Oldal: 4 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (236 összesen)
  1. #76
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez sem lehet rossz.
    Ma délután letesztelem.
    http://www.vitumo.de/
    Ha jól tudom, akkor ezt nem lehet online szervereken használni, mert kidob csalás gyanújával.

  2. #77
    Bandl Gábor Regisztrált gabber logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 11.
    Város
    Rácalmás
    Üzenetek
    11

    Re: GTR2 setupolás

    Engem az érdekelne, hogy hogyan tudjátok azt megcsinálni, amit online mindenkinél látok: kanyarodás közben fékez. Nekem nem igazán jön össze, mert vagy blokkol és nem tudok fordulni, vagy egyszerűen sodródik le az ívről... Hiába állítgatom a fékerő elosztást, vagy bármi mást. Ezért mindig még kanyar előtt fékeznem kell, míg mások egyrészt később kezdik a fékezést és a kanyarban is folytatják.
    Szal ez beállítás, vagy vezetés technikai kérdés-e inkább?

  3. #78
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg gabber írta Hozzászólás megtekintése
    Szal ez beállítás, vagy vezetés technikai kérdés-e inkább?
    Mindkettő.
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  4. #79
    Fehér Norbert Versenyző White logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 09.
    Város
    Baja
    Üzenetek
    1.539

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg gabber írta Hozzászólás megtekintése
    Engem az érdekelne, hogy hogyan tudjátok azt megcsinálni, amit online mindenkinél látok: kanyarodás közben fékez. Nekem nem igazán jön össze, mert vagy blokkol és nem tudok fordulni, vagy egyszerűen sodródik le az ívről... Hiába állítgatom a fékerő elosztást, vagy bármi mást. Ezért mindig még kanyar előtt fékeznem kell, míg mások egyrészt később kezdik a fékezést és a kanyarban is folytatják.
    Szal ez beállítás, vagy vezetés technikai kérdés-e inkább?
    Sztem elsősorban vezetéstechnika, de ha nem jól van beállítva az autó, akkor nehezebb a kanyarban fékezni. A lényeg, hogy nem teljes fékezés mellé nyomod a gázpedált is. Ez gyakorlás kérdése.
    Még egy dolog fontos, hogy a pedál mozgásokat külön érzékelje a rendszer, mert különben nem tudod egymástól függetlenül adagolni és tuti megforgás lesz belőle.

  5. #80
    Rupa Zoltán Versenyző Rupa Zoltán logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Szigetszentmiklós
    Üzenetek
    585

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg White írta Hozzászólás megtekintése
    Ha jól tudom, akkor ezt nem lehet online szervereken használni, mert kidob csalás gyanújával.
    rosszul tudod, ezt használom már a nyári bajnokság óta és nem volt problémám vele

  6. #81
    Pintér Krisztián Regisztrált Pintér Chriss logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 02.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    275

    Re: GTR2 setupolás

    Nekem az lenne a próblémám vele, h az az ablka amelyik a gumi hőm. meg nyomást stb. mutatja az rácsúszott a bal felső sarokban lévő kis táblára ami mutatja h hányadik vok meg h állnak előttem meg mögöttem! Ezzel lehet vmit csinálni?

    Meg azt az ablakot h lehet előhozni ami a benzin mennyiségét mutatja h még hány körre elegendő?
    "Hogy győztes legyél, nem kell mindig nyerned." - PK CarSport



  7. #82
    Havrán Gergely Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 02. 06.
    Város
    Szentendre
    Üzenetek
    33

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Pintér Chriss írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem az lenne a próblémám vele, h az az ablka amelyik a gumi hőm. meg nyomást stb. mutatja az rácsúszott a bal felső sarokban lévő kis táblára ami mutatja h hányadik vok meg h állnak előttem meg mögöttem! Ezzel lehet vmit csinálni?
    Keresd meg a GTR2-XD.ini filet, nyisd meg f4-el.
    Kereds meg ezt a sort, és írd át ilyenre.

    ; MoTeC HUD postion:
    ; Default x=7; y=5
    MotecPosX=8
    MotecPosY=127

  8. #83
    Pintér Krisztián Regisztrált Pintér Chriss logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 02.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    275

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg havri írta Hozzászólás megtekintése
    Keresd meg a GTR2-XD.ini filet, nyisd meg f4-el.
    Kereds meg ezt a sort, és írd át ilyenre.

    ; MoTeC HUD postion:
    ; Default x=7; y=5
    MotecPosX=8
    MotecPosY=127
    Köszönöm a gyors választ, parádés is lett!

    Még egy dolog lenne a kis motec felirat fölött a szám %-ban megadva az a motor kopását jelöli?
    "Hogy győztes legyél, nem kell mindig nyerned." - PK CarSport



  9. #84
    Havrán Gergely Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 02. 06.
    Város
    Szentendre
    Üzenetek
    33

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Pintér Chriss írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a gyors választ, parádés is lett!

    Még egy dolog lenne a kis motec felirat fölött a szám %-ban megadva az a motor kopását jelöli?
    Nincsmit!
    Erre én is kíváncsi lennék, mert reális lenne kb.
    99%ról indul, és 89% volt a tegnapi 3 órás verseny végére.

  10. #85
    Pintér Krisztián Regisztrált Pintér Chriss logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 02.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    275

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg havri írta Hozzászólás megtekintése
    Nincsmit!
    Erre én is kíváncsi lennék, mert reális lenne kb.
    99%ról indul, és 89% volt a tegnapi 3 órás verseny végére.
    Hát sztem akkor az lesz! Bár én most offline-ban kijöttem egy gyakorlásra és alapban 94%-ra jelölte úgy h nem mentem egy centit sem! Lehet h csak a versenyre kapom meg az új motort?

    Meg azon a színes grafikonokon tünődtem ami a gumi hőm. alatt van h az mit jelezhet... arra rájöttem h ahogy melegednek a gumik úgy változik a színe, meg talán ahogy kopnak olyan ütemben csökken is... bár ez nem biztos!
    "Hogy győztes legyél, nem kell mindig nyerned." - PK CarSport



  11. #86
    Havrán Gergely Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 02. 06.
    Város
    Szentendre
    Üzenetek
    33

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Pintér Chriss írta Hozzászólás megtekintése
    Hát sztem akkor az lesz! Bár én most offline-ban kijöttem egy gyakorlásra és alapban 94%-ra jelölte úgy h nem mentem egy centit sem! Lehet h csak a versenyre kapom meg az új motort?

    Meg azon a színes grafikonokon tünődtem ami a gumi hőm. alatt van h az mit jelezhet... arra rájöttem h ahogy melegednek a gumik úgy változik a színe, meg talán ahogy kopnak olyan ütemben csökken is... bár ez nem biztos!
    A bal felső táblázatban, jelzi a fékhőmérsékletet, a gumik hőmérsékletét (külső, középső, belső értékek), a guminyomást.
    Az ábrákon úgy vettem észre, hogy a legnagyobb ábra ami a gumiknál jelez, az egy összevont értékelés, (hőm, nyomás, állapot), tehát ha az piros, akkor már gáz Kipróbáltam, erős driftnél sárga-piros, de ha ésszel csapatom, akkor esik a nyomás, a hőmérséklet, és a színe is enyhül. Minél jobban kopik, annál gyorsabban "pirosodik", gondolom durranás határ lehet a piros.
    A gumikopást a függőlegesen álló, vékony ábra jelzi. Egy szintjelző szerű, felül zöld, és átmegy pirosba lefelé.
    Sajnos %ban nem írja.
    Utoljára módosította: havri; 2007. 11. 05. 18:29.

  12. #87
    Pintér Krisztián Regisztrált Pintér Chriss logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 02.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    275

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg havri írta Hozzászólás megtekintése
    A bal felső táblázatban, jelzi a fékhőmérsékletet, a gumik hőmérsékletét (külső, középső, belső értékek), a guminyomást.
    Az ábrákon úgy vettem észre, hogy a legnagyobb ábra ami a gumiknál jelez, az egy összevont értékelés, (hőm, nyomás, állapot), tehát ha az piros, akkor már gáz Kipróbáltam, erős driftnél sárga-piros, de ha ésszel csapatom, akkor esik a nyomás, a hőmérséklet, és a színe is enyhül. Minél jobban kopik, annál gyorsabban "pirosodik", gondolom durranás határ lehet a piros.
    A gumikopást a függőlegesen álló, vékony ábra jelzi. Egy szintjelző szerű, felül zöld, és átmegy pirosba lefelé.
    Sajnos %ban nem írja.
    Értem... akkor lassan már tudok mindent! A kopást százalékban nem írja csak annyit, h pl. 1.25 a fékhőmérséklet mellett ez az lehet nem? Ha ez 30 ugye akkor szólnak a boxból h a gumik kopottak! Sztem legalább is...
    "Hogy győztes legyél, nem kell mindig nyerned." - PK CarSport



  13. #88
    Havrán Gergely Regisztrált
    Csatlakozott
    2007. 02. 06.
    Város
    Szentendre
    Üzenetek
    33

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Pintér Chriss írta Hozzászólás megtekintése
    Értem... akkor lassan már tudok mindent! A kopást százalékban nem írja csak annyit, h pl. 1.25 a fékhőmérséklet mellett ez az lehet nem? Ha ez 30 ugye akkor szólnak a boxból h a gumik kopottak! Sztem legalább is...
    Most így hirtelen nem vágom mi, hol van az az 1.25 és a 30, de lehet:-)
    Ha sárgába megy a gumi skálája, ott már érezhetően veszít a tapadásából.

  14. #89
    Pintér Krisztián Regisztrált Pintér Chriss logója
    Csatlakozott
    2007. 06. 02.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    275

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg havri írta Hozzászólás megtekintése
    Most így hirtelen nem vágom mi, hol van az az 1.25 és a 30, de lehet:-)
    Ha sárgába megy a gumi skálája, ott már érezhetően veszít a tapadásából.
    Az lesz mert megnéztem előbb! Ha teljesen lefogy a csík akkor lesz 30%-ban kopott a gumi! A legvékonyabb zöld kis csík pedig a fékhőmérsékletét jelöli mert felvittem 1000 fokig a hátsó fékeket és tűz piros volt a kis csík!
    "Hogy győztes legyél, nem kell mindig nyerned." - PK CarSport



  15. #90
    Csányi Tamás Regisztrált thee logója
    Csatlakozott
    2007. 12. 07.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    402

    pattogás R8 módra

    Protoipus módban van vkinek setupolás tapasztalata?

    Az Audi R8-as pattogási hajlamával nem tudok mit kezdeni, a féktávok végén blokkoló kerekeknél iszonyatos mértékben kezd el pattogni az autó, szinte teljesen irányíthatatlanná válik.

    Setupolással egyáltalán lehet a pattogással vmit kezdeni, vagy csak a blokkolás elkerülése a járható út?
    (Ok, tudom, degresszív fékezéssel kéne jobban megismerkednem)

  16. #91
    Kolozs Péter Regisztrált Kolozs Péter logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    257

    Re: GTR2 setupolás

    úgy néz ki alakul életem első 0-ról felépített setupja Van még rajta azonban javítani való, ezért is töltöm fel inkább ide. Kanyarbemenetknél eléggé elhagyja magát, legkevésbé a parabolicát nem szereti, ott minimális féket kell alkalmaznom, különben megcsúszás lesz belőle, de ha aztán gázt adok, meglepően jól stabilizálja magát. A tünetekből arra következtetek, hogy felfüggesztés para van. Az első rugón már emeltem kicsit, javult is, de a csillapítókhoz még nem nyúltam. Mivel még nem vagyok setupbajnok, nagyon hálás lennék, ha valaki tapasztaltabb mondana valami javaslatot akár a hozzászólás alapján, ha meg esetleg bele is nézne hááát... igazán hálás lennék Egyébként a setup összfeelingje már bejön, 1:49.930 sikerült vele eddig, de ha említett problémák megoldódnak szerintem lesz jobb is.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  17. #92
    Takács Gyula Versenyző Taky logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 22.
    Város
    Győr-Székesfehérvár
    Üzenetek
    2.026

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Kolozs Péter írta Hozzászólás megtekintése
    úgy néz ki alakul életem első 0-ról felépített setupja Van még rajta azonban javítani való, ezért is töltöm fel inkább ide. Kanyarbemenetknél eléggé elhagyja magát, legkevésbé a parabolicát nem szereti, ott minimális féket kell alkalmaznom, különben megcsúszás lesz belőle, de ha aztán gázt adok, meglepően jól stabilizálja magát. A tünetekből arra következtetek, hogy felfüggesztés para van. Az első rugón már emeltem kicsit, javult is, de a csillapítókhoz még nem nyúltam. Mivel még nem vagyok setupbajnok, nagyon hálás lennék, ha valaki tapasztaltabb mondana valami javaslatot akár a hozzászólás alapján, ha meg esetleg bele is nézne hááát... igazán hálás lennék Egyébként a setup összfeelingje már bejön, 1:49.930 sikerült vele eddig, de ha említett problémák megoldódnak szerintem lesz jobb is.
    A parabolikánál féktávon kanyarbemenetkor a kocsi legnagyobb súlya előre és balra mozdul, azaz a bal első kerékre terhelődik!
    Ha az első lassú berugózásod puha, akkor a rugód elég hamar eléri a maximum összenyomhatóságát és ez miatt instabil lesz a kocsi hátulja! Ehhez hangold a hátsó lassú kirugózást is, hiszen ha az is puha, akkor gyorsan engedi felemelkedni a kaszni hátulját féktávon és hamar előrebillen a vas! (de vigyázz, hogy a kanyarstabilitáson ne veszíts a túl feszes csillapításal!) Próbáld egyesével emelni a csillapítási értéket és nézd meg, hogyan viselkedik!
    pl. nekem tavaly az Oschersleben-i NGT futamon a GTC-m csillapítói 8-as feletti értékre voltak állítva!

    Remélem segít valamit!

  18. #93
    Kolozs Péter Regisztrált Kolozs Péter logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    257

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Taky írta Hozzászólás megtekintése
    A parabolikánál féktávon kanyarbemenetkor a kocsi legnagyobb súlya előre és balra mozdul, azaz a bal első kerékre terhelődik!
    Ha az első lassú berugózásod puha, akkor a rugód elég hamar eléri a maximum összenyomhatóságát és ez miatt instabil lesz a kocsi hátulja! Ehhez hangold a hátsó lassú kirugózást is, hiszen ha az is puha, akkor gyorsan engedi felemelkedni a kaszni hátulját féktávon és hamar előrebillen a vas! (de vigyázz, hogy a kanyarstabilitáson ne veszíts a túl feszes csillapításal!) Próbáld egyesével emelni a csillapítási értéket és nézd meg, hogyan viselkedik!
    pl. nekem tavaly az Oschersleben-i NGT futamon a GTC-m csillapítói 8-as feletti értékre voltak állítva!

    Remélem segít valamit!

    Köszi! A motecben amúgy GTR2 analysisnél az első rugóknál csak nagyon kicsi narancs szín van alul, és elég meredek a grafikon, a hátsóknál viszont elég ciános a teteje és nagy a szórás, lekerekített, de narancs itt sincs, sőt sárga is alig. Hátsó rugót emeljek vajon, (F:330 R:280) vagy csak a csillapításra menjek?

  19. #94

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Kolozs Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! A motecben amúgy GTR2 analysisnél az első rugóknál csak nagyon kicsi narancs szín van alul, és elég meredek a grafikon, a hátsóknál viszont elég ciános a teteje és nagy a szórás, lekerekített, de narancs itt sincs, sőt sárga is alig. Hátsó rugót emeljek vajon, (F:330 R:280) vagy csak a csillapításra menjek?
    mik a csillapítás értékei?

  20. #95
    Kolozs Péter Regisztrált Kolozs Péter logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 08.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    257

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    mik a csillapítás értékei?
    Csillapítás az default, de ha hátul 300-ra veszem a rugót, akkor sokkal jobb lesz a fék, az ascari jobbosát szépen végig lehet vezetni a bukón, de kissé alulkormányozott és néhol instabil lesz. Ha hátul 290-re veszem, összességében egy fokkal jobb, de ascariban nagyon instabil lesz. Sötét ló ez a felfüggesztés, főleg így elsőre. Bele is vesztem tegnap

  21. #96

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Kolozs Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Csillapítás az default, de ha hátul 300-ra veszem a rugót, akkor sokkal jobb lesz a fék, az ascari jobbosát szépen végig lehet vezetni a bukón, de kissé alulkormányozott és néhol instabil lesz. Ha hátul 290-re veszem, összességében egy fokkal jobb, de ascariban nagyon instabil lesz. Sötét ló ez a felfüggesztés, főleg így elsőre. Bele is vesztem tegnap
    nincs fent a gtr2 nekem szóval a defaultot nem tudom mennyi, a setup file-ban ilyen 4-3-5-5 meg hasonlókat láttam. az a valós érték?

  22. #97
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    nincs fent a gtr2 nekem szóval a defaultot nem tudom mennyi, a setup file-ban ilyen 4-3-5-5 meg hasonlókat láttam. az a valós érték?
    Nem. Az azt jelenti, hogy mennyivel tolta el a minimumtól!

  23. #98
    Tyukodi Zoltán Regisztrált ZTyukodi logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 10.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    327

    Re: GTR2 setupolás

    Belehet/szabad allitani Monzara a Saleent-t ugy, hogy ne erjen le az alja? Kulonos tekintettel a Lesmo 2 utani ugratokra.

  24. #99
    Tömöl Tomi Versenyző TT Echo logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.535

    Re: GTR2 setupolás

    Van valakinek ötlete arra, hogyan tudnám megszüntetni a hátsó kerekek túlzott felmelegedését?

  25. #100

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg TT Echo írta Hozzászólás megtekintése
    Van valakinek ötlete arra, hogyan tudnám megszüntetni a hátsó kerekek túlzott felmelegedését?
    keményebb összetételű gumival.

Oldal: 4 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •