Oldal: 39 / 57 ElsőElső ||| 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 951 - 975 (1404 összesen)
  1. #951
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg szucspe írta Hozzászólás megtekintése
    Most vettem egyet.. Segítség... Az mitől van hogy nagy borulás után, tehát amikor az ffb megporgeti a kormányt néha elveszti a kozeppontot? Hibás a kormány.
    Ha sérül a kocsi futóműve, értelem szerűen megy vele a középpont is a legtöbb játékban (van hogy akár 90 fokkal is)

  2. #952
    Idézet Eredetileg sinka írta Hozzászólás megtekintése
    Vigyázni kell vele (trs300), mert nekem és másik ismerősömnek is a műanyag leszorító elem eltört. Ettől függetlenül 2 csavarral felrogzitheto a kormány ( csak 2 lyuk kell neki a munkalapon).
    Ha van rá lehetőség ajánlom ezt a megoldást, mert így garantált hogy nem marad a kezedben verseny során a kormány.
    Ezen felül nálam nem produkált semmi hibát a kormány és sokkal jobb vezetési élményt nyújt mint egy Logitech kormány.
    Cirka két hónap használat után ugyanezt tudom mondani. A leszorítótól kicsit tartok én is, meg ragasztottam a leszorítás helyére az asztalon Powertape szalagot, hogy ne közvetlenül a bútorlapba "kapaszkodjon" a leszorító (és így annyira nem is kell megtépni). Úgy hajlamos volt elcsúszkálni, ha nem is maradt a kezemben. Cockpit esetén nyilván le kell csavarozni azt jóccakát...
    Utoljára módosította: Erikkonen; 2017. 07. 18. 10:16.

  3. #953
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Én egy vaslappal rögzítem, az nem törik el

    Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

  4. #954
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Ha sérül a kocsi futóműve, értelem szerűen megy vele a középpont is a legtöbb játékban (van hogy akár 90 fokkal is)
    Igen ez tiszta de utána ha kilepek a játékból és visszalepek akkor is ugyanaz. Viszont ha pl asseto corsa controls fülön végigtekergetem a vegpontokig a kormányt akkor visszaáll

  5. #955

    Kormány kipróbálás

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Először is csak az f1-es játékok miatt szeretnék kormányt venni(f1 2014-től a legújabb verziókig). Na már most világ életemben billentyűzettel vezettem, de bárhol néztem mindenhol azt írták kormánnyal sokkal jobb. 2 kérdésem lenne. Bp-en jelenleg van valami hely ahol egyáltalán kormányokat ki lehet próbálni? Soha nem vezettem kormánnyal(jogsim sincs) jó lenne kipróbálni, hogy egyáltalán hogy működik az egész.A másik kérdés pedig, hogy csak f1-hez melyik kormányokat ajánlanátok, amik kompatibilisek is a játékokkal, jók is, és nem százezrekbe kerülnek?

  6. #956
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg iroquois írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Logitech DFGT, vagy G25/27-est vennék a helyedben, használtan. Elöbbi úgy 25e, utóbbi 50e környékén mehetnek.
    Vásárlásnál azért ha lehet próbáld ki az eladónál, hogy érzékel-e mindent, nem kattog, lötyög, nincs lehercolva, netán kérj próbagarit.
    Boltban, elsőre akár rossz élmény is érhet, ha szarul van beállítva, szar a környezet, nem aza játék megy amivel Te mennél majd. Amikor én elöször karácsonyra kaptam DFGT-t, majdnem vissza akartam adni a kócerájt, még egy picit bill-re is visszaálltam, mert olyan fura volt, és lassabb is voltam a karikával. Sztem még a logis visszacsatoló erőt sem raktam inverz-be Rá kell érezni, beállítgatni, megtalálni a dolgokat...
    Ha meg mégsem váltaná be a hozzáfűzött reményeidet, akkor egy 5-össel kevesebbért simán továbbtudod passzolni.

  7. #957
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg iroquois írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Először is csak az f1-es játékok miatt szeretnék kormányt venni(f1 2014-től a legújabb verziókig). Na már most világ életemben billentyűzettel vezettem, de bárhol néztem mindenhol azt írták kormánnyal sokkal jobb. 2 kérdésem lenne. Bp-en jelenleg van valami hely ahol egyáltalán kormányokat ki lehet próbálni? Soha nem vezettem kormánnyal(jogsim sincs) jó lenne kipróbálni, hogy egyáltalán hogy működik az egész.A másik kérdés pedig, hogy csak f1-hez melyik kormányokat ajánlanátok, amik kompatibilisek is a játékokkal, jók is, és nem százezrekbe kerülnek?
    Kormányt érdemben kipróbálni nem nagyon lehet, ahol meg igen, ott csak jóval drágább kategória van, mint amit te keresel. Ami a Codi féle F1 sorozatot illeti azért túl sokat nem szabad várni tőle, de attól még biztosan sokat adhat az élményhez egy kormány. Ezek közül bármelyik jó lehet neked (LINK)... de ha később esetleg komolyabb is szimulátoroznál, akkor minimum egy Thrustmaster T150-et, vagy egy használt Logitech Driving Force GT-ét ajánlanék neked.


    Ezen a két márkán kívül érdemes minden mást messziről kerülni, mert azért még a jobban kinéző darabokkal is lehetnek bajok:

    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 08. 09. 00:13.

  8. #958
    Idézet Eredetileg iroquois írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Először is csak az f1-es játékok miatt szeretnék kormányt venni(f1 2014-től a legújabb verziókig). Na már most világ életemben billentyűzettel vezettem, de bárhol néztem mindenhol azt írták kormánnyal sokkal jobb. 2 kérdésem lenne. Bp-en jelenleg van valami hely ahol egyáltalán kormányokat ki lehet próbálni? Soha nem vezettem kormánnyal(jogsim sincs) jó lenne kipróbálni, hogy egyáltalán hogy működik az egész.A másik kérdés pedig, hogy csak f1-hez melyik kormányokat ajánlanátok, amik kompatibilisek is a játékokkal, jók is, és nem százezrekbe kerülnek?
    És máris egy ajánlat, ami jó lehet:
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post248660

    Biztosan nagyon más lesz billentyűzethez képest kormánnyal menni. Én Logitech G25-el mentem már, amikor az arcade játékokról (Codemasters féle Grid-ek, Dirt-ök, stb...) váltottam Assetto-ra, mint első szimulátorra. Elsőre körbemenni nem tudtam és használhatatlannak éreztem. Most már ugyanez fordítva van, de a 200 vs. 900 fokos kormányelfordulás miatt eleve nem is tudom használni a régi játékokat. Legalábbis nem fogok vele szarakodni, hogy megoldjam, mert amikor próbáltam, elég viccesnek éreztem azokat a szimulátorokhoz képest.

  9. #959
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Legalábbis nem fogok vele szarakodni, hogy megoldjam, mert amikor próbáltam, elég viccesnek éreztem azokat a szimulátorokhoz képest.
    Az a gáz, hogy a Codemasters nem is nagyon foglalkozik vele, hogy ma már vannak 270-nél nagyobb fordulási szöggel rendelkező kormányok. Még a fórumon a hivatalos-félhivatalos leírásokban is az szerepel, hogy a profilerben ~400 fok fölé nem is igazán érdemes menni. Kaptam béta hozzáférést az F1 2017-hez és 540 fokos elfordulással nem is tudod kellően gyorsan fordítani benne az autót, 360 körül tűnik a legtermészetesebbnek. Szóval arra érdemes készülni, hogy pont az F1 játékokban kell némi szenvedés, hogy kormánnyal is kellemes legyen az irányítás.

  10. #960
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az a gáz, hogy a Codemasters nem is nagyon foglalkozik vele, hogy ma már vannak 270-nél nagyobb fordulási szöggel rendelkező kormányok. Még a fórumon a hivatalos-félhivatalos leírásokban is az szerepel, hogy a profilerben ~400 fok fölé nem is igazán érdemes menni. Kaptam béta hozzáférést az F1 2017-hez és 540 fokos elfordulással nem is tudod kellően gyorsan fordítani benne az autót, 360 körül tűnik a legtermészetesebbnek. Szóval arra érdemes készülni, hogy pont az F1 játékokban kell némi szenvedés, hogy kormánnyal is kellemes legyen az irányítás.
    Hátha mindenáron Codmasters féle F1, és ilyen "remek" a kormány kezelése, akkor egy jó állapotban lévő Logitech Momo is megteszi szerintem.
    Ha komolyabb szimuláció, akkor inkább Assetto Corsa a nem hivatalos F1 moddal és valami komolyabb, már előttem felsorolt kormányok egyike.

  11. #961
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Az a gáz, hogy a Codemasters nem is nagyon foglalkozik vele, hogy ma már vannak 270-nél nagyobb fordulási szöggel rendelkező kormányok. Még a fórumon a hivatalos-félhivatalos leírásokban is az szerepel, hogy a profilerben ~400 fok fölé nem is igazán érdemes menni. Kaptam béta hozzáférést az F1 2017-hez és 540 fokos elfordulással nem is tudod kellően gyorsan fordítani benne az autót, 360 körül tűnik a legtermészetesebbnek. Szóval arra érdemes készülni, hogy pont az F1 játékokban kell némi szenvedés, hogy kormánnyal is kellemes legyen az irányítás.
    az f12015-től szerintem normális a kormánytámogatás...

    360 fokra van tervezve az irányítás...így 1:1-es a kormányzás...
    de ez szerintem jó is így , ha azt vesszük h van olyan F1 csapat amely kisebbet használ...
    nem bonyolították túl és mindegyik 360 fok lett a játékban...
    pl Assettoban is 360 fokot fordul a lotusos formula 1-es kocsi

    szóval kellene szerintem az f1201x játékokhoz is egy 900 fokos kormány (mert csak így tudod beállítani 360 ra )

  12. #962
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    360 fokra van tervezve az irányítás...így 1:1-es a kormányzás...
    Na az azért vicces, mert olyan kormány nem létezik, max ~270 fokot tud mindegyik, amit nem lehet többször körbetekerni...
    270-es kormánynál mit kell beállítani, hogy használható legyen?

    de ez szerintem jó is így , ha azt vesszük h van olyan F1 csapat amely kisebbet használ...
    Fordul az 400-at is, csak nyilván amelyik pályán éppen nem kell, ott nem tekergetik annyit, max mikor kifordul a Box-ból...

  13. #963
    Nagyon szépen köszönöm a hozzáértők gyors segítségét!

  14. #964
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Na az azért vicces, mert olyan kormány nem létezik, max ~270 fokot tud mindegyik, amit nem lehet többször körbetekerni...
    270-es kormánynál mit kell beállítani, hogy használható legyen?



    Fordul az 400-at is, csak nyilván amelyik pályán éppen nem kell, ott nem tekergetik annyit, max mikor kifordul a Box-ból...
    talán a Force India aminek nem fordul a kormánya 360-t sem és elvileg a Ferrari használ a legnagyobb kormányszöget ők tán 400 felett... koppan

    azt nem tudom h 270 fokos kormánnyal mit kell állítani...pont azért írtam mert szerintem nem jó ajánlgatni 270 fokos kormányt...
    az f1 2015-től felfele már 900 fokos kormány az ajánlott , mert 360 fokra állítva lesz jó a kormányzás
    (ugyanúgy ahogy aki Assetoban csak Formulázik annak is muszáj 900 fokos kormányt ajánlani és ott is csak 360 fokig tekergeted h hatása is legyen a kerekekre )
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2017. 08. 09. 13:03.

  15. #965
    Darvas Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 02. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    29
    Üdv Urak,

    T300-l van olyan "nyűgöm" (ez volt a G25-l is), hogy nagy sebességnél egyenesben ha bemozdítom a kormányt valamelyik irányba, elengedem (vagy csak finoman tartom) akkor visszahúzza a másik irányba, majd egyre intenzívebben mindig az ellentétes irányba. Minden középre húzás és egyéb effekt kikapcsolva, driverben próbáltam már a középre húzást a játékra és a kormányra is bízni, egy és ugyanaz a végeredmény. Tudja esetleg valaki, hogy ennek mi az oka? AC, rFactor2 alatt is ugyanez a helyzet.

  16. #966
    Nagy Gábor Versenyző ubipapa logója
    Csatlakozott
    2016. 06. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    154
    Ez nálam t500rs-nél is van. Egyenes haladásnál elkezd enyhén rángatózni. Ha erősebb fb-re állítom, akkor erősen

    Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről

  17. #967
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Solt írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv Urak,

    T300-l van olyan "nyűgöm" (ez volt a G25-l is), hogy nagy sebességnél egyenesben ha bemozdítom a kormányt valamelyik irányba, elengedem (vagy csak finoman tartom) akkor visszahúzza a másik irányba, majd egyre intenzívebben mindig az ellentétes irányba. Minden középre húzás és egyéb effekt kikapcsolva, driverben próbáltam már a középre húzást a játékra és a kormányra is bízni, egy és ugyanaz a végeredmény. Tudja esetleg valaki, hogy ennek mi az oka? AC, rFactor2 alatt is ugyanez a helyzet.
    Nagy sebességnél a futómű geometriája elvileg középre húzza a kormányt.... a gond az, hogy a kormányban lévő motor ezt picit túltolja, középre húzásnál picit túllendül, majd ezt korrigálandó a másik irányba megpróbálja ismét visszahúzni középre, ami megint kicsit sok lesz..... és ebből lesz az oda vissza cikk-cakk egyre nagyobb amplitúdóval.

    Viszont az alapvető javaslatom, hogy ne engedd el a kormányt, tessék azt rendesen fogni egyenesben is!

    Viszont ha olyan erősen kezdi el ezt csinálni, hogy masszív markolás közben is ki akarja rángatni a kezedből, akkor ott vagy a futómű, vagy az FFB beállításokkal is lesz vmi probléma.

  18. #968
    Darvas Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 02. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    29
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nagy sebességnél a futómű geometriája elvileg középre húzza a kormányt.... a gond az, hogy a kormányban lévő motor ezt picit túltolja, középre húzásnál picit túllendül, majd ezt korrigálandó a másik irányba megpróbálja ismét visszahúzni középre... és ebből lesz az oda vissza cikk-cakk egyre nagyobb amplitúdóval.

    Viszont az alapvető javaslatom, hogy ne engedd el a kormányt, tessék azt rendesen fogni egyenesben is!

    Viszont ha olyan erősen kezdi el ezt csinálni, hogy masszív markolás közben is ki akarja rángatni a kezedből, akkor ott vagy a futómű, vagy az FFB beállításokkal is lesz vmi probléma.
    Természetesen nem engedem el, csak tudni szerettem volna, hogy ez most így van rendjén, vagy nálam nem kerek valami! Köszönöm a választ, ennek fényében magát a "problémát" viszont akkor elengedem!

  19. #969
    Racskó Gábor Regisztrált racskogabor logója
    Csatlakozott
    2015. 12. 03.
    Város
    Polgárdi
    Üzenetek
    63
    Idézet Eredetileg Solt írta Hozzászólás megtekintése
    Természetesen nem engedem el, csak tudni szerettem volna, hogy ez most így van rendjén, vagy nálam nem kerek valami! Köszönöm a választ, ennek fényében magát a "problémát" viszont akkor elengedem!
    Nekem g27 csinálta ezt. Nem emlékszem pontosan, de a kormány beállításban kellett valamit 102-104 százalékra állítani és csökkent a rángatózás. Ha túltoltam recegett. Ha jól emlékszem nekem 103 volt a jó és talán az ffb volt.

    Tapatalkkal küldve az én EVA-L09 eszközömről

  20. #970
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg Solt írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv Urak,

    T300-l van olyan "nyűgöm" (ez volt a G25-l is), hogy nagy sebességnél egyenesben ha bemozdítom a kormányt valamelyik irányba, elengedem (vagy csak finoman tartom) akkor visszahúzza a másik irányba, majd egyre intenzívebben mindig az ellentétes irányba. Minden középre húzás és egyéb effekt kikapcsolva, driverben próbáltam már a középre húzást a játékra és a kormányra is bízni, egy és ugyanaz a végeredmény. Tudja esetleg valaki, hogy ennek mi az oka? AC, rFactor2 alatt is ugyanez a helyzet.
    T500-nal is van ilyen. Picit vedd lejjebb a FFB-et, illetve hajszálnyi holtjáték kell középre, ez megoldja a legtöbb, de nem minden autó esetén. Ott a futómű is közrejátszik.

  21. #971
    Darvas Zsolt Regisztrált
    Csatlakozott
    2010. 02. 20.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    29
    Köszönöm Uraim!

  22. #972
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Ha fel van tekerve játékon belül a Minimum Force, azt is érdemes levenni, pont a fenti tüneteket okozza. T300-nál elég a 0-3%.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  23. #973
    Sziasztok!

    Én kértem kb 10 hozzászólással feljebb a segítségeteket, hogy milyen kormányt vegyek f1-es játékokhoz.
    Ezeket ajánlottátok:
    Logitech dfgt, g25, g27
    Thrustmaster t150.

    A problémám: A thrustmaster kilőve, mert csak a 2016-ostól támogatott kormány a 2014-15-ös nem támogatja. A másik 3 mindegyik jó, de megnézve a neten a g27 felejtős mert közel 100 ezerért láttam egy oldalon a másik 2-őt viszont mindenhol azt írják, hogy nem árulják már. Mit tegyek?

  24. #974
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg iroquois írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Én kértem kb 10 hozzászólással feljebb a segítségeteket, hogy milyen kormányt vegyek f1-es játékokhoz.
    Ezeket ajánlottátok:
    Logitech dfgt, g25, g27
    Thrustmaster t150.

    A problémám: A thrustmaster kilőve, mert csak a 2016-ostól támogatott kormány a 2014-15-ös nem támogatja. A másik 3 mindegyik jó, de megnézve a neten a g27 felejtős mert közel 100 ezerért láttam egy oldalon a másik 2-őt viszont mindenhol azt írják, hogy nem árulják már. Mit tegyek?
    Támogatja az, az összes játék támogatja a T150et meg az összes kormányt, kizárt hogy problémád legyen vele. Azért nincs odaírva a 2015höz, mert akkor még nem létezett amikor kiadták (2015 novemberében jött ki)

  25. #975
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg iroquois írta Hozzászólás megtekintése
    A problémám: A thrustmaster kilőve, mert csak a 2016-ostól támogatott kormány a 2014-15-ös nem támogatja. A másik 3 mindegyik jó, de megnézve a neten a g27 felejtős mert közel 100 ezerért láttam egy oldalon a másik 2-őt viszont mindenhol azt írják, hogy nem árulják már. Mit tegyek?
    Ezek sima analóg tengelyek, bármilyen kormányt minden normálisan megírt játéknak alapból kezelni kell tudnia, ha külön ki van emelve támogatottként, ha nem.
    (persze az már egy másik kérdés, hogy az F1 sorozat normálisan megírt játék-e.... mindenesetre az nagyon cink lenne, ha nem működne)


    Logitech DFP, DFGT, G25, G27 kormányokat már csak használtan lehet venni, ezek viszonylag strapabíró darabok és egyik sem rosszabb (sőt!) mint a T150, így ezen is mindenképpen érdemes elgondolkodni... itt van egy például: link


    És egy kis help: Használt kormány vásárlása - mit nézzünk?
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 08. 24. 11:30.

Oldal: 39 / 57 ElsőElső ||| 29 35 36 37 38 39 40 41 42 43 49 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •