Oldal: 1 / 18 1 2 3 4 5 11 ... UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (431 összesen)

Téma: GTR2 bajnokság lebonyolítás

  1. #1
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Ma ismét összeült a versenyigazgatóság és a GTR2-es bajnokság lebonyolításával kapcsolatban a következőkre jutottunk:

    Új büntetési rendszer lesz, bevezetjük az un. licenszpont rendszert:
    Szezon elején minden pilóta 15 ponttal kezd. Felvezető körben, első körben okozott baleset vagy szabálytalanság, a futam további részében súlyos szabálytalanság 10 pont levonással jár. Nem súlyos szabálytalansággal baleset okozása vagy szabálytalanság a 2. körtől kezdve 5 pont levonás. Chatstop megszegése 3 pont levonás (beírásonként). Ha lekörözött versenyző nem engedi el időben a leköröző pilótát 4 pont levonás.
    Ha valaki elveszti a pontjait, automatikusan kihagyja a következő futamot. Utána viszont csak 10 pontot kap. Ha valaki nem követ el szabálytalanságot adott futamon, 1 plusz pontot kap utána, a maximálisan elérhető pontszám 20 pont.

    Büntetések (ha súlyosabb esetben a versenybíróságnak mégis be kell avatkoznia):
    - Idő-büntetés
    - diszkvalifikálás adott futamról
    - Egy vagy több futamra szóló eltiltás
    - Kizárás a bajnokságból

    Teszt-versenyek:
    Az Európai (és remélhetőleg ezzel egyidőben a magyar) megjelenés után 1-2 héttel (október elején-közepén) inditunk egy 5 futamos tesztverseny sorozatot az új 2004-es pályákon (amelyeket még nem ismerünk GTR testközelből): Valencia, Dubai, Hockenheim, Zhuhai, Imola sorrendben. Egy-egy szabadon választott autóval lefutott GT, NGT és fix BMW M3 futam biztos lesz, a maradék kettőt majd még meglátjuk.

    fun-race-ek + GTR2 bajnokság:
    Ha lemennek a a tesztversenyek -remélhetőleg november közepe felé-, akkor ugyanazon a pályán az első vasárnap fun-race jellegű 1 órás futamok lesznek, eredmény, és pontszámítás nélkül. Szabadon választott GT autós, szabadon választott NGT autós, fix BMW M3 as futamok lesz a bázis, de majd lesznek egyéb fix autós futamok is (TVR, Nissan 350Z, stb....attól függően hogy mely tipusokat érdemes együtt futtatni, melyeket nem, ezt majd a megjelenés után teszteljük). A fun-race-ek az új, a bajnokság alatt érkező versenyzők beilleszkedését is hivatottak szolgálni. Lennének teljesen nyílt fun-race-ek is (minden 2. v 3.).
    A második vasárnap lesz az éles bajnoki futam (tehát kéthetente fun-race, kéthetente éles bajnoki futam). 12 futammal, 2004-es pályák + Barcelona (megítélésünk szerint a kieső 2003-as pályákból az a legjobb versenyre): Monza, Valencia, Magny-Cours, Hockenheim, Brno, Barcelona, Donington, Spa-Francorchamps 04, Imola, Oschersleben, Dubai, Zhuhai. Attól függően hogy mikor kezdjük, májusban lenne vége valamikor.
    Lenne 8 GT futam (mind a 8 GT autót egyszer lehet használni, de mindenki maga dönti el melyiket hol veti be a GT futamokon belül), 3 NGT futam (mindhárom futamon más NGT autóval kell rajthoz állni, de mindenki maga dönti el melyiket hol veti be az NGT futamokon belül), és 1 fix BMW-M3 futam. A GT és NGT futamokon minden pilótának szombaton 20-óráig kell majd legkésőbb jeleznie, milyen autóval indul a másnapi futamon, és természetesen a pilóták autóválasztása csak akkor lesz közzétéve, ha már mindenki választott (azaz szombat 20-óra után), az esetleges taktikázásokat elkerülendő (ha X ilyen autóval megy akkor én inkább Z autót választom). Természetesen mindenki figyelheti majd, hogy hétközben aszerveren ki milyen autóval megy majd, és ez akkor taktikázás része lehet.
    A szabad autóválasztást elvetettük (GT futamokon Maserati Kupa lenne). Egy esetleges kreditpontos rendszerhez pedig kell egy rendes szezon -pár hét kevés-, hogy pontosan ismerjük melyik autó hogy teljesít 1 körön, futamon, szárazon, esőben.......azaz minden körülményt figyelembe véve, és a kredit rendszernek megvan az a hátránya hogy akárhogy is variál az ember a kreditpont értékekkel mindig lesz egy autó amelyiknek a legjobb a teljesítmény/kreditpontérték aránya. Az NGT-GT mezőny dolog úgy tűnik hogy már most a nyári kupán bizonyos szempontból befuccsolt, mivel csökken az NGT-s pilóták részvételi aránya és félő hogy 4-5 futam után már nem lenne NGT-s mezőny. Egyébként is 5-9 pilóta kevésnek tűnik a dologhoz, ennyi volt az arány eddig a nyári kupákon. (Zárójelben megjegyzem, hogy az én személyes véleményem az, hogy továbbra sem vagyok meggyőzve arról, hogy éles körülmények között tényleg szerencsés lenne a vegyes mezőny.)
    Természetesen az időjárás változó, a segítségek közül csak auto clutch engedélyezett és kötelező cockpit nézet. Sajnos a dedi szerveren az időgyorsítás nem lehetséges, de minden futamot más időben fogunk kezdeni, tehát lesznek futamok ahol végig világos vagy sötét lesz, lesznek ahol sötétben kezdünk és világosban fejezzük be, és lesz ahol világosban kezdjük és sötétben fejezzük be. A futamtáv Spa-ban természetesen 3 óra, de úgy gondoljuk a normál másfél órát fel kellene emelni 2 órára, mivel akkor már többfajta boxstartégia is lehetséges (1.5 oránál áltlában fix 1, néha 2; míg 2 óránál 1-2 vagy 3 kiállás is szóba jöhet). A töbszörös gumikopás és benzinfogyás használatát nem tartjuk jónak, a legtöbb liga nem is használja.
    Információink szerint a dedi szerveren max 28 pilóta vehet részt egy futamon, így eddig a létszámig 1 futam lesz, viszont ha ennél többen leszünk, akkor lesz B futam is, az A-futamban 20 pilóta szerepelne, a többiek pedig a B-futamban. Célunk az, hogy összejöjjön egy stabil 40 fős mezőny, és akkor két húszfős futam mehetne, egyszerre-egyidőben (a non-directX-es dedikált szerver ezt lehetőve teszi). Természetesen a pontozási rendszert is átalakítjuk, ha 40-en lennénk akkor mind a 40 pilóta kapna pontot, kidolgoznánk, egy új pontrendszert. Természetesen a B futam nyertese 21.-nél jobb már nem lehet. Hogy melyik pilóta melyik futamban indulhat azt a prekvalifikáció dönti el. Ami a csapatversenyt illeti, annyi változás lesz, hogy 4 fős lehet maximum egy csapat, de mindig csak a 2 legjobb csapattag eredménye számít bele adott futamon a csapatversenybe. Mivel a magyar nyelvtani szabályoknak megfelelő névhasználat (vezetéknév majd keresztnév) problémát okozhat a pályán adott pilóta beazonosításában (már most van több B. Zsoltunk és K. Attilánk) kötelező lesz az angol nyelvtani szabályok szerinti névhasználat (vezetéknév majd keresztnév).

    Prekvalifikáció:

    Az éles futam előtti hétfőn 0 órától vasárnap 19.óráig tartana. Az online, a HGTRM szerveren, adott pilóta által adott autóval futott leggyorsabb kör idejét a rendszer elmenti (tehát ugyanazon pilóta több autóval futott köre esetén mindegyik autóval a legjobbat), majd szombat este 20 óra után már csak a versenyre kiválasztott autó időeredménye marad, és a versenyre kiválasztott autóval a hétfőn 0 óra és vasárnap 19 óra között futott legjobb idő dönti el ki hányadik helyre kerül a prekvalifikációban, és így több mint 28 pilóta esetén azt, hogy ki szerepel az A futamban és ki a B-futamban.

    "Röviden" ennyi, jöhetnek a vélemények, ötletek.
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 08. 05. 10:51.

  2. #2
    Borsos Miklos Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 01. 21.
    Üzenetek
    229

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    "Röviden" ennyi, jöhetnek a vélemények, ötletek.
    Mivel szándékomban áll részt venni a GTR2 bajnokságban, ezért bátorkodom billentyűzetet fogni és írni. Akkor kezdeném :

    A GT futamok 2órásak lennének, ami szerintem remek, és az NGT is 2órás vagy az maradna 1, esetleg 1.5?

    A kvalifikáció az 45 perces maradna vagy esetleg tervezitek bevezetni az 1körös időmérőrendszert? Talán nem ártana elvetni egyből az ötletet, az egyik tesztversenyen ki is lehetne próbálni.

    Prekvalifikáció: mivel szombat 20órakor úgymond lezárul az autóválasztás, ezért a vasárnap 19 óra helyett lehetne ennek az előkvalinak a határideje ugyanúgy szombat 20óra, mivel akkor már minden eldől. (ki milyen autóval melyik ligában, A vagy B - ami ha jól értelmeztem a legrosszabb 2 ligás esetet alapul véve lenne az A liga 20fős a B pedig 9)

    Ehhez kapcsolódó kérdésem, hogy ki milyen autóval kíván részt venni vasárnap, azt hogy kellene jelezni felétek, hogy senki se lássa?
    Illetve ha valaki elfoglalt vagy más egyéb okokból csak vasárnap tudja szabaddá tenni magát és nem tud futni egy árva kört sem a héten, akkor az illető elindulhat vasárnap? Vagy a versenyben való részvételhez mindenképpen szükség van legalább egy mért körre?

    Gondolom a moderátorok fogják figyelni a prekvalifikációt és hogy ki milyen autót próbált eddig.. tehát nem rosszindulatból, de a modik között akad egy-két él pilóta is, aki így esetleg többet megtudhat hogy ki mivel fog rajthoz állni így egy pici előnyben lenne a többiekhez képest vagy tévedek?

    A pontrendszert szerintem lehetne már most 40főre kalibrálni, ugyan lehet hogy csak egyszer-kétszer lesz ekkora létszám, de jobb előre felkészülni és nem akkor átírni a pontosztást amikor egyszer lesz ekkora létszám.

    Azt hiszem egyelőre ennyi, ha valami bennem maradt akkor azt még kifogom írni magamból.

    Legjobbakat.
    Utoljára módosította: Mike; 2006. 08. 05. 04:46.

  3. #3
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Kezdem én is:
    LICENSZPONT:
    Jo ötlet,legalább van mire vigyázni ,de jonak tartom a verseny végeredményéhez hozzáadott idő buntetést az egyéb büntetések között,mert akkor a vétkes hátrébb kerül a helyezettek között is.Egyszoval:ésszel menni. Kemény,de megcsinálhato.

    GTR 2 BAJNOKSÁG:
    Én az 1 orás versenyeket szeretem két orás versenyen nem vennék részt,ugyhogy akkor direkt ugy prekvalifikálnám magam,hogy a B ligában mennék ha azok rövidebb versenyek lennének.
    De ez persze az én hülyeségem.

    PREKVALIFIKÁCIO:
    UFO idők lesznek,de ugyis a verseny eredmény számitana!Egyébként ez meg sokakat sarkallhat javulásra,fejlődésre szerintem.

    EMBEREK:
    Szerintem jo ha huszan leszünk fixen,ideiglenes beugrokkal meg harmincan max.Sohasem voltunk többen a szabályaink nehézsége miatt,mert sokan feladják vagy el sem kezdik!

    ÉN:
    Részemröl meg megfelel a dolog,csak a versenyek lennének egy orásak.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  4. #4
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Mike írta
    A GT futamok 2órásak lennének, ami szerintem remek, és az NGT is 2órás vagy az maradna 1, esetleg 1.5?
    Mivel egy bajnokság lesz, nincs értelme szerintem a 3 NGT futamot, rövidebb távon futni. Tehát minden futam ugyanolyan távon menne.

    Idézet Eredetileg Mike írta
    A kvalifikáció az 45 perces maradna vagy esetleg tervezitek bevezetni az 1körös időmérőrendszert? Talán nem ártana elvetni egyből az ötletet, az egyik tesztversenyen ki is lehetne próbálni.
    A kvalifikáció 45 perces lesz, ahogy eddig, nem tervezünk szuperpole-os variációt. Egyrészt nehézkesebb (le is kell vezényelni), másrészt nem mindenki tud 8 előtt leülni a gép elé, így van ideje mindenkinek hogy rendesen "bemelegedjen" és tényleg kihozza magából a legjobbat, míg egykörös időmérő esetén a szabadedzési bemelegítés kényszer ott lebeg.

    Idézet Eredetileg Mike írta
    Prekvalifikáció: mivel szombat 20órakor úgymond lezárul az autóválasztás, ezért a vasárnap 19 óra helyett lehetne ennek az előkvalinak a határideje ugyanúgy szombat 20óra, mivel akkor már minden eldől. (ki milyen autóval melyik ligában, A vagy B - ami ha jól értelmeztem a legrosszabb 2 ligás esetet alapul véve lenne az A liga 20fős a B pedig 9)
    Van aki csak szombaton tud esetleg leülni komolyan gyakorolni a heti munka/tanulás után és így jobban ki tudja használni az időt vasárnap este 7-ig. Másrészt így még marad egy kis izgalom majdnem az utolsó pillanatig.
    Igen, a legrosszabb esetben az A futam 20 fős a B futam 9 (csak egy liga van, 2 futammal, de szerintem így gondoltad Te is )

    Idézet Eredetileg Mike írta
    Ehhez kapcsolódó kérdésem, hogy ki milyen autóval kíván részt venni vasárnap, azt hogy kellene jelezni felétek, hogy senki se lássa?
    Illetve ha valaki elfoglalt vagy más egyéb okokból csak vasárnap tudja szabaddá tenni magát és nem tud futni egy árva kört sem a héten, akkor az illető elindulhat vasárnap? Vagy a versenyben való részvételhez mindenképpen szükség van legalább egy mért körre?
    A site-on meglesz az erre megfelelő modul, természetesen Pál Feri segítségével. Úgy lesz megcsinálva hogy minden pilóta a számára még rendelkezésre alló autókból válszthat csak. Csak Feri fogja látni addig amíg közhírré tesszük, soha nem tételezném fel róla, hogy ez befolyásolná az ő autóválasztását.
    Ha valaki nem prekvalifikál/ nem jelentkezik akkor vagy nem indulhat, vagy a B-futam utolsó rajthelyéről indul, időmérő edzésen nem futva kört (tehát nem vehet részt rajta)

    Idézet Eredetileg Mike írta
    Gondolom a moderátorok fogják figyelni a prekvalifikációt és hogy ki milyen autót próbált eddig.. tehát nem rosszindulatból, de a modik között akad egy-két él pilóta is, aki így esetleg többet megtudhat hogy ki mivel fog rajthoz állni így egy pici előnyben lenne a többiekhez képest vagy tévedek?
    A prekvalifikációt egy speciálisan erre a célra megírt program fogja felügyelni (ismét csak Pál Ferinek köszönhetően), és automatikusan eltárolni a legjobb időket (majd már csak egy időt az autóválasztás után), és természetesen kint lesz a siteon, hogy addig ki milyen időt futott, tehát mindenki láthatja majd, folyamatosan a napok előrehaladtával.

    Idézet Eredetileg Mike írta
    A pontrendszert szerintem lehetne már most 40főre kalibrálni, ugyan lehet hogy csak egyszer-kétszer lesz ekkora létszám, de jobb előre felkészülni és nem akkor átírni a pontosztást amikor egyszer lesz ekkora létszám.
    Így van, a pontrendszert előre 40 főre fogjuk kalibrálni.
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 08. 05. 10:33.

  5. #5
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    GTR 2 BAJNOKSÁG:
    Én az 1 orás versenyeket szeretem két orás versenyen nem vennék részt,ugyhogy akkor direkt ugy prekvalifikálnám magam,hogy a B ligában mennék ha azok rövidebb versenyek lennének.
    De ez persze az én hülyeségem.
    Rezsőm, nem hiszem hogy gondot okozna Neked 2 két órás futam. Anno mikor átálltunk 1.5 órára ugyanez volt (jaj nem fogom bírni, sok lesz nekem..írták sokan)..........ma már ki emlékszik erre??? Szerintem senkinek sem gond lefutni másfél- 2 órát a mostani mezőnyből, van olyan pilótánk aki azt mondja hogy fura volt amikor az F1-Challenge bajnokság után realizálta hogy a GTR-ben lehet pihenni a célegyenesben (próbáld ki az RFactorban a BMW-Saubert és majd megérted miről beszélek ). Én 1 emberről tudok akit hátproblémák miatt nem bírta az 1 óránál hosszabb futamokat. Kezdőknek meg ott vannak az egyórás funrace-ek (De Te már nem vagy kezdő, akárhogy is igyekszel mindig mindenkivel elhitetni! ).

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    PREKVALIFIKÁCIO:
    UFO idők lesznek,de ugyis a verseny eredmény számitana!Egyébként ez meg sokakat sarkallhat javulásra,fejlődésre szerintem.
    Lesznek ufo és nem ufo idők, és egyetértek egyrészt a lényeg valóban a verseny eredményen van másrészt mindenkit javulásra ösztönöz ha látja milyen időket futnak a többiek a vasárnapi futamra készülve. És valószínűleg a szerveren az élet jobban fog pezsegni.

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    EMBEREK:
    Szerintem jo ha huszan leszünk fixen,ideiglenes beugrokkal meg harmincan max.Sohasem voltunk többen a szabályaink nehézsége miatt,mert sokan feladják vagy el sem kezdik!
    Reméljük, hogy gyarapodni fogunk, annak a ténynek köszönhetően, hogy a GTR2-ben az autók könnyebben kezelhetőek mint az 1-ben, és várakozásaink szerint sokkal szorosabb és élménygazdagabb csaták lesznek a futamok során is.

  6. #6
    Juhász Tamás Regisztrált Juhasz Tamas logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 28.
    Életkor
    43
    Üzenetek
    2.736

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    A prekvalifikációt egy speciálisan erre a célra megírt program fogja felügyelni (ismét csak Pál Ferinek köszönhetően), és automatikusan eltárolni a legjobb időket (majd már csak egy időt az autóválasztás után), és természetesen kint lesz a siteon, hogy addig ki milyen időt futott, tehát mindenki láthatja majd, folyamatosan a napok előrehaladtával.
    Szerintem ez a része nagyon jó!

    ui: 2 órás futam lehet hogy nekem is sok lesz így elsőre, majd megszokom.

  7. #7
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Életkor
    38
    Üzenetek
    3.616

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Nekem az lenne a kérdésem, hogy az elsőkörös szabálytalanság alatt mit értünk? Miért jár bünti? Mert ha mondjuk én az első körben valakit kifékezek és ő mondjuk rámtart és a két autó összeér, de én vagyok belső íven és kivezetem az illetőt a fűre (ugy hogy én a szegélykövig kiengedem a kocsit) akkor én leszek seggbe rugva vagy ezt szabályosnak minősítitek?
    Mondjuk nem értem sokszor, hogy egy kis koccból minek csinál mindenki akkora ügyet amikor rendes karosszériás kocsikban egy kis összeérés+kocc szerintem belefér a versenybe! Jó, hogy az 1-ben ez nem olyan jó dolog mert a kocsik hamarabb kipördülnek és nehezebb őket megtartani, de a 2-ben ez teljessen másképp lesz szerintem, mert könnyebb őket visszahozni!
    Nekem még az nem tetszik, hogy minden kocsit 1szer lehet csak használni!Én nagyon nem vagyok híve ennek a kocsicserés dolognak! Ha nem lesz kötelező akkor én nem mennék a Maseratival ezt jobb ha leszögezzük!Én tartom magam a szezon eleji fix kocsis dologhoz, de szerintem ezzel egyedül vagyok, bár ha annyira hangoztatjuk, hogy "mint az életben" dolgot ahhoz szerintem ez is hozzátartozik!
    Egyenlőre ennyi!

  8. #8
    Pintér Attila Regisztrált pinter83 logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 11.
    Város
    Pilis
    Életkor
    40
    Üzenetek
    90

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy az elsőkörös szabálytalanság alatt mit értünk? Miért jár bünti? Mert ha mondjuk én az első körben valakit kifékezek és ő mondjuk rámtart és a két autó összeér, de én vagyok belső íven és kivezetem az illetőt a fűre (ugy hogy én a szegélykövig kiengedem a kocsit) akkor én leszek seggbe rugva vagy ezt szabályosnak minősítitek?
    Mondjuk nem értem sokszor, hogy egy kis koccból minek csinál mindenki akkora ügyet amikor rendes karosszériás kocsikban egy kis összeérés+kocc szerintem belefér a versenybe! Jó, hogy az 1-ben ez nem olyan jó dolog mert a kocsik hamarabb kipördülnek és nehezebb őket megtartani, de a 2-ben ez teljessen másképp lesz szerintem, mert könnyebb őket visszahozni!
    Nekem még az nem tetszik, hogy minden kocsit 1szer lehet csak használni!Én nagyon nem vagyok híve ennek a kocsicserés dolognak! Ha nem lesz kötelező akkor én nem mennék a Maseratival ezt jobb ha leszögezzük!Én tartom magam a szezon eleji fix kocsis dologhoz, de szerintem ezzel egyedül vagyok, bár ha annyira hangoztatjuk, hogy "mint az életben" dolgot ahhoz szerintem ez is hozzátartozik!
    Egyenlőre ennyi!
    Hát énsem örülnék neki ha minden futamon más autóval kelljen versenyezni, énis tartanám magam a fix kocsi dologhoz.

  9. #9
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    A prekvalifikáció egyben megszünteti a 107%-ot is?

  10. #10
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Én az 1 orás versenyeket szeretem két orás versenyen nem vennék részt,ugyhogy akkor direkt ugy prekvalifikálnám magam,hogy a B ligában mennék ha azok rövidebb versenyek lennének.
    Nem lesz A-liga és B-liga, egy liga/bajnokság lesz! Ha többen leszünk mint 28 akkor lesz A-futam és B-futam. 40 emberre kidolgozva a pontrendszert, mindenki kap pontot (ha estleg többen lennénk mint 40, akkor az első 40). Ha valaki az egyik futamon 15. lesz az A-futamon akkor 15. helyezettnek megfelelő pontszámot kapja majd, de ha a következő futamon csak a B-be prekavilifikálja magát és ott 4. lesz, akkor a 24. helyezésért járó pontot kapja meg, és hiába nyeri meg a B-futamot akkor is csak a 21. helyért járó pontot kapja meg.

  11. #11
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Sandro res In írta
    A prekvalifikáció egyben megszünteti a 107%-ot is?
    Igen.
    Mondjuk azt esetleg meg lehet szűrni hogy a prekvalifikációs első időhöz képest hány százalékon belüli idővel lehessen bekerülni az A-futamba, de egyelőre ezt elvetettük.

  12. #12
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Kérem, hogy mindenki írja le a hozzászólásában szíve szerint 50%-os (másfél órás) vagy 66%-os (két órás) futamokat szeretne, figyelembe véve az érveket pro és kontra.

  13. #13
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Életkor
    52
    Üzenetek
    428

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Funn race
    Mintha ezt már ki lett volna próbálva, két bajnokság közötti szünetben. Nem sok értelme volt, 3-4 emberke körözgetett. Csak úgy körözgetni a hét minden napján lehet, egy rakat szerver lesz a neten. Ha nincs tétje, kicsi az érdeklődés.

    Arról nem is beszélve, hogy hasznos versenynapot vesz így el. A jól bevált kéthetenkénti GT, NGT futamos HGTRM3 volt eddig a legjobb bajnokság. Ezt kellene megspékelni az új bünti és a csak GT-nél bevezetendő autóválasztási rendszerrel.
    A HGTRM1-ben 10 futamon lehetett részt venni, mint B vagy A-ligás, a HGTRM2-ben 12 futamon, viszont a HGTRM3-ban már 22 futamon való részvételre volt lehetőség kb. ugyan annyi idő alatt. Tehát több éles és élvezetes futamot kaptunk a pénzünkért. Ahol talán az NGT-s futamok közkedveltebbek voltak mint a GT. Az NGT-s futamok szabad autóválasztása is megfelelő volt, eléggé vegyes volt az autók szempontjából.

    1,5 (50%) órás futamok elegek. Bár lehet, a GTR2 jobban fogja tűrni a dekoncentrációból adódó vezetési hibákat, így a 2 óra is kivitelezhető lehetne. De maradjunk a 1,5 óránál, Én élvezni szeretném a futamokat és nem kínlódni a székemben, mert már kényelmetlen 1-óra után, le vagyok izzadva és zsibbad a lábam (mint valami öregember úgy panaszkodok ).


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  14. #14
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy az elsőkörös szabálytalanság alatt mit értünk? Miért jár bünti? Mert ha mondjuk én az első körben valakit kifékezek és ő mondjuk rámtart és a két autó összeér, de én vagyok belső íven és kivezetem az illetőt a fűre (ugy hogy én a szegélykövig kiengedem a kocsit) akkor én leszek seggbe rugva vagy ezt szabályosnak minősítitek?
    Mondjuk nem értem sokszor, hogy egy kis koccból minek csinál mindenki akkora ügyet amikor rendes karosszériás kocsikban egy kis összeérés+kocc szerintem belefér a versenybe! Jó, hogy az 1-ben ez nem olyan jó dolog mert a kocsik hamarabb kipördülnek és nehezebb őket megtartani, de a 2-ben ez teljesen másképp lesz szerintem, mert könnyebb őket visszahozni!
    Elsőkörös szabálytalanság alatt azt értjük amit a versenybíróság szabálytalannak ítél meg az első körben, és ebben az esetben -és ez a felvezető körre is igaz- automatikusan 10 licenszpont levonásra kerül. Ha valaki csak koccolja a másikat de nem történik semmi, azért nem büntetünk. Reményenki szerint online is olyan jól fognak működni a koccok mint az AI ellen a demóban, és nem fog olyan könnyen kipördülni a másik mint a GTR1-ben.
    A másik dolog amit még szankcionálni fogunk valamilyen módon, az a felvezetőkör alatti saját hibából keresztbeállás/megpördülés/pályaelhagyás és ezzel a felvezetőkör folytonosságának megtörése, illetve a többiek feltartása a visszaengedés miatt, ami sokszor azzal végződik, hogy a renitens pilóta mögötti versenyzők jónéhány másodperces hátrányba kerülnek már a rajtnál.

  15. #15
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    Igen.
    Mondjuk azt esetleg meg lehet szűrni hogy a prekvalifikációs első időhöz képest hány százalékon belüli idővel lehessen bekerülni az A-futamba, de egyelőre ezt elvetettük.
    Javítom magam, valószínűleg lesz valamilyen %-os határ a prekvalifikációs legjobb időhöz képest ami felett nem lehet A-futamba kerülni. Majd ezt kiszámoljuk még pontosan, mert ugye a 107% nem ua Oscherslebenben és Spaban, utóbbin nehezebb teljesíteni.
    Természetesen a prekvalifikáció után az éles A-futamon és B-futamon már nem lesz 107 vagy egyéb százalék.

  16. #16
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg FRIZ 22 írta
    Funn race
    Mintha ezt már ki lett volna próbálva, két bajnokság közötti szünetben. Nem sok értelme volt, 3-4 emberke körözgetett. Csak úgy körözgetni a hét minden napján lehet, egy rakat szerver lesz a neten. Ha nincs tétje, kicsi az érdeklődés.

    Arról nem is beszélve, hogy hasznos versenynapot vesz így el. A jól bevált kéthetenkénti GT, NGT futamos HGTRM3 volt eddig a legjobb bajnokság. Ezt kellene megspékelni az új bünti és a csak GT-nél bevezetendő autóválasztási rendszerrel.
    A HGTRM1-ben 10 futamon lehetett részt venni, mint B vagy A-ligás, a HGTRM2-ben 12 futamon, viszont a HGTRM3-ban már 22 futamon való részvételre volt lehetőség kb. ugyan annyi idő alatt. Tehát több éles és élvezetes futamot kaptunk a pénzünkért. Ahol talán az NGT-s futamok közkedveltebbek voltak mint a GT. Az NGT-s futamok szabad autóválasztása is megfelelő volt, eléggé vegyes volt az autók szempontjából.

    1,5 (50%) órás futamok elegek. Bár lehet, a GTR2 jobban fogja tűrni a dekoncentrációból adódó vezetési hibákat, így a 2 óra is kivitelezhető lehetne. De maradjunk a 1,5 óránál, Én élvezni szeretném a futamokat és nem kínlódni a székemben, mert már kényelmetlen 1-óra után, le vagyok izzadva és zsibbad a lábam (mint valami öregember úgy panaszkodok ).
    Akkor kérnék mindenkit, hogy azt is jelezze melyik bajnokság lebonyolítási forma szimpatikusabb számára:
    1. egyik héten fun-race, másik héten éles futam az 1-es hozzászólásban vázolt módon. (tehát bajnoki futam kéthetente)
    2. Egyik héten NGT bajnokság (1 órás futammal) másik héten GT bajnokság (1.5 vagy 2 órás futammal). Ebben az esteben a futamok egy része NGT-ben BMW M3-al kerülne lebonyolításra, illetve lehtnének még special futamok is (pld csak TVR, csak Nissan 350 Z, stb)
    Utoljára módosította: Csiki Péter; 2006. 08. 05. 13:26.

  17. #17
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    A prequal rendszerről, megpróbálom én is saját szavaimmal leírni, csak a tisztábban látás kedvéért:

    1. Az előző futamot követő hétfő reggeltől a futamot megelőző szombatig bárki bármilyen autóval bemehet a szerverre, és a web site automatikusan tárolja az összes legjobb köridejét, autónként. Csak azok a köridők lesznek tárolva amit olyan autóval mégy, amit még korábban nem használtál. Ez eleve kizárja az autók dupla használatát.
    2. Az így tárolt köridők folyamatosan nyomonkövethetőek majd a site-on, gyakorlatilag percre pontosan látni fogod, ki milyen autóval milyen időt ment az adott pályán!!
    3. Futamot megelező szombat 20:00 óráig legkésőbb minden pilótának a site-on majd jeleznie kell, hogy a használható autói közül melyikkel fog rajthoz állni vasárnap. Amint választott, onnantól kezdve már csak a választott autó ideje látszik, és számít.
    4. Innentől a prequal még folytatódik egészen vasárnap 19:00-ig, de ekkor már csak a választott autó idejei számítanak!
    Tehát vasárnap még mindig ott a javításra, de már csak a kiválasztott autóval. Nem muszály vasárnap már menni, hiszen az addig megfutott prequal időd a kiválasztott autóval érvényes marad.

    Gondolom látható, hogy semmi csalás vagy előnyt nem tud jelenteni senkinek, még nekem sem Én sem fogom tudni, hogy ki milyen autót választ szombat estig, az időket pedig mindenki látni fogja, előtte is, utána is.

    Szerintem nagyon élvezetes lesz ez a rendszer, egész héten izgulhatunk

  18. #18
    Niebel Zoltán Versenyző Niebel Zoltán logója
    Csatlakozott
    2005. 01. 15.
    Város
    Dombóvár
    Életkor
    42
    Üzenetek
    4.233

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Szerintem tökéletes a 2 óra! Sokkal izgibb taktikákat lehet kidolgozni!
    Mert ugyebár a gtr1-ben, 99%-ban mindig 1 boxal mentünk... Ezt utáltam is mindig!
    A többi szabály sztem nagyon frankó!
    Ja, és a minden héten bajnoki futamra szavazok!
    Utoljára módosította: Niebel Zoltán; 2006. 08. 05. 13:50.

  19. #19
    Pintér Attila Regisztrált pinter83 logója
    Csatlakozott
    2006. 03. 11.
    Város
    Pilis
    Életkor
    40
    Üzenetek
    90

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    Kérem, hogy mindenki írja le a hozzászólásában szíve szerint 50%-os (másfél órás) vagy 66%-os (két órás) futamokat szeretne, figyelembe véve az érveket pro és kontra.
    Nekem mindegy, jó az 50% és a 66%-os is.

  20. #20
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Életkor
    54
    Üzenetek
    2.514

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    Kérem, hogy mindenki írja le a hozzászólásában szíve szerint 50%-os (másfél órás) vagy 66%-os (két órás) futamokat szeretne, figyelembe véve az érveket pro és kontra.
    Részemröl egy orás verseny,de ha nagyon kell választani,akkor már 50 % os legyen.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  21. #21
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Életkor
    52
    Üzenetek
    2.627

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta
    Nekem az lenne a kérdésem, hogy az elsőkörös szabálytalanság alatt mit értünk? Miért jár bünti? Mert ha mondjuk én az első körben valakit kifékezek és ő mondjuk rámtart és a két autó összeér, de én vagyok belső íven és kivezetem az illetőt a fűre (ugy hogy én a szegélykövig kiengedem a kocsit) akkor én leszek seggbe rugva vagy ezt szabályosnak minősítitek?
    Mondjuk nem értem sokszor, hogy egy kis koccból minek csinál mindenki akkora ügyet .....
    Az online ligákban a legtöbb baleset az első körben történik, ugyanis a kevésbé tapasztaltabb pilóták rendszerint már itt meg akarják nyerni a versenyt. Ez sajnos mindenhol, minden ligában így van.

    Mi nem győzzük felhívni a figyelmet arra, hogy első körben fokozott óvatosságot kérünk, sem a gumik, sem a fékek nem érik el az üzemi hőfokukat az első körben, a pilóták is jobban izgulnak még az első körben, szóval nyugalom kell.

    Ezért a keményebb büntetés az első körben történt szabálytalanság miatt, szeretnénk egy kicsit "belenevelni" mindenkibe a fokozott óvatosságot az első körben.

  22. #22
    Csiki Péter Adminisztrátor Csiki Péter logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 04.
    Életkor
    55
    Üzenetek
    2.030

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Tomcy írta
    Nekem még az nem tetszik, hogy minden kocsit 1szer lehet csak használni!Én nagyon nem vagyok híve ennek a kocsicserés dolognak! Ha nem lesz kötelező akkor én nem mennék a Maseratival ezt jobb ha leszögezzük!Én tartom magam a szezon eleji fix kocsis dologhoz, de szerintem ezzel egyedül vagyok, bár ha annyira hangoztatjuk, hogy "mint az életben" dolgot ahhoz szerintem ez is hozzátartozik!
    Egyenlőre ennyi!
    Idézet Eredetileg pinter83 írta
    Hát énsem örülnék neki ha minden futamon más autóval kelljen versenyezni, énis tartanám magam a fix kocsi dologhoz.
    Azt gondolom akkor vesézzük ki ezt a dolgot kicsit részletesebben is. Minden szezon előtt ez előjön, már szavaztunk is róla, de lássuk:

    Elöljáróban csak annyit, a kérdésben az is problémát jelent, hogy nincs online handicap osztásra lehetőség (és nem is lesz a GTR2-ben sem).

    A saját véleményem az, hogy azáltal hogy váltogatni kell az autókat mindegyiket meg lehet ismerni és a mivel mindegyiket egy kicsit másképp kell kezelni ezáltal a saját gyorsaságom és autókezelési rutinom növelésében is segít minél több autót vezetek. A másik oldala a dolognak hogy így változatosabb a mezőny, ráadásul taktikáni is lehet, hogy ki, melyik pályán, melyik autóval áll rajthoz. Akkor is ezt mondanám ha lenne handicap osztásra lehetőség.
    Lehet arra is hivatkozni, hogy több időt jelent a felkészülésben az autók váltogatása, de ez szerintem a kezdő pilótákat leszámítva -különösen ha teljesen kezdők az autoszimulátor iparban- ez nem okozhat próblémát egy már középhaladó, haladó szinten levő pilótának.

    Mi van akkor ha teljesen szabad az autóválasztás, 1 autót mindenki kiválaszt és azzal kell végigmennie az egész szezonban?
    Senki sem a saját ellensége, mindenki a leggyorsabb autót szeretné (1-2 mazochistától eltekintve aki minden körülmények között ragaszkodik a saját kedvenc autójához) és ez minden valószínűség szerint a Maserati MC12 lesz. Így még az is ezzel az autóval kell hogy versenyezzen akinek nincs ínyére sem az autó, sem a fix autó, mert azért mindenki a lehető legjobb eredmény elérésére törekszik. A futamokon meg ott lenne a kék színű autósor.
    Szerintem ennek semmi értelme.

    Nézzük a GET REAL elvet:
    A valóságban csapatok vannak akik szerződtetik a pilótákat, és a dolog nem úgy működik, hogy a pilóta odamegy egy csapatot visz magával egy MC12-t (vagy amit akar) és utána azzal versenyzi végig a szezont.
    Tehát ebben az esetben minden autóból meghatározott szám áll rendelkezésre (általában 2) egy csapatban. Ez azt jelenti hogy a versenyigazgatóságnak és a versenybíróságnak kellene kiosztania az autókat, tehát mindenki fixen 1 autóval menne végig, de azzal amit kap. Ehhez kellene csinálni egy rangsort és ez alapján kiosztani az autókat, a leggyengébbek kapnák a legjobb autót a legerősebbek pedig a leggyengébbeket, hogy kiegyensúlyozott legyen a mezőny, és egy eleve bajnokesélyes ne a legerősebb autót kapja.
    Nem tudom, de nekem ez sem tűnik szerencsésnek.

    Az autókiosztási/választási rendszerrel mindig az a célunk hogy igazságos és egyszerű legyen, amennyire lehetséges.

  23. #23
    Babinszki Gábor Regisztrált Captain logója
    Csatlakozott
    2004. 04. 17.
    Életkor
    49
    Üzenetek
    973

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Ha lehet akkor én is inkább egyik héten NGT másik héten GT-vel mennék. Másfél vagy két óra az mindegy számomra. Viszont HA lesz NGT bajnokság is, akkor ott is 1,5 v. 2órás futamok legyenek.
    Babinszki Gábor

  24. #24
    Borsos Miklos Regisztrált
    Csatlakozott
    2006. 01. 21.
    Üzenetek
    229

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    2. Egyik héten NGT bajnokság (1 órás futammal) másik héten GT bajnokság (1.5 vagy 2 órás futammal). Ebben az esteben a futamok egy része NGT-ben BMW M3-al kerülne lebonyolításra, illetve lehtnének még special futamok is (pld csak TVR, csak Nissan 350 Z, stb)
    erre adom le a voksom

  25. #25
    Antal István Regisztrált
    Csatlakozott
    2005. 08. 06.
    Életkor
    48
    Üzenetek
    799

    Re: GTR2 bajnokság lebonyolítás

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    2. Egyik héten NGT bajnokság (1 órás futammal) másik héten GT bajnokság (1.5 vagy 2 órás futammal). Ebben az esteben a futamok egy része NGT-ben BMW M3-al kerülne lebonyolításra, illetve lehtnének még special futamok is (pld csak TVR, csak Nissan 350 Z, stb).
    Teljesen hasonló véleményen vagyok.
    Esetleg a 2órás távot az 5 futamból álló tesztversenyeknél kipróbálhatjuk és utána döntünk, mikor már tényleg mentünk rendszeresen 2órás futamokat.
    Ha a többségnek nagyon nem jönne be, akkor maradnánk a 1.5órás derbiknél.
    Való igaz, hogy a 2órás futamokba több stratégiával lehetne versenyképes az ember.
    Aki jönni akar versenyezni az úgy is egyből megveszi a játékot és a (feltehetően) 2 részre bontott mezőnyben megtalálja a saját tudásának megfelelő versenytársakat.

Oldal: 1 / 18 1 2 3 4 5 11 ... UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •