Oldal: 2 / 13 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (317 összesen)
  1. #26
    Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 17.
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609

    Re: GTR2 autó templatek

    Válalkozo kedvü amatöröknek mint énis ajánlom inkább Paint Shop Pro-t, mint a PS-t.Joval könyebb eligazodni rajt.

    üdv:Csecse

  2. #27
    Nagy Ákos Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 01. 03.
    Város
    Göd
    Üzenetek
    509

    Re: GTR2 autó templatek

    Úgy tűnik nem leszek képes saját festést készíteni (nem értek hozzá, kevés az időm).
    Ha valakinek lenne kedve vagy ideje, meg ha nem nagy munka, készíthetne nekem 1 fekete vagy bronz S7R-t, kevés felirattal. Ha sok munka (órák) hagyjuk. Lehet, hogy betársulok egy csapathoz. Köszönöm.

    lehet, hogy mégis tudok valamicskét pingálni, ugyhogy köszi de megse köll. (ha esetleg valaki...)
    Utoljára módosította: Nagy Ákos; 2007. 09. 25. 08:55.

  3. #28

    Re: GTR2 autó templatek

    Sziasztok!

    Gondoltam, a kiszemelt skin-t kicsit magunkra igazítom, de van pár dolog ami nem világos.

    A kész csapat rendben működik.
    A GEdit progival megnyitom a ...tex.GTR file-t, ott megvan a ...DDS ezt kiexportálom, majd Photoshop CS Demoval megnyitom. Itt az autó festése vagy 8 méretben szerepel. Nomármost nekem elég nagy meló csak egy méretben is az elképzelt kis módosítást megcsinálni, mindegyik méretet lehet a legnagyobból származtatni valami PS trükkel?

    Másik: A letölthető Lambó template-ban ugyebár egy sima sárga fényezést pingálhatna a jóember kedvére, de itt csak 1 méret szerepel, nem 8, akkor most ez hogy is van? (A template-ben viszont klafaf, hogy meg van adva egy réteg "ide rajzolj" névvel)

  4. #29
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: GTR2 autó templatek

    Mikor mented Photoshop-bol DDS-be, a MIP MAP Generation keretben a Generate MIP maps opiot balaszd, es a lenyillo listabol 8-at.

  5. #30
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: GTR2 autó templatek

    Rajtszamoknak nem kell egyedinek lennie? Ha igen azt is kene osztanunk.

  6. #31

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Rolika írta Hozzászólás megtekintése
    Valószinű új csapatot kell kreálnod ha nem megy szólj és megnézem csinálk egy csapatot és feltöltöm.
    Elvileg azt írja a readme.txt hogy csak másoljam be a maserati könyvtár alá, és működik. Bemásoltam és nem jó.
    Hogy kell új csapatot kreálni?

  7. #32

    Re: GTR2 autó templatek

    Ja még egy komoly kérdés

    Autót renderelni (vagy hogy kell írni) hogy lehet? Milyen progival és melyik fájlból?

  8. #33

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg ZTyukodi írta Hozzászólás megtekintése
    Mikor mented Photoshop-bol DDS-be, a MIP MAP Generation keretben a Generate MIP maps opiot balaszd, es a lenyillo listabol 8-at.
    Ohh, nem is számítottam ilyen gyors válaszra, Köszönöm! Máris megnézem meg tom'-e csinálni.

  9. #34
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Ja még egy komoly kérdés

    Autót renderelni (vagy hogy kell írni) hogy lehet? Milyen progival és melyik fájlból?
    Tomi linkeld be a skinedet és megnézem egyszerűbb mint rágni a számat!Majd holnap iit a lány és rágja a fülem jó éjt!
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  10. #35

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Rolika írta Hozzászólás megtekintése
    Tomi linkeld be a skinedet és megnézem egyszerűbb mint rágni a számat!Majd holnap iit a lány és rágja a fülem jó éjt!
    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta Hozzászólás megtekintése
    Leszedtem a 2007-es maserati festést innen de valamiért nem működik. Nem találom a játékon belül, semmilyen kategóriában.

    Megnézné valaki hogy működik-e?
    Már be volt linkelve eredetileg is

  11. #36
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Csecse írta Hozzászólás megtekintése
    Az autók texturái a csapatkönyvtárakban talalhatók, az xxxxx_TEX.gtr és az xxxxx_ULTRA_TEX.gtr file-okban.
    Az xxxxx-ek számokat helyettesítenek (használatuk késöbb)! A bennük lévő file-ok értelemszerűek. A "normál" és az ULTRA GTR file-ok ugyanolyan file-nevű texturákat tartalmaznak, csak más felbontásban! Nem összekeverendő, megjelentetett festéshez mindkettőt el kell készíteni, hogy mindenhol tökéletesen működjön!
    Erről írnál bővebben?

    Melyik mekkora felbontás? Én egyszerűen bemásoltam a DDS file-t a könyvtárba, de ezeknek a txt fileoknak csak a nevét módosítottam rajtszám szerint (persze a car-t is átírtam stb), és remekül működik. Ilyen txt-t hogy kell csinálni?

  12. #37
    Cserti Tibor Regisztrált Csecse logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 17.
    Város
    Nagyatád
    Üzenetek
    609

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Sandro res In írta Hozzászólás megtekintése
    Erről írnál bővebben?

    Melyik mekkora felbontás? Én egyszerűen bemásoltam a DDS file-t a könyvtárba, de ezeknek a txt fileoknak csak a nevét módosítottam rajtszám szerint (persze a car-t is átírtam stb), és remekül működik. Ilyen txt-t hogy kell csinálni?
    Nem az én szerzeményem , énis a neten találta.
    Ugyanazzal a modszerel amit leirtál nekem is muxik.
    Szal nemigazán tudok mit hozzáfüzni.

  13. #38
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Sandro res In írta Hozzászólás megtekintése
    Erről írnál bővebben?

    Melyik mekkora felbontás? Én egyszerűen bemásoltam a DDS file-t a könyvtárba, de ezeknek a txt fileoknak csak a nevét módosítottam rajtszám szerint (persze a car-t is átírtam stb), és remekül működik. Ilyen txt-t hogy kell csinálni?
    A Geditor progival megnyitod azt a XXXXX_TEX.gtr vagy XXXXX_ULTRA_TEX.gtr fájlt amit módosítani akarsz. Kitörlöd a régi dds fájlt, és beimportálod az újat. Arra figyelj, hogy a fájlnév ugyan az legyen, mint a kitörölté. Utána csak elmented a gtr fájlt, és már kész is.
    Az ULTRA_TEX-ben lévő kép mérete 2048×1024, a TEX-ben lévőé pedig 1024×512.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  14. #39
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Az ULTRA_TEX-ben lévő kép mérete 2048×1024, a TEX-ben lévőé pedig 1024×512.
    ULTRA_TEX:
    2048x2048

    TEX:
    1024x1024

    Alakulgat már nekem is a gép
    Utoljára módosította: FRIZ 22; 2007. 09. 25. 11:28.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  15. #40
    Ludvig Csaba Regisztrált Macska logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Budaörs
    Üzenetek
    124

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta Hozzászólás megtekintése
    Telepíteni kell a Photoshop Nvidia DDS Plugin, letölthető innen:
    http://developer.nvidia.com/object/p...s_plugins.html
    Ez beépül az Adobe Photoshop vagy a Corel PhotoPaintba.

    Az elkészült kifestett templatét megfelelő méretben mentés másként elmented (DX1) DDS formátumban.
    Tegnap próbáltam felrakni, de mintha nem épült volna ba a PS-ba. Nem jelenik meg a dds kiterjesztés megnyitásának lehetősége. Ha valaki tud, légyszi segítsen. Előreis kösz.

  16. #41

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg ZTyukodi írta Hozzászólás megtekintése
    Mikor mented Photoshop-bol DDS-be, a MIP MAP Generation keretben a Generate MIP maps opiot balaszd, es a lenyillo listabol 8-at.
    Elképzelhető, hogy amikor mentek, akkor nekem amiatt nincs ilyen menü (MIP MAP Generation), mert ez Demo ? (Adobe Photoshop CS Demo)

  17. #42

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Macska írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap próbáltam felrakni, de mintha nem épült volna ba a PS-ba. Nem jelenik meg a dds kiterjesztés megnyitásának lehetősége. Ha valaki tud, légyszi segítsen. Előreis kösz.
    Nálam csak annyi kellett, hogy bemásoltam a "C:\Program Files\Adobe\Photoshop CS\Plug-Ins\Adobe Photoshop Only\File Formats" könyvtárba a dds.8bi fájlt, és újraindítás után már tudtam használni.

  18. #43
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Macska írta Hozzászólás megtekintése
    Tegnap próbáltam felrakni, de mintha nem épült volna ba a PS-ba. Nem jelenik meg a dds kiterjesztés megnyitásának lehetősége. Ha valaki tud, légyszi segítsen. Előreis kösz.
    Sajna nálam sem működött, ha telepítem.
    Manuálisan kellett bemásolnom a dds.8bi filét a corel/plugins mappába, és a corelen belül a beállításoknál meg kellett mondani neki, hogy használja a pluginokat.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  19. #44
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg Dózsa Attila írta Hozzászólás megtekintése
    Elképzelhető, hogy amikor mentek, akkor nekem amiatt nincs ilyen menü (MIP MAP Generation), mert ez Demo ? (Adobe Photoshop CS Demo)
    A mip-map generationt, mentéskor a dds plugin felugró ablakban kell kipipálni, ha rendesen fel lett telepítve az nvidia dds plugin.
    A felugró ablak nem a photo shop része. Elvileg demoval is mennie kell.

    Mip-map szintek lehet minden autónál másak???
    A morganál csak 5 szintű. De ahhoz hogy 5 szint legyen a mentéskor a 6-ot kell kiválasztani.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  20. #45

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta Hozzászólás megtekintése
    A mip-map generationt, mentéskor a dds plugin felugró ablakban kell kipipálni, ha rendesen fel lett telepítve az nvidia dds plugin.
    A felugró ablak nem a photo shop része. Elvileg demoval is mennie kell.
    ...
    ahhhaaaaa, szóval nem volt elég csak bemásolni, no máris megnézem...

    Köszi a segítséget!

  21. #46

    Re: GTR2 autó templatek

    Még annyi hogy a MIPMAP filtering-hez a "blackman"-t érdemes használni (állítólag), a level: 6

  22. #47

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta Hozzászólás megtekintése
    A mip-map generationt, mentéskor a dds plugin felugró ablakban kell kipipálni, ha rendesen fel lett telepítve az nvidia dds plugin.
    A felugró ablak nem a photo shop része. Elvileg demoval is mennie kell.
    ...
    Megtaláltam... Save As... >> nincs semmi, mert OK-zni kell és akkor ugrik elő... a lényeg, megvan.

    Köszi még egyszer!

  23. #48
    Ludvig Csaba Regisztrált Macska logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 29.
    Város
    Budaörs
    Üzenetek
    124

    Re: GTR2 autó templatek

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta Hozzászólás megtekintése
    Sajna nálam sem működött, ha telepítem.
    Manuálisan kellett bemásolnom a dds.8bi filét a corel/plugins mappába, és a corelen belül a beállításoknál meg kellett mondani neki, hogy használja a pluginokat.
    Kösz este kipróbálom!

  24. #49

    Re: GTR2 autó templatek

    PhotoShop kérdés:
    Ha vágólapról beillesztek egy képet azt miért tezsi új rétegre? Egy rétegre nem tudok több képet beilleszteni? Valamit biztos nem állítottam be. Tipp valakinek?

  25. #50
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: GTR2 autó templatek

    Mért baj az ha több rétegben van?Az csak jó úgy könnyebb dolgozni vele.Amugy egybe tod vonni az egészet ha akarod kijelölöd hogy a rétegeket és merge layers akkor azt a rétegeket összevonja amiket te akarsz.Én a végén vonom össze mikor kész a festés és akkor mentem el dds-be.
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

Oldal: 2 / 13 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •