Oldal: 1 / 10 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (236 összesen)
  1. #1

    GTR2 setupolás

    Itt meg lehet vitatni a setupgyártás rejtelmeit!
    Csere-bere, ötletek, tapasztalatok....

  2. #2

    Re: GTR2 setupolás

    No, akkor János segítségével (ezúton is bocsánat és köszönöm)
    mégegyszer nekifutnék:

    Sziasztok!

    Ha megengeditek lenne egy kérdésem:

    Amikor elkezdem bütykölni az autó setup -ját az adott pályához,
    milyen sorrendet érdemes követni? Úgy értem előbb a váltó átét,
    aztán a stabilitás, alul - felül kormányzottság... esetleg fordítva?

    Kiváncsi lennék, hogy szerintetek mi az optimális eljárás (márha
    van ilyen). Gondolom ez mind egyéni, de akkor is érdekelne.
    A konkrét gondom az, hogy mire nagy nehezen megtalálom
    a stabil vezethetőség kulcsait, rátérek a sebesség kérdéskörére
    általában minden addigi tapasztalat borul és nem tudok egy hatékony
    optimumot belőni.

    A GTR1-ben legalább volt néhány "alap setup" ami nagy segítség
    volt, de a 2-ben semmi sincs. Letöltögetni meg nem akarok
    setup -okat, mert úgy soha az életben nem tanulom meg rendesen.

    Nem akarom csak tátott szájjal figyelni a köridőiteket...

    Vélemény, 5let, javaslat???
    ...meg üdvözlet!

  3. #3

    Re: GTR2 setupolás

    Semmi gond!

  4. #4

    Re: GTR2 setupolás

    én így csinálom a gtr2 setupolást (gtr1-et is így csináltam):

    default setup kiindulásnak jó, hotlap setuphoz a radiatort 2-re vagy 3-ra veszem a féket általában 3-ra, rev limitert maxra felnyomom. beállítom a gear ratios-t a pálya függvényében, de általában az 1-est min egy klikkel hosszabbra rakom és hozzáigazítom a többit.

    a hátsó szárnyat pályától függően kell beállítani, barcelonára 6-7 nekem eddig bevált, máshol nem mentem még gtr2-vel. első antirollt leveszem 80-100 körülire, a hátsót vagy hagyom 20on, vagy 0-ra rakom. első toe in -0,20-30, hátsó 0,10-20. a rugókat a lehető legalacsonyabbra veszem, a ride height-ot elöl a legkisebbre, hátul 1,5-2 cm-el magasabbra rakom. a damper-ekhez nem nyúlok elsőre, nem számítanak annyira, hogy egy alap stabil setupot kapj.

    a kerékdőlést elöl -0,5-el növelem, hátul -0,2-3-al, elöl a castert 0.5el, hogy könnyebben forduljon be a kocsi.

    ja meg kevesebb benzint rakok a kocsiba a gumikat meg vagy soft-soft vagy soft-med-re cserélem (utóbbi a lambo, saleen, maserati, porsche esetekben érvényes nálam), steering lock 15 vagy 15.5 kocsitól függően, meg persze a kormányodtól.

    a difihez sem igazán kell nyúlni elsőre, de ha úgy érzed, hogy bekanyarodásnál elmegy a segge, akkor a coast oldalt növeld 15-20 %-al. ha kigyorsításnál megy el a segge, akkor meg kevesebb gázt adj :P de javaslom átolvasni az előző setup topikot, az abban leírtak ugyanúgy érvényesek ide is.

    ezt minden autóra lehet alkalmazni, én ennyit teszek, lehet rosszul, de nekem eddig bevált.

  5. #5

    Re: GTR2 setupolás

    Aha. Köszi!

    Ettől mennyiben tér el a verseny beállítás?
    Gondolom súlyfüggő. Legnehezebbhez, vagy
    könnyű szituhoz állítod be a kocsit?

    ...gondolom átlagolsz.

    Megyek olvasni GTR1 setupokat.

  6. #6

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg brick írta Hozzászólás megtekintése
    Aha. Köszi!

    Ettől mennyiben tér el a verseny beállítás?
    Gondolom súlyfüggő. Legnehezebbhez, vagy
    könnyű szituhoz állítod be a kocsit?

    ...gondolom átlagolsz.

    Megyek olvasni GTR1 setupokat.
    nálam a versenysetup annyit jelentett, hogy a féket és a hűtést feljebbvettem, esetleg soft-med vagy med-med, soft-soft helyett,ill med-hard-ra cseréltem a gumikat soft-med helyett, ha túl meleg volt és nem tudtam 100 fok környékén tartani őket hosszabb távon. de legutolsó gtr futamomon a corvette-tel soft-soft második szakaszt mentem monzában a soft-medhez képest, mert a hátsók nem melegedtek eléggé.

    esetleg a hátsó szárnyat egy klikkel feljebbvenni, de én nem hotlap setupokat csinálok magamnak, hanem egy stabil kiindulási alapot, ami minden körülmény között jó, viszont nem a leggyorsabb, hiszen az hosszútávon a végeredmény rovására mehet, ha nem tudsz vele stabilan menni.

  7. #7

    Re: GTR2 setupolás

    Sziasztok!
    Kezdő vagyok a szimulátorokban, és kellene egy kis segítség a kormányom beállitásához! Logitech Wingman formula force kormányom van, de nem tudom rendesen beállitani! Légyszi segítsetek, jól jönne pár tanács...
    Előre is köszi!!

  8. #8
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 setupolás

    Azt szeretném kérdezni a teszterektől, hogy a gtr1-es setupokat ha átmentem a 2-re és beállítom a kocsit ugyan úgy akkor az mennyire, lesz jó? Szóval kicsit le egyszerüsítve az 1-ben lévő setupok adott autóhoz a 2-ben mennyire lesznek használhatóak? Semennyire vagy azért kis fonomhangolás után azért elfogadhatóak?

  9. #9

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Azt szeretném kérdezni a teszterektől, hogy a gtr1-es setupokat ha átmentem a 2-re és beállítom a kocsit ugyan úgy akkor az mennyire, lesz jó? Szóval kicsit le egyszerüsítve az 1-ben lévő setupok adott autóhoz a 2-ben mennyire lesznek használhatóak? Semennyire vagy azért kis fonomhangolás után azért elfogadhatóak?
    próbáld ki, én azt vettem észre, hogy csak a guminyomás változott jelentősen. gtr2-ben sokkal magasabb.

  10. #10
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    próbáld ki, én azt vettem észre, hogy csak a guminyomás változott jelentősen. gtr2-ben sokkal magasabb.

    Köszi! Majd kiprobálom akkor őket!

  11. #11

    Re: GTR2 setupolás

    Sziasztok!

    Elég kezdő vagyok setup terén, a kérdésem az lenne, készüé-e vmilyen setup-pack a játékhoz? Olvasgatok különféle guide-okat ezzel kapcsolatban, de sajna nem nagyon értek a dologhoz.

  12. #12
    Farkas Gábor Regisztrált fiqsz logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 11.
    Város
    Sárvár
    Üzenetek
    8

    Re: GTR2 setupolás

    Joreggelt!

    Érdeklődnék, hogy nincs-e olyan program, amivel a jatekon kivul is tudom allitani a setupot? Nezem a motec-et, valtoztatnek is, de az ALT+TAB nem igazan tesz jot a jateknak

    Előre is köszönöm.
    pa' pa'
    fiqszvoltam

  13. #13
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    4.233

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg fiqsz írta Hozzászólás megtekintése
    Joreggelt!

    Érdeklődnék, hogy nincs-e olyan program, amivel a jatekon kivul is tudom allitani a setupot? Nezem a motec-et, valtoztatnek is, de az ALT+TAB nem igazan tesz jot a jateknak

    Előre is köszönöm.
    Ha bent ülsz az autóban akkor alt+tabozhatsz! Legalábbis jóval nagyobb az esélye h nem dob ki!
    Ezt meg érdemes használni (legalább edzéseken): http://forum.gtr-masters.hu/showthre...2+pd#post24616
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  14. #14
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Sziasztok!

    Az autó beállításában nem vagyok valami túl jártas, ezért szeretnék kéni egy kis segítséget.
    Az Autó setupolás című topicban Norbi és Piski Tamás nagyon klasszul leírta mikor mit, és hogyan kell állítani, viszont ha jól sejtem az még a GTR 1-re vonatkozik. Ezek az instrukciók mennyire használható a GTR2-ben?

    Illetve lennének konkrét kérdéseim:

    1. A Differenciálmű előfeszítés az mit is csinál, és ha állítok rajta, milyen hatásnak kell történnie?

    2. A boxba beállva a szervizelés munkák előtt mind a 4 kerékhez kiírja a gumikopást. Ezek a számok mit jelentenek? A kopás mértéke mm-ben, vagy csak egy viszonyítási szám, vagy mi? És mekkora értéknél lehet azt mondani, hogy már használhatatlan a gumi?

    3. Ha az egyik oldalon jobban kopik a gumi (pl. a bal első) azt milyen állítással tudom korrigálni?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  15. #15

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    1. A Differenciálmű előfeszítés az mit is csinál, és ha állítok rajta, milyen hatásnak kell történnie?

    2. A boxba beállva a szervizelés munkák előtt mind a 4 kerékhez kiírja a gumikopást. Ezek a számok mit jelentenek? A kopás mértéke mm-ben, vagy csak egy viszonyítási szám, vagy mi? És mekkora értéknél lehet azt mondani, hogy már használhatatlan a gumi?

    3. Ha az egyik oldalon jobban kopik a gumi (pl. a bal első) azt milyen állítással tudom korrigálni?
    1. ha kisebbre rakod, akkor könnyebben fordulsz be kanyarba, de ha nem elég jó a setupod, akkor csak simán keresztbeáll féktáv után, mikor fordulnál rá a kanyarra. kigyorsításnál viszont nem lesz olyan hatásos, de nem is fog olyan könnyen kitörni kanyarból kifelé. pálya és vezetési stílus függő, de én általában 2-est használok.

    2. minél nagyobb a szám, annál kopottabb a gumi, 30nál szólnak rád, hogy take it easy, mert kopottak a gumik. ilyenkor már eléggé csúszkálsz, de ha minden oké, 45 percet kibírnak 30-as érték alatt.

    3. nem nagyon tudod, ha egy pályán több jobb kanyar van, akkor természetes, hogy a bal első jobban fog kopni. az egyetlen amit tehetsz az az, hogy máshogy veszed azokat a kanyarokat, hogy kisebb terhelés érje a bal elsőt.

  16. #16
    Tóvári György Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 18.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    922

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    2. minél nagyobb a szám, annál kopottabb a gumi, 30nál szólnak rád, hogy take it easy, mert kopottak a gumik. ilyenkor már eléggé csúszkálsz, de ha minden oké, 45 percet kibírnak 30-as érték alatt.
    Úgy érted mikor 30-asra kopott még 45 percet??? Jajjj.... :-) Átgondoltam. 45 perc alatt kopnak 30-asra. Melyik? Soft, medium, hard?
    Meddig lehet max koptatni a gumit? 40? 50?
    Utoljára módosította: tvr; 2007. 02. 26. 12:23.

  17. #17
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg tvr írta Hozzászólás megtekintése
    Úgy érted mikor 30-asra kopott még 45 percet???
    Meddig lehet max koptatni a gumit? 40? 50?
    Szerintem úgy gondolta hogy ha 45 perc után 30-as a gumikopás akkor az még elmegy. Bár szerintem akkor már elég sok időt vesztesz körönként mert ott már igen csúszkál.
    A gumit defektig lehet koptatni. Azt nem tudom hány % körül van már esélyed rá.

  18. #18
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Az autó beállításában nem vagyok valami túl jártas, ezért szeretnék kéni egy kis segítséget.
    Az Autó setupolás című topicban Norbi és Piski Tamás nagyon klasszul leírta mikor mit, és hogyan kell állítani, viszont ha jól sejtem az még a GTR 1-re vonatkozik. Ezek az instrukciók mennyire használható a GTR2-ben?

    Illetve lennének konkrét kérdéseim:

    1. A Differenciálmű előfeszítés az mit is csinál, és ha állítok rajta, milyen hatásnak kell történnie?

    2. A boxba beállva a szervizelés munkák előtt mind a 4 kerékhez kiírja a gumikopást. Ezek a számok mit jelentenek? A kopás mértéke mm-ben, vagy csak egy viszonyítási szám, vagy mi? És mekkora értéknél lehet azt mondani, hogy már használhatatlan a gumi?

    3. Ha az egyik oldalon jobban kopik a gumi (pl. a bal első) azt milyen állítással tudom korrigálni?
    A szám ha jól emlékszem százalék akar lenni.
    A gumikopást az auto súlypontja és a pálya határozza meg. A súlypontot nem lehet állítani, és a pálya is elég fix. A súlyeloszlást megnézheted a menüben. Leginkább a rugókkal tudod befolyásolni a gumikopást. De ez hatással van az auto stabilitásra így nagyon nem érdemes a két oldalt elpiszkállni mert könnyen vezethetetlenné válik.. Szélsőséges esetben még az is okozhat ilyet ha nagyon előre viszed a fékerőt és emiatt gyakran blokkolnak a kerekek.
    Én kb 20%-os gumikopás után szoktam észrevenni hogy lassulok.

  19. #19

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem úgy gondolta hogy ha 45 perc után 30-as a gumikopás akkor az még elmegy. Bár szerintem akkor már elég sok időt vesztesz körönként mert ott már igen csúszkál.
    A gumit defektig lehet koptatni. Azt nem tudom hány % körül van már esélyed rá.
    jaja úgy valahogy, de nekem nem volt eddig jellemző a 45 perc után sem, hogy elérte volna a 30-at. csúszkálni csúszkál az biztos, de ha 45 percnél előbb mész be boxba, akkor meg a végén fogsz nagyon csúszkálni a versenyen

  20. #20
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Mindenkinek nagyon köszönöm.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  21. #21
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    A tegnapi esős futam eredménytelenségéből fakadóan lenne egy kérdésem.
    Az esős beállítás mennyiben tér el a száraz beállítástól? Lehet-e egyáltalán egy jónak mondható száraz beállítást referenciaként használni, vagy esőhöz azt teljesen el kell felejteni?


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  22. #22
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    A tegnapi esős futam eredménytelenségéből fakadóan lenne egy kérdésem.
    Az esős beállítás mennyiben tér el a száraz beállítástól? Lehet-e egyáltalán egy jónak mondható száraz beállítást referenciaként használni, vagy esőhöz azt teljesen el kell felejteni?
    Habár semmi tapasztalatom az esős setupok terén, de mivel a tapadás növelése és a stabilitás a cél, a következőkkel próbálkoznék a szárazhoz képest:

    Hátsó szárny növelés közel a maximumhoz , front antiroll növelés és/vagy rear antiroll csökkentés , caster csökkentése , diff.power és coast növelés , brake bias - ha szükséges front felé állítani , rúgók puhítása , slow bump/rebound keményítés elől és hátul, vagy csak elől.
    Az autó mozgásától függően lehet mindegyiken állítani egy keveset,vagy csak egy-két értéket és teszt.
    Amire figyelni kell,hogy mindegyik érték állítása a fordulási hajlamot is csökkenti, tehát könnyen túl lehet stabilizálni az autót,ami aztán ragad az aszfalthoz,csak éppen kanyarodni nem akar.
    Aztán lehet, hogy jön egy esőszakértő és kiderül,hogy a valóságban ez teljesen másképp van,de legalább nem süllyedt el a topik

  23. #23
    Biesz Zsolt Regisztrált Biesz Zsolt logója
    Csatlakozott
    2007. 01. 19.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.432

    Re: GTR2 setupolás

    Köszönöm.
    De mivel nekem magyarítva van a progi, ezért segíts légyszi, hogy a caster mit is takar.


    „A versenyzés, a versengés a véremben van, a részem, az életem része és hmm … és ez mindenek felett áll” – Ayrton Senna

  24. #24
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473

    Re: GTR2 setupolás

    Idézet Eredetileg Biesz Zsolt írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm.
    De mivel nekem magyarítva van a progi, ezért segíts légyszi, hogy a caster mit is takar.
    Elvileg utánfutás a rendes magyar neve.

  25. #25

    Re: GTR2 setupolás

    Innen a fórumból több hozzászólásból összeszedve kicsit az esőbeállításról:

    Egy kis segítség a kezdőknek a setupoláshoz:
    Esős versenyen nem a végsebesség számít! A szárnyakat gyakorlatilag maximálisra érdemes rakni, hogy minél nagyobb legyen a leszorítóerő. A hasmagasságot emelni kell az acquaplaning (az autó felfekvése és megcsúszása a vizen) elkerülésére. A camber-t (függőleges kerékdőlés) negatív irányba növelni kell, hogy a kerék mint a kés a vajban hasítsa a vizet, és ne feküdjön fel olyan nagy felülettel a vízre. Növelni kell a hátsó toe-int (kerekek vízszintes irányú dőlése), tehát még pozitívabbra kell venni, hogy stabilabb legyen az autó hátulja kigyorsításnál. Rugókat és Roll-Barokat lejjebb venni, így ugyan "dülöngélősebb" lesz az autó, de esőben pont erre a fajta viselkedésre van szükség. A rebound-on és kicsit a bumpon is lehet lágyítani. Fontos még, hogy a sebességfokozatoknak nem kell teljesen lepörögni, lehet hosszabbra is tenni őket, illetve ha kigyorsításnál nagyon ficánkol az autó hátulja akkor lehet hamarabb felváltani a következő sebességbe. Végül de nem utolsó sorban, mivel fékezésnél az autó hátulról előre irányuló súlyáthelyeződése sokkal kisebb mértékü, a fékerő-eloszlást (akár jelentősen) hátrafelé kell állítani.

    Annyival egészíteném ki a dolgot, hogy a rugózást is sokkal puhábbra lehet venni, a hasmagasságot érdemes feljebb venni, és az első anti-rollt növelni, illetve a hátsót levenni 0-ra.Így sokkal kezelhetőbb lesz az autó, alulkormányzottabb, de könnyebb az úton tartani.
    Nyomatékból kell vezetni az autót, nem szabad hagyni felpörögni, mert akkor nagyon könnyen elforognak a kerekek.A differenciálművet is ehhez kell állítani, a motorféket százalékosan csökkenteni kell, hogy inkább azzal kell befordulni a kanyarba, mint lábfékkel.A power diffit pedig nagyobbra kell állítani.


    Az eredeti szerzők asszem Csiki Peti és Piski Tomi, de ha mégsem ők, akkor ne sértődjön meg senki. Az eredeti hsz.-eket nincs türelmem kikeresni.

Oldal: 1 / 10 1 2 3 4 5 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •