Oldal: 9 / 13 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 11 12 13 UtolsóUtolsó
Találatok: 201 - 225 (317 összesen)
  1. #201

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Czegle Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi a segítséget, de nem ez jelent problémát, hanem az új csapat létrehozása.
    Konkrétan mi nem megy? A két hozzászolásban benne van minden.(#15 ,#116)
    Utoljára módosította: Petró Péter; 2009. 09. 11. 22:42.

  2. #202

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Petró Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Konkrétan mi nem megy? A két hozzászolásban benne van minden.(#15 ,#116)
    Köszönöm, most már semmi gond! Nagy küzdelem árán megoldottam! A GEditorral küzdöttem, illetve a a BMW-nél és a Gillet-nál kasznin maradó eredeti festés részletekkel, napellenzővel! DDS-ből próbáltam megoldani, de sikerült beszereznem egy PSD kiterjesztésű windows fájlt amivel már sikerült a probléma megoldása!

    Sok időm elment a dologgal, ezért most készítek egy részletes jegyzetet, címe: "Hogyan készítsünk új csapatot, avagy a folyamat leírása olyan gyökereknek mint ÉN!"

    Hátha segít majd egyszer valakinek!

  3. #203

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Czegle Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm, most már semmi gond! Nagy küzdelem árán megoldottam! A GEditorral küzdöttem, illetve a a BMW-nél és a Gillet-nál kasznin maradó eredeti festés részletekkel, napellenzővel! DDS-ből próbáltam megoldani, de sikerült beszereznem egy PSD kiterjesztésű windows fájlt amivel már sikerült a probléma megoldása!

    Sok időm elment a dologgal, ezért most készítek egy részletes jegyzetet, címe: "Hogyan készítsünk új csapatot, avagy a folyamat leírása olyan gyökereknek mint ÉN!"

    Hátha segít majd egyszer valakinek!
    Nyugi mindenki igy kezdi

  4. #204
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.641

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Czegle Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm, most már semmi gond! Nagy küzdelem árán megoldottam! A GEditorral küzdöttem, illetve a a BMW-nél és a Gillet-nál kasznin maradó eredeti festés részletekkel, napellenzővel! DDS-ből próbáltam megoldani, de sikerült beszereznem egy PSD kiterjesztésű windows fájlt amivel már sikerült a probléma megoldása!

    Sok időm elment a dologgal, ezért most készítek egy részletes jegyzetet, címe: "Hogyan készítsünk új csapatot, avagy a folyamat leírása olyan gyökereknek mint ÉN!"

    Hátha segít majd egyszer valakinek!
    Első nekifutásra a sz***dás elkerülhetetlen. Mindenre kiterjedő részletes leírás embertelen munka csinálni, és ki olvasná el azt az 1000-oldalt. A lényegesebb problémákra kell koncentrálni.
    Ha már itt járunk felhívnám minden jóérzésü skin készítő figyelmét hogy nem véletlenül van a ....TEX.gtr és a ....ULTRA_TEX.gtr
    Ha lehet az előbbibe ne tegyétek már bele az 50MB-os texturát mert az az ultra_tex-be való, hanem méretezzétek vissza az eredeti felbontásra.
    Nincs mindenkinek 1Gigás videókártyája. Gondoljunk rájuk is.

  5. #205

    Re: GTR2 autó templatek

    Segítséget kérek!

    Módosítom a BMW-nél és a Gillet-nél a windows psd-t. Mentés másként: ha az alfa csatorna ki van pipálva, hibaüzenet van, nem ment, ha nem pipálom ki, tovább megyek a Nvidia pluginba, ott a dds kiterjesztésnél a dxt5-öst

    választom, de nem teszi átlátszóvá az üveget, kívülről még mindig "tükrös", mintha sötétített lenne!

    Létezik olyan windows psd, amelynél a mentés másként-nél bent lehet hagyni az alfa pipát, vagy hogy lehet megoldani másként?

  6. #206

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Czegle Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    Segítséget kérek!

    Módosítom a BMW-nél és a Gillet-nél a windows psd-t. Mentés másként: ha az alfa csatorna ki van pipálva, hibaüzenet van, nem ment, ha nem pipálom ki, tovább megyek a Nvidia pluginba, ott a dds kiterjesztésnél a dxt5-öst

    választom, de nem teszi átlátszóvá az üveget, kívülről még mindig "tükrös", mintha sötétített lenne!

    Létezik olyan windows psd, amelynél a mentés másként-nél bent lehet hagyni az alfa pipát, vagy hogy lehet megoldani másként?
    Gyerekek segítsetek légyszíves! Nem hiszem el, hogy mindenkinek "tükrös" lesz az ablaka a Verolex Vertigo-n és a BMW-n!

  7. #207

    Re: GTR2 autó templatek

    Barati István már megadta a segítséget a problémámra! Köszönöm szépen ezúton is neki!

  8. #208
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552

    Re: GTR2 autó templatek

    Sziasztok!

    Én is elakadtam a festegetésben, méghozzá a napellenzővel küzdök. Már mindegyik ...windows.dds és ...cpit03.dss fájlt kicseréltem GEditorral, de a játékban még mindíg ott van a régi napellenző is Szóval az is látszik, amit én csináltam és az eredeti is. Be szúrok egy képet róla.
    Hogyan lehet azt elérni, hogy csak az én általam készített napellenző látszódjon a játékban?
    Köszi előre is a segítséget!
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: png 1.png (193,6 KB, 30 megtekintés)
    Utoljára módosította: geriszon; 2009. 09. 16. 20:39.

  9. #209

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg geriszon írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Én is elakadtam a festegetésben, méghozzá a napellenzővel küzdök. Már mindegyik ...windows.dds és ...cpit03.dss fájlt kicseréltem GEditorral, de a játékban még mindíg ott van a régi napellenző is Szóval az is látszik, amit én csináltam és az eredeti is. Be szúrok egy képet róla.
    Hogyan lehet azt elérni, hogy csak az én általam készített napellenző látszódjon a játékban?
    Köszi előre is a segítséget!
    Én csak a külső nézet változtatást csináltam, amit belülről látok nekem mindegy! Ne foglalkozz ezzel!

  10. #210
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Gabe írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak a külső nézet változtatást csináltam, amit belülről látok nekem mindegy! Ne foglalkozz ezzel!
    Miert ne foglalkozna vele?

    Aki esetleg tud tanacsot adni szoljon.

  11. #211
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Gabe írta Hozzászólás megtekintése
    Én csak a külső nézet változtatást csináltam, amit belülről látok nekem mindegy! Ne foglalkozz ezzel!
    Jó, de ha egyszer csinálok valamit nézzen ki normálisan.

  12. #212

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg geriszon írta Hozzászólás megtekintése
    Jó, de ha egyszer csinálok valamit nézzen ki normálisan.
    Tökéletesen egyetértek, de én annyira lefáradtam az egyéb megoldandó feladatoktól, hogy erre már nem maradt energiám!

    Ha lesz megoldás, azrét érdekel!

  13. #213
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552

    Re: GTR2 autó templatek

    Rájöttem ssza meg! Ps-el csináltam ezért csak azt tudom leírni... Az volt a hiba, hogy a .dds fájl elmentésekor nem volt bekapcsolva az alpha1 csatorna! Ezen a rétegen azt kell kifesteni, amit átlátszónak akarsz látni. Ha készen vagy vele, akkor ne kapcsold ki ezt a réteget(ne ijedj meg, hogy fura színe van a napellenzőnek)mentsd el ezeket figyelembe véve:

    xxxxx_<auto neve>_CPIT03.DDS: Save as DXT5 (Interpolated Alpha) ebben van a napellenző

    pl.: 04100_GILLET_VERTIGO_CPIT03.DDS


    Generic DDS properties:
    ***********************
    1. Mipmap filtering:
    Choose Filter type "Blackman" for best quality.
    2. MipMaps:
    Always create 6 mipmaps for all car textures.

  14. #214

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg geriszon írta Hozzászólás megtekintése
    Rájöttem ssza meg! Ps-el csináltam ezért csak azt tudom leírni... Az volt a hiba, hogy a .dds fájl elmentésekor nem volt bekapcsolva az alpha1 csatorna! Ezen a rétegen azt kell kifesteni, amit átlátszónak akarsz látni. Ha készen vagy vele, akkor ne kapcsold ki ezt a réteget(ne ijedj meg, hogy fura színe van a napellenzőnek)mentsd el ezeket figyelembe véve:

    xxxxx_<auto neve>_CPIT03.DDS: Save as DXT5 (Interpolated Alpha) ebben van a napellenző

    pl.: 04100_GILLET_VERTIGO_CPIT03.DDS


    Generic DDS properties:
    ***********************
    1. Mipmap filtering:
    Choose Filter type "Blackman" for best quality.
    2. MipMaps:
    Always create 6 mipmaps for all car textures.
    És most ezzel a belső nézetet (pink proximus felirat) módosítod?

  15. #215
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Gabe írta Hozzászólás megtekintése
    És most ezzel a belső nézetet (pink proximus felirat) módosítod?
    Nem. Ezzel azt módosítja, hogy az üveg tényleg üveg legyen, tehát jobban átlátszó legyen, illetve ne annyira sötét.

    A szélvédő festése általában 2 részből áll (nem tudom, itt GTR 2-ben is így van-e, de gyanús, hogy igen): van egy Windows rész (ez az ablak külső festése), illetve van egy Windows INT (ez meg az ablak belső festése). Ha meg szeretnétek változtatni ezt a belső festést, akkor Nektek - szerintem - ezt az Windows INT részt kell átfesteni.

  16. #216

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Nem. Ezzel azt módosítja, hogy az üveg tényleg üveg legyen, tehát jobban átlátszó legyen, illetve ne annyira sötét.

    A szélvédő festése általában 2 részből áll (nem tudom, itt GTR 2-ben is így van-e, de gyanús, hogy igen): van egy Windows rész (ez az ablak külső festése), illetve van egy Windows INT (ez meg az ablak belső festése). Ha meg szeretnétek változtatni ezt a belső festést, akkor Nektek - szerintem - ezt az Windows INT részt kell átfesteni.
    OK, csak a BMW-nél én nem találtam napellenző belső nézetet! A Gillet Vertigo-nál igen, a Ferrari 575-nél szintén nem!

  17. #217

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Csecse írta Hozzászólás megtekintése
    - Kicsomagoljuk a GTR file-okat (GEditor vagy GTR Tools), és az abban található DDS file-okat is átnevezzük a saját rajtszamunkra! Utána visszacsomagoljuk őket.
    Segítsetek légyszi !
    Ezt hogy kellene , mert nekem nem engedi .Geditorral megnyitom ,ott mutatja is a skineket alul meg a neveiket amit át kellene írni , de nem tudom hogy lehet .Save as-al sem tudom . Mit bénázok el?

  18. #218

    Re: GTR2 autó templatek

    rájöttem ..

  19. #219
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Nem. Ezzel azt módosítja, hogy az üveg tényleg üveg legyen, tehát jobban átlátszó legyen, illetve ne annyira sötét.

    A szélvédő festése általában 2 részből áll (nem tudom, itt GTR 2-ben is így van-e, de gyanús, hogy igen): van egy Windows rész (ez az ablak külső festése), illetve van egy Windows INT (ez meg az ablak belső festése). Ha meg szeretnétek változtatni ezt a belső festést, akkor Nektek - szerintem - ezt az Windows INT részt kell átfesteni.
    Igen, ez az üveg belső részére vonatkozik. Itt is két részből áll az ablak festése. A Windows az egyik része(ami ugyanabban a .GTR-fájlban található, mint amit lejjebb írtam), de itt nem windows INT, hanem a nagyfelbontású xxxxx_CPIT_ULTRA_TEX.GTR és az alacsonyfelbontású pedig a xxxxx_TEX.GTR fájlban a xxxxx_<autonév>_CPIT03.DDS fájl.

  20. #220

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg geriszon írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, ez az üveg belső részére vonatkozik. Itt is két részből áll az ablak festése. A Windows az egyik része(ami ugyanabban a .GTR-fájlban található, mint amit lejjebb írtam), de itt nem windows INT, hanem a nagyfelbontású xxxxx_CPIT_ULTRA_TEX.GTR és az alacsonyfelbontású pedig a xxxxx_TEX.GTR fájlban a xxxxx_<autonév>_CPIT03.DDS fájl.
    De ez csak a Gillet Vertigo-nál igaz, mert a BMW-nél a xxxxx_<autonév>_CPIT03.DDS nem azt tartalmazza, s egyikben sem található!

  21. #221
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: GTR2 autó templatek

    Megpróbálok rövid és érthető lenni.
    Kicsit próbálgattam festegetni ( :P ) az mondjuk megyeget, be is rakom a GTR fájlba, mutatja is a festésem, de a progiban már csak egy piros autó meg.
    Ez akkor így van, ha nem nyúlok semmihez, csak simán létrehozok egy új autót (csapatot).
    Mi lehet a gond?
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  22. #222

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Niebel Zoltán írta Hozzászólás megtekintése
    Megpróbálok rövid és érthető lenni.
    Kicsit próbálgattam festegetni ( :P ) az mondjuk megyeget, be is rakom a GTR fájlba, mutatja is a festésem, de a progiban már csak egy piros autó meg.
    Ez akkor így van, ha nem nyúlok semmihez, csak simán létrehozok egy új autót (csapatot).
    Mi lehet a gond?
    Küldök egy privit!

  23. #223
    Busák Gergely Regisztrált geriszon logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 15.
    Város
    Pilisvörösvár
    Üzenetek
    552

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Gabe írta Hozzászólás megtekintése
    De ez csak a Gillet Vertigo-nál igaz, mert a BMW-nél a xxxxx_<autonév>_CPIT03.DDS nem azt tartalmazza, s egyikben sem található!
    Jaja, az lehet Még azzal szórakoztam eddig. Most az 575-öt csinálom...

  24. #224

    Re: GTR2 autó templatek

    Elment Zoli!

  25. #225

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Kolozs Péter írta Hozzászólás megtekintése
    DDS-mentésnél töltsd be ezt (Load profile) és már mentheted is
    Ezért örök hála!

Oldal: 9 / 13 ElsőElső ||| 5 6 7 8 9 10 11 12 13 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •