Oldal: 56 / 57 ElsőElső ||| 6 46 52 53 54 55 56 57 UtolsóUtolsó
Találatok: 1.376 - 1.400 (1404 összesen)
  1. #1376
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Thrustmaster T300 RS kormány tápcsere, tápkapcsoló, ventillátorcsere leírás (búgó táp):
    https://logout.hu/cikk/thrustmaster_...o_pedalok.html
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 07. 04. 19:17. Indoklás: javitva

  2. #1377
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Thrustmaster T300 RS kormány tápcsere, tápkapcsoló, ventillátorcsere leírás (búgó táp):
    https://logout.hu/cikk/thrustmaster_...any_atepitese/
    Asszongya: 404
    De megtaláltam azért:
    https://logout.hu/cikk/thrustmaster_...o_pedalok.html

  3. #1378
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193

    Logitech G923

    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata az új Logitech G923 TRUEFORCE nevű fícsörjéről? Van értelme? Tényleg olyan jó, mint állítják?

  4. #1379
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Van valakinek tapasztalata az új Logitech G923 TRUEFORCE nevű fícsörjéről? Van értelme? Tényleg olyan jó, mint állítják?
    Ja hogy hangra is generál valamilyen ffb effektet? Nincs tapasztalatom vele, de nekem elég szörnyűnek hangzik. Kb a játékokban kapásból kikapcsolandó (kamu) effekteket (kerb,slip,engine) hozhatja vissza.

  5. #1380
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Van valakinek tapasztalata az új Logitech G923 TRUEFORCE nevű fícsörjéről? Van értelme? Tényleg olyan jó, mint állítják?
    Én már tényleg nem értem a Logitech-et.

    Az önmagában is egy vicc volt amikor elkezdték 140e-ért árulni a G27-et, ami IMO még a G25-nél is rosszabb volt.

    Most pedig miközben a Trustmaster és a Fanatec 100e+ ért "fém baltát" árul.
    Addig a Logitech válaszlépése, hogy tovább fejlesztette a "kőbaltát" és 150e ért árulja.

    Akit nem zavar hogy érezni a fogaskerekeket és szereti ha a kormánya folyamatosan ráz, rázókövön, gázadásra, fékezésre, kanyarodásra, amikor Gran Turismo-ban elkezdi túráztatni a motort, annak biztos nagy élmény lesz 1-2 órára.
    Aki precíz, részletes FFB-t szeretne mindenféle sallang nélkül és nem csak 1-2 órát szeretné egyhuzamban használni, annak meg ott a T300, vagy Fanatech szíjas kormányok.

    Szimulátoros szemmel nézve, 150e-ért ez egy vicc.
    Az már csak hab a tortán hogy a potméteres fék, gyárilag progresszív. Ami egy 1963-as Cobra-t vezetve még hangulatos is lehet. Viszont a mai csupa szárny autóknál a féktáv elején azonnal padlóig kellene nyomni a féket, amit a gumi akadályoz, így hamarabb kell vele fékezni, tehát hosszabb lesz vele a féktáv.

    Ízlés kérdése, de én az összes "kamu effektet" kikapcsolom minden sim-ben ahol ez lehetséges, 2 okból:
    - kevesebb infót kapok, mert a kamu effektek elnyomják az autó visszajelzéseit, érezhetően rontja az FFB részletességét
    - ha nem csak 1-2 órát használom, elkezd zsibbadni a kezem az állandó rázástól

  6. #1381
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193

    G923

    Sziasztok!

    Azóta sincs senkinek ilyen kormánya?
    Nagyon kíváncsi lennék mit mond rá, mert a netes tesztekben nem igazán hiszek.

    Most is Logitechem van (G27), nem zavar annyira a kattogás, próbáltam a Fanatec alját (CSR) és a korábbi tetejét is (ClubSport V2.5), de nem látom a háromszoros árkülönbözet létjogosultságát, persze a DD az más, az már tényleg sokkal magasabb szint.

    Szóval a TRUFORCE lényege nem az, hogy a hangok alapján tesz be valami plusz effektet, hanem az, hogy a megfelelő játékkal együttműködve (pl. ACC) egészen más adatokat kap a szimulátortól és sokkal sűrűbben is, mint a hagyományos FF esetén (legalábbis a Logitech ezt állítja). Na ez a fícsör érdekelne engem.

  7. #1382
    Én tényleg nem szeretnék senkit megbántani, de ez az egész trueforce BS azért kell a Logitechnek, hogy továbbra is eladhassák ugyanazt az ősrégi megoldást még drágábban és mégis becsomagolhassák olyan köntösbe, mintha újítottak volna. Én még egy olyan véleményt se láttam, hogy ez valami forradalmi megoldás lenne, ami alapjaiban rengeti meg az erővisszacsatolásról alkotott elképzelésünket. Hasonló árképzéssel még mindig ott vannak a középkategóriás Thrustmaster kormányok, amik már tényleges előrelépést jelentenek a G2X sorozathoz képest.

  8. #1383
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Azóta sincs senkinek ilyen kormánya?
    Nagyon kíváncsi lennék mit mond rá, mert a netes tesztekben nem igazán hiszek.

    Most is Logitechem van (G27), nem zavar annyira a kattogás, próbáltam a Fanatec alját (CSR) és a korábbi tetejét is (ClubSport V2.5), de nem látom a háromszoros árkülönbözet létjogosultságát, persze a DD az más, az már tényleg sokkal magasabb szint.

    Szóval a TRUFORCE lényege nem az, hogy a hangok alapján tesz be valami plusz effektet, hanem az, hogy a megfelelő játékkal együttműködve (pl. ACC) egészen más adatokat kap a szimulátortól és sokkal sűrűbben is, mint a hagyományos FF esetén (legalábbis a Logitech ezt állítja). Na ez a fícsör érdekelne engem.
    Ha jól értem tetszik a kormány és szeretnéd megvenni.

    Az én javaslatom, hogy szánj rá 2-3 hetet és olvass utána. Ha továbbra is tetszik, akkor rendeld meg.
    14 napig bármikor elállhatsz. Ez annyit jelent hogy ha mégsem tetszik, akkor általában ~5eft ért maximum két hétig tesztelheted.

    Nekem volt több Logitech kormányom és habár mindegyiknek volt valami kisebb széria hibája, evvel együtt is jó kormányok. Nem igazán lehet velük mellé nyúlni.

    Én ennyi pénzért T300-at, vagy Fanát vennék. De alapvetően a szíj hajtás és a körítés a különbség, ami javarészt ízlés kérdése hogy kinek mi ér többet.

    A TRUFORCE kapcsán én érdemi infóval még egyáltalán nem találkoztam a neten.
    A marketing szövegek alapján arra tippelnék, hogy egy DSP chip filterezi és upsampling-el javítja a jelet 4khz-re. Ez a Fanatech-nél vagy 10 éve alaptartozék és ha jól emlékszem manapság 16khz-en megy.
    Valamint még találkoztam renkívül homályos utalásokkal, hogy a trueforce fizikai paramétereket kér és talán magának számolja az FFB-t? Ez gyakorlatilag "szabványosított" játék független FFB-t jelentene, már ha igaz.
    Ezek közül egyik sem fogja felforgatni a szimulátorozás világát.

  9. #1384
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Igen, tetszik a kormány. De csak, akkor, ha igazak az állítások róla és éppen ez itt a nagy kérdés.
    Olvasgattam sokat a témáról, de én sem találtam semmi használható / hihető tesztet, ezért is érdekelne egy versenyzőtárs véleménye, aki valóban meg tudja mondani, hogy ér-e valamit.

  10. #1385
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, tetszik a kormány. De csak, akkor, ha igazak az állítások róla és éppen ez itt a nagy kérdés.
    Olvasgattam sokat a témáról, de én sem találtam semmi használható / hihető tesztet, ezért is érdekelne egy versenyzőtárs véleménye, aki valóban meg tudja mondani, hogy ér-e valamit.
    En g29-rol valtottam Fanatecre es a kulonbseg brutalis. Persze az ar is, de szvsz ha szeretsz versenyezni es megteheted, akkor egyszer fektess bele tobbet es aztan csak jatszol.

    Engem mindig is zavart a G29-en, hogy ugy ereztem, mindjart osszeroppan a kezeim kozott, ammellett hangos is es kellemetlen erzes, ahogy reszel a kezed alatt, amikor forgatod. Eroben NEKEM eleg lett volna, most is lecsavart erosseggel jatszom a CSW 2.5-n.

    Amin viszont nem sporolnek, az a LoadCell pedal! A kormany elmeletben szinte mind1, inkabb csak a FFB a kulonbseg, ero, visszajelzesek es igy tovabb, de a pedal az brutal fontos. Nekem kb 0.5 secet hozott az LC, tovabbi 0.3-t a Tuning kitt a pedalhoz. A fekezesen lehet rengeteget nyerni!!

    Ezenkivul a megbozhatosag a masik szempont. Nekem pl 3 het utan problemam volt a Fanateccel - nem vagyok egyedul vele - de nagy atlagban egy beton stabil, eros szerkezet, meg a muanyag alkatreszek is fembol vannak . Az eletronika, na az vmi olcso kinai fos, de ha kifogsz egy jo peldanyt, akkor rendkivul sok elmenyt tud okozni.
    A g29-emet a sogoromnak adtam el, es tonkre is ment nala 11 honapon belul, Conrad kicserelte egy ujra, olyan szinten ment tonkre a mehanikaja. A sracnak elotte g25je volt vagy 10 evig, rgo biztos nem o b..ta szet.

    Szvsz engedd el a Logitechet es gyujtsel inkabb egy profibbra. Azert dolgozunk, hogy aztan elvezhessuk a kis szabadidonket es akkor adjuk is meg a modjat.

  11. #1386
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Köszi a sok választ.
    Nekem kb. 10 éve (a megjelenése óta) van meg a G27 és sosem romlott el.

    Próbáltam többször Fanatec kormányokat, persze érzem a különbséget, de akkora az árkülönbözet, hogy nem tudtam rávenni magam eddig a vásárlásra.
    Most viszont komolyan gondolkodom a váltáson és szánnék is rá pénzt, csak félek a G923-tól. Attól félek, hogy esetleg tényleg igazuk van (én sem adok neki sok esélyt, de hátha...) és forradalmasítják az FFB-t, aztán a többi gyártó is átveszi ezt és meg ott állak a 300ezerért vásárolt elavult Fanatec kormányommal...
    Egyébként Szűcs Tomi jóvoltából most is egy Fanatec loadcelles pedálom van, szóval vágom, amit a pedálról írtál.

  12. #1387
    Peti, kitalálhatott a logitech akármilyen szoftveres ficsőrt, azon nem tudnak változtatni, hogy amikor kezedbe veszed a G2x-et, évtizedes technológiát használsz, amin érzed, hogy a műanyag fogaskerekek harcolnak egymással. Nem kell ragaszkodni a fanatechez, ott a T300 is. Ami biztos, hogy sokkal simább barátságosabb érzés egy szíjhajtású kormány. Emelett az sem mellékes, hogy gondolom nem tettek a logiba hirtelem 5-6 Nm-es motort, maradt a 2 Nm, és ez annak ellenére is számít, hogy pl. én is jelentősen letekert FFB-erősséggel játszok. Persze a döntés a Tiéd, de szerintem a logi ugyanaz a 20 éves cucc, és most már az újracsomagolásába is egyre kevesebb energiát fektetnek, bár igaz, hogy több gomb már nem nagyon fér rá, ki kellett találni valami mást.

  13. #1388
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a sok választ.
    Nekem kb. 10 éve (a megjelenése óta) van meg a G27 és sosem romlott el.

    Próbáltam többször Fanatec kormányokat, persze érzem a különbséget, de akkora az árkülönbözet, hogy nem tudtam rávenni magam eddig a vásárlásra.
    Most viszont komolyan gondolkodom a váltáson és szánnék is rá pénzt, csak félek a G923-tól. Attól félek, hogy esetleg tényleg igazuk van (én sem adok neki sok esélyt, de hátha...) és forradalmasítják az FFB-t, aztán a többi gyártó is átveszi ezt és meg ott állak a 300ezerért vásárolt elavult Fanatec kormányommal...
    Egyébként Szűcs Tomi jóvoltából most is egy Fanatec loadcelles pedálom van, szóval vágom, amit a pedálról írtál.
    Ettől felesleges tartani. A neten olvasottak alapján, a Logitech új software-t és elektronikát csomagolt a G27 mellé, hogy próbálja valamelyest csökkenteni a lemaradását. Semmilyen technikai részletet nem közöltek, ami marketinges nyelven annyit jelent hogy a konkurencia (Fanatech, Thrustmaster) továbbra is előrébb jár. Ilyenkor kell a jó szlogen.

    Inputlag:
    Az ACC FFB frissítése menüből állítható, az alap érték 333Hz. Ez azt jelenti hogy minden fizikai tick-ben frissíti az FFB-t! Tehát a Logitech találjon ki bármit, ennél nagyobb frissítést nem tud elérni.

    TRUEFORCE.
    Renkívűl kevés és homályos infó van róla, de ha jól sejtem annyit jelent, hogy a logitech készített egy saját FFB motort, ami van minden szimulátorban. Kunosék és az IRacing úgy 1x éve fejlesztik a sajátjukat. A Logitech ehhez aligha tud túl sokat hozzáteni.

    A G923 biztosan javít a G27-en. De a T300 és Fanatech kormányoknál nem tud többet és míg azok szíjhajtást használnak, a G923-ban továbra is műanyag fogaskerekek reszelik egymást.
    A G25 - 27 elég jó kormányok. Nagyjából kihozták, amit a műanyag fogaskerekekből ki lehet hozni, egy elektronikai és software-es ráncfelvarrás nem fogja megrengetni a világot.
    Ha elégedett vagy a G27-el, nem tetszik a T300, Fanatech, akkor szerintem nyugodtan megrendelheted. 2 héten belül visszaküldöd, csak a posta költséget kell kicsengetni ha mégsem tetszik.

  14. #1389
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Na jó, akkor Fanatec...

  15. #1390
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Na jó, akkor Fanatec...
    Ne tedd!! Ma 2 het utan elovettem a cuccot, hogy kicsit jatszak, hat megint beadta az unalmast
    13 honapja van meg es 3.jara megy tonkre, most epp ujra indul vagy csak zolden villog. Frankon ki van a tokom a Fanateccel.
    Vegyel Thrustmastert, annk legalabb van supportja....

  16. #1391
    Scheiblinger Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 07. 27.
    Város
    Törökbálint
    Üzenetek
    193
    Hát igen, sajnos hallottam én is ezekről a problémákról elég sokat...
    Milyen Fanatec kormányod van?

  17. #1392
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Senya írta Hozzászólás megtekintése
    Hát igen, sajnos hallottam én is ezekről a problémákról elég sokat...
    Milyen Fanatec kormányod van?
    CSW 2.5, egy Formula V2 es egy Elite P1 rim, V3 pedal, meg a mittomen milyen shifter (Q1.5? ).

    A v2.5 egy nagyon jo kormany, abszolut megerne, mert nagyon kicsivel van lemaradva a DD-k mogott elmenyben, viszont az ar a fele (se)

    Viszont nekem szemely szerint 3jara van vele bajom es mindig ugyanaz, elektronika szarakodik.

    https://www.youtube.com/watch?v=Yl-j35pkOxg&t=2857s

    43. perctol lathato, ami nekem is volt/van Persze a srac mondja, hogy o nyomta neki vminek a kabelt, de ez nem igaz! A srac a Fanatec alltal sponzoralt (jobb oldalt pont kint van a reklam nem fogja lehuzni a markat. Emliti a videoban, hogy mar tortent parszor abban a honapban.

    En ezt sajnos csak megerositeni tudom 2 het mulva megyek szabira, tok regen nem jatszottam mar a gameval melo miatt, most meg nem fogok tudni megint. Egy valami van, ami rosszabb a Fanatec minosegenel, az a supportja. Egy honapba tellett nekem tavaly, hogy a 3 hetes kormanyomat kicsereljek, pedig Nemetorszagban elek, 50 k-re a Fanatec HQ-tol!!!

    Nagyon el vagyok keseredve

  18. #1393
    Jó hírek, pont tegnap rendeltem meg
    igaz a csr v2.5-öt

  19. #1394
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Jó hírek, pont tegnap rendeltem meg
    igaz a csr v2.5-öt
    Fanatecnél tényleg ki lehet fogni problémás példányokat, de ugyanakkor meg sokan használják őket gondok nélkül. TM-ről is olvastam egy csomó rossz tapasztalatot, kicsit tartottam is tőle, de eddig ez a legtartósabb kormányom (egyedül a kis ventit kellett a bázisban ~2 év után cserélni, de az meg nem akkora művelet).

  20. #1395
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Bajnóczi László írta Hozzászólás megtekintése
    Jó hírek, pont tegnap rendeltem meg
    igaz a csr v2.5-öt
    Sok oromet kivanok Neked vele, ha nem egy hetfoi darab, akkor garantaltan sok oromod lesz benne. En nagyon szeretem, mert bazi jo kormany.
    Richter Andrisnak köszi a segitseget, vmi mas problema lesz nalam. Nem bedoglott, hanem atvalt xbox modra. Mar csak az nem tiszta miert.

    Ha van kis idom, akkor Porsche Cupozok es a P1-es kormannyal, mert az kerek es azzal jon ki ez a hiba, lehet az adta meg magat. Egyszer csereltem csatakozot rajta, lehet vmi nem sikerult.
    Utoljára módosította: tusi74; 2020. 11. 06. 14:41. Indoklás: Analfabeta vagyok

  21. #1396
    Most is csr-em van, csak a V1 lehet még... Aztán vannak vele kábel elöregedéses kontakt bajok, meg a szoftveres támogatása is már a múlté... Vagy legalábbis én nem tudtam megoldani a frissítést. Így produkál néha furcsa dolgokat, (spontán elmegy az FFB, az ABS funkció vagy működik vagy nem, stb. stb. Van hogy háromszor kell bekapcsolnom) szóval úgy döntöttem, a kormány hibája, hogy folyton a mezőny végén kóválygok...

  22. #1397

  23. #1398
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Logitech G29 70e Ft az Alzánál.
    Volt ez már ilyen olcsó?
    Itt megtalálod.
    https://kormany-videojatekhoz.aruker...AaAgusEALw_wcB

    Szerintem ár értékben jobb a T300, de ez erősen szubjektív.

  24. #1399
    Kuczi Balázs Versenyző emberallat logója
    Csatlakozott
    2011. 11. 16.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    236
    Üdv!

    Van valakinek tapasztalata az Accuforce v2 pro kormánnyal? Láttam teszteket, elég meggyőzőek, leginkább az érdekelne, hogy mennyire megbízható. Van esetleg valaki aki huzamosabb ideje használja? Gondolkozom még a TS-PC-n, de azért ez mégiscsak DD és ár-érték arányban talán jobb vétel lehetne.

  25. #1400
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799

    Mint a régi BMW-Fana kormánynál...

Oldal: 56 / 57 ElsőElső ||| 6 46 52 53 54 55 56 57 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •