Oldal: 14 / 18 ElsőElső ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 UtolsóUtolsó
Találatok: 326 - 350 (431 összesen)

Téma: GTR2 bajnokság lebonyolítás

  1. #326
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Elindítottam egy szervert, GTR-Masters.hu #KEZDO néven a lobby-ban. Ez a szerver a kezdő bajnokság beállításaival megy, van élő közvetítés, és nem kavar be a prekval-ba.

    Sok sikert.

  2. #327
    Szabó Dávid Regisztrált savoo logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    36
    Üzenetek
    91

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Elindítottam egy szervert, GTR-Masters.hu #KEZDO néven a lobby-ban. Ez a szerver a kezdő bajnokság beállításaival megy, van élő közvetítés, és nem kavar be a prekval-ba.

    Sok sikert.

  3. #328
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Elindítottam egy szervert, GTR-Masters.hu #KEZDO néven a lobby-ban. Ez a szerver a kezdő bajnokság beállításaival megy, van élő közvetítés, és nem kavar be a prekval-ba.

    Sok sikert.
    Király vagy!

  4. #329
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    39
    Üzenetek
    287

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Meg van minden korábbi prekval eredmény az adatbázisban, csak nincs megcsinálva, hogy látni is lehessen. Mindig csak az aktuálisat lehet látni.

    Szükség lenne a korábbiakra?
    Szükség nem, érdekesség képp, meg emlékezni jó lenne látni a futam eredmények mellett esetleg, nemtom. Ha egyszer ráérsz

  5. #330

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Elindítottam egy szervert, GTR-Masters.hu #KEZDO néven a lobby-ban. Ez a szerver a kezdő bajnokság beállításaival megy, van élő közvetítés, és nem kavar be a prekval-ba.

    Sok sikert.
    1000 hála!
    De ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani.

  6. #331
    Ambrózy Pál Regisztrált Palesz logója
    Csatlakozott
    2004. 12. 22.
    Város
    Mezőtúr
    Életkor
    40
    Üzenetek
    2.344

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    A héten sikerült megnéznem az American LeMans Series 2006-os összefoglalóját, az idei FIA GT futamokat, és a Sport-klub csatornának hála egy futamot a szintén Amerikában zajló Rolex GT bajnokságból, ezek hatására írok néhány szót a lekörözésekről! (nem volt még ebből semmiféle gondom itt a bajnokságban, de egy-két irányelvet sztem lehetne alkalmazni)

    Sztem ez a versenyzőknél egyfajta íratlan szabály lehet, vagy nemtom, de az esetek 90%-ban a LEKÖRÖZÖTT versenyző marad az íven és hosszabb féktávot vesz, megkönnyítve ezzel a LEKÖRÖZŐ versenyző kifékezési manőverét. Sztem próbáljunk itt is így cselekedni, ugyanis sokkal kiszámíthatóbb, és elkerülhetők az esetleges balesetek!
    Másik. Tudom hogy a versenybíróság szava szent, és sérthetetlen, és a szabálykönyv a biblia, de...
    A valóságban ha a lekörözött versenyző éppen pozicióért harcol (persze csak akkor), magasan tesz a mögötte levő, körelőnyben lévő versenyzőre. Persze ez így ebben a formában kicsit erős, mert nyilván nagyon kell figyelni a gyorsabb gépre, és a lehető leghamarabb elengedni, de az AMLS-ben épp harc volt a GT2-es 3. helyért, mikor megérkezett mögéjük az 1. helyért harcoló két LMP-1-es kategóriájú gép! Hát, mondanom sem kell, volt káosz rendesen, a GT2-esek nem adták fel a harcot egymás ellen, nem igazán törődtek a náluk két kategóriával erősebb gépekkel, és azok sem törődtek túlzottan a "kicsikkel". Nem lett baleset, csak majdnem, de senki nem kapott semmiféle büntetést. De erre volt példa az FIA GT-ben is!

    Ezzel persze nem azt akartam sugallni, hogy a lekörözöttek ne foglalkozzanak a lekörözőkkel, mert igenis nagyon oda kell rá figyelni, hiszen a kékzászló az kékzászló , és nem is különböző kategóriás autók vannak a pályán, csakhát tartsuk tiszteletben az ő csatájukat is, és ez teljesüljön visszafele is! Pl. ha a lekörözőnek van tetemes előnye, és látja, hogy a lekörözöttek "ölik" egymást, sztem inkább vegyen vissza, és várjon addig a pontig, amíg zavartalanul el tud menni mellettük!

    Köszönöm a figyelmet!

  7. #332
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Életkor
    44
    Üzenetek
    224

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Nekem tetszik, főleg az első rész, ki maradjon íve, így természetes sztem is, a második felét pedig gyakorlatban kellene kipróbálni, mert ez már okozhta fejfájást a résztvevőknek.

    Idézet Eredetileg Palesz írta Hozzászólás megtekintése
    A héten sikerült megnéznem az American LeMans Series 2006-os összefoglalóját, az idei FIA GT futamokat, és a Sport-klub csatornának hála egy futamot a szintén Amerikában zajló Rolex GT bajnokságból, ezek hatására írok néhány szót a lekörözésekről! (nem volt még ebből semmiféle gondom itt a bajnokságban, de egy-két irányelvet sztem lehetne alkalmazni)

    Sztem ez a versenyzőknél egyfajta íratlan szabály lehet, vagy nemtom, de az esetek 90%-ban a LEKÖRÖZÖTT versenyző marad az íven és hosszabb féktávot vesz, megkönnyítve ezzel a LEKÖRÖZŐ versenyző kifékezési manőverét. Sztem próbáljunk itt is így cselekedni, ugyanis sokkal kiszámíthatóbb, és elkerülhetők az esetleges balesetek!
    Másik. Tudom hogy a versenybíróság szava szent, és sérthetetlen, és a szabálykönyv a biblia, de...
    A valóságban ha a lekörözött versenyző éppen pozicióért harcol (persze csak akkor), magasan tesz a mögötte levő, körelőnyben lévő versenyzőre. Persze ez így ebben a formában kicsit erős, mert nyilván nagyon kell figyelni a gyorsabb gépre, és a lehető leghamarabb elengedni, de az AMLS-ben épp harc volt a GT2-es 3. helyért, mikor megérkezett mögéjük az 1. helyért harcoló két LMP-1-es kategóriájú gép! Hát, mondanom sem kell, volt káosz rendesen, a GT2-esek nem adták fel a harcot egymás ellen, nem igazán törődtek a náluk két kategóriával erősebb gépekkel, és azok sem törődtek túlzottan a "kicsikkel". Nem lett baleset, csak majdnem, de senki nem kapott semmiféle büntetést. De erre volt példa az FIA GT-ben is!

    Ezzel persze nem azt akartam sugallni, hogy a lekörözöttek ne foglalkozzanak a lekörözőkkel, mert igenis nagyon oda kell rá figyelni, hiszen a kékzászló az kékzászló , és nem is különböző kategóriás autók vannak a pályán, csakhát tartsuk tiszteletben az ő csatájukat is, és ez teljesüljön visszafele is! Pl. ha a lekörözőnek van tetemes előnye, és látja, hogy a lekörözöttek "ölik" egymást, sztem inkább vegyen vissza, és várjon addig a pontig, amíg zavartalanul el tud menni mellettük!

    Köszönöm a figyelmet!

  8. #333
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Egy jogos észrevétel: azok ott élőben máshogy közlekednek mint mi!
    Senkit nem érdekel hogyan mennek élőben, mi a progiban oldjuk meg a helyzetet! És én is előztem már úgy, h a lekörözött nagyobb féktávott vett! (Ha épp úgy jött ki a lépés) De sztem a lassabb autó igenis húzódjon félre, ezzel tegye egyértelművé h nem harcol a lekörözővel! (És h észrevette a lekörözendőt)
    Ha meg küzd a két lekörözendő egymással, akkor az után is küzdeni fognak h elengedték a lekörözőt!
    NIBI
    Logitech G25 Racing Wheel

  9. #334
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Így van, egyetértek Nibivel. Azért ne felejtsük el azt az apróságot, hogy ott az életben tényleg profi versenyzők vannak, akik nem tegnap vették a játékot a boltban

    Nálunk a lekörözéseknél általában a kezdő pilótákkal van a gond, akik még nem rendelkeznek kellő tapasztalattal. Ezért olyan szabály kell amit rájuk is lehet alkalmazni, könnyen megtanulható és legkevésbé balesetveszélyes.

    Egyébként én pl. lehet hogy infarktust kapnék amikor egy lekörözendő fenekében autózva úgy gondolja hogy hosszabb féktávot vesz, én meg nem számítván rá nekimegyek vagy elrántom a susnyásba

  10. #335
    Pataki Ádám Regisztrált Zajcev logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 09.
    Életkor
    41
    Üzenetek
    229

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként én pl. lehet hogy infarktust kapnék amikor egy lekörözendő fenekében autózva úgy gondolja hogy hosszabb féktávot vesz, én meg nem számítván rá nekimegyek vagy elrántom a susnyásba
    Nekem volt reszem ilyesmiben meg anno Monzaban........
    Keruld az ilyet mert 10 buntipont
    Pataki Adam

  11. #336
    Kiss Norbert Versenyző Norbi logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 18.
    Város
    Budapest
    Életkor
    39
    Üzenetek
    287

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Mindkét mód jól müködik amúgy. Akkor van baj mikor valamelyik fél elbizonytalanodik, és meggondolja magát. Határozott, egyértelmű helyezkedésre, és irányválasztásra van szükség mindkét fél részéről. Olyan mint a tesztbeszéd, csak autókkal

  12. #337
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Így van, egyetértek Nibivel. Azért ne felejtsük el azt az apróságot, hogy ott az életben tényleg profi versenyzők vannak, akik nem tegnap vették a játékot a boltban

    Nálunk a lekörözéseknél általában a kezdő pilótákkal van a gond, akik még nem rendelkeznek kellő tapasztalattal. Ezért olyan szabály kell amit rájuk is lehet alkalmazni, könnyen megtanulható és legkevésbé balesetveszélyes.

    Egyébként én pl. lehet hogy infarktust kapnék amikor egy lekörözendő fenekében autózva úgy gondolja hogy hosszabb féktávot vesz, én meg nem számítván rá nekimegyek vagy elrántom a susnyásba

    Én szerintem ne autózz a lekörözött fenekébe, hanem előzd meg!
    De komolyan, szerintem ha valaki mellett el akar menni az ember, akkor már az egyenes elején bemegyek bellülre és villogok 1-2-t, hogy lássa a muksó hogy jövök, és akkor el is enged az egyenesben egy sima gázelvétellel.
    Én azt nem szeretem amikor a leköröző olyan helyen akar elmenni, ahol nem kellene, pl kanyarkombinációban.
    Amúgy ahogy Norbi is mondta, mind a 2 megoldás jól működik!

  13. #338
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    540

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Sziasztok!

    Lenne egy amolyan kérdés/ötlet-féleségem a 100%-os, 3 órás Spa-i versennyel kapcsolatban. Gondoltam, még időben felteszem.

    Lehetséges-e, hogy a verseny kezdetét (ebben az 1, kivételes esetben) egy-két órával előrébb hozzuk, ugyanis elég későn lenne vége így a versenynek (sokaknak másnap iskola, munka stb), másrészt meg este 11 fele már marha nehéz koncentrálni. Szóval lehet, hogy így inkább egymással és nem a fáradtsággal tudnánk küzdeni.

    Ha nagyon nagy butaságot kérdeztem, akkor sorry.

  14. #339
    Szabó Dávid Regisztrált savoo logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    36
    Üzenetek
    91

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Góg Péter írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Lenne egy amolyan kérdés/ötlet-féleségem a 100%-os, 3 órás Spa-i versennyel kapcsolatban. Gondoltam, még időben felteszem.

    Lehetséges-e, hogy a verseny kezdetét (ebben az 1, kivételes esetben) egy-két órával előrébb hozzuk, ugyanis elég későn lenne vége így a versenynek (sokaknak másnap iskola, munka stb), másrészt meg este 11 fele már marha nehéz koncentrálni. Szóval lehet, hogy így inkább egymással és nem a fáradtsággal tudnánk küzdeni.

    Ha nagyon nagy butaságot kérdeztem, akkor sorry.
    Ez szerintem sem rossz ötlet!

  15. #340

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    De azért srácok van ennek egy másik oldala is. Nem mindenki tud 18 órakor gép elé ülni ha mondjuk 19-kor kezdődne a qual.

  16. #341
    Góg Péter Regisztrált Góg Péter logója
    Csatlakozott
    2006. 12. 12.
    Város
    Budapest
    Életkor
    51
    Üzenetek
    540

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    De azért srácok van ennek egy másik oldala is. Nem mindenki tud 18 órakor gép elé ülni ha mondjuk 19-kor kezdődne a qual.
    Ez tökéletesen igaz! De ha akinek nem jó a korábbi kezdés, és jelezné itt a Fórumban, akkor kiderülne, hogy hány emberről is van szó, és a Versenyigazgatóság el tudná dönteni, hogy érdemes-e foglalkozni a kérdéssel (már ha egyáltalán használható ötlenek tartja). Pont ezért vetettem fel viszonylag ilyen korán, hogy legyen idő minnél több véleményt meghallgatni. THX.

  17. #342
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    De azért srácok van ennek egy másik oldala is. Nem mindenki tud 18 órakor gép elé ülni ha mondjuk 19-kor kezdődne a qual.
    Minek 18 órakor a gép elé ülni, ha 19kor kezdődik a qual?
    Amúgy szerintem is lehetne egy órával elöbb kezdeni! A tegnapi Brno-i futam is nagyon melós volt(pont belegondoltam a verseny végefelé, hogy ha még egyszer ennyit kéne menni akkor itt döglenék meg, már igy is kockásra ültem a seggem), főleg akik csatáznak sokat a verseny alatt, szóval szerintem is lehet 1 órával elöbb, mert azaz 1 óra nem hiszem, hogy sok embernek számítana is valamit(negatív értelemben).Ha valaki éppen úgy dolgozik az szerintem a 8órás kezdésre sem jönne.
    Érdemes lenne szavazni róla, hogy kinek lenne jobb és kinek nem, persze csak odafenn igent mondanának rá aistenek.

  18. #343

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Minek 18 órakor a gép elé ülni, ha 19kor kezdődik a qual?

    Miért, te olyan profi vagy, hogy egyből az éles időmérőre ülsz le?

    Ha aznap nem is vezeti túl magát az ember, de azért egy fél óra szabadedzés sztem kell előtte. Legalább is nekem.

  19. #344
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Miért, te olyan profi vagy, hogy egyből az éles időmérőre ülsz le?
    Én tegnap csak a warmup-ra ültem le

  20. #345

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta Hozzászólás megtekintése
    Én tegnap csak a warmup-ra ültem le
    Te más vagy Feri. Neked elég 2 kört menni egy idegen pályán is és máris megtanultad

  21. #346
    Dózsa Attila Regisztrált Dózsa Attila logója
    Csatlakozott
    2005. 07. 19.
    Város
    Deszk
    Életkor
    45
    Üzenetek
    680

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Sándor Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    Miért, te olyan profi vagy, hogy egyből az éles időmérőre ülsz le?

    Ha aznap nem is vezeti túl magát az ember, de azért egy fél óra szabadedzés sztem kell előtte. Legalább is nekem.
    Gyakorolni a rajt időpontjától függetlenül is lehet ám.
    Mivel a csapattárs és a feleségem is 8ig szokott dolgozni, így kalsszul hazadöngetünk 8:30-ra, és megyünk pár körtét az időmérőn. Szerintem maradjon a start, már ha szavazásra kerül a sor. Egyébként sem fexek le 1 órával a verseny utánig normál esetben, mert tesóval megbeszéljük mi volt, meglesem a mail-jeimet, szétnézek a http://www.gtr-masters.hu-n, ki mit írt a versenyről, hogy áll a pontverseny... stb-stb. simán eltökölök 1 órát
    Ezt akár a pályán is eltölthetem, aztán majd ledőlök. Így sem, úgy sem tom' kialudni magam, nekem 10 óra is kevés

  22. #347
    Szabó Dávid Regisztrált savoo logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 26.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    36
    Üzenetek
    91

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Dózsa Attila írta Hozzászólás megtekintése
    Így sem, úgy sem tom' kialudni magam, nekem 10 óra is kevés
    Látod Tomi, nem csak én tudok sokat aludni!

  23. #348
    Körmöndi Attila Regisztrált Atesz logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 24.
    Város
    Tapolca
    Életkor
    45
    Üzenetek
    478

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Nekem se lenne jó a 19-es kezdés ugyanis ha dolgozom akkor 19-ig vagyok a munkahelyemen. Onnan még haza is kell érni...Sajnos mostanában is a munka miatt nem tudtam indulni.

  24. #349
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    39
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg savoo írta Hozzászólás megtekintése
    Látod Tomi, nem csak én tudok sokat aludni!
    Nekem elég 7-8óra is!

  25. #350
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Életkor
    44
    Üzenetek
    3.832

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem elég 7-8óra is!
    Nekem még annyi sem kell!

Oldal: 14 / 18 ElsőElső ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •