Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (110 összesen)

Schumacher visszavonul

Mit szóltok Sumi visszavonulásához, egyáltalán hozzá, a múltjához, eredményeihez,, stb.

Nem voltam Schumi fan, de azért csípom, az eredményei pedig magukért beszélnek.
    Utoljára módosította: Zolee [Hun]; 2006. 09. 10. 15:43.

Varga Ádám Regisztrált Larionov logója
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

re: Schumacher visszavonul

Én meg mindig is neki szurkoltam, egészen kiskoromtól kezdve. Még kicsi voltam amikor elgyalogoltam a TV elött és azt láttam hogy egy Benetton autóban valaki nagyon üldöz egy Damon Hill nevü emberkét, majd az utolsó körben megelőzi és győz. Akkor megállapítottam hogy ez egy nagy ember és lám mi lett belőle 7-szeres világbajnok. Mindegyik bajnoki győzelménél ott voltam lélekben. Ő a legnagyobb.

Nem vagyok MS fan,de ez a nyilatkozat...
    Ugyanakkor tisztelem a munkásságáért,amit eddig elért,és el fog érni a továbbiakban...(8VB).
    Hiányával valami megszünik,átalakul F1-ben,nem lesz jó tudni hogy már nincs a pályán,ez az érzés már átjárt egyszer mikor Mika visszavonult,de szerencsémre jött Kimi,és milyen fura...Mikor Mika ment,Kimi jött,és most Shum megy és újra Kimi jön...
    Viszlát Shum!

- Sit@ -

Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

Én nagyon nem vagyok egy forma-1 fan, sőt, kifejezetten nem szeretem, a Schumi-t se, de tény, hogy a sportág legnagyobb alakja volt, akinek csak egyetlen rekordot nem sikerült beállítania!
    Minden tiszteletem az övé, és hiányozni fog a mezőnyből!

Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

Hát én nagyon szeretem a F1-et, de a Sumit nem szerettem, mert voltak aljas húzásai meg szerintem nyogodtan 2 vb címet el lehetne venni tőle amit csalással szerzett! De most neki szorkolok, hogy verje meg az alonsot, mert őt még annyira sem csípem! Nagyon meglepett a döntése, mert szerintem nem olyan öreg, hogy vissza kelljen vonulnia, de ő tudja! Mindenesetre ennél jobb helyet a bejelentésre nem találhatott volna és a körülmények is az ő kezére játszottak! Mindenesetre sajnálom, hogy befejezi! Be kell vallanom férfiasan, hogy könnnyek szöktek a szemembe a bejelentés után. Egy biztos, hogy mivel mindig felveszem a furtamokat videora, ezt a futamot is meg fogom őrizni, mint a 98-as Spa-i tömegkarambolossat is! Hát amikor elkezdte a pályafutását az f1-ben akkor én voltam kb 6 éves, de már akkor néztem a futamokat, és már akkor is egy kimagasló tehetség volt! Mindenesetre egy legenda fejezi be a pályafutását, és remélem, hogy megszerzi a 8. vb címet, mert az még jár neki szerintem, és akkor tényleg ugy vonul vissza, mint a legnagyobb aki mindig a csúcson volt!

Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

Én kezdetektől fogva bírtam, neki szurkoltam anno a Benettonnál, aztán a Ferrarinál. Sajnálom hogy elmegy, tényleg történelmet írt. Azt hiszem jövőre már más érzés lesz nézni az f1 közvetítéseket.
    15 évig drukkolni valakinek, aztán soha többé...
    (Hiába a győzelem, valahogy mégis szomorú vagyok. )

Az vigasztal, hogy meglehet a 8. , és hogy jövőre Kimi ül a helyére, akit szintén első futama óta (kemény kölyök volt) kedvelek, szerintem ő a második leggyorsabb pilóta (jövőre már a leggyorsabb ).

Juhász Áron Regisztrált supra logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    88

Mivel én anno Damon Hill Fan voltam, kifejezetten gyűlölöm Schumit, utáltam, hogy mindig megelőzte Hillt és jobb volt nála... De természetesen elismerem, hogy nagyot alkotott a Forma-1-ben és kevés ilyen alakja volt/lesz a cirkusznak. Nagyon nagy tehetség és eszméletlen jól vezet. Nélküle már nem lesz ugyanaz az egész, szegényebb lesz.

Részemről sosem szerettem Sumit. Az eredményei azért nagyon szépek.

Remélem Kimi az, aki megkapja a helyét, mert így talán végre versenyképes kocsiban ülhet majd.
    Hajrá Kimi!

Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.560

Egy jól képzett munkásembert veszít a forma 1, ne beszéljünk legendáról. Villeneuve-vel, Montoyával, Alesivel, Irvine-nal színesebb volt a cirkusz, ők hiányoznak, Schumi nem fog.

Tamas Ulrich Regisztrált Tomi logója
    Város
    Veszprém
    Üzenetek
    676

JAni ezt nem mondhatod komolyan...
    Ulrich Tomi a vezér Schumanoid!!
    GPL rank:-64.249

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy jól képzett munkásembert veszít a forma 1, ne beszéljünk legendáról. Villeneuve-vel, Montoyával, Alesivel, Irvine-nal színesebb volt a cirkusz, ők hiányoznak, Schumi nem fog.
    Most felsoroltad azokat a pilótákat akiket mindig tölteléknek tartottam.

Suminak a neve tovább fent fog maradni, mint bármelyik más pilotáé...
    Fangio-t lehet még vele egy lapon emlegetni, bár tény hogy ö amfetamin segitségével lett 5x-ös világbajnok...

Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Város
    Mezőtúr
    Üzenetek
    2.344

Idézet Eredetileg Larionov írta Hozzászólás megtekintése
    Most felsoroltad azokat a pilótákat akiket mindig tölteléknek tartottam.
    Miért, mert ők voltak azok, akik versenyezni akartak, nem pedig boxban sakkozni és taktikázni???

Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    1.095

Idézet Eredetileg Palesz írta Hozzászólás megtekintése
    Miért, mert ők voltak azok, akik versenyezni akartak, nem pedig boxban sakkozni és taktikázni???
    Én őket sose csíptem, mert a kritikusok mindig azt hangoztatták hogy mekkora tehetségek és mégse tudtak szinte semmit felmutatni.

A taktikázásról meg annyit hogy egy versenyt nem az nyer, aki a legtöbbet vagy legszebben előz, hanem aki az adott versenytávot a legrövidebb idő alatt teljesíti.

Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

Én mindig Schumi Fan voltam!!! Továbbá az olasz istálló sztem a legjobb, amit ezek tudnak... Mióta létezik F1, em volt olya év, hogy a Ferrari ne lett volna ott!!!Ez az igazi tudás. Schumi pedig újra felvirágoztatta őket!!

Nekem is könny szökött a szemembe, az hittem, hogy még 1 évet marad ! Sajnálom! ÉnSennahoz hasonlítanám, kár, hogy nem tudtak igazán egymás ellen versenyezni!Az lett volna igazán nagy csata!

Nyugodj békében Ayrton, sok sikert a továbbiakban Michael!!!

Idézet Eredetileg Bazsy írta Hozzászólás megtekintése
    Továbbá az olasz istálló sztem a legjobb, amit ezek tudnak... Mióta létezik F1, em volt olya év, hogy a Ferrari ne lett volna ott!!!Ez az igazi tudás.
    nem e? 91-92-93-ban semmit nem tudtak felmutatni. 94-ben és 95-ben becsúszott nekik egy győzelem, aztán 96-ban sumi kezdte el a felvirágoztatásukat, de az is egy bűn rossz autó volt.

egy biztos, sumi nélkül nem értek el volna ilyen sikereket. én sem bírtam sumit sosem (első 2,5 évét kivéve), de a legjobb volt az elmúlt 15 évben, egyértelműen. sokat segített neki, hogy a legjobb autóban ült, de nélküle nem lett volna olyan jó az az autó.

amit 94ben hillel és 97ben villeneuve-vel művelt azzal elásta magát nálam (kétlem, hogy ez meghatná mondjuk ), azóta is voltak megkérdőjelezhető húzásai, de eltörpültek ezek mellett.

én örülök, hogy befejezte, remélem megnyeri a 8.-at is.

én 91 óta követem rendszeresen figyelemmel az f1-et, nem jártam utána, de biztos előtte is voltak gyenge évei a ferrarinak.

Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    nem e? 91-92-93-ban semmit nem tudtak felmutatni.

én 91 óta követem rendszeresen figyelemmel az f1-et, nem jártam utána, de biztos előtte is voltak gyenge évei a ferrarinak.
    Igaz hogy bénán, de ott voltak! A Ferrari az első nagydíj óta jelen van, nem csak "beugrós".

Méghogy gyenge évek voltak... Gyenge évtizedek! Egy tragédia volt.

"
    A Ferrari alapítójának, Enzo Ferrarinak szenvedélye volt az autóversenyzés és a gyár története azóta is szorosan összefonódik a Forma-1-el. A Ferrari a világ legsikeresebb és legnagyobb tradíciókkal rendelkező Forma-1-es csapata és az egyetlen jelenleg is létező versenyistálló, amely már az első Forma-1-es futamon is elindult, 1950. május 21-én, a Monacói Nagydíjon.
    A Ferrari Forma-1-es csapata 1951. július 14-én szerezte első futamgyőzelmét az argentin José Froilan Gonzalezzel a volánnál. A Ferrari eddig összesen 723 versenyt futott le a sorozatban, 183 versenyt nyert, 179 pole pozíciót szerezett és 184 leggyorsabb kört futott. Összesen tizennégy alkalommal nyerték meg a konstruktőri világbajnoki címet (1961, 1964, 1975, 1976, 1977, 1979, 1982, 1983, 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004) és tizennégy alkalommal az egyéni világbajnoki címet. A csapat színeiben egyéni világbajnokságot nyert versenyzők: Alberto Ascari (1952, 1953), Juan Manuel Fangio (1956), Mike Hawthorn (1958), Phil Hill (1961), John Surtees (1964), Niki Lauda (1975, 1977), Jody Scheckter (1979), Michael Schumacher (2000, 2001, 2002, 2003, 2004)."

2004-es cikk...
    Utoljára módosította: Pálinkás László; 2006. 09. 10. 22:18.

Idézet Eredetileg Sandro res In írta Hozzászólás megtekintése
    Igaz hogy bénán, de ott voltak! A Ferrari az első nagydíj óta jelen van, nem csak "beugrós".

Méghogy gyenge évek voltak... Gyenge évtizedek! Egy tragédia volt.
    ja csak úgy értette a kolléga, hogy résztvettek az f1-ben? az más, aszittem, hogy a toppon voltak ott

Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta Hozzászólás megtekintése
    nem e? 91-92-93-ban semmit nem tudtak felmutatni. 94-ben és 95-ben becsúszott nekik egy győzelem, aztán 96-ban sumi kezdte el a felvirágoztatásukat, de az is egy bűn rossz autó volt.

egy biztos, sumi nélkül nem értek el volna ilyen sikereket. én sem bírtam sumit sosem (első 2,5 évét kivéve), de a legjobb volt az elmúlt 15 évben, egyértelműen. sokat segített neki, hogy a legjobb autóban ült, de nélküle nem lett volna olyan jó az az autó.

amit 94ben hillel és 97ben villeneuve-vel művelt azzal elásta magát nálam (kétlem, hogy ez meghatná mondjuk ), azóta is voltak megkérdőjelezhető húzásai, de eltörpültek ezek mellett.

én örülök, hogy befejezte, remélem megnyeri a 8.-at is.

Meg azt se felejtsük el amikor a pályamunkások visszatolták a pályára(mondván hogy forgott a kereke),de a Barichellot pár körrel késöbb az 1000-rel pörgő kerekei ellenére baszták visszatolni ugyan abban a kanyarban! Meg a 98-as Spa-i futamon amikor belement a Coulthardba hátulról (közel 2 perces elönnyel a zsebében)! Én ha ennyivel vezettem volna, a lekörözötteket akkora ívben kerültem volna ki mint ide buda! Ráadásul olyan időjárási körölmények között!
    Nagy versenyző volt, de nem a legnagyobb, az eredményei ellenére sem! Szerintem Senna volt a legjobb és ha nincs az a baleset akkor most sumi max 3-4*-es vb lenne! De ez sajnos sohasem derül ki!
    Hiányoznifog annak ellenére, hogy nem kedveltem! Remélem Kimi mostmár megtudja mutatni, hogy mire képes valójában! Hajrá KIMI!
    Grat Sumi!

Na, csak röviden (spec ez egy olyan téma, amiről órákon át tudnék mesélni):

Nem szerettem; örülök, hogy befejezi; elismerem, hogy nagy versenyző; de nem lesz rosszabb a Forma1 nélküle.

- 94 Hill ütközés
    - 97 Villeneuve ütközés (hiába büntették meg azzal, hogy minden pontját elvették, az összes statisztikában erről mélyen hallgatnak)
    - pályamunkások betolták (ezt is csak ő csinálhatta meg)

ezekhez hozzátennék még egyet
    - 99? Silverstone - úgy nyert, hogy utolsó körben a boxban intették le, mert kiment a büntetését letölteni (ezt se csinálhatta volna meg senki rajta kívül)

és ezeken kívül még számtalan problémás dolgot művelt, ami miatt sokan utálják, de talán úgy jött össze ez a sok eredmény, hogy minden követ megforgatott, és soha nem nyugodott bele a dolgokba - gyakran szabályellenesen is ment a győzelmek felé.

( Amúgy örök WILLIAMS drukker vagyok, a 80as évektől figyelem a Forma1-et, és 92-93 óta majdnem minden futamot láttam. Jelenleg nincs elsőszámú favoritom )
    :: GPLrank -11 [valaha] :: OvalRank hamarosan! ::

Idézet Eredetileg Sandro res In írta Hozzászólás megtekintése

... A Ferrari az első nagydíj óta jelen van, ...

... az egyetlen jelenleg is létező versenyistálló, amely már az első Forma-1-es futamon is elindult, 1950. május 21-én, a Monacói Nagydíjon.
    Csak egy apró kötözködés, a tények kedvéért: az első Forma 1-es Nagydíj Silverstone-ban volt, 1950. május 13-án, és azon még nem indultak a Ferrarik.
    Amúgy 1950-ben a 7 nagydíjból ötön indultak a Ferkák (Alberto Ascari 11 pontot szerzett 5 nagydíjon Ferrari, ill. Ferrari Jaguar!!! autókkal), és azóta is minden évadban a nagydíjak jelentős részén indultak / indulnak.

Idézet Eredetileg K.András írta Hozzászólás megtekintése
    Fangio-t lehet még vele egy lapon emlegetni, bár tény hogy ö amfetamin segitségével lett 5x-ös világbajnok...
    Na, ez nekem új. Hogy is volt ez ???

Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése

ezekhez hozzátennék még egyet
    - 99? Silverstone - úgy nyert, hogy utolsó körben a boxban intették le, mert kiment a büntetését letölteni (ezt se csinálhatta volna meg senki rajta kívül)

kettős lábtöréssel aligha nyert 99ben Sumákker

Igaz, az pont akkor volt.

Na, szóval, egy évvel a kettős lábtörés előtt, 1998 július 12-én nyert a pitstop-ban, máig nem értem, a versenybíróság hogy gondolta azt...

Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

Idézet Eredetileg Brixel Laci írta Hozzászólás megtekintése
    Igaz, az pont akkor volt.

Na, szóval, egy évvel a kettős lábtörés előtt, 1998 július 12-én nyert a pitstop-ban, máig nem értem, a versenybíróság hogy gondolta azt...
    A versenybíróság ott nagyon sokat hibázott, ugyanis már eleve a 10mp-es letöltendő büntetést jóval az azt kiváltó incidens után hozta meg (a szabályos időlimiten túl, ami azt hiszem 20 perc volt akkor??). A büntetést 3 körön belül kell letölteni, és ők ezt meghozták 3 körrel a vége előtt...
    Igazából ez megint egy olyan kiskapu kihasználása volt, ami nyitva volt. Persze vitatkozni lehet rajta...

A betolásról.... Ne hagyjuk hogy a magyar riporterek (Palik-Czollner) ordítozós tudatlansága megvezessen minket
    Attól hogy ordítva kiabálják hogy valami szabálytalan, vagy nem úgy van, vagy "hovatűntdamonhill" attól még nem biztos hogy jól kiabálják. Pontosan a pálya széli betolás az az eset volt, amin csakis Palik-Czollner páros ordítozott, ugyanakkor az egész világsajtó meg sem említette, mert ők ismerték a szabályokat. A következő futam közvetítése előtt el is mondták, hogy tényleg engedi a szabály, de ahelyett hogy Palik elnézést kért volna hogy hibásan ordibált, hozzátette, hogy szerinte ez akkor sem jó

"- 99? Silverstone - úgy nyert, hogy utolsó körben a boxban intették le, mert kiment a büntetését letölteni (ezt se csinálhatta volna meg senki rajta kívül)"

Sziasztok!

...hát '99 Silverstone az tuti nem, mert akkor állt bele a gumifalba és törte el a lábát.
    Aztán azt is bevallhatjuk, hogy '99 -ben minden zászló a Schuminak állt. Ha nem
    töri el a lábát... Irvine harcolt Haknikával a vb címért!!!

Mindenesetre azt a boxutcás győzelmet nem egyedül ő találta ám ki. Szvsz jó poén volt. Mindenki csak pislogott...

A Schumi nem versenyzett a Senna ellen? Óóóó, dehogynem. Ne felejtsük el '93 -at.
    Van egy laza kis videó a YouTube -on amikor a Sennát üldözi a Prost meg a Schumi
    (ilyen sorrendben). A Prostnak vagy 20x mellészúrás után sikerült csak kifékezni Sennát, majd jött Schumi aki két kanyarral később tette meg ugyanezt...

Aztán ott volt '94. Sajnálom Sennát, máig emlékszem a csomóra a gyomromban... ,
    de Imoláig 4-0 volt Schumi javára a harmatgyenge Benetton Forddal...

Üdv Mindenkinek!
    Utoljára módosította: brick; 2006. 09. 11. 10:01.

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •