Oldal: 79 / 89 ElsőElső ||| 29 69 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.951 - 1.975 (2207 összesen)
  1. #1951
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Viszonylag régi videókártyák is dx12 kompatibilisek. Nekem sapphire raderon 7850 van, és az is dx12. Nvidia fronton is hasonló a helyzet, ott nem merek konkrétumot írni, de talán valami olyan rémlik, hogy gtx660 is dx12 kompatibilis már. Persze nem mindok újat azzal, hogy az ujabb kartyak mégjobbak, de csak a dx12 miatt nem biztos, hogy cserélni kell a meglévő kártyát.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  2. #1952
    UHD felbontáson még dolgozik a youtube, de fullhd-n már megtekinthető:
    Így muzsikál a gépen:
    Audi 2.2T 20V sor 5 Turbo Quattro

  3. #1953
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Bágyi Tibor írta Hozzászólás megtekintése
    UHD felbontáson még dolgozik a youtube, de fullhd-n már megtekinthető:
    Így muzsikál a gépen:
    Addig rendben van hogy szép a grafika. De ez így is kiábrándító. Lagos, helyenként már kifejezetten zavaró. Az autók mozgása meg, fogalmazzunk úgy hogy "mókás".
    Ha vissza veszed a grafikát lehet hogy javul valamit.

  4. #1954
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Nemjó, a célegyenesben a fehér Nissan GTR-nek nem mentél neki
    Én is nézegettem az apexet, de az uwp, vagyis a win10 app több sebből vérzik. Nincs kormánytámogatás, az apexbe belepróbáltak rakni valamit, mert az mégse létezik, hogy egy autós játék kormány nélkül van. De nem sikerült nekik.
    Csak annyi szól mellette, higy ingyen van, de nekem már van annyi autós játékom, hogy egyáltalán nem hiányzik mégegy.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  5. #1955
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Üzenetek
    514
    Sziasztok.

    Hamarosan visszatérek és Race07 nyugdijazása után szükségem lenne egy új configra ami bírja az Assetto+R3e kombót gond nélkül. Szeretném ha 100 fps alá sose esne be 1 monitoron, full szerveren, magasabb graf beállításokon. A keret nagyjából 300k a rendszerre, de az se baj ha kevesebb. Eddig inkabb hosszútávra vettem gépet nagyobb befektetéssel, a mostani is 2007es, és az assetto megjelenéséig nem volt gondom semmivel. Viszont lehet jobb évente fejleszteni kicsit, így nincs elavulás.

    A szimeken kivül Archicad és Revit tervező programokat használok, eddig Radeon kártyákkal, de szerintem nem lesz gond az Nvidiára váltás, az irodában minden gépben az van. Ha esetleg valakinek van tapasztala, összehasonlítási alapja a Sim+CAD felhasználói igényről, azt szivesen veszem.

    Amiket néztem:

    Alaplap: Z170, valami asus, gigabyte vagy msi lesz
    RAM: Kingston, DDR4, 16GB, 2133MHz, CL14, HyperX
    Proc+Kari kombóban van inkább kérdésem: eddig nagyjából i5 6500K vagy i7 6700k + gtx 960 vagy gtx 970-t néztem Ezeket kombinálva, variálva, permutálva bármilyen felállásban. Nyilván ebből az i7 6700k + gtx 970 a legjobb, de ha a 100+ fps lélektani határt a többi kombóból is ki lehetne hozni akkor nem baj ha csípünk az árból.

    Nem ragaszkodom, hogy új legyen minden alkatrész. Ha esetleg tudtok más kombót, újabb modellt, vagy bármit ami közelebb visz a megoldáshoz azt nagyon szivesen fogadom.

    Jelige: 100+

    Köszi szépen előre is a segítséget

  6. #1956
    Verpelethy Jozsef Versenyző prost logója
    Csatlakozott
    2006. 07. 22.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    1.473
    A 960-at felejtsd el. Használt 970-et meg lehet csípni 60k-ért, az jó vétel. De 75k körül már van gtx 1060 6gb, ez lenne a legjobb vétel jelenleg, ha belefér.

  7. #1957
    Azért megjegyezném, hogy 960-am van (ráadásul csak 2 gigás) és lazán bírja maxon az Assettot és az R3E-t is FullHD-ben 60FPS-el (Vsync-et használok, úgyhogy a monitor korlátja), még úgy is, ha élőben rögzítem a futamot.

  8. #1958
    Ha maradnál radeonnál én erősen gondolkozok egy RX480-on. Azt mondják elég jó az ár/teljesítmény aránya.

  9. #1959
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Azért megjegyezném, hogy 960-am van (ráadásul csak 2 gigás) és lazán bírja maxon az Assettot és az R3E-t is FullHD-ben 60FPS-el (Vsync-et használok, úgyhogy a monitor korlátja), még úgy is, ha élőben rögzítem a futamot.
    Nálam is 960GTX van és bőven elég, általában 100 feletti FPS-ek vannak.

  10. #1960
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Játékra nem igazán jó kombinálciót választottál. I7 6700k iszonyatosan erős, teljesen felesleges az assetto-hoz és amúgy bármihez (munkára kell csak kb).

    Inkább Vegyél egy erősebb i5öt és hozzá az új szériás kártyákból egyet. Leginkább GTX 1060 6GB (RX480 még jobb, csak nem lehet kapni):
    http://www.arukereso.hu/processzor-c...51-p296138273/
    https://www.pcx.hu/gigabyte-gtx1060-...okartya-889684

    Ez ki fogja bírni a 30 fős szervert online esetén isl. Nekem egy 4790k-m van 1060-al egybekötve és 70-80 fps némelyik pályán offline full grafon FHD-n, online is megvan a 60 fps.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 10. 07. 10:44.

  11. #1961
    Ványi Dániel Attila Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 10. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    206
    Idézet Eredetileg huszi írta Hozzászólás megtekintése

    A szimeken kivül Archicad és Revit tervező programokat használok, eddig Radeon kártyákkal, de szerintem nem lesz gond az Nvidiára váltás, az irodában minden gépben az van. Ha esetleg valakinek van tapasztala, összehasonlítási alapja a Sim+CAD felhasználói igényről, azt szivesen veszem.
    Na hát én assettozok és cadezek is. Sajnos ezt a programot nem ismerem igazán, én inventort használok. Azt kell mondjam ezek is elég videókártya igényes alkalmazások, nekem egy i7-3770 van, elég erős proci, assetto 10-20% között terheli le max a gagyi kártyámmal, inventorba se megy 50% fölé, mert nincs miért, gyengébb kártyával nem tudod úgyse kihajtani.
    Inventor nekem a videókártya miatt egy komolyabb összeállítási rajzzal már szenved.
    Viszont videóvágáshoz annyira nem rossz, bár már ott is rá tud segíteni egy jó videó kártya.
    16 giga ram az bőven elég szerintem, nekem sose volt még kevés, pedig nagy összeállítási rajzoktól kezdve 1 terrás videók vágásáig használtam mindenre.
    SSDre érdemes még költeni, legyen akkora hogy Win, a simek, meg cad ráférjen, az adott project fájllal együtt, csak az archiv dolgokat kelljen lementeni hddre.
    Nekem "csak" egy 256os van, arra ráfér Win, kedvenc játékok, munkával kapcsolatos programok és pár project fájl, minden más hddre kerül.
    Én is azt mondom mint a többiek, videókártyába rakd inkább a pénz, elég az i5.

  12. #1962
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    i5 + 1060 kombót céloznám be énis.
    i7 felesleges, játékokban semmivel sem gyorsabb , csak drágább
    saját méréseim alapján AC nvidia barát, de lehet ezmár kiegyenlítődött.
    perpill 960gtx-el nyomom 1920*1200-ba, ami ugye nagyobb mint a fullHD, és AC 120-110fps körül, postcuccokkal, de butított tükröződéssel (úgyse látod) szalad. Rajtnál sincs gondom (90fps körül lehet)
    Nem írtad a monitorod felbontását. Ha 1060-at vennék, én akár 1440p-t is megpróbálnék vele.

  13. #1963
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg vdani666 írta Hozzászólás megtekintése
    SSDre érdemes még költeni
    Az a legalapabb dolog szerintem, azt már említeni sem kellene

  14. #1964
    Szabó Péter Versenyző center82 logója
    Csatlakozott
    2015. 11. 16.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    247
    Nézd meg a CAD és egyéb programod milyen videókártyát támogat, ami hardware-esen támogatja a renderelést és a feldolgozást. Általában csak Nvidia. Quadro vagy Gtx-ek nagy kategóriája. Így válassz. Lehet használt GTX970 vagy 980 lesz a nyerő és I5 kombó és gyors RAM
    Intel Xenon E5450 (3Ghz/12M), GA-P35DS3R, 8Gb GEIL, GTX760, 3x17" DELL 4:3 monitor, AKG K701, Logitech G27

  15. #1965
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Üzenetek
    514
    Húha. köszi ezt a sok választ

    Az SSD természetesen alap. Hogy 256 vagy 512, ez még nem eldöntött.

    A 60 fps nekem kevés. Ha ennyi pénzből nem hozható össze stabilan a 100 fps, akkor a grafikában fogok kompromisszumot kötni. Jobban érdekel a folyamatosság mint a részletgazdagság egy szimben. A gtx 1060ban tenyleg vannak jó ajánlatok, így valószinüleg effelé mozgok el.

    Az irodában i5 4690K van, de néhány monstrummal bele szoktunk szaladni proci limitbe. A 6600K meg nem sokkal jobb nála. Ezért kanyarodtam az I7 felé. Ezen mér örlődöm kicsit.

  16. #1966
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Nálam i7 6700k + GTX970 kombó ketyeg.

    Proci lehet túlzás, de hogy hosszú-hosszú évekig nem kell cserélni az is biztos. Az 970 egy 960-at váltott és egy percig se bánom. RR: full HD, minden maxon, akár 30-35 fővel is stabil 110-120 FPS. Felvételnél sincs gond, max annyi hogy replay-nél leesik 80-90 FPS-re, de állítom ez az egyetlen szimulátor ahol a visszajátszásnak magasabb a gépigénye mint az élő felvételnek.

    Szóval ha VGA, akkor 970/1060, ha 4k, vagy esetleg több monitor is játszik akkor 1070.
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2016. 10. 07. 18:21.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  17. #1967
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Kihasználja az AC és a R3E a 4-nél több magot?
    Mintha az AC esetében olvastam volna valahol, hogy vmelyik update óta igen, de ebben nem vagyok biztos...

    Ami viszont tuti, hogy kell a tuning és a magas órajel, mert az egyértelműen meglátszik a multiban, főleg a rajtoknál.

  18. #1968
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kihasználja az AC és a R3E a 4-nél több magot?
    Mintha az AC esetében olvastam volna valahol, hogy vmelyik update óta igen, de ebben nem vagyok biztos...

    Ami viszont tuti, hogy kell a tuning és a magas órajel, mert az egyértelműen meglátszik a multiban, főleg a rajtoknál.
    AC az XBOX-os patch óta jobban kezeli a CPU-t, addig sokkal inkább számított a magas órajel mint az összteljesítmény. R3E nem eszik olyan sokat, így arról nem tudok pontos infót. AC-hez a 100 fps-hez még a 6700K GTX1060 kombó is kevés fhd-ben abszolút maxon, de néhány lényegtelen beállítást lejjebb lehet venni és akkor bőven 100 felett van online is

  19. #1969
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Kihasználja az AC és a R3E a 4-nél több magot?
    Mintha az AC esetében olvastam volna valahol, hogy vmelyik update óta igen, de ebben nem vagyok biztos...

    Ami viszont tuti, hogy kell a tuning és a magas órajel, mert az egyértelműen meglátszik a multiban, főleg a rajtoknál.
    Nem, sőt az R3E olyannyira nem, hogy egyedül a single core performance számít, ezért érdemes figyelembe venni a processzor választásnál (főleg AMD-k esetén szoktak teljesítményproblémák előfordulni)

  20. #1970
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    AC-hez a 100 fps-hez még a 6700K GTX1060 kombó is kevés fhd-ben abszolút maxon, de néhány lényegtelen beállítást lejjebb lehet venni és akkor bőven 100 felett van online is
    Az AC-t jelenleg nincs olyan konfig, amit el tudná futtatni max-on.

    Van akiknek lelki törést okoz, ha nem tudnak mindig minden csúszkát maxig húzni, pedig bármelyik szoftvernél csak a fejlesztőn/GUI desinger-en múlik, hogy hol vágja el éppen a csúszkák látható/beállítható felső végét... AC-ban valóban van pár értelmetlen, de cserébe igen erőforrásigényes beállítás, de asszem ez alól az R3E sem kivétel.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 10. 07. 15:35.

  21. #1971
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Én csak annyit tennék hozzá a témához, hogy az AC (már ki emlékszik... melyik verzió tol kezdve) szinkronizálási problémákkal küzd. (Miközben 30%-os cpu terhelést mutat, is CPU limites.)
    Így prociból nincs olyan hogy túl erős. Erősebb proci = kisebb stuttering. (ISI rulez)
    Szerintem átlag FPS-be a 150-200-at érdemes "megcélozni" akkor mindig marad még egy kis tartalék.

  22. #1972
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Az AC-t jelenleg nincs olyan konfig, amit el tudná futtatni max-on.

    Van akiknek lelki törést okoz, ha nem tudnak mindig minden csúszkát maxig húzni, pedig bármelyik szoftvernél csak a fejlesztőn/GUI desinger-en múlik, hogy hol vágja el éppen a csúszkák látható/beállítható felső végét... AC-ban valóban van pár értelmetlen, de cserébe igen erőforrásigényes beállítás, de asszem ez alól az R3E sem kivétel.
    Hogyne lenne. Nalam egyedul a tukrozodes van egyel lejjebb veve a max ala, minden egyebb amit csak huzni lehet maxon van, es harom monitorral nativ felbontassal 80-90 fps, ezt rajtnal is tartja , sot 24 kulonbozo auto al is. Egyedul replay alatt esik lejjebb, de az nem izgat. Szoval egy monitoron tuti fel lehet tolni maxig, siman 100 plusz fps szerintem.
    Utoljára módosította: Laccoo; 2016. 10. 07. 19:02.

  23. #1973
    Huszar Norbert Versenyző huszi logója
    Csatlakozott
    2012. 10. 06.
    Város
    Nagyvárad
    Üzenetek
    514
    Idézet Eredetileg Laccoo írta Hozzászólás megtekintése
    Hogyne lenne. Nalam egyedul a tukrozodes van egyel lejjebb veve a max ala, minden egyebb amit csak huzni lehet maxon van, es harom monitorral nativ felbontassal 80-90 fps, ezt rajtnal is tartja , sot 24 kulonbozo auto al is. Egyedul replay alatt esik lejjebb, de az nem izgat. Szoval egy monitoron tuti fel lehet tolni maxig, siman 100 plusz fps szerintem.
    Milyen configgal jön ki neked ilyen fps?

  24. #1974
    I7 3000 akarmi, most fejbol en meg nem mondom, 16 G ram, GTX 1070. A videokartya siman viszi a hatan az egesz jatekot
    De patch ota processzor is sokszor stabilan 90 % korul dolgozik.

  25. #1975
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    És mi a különbség egy Asus, Msi, Gigabyte, Gainward GTX akármi között? Ez olyan mint a Ferrari vs. Haas-Ferrari? Melyik az igazi? Az utóbbinál tudom de itt mi?

Oldal: 79 / 89 ElsőElső ||| 29 69 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •