Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 76 - 100 (110 összesen)

Téma: Motec

  1. #76
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Van erre valami értelmes magyarázat. Hiszen ott van az adat a műszerfalon, sőt a motec-ben is találtam egy Brake Temp Chanel-t.
    Sőt a gtr még el is menti a saját kis file-jába, de a motecben ennek ellenére sem jelenik meg. A motec-ben még sokminden mást is találnifogsz, mivel ezt eredetileg nem pont a gtr-hez fejlesztették.

  2. #77
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Sőt a gtr még el is menti a saját kis file-jába, de a motecben ennek ellenére sem jelenik meg. A motec-ben még sokminden mást is találnifogsz, mivel ezt eredetileg nem pont a gtr-hez fejlesztették.
    Mert eredetileg mihez fejlesztették ki? Jó lenne megoldani ezt az apró problémát. Szerintem nehéz figyelni a műszerfalat, vagy a GTR2XD-t. Minden egyenes végén úgy szállok el a kanyarban emiatt, mint a győzedelmi zászló. Ráadásul a kicsúszás miatt hűl is a fék rendesen, míg visszaporoszkálok az aszfaltra úgyhogy nem ad reális infót soha.

  3. #78
    Csicsmányi Tamás Versenyző Kennystyle logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 21.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.274

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Mert eredetileg mihez fejlesztették ki? Jó lenne megoldani ezt az apró problémát. Szerintem nehéz figyelni a műszerfalat, vagy a GTR2XD-t. Minden egyenes végén úgy szállok el a kanyarban emiatt, mint a győzedelmi zászló. Ráadásul a kicsúszás miatt hűl is a fék rendesen, míg visszaporoszkálok az aszfaltra úgyhogy nem ad reális infót soha.
    http://www.motec.com.au/home
    Itt megnézheted mi mindenre jó a motec.
    Más megoldás pedig nincs, néha rá kell nézni egy pillanatra, azalatt úgyis látod rögtön hogy zöld, sárga vagy piros a kis csík.

  4. #79
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861

    Wink Re: Motec

    Idézet Eredetileg Kennystyle írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.motec.com.au/home
    Itt megnézheted mi mindenre jó a motec.
    Más megoldás pedig nincs, néha rá kell nézni egy pillanatra, azalatt úgyis látod rögtön hogy zöld, sárga vagy piros a kis csík.

    Jó, jó. Nem akadékoskodom tovább.


  5. #80
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Mert eredetileg mihez fejlesztették ki? Jó lenne megoldani ezt az apró problémát. Szerintem nehéz figyelni a műszerfalat, vagy a GTR2XD-t. Minden egyenes végén úgy szállok el a kanyarban emiatt, mint a győzedelmi zászló. Ráadásul a kicsúszás miatt hűl is a fék rendesen, míg visszaporoszkálok az aszfaltra úgyhogy nem ad reális infót soha.
    http://www.motec.com.au/home
    A fenti linken bővebben is kifejtik hogy mirőlis van szó.
    Maga a software csak 1 része ennek a rendszernek és a mi legnagyobb örömünkre teljesen ingyenes.
    Szóval ennél jobbat nem is kívánhatnánk, de sajnos arra egyenlőre semmilyen módot nem tudok hogy a fékhőmérsékletet logolja. (Legalábbis a gtr-ét) De vigasztalás képpen had mondjam el hogy én már évek óta 2-es fék hűtéssel megyek és ezt csak extrém melegben szoktam feltenni 3-as ra.
    Amellet nem feltétlenül szükséges a fék hőmérsékletét figyelni minden féktávon. Elég ha kiválasztod azt ahol a legjobban felmelegszik a fék. (Ez általában a leghosszabb féktáv végén lessz.) Akkor ideális a hűtésed ha a féktáv elejére még nem hül üzemi hőmérséklet alá, és a féktáv végére kicsit túlmelegszik.
    Remélem segítettem valamit. Jó próbálgatást.

  6. #81
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    http://www.motec.com.au/home
    A fenti linken bővebben is kifejtik hogy mirőlis van szó.
    Maga a software csak 1 része ennek a rendszernek és a mi legnagyobb örömünkre teljesen ingyenes.
    Szóval ennél jobbat nem is kívánhatnánk, de sajnos arra egyenlőre semmilyen módot nem tudok hogy a fékhőmérsékletet logolja. (Legalábbis a gtr-ét) De vigasztalás képpen had mondjam el hogy én már évek óta 2-es fék hűtéssel megyek és ezt csak extrém melegben szoktam feltenni 3-as ra.
    Amellet nem feltétlenül szükséges a fék hőmérsékletét figyelni minden féktávon. Elég ha kiválasztod azt ahol a legjobban felmelegszik a fék. (Ez általában a leghosszabb féktáv végén lessz.) Akkor ideális a hűtésed ha a féktáv elejére még nem hül üzemi hőmérséklet alá, és a féktáv végére kicsit túlmelegszik.
    Remélem segítettem valamit. Jó próbálgatást.
    Segítettél. Megerősítetted amit amúgy is sejtettem, gondoltam. Igazad van egyébként, nagy érték, hogy egy ilyen szoftver ingyenesen elérhető.


  7. #82
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Üzenetek
    284

    Re: Motec

    Nekem nem rögzíti a fékek és a gumik hőmérsékletét (NA). Pedig ez érdekelne a legjobban. Esetleg van valakinek ötlete rá, hogy hogyan tudnám elővarázsolni ?
    Előre is köszönöm.

    Egyébként a motec elemzési lehetőségei mennyiben segítenek belőni a setup-ot ? Van igazi gyakorlati hasznossága ? Ha nem jelentős, akkor hagyom a francba az egészet.

    Üdv,
    Traky

  8. #83
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Üzenetek
    284

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem rögzíti a fékek és a gumik hőmérsékletét (NA). Pedig ez érdekelne a legjobban. Esetleg van valakinek ötlete rá, hogy hogyan tudnám elővarázsolni ?
    Előre is köszönöm.

    Egyébként a motec elemzési lehetőségei mennyiben segítenek belőni a setup-ot ? Van igazi gyakorlati hasznossága ? Ha nem jelentős, akkor hagyom a francba az egészet.

    Üdv,
    Traky
    A gumikra rájöttem. A fékeket meg a fenti hozzászólások alapján nem lehet előcsalogatni ...
    Most már csak az érdekelne, hogy mennyi gyakorlati haszna van a programnak. Ti szoktátok használni ?

  9. #84
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Traky írta Hozzászólás megtekintése
    A gumikra rájöttem. A fékeket meg a fenti hozzászólások alapján nem lehet előcsalogatni ...
    Most már csak az érdekelne, hogy mennyi gyakorlati haszna van a programnak. Ti szoktátok használni ?
    Főleg úgy fejlődik az ember ha minél többet ül a volán mögött, mind köridőt gyakorolva mind pedig versenyezve. Az elején én is bújtam a Motec-et, de a gumihőmérséklet ami a legfontosabb látni a beállítás menüben is. Az autó beállításához nem árt ha tudod mit miért állítasz, ezt megtanulhatod a GTR Mérnöki Kézikönyvből. Szerintem túl sok időt nem érdemes áldozni a Motec-re, inkább versenyezz minél többet.
    Utoljára módosította: Bozso; 2009. 04. 08. 12:35.

  10. #85
    Kigyós Gergely Regisztrált Kigyós Gergely logója
    Csatlakozott
    2006. 09. 20.
    Város
    Zalaszentgrót
    Üzenetek
    1.117

    Re: Motec

    Ráadásul verseny közben is tudod nézni a legfontosabb adatokat. Motor hőmérséklet gumi nyomás kopás hőmérséklet, a fékek hőmérséklete a fogyasztás átlaga szóval ez elég verseny közben bőven utána meg már minek nézni A motec-től gyorsabb nem leszek (mármint sokkal gyorsabb) mert én tolom a gázt és én fékezek nem a motec így hiába minden csak azt látom ami történt nem azt aminek történnie kellene.

  11. #86
    Rózsás Péter Regisztrált
    Csatlakozott
    2009. 03. 17.
    Város
    Komárom
    Üzenetek
    284

    Re: Motec

    Ok. Köszönöm a hozzászólásokat.
    Üdv,
    Traky

  12. #87
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832
    Idézet Eredetileg Honk írta Hozzászólás megtekintése
    Közben megtaláltam a Blimey honlapján egy kifejezetten a GTR2 höz összeállított motec sample projectet: http://www.blimeygames.com/files/GTR...sis_Sample.zip
    Valaki ezt tudná nekem prezentálni, mert innen nem lehet már letölteni.

    Sikerült máshol megtalálnom, köszi mindenkinek!
    Utoljára módosította: Bazsy; 2010. 03. 15. 20:01.

  13. #88

    Menet közben adatok

    Bocsi srácok, de nekem verseny közben nem jön fel a MOTEC ablak bal oldalt, mint ahogy másoknál láttam. .plr fájlt állítgattam a leírtaknak megfelelően, de láma vagyok. Valamit elnéztem, de rendesen.

    Azt, hogy én sem lelem a megnyitható fájlt, már le sem merem írni. A pojektet látom ,de aztán annyi.

    Mit tegyek és hol?
    ha túlkormányzott, akkor az utasok félnek, ha alulkormányozott, akkor a sofőr fél…

  14. #89
    Alpár Nándor Regisztrált Nando logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.945
    Idézet Eredetileg SzabóZ írta Hozzászólás megtekintése
    Bocsi srácok, de nekem verseny közben nem jön fel a MOTEC ablak bal oldalt, mint ahogy másoknál láttam. .plr fájlt állítgattam a leírtaknak megfelelően, de láma vagyok. Valamit elnéztem, de rendesen.

    Azt, hogy én sem lelem a megnyitható fájlt, már le sem merem írni. A pojektet látom ,de aztán annyi.

    Mit tegyek és hol?
    nyomtal "ű" betut?

  15. #90

    Unhappy

    Idézet Eredetileg Nando írta Hozzászólás megtekintése
    nyomtal "ű" betut?
    Nos, azt még nem
    ha túlkormányzott, akkor az utasok félnek, ha alulkormányozott, akkor a sofőr fél…

  16. #91
    Idézet Eredetileg SzabóZ írta Hozzászólás megtekintése
    Nos, azt még nem
    Meglehet igazad volt.
    ha túlkormányzott, akkor az utasok félnek, ha alulkormányozott, akkor a sofőr fél…

  17. #92
    Sziasztok!

    Nekem nem sikerült beállítani ezt a motec-et, mert a gtr2 UserData mappában nincs sehol semmi .plr fájls, se az én nevem mappa, csak egy olyan hogy LOG, meg olyan hogy LOG_valami. Az egészjátékon belül sincs semmi .plr fájl. Mit csináljak???

  18. #93
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Idézet Eredetileg iGyuri írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Nekem nem sikerült beállítani ezt a motec-et, mert a gtr2 UserData mappában nincs sehol semmi .plr fájls, se az én nevem mappa, csak egy olyan hogy LOG, meg olyan hogy LOG_valami. Az egészjátékon belül sincs semmi .plr fájl. Mit csináljak???
    amit megadtál nicket abban van a userdata-ban a plr file.érsd jól
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  19. #94
    De nekem nincs az egész játékban egy plr file se.

  20. #95
    Nagy László Versenyző Laca logója
    Csatlakozott
    2009. 06. 08.
    Város
    Dombóvár
    Üzenetek
    1.134
    Idézet Eredetileg iGyuri írta Hozzászólás megtekintése
    De nekem nincs az egész játékban egy plr file se.
    pl.: D:\GTR2\UserData\Kiss Pista\(és valahol) Kiss Pista. PRL

  21. #96
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg iGyuri írta Hozzászólás megtekintése
    De nekem nincs az egész játékban egy plr file se.
    ha win7 akkor keresd a dokumentumok mappába v hova a görcsbe teszi.

  22. #97
    Idézet Eredetileg Barzo Laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    ha win7 akkor keresd a dokumentumok mappába v hova a görcsbe teszi.
    Megvan, köszi, ez volt a baj!

  23. #98
    És magát a Motec-et hogy kell beállítani? Mit mire kell tenni? Engine, rally stb.? Nekem nem mutat sehol semmit. És ahhoz hogy lássam menet közben a gumi állapotot stb. ahoz meg az XD kell? Vagy tudja ezzel a moteccel is? Mind1 először ezt a motecet kéne beüzemelni.

    Szerk.: Motec működik, rájöttem, mégegyszer köszi a segítséget, már csak az xd-t kell beüzemelnem...
    Utoljára módosította: iGyuri; 2011. 06. 06. 15:59.

  24. #99

    HELP!

    Sziasztok!

    Lenne néhány válaszra váró kérdésem: Én a Race:On szimulátorral játszom és hogy ezzel lehet e használni a motecet?
    Ha igen:
    Hogyan rakjam be a köröket?
    Esetleg egy link ahol leírják mi mire jó. =)
    Ha nem:
    Milyen más progit lehet erre a célra használni?

    Előre köszi és Üdv.: Eszenyi András

  25. #100
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Eszenyi András írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Lenne néhány válaszra váró kérdésem: Én a Race:On szimulátorral játszom és hogy ezzel lehet e használni a motecet?
    Ha igen:
    Hogyan rakjam be a köröket?
    Esetleg egy link ahol leírják mi mire jó. =)
    Ha nem:
    Milyen más progit lehet erre a célra használni?

    Előre köszi és Üdv.: Eszenyi András
    Jó esélyel RaceOn-ban is így működik. http://forum.gtr-masters.hu/showthread.php?829-Motec
    Még rákereshetsz az XD-re azt is sokan használják itt.

Oldal: 4 / 5 ElsőElső 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •