Oldal: 87 / 89 ElsőElső ||| 37 77 83 84 85 86 87 88 89 UtolsóUtolsó
Találatok: 2.151 - 2.175 (2207 összesen)
  1. #2151
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a frekvencia és az időzítések is azonosak, akkor elvileg mennie kellene.
    Időzítés=késleltetés?

  2. #2152
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Időzítés=késleltetés?
    Igen és nem. A frekvencia és az időzítések együttesen adják a késleltetést:
    https://prohardver.hu/tudastar/memoria_idozitesek.html

  3. #2153
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Papíron ugyanannak tűnik, csak újabb széria, ezért más a kód/megnevezés.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  4. #2154
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Igen és nem. A frekvencia és az időzítések együttesen adják a késleltetést:
    https://prohardver.hu/tudastar/memoria_idozitesek.html
    Oks. Utána olvasok. Köszönöm szépen!

  5. #2155
    Sziasztok!

    Tudna vki proci hűtőt ajánlani Ryzen 5 3600-ra? Kb 15e a keret rá. Köszönöm!

  6. #2156
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Tudna vki proci hűtőt ajánlani Ryzen 5 3600-ra? Kb 15e a keret rá. Köszönöm!
    Igazából a gyári hűtő is elég rá, ha meg tudod szokni a hangját, ami egy felszálláshoz készülődő űrhajóra emlékeztet. De ha ennyi még belefér, én ilyet használok a 3700X-hez:
    https://www.pcx.hu//be-quiet-dark-ro...or-huto-023252

    Ez azért kordában tartja és lényegesen csendesebb. Csak érdemes csekkolni előtte a ház méreteit, batár nagy.

  7. #2157
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából a gyári hűtő is elég rá, ha meg tudod szokni a hangját, ami egy felszálláshoz készülődő űrhajóra emlékeztet. De ha ennyi még belefér, én ilyet használok a 3700X-hez:
    https://www.pcx.hu//be-quiet-dark-ro...or-huto-023252

    Ez azért kordában tartja és lényegesen csendesebb. Csak érdemes csekkolni előtte a ház méreteit, batár nagy.
    ACC alatt simán elmegy 74-75 fokig is. az még belefér? Engem a hangja nem zavar, fejemen a füles

  8. #2158
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!
    Tudna vki proci hűtőt ajánlani Ryzen 5 3600-ra? Kb 15e a keret rá. Köszönöm!
    https://prohardver.hu/tema/milyen_cp.../hsz_1-50.html
    Itt nézz szét az 1. hozzászólásban. Ottvannak a konkrétan ajánlott cpu hűtők. Ahogy látom frissítik is a listát.
    Az első tornyos hűtőm óta (14 éve) nem kellett cpu hűtőt cserélnem, úgyhogy az aktualitás favoritokat nemismerem.
    Ár/érték arányban a Alpenföhn, Deepcool hűtőkről hallottam jókat.

  9. #2159
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    ACC alatt simán elmegy 74-75 fokig is. az még belefér? Engem a hangja nem zavar, fejemen a füles
    Simán, az AMD elmondása szerint a tranzisztorok valami katonai szabvány szerint működnek és 120 fokig bírják, rögtön megjelenés után sok probléma volt ezzel, nálam nyári hőségben volt 100 fok felett is a csúcshőmérséklet. Azóta optimalizálták a boost algoritmust és nekem is 70-80 fok között mozog terhelés alatt. A Dark Rock 4 is csak néhány fok mínuszt jelent, ezek a procik így lettek tervezve, hogy elég intenzíven ugrál a hőfok.

  10. #2160
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    https://prohardver.hu/tema/milyen_cp.../hsz_1-50.html
    Itt nézz szét az 1. hozzászólásban. Ottvannak a konkrétan ajánlott cpu hűtők. Ahogy látom frissítik is a listát.
    Az első tornyos hűtőm óta (14 éve) nem kellett cpu hűtőt cserélnem, úgyhogy az aktualitás favoritokat nemismerem.
    Ár/érték arányban a Alpenföhn, Deepcool hűtőkről hallottam jókat.
    Köszönöm szépen!

  11. #2161
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Simán, az AMD elmondása szerint a tranzisztorok valami katonai szabvány szerint működnek és 120 fokig bírják, rögtön megjelenés után sok probléma volt ezzel, nálam nyári hőségben volt 100 fok felett is a csúcshőmérséklet. Azóta optimalizálták a boost algoritmust és nekem is 70-80 fok között mozog terhelés alatt. A Dark Rock 4 is csak néhány fok mínuszt jelent, ezek a procik így lettek tervezve, hogy elég intenzíven ugrál a hőfok.
    A 3600ra 95 fok van megadva max-nak. Akkor gondolom ez egy óvatos adat. Egyenlőre marad a gyári hűtő, aztán majd nyáron ha kell kap egy jobbat. A klímát nem lehet majd nagyon nyomatni a kisfiam miatt. Köszi az infókat!

  12. #2162
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    ACC alatt simán elmegy 74-75 fokig is. az még belefér? Engem a hangja nem zavar, fejemen a füles
    Nekem Noctua nh d15 s van es nagyon jo kis huto. A baj igazabol a hoatadas, 7nm a korabbi 12 helyett. A regi 2700-m 3900en ment 46 fokon, ez most - 3800 X- ugyanazzal a hutovel 52-62 korul ugral, csucsban neha 72, de az csak egy pillanatra. AMD 95 fokot mond, mint meg normal, illetve meg elmegy, de ott mar szinte alaporajelen megy szvsz.

    Ha pl egy noctuat veszel, egy eletre veszel hutot. A ventillatorokra 6 ev gari van, de elmennek 10 ig problema nelkul. Ha uj tokozas jon, a noctuatol lehet kerni beepito cuccot. Egyszer megveszed es elvezed.
    Utoljára módosította: tusi74; 2020. 03. 03. 21:56. Indoklás: Mert bena vagyok?

  13. #2163
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Virtuális tükör elégge erőforrásigényes. Annak a látótávolságát csavard lefele. Esetleg teljesen kapcsold ki, cockpit-ben vannak hátsókamerák, vagy hátranézés gombbal is ellehetsz.

    Ha nemnagyon akarsz költekezni, akkor én a VGA-t cserélném le, 6GB-s valamire, úgy a textúrákból is jobbat tölthetsz be. 1660, vagy super vagy nemtudom milyen újak vannak mostanában a középmezőnyben. Teszemezt ha 20e-ret akarsz rátolni, eladod a jelenlegit, megnézed mik mennek afölött.
    Nalam csak multi alatt van bekapcsolva a tukor, hogy ha ram villant vki gyors koron, akkor lassam es el tudjam engedni. Sima AI vagy hotlapolasnal off, had villogjon, ugyis elfelejti az algoritmus es nem all bosszut

    A tukor off kb 15-20 fps-t jelent nalam egy viszonylag eros gepen. De multiban lecci ne kapcsoljatok ki, inkabb shadowst kell lecsavarni, az a masodik resource zabalo.

  14. #2164
    Bernhardt Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2011. 01. 25.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    45
    Sziasztok!

    Szeretnék kérni némi segítséget, hogy miként tudnék fejleszteni a gépemen, úgy hogy ne kelljen mélyen a zsebembe nyúlni.

    Jelenlegi gépem:

    CPU:AMD Opteron 3365 2.6 GHz(jelenleg 2.9-en fut) AM3+
    GPU:Asus GTX 760 2GB
    RAM: 8 GB

    A kérdés, hogy egy esetleges beruházás mondjuk egy FX 8350-re mekkora lépés lenne FPS téren? Tudom, hogy leginkább videókártya lenne megoldás, de az most nem fér bele.

    A válaszokat előre is köszönöm!

  15. #2165
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tequila írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék kérni némi segítséget, hogy miként tudnék fejleszteni a gépemen, úgy hogy ne kelljen mélyen a zsebembe nyúlni.

    Jelenlegi gépem:

    CPU:AMD Opteron 3365 2.6 GHz(jelenleg 2.9-en fut) AM3+
    GPU:Asus GTX 760 2GB
    RAM: 8 GB

    A kérdés, hogy egy esetleges beruházás mondjuk egy FX 8350-re mekkora lépés lenne FPS téren? Tudom, hogy leginkább videókártya lenne megoldás, de az most nem fér bele.

    A válaszokat előre is köszönöm!
    Ez alapján érdemi különbséget nem várnék.
    https://www.cpubenchmark.net/compare...365/1780vs2426

    E mellet az FX 8350 egy szörnyeteg. Nem csak duplája a TDP, de nem kell télen fűtened, melegen tartja a szobát.
    Ha váltasz akkor egy nagyon jól szélőztett házra és egy masszív hűtésre lesz szükséged, a gyárival kb 3 hónapig fog működni ha nem korlátozod 4ghz alá.

  16. #2166
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg Tequila írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék kérni némi segítséget, hogy miként tudnék fejleszteni a gépemen, úgy hogy ne kelljen mélyen a zsebembe nyúlni.

    Jelenlegi gépem:

    CPU:AMD Opteron 3365 2.6 GHz(jelenleg 2.9-en fut) AM3+
    GPU:Asus GTX 760 2GB
    RAM: 8 GB

    A kérdés, hogy egy esetleges beruházás mondjuk egy FX 8350-re mekkora lépés lenne FPS téren? Tudom, hogy leginkább videókártya lenne megoldás, de az most nem fér bele.

    A válaszokat előre is köszönöm!
    Sajnos az a konfig csereérett. Nem tudom, hogy egy jobb vga-val vagy egy erősebb procival előrébb lennél - e.

  17. #2167
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg Tequila írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szeretnék kérni némi segítséget, hogy miként tudnék fejleszteni a gépemen, úgy hogy ne kelljen mélyen a zsebembe nyúlni.

    Jelenlegi gépem:

    CPU:AMD Opteron 3365 2.6 GHz(jelenleg 2.9-en fut) AM3+
    GPU:Asus GTX 760 2GB
    RAM: 8 GB

    A kérdés, hogy egy esetleges beruházás mondjuk egy FX 8350-re mekkora lépés lenne FPS téren? Tudom, hogy leginkább videókártya lenne megoldás, de az most nem fér bele.

    A válaszokat előre is köszönöm!
    Jatekra csak VGA csere kene. Sajnos lecsereltem a jo kis 2700as Ryzenemet egy 3800x re, ami 35%-al gyorsabb. Kb 2-3 Fps-t ha nott a grafikai teljesitmeny (100+ Fps rol beszelunk) . Pedig az ACC pl cpu igenyes program, de sok fejlodest nem latok...
    A GTX 1070 --> Rtx 2070 Super viszont eg es fold.....

  18. #2168
    Bernhardt Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2011. 01. 25.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    45
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Jatekra csak VGA csere kene. Sajnos lecsereltem a jo kis 2700as Ryzenemet egy 3800x re, ami 35%-al gyorsabb. Kb 2-3 Fps-t ha nott a grafikai teljesitmeny (100+ Fps rol beszelunk) . Pedig az ACC pl cpu igenyes program, de sok fejlodest nem latok...
    A GTX 1070 --> Rtx 2070 Super viszont eg es fold.....
    Hát a végén tényleg az lesz hogy a GTX 760at megpróbálom elpasszolni, és inkább az erre szánt összegből egy 1060at beszerezni. Kb erre futná a keretből.

  19. #2169
    Játékoknál, különösen a szimulátoroknál (sajnos) még mindig nagyon fontos a CPU egy szálas teljesítménye. Kimondottan játékra egyelőre egy 6 magos processzor erős egy szálas teljesítménnyel elég (Intel i5-9600K vagy AMD Ryzen 5 3600/3600X). Ezektől fölfelé szinte jelentéktelen mértékű növekedés érhető el. Egy ilyen CPU pedig már szinte bármilyen mai GPU-t ki tud hajtani.

    Lehet én vagyok túl optimista, de én leginkább azért várom most az új konzol generációt, mert mindkettő AMD Zen 2 architektúrára épülő 8 mag / 16 szálas CPU-val és hardveres RT gyorsítással jön majd, ezért én abban bízom, hogy egyrészt a közeljövőben egyre több játékmotor lesz képes majd konkurrens szálakon dolgozni és végre egy 8+ magos PC se marad kihasználatlanul játék közben, másrészt meg talán majd záródik tovább az olló az Intel és az AMD között teljesítményben, ami nekünk csak jó lenne.

  20. #2170
    Idézet Eredetileg Tequila írta Hozzászólás megtekintése
    Hát a végén tényleg az lesz hogy a GTX 760at megpróbálom elpasszolni, és inkább az erre szánt összegből egy 1060at beszerezni. Kb erre futná a keretből.
    Az a baj, hogy az önmagában nem biztos, hogy megérné, a csere után a CPU-d lenne a bottleneck. Sajnos ott már egy teljes konfig cserét be kéne tervezni előbb-utóbb.

  21. #2171
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg Tequila írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Ha kevés pénzből szeretnéd megúszni, akkor kevés teljesítménynövekedést várhatsz.
    Ezesetben nézd meg a kívánt szimulátor alatt (online, sok kocsival, amire használni akarod a vasat) vmi diagnosztikai programmal, hogy a CPU/GPU páros közűl, melyik az ami közel 100%-on pörög. Ha ez megállapítható, akkor abból vegyél (használtan) egy kicsivel jobbat (pontosabban annyival jobbat, mint a másik gyengébbik komponens lazsált).
    Ha kiegyenlített a cpu/gpu terheltsége, akkor egy komponens cserével, nem fogsz tudni plusz FPS-t kicsikarni, mert a másik úgyis visszafogja.
    Utoljára módosította: Kettel; 2020. 03. 30. 16:41.

  22. #2172
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Játékoknál, különösen a szimulátoroknál (sajnos) még mindig nagyon fontos a CPU egy szálas teljesítménye. Kimondottan játékra egyelőre egy 6 magos processzor erős egy szálas teljesítménnyel elég (Intel i5-9600K vagy AMD Ryzen 5 3600/3600X). Ezektől fölfelé szinte jelentéktelen mértékű növekedés érhető el. Egy ilyen CPU pedig már szinte bármilyen mai GPU-t ki tud hajtani.

    Lehet én vagyok túl optimista, de én leginkább azért várom most az új konzol generációt, mert mindkettő AMD Zen 2 architektúrára épülő 8 mag / 16 szálas CPU-val és hardveres RT gyorsítással jön majd, ezért én abban bízom, hogy egyrészt a közeljövőben egyre több játékmotor lesz képes majd konkurrens szálakon dolgozni és végre egy 8+ magos PC se marad kihasználatlanul játék közben, másrészt meg talán majd záródik tovább az olló az Intel és az AMD között teljesítményben, ami nekünk csak jó lenne.
    Azert azok a cpu-k tuti nem lesznek olyan teljesitmenyuek, mint a PC verziok. Igy is problemas lehuteni egy Zen2-t, consolban a helyszuke es a hang miatt nem vszinu, hogy olyan orajelen fog ketyegni. de meglatjuk.

  23. #2173
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Azert azok a cpu-k tuti nem lesznek olyan teljesitmenyuek, mint a PC verziok. Igy is problemas lehuteni egy Zen2-t, consolban a helyszuke es a hang miatt nem vszinu, hogy olyan orajelen fog ketyegni. de meglatjuk.
    De ez igazából épp, hogy erősíti, amit írtam, mert ha adott egy 8 magos processzor, aminek az egy magos feldolgozóképessége relatíve gyenge, akkor eleve kénytelenek olyan kódot futtatni rajta, ami minél több magot/szálat használ egyszerre, hogy a processzor kihasználtsága jó legyen. Tehát abból egy olyan PC-s konfig is profitál, ahol egyébként még egy szálon is van több kraft.

  24. #2174
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    De ez igazából épp, hogy erősíti, amit írtam, mert ha adott egy 8 magos processzor, aminek az egy magos feldolgozóképessége relatíve gyenge, akkor eleve kénytelenek olyan kódot futtatni rajta, ami minél több magot/szálat használ egyszerre, hogy a processzor kihasználtsága jó legyen. Tehát abból egy olyan PC-s konfig is profitál, ahol egyébként még egy szálon is van több kraft.
    Most esett le, te a tobbszalu futtatas "bevezetesere" gondolsz. Igy ok

  25. #2175
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg tusi74 írta Hozzászólás megtekintése
    Azert azok a cpu-k tuti nem lesznek olyan teljesitmenyuek, mint a PC verziok. Igy is problemas lehuteni egy Zen2-t, consolban a helyszuke es a hang miatt nem vszinu, hogy olyan orajelen fog ketyegni. de meglatjuk.
    Le lehet, 2600x ����
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: GilbertP; 2020. 03. 31. 19:54.

Oldal: 87 / 89 ElsőElső ||| 37 77 83 84 85 86 87 88 89 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •