Oldal: 10 / 10 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10
Találatok: 226 - 236 (236 összesen)
  1. #226
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék Maserati setupolás ügyben egy kis segítséget kérni. Múltkor próbálkoztam Spa-ba a Maseratival menni, de egyszerűen akárhogy állítgattam a kocsin, nagyon alulkormányzott volt az egész autó. Utána kíváncsiságból kipróbáltam a Lambo-t alapsettel, s 1,5 mp-cel rögtön gyorsabb voltam, mint a Maseratival setupolva.

    Valamelyest sejtem, hogy a Maserati kissé alulkormányzott, de setuppal csak lehet valahogy rajta segíteni - csak éppen azt nem tudom, hogy mit kéne állítanom ahhoz, hogy ne legyen ennyire alulkormányzott.

    Válaszotokat előre is köszi!
    Vedd le a hatso szarnyat. Akkor tuti nem lesz alulkormanyozott.

  2. #227
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    Vedd le a hatso szarnyat. Akkor tuti nem lesz alulkormanyozott.
    Csak ennyi? Valami mással még nem lehet csökkenteni az orrtolást?

    Azért köszi, kipróbálom!

  3. #228
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Az csak a gyorsabb kanyarokban.
    Keményebb rugók elöl-hátul, ettől gyorsabban reagál az autó a kormánymozdulatokra. Nem billeg annyira.
    Lágyabb első stabilizátor, de ennek az lehet a hátránya, hogy inkább csavarodik a kasztni, minthogy forduljon.
    Keményebb hátsó stab.
    Én eddig jutottam egy WTCC-s BMW setupjában, valóban érezhető a különbség. Lengéscsillapítók még hátravannak. De ha ezeken már túlvagy, akkor nem szóltam.

    Némelyik beállításnál bejön az a módszer, hogy próbaképpen extrém módon elállítom, hogy azonnal érezzem a hatását, majd visszább veszek. Ha pl. keményebb rugókat akarok kipróbálni, akkor kipróbálom a legkeményebbel. Azonnal észrevehető, hogy idegesebben reagál az autó, már túlságosan is. Na, ekkor elkezdem visszavenni, amíg elfogadható nem lesz. Ugyanez a staboknál. Ha keményebbre kell venni, akkor nem csak 5-10Nm-el veszem keményebbre, hanem teljesen. Csúszkáljon csak, majd visszaállítom, amikor rájöttem, hogy mit is jelent a kezelhetőségben a "keményebb"
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  4. #229
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    Az csak a gyorsabb kanyarokban.
    Keményebb rugók elöl-hátul, ettől gyorsabban reagál az autó a kormánymozdulatokra. Nem billeg annyira.
    Lágyabb első stabilizátor, de ennek az lehet a hátránya, hogy inkább csavarodik a kasztni, minthogy forduljon.
    Keményebb hátsó stab.
    Én eddig jutottam egy WTCC-s BMW setupjában, valóban érezhető a különbség. Lengéscsillapítók még hátravannak. De ha ezeken már túlvagy, akkor nem szóltam.

    Némelyik beállításnál bejön az a módszer, hogy próbaképpen extrém módon elállítom, hogy azonnal érezzem a hatását, majd visszább veszek. Ha pl. keményebb rugókat akarok kipróbálni, akkor kipróbálom a legkeményebbel. Azonnal észrevehető, hogy idegesebben reagál az autó, már túlságosan is. Na, ekkor elkezdem visszavenni, amíg elfogadható nem lesz. Ugyanez a staboknál. Ha keményebbre kell venni, akkor nem csak 5-10Nm-el veszem keményebbre, hanem teljesen. Csúszkáljon csak, majd visszaállítom, amikor rájöttem, hogy mit is jelent a kezelhetőségben a "keményebb"
    Aha, értem, kipróbálom majd ezt is, köszöntem!

  5. #230
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék Maserati setupolás ügyben egy kis segítséget kérni. Múltkor próbálkoztam Spa-ba a Maseratival menni, de egyszerűen akárhogy állítgattam a kocsin, nagyon alulkormányzott volt az egész autó. Utána kíváncsiságból kipróbáltam a Lambo-t alapsettel, s 1,5 mp-cel rögtön gyorsabb voltam, mint a Maseratival setupolva.

    Valamelyest sejtem, hogy a Maserati kissé alulkormányzott, de setuppal csak lehet valahogy rajta segíteni - csak éppen azt nem tudom, hogy mit kéne állítanom ahhoz, hogy ne legyen ennyire alulkormányzott.

    Válaszotokat előre is köszi!
    A GTR2-be nincs még egy autó amivel olyan durván lehetne kanyarodni mint a maserati. A lambonak ugyan jobb a kanyarsebessége de folrulékonyságban a közelébesincs. Leírhatnád hogy melyik kanyarba alulkormányzott és ez miben jelentkezik, mert szerintem már a gyári default setupal is igen agresszíven fordul.

  6. #231
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A GTR2-be nincs még egy autó amivel olyan durván lehetne kanyarodni mint a maserati. A lambonak ugyan jobb a kanyarsebessége de folrulékonyságban a közelébesincs. Leírhatnád hogy melyik kanyarba alulkormányzott és ez miben jelentkezik, mert szerintem már a gyári default setupal is igen agresszíven fordul.
    Pffúúú.... nem most volt, megpróbálok azért visszaemlékezni

    Térkép alapján:

    http://www.atlasf1.com/2000/bel/preview/bellap.jpg

    7-es, 10-es, 14-es, 15-ös, 16-os kanyarok, tehát a gyors kanyarokban csúszott le a kocsi állandóan az ívről. Elég drasztikusan el kellett emelnem a lábamat a gázpedálról, hogy ne a kavicságyba kössek ki.

    Eau Rouge-t azért nem írom, hogy ott is nehezen fordul, mert kipróbáltam a többi kocsit is, s azok is nehezen fordulnak, mivel ugye nem F1-es gépekről van szó.

  7. #232
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Pffúúú.... nem most volt, megpróbálok azért visszaemlékezni

    Térkép alapján:

    http://www.atlasf1.com/2000/bel/preview/bellap.jpg

    7-es, 10-es, 14-es, 15-ös, 16-os kanyarok, tehát a gyors kanyarokban csúszott le a kocsi állandóan az ívről. Elég drasztikusan el kellett emelnem a lábamat a gázpedálról, hogy ne a kavicságyba kössek ki.

    Eau Rouge-t azért nem írom, hogy ott is nehezen fordul, mert kipróbáltam a többi kocsit is, s azok is nehezen fordulnak, mivel ugye nem F1-es gépekről van szó.
    Ez mekkora hatso szarnynal jelentkezett?

  8. #233
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Pffúúú.... nem most volt, megpróbálok azért visszaemlékezni

    Térkép alapján:

    http://www.atlasf1.com/2000/bel/preview/bellap.jpg

    7-es, 10-es, 14-es, 15-ös, 16-os kanyarok, tehát a gyors kanyarokban csúszott le a kocsi állandóan az ívről. Elég drasztikusan el kellett emelnem a lábamat a gázpedálról, hogy ne a kavicságyba kössek ki.

    Eau Rouge-t azért nem írom, hogy ott is nehezen fordul, mert kipróbáltam a többi kocsit is, s azok is nehezen fordulnak, mivel ugye nem F1-es gépekről van szó.
    Szerintem ezek nemtartoznak kifejezetten a gyors kanyar kategóriába, sztem első nekifutásnak próbálkozz a default setupal úgy hogy csökkented a guminyomást elől hátul ugyanannyival. Spaba valahol 155-165 között lessz jó. Vagy a felfüggesztésen lágyíts az eredmény ugyan az. Nemfog elpattogni a bukkanókon. Kigyorsításokon pedig épp az a lényeg hogy nyomni kell a gázt különben nem fordul. De alapvetően a maserati-val kanyarbejáraton kell befordulni, egy kis motorfékkel rásegítve majdnem helybenis megforul , kijáraton már csak állni kell a gázon.

  9. #234
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Állítgattam, ami olyan jól sikerült, hogy most meg túlságosan könnyen fordult, úgyhogy vissza default set.

    Kipróbáltam a Saleen-t is, levettem a kormányzárat 15 fokról 9,5-10-re, s láss csodát, máris normálisan kanyarodott az egész. Az időmön is egyből meglátszott; váltót állítottam meg féknyomást, illetve eloszlást, 2:12.6. Nem a legjobb, de eddig 2:14 alá nem bírtam Saleen-nel bemenni, igaz, nem is igazán foglalkoztatott idáig az idő.

    Ergó, valakitől kérhetnék egy Saleen setet Spa-ra?

  10. #235
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Ergó, valakitől kérhetnék egy Saleen setet Spa-ra?
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...ll=1#post67846

  11. #236
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077

Oldal: 10 / 10 ElsőElső ||| 6 7 8 9 10

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •