Oldal: 3 / 18 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 51 - 75 (431 összesen)

Téma: GTR2 bajnokság lebonyolítás

  1. #51
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg AmPet írta
    2: a futamgyőztes automatikusan elindulhat a következő nagykategóriás versenyen, mint jutalom.
    GT-ben mindenki indulhat a prequal-nak megfelelően. Függetlenül hogy kezdő, prequal időt kell menni, és az alapján lesz besorolva.

  2. #52
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Igen, igaz, de mégis csak hülyén néz ki hogy a kezdő bajnokság első helyezettje Piski Tamás, a második meg Abay László
    Dehogy is!
    Én tennék róla, h ne így legyen!

  3. #53
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Elolvastam az NGT-s futamokat pártoló véleményeket...
    Nekem az jött le, hogy gyakorlatilag azért szeretnétek NGT-ben indulni mert az könnyebb mint a GT, az autók könnyebben kezelhetőek, stb., illetve hogy minden héten legyen futam.
    Az autók kezelhetőségét meg is tudom értem, GTR1-ben.

    Viszont mindenki próbálja ki a GTR2 demót, és mondja meg, nehéz kezelni azt a Lambo-t??? Az autó kezelésben nincs akkora különbség GT-NGT között GTR2-ben mint amennyi GTR1-ben volt. Az autók jóval könnyebben kezelhetőek GTR2-ben.

    A funrace-eket pedig a kezdőknek gondoltam, viszont értem hogy szeretnétek ha minden hétvégén lehetne éles futam.

    Ugyanakkor szeretném valahogy védeni a kezdő, frissen csatlakozó pilótákat és lehetőséget biztosítani számukra hogy tanuljanak és beleszokjanak a HGTRM futamokba. Ez a gondolat vezérel

    A HGTRM3-ban a kezdők kedvéért hoztuk létre az NGT bajnokságot, ami bajnokságba előszeretettel beléptek a rutinos versenyzők és halomra verték a kezdőket. Ez ugyanannyira elveszi a kedvét a kezdő versenyzőnek, mintha nem pontoznák, szerintem

    Szóval a javaslatom az, hogy lehet minden hétvégén futam, akár két bajnokság is (és nevezhetjük a másikat NGT-nek, vagy BMW-nek, mindegy), viszont legyen egy 3-ik bajnokság amiben csak a kezdők vehetnek részt, valamelyest könnyített szabályokkal. Ez lehet bármelyik napon a héten. Kezdők alatt azt értem, aki még nem versenyzett végig egy teljes szezon-t, magyarul a HGTRM4 indulása után csatlakozott. Ez lenne fair a kezdők számára.

    Szóval 3 bajnokság:
    1. GT prequal rendszerrel, 40 főig pontozva, minden autó egyszer használatos. Minden második vasárnap.
    2. NGT gyakorlatilag ugyanazzal a szabályokkal mint a GT, kivéve autó rendszer. Minden köztes vasárnap.
    3. Csak kezdők bajnoksága, enyhébb szabályok, rövidebb futamok (pl. 33%), szabad autó. Valamikor a héten, pl. péntek, vagy hétfő, stb.

    Csak ötlet az egész....
    Szerintem sok lenne a 2 futam egy héten! Szerintem elég lenne 2 bajnokság, de azt akkor ugy kellene, hogy az NGT futamok lennének az első vasárnap a GT-k meg a 2. vasárnap ahogy idén is volt! Mert sokkal könnyebb a GT futamra felkészülni ha már volt egy NGT verseny elötte!
    De meg lehetne bonyolítani egy kicsit csak az izgalom kedvéért a dolgot, mégpedig ugy, hogy az NGT futamokon az "ufókat" a mezőny végéről kellene inditani(mivel a menőknek ugy is a GT futam ami mérvadó és az NGT csak "másodlagos") és így a kezdő pilótáknak lenne lehetősége csatázni a "nagyokkal" nem csak lekörözésnél látni őket! És igy talán még izgibb lenne a nagyoknak is, hogy át kell verekednie magát a mezőnyön + a többi naggyal is küzdhetne mégtöbbet, mert a bolyban nem lehet annyira hamar elszakadni mint amikor nincs elötted senki! És akkor mondjuk nem 2 körrel verik meg a mezőnyt Tomiék hanem csak 1-el vagy annyival sem!
    Ha nagyon nagy hűlyeségnek tartjátok akkor bocsi!
    Utoljára módosította: Tomcy; 2006. 08. 06. 13:31.

  4. #54
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Igen, igaz, de mégis csak hülyén néz ki hogy a kezdő bajnokság első helyezettje Piski Tamás, a második meg Abay László

    De nem vagyok biztos hogy érted mit akarok:
    3 bajnokság, és a kezdő mindenhol indulhat, tehát tanulhat ő a többitől, de a 3-ik bajnokságban csak ők mehetnek a siker érdekében.

    Ok, akkor minden világos, én is félreértettem!

  5. #55
    Pintér Attila Regisztrált pinter83 logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 11.
    Város
    Pilis
    Életkor
    40
    Üzenetek
    90

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Igen, igaz, de mégis csak hülyén néz ki hogy a kezdő bajnokság első helyezettje Piski Tamás, a második meg Abay László

    De nem vagyok biztos hogy érted mit akarok:
    3 bajnokság, és a kezdő mindenhol indulhat, tehát tanulhat ő a többitől, de a 3-ik bajnokságban csak ők mehetnek a siker érdekében.
    Ez tök jó, ezel egyetértenék, jól hangzik mivel énis újonc vagyok nálatok. Tanulni is lehet a nagyoktol, meg a kezdök versenyében jó versenyek lennének, szerintem

  6. #56
    Juhász Áron Regisztrált supra logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    88

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta

    Szóval 3 bajnokság:
    1. GT prequal rendszerrel, 40 főig pontozva, minden autó egyszer használatos. Minden második vasárnap.
    2. NGT gyakorlatilag ugyanazzal a szabályokkal mint a GT, kivéve autó rendszer. Minden köztes vasárnap.
    3. Csak kezdők bajnoksága, enyhébb szabályok, rövidebb futamok (pl. 33%), szabad autó. Valamikor a héten, pl. péntek, vagy hétfő, stb.

    Csak ötlet az egész....
    Én is hozzászólnék, mert kezdő vagyok és béna is, szóval tudom, hogy számomra nem az a fontos, hogy első legyek....én szeretek a nagyokkal menni, lehet hogy mazó vagyok, de elvagyok a mezőny végén, mert nagyon sokat tudok tanulni(bár nem látszik). Szóval nekem ez a Pál Feri által kínált megoldás tetszik a legjobban. Bár sztem a kezdők bajnokságán is lehet hosszabb a táv, de maga az ötlet tetszene, így mindenki motiválva lenne, de persze pontozva.

  7. #57
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Íilyen formában már nem elvetendő ötlet

  8. #58
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta

    Szóval 3 bajnokság:
    1. GT prequal rendszerrel, 40 főig pontozva, minden autó egyszer használatos. Minden második vasárnap.
    2. NGT gyakorlatilag ugyanazzal a szabályokkal mint a GT, kivéve autó rendszer. Minden köztes vasárnap.
    3. Csak kezdők bajnoksága, enyhébb szabályok, rövidebb futamok (pl. 33%), szabad autó. Valamikor a héten, pl. péntek, vagy hétfő, stb.

    Csak ötlet az egész....
    Ezaz!!!!!

    Zseniális ötlet!!!! Én mint abszolút kezdő nagyon támogatom ezt!!!
    Sőt én a kezdők futamát is min. 1,5 órának venném (de akár lehet az is 2), hagy lehessen gyakorolni a taktikát is.
    Enyhébb szabályok alatt mit értetek?

    Ez nagyonjó! Hurrá!!!!

  9. #59
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Életkor
    44
    Üzenetek
    224

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Elolvastam az NGT-s futamokat pártoló véleményeket...
    Nekem az jött le, hogy gyakorlatilag azért szeretnétek NGT-ben indulni mert az könnyebb mint a GT, az autók könnyebben kezelhetőek, stb., illetve hogy minden héten legyen futam.
    Az autók kezelhetőségét meg is tudom értem, GTR1-ben.

    Viszont mindenki próbálja ki a GTR2 demót, és mondja meg, nehéz kezelni azt a Lambo-t??? Az autó kezelésben nincs akkora különbség GT-NGT között GTR2-ben mint amennyi GTR1-ben volt. Az autók jóval könnyebben kezelhetőek GTR2-ben.

    A funrace-eket pedig a kezdőknek gondoltam, viszont értem hogy szeretnétek ha minden hétvégén lehetne éles futam.

    Ugyanakkor szeretném valahogy védeni a kezdő, frissen csatlakozó pilótákat és lehetőséget biztosítani számukra hogy tanuljanak és beleszokjanak a HGTRM futamokba. Ez a gondolat vezérel

    A HGTRM3-ban a kezdők kedvéért hoztuk létre az NGT bajnokságot, ami bajnokságba előszeretettel beléptek a rutinos versenyzők és halomra verték a kezdőket. Ez ugyanannyira elveszi a kedvét a kezdő versenyzőnek, mintha nem pontoznák, szerintem

    Szóval a javaslatom az, hogy lehet minden hétvégén futam, akár két bajnokság is (és nevezhetjük a másikat NGT-nek, vagy BMW-nek, mindegy), viszont legyen egy 3-ik bajnokság amiben csak a kezdők vehetnek részt, valamelyest könnyített szabályokkal. Ez lehet bármelyik napon a héten. Kezdők alatt azt értem, aki még nem versenyzett végig egy teljes szezon-t, magyarul a HGTRM4 indulása után csatlakozott. Ez lenne fair a kezdők számára.

    Szóval 3 bajnokság:
    1. GT prequal rendszerrel, 40 főig pontozva, minden autó egyszer használatos. Minden második vasárnap.
    2. NGT gyakorlatilag ugyanazzal a szabályokkal mint a GT, kivéve autó rendszer. Minden köztes vasárnap.
    3. Csak kezdők bajnoksága, enyhébb szabályok, rövidebb futamok (pl. 33%), szabad autó. Valamikor a héten, pl. péntek, vagy hétfő, stb.

    Csak ötlet az egész....

    , mivel a kezdők még többet is versenyezhetnek, mint a nagyok, ha mindehol indulhatnak, így hamarabb lesz rutinjuk, és lehetnek egyszer az élbolyban, majd, mint lekörözött is,8még több tapasztalat)

    A könyített szabályokkal nem értek egyet, szerintem ezt tanulja csak meg mindenki, én is mint mindenki.

  10. #60
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg vlori írta
    A könyített szabályokkal nem értek egyet, szerintem ezt tanulja csak meg mindenki
    Egyetértek!

  11. #61
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Sandro res In írta
    Enyhébb szabályok alatt mit értetek?
    Szabad autóválasztás, esetleg rövidebb futamtáv, ne legyen 107%, stb.

  12. #62
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Szabad autóválasztás, esetleg rövidebb futamtáv, ne legyen 107%, stb.
    Ez rendben van.

    Ettől az ötlettől remek kedvem lett, már alig várom a bajnokságot!

  13. #63
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta
    Funn race
    Mintha ezt már ki lett volna próbálva, két bajnokság közötti szünetben. Nem sok értelme volt, 3-4 emberke körözgetett. Csak úgy körözgetni a hét minden napján lehet, egy rakat szerver lesz a neten. Ha nincs tétje, kicsi az érdeklődés.

    Arról nem is beszélve, hogy hasznos versenynapot vesz így el. A jól bevált kéthetenkénti GT, NGT futamos HGTRM3 volt eddig a legjobb bajnokság. Ezt kellene megspékelni az új bünti és a csak GT-nél bevezetendő autóválasztási rendszerrel.
    A HGTRM1-ben 10 futamon lehetett részt venni, mint B vagy A-ligás, a HGTRM2-ben 12 futamon, viszont a HGTRM3-ban már 22 futamon való részvételre volt lehetőség kb. ugyan annyi idő alatt. Tehát több éles és élvezetes futamot kaptunk a pénzünkért. Ahol talán az NGT-s futamok közkedveltebbek voltak mint a GT. Az NGT-s futamok szabad autóválasztása is megfelelő volt, eléggé vegyes volt az autók szempontjából.

    1,5 (50%) órás futamok elegek. Bár lehet, a GTR2 jobban fogja tűrni a dekoncentrációból adódó vezetési hibákat, így a 2 óra is kivitelezhető lehetne. De maradjunk a 1,5 óránál, Én élvezni szeretném a futamokat és nem kínlódni a székemben, mert már kényelmetlen 1-óra után, le vagyok izzadva és zsibbad a lábam (mint valami öregember úgy panaszkodok ).

    Teljesen egyetértek példáúl Ferenc Gabi hozzászólásával,tehát:

    - a funrace egy "éles" bajnokságban felesleges,
    - valóban a HGTRM3as bajnokság volt a legjobb,
    - viszont tényleg növelhetnénk a futamidőket! Az NGTben legalább is sztem kevés az 1óra


    Viszont...
    Nézzük a GET REAL elvet:
    A valóságban csapatok vannak akik szerződtetik a pilótákat, és a dolog nem úgy működik, hogy a pilóta odamegy egy csapatot visz magával egy MC12-t (vagy amit akar) és utána azzal versenyzi végig a szezont.
    Tehát ebben az esetben minden autóból meghatározott szám áll rendelkezésre (általában 2) egy csapatban. Ez azt jelenti hogy a versenyigazgatóságnak és a versenybíróságnak kellene kiosztania az autókat, tehát mindenki fixen 1 autóval menne végig, de azzal amit kap. Ehhez kellene csinálni egy rangsort és ez alapján kiosztani az autókat, a leggyengébbek kapnák a legjobb autót a legerősebbek pedig a leggyengébbeket, hogy kiegyensúlyozott legyen a mezőny, és egy eleve bajnokesélyes ne a legerősebb autót kapja.
    Nem tudom, de nekem ez sem tűnik szerencsésnek.

    Sztem nagyon jó lenne ez az ötlet,csak gondoljuk egy kicsit tovább...ha a versenyigazgatóság a kategóriákon belül minden márkából egy meghatározott számú autót sorsolna ki kvázi véletlenszerűen a jelentkezők között,valószínűleg,illetve a szerencsének köszönhetően sokkal kiegyenlítetebb versenyek lehetnének kezdők és "öreg rókák" között!
    Kunszabó Sándor

  14. #64
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    56
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg sancyy írta
    Teljesen egyetértek példáúl Ferenc Gabi hozzászólásával,tehát:

    - a funrace egy "éles" bajnokságban felesleges,
    - valóban a HGTRM3as bajnokság volt a legjobb,
    - viszont tényleg növelhetnénk a futamidőket! Az NGTben legalább is sztem kevés az 1óra


    Viszont...
    Nézzük a GET REAL elvet:
    A valóságban csapatok vannak akik szerződtetik a pilótákat, és a dolog nem úgy működik, hogy a pilóta odamegy egy csapatot visz magával egy MC12-t (vagy amit akar) és utána azzal versenyzi végig a szezont.
    Tehát ebben az esetben minden autóból meghatározott szám áll rendelkezésre (általában 2) egy csapatban. Ez azt jelenti hogy a versenyigazgatóságnak és a versenybíróságnak kellene kiosztania az autókat, tehát mindenki fixen 1 autóval menne végig, de azzal amit kap. Ehhez kellene csinálni egy rangsort és ez alapján kiosztani az autókat, a leggyengébbek kapnák a legjobb autót a legerősebbek pedig a leggyengébbeket, hogy kiegyensúlyozott legyen a mezőny, és egy eleve bajnokesélyes ne a legerősebb autót kapja.
    Nem tudom, de nekem ez sem tűnik szerencsésnek.

    Sztem nagyon jó lenne ez az ötlet,csak gondoljuk egy kicsit tovább...ha a versenyigazgatóság a kategóriákon belül minden márkából egy meghatározott számú autót sorsolna ki kvázi véletlenszerűen a jelentkezők között,valószínűleg,illetve a szerencsének köszönhetően sokkal kiegyenlítetebb versenyek lehetnének kezdők és "öreg rókák" között!
    Szerintem a véleszlenszerű sorsolás -ahogy a nevében is van- nem fair, és így nem igazságos, mert benne van a lehetősége, hogy a sorsolás dönti el -illetve nagymértékben meghatározza- a bajnokság sorsát. Márpedig a bajnokság minden helyezésének szerintem a pályán és mindenki számára egyenlő feltételek között kellene eldőlnie.

  15. #65
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    Szerintem a véleszlenszerű sorsolás -ahogy a nevében is van- nem fair, és így nem igazságos, mert benne van a lehetősége, hogy a sorsolás dönti el -illetve nagymértékben meghatározza- a bajnokság sorsát. Márpedig a bajnokság minden helyezésének szerintem a pályán és mindenki számára egyenlő feltételek között kellene eldőlnie.
    Ez azért vica-versa igzaz,hiszen egyszer lehet egyszer egy "jobb" autód,egyszer egy "kevésbé jó".Te is tudod,hiszen szerencse kell az élethez is.Itt is belevehetnénk ezt a faktort!
    Kunszabó Sándor

  16. #66
    Krutsch Roland Regisztrált Roccso logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    33

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    A vendég pilótáknak mint én is,akik csak versenyen használják a szervert, hogy lenne megoldva a pre-qual?

  17. #67
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.339

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    A verseny előtti szabadeddzésen lehet majd kvalifikálni magad valószínüleg.

  18. #68
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Roccso írta
    A vendég pilótáknak mint én is,akik csak versenyen használják a szervert, hogy lenne megoldva a pre-qual?
    Ez egy jó kérdés, egyenlőre a vendég státuszt "figyelmen kívűl hagytuk". Nem tudjuk még.

    Vissza fogunk térni erre a kérdésre szeptemberben, amikor nálunk a szervertagság meghosszabítása esedékes!

  19. #69
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta
    A verseny előtti szabadeddzésen lehet majd kvalifikálni magad valószínüleg.
    Biztos hogy nem
    Egyrészt, melyik szerveren? A-n, vagy B-n?
    Másrészt teljesen felrúgná a prequal rendszert és előnyt adna pont a vendégnek, hiszen ez esetben neki nem kellene előre megmondania a választott autóját.

    Szóval visszatérünk a Vendég státuszra szeptemberig.

  20. #70

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Ha nem lesz kötelező belső nézet akkor szivesen jövök, többi szabály nem érdekel. Mert ha 19 colos a monitotom nem 2 colos méretben szeretem látni a pályát.

  21. #71
    Balikó Attila Regisztrált
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Üzenetek
    271

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Ebben az egyben szerintem biztos lehetsz: Kötelező lesz.
    Balikó Attila

  22. #72
    Juhász Áron Regisztrált supra logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 17.
    Város
    Budapest
    Életkor
    41
    Üzenetek
    88

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Balikó Attila írta
    Ebben az egyben szerintem biztos lehetsz: Kötelező lesz.
    Nincs ellene kifogásom, illetve elfogadom, bár nekem sem a kedvencem a belső nézet El tudja vki mondani, hogy ez miért kötelező? Nem akarok kötekedni, mint mondottam elfogadom, csak kíváncsi vagyok a miértjére....

    köszönöm

  23. #73
    Kunszabó Sándor Regisztrált sancyy logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 22.
    Város
    Kakucs, Pest megye
    Életkor
    50
    Üzenetek
    699

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Nem lehetne mégis együtt indítani mindkét kategóriát?Vagy ennek technikai akadályai vannak?Mert szerintem egész jól müködik ez a verzió a nyári kupában

    Persze külön értékelve a két kategóriát!
    Kunszabó Sándor

  24. #74
    Bagi Zsolt Regisztrált Ace576 logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 17.
    Város
    Birmingham(UK)
    Életkor
    41
    Üzenetek
    329

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg supra írta
    Nincs ellene kifogásom, illetve elfogadom, bár nekem sem a kedvencem a belső nézet El tudja vki mondani, hogy ez miért kötelező? Nem akarok kötekedni, mint mondottam elfogadom, csak kíváncsi vagyok a miértjére....
    Gondolom a GET REAL elvet követve lett kötelező a belső nézet! Illetve, hogy mindenkinek ugyanabból a pozícióból kelljen vezetni és így nagyjából ugyanazt lássa mint a többiek.
    Egyébként én személy szerint elképzelni sem tudom, hogy kormánnyal, hogy a rossebbe lehet pl külső nézetből játszani?? Szerintem annak semmi köze az autós szimhez. Régen én is külső nézetből nyomtam, egészen addig amíg nem lett kormányom!



    sancyy: Én mondjuk látván néha a káoszt ami a pályán uralkodik amikor találkozik egy GT-s pár NGT-sel inkább hanyagolnám az együtt való indulást. Itt Fun-race-n jó. Egyébként bajnokság alatt figyelembe kell azt is venni, hogy mindenki jó pár fokkal idegesebb, agresszívabb. És adott esetben amikor nem enged el valaki, mert lusta bekapcsolni a tükröt akkor biztos, hogy még idegesebb lesz a pilóta és netán emiatt hibázik akkor gáz van. Az időmérőről már nem is beszélve, hogy ott milyen állapotok szoktak uralkodni.

  25. #75
    Szabó Viktor Regisztrált Szabó Viktor logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 12.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    895

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    belső nézet a get real elv miatt kötelező...ha már szimulátor, akkor cockpitből kell vezetni

    nem lehet összereszteni a két kategóriát, mert nem férnénk el egy szerveren 40en, csak 29 fő a limit asszem.

    ha lesz külön GT és NGT bajnokság, plusz még kezdő bajnokság is (ezt a variációt támogatom én is amúgy), akkor a Csiki Peti által felvázolt autóválasztási rendszer már nem állja meg a helyét, mert nem lehet a GT bajnokságban NGT ill. BMW M3 futam.

    Piski Tomi javasolta, hogy a 12 versenyt feloszthatnánk több részre, pl 3, 4 vagy 6 részre és arra a pár versenyre kéne leadni a választott kocsit. lehetne olyan limitet belőni, hogy a szezon melyik szakaszában melyik autókból lehet választani (hogy pl az mc12-t ne lehessen 1-nél többször).

    ezt úgy gondolom, hogy alapból van 8gt autó ha jól számoltam. kreálunk a szezon "részeihez" megfelelő számú csoportot, amiben a 8ból, 4 autó választható (mindig másik 4, persze lesznek visszatérőek, de nem mindig ugyanaz a 4). ezt eldöntendő lehet véletlenszerű sorsolással, ill. annyi belenyúlással, hogy az mc12 csak egyszer lehet benne a felosztásban az egész szezon során. a szezon megfelelő részéhez abból a csoportból kell kiválasztani egy autót amivel indulni szeretnénk a versenyeken. ezáltal jobban hozzászokhatunk egy autóhoz.

    variálni persze lehet az autók számát az egyes csoportokban, illetve azt, hogy az adott szezon részéhez kötelező lenne legalább 2 különböző autóval menni a csoportból.

    remélem azért lehet érteni mire gondolok, vélemények jöhetnek!

Oldal: 3 / 18 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 7 13 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •