Oldal: 2 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (236 összesen)
  1. #26
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Ez egy igazán remek összefoglalás. Köszönöm.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  2. #27
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Még olyan kérdésem lenne, hogy a lassú és a gyors berugózás között van-e valami öszefüggés? Ha pl. a gyors berugózás lágyra van állítva, akkor a lassút is ahhoz hasonlóan lágyra kell állítani, vagy a kettőnek semmi köze egymáshoz?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  3. #28
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    540

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Még olyan kérdésem lenne, hogy a lassú és a gyors berugózás között van-e valami öszefüggés? Ha pl. a gyors berugózás lágyra van állítva, akkor a lassút is ahhoz hasonlóan lágyra kell állítani, vagy a kettőnek semmi köze egymáshoz?
    Hát tudomásom szerint a lassú a gyorsításra/lassításra van hatással, a gyors pedig a kerékvetőkön való áthaladásra. A MoTeC Guide-ban van egy módszer ezek beállítására (angol nyelven):

    The best way to set the suspension is to follow the Koni setup guidelines:
    Adjusting the Bump Control
    Step 1. Set all four dampers at minimum on both bump and rebound.
    Step 2. Drive a few laps to get the feel of the car. Disregard body lean or roll and concentrate solely on how the car feels over
    bumps.
    Step 3. Increase bump adjuster by three clicks on all four dampers. Drive a few laps. Again increase bump settings a further
    three clicks. Keep repeating until things start to feel hard and jolty over bumps.
    Step 4. Back off (reduce) bump adjust by two clicks. Note. It is very unlikely that both front and rear will match. Get one end
    right and continue the same at the other until they are similar. Make a note of these figures in writing.
    Adjusting Rebound Control
    Step 1. Leave the newly chosen bump settings untouched. Rebound to fully soft, and do some laps noting particularly how the
    car rolls entering a corner.
    Step 2. Increase rebound by three clicks. Drive it again noting how it enters a corner. You are looking for smoothness without a
    drastic attitude change or excessive sudden roll.
    Page 31
    Step 3. Increase stiffness three or more clicks if necessary until smoothness is achieved. Too much will be indicated as above,
    so back off two clicks at the appropriate end of the car."

  4. #29
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Köszi.
    Az angolon nem túl jó, de azért remélem valahogy sikerül megértenem.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  5. #30
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Még olyan kérdésem lenne, hogy a lassú és a gyors berugózás között van-e valami öszefüggés? Ha pl. a gyors berugózás lágyra van állítva, akkor a lassút is ahhoz hasonlóan lágyra kell állítani, vagy a kettőnek semmi köze egymáshoz?
    Alapvetően ezeket érdemes figyelembe venni a beállításoknál:

    SLOW BUMP/REBOUND
    A súly áthelyeződés túl gyors, a tapadás csökkenésével jár - keményítsd az elsőt és a hátsót is A súly áthelyeződés túl lassú és ideges a kanyarokban - puhítsd az elsőt és a hátsót is Az autó alulkormányzott a kanyar bemeneti és kijárati ívén - keményítsd a hátsót vagy puhítsd az elsőt Az autó túlkormányzott a kanyar bemeneti és kijárati ívén - keményítsd az elsőt vagy puhítsd a hátsót

    FAST BUMP/REBOUND
    Egyenetlen pályán az autó elveszti a tapadását a bukkanókon - puhítsd az elsőt és a hátsót is Az autó pattog a bukkanókon és elveszti a tapadását - keményítsd az elsőt és a hátsót is Az autó alulkormányzott a bukkanókon - keményítsd a hátsót vagy puhítsd az elsőt Az autó túlkormányzott a bukkanókon - keményítsd az elsőt vagy puhítsd a hátsót

  6. #31
    Nagypál Péter Regisztrált Nagypál Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 19.
    Város
    Tamási
    Üzenetek
    230

    Re: GTR2 setupolás

    Na en mar elvesztettem a fonalat. Azt hiszem inkabb maradok a jol bevalt, mas setupjat hasznalom mozgalomnal.

  7. #32
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Köszönöm.
    Már csak azt szeretném megkérdezni, hogy a damper ugye akkor kemény, ha kicsi a szám?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  8. #33
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Nagypál Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Na en mar elvesztettem a fonalat. Azt hiszem inkabb maradok a jol bevalt, mas setupjat hasznalom mozgalomnal.
    Én még nem találkoztam másnak olyanan setup-jával, ami nekem tökéletes lett volna. És én szeretem magam készíteni a beállításokat, csak az a baj, hogy a tudásom elmarad a kedvemtől.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  9. #34

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm.
    Már csak azt szeretném megkérdezni, hogy a damper ugye akkor kemény, ha kicsi a szám?
    nem, pont akkor puha. a rugó is akkor keményebb, ha magasabb a szám, ugyanaz az elv.

  10. #35
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    nem, pont akkor puha. a rugó is akkor keményebb, ha magasabb a szám, ugyanaz az elv.
    Köszi.
    Akkor már értem miért nem voltak teljesen jók a beállításaim.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  11. #36
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Szeretnék még egy kis segítséget.
    Fékezéskor, mikor engedem fe a fékpedált az autónak erős hajlama van arra, hogy kimenjen a hátulja.
    A beállítás melyik részével tudom ezt a hajlamot csökkenteni, megszűntetni?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  12. #37

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Szeretnék még egy kis segítséget.
    Fékezéskor, mikor engedem fe a fékpedált az autónak erős hajlama van arra, hogy kimenjen a hátulja.
    A beállítás melyik részével tudom ezt a hajlamot csökkenteni, megszűntetni?
    elsősorban - meglepő fordulat - a fékerőelosztást rakd előrébb. Ha akármennyire is rakod előre és még mindig kimegy a kocsi fara, vagy már teljesen blokkolnak az első kerekek, akkor a coast állást rakd magasabbra (a preload állás nálam ált. 2-es).

    A fékerőelosztást az alaphoz képest ritkán kell variálni, hasonlítsd össze mennyi a default setupban, ha nincs nagy eltérés, akkor próbáld meg kicsit előrébb tolva 1.0-1.5-tel, esetleg 2.

    Ha úgy érzed a fék jó, a coast meg már túl magas és nehezen fordul az autó, de a feneke mégis kicsúszik, akkor valamit rosszul csinálsz de végső elkeseredésedben még megpróbálhatod a hátsó szárnyat, vagy/és a hátsó toe-int növelni.

  13. #38

    Re: GTR2 setupolás

    Én a brake balance-ot vinném előrébb, de szerintem vannak itt sokkal okosabbak is.

    szerk: nem frissítettem, nem láttam h már kaptál választ

  14. #39
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    A fékerő-elosztás az a defaulthoz képest is előrébb van állítva, és a fékerő vissza van véve ha jól emlékszem 95%-ra. És megnéztem, (láthatólag) nem blokkolnak a kerekek. Fékezés közben nincs is semmi gond, csak amikor engedem fel a pedált.
    Az előfeszítés (asszem ez a coast) pedig default 2-esen van. Még akkor megpróbálom a hátsó toe-int. Köszi.

    Amúgy az nem is kérdés, hogy valamit rosszul csinálok.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  15. #40

    Re: GTR2 setupolás

    Szerintem:

    Ha az autó ideges a fékezés és gyorsítás közötti átmenetben csökkentsd az előfeszítést
    Ha az autó nem reagál eléggé a fékezés és gyorsítás közötti átmenetben növeld az előfeszítést

    az előfeszítés egyébként nem a coast hanem a preload

  16. #41
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg faster írta Hozzászólás megtekintése
    az előfeszítés egyébként nem a coast hanem a preload
    Ja tényleg. Mindig megkavar, hogy nekem magyarítva van a játék.
    A coast a motorfék.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  17. #42

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg faster írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem:

    Ha az autó ideges a fékezés és gyorsítás közötti átmenetben csökkentsd az előfeszítést
    Ha az autó nem reagál eléggé a fékezés és gyorsítás közötti átmenetben növeld az előfeszítést
    szerintem meg pont fordítva.

  18. #43

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Az előfeszítés (asszem ez a coast) pedig default 2-esen van. Még akkor megpróbálom a hátsó toe-int. Köszi.
    szerintem akkor előszöris inkább a coast-ot (ami az erő alatti százalék érték) növeld, hátha megoldja a problémáidat.

    ha semmi nem segít, akkor érdemes fékezés közben egy kis gázt adni, ez sokszor stabilizálja az autót ilyen helyzetekben.

  19. #44
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem akkor előszöris inkább a coast-ot (ami az erő alatti százalék érték) növeld, hátha megoldja a problémáidat.

    ha semmi nem segít, akkor érdemes fékezés közben egy kis gázt adni, ez sokszor stabilizálja az autót ilyen helyzetekben.
    Ok, köszi, kipróbálom mindkettőt.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  20. #45

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    szerintem meg pont fordítva.

    Akkor lehet hogy ezért nem megy nekem ?

  21. #46
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg faster írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor lehet hogy ezért nem megy nekem ?
    Akkor lehet, hogy most új "norbi" születik?

  22. #47
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg faster írta Hozzászólás megtekintése
    Akkor lehet hogy ezért nem megy nekem ?
    A 21 lépéses setup leírás úgy írja, ahogy te mondtad.
    setup.jpg

    Most akkor hogyan is jó?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  23. #48

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    A 21 lépéses setup leírás úgy írja, ahogy te mondtad.
    setup.jpg

    Most akkor hogyan is jó?
    akkor valószínűleg Péter is onnan szedte az infót. én nem állítom, hogy az enyém a helyes, de leírom, hogy én miként érzékeltem a változásokat:

    - a kocsi kanyarbemenetnél fék felengedése után kitör, ilyenkor néha elég a coast-ot emelni, de ha nem segít, akkor növelem a preload-ot. ugyanis én úgy vettem észre, hogy minél magasabb a preload, annál nehezebben fordul az autó, tehát nehezebben is fog kitörni, mármint féktáv végén, kanyarodásnál.

    - ha viszont nem akar fordulni a kocsi, akkor csökkentem a preloadot (2-es, esetleg brno-ban 1-es), hogy könnyebben beforduljon.

    - ez temészetesen nem csak a coast-ra van kihatással, hanem a power-re is, aminek az az eredménye (szerintem), hogy alacsony preload esetén (1-2) biztosabb a kigyorsítás, kisebb az esélye, hogy hirtelen kitörjön a kocsi hátulja. viszont, minimálisan gyengébb a kigyorsítás, mivel több erő vész el.
    - ha magasabb a preload, akkor kanyarból kigyorsításkor előfordulhat hirtelen tapadásvesztés, mivel az erőt nagyobb mértékben adja át a kerekeknek és nem feltétlenül van meg a szükséges tapadás. ha viszont megvan a tapadás, akkor kicsivel jobb lehet a kigyorsítás.

    igazából én úgy vettem észre, hogy a gtr2-ben nem hoz semmi hasznot a magasabb preload, ha amúgy elég stabil a setupod, a kigyorsításnál nem érzékelhető ez.
    LFS-ben ugyan nincs preload, de ha a power oldalt magasabbra állítom, akkor jobb a kigyorsítás is, persze csak akkor, ha a kerekek megtartják a tapadásukat.

    ha valaki jártas a témában és talált a neten valami jó guide-ot, akkor cáfoljon meg nyugodtan, de én a pár év szimezés során ezeket a tapasztalatokat szűrtem le, és ezt a játékok a "gyakorlatban" is alátámasztották.

  24. #49
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    A 21 lépéses setup leírás úgy írja, ahogy te mondtad.
    setup.jpg

    Most akkor hogyan is jó?
    Ez a rész hibásan van leírva itt, pl.a setupmatrixban, ami szintén fel töltve az oldalra ott helyesen szerepel.

  25. #50
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Viszont ennek a setupmatrixszal szemben nagy előnye, hogy le van fordítva. (bár ha hibás akkor sokra nem megyünk vele)
    Akkor végül is az előfeszítésnél az adott viselkedéshez az ellentétes beállítást kell alkalmazni?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

Oldal: 2 / 10 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •