Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 62 (62 összesen)

Téma: Hangok

  1. #51
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506

    Sound mappám

    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése


    És ezeket, mármint a 2004 Demo wavokat meg tudnád/tudnátok osztani itt? Mert megnézném őket, de azért még nem installálnám át az egészet
    Nem pontosan jól emlékeztem, cserélve van még a Cooper és Eagle motorhangom is, gyanús, hogy ezek is 66 modból. Nincs őrületes különbség szerintem. Linkelem egy zip-ben az egészet: a most használt motorhangjaim, és ahol nem a demós van, ott a mellé demósat is. Plusz még egykettő hang, BRM Ricsitől, F2F3 Janitól, Papy féle Ferrari hang egy hangosabb skid (gumicsikorgás), illetve a static hang pedig a régi F1 intro zenéje. : )

    Csinálj mentést a sound mappádról, és akkor biztosan nem vesznek el a mostani hangjaid. Ha hangos lesz a BRM, Milán csinált belőle halkabb változatot. Engem nem zavar, mert magamat mindig hallom : )


    LETÖLTÉS INNEN (sound.zip)
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  2. #52
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg SzegletG írta Hozzászólás megtekintése
    Nem pontosan jól emlékeztem, cserélve van még a Cooper és Eagle motorhangom is, gyanús, hogy ezek is 66 modból. Nincs őrületes különbség szerintem. Linkelem egy zip-ben az egészet: a most használt motorhangjaim, és ahol nem a demós van, ott a mellé demósat is. Plusz még egykettő hang, BRM Ricsitől, F2F3 Janitól, Papy féle Ferrari hang egy hangosabb skid (gumicsikorgás), illetve a static hang pedig a régi F1 intro zenéje. : )

    Csinálj mentést a sound mappádról, és akkor biztosan nem vesznek el a mostani hangjaid. Ha hangos lesz a BRM, Milán csinált belőle halkabb változatot. Engem nem zavar, mert magamat mindig hallom : )


    LETÖLTÉS INNEN (sound.zip)
    Gabi, 5 demós hangot beazonosítottam (piros pöttyel jelöltem őket, mondjuk ezeket nem volt nehéz ), de 2 felismerésében segíthetnél.

    A demós Loti hang gondolom a sárgával jelölt ugye? Dátum alapján valószínűsítem...

    És melyik a Ferka demós hang? Mert ott vagy a papys 2000-es van, vagy a 2007-es, tehát 2004-hez még csak közelítő dátumú sem. A 2000-es lenne, mert esetleg arról van szó, hogy magában a demóban sem cserélték le a papys Ferka wav-t?
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg 4..JPG (56,6 KB, 58 megtekintés)



  3. #53
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Életkor
    36
    Üzenetek
    1.506
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Gabi, 5 demós hangot beazonosítottam (piros pöttyel jelöltem őket, mondjuk ezeket nem volt nehéz ), de 2 felismerésében segíthetnél.

    A demós Loti hang gondolom a sárgával jelölt ugye? Dátum alapján valószínűsítem...

    És melyik a Ferka demós hang? Mert ott vagy a papys 2000-es van, vagy a 2007-es, tehát 2004-hez még csak közelítő dátumú sem. A 2000-es lenne, mert esetleg arról van szó, hogy magában a demóban sem cserélték le a papys Ferka wav-t?
    A demós hangok a demo fájlnevűek, illetve a Lotus és a Ferrari. A dátumot nem tudom mi alapján osztotta, minden esetre 2000 az 10 éve volt : )

    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  4. #54
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Na, am a demós pakk végül nem jött be, mivel egy eltéréssel már eleve nekem is azok a hangok voltak benne Viszont ajánlanék figyelmetekbe két hangpakkot

    http://srmz.net/index.php?showtopic=...37&#entry26037

    http://srmz.net/index.php?showtopic=4588

    Mindettő esetben ahogy olvastam az infót (igaz, fordítóval ), eléggé törekedtek az élethűségre, meghallgattak eredeti felvételeket, goodwood fesztiválbeli anyagokat, stb. Mondjuk ehhez képest am kicsit fura hogy a 2 pakknak elég másféle hangjai vannak Am mind2 jóval zajosabb, "koszosabb", egymáshoz jobban hasonlító, így sztem életszerűbb hangokat tart., nekem a demóssal az volt a bajom, hogy túl szépek, túl sterilek voltak. És túl egyediek, ennyire nem hinném hogy ennyire máshogy szólalt meg volna pl. egy BRM és egy Honda.

    Én most egyelőre az elsőt választottam, ez am közelebb van a demós hangokhoz hangszínben (a Dukeminier féle már nagyon más), kivéve a Brabham és a Honda. A Brabhamnek oda az üvöltése, most ez lett a legszolidabb, legcsendesebb, de sztem ez sokkal reálisabb hozzá, elvégre ez volt a leggyengébb motor. A Hondának meg a cincogása, ez viszont külön öröm és persze ez is vhogy sokkal realisztikusabbnak tűnik.

    Am ti mit tudtok ezekről a hangcsomagokról? Volt már szerencsétek hozzájuk? Vélemény esetleg?



  5. #55
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Én most egyelőre az elsőt választottam,...
    De mostmár úgy érzem megint itt az idő egy kis változtatásra Vagyis kipróbálni a Dukeminier féle változatot is.

    Viszont ebben nem 7, hanem 9 hang van, mert a Cooperhez és a BRMhez 2 alternatívát is készített. Viszont nem tudom eldönteni hogy melyiket használjam, mert a hozzájuk readme-ben megadott leírásai - nem meglepő módon - angol nyelvűek.

    Tehát Jani, megkérhetnélek arra hogy lefordítsd nekem ezt az alábbi szöveget? Amit a gógli segítségével kibogarásztam belőle az alapján még bőven a felét sem értem a bennük foglaltaknak


    COV.wav
    The Maserati v12 fitted into the Cooper had a distinctive mettalic wail. It was really a unique sound.
    There are several sound clips of this car which give me a very good idea of what it must sound like.
    I have come up with this sound which has a unique mettalic howl, fitting well with the unique character
    of the actual engine itself.

    Alternate COV.wav
    This one is similar to COV.wav, except it is a little sharper and a bit more mettalic. Some of the
    resonating wail is gone from the Cov.wav, but in its place is a better, more powerfull rip which
    I feel really does the Maserati V12 justice. There is some definite resemblance to the famous in-car
    recording of this car in the 1966 Belgium GP at SPA.


    BRM.wav
    It is hard to say what the H16 sounded like in real life, but from the very limited amount of
    recordings available, I have determined a few things about the sound. It was definetaly a lower pitched
    sound in realtion to many of the other 67 cars. Also, it had a rough, burly sound that was actually
    quite impressive. I wanted to create a deep grunt without making it sound at all like an American V8. The
    result is pretty good and also pretty realistic sounding. Wether or not it fits the real car is hard to
    determin, but nevertheless, it is a good sound which begs to be reved. I hope it fits the character
    of the awesome and unique H16 BRM.

    Alternate BRM.wav
    I am not as happy with this sound as the BRM.wav, but it is an overall good sound that offers a
    different approach to the H16 engine note.



    Előre is köszi!
    Utoljára módosította: convar; 2013. 10. 18. 12:26.



  6. #56
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    De mostmár úgy érzem megint itt az idő egy kis változtatásra Vagyis kipróbálni a Dukeminier féle változatot is.

    Viszont ebben nem 7, hanem 9 hang van, mert a Cooperhez és a BRMhez 2 alternatívát is készített. Viszont nem tudom eldönteni hogy melyiket használjam, mert a hozzájuk readme-ben megadott leírásai - nem meglepő módon - angol nyelvűek.

    Tehát Jani, megkérhetnélek arra hogy lefordítsd nekem ezt az alábbi szöveget? Amit a gógli segítségével kibogarásztam belőle az alapján még bőven a felét sem értem a bennük foglaltaknak


    COV.wav
    The Maserati v12 fitted into the Cooper had a distinctive mettalic wail. It was really a unique sound.
    There are several sound clips of this car which give me a very good idea of what it must sound like.
    I have come up with this sound which has a unique mettalic howl, fitting well with the unique character
    of the actual engine itself.

    Alternate COV.wav
    This one is similar to COV.wav, except it is a little sharper and a bit more mettalic. Some of the
    resonating wail is gone from the Cov.wav, but in its place is a better, more powerfull rip which
    I feel really does the Maserati V12 justice. There is some definite resemblance to the famous in-car
    recording of this car in the 1966 Belgium GP at SPA.


    BRM.wav
    It is hard to say what the H16 sounded like in real life, but from the very limited amount of
    recordings available, I have determined a few things about the sound. It was definetaly a lower pitched
    sound in realtion to many of the other 67 cars. Also, it had a rough, burly sound that was actually
    quite impressive. I wanted to create a deep grunt without making it sound at all like an American V8. The
    result is pretty good and also pretty realistic sounding. Wether or not it fits the real car is hard to
    determin, but nevertheless, it is a good sound which begs to be reved. I hope it fits the character
    of the awesome and unique H16 BRM.

    Alternate BRM.wav
    I am not as happy with this sound as the BRM.wav, but it is an overall good sound that offers a
    different approach to the H16 engine note.



    Előre is köszi!
    Nézd, én lefordíthatom, de legjobb talán mégis az lenne, ha kipróbálnád őket, és úgy döntenél
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #57
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd, én lefordíthatom, de legjobb talán mégis az lenne, ha kipróbálnád őket, és úgy döntenél
    Nem. Uis én nem a legjobb, legszebb hangokat akarom a játékba, magyarán nem azokat amelyek a legkedvesebbek lehetnek a fülemnek. Nem ez a szempont. Hanem azokat amelyek a legközelebb állhatnak a valósághoz. (Tudod, szimulátor, állandó vesszőparipám ) Innentől viszont, hogyha kiderül hogy a BRM hangja olyan volt mint egy repedt fazéknak akkor az én hangom is legyen olyan mint amilyen egy repedt fazéknak van.

    Ennek eldöntésében viszont nagy segítséget jelentene ha tudnám hogy pontosan mit írt, közölt a saját munkáiról, elkészültüknek körülményeiről a "szerző".

    Am a wav-okat term. már meghallgattam, úgyhogy egyébként olyan nagy meglepetések már nem érhetnek azt hiszem (állatiak amúgy, ha nem tetted még javaslom megint hogy hallgasd meg őket ).



  8. #58
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    COV.wav
    A Cooperbe épített Maserati V12-nek jellegzetes fémes zörejei voltak. Egy igazán egyedi hang volt. Van néhány hangminta erről az autórol, ezek egészen jó alapot adtak arra nézve, hogy mit is kellene hallanunk. Itt egy ilyen jellegzetes fémes hangot sikerült létrehoznom, amely jól illeszkedik a motor egyediségéhez.

    Alternate COV.wav
    Hasonló az előzőhöz, kivéve, hogy kissé élesebb és valamelyest még fémesebb hang. A rezgő zörejek némelyike a COV.wav-ból származik, de itt jobb és erőteljesebb, amely úgy gondolom, igazán visszadja az eredeti Maserati V12 hangot. Néhol határozottan a híres, 1966-os spái Belga GP-n felvett onboard hangokra hasonlít.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  9. #59
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Köszi! De akkor a két BRM hangról szólóról is kérhetném még uezt?



  10. #60
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569
    BRM.wav
    Nehéz megmondani, hogyan is szólt a H16-os a valóságban, de a rendelkezésre álló kevés felvételből sikerült megállapítanom néhány dolgot. A többi 67-es motorhoz képest határozottan mélyebben szólt. Emellett lenyűgözően nyers, öblös hangja volt. Mély, morgó hangot akartam létrehozni, amely azonban nem téveszthető össze egy tipikus amerikai V8-assal. Az eredmény meglehetősen jól sikerült, és kellően realisztikusan is hangzik. Nehéz megállapítani, hogy mennyire egyezik vagy nem egyezik az igazival, de az bizonyos, hogy jó hang lett, amely könyörög a fordulatszám növeléséért. Remélem, hogy illeszkedik az elképesztő és egyedülálló H16 BRM-hez.

    Alternate BRM.wav
    Nem vagyok annyire elégedett ezzel a változattal, de összességében jó lett, kissé másképpen próbálja utánozni a H16-os motor hangját.


    Kb.
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  11. #61
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850



    Amúgy az Alternate COV.wav-ot és a BRM-wav-ot választottam és hamarosan, legalábbis a Brabham új hangját hallhatom is munka közben. Elvégre Nürbi jön, oda meg jobb ha időben el kezd készülni az ember




  12. #62
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Életkor
    44
    Üzenetek
    2.850
    Az már bizonyos ezen onboard után hogy az általam most feltett Dukeminier hangpakknak a Lotus hangja van a legközelebb a valósághoz:





    Ez persze tudom hogy még nem jelent garanciát arra hogy a többi autóval kapcs. is hasonló a helyzet, de azért vmit csak elmond a srác munkájáról sztem
    Utoljára módosította: convar; 2013. 10. 21. 12:34.



Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •