Oldal: 1 / 15 1 2 3 4 5 11 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (353 összesen)

Téma: HGPLM versenybíróság

  1. #1
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Exclamation HGPLM versenybíróság

    A HGPLM13 zandvoorti első körös baleseteket megvizsgálva:

    Balog Szabolcs, T1 karambol
    Büntetésként az utolsó rajthelyről kell indulnod a következő kupaversenyeden.

    Vörös Tamás, T3 karambol
    Büntetésként az utolsó rajthelyről kell indulnod a következő kupaversenyeden.

    Szegletes Gábor, ütközés velem a Scheivlak kanyarban
    Felfüggesztett utolsó rajthelyes büntetést kapsz.

    Az első körben sokkal türelmesebben, srácok!

    Utolsó rajthelyes büntetésnél az időmérő alatt tilos mért kört teljesíteni. A két utolsó rajthelyes között a szerverre lépési sorrend dönt.
    Utoljára módosította: Leo67; 2006. 10. 09. 07:11.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  2. #2
    Kis Richárd Szervertag GPL Kis Richard logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 07.
    Város
    Székesfehérvár
    Életkor
    43
    Üzenetek
    624

    Re: Versenybírósági döntések

    húha, ez kemény, nem is hittem hogy ennyi ütközés is történt a múltkor!!!!
    Utoljára módosította: Kis Richard; 2006. 10. 09. 15:13.

  3. #3
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: Versenybírósági döntések

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Balog Szabolcs, T1 karambol
    Büntetésként az utolsó rajthelyről kell indulnod a következő kupaversenyeden.
    Na ez a pontversenyben most jól jön nekem.

    Egyébként az mit jelent hogy felfüggesztett utolsó rajthelyes bűntetés?

  4. #4
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Versenybírósági döntések

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként az mit jelent hogy felfüggesztett utolsó rajthelyes bűntetés?
    A "felfüggesztett" azt jelenti, hogy a következő szabálysértésnél az azért megítélt büntetés mellé ezt is megkapja a vétkes.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  5. #5
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: Versenybírósági döntések

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    A "felfüggesztett" azt jelenti, hogy a következő szabálysértésnél az azért megítélt büntetés mellé ezt is megkapja a vétkes.
    Köszi, Mester.

  6. #6

    Re: Versenybírósági döntések

    Nem örülök ennek a büntetésnek de jogos. Nincs mit tennem az utolsó rajthelyről kell majd bizonyítanom. Ne örülj Ádám annyira mert 200% on fogok autózni.
    GPLRank
    Monster Of GPLRank


    Racing is in my blood. . .it's part of my life

    You think you have a limit. . . You also touch this limit then something happens and you can push harder than ever before. . .


    www.orionraceteam.com


  7. #7
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Question Re: Versenybírósági döntések

    Én még mindig azt mondom, mentem melletted, belül, nem én mentem kifelé, hanem te jöttél be.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  8. #8
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: Versenybírósági döntések

    Nem akarom feltépni a sebeket , (most jöttem haza), de Gabi , ha visszanézed normálisan, akkor Te is láthatod, ahogy el kezdtél Jani mögött autózni, rögtön erőltetted az előzést, pedig nem voltál sokkal gyorsabb. (Még egy körig se bírtad mögötte!) Azon a ponton , épphogy csak be tetted az autód orrát Jani "mellé-mögé", ez mindig a hátul autózó hibája. Sokkal finomabban kéne szerintem. 27 kör alatt van időd előzni...

  9. #9
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Exclamation Re: HGPLM versenybíróság

    A dezertőr Juha helyére keresek egy embert a versenybíróságba. Plusz még egyet, hogy hárman legyünk és vitás esetekben ne legyen probléma a döntés
    A bírák feladata a versenybalesetek megvizsgálásában és a büntetések kiszabásában merül ki. Szerencsére eddig ritkán akadt dolgunk

    A HGPLM versenyigazgatóság az idők során (az alacsony létszám miatt) összemosódott a versenybírósággal. A két új versenybíra tehát a versenyigazgatóságba is bekerül. Azt tapasztalhattátok, hogy a HGPLM meglehetősen demokratikus bajnokság (talán túlságosan is, haha). A versenyigazgatósági tagok munkája egy-egy újabb sorozat indulásakor inkább csak a végső finomítás, a főbb kérdésekről mindig az aktív HGPLM-tagság dönt nyílt szavazással.

    Aktív HGPLM-tagság alatt a jövőben azokat a szervertagokat értem, akik akár csak egyetlen futamon is, de indultak az aktuális bajnokságban. Ezzel elkerülhetjük, hogy a komolytalan érdeklődők esetleg felborítsanak egy-egy szavazást. A jelenlegi aktív tagság a következő:
    Babinszki Gábor /Captain
    Balog Szabolcs /ATM1990
    Brixel László
    Fejes Gábor /Gabo
    Kis Richard
    Kiss Zoltán /Zolee HUN
    Porczió László /TireBurner
    Posta János /Leo67
    Soós Gyula /Ocean
    Szegletes Gábor /Szeglet
    Varga Ádám /Larionov
    Vörös Tamás /TomV
    (Juha és Ratesz természetesen már nem tartozik az aktív tagságba.)
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  10. #10
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    A HGPLM versenyigazgatóság az idők során (az alacsony létszám miatt) összemosódott a versenybírósággal. A két új versenybíra tehát a versenyigazgatóságba is bekerül. Azt tapasztalhattátok, hogy a HGPLM meglehetősen demokratikus bajnokság (talán túlságosan is, haha). A versenyigazgatósági tagok munkája egy-egy újabb sorozat indulásakor inkább csak a végső finomítás, a főbb kérdésekről mindig az aktív HGPLM-tagság dönt nyílt szavazással.

    Ez azt jelenti, hogy jelenleg te vagy egy személyben a versenyigazgatóság és a versenybíróság?

  11. #11
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Ez azt jelenti, hogy jelenleg te vagy egy személyben a versenyigazgatóság és a versenybíróság?
    Hát ja... "Az állam én vagyok." De egyedül azért elég nehéz kereszt ez.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  12. #12
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Hát ja... "Az állam én vagyok." De egyedül azért elég nehéz kereszt ez.

    Elhiszem, azaz ismerem. Netes managerjátékban vállaltam már ezt-azt társadalmi munkában. Csak lesz valaki a "régiek" közül aki vállalja.

  13. #13
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Exclamation Re: HGPLM versenybíróság

    A HGPLM versenybírósága mától: Kiss Zoltán, Varga Ádám, Posta János.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  14. #14
    Regisztrált Zolee [Hun] logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Isaszeg
    Életkor
    49
    Üzenetek
    790

    Re: HGPLM versenybíróság

    A HGPLM13 - Nurburgring futam elemzése után a versenybíróság a következő döntéseket hozta:

    S. Gyula : rajt után a box mögötti egyenes végén hátulról kilöki S Gábort, figyelmeztetésben részesül, amennyiben a következő futamán hasonló hibát vét, a rákövetkező futamon utolsó rajthelyes büntetést kap.

    V. Tamás: első körben hátulról kilöki K. Richard-ot, figyelmeztetésben részesül, amennyiben a következő futamán hasonló hibát vét, a rákövetkező futamon utolsó rajthelyes büntetést kap.

    K. Richárd: A rajtnál történt motorhiba és az azt követő balesetekért nem felelős

    A versenybíróság a Balog Szabolcs - Szegletes Gábor balesetet versenybalesetnek minősítette, itt nem jár büntetés.

  15. #15
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Zolee [Hun] írta Hozzászólás megtekintése
    A HGPLM13 - Nurburgring futam elemzése után a versenybíróság a következő döntéseket hozta:

    S. Gyula : rajt után a box mögötti egyenes végén hátulról kilöki S Gábort, figyelmeztetésben részesül, amennyiben a következő futamán hasonló hibát vét, a rákövetkező futamon utolsó rajthelyes büntetést kap.

    V. Tamás: első körben hátulról kilöki K. Richard-ot, figyelmeztetésben részesül, amennyiben a következő futamán hasonló hibát vét, a rákövetkező futamon utolsó rajthelyes büntetést kap.

    K. Richárd: A rajtnál történt motorhiba és az azt követő balesetekért nem felelős

    A versenybíróság a Balog Szabolcs - Szegletes Gábor balesetet versenybalesetnek minősítette, itt nem jár büntetés.
    Ha bárkinek kérdése van a döntésekkel kapcsolatban, az nyugodtan írja meg a larionov2@freemail.hu-ra, válaszolunk.

  16. #16
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM versenybíróság

    Természetesen a "büntetést" elfogadom, mert megállhattam volna, ha nem blokkolom a kerekeket, csak annyit tennék hozzá, hogy tesóm a baleset felét magára vállalta, mert túl korán fékezett. Megnéztem, szerintem is egy kicsit.

    Na szóval ezt csak úgy azért, hogy nem kell sűrűn ilyesmire számítani tőlem

    (mármint a kilökésre)

  17. #17
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Természetesen a "büntetést" elfogadom, mert megállhattam volna, ha nem blokkolom a kerekeket, csak annyit tennék hozzá, hogy tesóm a baleset felét magára vállalta, mert túl korán fékezett. Megnéztem, szerintem is egy kicsit.

    Na szóval ezt csak úgy azért, hogy nem kell sűrűn ilyesmire számítani tőlem

    (mármint a kilökésre)
    Én is láttam, hogy Gabi elég hamar elkezdtett fékezni, de a szabályzat szerint: "A felelőség 99%-a mindig az előzni kívánó versenyző kezében van". Ezért lett "büntetés" a vége.

  18. #18
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM versenybíróság

    Rendben.

    Végigolvastam mégegyszer a szabályzatot, hogy képben legyek, és felfedeztem valamit. Nem is tudom szólnom kéne-e, a világért sem akarok senkinek rosszat, vagy akár írhatnék emailt is titokban, de inkább itt kérdem meg, hátha másban is felmerült már a kérdés:

    Szóval ez még benne van a szabályzatban:
    "A rajtrácson TILOS a shift-R-t használni! Ha a rácson felrobbantod a motorod, számodra véget ért a verseny."

    Egyrészt nem értem miért olyan fontos ezt kihangsúlyozni (miben más a rajtrács, mint a pálya többi része?), másrészt ha nem él, miért van még benne?

  19. #19
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Rendben.

    Végigolvastam mégegyszer a szabályzatot, hogy képben legyek, és felfedeztem valamit. Nem is tudom szólnom kéne-e, a világért sem akarok senkinek rosszat, vagy akár írhatnék emailt is titokban, de inkább itt kérdem meg, hátha másban is felmerült már a kérdés:

    Szóval ez még benne van a szabályzatban:
    "A rajtrácson TILOS a shift-R-t használni! Ha a rácson felrobbantod a motorod, számodra véget ért a verseny."

    Egyrészt nem értem miért olyan fontos ezt kihangsúlyozni (miben más a rajtrács, mint a pálya többi része?), másrészt ha nem él, miért van még benne?
    A szabály él.

    A HGPLM10 reimsi futamon Ratesz addig túráztatta a BRM-et a rajtrácson, hogy eldurrant a motor. A shift-r pedig nem a helyére tette vissza, hanem Szeglet autójára, amit arrább is lökött persze. Szeglet így bemozdult a rajtnál és kapott egy stop&go-t -- önhibáján kívül.

    A szabály azután lett bevezetve, hogy a HGPLM11 zandvoorti futam rácsán elhangzott Szeglet híres "Röppenj fácán!" felkiáltása. Szeglet sajnálatos módon elfelejtette Enterrel aktiválni a chatet, így a Röppenj R betűje pont passzolt a shift-R -re Ekkor szerencsére nem sérült senki.

    Ricsi szerdai esete speciális volt, mivel a zöld zászló lecsapásakor, azaz a verseny 0. másodpercében robbant a motor.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  20. #20
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM versenybíróság

    Oké, értem. Erről a bugról meg nem tudtam, így érthető a szabály.

    Mellesleg ezek jó kis anekdóták!

    Esetleg egy olyan könnyítés nem megengedhető, hogy ha valami bajod történik a rácson, akkor megvárod míg mindenki elmegy melletted, és utána biztonságosan lehet shift+r-ezni?

  21. #21
    Regisztrált Zolee [Hun] logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Isaszeg
    Életkor
    49
    Üzenetek
    790

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg egy olyan könnyítés nem megengedhető, hogy ha valami bajod történik a rácson, akkor megvárod míg mindenki elmegy melletted, és utána biztonságosan lehet shift+r-ezni?
    Ricsi pont ezt csinálta és ez így helyes.

  22. #22
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg egy olyan könnyítés nem megengedhető, hogy ha valami bajod történik a rácson, akkor megvárod míg mindenki elmegy melletted, és utána biztonságosan lehet shift+r-ezni?
    Ricsi azért nem kapott büntetést, mert ebben az esetben nem is tehetett mást, mivel a rajt pillanatában elrobbant a motorja, és egyből nekiment a fél mezőny hátulról, mozgó kocsival meg nem lehet ESC-elni, tehát nem tehetett eleget a szabálynak. Márpedig egy olyan szabály miatt nem vonhatjuk felelősségre, aminek az adott körülmények között nem lehet eleget tenni.

  23. #23
    Varga Ádám 85 Regisztrált Larionov logója
    Csatlakozott
    2005. 12. 01.
    Város
    Nyíregyháza
    Életkor
    38
    Üzenetek
    1.095

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg egy olyan könnyítés nem megengedhető, hogy ha valami bajod történik a rácson, akkor megvárod míg mindenki elmegy melletted, és utána biztonságosan lehet shift+r-ezni?
    Előbb rossz üzenetre válaszoltam, de most ez mindegy.

    Ez viszont szerintem egy megfontolandó ötlet. A Shift-R szabálynak maradni kell, hiszen láthattuk már mi történik, ha valaki Shift-R-t használ a rajtrácson, de ha valakinek lerobban a motorja túráztatás közben, és beírná a chatbe, hogy lerobbant, akkor talán elkerülhető lenne az ilyen baleset, és az adott versenyző a versenyét is folytathatná. Ehez a javaslathoz mit szóltok?

  24. #24
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Életkor
    43
    Üzenetek
    4.987

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Ricsi azért nem kapott büntetést, mert ebben az esetben nem is tehetett mást, mivel a rajt pillanatában elrobbant a motorja, és egyből nekiment a fél mezőny hátulról, mozgó kocsival meg nem lehet ESC-elni, tehát nem tehetett eleget a szabálynak. Márpedig egy olyan szabály miatt nem vonhatjuk felelősségre, aminek az adott körülmények között nem lehet eleget tenni.

    Értem, nem állt szándékomban büntetést kérni Ricsire, félreértés ne essék, csak nem volt eddig világos mi a helyzet ezzel a szabállyal.

  25. #25
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: HGPLM versenybíróság

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Oké, értem. Erről a bugról meg nem tudtam, így érthető a szabály.
    Nem bug. A shift-r a pálya bármely részén mindig egy adott sávra tesz. Ha éppen azon álltál, akkor úgy tűnhet hogy visszatett a helyedre pedig nem.

    Idézet Eredetileg Zolee [Hun] írta Hozzászólás megtekintése
    Ricsi pont ezt csinálta és ez így helyes.
    Ricsi kényszerpályán volt, nem "ezt tette", hanem "nem tehetett semmit". Van különbség.

    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Esetleg egy olyan könnyítés nem megengedhető, hogy ha valami bajod történik a rácson, akkor megvárod míg mindenki elmegy melletted, és utána biztonságosan lehet shift+r-ezni?
    Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Ez viszont szerintem egy megfontolandó ötlet. A Shift-R szabálynak maradni kell, hiszen láthattuk már mi történik, ha valaki Shift-R-t használ a rajtrácson, de ha valakinek lerobban a motorja túráztatás közben, és beírná a chatbe, hogy lerobbant, akkor talán elkerülhető lenne az ilyen baleset, és az adott versenyző a versenyét is folytathatná. Ehez a javaslathoz mit szóltok?
    Srácok, ez nem kivitelezhető. Mennyi idő beírni a chatbe és hány ember fogja a chatet olvasni, amikor a zászlós embert is nézheti? A válaszok: 4-6 mp illetve 1. A megoldás pedig nagyon egyszerű: nem kell szétnyomni a motort

    Nálam az ilyen esetekre egyébként van egy kevéssé kifinomult ámde nagyon hatékony módszer a kilépésre: kirántani a hálózati csatlakozót a modemből -- 1 mp az egész és pikpakk eltűnök a szerverről, meg sem kell állni az autóval
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

Oldal: 1 / 15 1 2 3 4 5 11 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •