Oldal: 51 / 57 ElsőElső ||| 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.251 - 1.275 (1404 összesen)
  1. #1251
    Idézet Eredetileg bluef1sh írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Leegyszerűsítve a dolgot, jelenleg a piacon erővisszacsatolás szempontjából három fő megoldást lehet megvásárolni:

    Fogaskerekes:
    - a legrégebbi, de talán leginkább időtálló megoldás, mikor a motor fogaskerekeken keresztül csatlakozik a kormányhoz, a Logitech termékeiben ilyet találsz
    - előnye, hogy rendeltetésszerű használat mellett általában strapabíró
    - hátránya, hogy a mai mezőnyben már picit pontatlan és hangos

    Szíjas:
    - fogaskerekek helyett gumiszíj közbeiktatásával működik, ez valamivel csendesebb és pontosabb működést tesz lehetővé, cserébe viszont jobban kell ügyelni rá, a motor könnyebben melegszik, ezért általában aktív hűtés is van a bázison belül, a szíj idővel lazulhat...stb.
    - ilyenek a Thrustmaster közép- és felsőkategóriás kormányai, illetve a Fanatec ClubSport termékcsalád

    Direct Drive:
    - egy bazi erős motor közvetlenül a kormányt mozgatja, ez jelenleg a leggyorsabb, legerősebb és legpontosabb visszajelzést teszi lehetővé, ide tartozik többek között a Simucube és Fanatec DD
    - emiatt viszont ez a kategória nem a kezdő/haladó szint, minden szempontból komolyabb körültekintést igényel az összeszereléstől kezdve a rögzítésen és elhelyezésen át a használatig, mert akár súlyos sérüléseket is okozhat szakszerűtlen használat mellett, cserébe viszont realisztikus élményt kínál

    A Fanatec pedig papíron (egyesek szerint néha csak némi harc árán) garanciaidőn túl, vagy általuk szakszerűtlen használatból eredőnek minősített hiba esetén is javítja a termékeket, amennyiben az lehetséges, viszont a szállítási és a szerelési költségek is a tulajt terhelik ilyen esetben.

  2. #1252
    Köszönöm a kimerítő választ!
    Te melyiket választanád,ha fogaskereskes és a szíjas családból válaszhatnál?
    Ami befolyásolhat,hogy iracinghez használnám,minimális force feedback-el (vagy még azzal sem) és a pedált külön venném(club sport v3).

    G27-em volt már.Kormány része nem volt rossz(momo után),bár ha tudnám milyen a szijjas megoldás,akkor lehet máskép gondolnám.Pedál része,csak a szenzor miatt nem tetszett.Nem túl időtálló ez a része.
    Elvárás a tartósság.

    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Leegyszerűsítve a dolgot, jelenleg a piacon erővisszacsatolás szempontjából három fő megoldást lehet megvásárolni:

    Fogaskerekes:
    - a legrégebbi, de talán leginkább időtálló megoldás, mikor a motor fogaskerekeken keresztül csatlakozik a kormányhoz, a Logitech termékeiben ilyet találsz
    - előnye, hogy rendeltetésszerű használat mellett általában strapabíró
    - hátránya, hogy a mai mezőnyben már picit pontatlan és hangos

    Szíjas:
    - fogaskerekek helyett gumiszíj közbeiktatásával működik, ez valamivel csendesebb és pontosabb működést tesz lehetővé, cserébe viszont jobban kell ügyelni rá, a motor könnyebben melegszik, ezért általában aktív hűtés is van a bázison belül, a szíj idővel lazulhat...stb.
    - ilyenek a Thrustmaster közép- és felsőkategóriás kormányai, illetve a Fanatec ClubSport termékcsalád

    Direct Drive:
    - egy bazi erős motor közvetlenül a kormányt mozgatja, ez jelenleg a leggyorsabb, legerősebb és legpontosabb visszajelzést teszi lehetővé, ide tartozik többek között a Simucube és Fanatec DD
    - emiatt viszont ez a kategória nem a kezdő/haladó szint, minden szempontból komolyabb körültekintést igényel az összeszereléstől kezdve a rögzítésen és elhelyezésen át a használatig, mert akár súlyos sérüléseket is okozhat szakszerűtlen használat mellett, cserébe viszont realisztikus élményt kínál

    A Fanatec pedig papíron (egyesek szerint néha csak némi harc árán) garanciaidőn túl, vagy általuk szakszerűtlen használatból eredőnek minősített hiba esetén is javítja a termékeket, amennyiben az lehetséges, viszont a szállítási és a szerelési költségek is a tulajt terhelik ilyen esetben.
    Utoljára módosította: bluef1sh; 2020. 01. 01. 16:23.

  3. #1253
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg bluef1sh írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a kimerítő választ!
    Te melyiket választanád,ha fogaskereskes és a szíjas családból válaszhatnál?
    Ami befolyásolhat,hogy iracinghez használnám,minimális force feedback-el (vagy még azzal sem) és a pedált külön venném(club sport v3).

    G27-em volt már.Kormány része nem volt rossz(momo után),bár ha tudnám milyen a szijjas megoldás,akkor lehet máskép gondolnám.Pedál része,csak a szenzor miatt nem tetszett.Nem túl időtálló ez a része.
    Max mennyit akarsz rászánni?

  4. #1254
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Max mennyit akarsz rászánni?
    Mindenáron nem akarom kimaxolni a keretet.
    400e-nél többet nem nagyon akarnék.Pedál(v3),base(v2.5),damper kit,meg a kormánykerék(wheel p1),ez így kb 388e+ szállítás.
    Ha v2.5 és a g29 között nincs lényegi eltérés,akkor inkább g27-ben gondolodok.Árban ~200e difi van,ami nem kevés.
    Utoljára módosította: bluef1sh; 2020. 01. 01. 17:19.

  5. #1255
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg bluef1sh írta Hozzászólás megtekintése
    Mindenáron nem akarom kimaxolni a keretet.
    400e-nél többet nem nagyon akarnék.Pedál(v3),base(v2.5),damper kit,meg a kormánykerék(wheel p1),ez így kb 388e+ szállítás.
    Ha v2.5 és a g29 között nincs lényegi eltérés,akkor inkább g27-ben gondolodok.Árban ~200e difi van,ami nem kevés.
    Én az első szettet választanám, vagy köztes megoldásként fanatec v3 pedal damper kittel + thrustmaster ts-pc racer (vagy olcsóbban ts300) kormány...

  6. #1256
    Jelenleg Thrustmaster ts-pc racer nem túl olcsó(bf jó árban volt),akkor már v2.5 szerintem.
    Mindenesetre köszönöm!

    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Én az első szettet választanám, vagy köztes megoldásként fanatec v3 pedal damper kittel + thrustmaster ts-pc racer (vagy olcsóbban ts300) kormány...

  7. #1257
    Bármelyik szíjas kormányt felesleges összehasonlítani a g29-el. Nem akarok megbántani senkit (nekem is volt sokáig logitech), de azokhoz képest a logi gyenge játékszer. Ha 400 a keret, akkot meg pláne nem tennék a fana pedálhoz logi kormányt. Költségtakarekosságnak akkor már inkább egy CSL elite bázis, azt hiszem a belseje ugyanaz, mint a 2.5 base, csak műanyag házban, viszont 150 euroval olcsóbb.

  8. #1258
    Köszönöm neked is.
    Minél több vélemény,annál könnyebben fogadom el,hogy muszáj lesz elkölteni a keretet.

    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Bármelyik szíjas kormányt felesleges összehasonlítani a g29-el. Nem akarok megbántani senkit (nekem is volt sokáig logitech), de azokhoz képest a logi gyenge játékszer. Ha 400 a keret, akkot meg pláne nem tennék a fana pedálhoz logi kormányt. Költségtakarekosságnak akkor már inkább egy CSL elite bázis, azt hiszem a belseje ugyanaz, mint a 2.5 base, csak műanyag házban, viszont 150 euroval olcsóbb.

  9. #1259
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg bluef1sh írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm neked is.
    Minél több vélemény,annál könnyebben fogadom el,hogy muszáj lesz elkölteni a keretet.
    Az hogy mennyire mélyen kell a zsebedbe nyúlni, nagyban függ attól is hogy ki milyen stílusban vezet és mik az elvárásai.
    Csak egy egyszrű példa hogy mire gondolok:
    A T300 FFB-jén a legapróbb részleteket is érezni lehet és annak ellenére hogy műanyag, megfelelő használat mellet biztos hogy 10+ évig hibamentesen működhet.
    Ez alapján mondhatnánk hogy tökéletes kormány mindenki vegye ezt.
    Viszont ez csak addig igaz amíg valaki kb 70% FFB-ig használja. Aki gokartos stílusban bicepszből szeret vezetni, az a T300 FFB-ből kb semmit nem fog érezni. Ha feltekeri 100%-ra az FFB-t akkor sem lesz drámai javulás, viszont hamarabb leamortizálja. Hosszabb ideig nem is bírja a motor, túlmelegszik és romlik az FFB, hosszzabtávon pedig a a teljesítményére és az élettartamra is kihat.

    Ha pontosan tudod hogy mit vársz a kormánytól és hogy ezt melyikkel kapod meg leginkább, csak akkor tudsz érdemben "spórolni" egyébként veszel egy kormányt amivel lehet hogy egyáltalán nem leszel boldog.
    Szóval az első és legnehezebb lépés kormány vásárlás előtt, hogy pontosan tudd hogy mire van szükséged és mit vársz a kormánytól.

  10. #1260
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Korrekt válaszokat írtak előttem,de én is hozzáfűznék pár dolgot.
    A t300 valóban a legjobb ár értékű kormány a piacon,viszont 70% feletti használat mellett tuti el fog törni!
    Sok szimes ismerősömnél ment tönkre,mert nagyon erős a motor ahhoz képest,amit elbír a szerkezet!
    Nálam 70% körül volt a max amin használtam,és teljesen hibamentesen adtam el!
    A Logi paletta tényleg labdába sem rúg a szíjas megoldásokhoz képest,ha 400 a felső limit,akkor azt én is dobnám egyből.
    A Csl Elite szintén nagyon jó kormány,de a t300nál strapabíróbb,nem kell annyira félteni a maximum körüli terheléstől.
    Az igaz hogy a clubsport v2.5 elektronikája van benne,de mégsem ugyanolyan,mivel a v2.5 sokkal erősebb motorral van szerelve,a full fém felépítésének köszönhetően nem nyúlik,hanem beton stabil,és 1000hz-en kommunikál 500hz helyett,ami szintén közvetlenebb feedback-et eredményez!
    Más liga a kettő azért.

    A v3 pedál darabos jelet továbbít a gépnek,amit motec-programmal le is teszteltem!
    Lehet hogy van kivétel,de amit próbáltam közülük az mind ilyen volt...
    Nem tudom hogy ténylegesen zavaró e a jelenség de én vettem hozzá egy Racecore24 nevű hardvert,ami a load cellből kijövő jelet a saját elektronikájával adja át a pc-nek.
    Meg is szűnt a darabosság,viszont Így már majdnem Heusinkveld árban volt a pedál,ami viszont egy sokkal jobban összerakott pedál ,nagyon nem érte meg!
    Érdekes viszont hogy a csl elite load cell-je vajsima jelet ad le,és elég olcsó pedál is,én mindenképp azt ajánlanám a v3 helyett,bár a kuplunk és a gáz érzetre nem olyan élethű mint a v3-ban,de ez szerintem nem nagy ár érte.

    A direct drive kormányok tényleg a paletta tetején ülnek,de csak nagyon stabil vázra érdemes feltenni,mert ha mozog alatta a szerkezet,akkor nyúlósabbá válik az érzet,és pont az vész el,amiért ekkora felárat fizet az ember.

  11. #1261
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Korrekt válaszokat írtak előttem,de én is hozzáfűznék pár dolgot.
    A t300 valóban a legjobb ár értékű kormány a piacon,viszont 70% feletti használat mellett tuti el fog törni!
    Illetve még egy negatívum a T300-nál a kormánykerék rögzítése a "gyorskioldó" rendszerükkel, ez a csavaros megoldás nagyon szerencsétlen. Benne van a használati utasításban, hogy óvatosan, csak érintkezésig húzd meg a csavart, viszont így nálam új korában rendszeresen menet közben kioldódott, ezért kénytelen voltam mindig húzni rajta. Mivel nekem egyelőre használat előtt-után fel-le kell szerelnem, két év alatt már a csavar menetet fúrt magába a kormányba is. Szóval lehetőség szerint érdemes állandó helyet keresni neki a lakásban, vagy beszerezni hozzá egy quickrelease modot.

    De ezt leszámítva én is teljesen elégedett vagyok vele, a Logitech-hez képest számomra is jelentős előrelépésnek érződik.

  12. #1262
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    A v3 pedál darabos jelet továbbít a gépnek,amit motec-programmal le is teszteltem!
    Lehet hogy van kivétel,de amit próbáltam közülük az mind ilyen volt...
    Azért ez ne ijesszen meg. Mikor Gergely korábban írta ezt a problémáját, megnéztem az enyémet, én nem tapasztaltam ezt, és mástól sem hallottam.

    Amúgy CSL pedálom is volt, az is nagyon jó. A pedálutak kellően hosszúak, a load cellje szerintem jobb, mint a nagytesóé, a gázpedál ellenállása viszont gyengébb, bár így is klasszisokkal jobb, mint a logitech. A pedál elég masszív, bár ha tippelnem kell, a CSP strapabíróbb, bár a CSL-el sem lesz évekig gond. Árban is kedvező.

  13. #1263
    Köszönöm a hozzászólásokat!
    Ami biztos,hogy ffb nem kell nekem,így ennek fényében lehet luxus lenne a v2.5
    Meglátjuk,nem sietünk.

  14. #1264
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Thrustmaster T3PA (pro) pedálhoz hydraulic damping kit: https://www.aliexpress.com/item/3304...66f623639ygSqd

  15. #1265
    Idézet Eredetileg bluef1sh írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a hozzászólásokat!
    Ami biztos,hogy ffb nem kell nekem,így ennek fényében lehet luxus lenne a v2.5
    Meglátjuk,nem sietünk.
    Én is csak 55%-on használom a CSL-t, nem baj az, ha van tartalék.

  16. #1266

  17. #1267
    Gáspár Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2018. 01. 25.
    Város
    Budpest
    Üzenetek
    242
    Hali!

    Fanatec P1 alcantara rim-et használok,és noha nekem teljesen megfelel a minősége,sajnos kicsit távol vannak a váltók a kormánykeréktől!
    A kényelmetlen nyújtózkodásnak hála be is durrant a kezem...
    Kinek milyen tapasztalatai vannak Fanatec kormányokkal? Olyan rim-et keresek,aminek közelebb vannak a váltói, vagy állíthatóak!
    Főleg kerek kormányt keresek,a formula forma nem érdekel!

    Köszi

  18. #1268
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése

    A Fanatec pedig papíron (egyesek szerint néha csak némi harc árán) garanciaidőn túl, vagy általuk szakszerűtlen használatból eredőnek minősített hiba esetén is javítja a termékeket, amennyiben az lehetséges, viszont a szállítási és a szerelési költségek is a tulajt terhelik ilyen esetben.
    Azert erre had irjam meg a szemelyes tapasztalatom. Oktoberben vettem egy Clubsport szettet. Hasznaltam 3 hetig, majd tonkre ment, vszeg a kormany. Ket het utan sikerult vissza juttatni, mert nem kaptam se RMA szamot, se retour labelt. "Megcsinaltak" visszakuldtek es kb 4 ora hasznalat utan, ugyanazzal a hibaval befordult.
    Ekkor elakartam allni a vasarlastol, mire is kaptam egy vadi uj szettet - Porsche 918 RSR helyett egy Formula V 2 kormanyt es egy masik V 2.5 Baset. Ezek mukodnek mar kb 1,5 honapja, de igy is vannak nyitott kerdesek, amik a Fana nem tud megvalaszolni, pl mennyi garancia van a cuccokra es igy tovabb.

    A lenyeg, mostani Fanatec cuccokkal ovatosan, rengeteg megy vissza gariba es rettenetesen hosszu a gariztatas ideje.

  19. #1269
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg latoo írta Hozzászólás megtekintése
    Én is csak 55%-on használom a CSL-t, nem baj az, ha van tartalék.
    Nalam 40% on van a Force, 40% a FFB a kormany menujeben es a jatekban 27% a FFB, igy nincs rangatas az egyenesben, amikor egynesebe akarja hozni a kormanyt a Base. Reakcio ido is jobb alacsony FFb-vel, amiota szinte nincs bekapcsolva, nem, vagy nagyon ritkan pordulok meg.

  20. #1270
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    Fanatec P1 alcantara rim-et használok,és noha nekem teljesen megfelel a minősége,sajnos kicsit távol vannak a váltók a kormánykeréktől!
    A kényelmetlen nyújtózkodásnak hála be is durrant a kezem...
    Kinek milyen tapasztalatai vannak Fanatec kormányokkal? Olyan rim-et keresek,aminek közelebb vannak a váltói, vagy állíthatóak!
    Főleg kerek kormányt keresek,a formula forma nem érdekel!

    Köszi
    Porsche 918 RSR-m volt, na azt nem ajanlom. Messze vannak itt is a fulek, raadasul ha gyorsan valtasz es elengeded a fulet, akkor visszacsapodasnal nagyon borzalmas hangja van. Konnye3n jar, de rossz ertelemben konnyen es nem nez ki vmi tartosnak, illetve nem erzodik annak. Amellett nalam 3 hetet birt ki...
    A BMW M3 GT2 nehez, egy V 2.5 Base is megkuzd vele. Esetleg a Forza lehetne egy opcio, azt nem ismerem.

    En formula V2-t hasznalok es tokeletes GT autokhoz. Veszek egy P1 et is AC-hez, de azt csak akkor hasznalom majd, ha kezi valtos kocsival megyek, rgo a fulek nem is kellenek.
    Formula V2 hez van egy podium upgrade, magneses valto fulekkel es kezi kuplunggal. Laza 170€ ert

  21. #1271
    Ezzel most jól elvetted a kedvem
    Viszonylag drága termékekről beszélünk és nem először hallom,hogy vannak velük gondok és még a garancia időt se tudni.Számomra ez így elég próblémás,mert nem beszélek nyelvet és ha gond lenne valamivel,akkor az szívás.Google fordítót nem biztos,hogy megértik
    Lehet jobban járnék,egy itthoni fapados vétellel.

    Thrstmaster T300 Rs kormányt összelehet kötni Tilus féle pedálokkal ?

    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Azert erre had irjam meg a szemelyes tapasztalatom. Oktoberben vettem egy Clubsport szettet. Hasznaltam 3 hetig, majd tonkre ment, vszeg a kormany. Ket het utan sikerult vissza juttatni, mert nem kaptam se RMA szamot, se retour labelt. "Megcsinaltak" visszakuldtek es kb 4 ora hasznalat utan, ugyanazzal a hibaval befordult.
    Ekkor elakartam allni a vasarlastol, mire is kaptam egy vadi uj szettet - Porsche 918 RSR helyett egy Formula V 2 kormanyt es egy masik V 2.5 Baset. Ezek mukodnek mar kb 1,5 honapja, de igy is vannak nyitott kerdesek, amik a Fana nem tud megvalaszolni, pl mennyi garancia van a cuccokra es igy tovabb.

    A lenyeg, mostani Fanatec cuccokkal ovatosan, rengeteg megy vissza gariba es rettenetesen hosszu a gariztatas ideje.

  22. #1272
    Idézet Eredetileg bluef1sh írta Hozzászólás megtekintése
    Ezzel most jól elvetted a kedvem
    Viszonylag drága termékekről beszélünk és nem először hallom,hogy vannak velük gondok és még a garancia időt se tudni.Számomra ez így elég próblémás,mert nem beszélek nyelvet és ha gond lenne valamivel,akkor az szívás.Google fordítót nem biztos,hogy megértik
    Lehet jobban járnék,egy itthoni fapados vétellel.

    Thrstmaster T300 Rs kormányt összelehet kötni Tilus féle pedálokkal ?
    Nálam T300 Alcantara van és Fanatec Clubsport V2 pedálok. Használtan vettem mindkettőt, működnek 2-4 éve hibátlanul (igaz, mostanában kevesebbet versenyeztem). A Fanatec pedál roppant masszív, évente 3-4 alkalommal kiporszívózom és a forgó-csúszó alkatrészeit kicsit befújom WD40-el. A T300 gyári felfogatása mhamar meghalt, így én lecsavaroztam egy bútorlapra, aztán azt rögzítem 4 szárnyas fejű csavarral az asztallapba rakott tőanyákba. Így betonstabil már és nem macerásabb magam elé szerelni, mint volt a gyári megoldással.

    Elsőre szerintem egy hasonló konfiguráció elég, aztán igény szerint bővítheted, ha ez kevésnek bizonyulna. Ez sokkal többet nyújt, mint bármiféle Logitech szett. Ha ettől skkal jobbat szeretnél, akkor már pár százezret ki kell adnod érte, ott nagyobb ugrás következik anyagilag. Ezt pedig megúszhatod olyan 150 ezer tájékán, ha levadászod a néha eladásra kerülő ilyen cuccokat.

  23. #1273
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam T300 Alcantara van és Fanatec Clubsport V2 pedálok. Használtan vettem mindkettőt, működnek 2-4 éve hibátlanul (igaz, mostanában kevesebbet versenyeztem). A Fanatec pedál roppant masszív, évente 3-4 alkalommal kiporszívózom és a forgó-csúszó alkatrészeit kicsit befújom WD40-el. A T300 gyári felfogatása mhamar meghalt, így én lecsavaroztam egy bútorlapra, aztán azt rögzítem 4 szárnyas fejű csavarral az asztallapba rakott tőanyákba. Így betonstabil már és nem macerásabb magam elé szerelni, mint volt a gyári megoldással.

    Elsőre szerintem egy hasonló konfiguráció elég, aztán igény szerint bővítheted, ha ez kevésnek bizonyulna. Ez sokkal többet nyújt, mint bármiféle Logitech szett. Ha ettől skkal jobbat szeretnél, akkor már pár százezret ki kell adnod érte, ott nagyobb ugrás következik anyagilag. Ezt pedig megúszhatod olyan 150 ezer tájékán, ha levadászod a néha eladásra kerülő ilyen cuccokat.
    Ha tudsz olcson venni fana v 2.5 bazist akkor azzal jo kezdeni szerintem. A pedal mindenkeppen valami fem.load cell pedal legyen mert az tobbet szamit mint a kormany.

    Amugy kb 100e hufbol el tudsz indulni valami jo pedal megvan 50 bol es valami akarmilyen logitech vagy fana szinten kijohet annyibol kis szerencsevel.

    Azonban arra vigyazz hogy soha ne probalj ki egy direct drive setupot mert utana cserelni akarsz majd az fix.

    Most amugy hogy a simucube kijott a simu 2 vel lett egy csono elado simu 1 config. Lattam mar olyat is hogy 500 dollarert adtak vezerlot kormanykereket es szervot. Azaz ehhez csak 1 pedal kellett. Iracing forumon hetente ugrik fel hasonlo hirdetes. Svajci szimulatorosok kiszorjak a regit es veszik a simu ultimate meg pro configokat. A penz nem igazan szamit nekik hogy 1000 vagy 500 frank jon be csak menjen el.
    En lehet vadasznek egy ilyet a helyedben ha csak pc vel akarom hasznalni.

    Masik tanulsagom amit megosztok: szimulatorozni csak pc vel erdemes (sajnos) sokaig xboxoztam de ra kellett dobbenjek hogy a kozosseg meg a jobb szimulacio az csak pc. (Igy a fa atecet le is kukazhattam es kinyilt a vilag a tobbi hw fele)

  24. #1274
    Használtan semmiképp,az új is próblémáshát még a használt.Lenne itthon valami fusi szervíze,akkor bátrabb lennék.
    Megálmodom melyik kombó legyen,már lesz egyáltalán.Van pár variációs lehetőség.

    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nálam T300 Alcantara van és Fanatec Clubsport V2 pedálok. Használtan vettem mindkettőt, működnek 2-4 éve hibátlanul (igaz, mostanában kevesebbet versenyeztem). A Fanatec pedál roppant masszív, évente 3-4 alkalommal kiporszívózom és a forgó-csúszó alkatrészeit kicsit befújom WD40-el. A T300 gyári felfogatása mhamar meghalt, így én lecsavaroztam egy bútorlapra, aztán azt rögzítem 4 szárnyas fejű csavarral az asztallapba rakott tőanyákba. Így betonstabil már és nem macerásabb magam elé szerelni, mint volt a gyári megoldással.

    Elsőre szerintem egy hasonló konfiguráció elég, aztán igény szerint bővítheted, ha ez kevésnek bizonyulna. Ez sokkal többet nyújt, mint bármiféle Logitech szett. Ha ettől skkal jobbat szeretnél, akkor már pár százezret ki kell adnod érte, ott nagyobb ugrás következik anyagilag. Ezt pedig megúszhatod olyan 150 ezer tájékán, ha levadászod a néha eladásra kerülő ilyen cuccokat.

  25. #1275
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Csak pár gondolat a témához:
    Ha van eladó SC1 készlet 1000 euro alatt, és van rá keret, akkor mindenképp megéri,
    gyakorlatilag örökéletű konstrukció, de egy kis utána olvasás és egy minimális műszaki érzék nem árt.
    Fanatec pedál semmiképpen sem említhető egy lapon a Logival, fém konstrukciók, lehet nyugodtan cipőben is taposni,
    a gáz-kuplung hall szenzoros, mivel nincs fizikai érintkezés, papíron nem romolhat el, csak egy kis kosz szokott bezavarni, ami könnyen orvosolható.
    Szerintem a damper kit csak szemfényvesztés, de a performance kit is megoldható házilag 1-2 ezer forintból.
    Mostanában valóban több a probléma a Fanával, van egyébként fusi szervize, keressétek Kozmy kollégát a prohardver-kormányos fórumon,
    ő elvileg már Fana DD-ket is szedett szét.
    A Fana garancia szerintem 1+1(vagy 2) év, nekem az elmúlt években mikor gond volt valamivel midig megoldottuk, az elején általában értetlenek, kérnek fényképet, videót, de aztán megy rendben a dolgog.
    Olyan is volt már, hogy akartam venni eltört váltófület Formula kormányra, de ők szóltak hogy még csak 20 hónapos, és ingyen küldtek új, erősített alkatrészt.
    De nekem is volt olyan Fana termékem, ami a dobozból kivéve, már alapból rossz volt.
    A Porsche 918-as kormányon egyébként minden irányba állítható a váltófül.

Oldal: 51 / 57 ElsőElső ||| 41 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •