Oldal: 5 / 18 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 101 - 125 (431 összesen)

Téma: GTR2 bajnokság lebonyolítás

  1. #101
    Dusa Tibor Regisztrált Dusa Tibor logója
    Csatlakozott
    2006. 05. 19.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    440

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Majd megnyugszol !!

  2. #102
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Dusa Tibor írta
    Majd megnyugszol !!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  3. #103
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Nem okoskodni és megbántani akarok ezzel senkit sem,de...

    Már többen is leírták,hogy a HGTRM3as kupa az eddigi legsikeresebb,hosszútávon talán a legtöbb résztvevővel lebonyolított bajnokság volt.Ezért azt nem értem,hogy egy már jól müködő,bevállt és bizonyított szabálykereten miért kell vagy kellene változtatni,ha jön a GTR2,ha nem.
    Kicsit azt érzem,hogy - de ne legyen igazam,cáfoljatok meg ha nem így van - kezdtek beleesni abba a csapdába amely a jobbnál is jobbat akar csinálni,de ezzel egy sokkal kevésbé szerencsés,ill sokkal több résztvevőnek nemtetsző és valamilyen szinten mindenkire negatívan ható kényszerítő szabályok felé haladtok(persze az észszerű változásoknak én sem vagyok ellenére)

    Illetve a további egyik kérdés még az,hogy mennyire tudjátok-akarjátok figyelembe venni a hozzászólók véleményeit,kéréseit,hozzászólásait.

    Egyébként Dusa Tibi sztem arrra gondolhatott,hogy mivel Ti már hosszú ideje,nagy tapasztalattal nyomjátok ezt az "ipart",ezért lehet hogy csak bizonyos kereteken belül,egy bizonyos elgondolás medrén belül próbáljátok kialakítani a jövőbeni határozókat,ezért kezd elveszni azon hozzászólások jogosultsága amelyek ezen keretekbe egyáltalán nem fér bele.Ergo minek ír,ha még esetleg teljesen más is a véleménye ha úgy sem tudjátok-akarjátok figyelembe venni ezen véleményt,és ezért ennek nem lesz semmilyen hatása.

    Azt gondolom hogy minden vélemény vélemény,még az ellenvélemény is.Mérlegeleni kell ezeket is részetekről.

    Persze,abban teljesen igazatok van,hogy nem lehet olyan szabályokat létrehotni amelyek mindenkinek megfelelnek,de véleményem szerint erre kell-kellene hogy törekedjetek,mert ettől lesz-lehet jó,sikeres egy bajnokság sok résztvevővel...

    De azért nem lennék a helyetekben,biztos nagyon nehéz igazán jót dönteni
    Kunszabó Sándor

  4. #104
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg sancyy írta
    Nem okoskodni és megbántani akarok ezzel senkit sem,de...

    Már többen is leírták,hogy a HGTRM3as kupa az eddigi legsikeresebb,hosszútávon talán a legtöbb résztvevővel lebonyolított bajnokság volt.Ezért azt nem értem,hogy egy már jól müködő,bevállt és bizonyított szabálykereten miért kell vagy kellene változtatni,ha jön a GTR2,ha nem.
    Nem értem, mire gondolsz? A GTR2 bajnokság gyakorlatilag a HGTRM3-on alapulna, ugyanaz az autó rendszer, a versenytáv, lenne GT és NGT kupa is. A plusz a prequal és a licenszpont rendszer lenne.
    Mire gondolsz, miben térünk el? Lehet hogy igazad van és tényleg összeesett az agyam és csak bizonyos medren belül fog

    DT: kb. az első online futama (Monza GT) után osztotta az észt, hogy mit hogy kéne (ki hogy lépjen be a szerverre), aztán miután megmondták hogy hol a FAQ ahol orvosolhatja saját problémáját, már "elnézést kért hogy megszólalt" (már akkor is megsértődött, hehe), ezt meg azért sokan nehezen tűrik.... Körültekintést nélkülözve lebasz mindenkit, aztán elnézést kér a saját hülyeségéért, és megnyugszik... Ilyen a Tibi Ezért kértem tőle, számoljon inkább 10-ig mielőtt leír valamit (vagy nézzen utána).

    Egyébként hozzáteszem Dusa Tibinek volt 7 gondolata amiből 1-el nem értettem egyet, ha erre az a válasza hogy miért nem zároljuk a témát, akkor ne írjon. Bár a maradék 6 ötlet még attól jó volt.

    Nem azért ismertettük az elképzeléseket, hogy azon veszekedni lehessen,hanem a pozitív ötleteket vártuk.
    Hozzáteszem: az nem pozitív ötlet, hogy "ÉN ÚGY AKAROM HOGY...."
    sőt, az sem pozitív hogy "HA NEM ÚGY LESZ AKKOR NEM INDULOK", és sorolhatnám.
    De azért nem lennék a helyetekben,biztos nagyon nehéz igazán jót dönteni
    Látod, látod, pedig lenne szükségünk segítségre higgyjétek el...

    Kérem az összes többi hozzászólás a GTR2 bajnokság lebonyolításával foglalkozzon, kérdéseket várunk és pozitív ötleteket.

  5. #105
    Borsos Miklos Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 01. 21.
    Üzenetek
    229

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Dusa Tibor írta
    Hát ehez nincs is mit hozzátenni, ilyen vagyok.

    Osztom az észt, lebaszok mindenkit, stb......

    Grat Feri !!!

    Nem akarsz máris pofánverni ????
    Vagy kizárni a Forumból ????
    Vagy esetleg elzavarni innen ????
    napról napra mélyebb gondolatok kavarognak benned...

  6. #106
    Dusa Tibor Regisztrált Dusa Tibor logója
    Csatlakozott
    2006. 05. 19.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    440

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Gondolom ezt is elolvastad Mike !!!

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Kérem az összes többi hozzászólás a GTR2 bajnokság lebonyolításával foglalkozzon, kérdéseket várunk és pozitív ötleteket.

    Nem folytatom ezt az értelmetlen vitát.
    #94 hozzászólásommal én már lezártam ezt az ügyet. Nem tom Feri miért viszed további, én egy rossz szóval sem bántottalak téged, és nem is foglak.
    Sajnálom ha így ismertél meg, hogy mindenkit lebaszok, és hogy osztom az észt.
    Végülis tényleg csak 1 pontban nem értettünk egyett, és ez nem is ér ennyi vitát.

    Akkor megint beírom azt a #94 hozzászólásomat.

    Igazad van Feri !

    Maradjunk annyiban ha ez a szabály marad, akkor megvárom a GTR2-őt, és utánna majd eldöntöm hogy nevezek-e vagy nem.

    Nem vagyok ideges, sőőőtttt !!!

    Ez egy forum, ahol erről a dologról "beszélünk" !! Leírtam a véleményem, és ennyi.

    TEGYE MINDENKI EZT !
    ÍRJA LE A VÉLEMÉNYÉT, ÖTLETÉT ÉS NE A MÁSIK VÉLEMÉNYÉT VITASSA MERT AZT TISZTELETBEN KELL TARTANI !!!
    Utoljára módosította: Dusa Tibor; 2006. 08. 08. 08:09.

  7. #107
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Dusa Tibor írta
    Gondolom ezt is elolvastad Mike !!!




    Nem folytatom ezt az értelmetlen vitát.
    #94 hozzászólásommal én már lezártam ezt az ügyet. Nem tom Feri miért viszed további, én egy rossz szóval sem bántottalak téged, és nem is foglak.
    Sajnálom ha így ismertél meg, hogy mindenkit lebaszok, és hogy osztom az észt.
    Végülis tényleg csak 1 pontban nem értettünk egyett, és ez nem is ér ennyi vitát.

    Akkor megint beírom azt a #94 hozzászólásomat.

    Igazad van Feri !

    Maradjunk annyiban ha ez a szabály marad, akkor megvárom a GTR2-őt, és utánna majd eldöntöm hogy nevezek-e vagy nem.

    Nem vagyok ideges, sőőőtttt !!!

    Ez egy forum, ahol erről a dologról "beszélünk" !! Leírtam a véleményem, és ennyi.

    TEGYE MINDENKI EZT !
    ÍRJA LE A VÉLEMÉNYÉT, ÖTLETÉT ÉS NE A MÁSIK VÉLEMÉNYÉT VITASSA MERT AZT TISZTELETBEN KELL TARTANI !!!
    Szerintem az teljesen normális dolog,hogy az ember megvárja a GTR 2 megjelenését,és ha mindent tud rola,mérlegel hogy megéri-e indulni,vagy sem.
    Lehet,hogy a szim sem fog tetszeni....akkor meg minek indulni is?
    Minden kiderül.
    Figyeld meg,indulni fogsz.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  8. #108
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    [quote=Pál Ferenc]Nem értem, mire gondolsz? A GTR2 bajnokság gyakorlatilag a HGTRM3-on alapulna, ugyanaz az autó rendszer, a versenytáv, lenne GT és NGT kupa is. A plusz a prequal és a licenszpont rendszer lenne.
    Mire gondolsz, miben térünk el? Lehet hogy igazad van és tényleg összeesett az agyam és csak bizonyos medren belül fog


    Ha ez tényleg így van ahogy leírtad akkor én kérek elnézést,mert biztos elvesztem valahol a szabályrészletekben és félreértettem dolgokat.A prequalal és a licenszpontrendszerrel pedig semmi bajom.
    Ha valóban a HGTRM3 lesz a GTR2 alapja megspékelve a prequalal és licenszrendszerrel ,nem hiszem hogy nagy probléma lehet

    Egyébként mikor derülhet ki időben a véglelges szabályzat?Már a tesztversenyek elött elhatározzátok majd(gondolom Nektek hamarabb meglesz a játék mint közölünk bárkinek),vagy a tesztfutamok után fog kialalkulni a végső verzió?
    Kunszabó Sándor

  9. #109
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    A játék nemzetközi megjelenése szeptember vége, október eleje, ez előtt senkinek nem lesz meg.Ettől az időponttól pedig bárki számára elérhető.

    Valószínüleg Ausztriában jelenik meg először, ezért egyfajta GTR turizmus is felüti a fejét, amiből igyekszünk majd nem kihagyni senkit.

  10. #110
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg sancyy írta
    Egyébként mikor derülhet ki időben a véglelges szabályzat?Már a tesztversenyek elött elhatározzátok majd(gondolom Nektek hamarabb meglesz a játék mint közölünk bárkinek),vagy a tesztfutamok után fog kialalkulni a végső verzió?
    Valószínűleg a teszt futamok után, hiszen a teszt futamoknak az a célja, hogy meglepetéseket okozzanak, amiből tanulhatunk

  11. #111
    Szekeres Zoltán Regisztrált Szekeres Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 09. 23.
    Város
    Budapest
    Életkor
    43
    Üzenetek
    275

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Íme egy link http://www.sim-challenge.com/gtr2hof/ és akkor mindenki be tudja magát lőni hogy mennyire is megy neki ez a dolog /vagy nem megy/
    én úgy a 27-36-os tartományban vagyok

  12. #112
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Életkor
    45
    Üzenetek
    485

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Szekeres Zoltán írta
    Íme egy link http://www.sim-challenge.com/gtr2hof/ és akkor mindenki be tudja magát lőni hogy mennyire is megy neki ez a dolog /vagy nem megy/
    én úgy a 27-36-os tartományban vagyok
    ha a "best" időt nézzük akkor asszem 28dik lennék, ha a "versenytempót" akkor 30-35 között. vért izzadva sem tudok 1.37nél jobb kört futni, de a '38asok akár több körön keresztül is mennek

  13. #113
    Balikó Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Üzenetek
    271

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Sziasztok!

    Mivel már régen nem ugrott senki a másik torkának, leírom én is, amit gondolok, legyen kit széttépni. J


    Autóválasztás

    Aki ismer, tudja, hogy én a szabad autóválasztást preferálom. Minden más megoldásról azt gondolom, hogy valaki(k)nek kényszer, ráadásul bonyolítja a mi (versenyigazgatóság/versenybíróság) dolgunkat is.
    …de most komolyan: Azon kívül, hogy a screenshot nem lesz olyan szép színes, milyen észérv szól a szabad autóválasztás ellen?
    Azt mondjátok, márkakupa lesz? És az kit zavar? Akit igen, az induljon más autóval, máris változatosabb lesz a mezőny! J
    Azt mondjátok, szeretnénk, hogy Gipsz Jakab megtanuljon vezetni minden autót? …én nem akarom! Sokkal jobban örülök, ha egyet megtanul biztonságosan vezetni, azt, amiben a legjobban érzi magát! Neki és nekünk is jobb.
    Azt mondjátok, Ti akartok kipróbálni minden autót? Rendben, tegyétek! De ha én nem kötelezhetlek arra, hogy végig egy autóval menj, Te miért akarsz engem arra kényszeríteni, hogy minden futamon mással induljak? Nem egyszerűbb az egyszerűbb megoldás? Akik hétről hétre porrá vernek minket, azok úgyis ezt teszik, talicskával is. Nekem meg mindegy, hogy 3, vagy 6 mp-et kapok a Speedbugos Piskitől...
    Ha én Listerrel, Corvette-el, vagy MC12-vel akarok végig menni, akkor miért ne tegyem? Miért ne mehetne azzal a többi ötven versenyző is, amivel akar? Cserélgessen, vagy menjen végig ugyanazzal, csak érezze jól magát! Nem ezért jövünk össze esténként?
    Szavazzunk róla…?

    Hány bajnokság legyen?


    Szvsz egy éles bajnokságot kell indítani. Minden egyéb sorozat (Kezdők kupája, nGT, BMW, BKV, Középhaladó Kupa, Negyvenkettesnélnagyobblábúak Kupája, stb.) csak a „nagy” HGTRM-től vonja el a létszámot…ezt pedig senki sem akarja, remélem. A közös érdekeket is nézzük már egyszer!
    O.K., tudom, van, akinek kevés az, hogy csak minden második hétvégén van verseny. Nem is azt mondom, ne legyen más. De a felmerülő igényeknek megfelelően a közbülső hétvégéken (vagy bármely napon) nyugodtan szervezhetünk egy-egy futamot. Lehet az nGT, M3, Közös futam, Tolatóverseny, mittudomén, bármi, amit sokan szeretnétek. Egy ilyen megszervezése nem vesz több időt igénybe pár napnál, sőt tulajdonképpen csak elhatározás kérdése. A hangsúly azon van, hogy ne hozzunk létre olyan sorozatot, ami elveszi az indulókat attól, amiről a liga tulajdonképpen szól. Ráadásul ezek a plusz sorozatok nagy eséllyel unalomba fulladnak, ellaposodnak, ha kötelezően sorozatként kezeljük őket.

    Szóval, ha van egy „nagy” bajnokság, abban nyugodtan mehet GT és nGT, ezt a teszteken mindannyian láttuk. Nagyon korrektül ment (majdnem) minden…azt mindenesetre megállapíthatjuk, hogy nem volt kiugróan több gond a vegyes mezőnyben, mint egy tisztán GT mezőnyben szokott lenni. Szerintem több gondot okoztak a gyakorlatlan/figyelmetlen GT-s pilóták, mint azok, akik nGT-vel indultak. Az különösen érdekes lehet(ne), amikor nGT-s autók indulnak az „A” futamban és GT-sek csúsznak át (csúszunk át J )a „B”-be!
    Szavazzunk róla?...


    Futamtáv


    50, vagy 66%? Szerintem az, aki másfél órát le tudott nyomni, már lenyom kettőt is…főleg úgy, hogy a megnövelt futamtáv miatt eltűnik az a fajta monotonitás, miszerint a futam felénél mindenki kirohan a boxba, beáll a mezőny és dögunalom a végéig…végre beléphetne a taktika is, ami szerintem fontos eleme a versenyzésnek (ex NASCAR-osok előnyben J )és eddig hiányzott. Jó, mondjuk másik lehetőségnek ott az 50%+kötelező két kiállás, de akkor valószínűleg az lenne, hogy a futamtávot három részre osztva, most kétszer menne ki mindenki egyszerre. 66%-nál már egy, kettő, esetleg három kiállás is kifizetődő lehet!
    Szavazzunk róla?...


    (Feri, szerintem konstruktív voltam! )


    Maradt még valami a végére:

    A vitaindító hozzászólás a Versenyigazgatóság közösen kialakított álláspontját tükrözte. Ennek összeállításában én is részt vettem, azzal egyetértettem. Mindazonáltal az elmúlt évek versenyzői/versenybírói tapasztalata, valamint az itt megjelenő vélemények megerősítettek abban, hogy sok dolgot rosszul láttam. A fenti hozzászólásomban saját magamnak is tükröt tartottam, az irónia nem csekély részben önirónia, hiszen saját véleményemet (is) felülbíráltam. Mégis úgy gondolom, hogy jobb belátni, ha tévedtem, mint védeni egy meggyőződésem szerint hibás álláspontot. Természetesen a továbbiakban feltétel nélkül elfogadom a Versenyigazgatóság és a Versenybíróság illetékességét és döntéseit valamennyi, a Ligát érintő kérdésben, azonban a továbbiakban egyik testület munkájában sem kívánok részt venni.
    További jó versenyzést mindannyiunknak!
    Utoljára módosította: Balikó Attila; 2006. 08. 09. 19:37.
    Balikó Attila

  14. #114
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Ezt aztán a frappáns válasz.
    Sok jó gondolat van benne.

  15. #115
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Balikó Attila írta
    Maradt még valami a végére:

    Természetesen a továbbiakban feltétel nélkül elfogadom a Versenyigazgatóság és a Versenybíróság illetékességét és döntéseit valamennyi, a Ligát érintő kérdésben, azonban a továbbiakban egyik testület munkájában sem kívánok részt venni.
    További jó versenyzést mindannyiunknak!

    Remélem ezt meggondolod, szerintem aki ilyen jól látja a dolgokat és jó, konstruktív javaslatai vannak, annak ott a helye a Versenyigazgatóságban!

  16. #116
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Életkor
    45
    Üzenetek
    485

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    még bazi nagy kérdőjel az indulásom, de azért belekotnyeleskedem ...100%-osan egyetértek Attila szemléletével !!!!!!

  17. #117
    Kiss2 Attila Regisztrált Cyber logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 10.
    Város
    Kistelek
    Életkor
    48
    Üzenetek
    203

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Észrevettétek hogy az utóbbi időben egyre több vita van a forumon??!!
    Szerintem ezt nem kéne!
    Elvégre emberek vagyunk!Vagy nem?!
    Kiss Attila
    Total Slick Racing

  18. #118
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a GTR2-ben javítva lesz-e az előre beállított boxkiállás bug. Ha jól emlékszem akármennyi benyát állítottunk a 2. ,3.... kiállásnál, akkor is az 1. kiálláshoz beállított értéket tankolta.
    Babinszki Gábor

  19. #119
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Elmentem 8 napra nyaralni és látom megint felkorbácsolódtak az indulatok!
    A dolog viszont nem erről szól. A Topic azért lett elindítva hogy ötleteket nyerjünk ahhoz hogy a versenyigazgatóság amikor eldönti milyen módon írja ki a bajnokságot akkor megpróbáljon minden aspektust figyelembe venni. Lehet hogy nem változik semmi, lehet hogy mégis változik valami. Mi is sokszor átrágjuk, megvitatjuk a dolgokat és nem feltétlenül értünk mindenben mindig egyet. De az hogy leírjátok a véleményeteket mindig segít valamilyen irányban elmozdulni. Viszont valóban nem arról szól a dolog, hogy leírja mindenki, hogy "én ezt akarom", a másik meg az hogy "én meg azt akarom". Olyan versenyszabályzat sosem lesz amely mindenki számára megfelel! Minden rendszernek megvannak a maga pro és kontra érvei. Természetesen mindenki szabadon leírhatja a gondolatait, azzal semmi gond nincs, de azzal hogy leírja nem jelenti azt, hogy az alkalmazásra is kerül. Tipikus dolog hogy a már haladó szinten levő pilóták másképp látják a dolgokat mint a kezdők. Egyébként higgyétek el rengeteg energiát, időt, és bizonyos szempontból pénzt (pld hosszas telefonbeszélgetések) igényel a bajnokságok szervezése és lebonyolítása. Lehet hogy ez néha nem látszik, de a cél az hogy mindenki egyenlő feltételek mellet versenyezhessen és minél jobb futamok részesévé válhasson. Azt se felejtsük el, hogy azért már jónéhány éves tapasztalatunk van autószimulátor bajnokságok szervezésében és lebonyolításában.
    Az elsőszámú cél a HGTRM berkeiben zajló bajnokságoknál, hogy azok minden szempontból minél professzionálisabbak legyenek! Ez azt jelenti hogy a bajnokságban résztvevő pilóták minél magasabb versenyzői tudással rendelkezzenek, hogy minél magasabb szintű futamok kerülhessenek lebonyolításra. És ez egyértelműen nem azt jelenti hogy könnyebbé tesszük a versenyszabályzatot. Természetesen a kezdők beilleszkedését is megpróbáljuk minél könnyebbé tenni, hiszen mindenkinek kezdenie kell valahol, de cél az hogy ne lefelé mozdítsuk a nehézségi szintet, hanem megpróbáljuk őket minél hamarabb felzárkóztatni a haladó pilótákhoz. Az is ugye mindenki számára nyilvánvaló, hogy egy szimulátor vezetésének megtanulása nem egy 5 perces dolog, így mindenkiről aki belép hozzánk eleve feltételezzük az elhivatottságot.

    Ami a GTR2 bajnokság lebonyolítását illeti a héten összeül a versenyigazgatóság és eldöntjük, hogy irunk-e ki szavazást valamilyen kérdésben, és hogy fog kinézni a gerince a bajnokság(ok)nak. Az egyetlen kérdés amelyet valószínűleg nyitva fogunk hagyni, és csak a tesztfutamok után fog eldöntésre kerülni az az autóválasztás, hiszen igazából akkor lehet pontosabb képet kapni hogy melyik autó mire képes, és kinek melyik jobban vagy kevésbé szimpatikus, ha már magunk is kipróbáltuk őket. Lehet hogy olyan dolgokról vitatkozunk amelyek a végleges szim kipróbálása után egyszerűen értelmetlenné válnak.

    Végezetül szeretném megköszönni a hozzászólóknak, hogy megosztották velünk gondolataikat.

    Még egy dolog: Tervezzük egy time-trial + Motec adatbázis létrehozását.
    Egy része a kezdőknek fog szólni. Minden pályán minden autóval egy bizonyos időtől lefelé nagyjából fél mp-es különbséggel lesznek körök feltéve. Mondjuk érkezik egy kezdő aki Barcelonán Lamboval 1:47-et tud, és az adatbáziban ott lesznek körök 1.46-tól kb. fél másodperces lépésekkel 1:39-ig. Először be tudja tenni az 1:46-os Lambo kört, aztán ha javul szépen tud fél-egy másodpeccel lejjebb lépni, és így tovább. A Motecben meg tudja nézni a különböző paramétereket, a használt setupot (bár valószínűleg ezek a körök alap gyors setuposak lesznek), stb.
    A másikrész már a haladó pilótáknak szól majd, ide mindenki feltöltheti majd saját adott pályán adott autóval futott time-trial köreit a hozzá tartozó MoTeC fájlt.

    A részletes HGTRM setup guide megírását a napokban kezdem, Wéber Gabi fogja lektorálni, és a GTR2 megjelenéséig mindenképpen kész lesz.
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 08. 15. 14:27.

  20. #120
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Én elösször szeretném megköszönni a versenyigazgatóságnak a sok-sok fáradságos munkát, amivel arral törekszenek, hogy valami jó dolog részesei lehessünk!

    Az én véleményem a következő:

    Szinte mindenben egyetértek Balikó Atival, kivéve az 1 éles bajnokságban!
    Szerintem jobb lenne ha külön éles NGT és GT futam lenne, mert igy több éles versenyen edzőthetnének a kezdők, és talán többen is lennének egy éles futamon mint egy fun futamon! Meg szerintem gyakorlásnak sem rossz dolog, mert sokat segíthet a GT-s futamon egy kezdőnek is és a középosztálynak is, hogy kitapasztalhatja nagyjából, hogy mire ügyeljen jobban az erősebb gépekkel egy adott pályán!
    A másik ok pedig az lenne, hogy ha lesz A és B liga akkor esetleg ha feljutna 1-2 Ngt-s az A ligába akkor ök mit csinálnának szerintetek a versenyen? Szerintem szétunnák az agyukat, mert az A ligás GT-el nem tudnák tartani a lépést ha meggebednek akkor sem! Szóval szerintem külön lenne a jobb!
    Ja arra lennék kiváncsi, hogy beszélünk itt A meg B ligáról, de a ha lesz 2 liga amibe a pre alapján lehet bejutni akkor azok hogy kerülnének lebonyolitásra? Ezt ugy értem, hogy a szerver tud két külön futamot inditani egy időben vagy akkor azok más időben lennének vagy hogy?
    A kreditrendszer is jó csak igy első ránézésre kicsit szigorú!

    Az autóválasztáshoz csak annyit, hogy ha nem akartok "márkakupát" akkor lehetne ugy csinálni, hogy mivel ha 3 fős csapatok lennének akkor meg lehetne ugy oldani, hogy csapaton belül nem lehetne adott futamon azonos autoval menni! Igy rá lenne kényszeritve a csapat a taktikázásra, hogy kinek melyik kocsi fekszik jobban az adott pályán! És igy nem lenne márkakupa! Mint ahogy D Tibi írta!
    Esetleg lehetne azzal bonyolitani, hogy a következö pályán nem mehetnél azzal a kocsival amivel az előző pályán!


    Remélem tudtam valami használható ötletet adni!
    Véleményeket várok!
    Utoljára módosította: Tomcy; 2006. 08. 16. 00:27.

  21. #121
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    [SIZE=2]
    Szinte mindenben egyetértek Balikó Atival, kivéve az 1 éles bajnokságban!
    Szerintem jobb lenne ha külön éles NGT és GT futam lenne, mert igy több éles versenyen edzőthetnének a kezdők, és talán többen is lennének egy éles futamon mint egy fun futamon! Meg szerintem gyakorlásnak sem rossz dolog, mert sokat segíthet a GT-s futamon egy kezdőnek is és a középosztálynak is, hogy kitapasztalhatja nagyjából, hogy mire ügyeljen jobban az erősebb gépekkel egy adott pályán!
    A másik ok pedig az lenne, hogy ha lesz A és B liga akkor esetleg ha feljutna 1-2 Ngt-s az A ligába akkor ök mit csinálnának szerintetek a versenyen? Szerintem szétunnák az agyukat, mert az A ligás GT-el nem tudnák tartani a lépést ha meggebednek akkor sem! Szóval szerintem külön lenne a jobb!
    Ja arra lennék kiváncsi, hogy beszélünk itt A meg B ligáról, de a ha lesz 2 liga amibe a pre alapján lehet bejutni akkor azok hogy kerülnének lebonyolitásra? Ezt ugy értem, hogy a szerver tud két külön futamot inditani egy időben vagy akkor azok más időben lennének vagy hogy?
    Azt hiszem -bár ugyan már többször leírtuk- még egyszer tisztáznunk kell a kérdést mert úgy tűnik van akinek még nem világos:
    Nem lesz A-liga és B-liga! Azaz ha mondjuk lesz külön NGT és GT bajnokság, nem lesz a GT bajnokságon belül két liga/bajnokság (A és B), és nem lesz az NGT bajnokságon belül két liga/bajnokság (A és B). Lesz 1 GT bajnokság és 1 NGT bajnokság! És egy adott bajnokság (mondjuk GT) adott futama -ha többen leszünk mint 28-an- két futamon, A-futamon és B-futamon kerül lebonyolításra. Tehát nem A-liga és B-liga lesz hanem A-futam és B-futam, és a kettő nem ugyanaz! Azt hogy melyik futamra ki kerül be azt a prekvalifikáción elért időeredmény határozza meg. Ha mondjuk van negyven pilóta, és van egy negyven pilótára, kidolgozott pontrendszer, ami azt jelenti, hogy az első 40 pilóta kap pontot, akkor az első 20 a prekval eredményei alapján megy az A-futamon és a második 20 a B-futamon. De ez még mindig adott bajnokság egy adott futama, csak két részben kerül lebonyolításra! Ha mindkét futamon minden pilóta eredménye értékelhető (azaz teljesíti a 70%-ot) akkor az A-futam első helyezettje lesz a futamgyőztes (és kapja meg az első helyért járó pontokat) és a B-futam első helyezettje lesz a 21. (és kapja meg a 21. helyért járó pontokat), mert az már prekvalifikáción eldől a fent említett feltételek esetén, hogy ha valaki B-futamba kerül adott futam összeredményét tekintve 21.-nél jobb már nem lehet. És ha ez az első futam volt, a ponttáblázatban mindenki elfoglalja helyét 1-től 40.-ig az őt megillető pontok alapján.
    A rendszer magában foglaja azt is, hogy a prekvalifikációs eredménytől függöen lesz olyan pilóta aki egyik pályán A-futamba fog versenyezni, míg egy másik pályan, meg B-futamba a bajnokság során, attól függően (ismét csak a fent említett feltételek esetén) hogy az első 20-ba vagy a második húszba prekvalifikálja magát. De adott futamon mindig annyi pontot vihet haza amennyit A-futam és B-futam összeredménye alapján elér. Ezért lesz olyan pontrendszer, amely az első 40 pilótát jutalmazza, hogy a B-futam hátsó soraiban is legyen miért küzdeni, a versenyzés élvezete mellett.

    Ami a két futam egyidőben történő lebonyolítását illeti, igen lehetséges, mivel non-directX-es dedi szervert fogunk használni amelyből egyszerre akár 3-4 is futhat.

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    [SIZE=2]A kreditrendszer is jó csak igy első ránézésre kicsit szigorú!
    Csak a szokásos (és 6 éve jól bevált) szigorúságunkat hozzuk.

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    [SIZE=2]Az autóválasztáshoz csak annyit, hogy ha nem akartok "márkakupát" akkor lehetne ugy csinálni, hogy mivel ha 3 fős csapatok lennének akkor meg lehetne ugy oldani, hogy csapaton belül nem lehetne adott futamon azonos autoval menni! Igy rá lenne kényszeritve a csapat a taktikázásra, hogy kinek melyik kocsi fekszik jobban az adott pályán! És igy nem lenne márkakupa! Mint ahogy D Tibi írta!
    Esetleg lehetne azzal bonyolitani, hogy a következö pályán nem mehetnél azzal a kocsival amivel az előző pályán!
    Ez sajnos csak a csapatbajnokság szempontjából lenne érdekes, viszont az egyéni bajnokság érdekeit sérteni. Mi alapján döntse el a csapat ki melyik autóval megy? Ez csak problémákhoz, ellentétekhez vezet.

  22. #122
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    A másik ok pedig az lenne, hogy ha lesz A és B liga akkor esetleg ha feljutna 1-2 Ngt-s az A ligába akkor ök mit csinálnának szerintetek a versenyen? Szerintem szétunnák az agyukat, mert az A ligás GT-el nem tudnák tartani a lépést ha meggebednek akkor sem! Szóval szerintem külön lenne a jobb!
    Szerintem egy ilyen -Attila áltol vázolt rendszer esetén- ha valaki NGT-s autóval A-futamba kvalifikálja magát, az már komoly szinten van. Az egy másik kérdés, hogy ha NGT-sként csak egy-két ember kerülne be A-futamra, mennyire élvezné a dolgot. Szerintem annyira nem.
    Én egyébként azért vagyok a két bajnokság mellett (GT és NGT külön) mert ha Attila által vázolt rendszert használnánk akkor el kéne döntenem hogy GT-vel vagy NGT-vel versenyzek, én pedig szeretnék menni mindkét kategóriával.

  23. #123
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem egy ilyen -Attila áltol vázolt rendszer esetén- ha valaki NGT-s autóval A-futamba kvalifikálja magát, az már komoly szinten van. Az egy másik kérdés, hogy ha NGT-sként csak egy-két ember kerülne be A-futamra, mennyire élvezné a dolgot. Szerintem annyira nem.
    Én egyébként azért vagyok a két bajnokság mellett (GT és NGT külön) mert ha Attila által vázolt rendszert használnánk akkor el kéne döntenem hogy GT-vel vagy NGT-vel versenyzek, én pedig szeretnék menni mindkét kategóriával.
    Igen ebben egyetértünk!

    Bocsánatot kérek én irtam rosszu vagyis félre érthetően amit szerttem volna!
    Nem liga hanem futam lett volna a helyes szó!
    Igen szóval értem amit leírtál és elötte is értettem csak rossz volt a szóhasználat!
    Igen amugy arra voltam kiváncsi, hogy a 2 futamot A-t és B-t tudja e a szerver egyszerre nyomni?! De amint irtad igen!
    Azt meg hogy csapaton bellül milyen konfligtusokat okozna a dolog azt nem tudom, de szerintem kevesebbet mint ha minden pályán más kocsival kellene menni! Mert igy van esélye a csapatnak az általuk leginkább kedvelt 3-4 autó között válogatni és elég lenne nekik csak annyit megtanulni, minthogy mindig egy újat kelljen!
    Plusz azért irtam, hogy csapaton bellül aki mondjuk a futamon lamborral ment az nem mehet vele a következö versenyen csak az utánnalévőn!
    Nos szerintem vagyunk annyira inteligensek, legalább is feltételezem mindenkiről és becsüljük és tiszteletben tarjuk egymást, hogy csapaton bellül nem okozna ez a dolog konfligtust, plusz adna még egy csavart az egésznek!
    Szerintem nem rossz ötlet, de ezt nem az én dolgom eldönteni!

  24. #124
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsánatot kérek én irtam rosszu vagyis félre érthetően amit szerttem volna!
    Nem liga hanem futam lett volna a helyes szó!
    Igen szóval értem amit leírtál és elötte is értettem csak rossz volt a szóhasználat!
    OK

  25. #125
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Exclamation Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Hogy esetleg nehogy valaki a szerverpénz befizetése után érezze úgy, hogy nem felel meg igényeinek a bajnokság kiírása, versenyigazgatósági megbeszélés után, a most már valamilyen szinten tesztelt GTR2 végleges verzió tulajdonságainak figyelembevételével, a váza a következő lesz a GTR2 bajnokságoknak:

    Októberben, az új pályákon teszt-futamokat csinálnuk, minden vasárnap.

    Az éles bajnokságok November elején indulnak majd, minden valószínűség szerint. Minden bajnokságban tartjuk magunkat a szokásos dolgokhoz: kötelező cockpit nézet, és a segítségek közül csak az automata kuplung engedélyezett.
    Három bajnokság lesz: Kezdő, NGT és GT. Mindhárom bajnokság 12 futamból fog állni.

    A Kezdő Bajnokságban csak azok indulhatnak, akik a 2006-os Nyári kupán kezdtek el versenyezni, vagy utána érkeznek/tek a ligába. Az időjárás számukra fix lesz, lesznek fix száraz és fix esős (kb 1/4 arányban) futamok. A futamtáv 1 órás lesz. Főleg GT, NGT, G2, G3-as futamok lesznek, adott kategórián belül szabad autóválasztással, és lesz majd néhány fix autós futam is (adott futamon, adott autó). A pontos arányok a GTR2 összes autótipusának letesztelése után lesznek eldöntve. A futamok minden második pénteken lesznek.

    Az NGT és GT bajnoksággal kapcsolatban a legfőbb kérdés az autóválasztás volt. A GTR2-vel a tapasztalat egyértelműen azt mutatja, hogy mindegyik autó uralható és jól vezethető, komoly gumikopással is, annak ellenére hogy az autók karakterisztikája más és más, nem okoz gondot ha egyikből át kell ülni a másikba.

    NGT bajnokság: 6 vagy 8 NGT futam lesz, az autókat majd váltogatni kell, de mindenki maga dönti el melyik autóval áll rajthoz adott futamon abból amiből gazdálkodhat. 4-6 fix autós futam lesz, G2, G3-as kategóriából (BMW M3 legalább kettő lesz). A pontos arányok a GTR2 összes NGT, G2, G3 autótipusának letesztelése után lesznek eldöntve, lehet hogy lesz olyan fix autós futam is ahol 2-3 hasonló teljesítményű autó közül lehet majd választani. Az időjárás változó lesz.

    GT Bajnokság: 8 GT futam lesz és 4 BMW M3 futam. A GT futamokon a 8 általunk GT kategóriába sorolt autóból (hivatalos GT autók + Chevrolet Corvette) mindegyikkel egyszer rajthoz kell állni, de mindenki maga dönti el melyik futamon milyen autóval indul. Az időjárás változó lesz.

    A futamok különböző időpontban fognak kezdődni a pályákon, lesznek nappali futamok, lesz amikor sötétben indul az időmérő edzés és világosban fejezzük be a futamot, lesz amikor világosban indul az időmérő edzés és sötétben fejezzük be a futamot, és lesz éjszakai futam is.

    Hogy az NGT és GT bajnokságban 1.5 vagy 2 órás futamtávot fussunk-e azt majd szavazással fogjuk eldönteni. A GT bajnokságban a Spa futam a tradicióknak megfelelően 3 órás lesz, dupla pontozással.

    Természetesen a kezdő pilóták nemcsak a kezdő bajnokságban indulhatnak, hanem az NGT és GT Bajnokságban is, Viszont a haladó pilóták nem indulhatnak a Kezdő Bajnokságban. A pontrendszer kialakítása úgy fog megtörténni, hogy ha számolhatunk majd fix 40 körüli létszámmal, akkor az első 40 pilóta fog pontot kapni. Az hogy ki állhat majd A-futamban rajthoz, és ki állhat majd B-futamban rajthoz a prekvalifikáció dönti el. Aki a prekvalifikáció legjobb idejéhez képest nincs 107%-on belül, nem indulhat csak a B-futamban.

    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 09. 17. 22:35.

Oldal: 5 / 18 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 8 9 15 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •