Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (110 összesen)

Téma: Motec

  1. #1

  2. #2

    Re: Motec

    Jegyzi a gumihőmérsékletet:
    Motec-Gumihomerseklet.JPG

  3. #3

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta
    A kovetkezokeppen lehet a Motecet munkara birni a demoban:
    1. le kell tolteni a Motec i2 Pro-t, majd felinstallalni (default: C:\Program Files\MoTeC\)
    2. Meg kell nyitni a .plr fajlt notepad-el (\\gtr2demo\UserData\<jatekosnev>\<jatekosnev>.plr )
    3. Meg kell keresni a kovetkezo sort: Data Acquisition EXE= , es meg kell valtoztatni: Data Acquisition EXE="C:\Program Files\MoTeC\i2\1.0\MoTeC.exe"
    (ha default helyre lett felinstallalva a Motec, ha nem akkor azt a helyet kell megadni ahol a Motec.exe fajl van)
    4. Meg kell keresni a kovetkezo sort: MoTeC LogFolder=, es meg kell valtoztatni: MoTeC LogFolder="\MoTeC\Logged Data"
    5. Ha valaki a verseny alatt is akarja a Motecet hasznalni akkor meg kell keresni a kovetkezo sort: Data Acquisition In Race="0" es meg kell valtoztatni DData Acquisition In Race="1" -re.

    A Motecben megnezni a koroket a kovetkezokeppen lehet:
    1. El kell inditani a Motec Interpreter i2 Pro-t
    2. Csinalni kell egz uj project-et (Create a new project)
    3. a varazsloban lehet hasznalni a default beallitasokat, de lehet barmilyen nevet adni a dolognak
    4. klikk File->Open log file
    5. ki kell jelolni a c:\MOTEC\Logged Data reszt
    6. ki kell valasztani a kor(oke)t ami(k)nek a telemetriajat meg szeretnenk nezni
    majs az "add"-ra kell klikkelni es azutan az "open"-re


  4. #4
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Motec

    Buherálás helyett annyi a lényeg, hogy a Motec I2-t kell először installálni, tehát a GTR2 előtt, (ezt írja a GTR2 readme-je is) és akkor a GTR2 automatikusan beállítja ezeket a paramétereket a PLR-ben.

  5. #5
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Motec

    Azt hogyan tudom megnézni benne, hogy hol ér le az autó alja? Főleg az érdekelne, hogy a setup guide szerint meg tudom belőle állapítani, hogy emelnem kell, vagy inkább a packet-et növelni.

    Illetve aki használja az kicsit írhatna arról, hogy konkrétan miket érdemes benne figyelni elemezgetni, azon kívül, hogy melyik setuppal hol vagyok gyorsabb.

    Előre is köszönöm.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  6. #6
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Motec

    Na közben felfogtam a működését. Gyakorlatilag bármilyen mért értéket meg lehet jeleníteni grafikusan és nekem ez így tökéletes. Szóval a jobb oldalon a csatornák közül egyszerűen ráhúzom a vizslatni szándékozott (esetemben a ride height-okat) a bal oldali grafikonra és már bogarászhatom is.Sőt ha megnyomom az "M" et, azzal bekapcsolom a show measurements-t, tehát a minimum, maximum, és átlag értékek is rögtön megjelennek. Kinek kell egy csapatmérnök?
    Utoljára módosította: Honk; 2006. 10. 25. 13:18.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  7. #7
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Motec

    Látom senkitse nem érdekel annyira ez a dolog. Mindegy elvagyok itt magamban.
    Közben megtaláltam a Blimey honlapján egy kifejezetten a GTR2 höz összeállított motec sample projectet: http://www.blimeygames.com/files/GTR...sis_Sample.zip

    kezd egyre érdekesebb (hasznosabb) lenni.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  8. #8

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Honk írta Hozzászólás megtekintése
    Látom senkitse nem érdekel annyira ez a dolog. Mindegy elvagyok itt magamban.
    Közben megtaláltam a Blimey honlapján egy kifejezetten a GTR2 höz összeállított motec sample projectet: http://www.blimeygames.com/files/GTR...sis_Sample.zip

    kezd egyre érdekesebb (hasznosabb) lenni.
    Érdekelne,ha picit is vágnám mi merre
    F1-ben annó az ausztrál setuppomat telemetria alapján csináltam, nehéz is volt vele elkapni

    - Sit@ -


  9. #9
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Motec

    Ugy nem lehet megcsinálni, hogy ne kelljen leszedni a game-t?
    Ha igen akkor hogyan?

  10. #10
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Tomcy írta Hozzászólás megtekintése
    Ugy nem lehet megcsinálni, hogy ne kelljen leszedni a game-t?
    Ha igen akkor hogyan?
    Dehogynem! fentebb le is van írva, csak a plr file-ban kell néhány dolgot megadni az alábbiak szerint, és már megy is.

    1. le kell tolteni a Motec i2 Pro-t, majd felinstallalni (default: C:\Program Files\MoTeC\)
    2. Meg kell nyitni a .plr fajlt notepad-el (\\gtr2demo\UserData\<jatekosnev>\<jatekosnev>.plr )
    3. Meg kell keresni a kovetkezo sort: Data Acquisition EXE= , es meg kell valtoztatni: Data Acquisition EXE="C:\Program Files\MoTeC\i2\1.0\MoTeC.exe"
    (ha default helyre lett felinstallalva a Motec, ha nem akkor azt a helyet kell megadni ahol a Motec.exe fajl van)
    4. Meg kell keresni a kovetkezo sort: MoTeC LogFolder=, es meg kell valtoztatni: MoTeC LogFolder="\MoTeC\Logged Data"
    5. Ha valaki a verseny alatt is akarja a Motecet hasznalni akkor meg kell keresni a kovetkezo sort: Data Acquisition In Race="0" es meg kell valtoztatni DData Acquisition In Race="1" -re.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  11. #11

    Re: Motec

    sziasztok,

    Megcsináltam a feljebb írott lépéseket. A kérdés annyi lenne, hogy ezek után mit kell tennem, hogy el is induljon a rögzítés?
    Meg kell nyitnom előtte a motec.exe-t, és csak utána a GTR2-t?
    Köszi.

    Üdv:
    Lajos

  12. #12

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Karoliny Lajos írta Hozzászólás megtekintése
    sziasztok,

    Megcsináltam a feljebb írott lépéseket. A kérdés annyi lenne, hogy ezek után mit kell tennem, hogy el is induljon a rögzítés?
    Meg kell nyitnom előtte a motec.exe-t, és csak utána a GTR2-t?
    Köszi.

    Üdv:
    Lajos
    Semmit, "veszi magától". Amikor meg akarod nézni a futott köröket elindítod a MoTeC-et és kiválasztod amit meg akarsz nézni.

  13. #13

    Re: Motec

    Innentől, ha jól t'om csak meg kell nyomni a Motec gombot a játékban, betölteni a szükséges adatbázist, kiszűrni az infót, majd hevesen imátkozni, nehogy lefagyjon visszatéréskor.

  14. #14

    Re: Motec

    Köszönöm a gyors választ.
    Valamit akkor nagyon nem állítottam be jól, mert sajna csak a sample logok vannak benne.
    Na sebaj, majd próbálkozom.
    Köszi mégegyszer.

    Üdv:
    Lajos

  15. #15

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Akos írta Hozzászólás megtekintése
    Innentől, ha jól t'om csak meg kell nyomni a Motec gombot a játékban, betölteni a szükséges adatbázist, kiszűrni az infót, majd hevesen imátkozni, nehogy lefagyjon visszatéréskor.
    Igen, de GTR2-től függetlenül is el lehet indítani (és akkor nem kell alt-tab imádkozni)

  16. #16

    Re: Motec

    Lali,

    szívesen segítek neked GTR2vel kapcsolatban, elég vicces hogy 15 méterre dolgozunk egymástól és itt derül ki hogy ugyanavval játszunk )

    Peace

    Idézet Eredetileg Karoliny Lajos írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a gyors választ.
    Valamit akkor nagyon nem állítottam be jól, mert sajna csak a sample logok vannak benne.
    Na sebaj, majd próbálkozom.
    Köszi mégegyszer.

    Üdv:
    Lajos

  17. #17

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Karoliny Lajos írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a gyors választ.
    Valamit akkor nagyon nem állítottam be jól, mert sajna csak a sample logok vannak benne.
    Na sebaj, majd próbálkozom.
    Köszi mégegyszer.

    Üdv:
    Lajos
    4. Meg kell keresni a kovetkezo sort: MoTeC LogFolder=, es meg kell valtoztatni: MoTeC LogFolder="\MoTeC\Logged Data"
    Itt ott kell lennie a meghajtónak, tehát alap esteben: MoTeC LogFolder="C:\MoTeC\Logged Data, de nálam pld: MoTeC LogFolder="E:\MoTeC\Logged Data

    Lehet, hogy ez a baj?

  18. #18

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Csiki Péter írta Hozzászólás megtekintése
    4. Meg kell keresni a kovetkezo sort: MoTeC LogFolder=, es meg kell valtoztatni: MoTeC LogFolder="\MoTeC\Logged Data"
    Itt ott kell lennie a meghajtónak, tehát alap esteben: MoTeC LogFolder="C:\MoTeC\Logged Data, de nálam pld: MoTeC LogFolder="E:\MoTeC\Logged Data

    Lehet, hogy ez a baj?

    Péter/Gergő,

    Először is köszi a segítséget. Tehát felinstalláltam a motec-et. Átírtam a fentieknek megfelelően a file-t. Ezek után betöltöm a játékot (motechez nem nyúlok) körözök párat, majd amikor a garázsban rányomok a motec feliratra, kilép és elindítja a motecet. Gondolom (?) az open log funkció kellene, odamegyek a loghoz :LogFolder="MoTeC\Logged Data de nincs benne semmi, nem tudok megnyitni semmit. Egyszerűen nem rögzít semmit. Most utólag belegondolva a logfolder előtt nincs ott a C:\motec, csak annyi hogy:LogFolder="\MoTeC\Logged Data" tehát ezt kellene átírnom így?:="C:\MoTeC\Logged Data.
    Köszi.

    Üdv:
    Lajos
    Utoljára módosította: Karoliny Lajos; 2006. 11. 23. 16:03. Indoklás: Elírás

  19. #19

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Karoliny Lajos írta Hozzászólás megtekintése
    Most utólag belegondolva a logfolder előtt nincs ott a C:\motec, csak annyi hogy:LogFolder="\MoTeC\Logged Data" tehát ezt kellene átírnom így?:="C:\MoTeC\Logged Data.
    Pontosan!

  20. #20
    Pataki Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 02. 23.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    152

    Re: Motec

    Nincs kész, de hátha valaki befejezi Addig pedig így is használható belőle valami.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok

  21. #21

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg PatakiSzabolcs írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs kész, de hátha valaki befejezi Addig pedig így is használható belőle valami.

    Köszi Urak elindult
    Most már csak értelmezni kell megtanulni

    Üdv:
    Lajos

  22. #22

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg PatakiSzabolcs írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs kész, de hátha valaki befejezi Addig pedig így is használható belőle valami.
    Köszönjük!

  23. #23

    Re: Motec

    Miért van, hogy a versenyköröket nem menti a motec?
    Babinszki Gábor

  24. #24

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Captain írta Hozzászólás megtekintése
    Miért van, hogy a versenyköröket nem menti a motec?
    Az advanced menüben a GTR2-ben be kell kapcsolni a "race data acquisition"-t (az utolsó szót nem biztos hogy jól írtam fejből).

  25. #25
    Pataki Szabolcs Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 02. 23.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    152

    Re: Motec

    Idézet Eredetileg Captain írta Hozzászólás megtekintése
    Miért van, hogy a versenyköröket nem menti a motec?
    Elöl olvastam a .plr fájlról: ...
    5. Ha valaki a verseny alatt is akarja a Motecet hasznalni akkor meg kell keresni a kovetkezo sort: Data Acquisition In Race="0" es meg kell valtoztatni DData Acquisition In Race="1" -re.
    És talán a játékban is van valahol kapcsoló

Oldal: 1 / 5 1 2 3 4 5 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •