzá segítenek... az már nyilván véleményes, hogy melyik összetevőnek ebben mekkora szerepe van, de a pedált mindenképpen kiemelt helyre tenném a listában... egy sorral a kormány elé.
    Én is egyértelműen javultam a V3-as pedállal a Logi pedál után (az ABS nélküli 911-sel elég látványos volt a javulás), ezt az eredmények is alátámasztják. Viszont Én ezt mindig is azzal magyaráztam, hogy a jobb technika, kompenzálta a képességeim hiányát.


  13. #1188
    Idézet Eredetileg TomAce írta Hozzászólás megtekintése
    Srácok ha már ennyire pedálozunk

    Aki használt már esetleg mindketőt a Fanatec Club Sport V3 pedálja és a CSL Elite pedálja load cell-esítve között mekkora a külömbség és ez pontosan miben rejlik? Nagyon filózok ,hogy a Club sport Wheel Base mellé vajon kell-e a V3 pedál vagy elég a CSL loadcell változatos pedálsora...
    En most valtottam csl-rol v3-ra. Egyelore beszokasi fazisban vagyok.
    Minket pedal kivalo. Ami nagyon fontos egy pedalnal amit Szabi is emlitett a geometria/fizikai meretek. Mindket pedal megfelo meretu, ertem ezalatt, hogy a pedalok nem 5 centi hosszuak, mint a pl. logitechnel, a hosszabb pedalut pontosabb adagolhatosagot jelent, ezzel lehet fejlodni. Mindketto eleg massziv darab.
    Ami nalam a v3 fele billenti a merleget az artobblet ellenere a testreszabhatosaga. A pedalok taposoja tobb pozicioban is rogzitheto, mig a csl egy darabbol van kiontve, az fix, bar az egesz pedalokat egyesevel.lehet jobbra balra igazitani. Loadcell tekinteteben mindketto jo, mindketto kelloen finomhangolhato csl-nel a kis gumigyuruk pakolgatasaval, v3-nal tekerovel. V3-nal kulonbozo kemenysegu rugokkal allithato a gazpedal ellenallasa is.
    Fentieken tul a V3 upgradelheto kulonbozo kiegeszitokkel. Ami meg nagy fegyverteny (mar akit erdekel), hogy a csl-el eselytelen heel'n'toe-zni, akarhogy pakolod a pedalokat.
    V3 hall sensoros, csl potmeteres. Olvastam mar olyat, hogy a potmeternel a kis fogaskerek muanyag es ki tud kopni, bar szerintem ez hosszu evek utan lehet csak problema.
    Erzesre mindkettovel hasonlo a vezetesi elmeny.

    A load cell temahoz hozzaszolva probalok objektiv maradni, csodat tenyleg nem kell varni tole, onmagaban plusz masodperceket nem hoz, g29 pedaljarol valtottam, ott imitalva volt a fek felkemenyedese, azzal is lehetett eleg konzisztensen menni.
    Objektivitast mellozve viszont erzesre tenyleg nagyon jo a load cell, en nem bantam meg

  14. #1189
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    A load cell temahoz hozzaszolva probalok objektiv maradni, csodat tenyleg nem kell varni tole, onmagaban plusz masodperceket nem hoz, g29 pedaljarol valtottam, ott imitalva volt a fek felkemenyedese, azzal is lehetett eleg konzisztensen menni. Objektivitast mellozve viszont erzesre tenyleg nagyon jo a load cell, en nem bantam meg
    G25-G27-G29 pedálon már az is nagyon sokat dob, ha megnöveljük a pedálméretet és az ellenállást és ezzel sokkal finomabban adagolhatóbb pedálutat kapunk. Az többet számít szerintem, mint a load-cell.

  15. #1190
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    G25-G27-G29 pedálon már az is nagyon sokat dob, ha megnöveljük a pedálméretet és az ellenállást és ezzel sokkal finomabban adagolhatóbb pedálutat kapunk. Az többet számít szerintem, mint a load-cell.
    Igen, amikor g29-ről váltottam csl-re, a legnagyobb előnyt nem a loadcellben fedeztem fel, hanem hogy sokkal jobban adagolhato a gáz a hosszabb pedál es pedálút miatt. A féknél ugyanez, a hosszabb pedál jobban elősegíti a fejlődést, az jobban hozhat plusz másodperceket es konzisztenciát.
    Utoljára módosította: latoo; 2018. 12. 08. 22:00.

  16. #1191
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, amikor g29-ről váltottam csl-re, a legnagyobb előnyt nem a loadcellben fedeztem fel, hanem hogy sokkal jobban adagolhato a gáz a hosszabb pedál es pedálút miatt. A féknél ugyanez, a hosszabb pedál jobban elősegíti a fejlődést, az jobban hozhat plusz másodperceket es konzisztenciát.
    Akit érdekel a dolog, pont most kérdeztem meg a srácokat, van még ilyen átalakító szett load-cell-lel és anélkül is G25/G27/G29 pedálokhoz. A végeredmény van olyan jó, mint egy Fanatec CSP V3, infók ebben a topikban: link

  17. #1192
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ami meg nagy fegyverteny (mar akit erdekel), hogy a csl-el eselytelen heel'n'toe-zni, akarhogy pakolod a pedalokat.
    Akkor nem csak én vagyok béna és helyesen irtam eddig mindenhol, hogy ha h&t akkor v3, mert a csl-nek ez az egyetlen negativuma kb

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Akit érdekel a dolog, pont most kérdeztem meg a srácokat, van még ilyen átalakító szett load-cell-lel és anélkül is G25/G27/G29 pedálokhoz. A végeredmény van olyan jó, mint egy Fanatec CSP V3, infók ebben a topikban: link
    Ezt az infót beirod oda is légyszi? Sokszor szoktuk linkelni azt a hozzászólást máshol

  18. #1193
    Varga Tamás Szervertag 2024 TomAce logója
    Csatlakozott
    2017. 01. 09.
    Város
    Székesfehérvár
    Üzenetek
    164
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    En most valtottam csl-rol v3-ra. Egyelore beszokasi fazisban vagyok.
    Minket pedal kivalo. Ami nagyon fontos egy pedalnal amit Szabi is emlitett a geometria/fizikai meretek. Mindket pedal megfelo meretu, ertem ezalatt, hogy a pedalok nem 5 centi hosszuak, mint a pl. logitechnel, a hosszabb pedalut pontosabb adagolhatosagot jelent, ezzel lehet fejlodni. Mindketto eleg massziv darab.
    Ami nalam a v3 fele billenti a merleget az artobblet ellenere a testreszabhatosaga. A pedalok taposoja tobb pozicioban is rogzitheto, mig a csl egy darabbol van kiontve, az fix, bar az egesz pedalokat egyesevel.lehet jobbra balra igazitani. Loadcell tekinteteben mindketto jo, mindketto kelloen finomhangolhato csl-nel a kis gumigyuruk pakolgatasaval, v3-nal tekerovel. V3-nal kulonbozo kemenysegu rugokkal allithato a gazpedal ellenallasa is.
    Fentieken tul a V3 upgradelheto kulonbozo kiegeszitokkel. Ami meg nagy fegyverteny (mar akit erdekel), hogy a csl-el eselytelen heel'n'toe-zni, akarhogy pakolod a pedalokat.
    V3 hall sensoros, csl potmeteres. Olvastam mar olyat, hogy a potmeternel a kis fogaskerek muanyag es ki tud kopni, bar szerintem ez hosszu evek utan lehet csak problema.
    Erzesre mindkettovel hasonlo a vezetesi elmeny.
    Köszönöm az infókat akkor ezt a döntést még rágom kicsit mert nem egyszerű a döntés.

    köszi még egyszer

  19. #1194
    Zelfel Tamás Versenyző Zelfel Tamás logója
    Csatlakozott
    2006. 11. 20.
    Város
    Szekszárd
    Üzenetek
    2.358
    Hmmm...nem néz ki rosszul!
    "Jobb lábam a gázon, a bal lábam a jobbon"

  20. #1195
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Hű, hát ezt még végignézi is fárasztó!

  21. #1196
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Valakit érdekel ez a 18-as limitált széria, vagy visszamondhatom a rendelést?!
    Csatolt képek Csatolt képek

  22. #1197
    Amúgy VR-al mennyire könnyen szokható egy ilyen bonyolultabb gomb/kapcsoló kiosztás?

  23. #1198
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Amúgy VR-al mennyire könnyen szokható egy ilyen bonyolultabb gomb/kapcsoló kiosztás?
    Szerintem a gombok elég egyediek és jól elkülöníthető helyen vannak ahhoz, hogy csukott szemmel is megtaláld.
    Ha nézegetni kell, az már elve gáz szerintem... VR-tól függetlenül is.

  24. #1199
    Idézet Eredetileg izitom írta Hozzászólás megtekintése
    Valakit érdekel ez a 18-as limitált széria, vagy visszamondhatom a rendelést?!
    Neked be van állítva valami automata, hogy ha felraknak valami újat fanatecék, akkor az egyből megrendeli?

  25. #1200
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Neked be van állítva valami automata, hogy ha felraknak valami újat fanatecék, akkor az egyből megrendeli?
    Nem , én ilyenkor mindig kipróbálom milyen lennék házaló ügynöknek.
    Megpróbálom magam rábeszélni valamire, amire nincs is szükségem, és mindig sikerül is!

Oldal: 48 / 57 ElsőElső ||| 38 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •