Oldal: 78 / 89 ElsőElső ||| 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.926 - 1.950 (2207 összesen)
  1. #1926
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg tarantito írta Hozzászólás megtekintése
    Most hogy megcsináltam az iracers.hu-s fps boost-ot egy fokkal jobb, .
    Ez mi pontosan?

  2. #1927
    Pataki Olivér Versenyző
    Csatlakozott
    2011. 04. 07.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    64
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Ez mi pontosan?
    https://www.youtube.com/watch?v=nCAY-bzZHUs

  3. #1928
    Egy ilyenben gondolkodom, hogy lecseréljem a "jó öreg" (3,5 éves) Asus Radeon HD7700-ast: https://www.aqua.hu/asus-radeon-r9-3...ng-372190.html

    Szerintetek?

  4. #1929
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Egy ilyenben gondolkodom, hogy lecseréljem a "jó öreg" (3,5 éves) Asus Radeon HD7700-ast: https://www.aqua.hu/asus-radeon-r9-3...ng-372190.html

    Szerintetek?
    Szerintem jobban jársz egy használt, de garanciális 7970/280x-el.

  5. #1930
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem jobban jársz egy használt, de garanciális 7970/280x-el.


    Vagy ezzel még jobban jársz:
    http://hardverapro.hu/apro/elado__as...gari_doboz_tar

  6. #1931
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Egy ilyenben gondolkodom, hogy lecseréljem a "jó öreg" (3,5 éves) Asus Radeon HD7700-ast: https://www.aqua.hu/asus-radeon-r9-3...ng-372190.html

    Szerintetek?
    Nem tudnál várni még? Most jönnek az új nvididiák a nyáron jobb fogyasztással és sebességel, azaz minden lejjebb fog menni. Én is azért nem vettem még.

    De ha tényleg most akarsz és ilyen árban, akkor a Gtx 780-al tényleg jól jársz
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2016. 05. 08. 22:57.

  7. #1932
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a mindenkinek a tippeket!

    Az a helyzet, hogy félek használt terméket vásárolni. A webshopban vásárolt terméket vissza is küldheted, ha nem tetszik, ráadásul garancia is van rá. (A használtak egy részére is van persze.) És - bár sokan szidjátok - az AMD-ket kedvelem inkább.

    Szóval ha ezen a vonalon gondolkodok, akkor mi lenne a legjobb szerintetek ár/érték arányban? A cél az, hogy Full HD-ban fusson az AC, minél sallangmentesebben.
    Utoljára módosította: Sury; 2016. 05. 09. 09:52.

  8. #1933
    Illés Imre Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 02. 17.
    Város
    Bp
    Üzenetek
    439
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a mindenkinek a tippeket!

    Az a helyzet, hogy félek használt terméket vásárolni. A webshopban vásárolt terméket vissza is küldheted, ha nem tetszik, ráadásul garancia is van rá. És - bár sokan szidjátok - az AMD-ket kedvelem inkább.

    Szóval ha ezen a vonalon gondolkodok, akkor mi lenne a legjobb szerintetek ár/érték arányban?
    Ez attól is függ, hogy milyen az alaplapod/procid, illetve mennyit szeretnél rászánni...

  9. #1934
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a mindenkinek a tippeket!

    Az a helyzet, hogy félek használt terméket vásárolni. A webshopban vásárolt terméket vissza is küldheted, ha nem tetszik, ráadásul garancia is van rá. És - bár sokan szidjátok - az AMD-ket kedvelem inkább.

    Szóval ha ezen a vonalon gondolkodok, akkor mi lenne a legjobb szerintetek ár/érték arányban?
    Nem kell annyira tartani a használt termékektől, de persze figyelni kell. Jóval olcsóbban megkapod. Mindenképpen olyat vegyél amire még van hivatalosa garancia. Emellett a legnagyobb oldalakon van eladó értékelés is (pl hardverapro.hu)

  10. #1935
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Az a helyzet, hogy félek használt terméket vásárolni. A webshopban vásárolt terméket vissza is küldheted, ha nem tetszik, ráadásul garancia is van rá. (A használtak egy részére is van persze.) És - bár sokan szidjátok - az AMD-ket kedvelem inkább.
    Egy még garis használt videókártya vásárlásában pontosan annyi kockázat van, mintha újat vennél. Nem nagyon tud ezekben elromlani semmi, azért ma már máshol tart a gyártástechnológia, mint 10 éve. És mivel a user hozzá sem ér, így elbaszni se nagyon tudja, kivéve ha nem valami barkács cuccot veszel vmi tuning mágustól.

    Illetve az elmúlt években felváltva hajtottam AMD és nVidia kártyákat, én állítom, hogy normál körülmények között kb nulla különbség van köztük, fej-fej mellett halad a két cég, minőségben, szoftverben, funkciókban, támogatásban. Az meg hogy melyik kártya gyorsabb, az mindig az adott szoftvertől függ, amit hajtani akarsz...
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 05. 09. 10:37.

  11. #1936
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    A cél az, hogy Full HD-ban fusson az AC, minél sallangmentesebben.
    A 60.000+ kategóriában már bármelyik tudja ezt egy monitor esetén. Én GTX960-at vettem januárban 65-ért, minden fut vele full HD-ben és az FPS-eim 80-250 közötti értékek szoktak lenni. Nem minden paramétert használok High és hasonló állásban, de a lényeget igen.

  12. #1937
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.631
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egy még garis használt videókártya vásárlásában pontosan annyi kockázat van, mintha újat vennél. Nem nagyon tud ezekben elromlani semmi, azért ma már máshol tart a gyártástechnológia, mint 10 éve. És mivel a user hozzá sem ér, így elbaszni se nagyon tudja, kivéve ha nem valami barkács cuccot veszel vmi tuning mágustól.

    Illetve az elmúlt években felváltva hajtottam AMD és nVidia kártyákat, bizton állíthatom, hogy normál körülmények között kb nulla különbség van köztük, fej-fej mellett halad a két cég, minőségben, szoftverben, funkciókban, támogatásban. Az meg hogy melyik kártya gyorsabb, az mindig az adott szoftvertől függ, amit hajtani akarsz...
    Én másképp látom.
    A használt hardware mindig nagyobb kockázat. Néha azok is belehúznak akik ebben élnek. Ma pedig sokkal nagyobb mint 10 éve.
    Az akkori procik éllettartama kb végtelen volt, a mostaniaknak egy félév alatt behalnak ha valami mesüge overlock-al hajtja a gyári hűtésű procit. És nyilván a hirdetésbe nem írja bele hogy már bekapcsolásnál 70 fokról indul, csak azt hogy van rá fél év gari (amiv ez esetben nem igaz, mert overlockra egy gyártó sem ad garanciát).
    Minél kevésbé ért hozzá valaki, annál nagyobb kockázat használt hardwaret venni, akkor is ha csak a hirdetők kis része ilyen.

    AMD és NVIDIA téren a minőség, szoftware és támogatotság terén jelentős különbségek vannak. Mindkét gyártónak megvannak a gyengéi és erősségei. De igaz hogy ebből a hétköznapi használat közben csak annyit látni hogy több játék kezdődik NVIDIA logoval.
    A hardware vásárlásnál gyakran emlegetet szintetikus FPS tesztek pedig alig érnek valamit. Az egyik leghíresebb nVidia csalás. De ATI ról is találnék hasonlót.
    Szimulátorozásnál az egyik leg fontosabb dolog a stuttering amiről értékelhető mérést nem csinál senki, mivel egyrészt bonyolult pontosan lemérni, másrészt az eredmény nem egy szám amit mindenki össze tud hasonlítani.
    Pl szimezéshez a 100-150fps lényegesen jobb mint a 40-250fps.

  13. #1938
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Persze, bele lehet szaladni ilyesmibe is, de egy modern VGA-t szerintem már csak igen nagy kitartással és direkt lehet szétcseszni.
    Attól még mert esetleg próbálkozol a határig meghúzni és egyszer kétszer-kifagy, attól még nem fog tönkremenni.
    De azt aláírom, hogy ha vki 0 tudással rendelkezik e téren, akkor nagyobb a kockázat a vásárlásnál, illetve látatlanba és teszt nélkül én sem veszek semmit.

    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    AMD és NVIDIA téren a minőség, szoftware és támogatotság terén jelentős különbségek vannak. Mindkét gyártónak megvannak a gyengéi és erősségei.
    Ok, de ezek alapján ki tudod jelenti, hogy egyik vagy a másik a jobb?
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 05. 09. 13:13.

  14. #1939
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Annyival biztonságosabb újat venni, hogy van csere garancia. Azon felül teljesen ugyan az a használt mint az új garancián belül, nincs különbség hiszen általában ugyan azoktól a Pesti cégektől vásárol mindenki

  15. #1940
    Idézet Eredetileg 1m1 írta Hozzászólás megtekintése
    Ez attól is függ, hogy milyen az alaplapod/procid, illetve mennyit szeretnél rászánni...
    Alaplap: Asus M5A99X EVO (https://www.asus.com/hu/Motherboards/M5A99X_EVO/)
    Processzor: AMD FX 8120 Black Edition

    Ehhez próbálok az itt elhangzottak alapján a jelenleginél jobb, modernebb videókártyát keresni. Úgy látom 60 alatt nem fogom megúszni.

  16. #1941
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    FX8120 elég erős proci ezért 60 alatt nem is érdemes beletenni szerintem semmit

  17. #1942
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.631
    Attól még mert esetleg próbálkozol a határig meghúzni és egyszer kétszer-kifagy, attól még nem fog tönkremenni.
    Nem véletlen hogy minden gyártó kiköti hogy overloc-ra nem érvényes a garancia.
    A hőmérséklet és az élettartam fordíottan arányos. Illetve a gyártástechnológiától függően megvan a hőmérséklet határ (itt még nem fog lefagyni...) ahonnan a melegedés nem visszafordítható folyamat. És nem kell évekig, elég ha pár hétig így hajtod. A legtöbben csak akkor kapcsolnak amikor elkezd rendszeresen fagyogatni. Ekkor tűnik fel a kolégának hogy már indulásnál 70-80 fokos és mindegy hogy ez után mit csinál. Hiába cseréli le a gyári hűtést , hiába veszi vissza az órajelet. Csak idő kérdése hogy mikor kezd el gyári órajelen is fagyni. De jófogásra még fel lehet tenni hogy van rá fél év garancia.
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Persze, bele lehet szaladni ilyesmibe is, de egy modern VGA-t szerintem már csak igen nagy kitartással és direkt lehet szétcseszni.
    Attól még mert esetleg próbálkozol a határig meghúzni és egyszer kétszer-kifagy, attól még nem fog tönkremenni.
    De azt aláírom, hogy ha vki 0 tudással rendelkezik e téren, akkor nagyobb a kockázat a vásárlásnál, illetve látatlanba és teszt nélkül én sem veszek semmit.

    Ok, de ezek alapján ki tudod jelenti, hogy egyik vagy a másik a jobb?
    Igen. Közel azonos ár és teljesítmény mellet is lehet jobb valakinek az NVIDIA, míg másnak az AMD. Attól függően hogy mi a preferenciája.

  18. #1943
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Nem véletlen hogy minden gyártó kiköti hogy overloc-ra nem érvényes a garancia.
    Te most azt mondod, hogy abban a pillanatban, hogy gyári szoftverben hacsak 2 percre is gyári órajel fölé húzom a VGA-t, onnantól megszűnt a garancia?

  19. #1944
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.631
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Te most azt mondod, hogy abban a pillanatban, hogy gyári szoftverben hacsak 2 percre is gyári órajel fölé húzom a VGA-t, onnantól megszűnt a garancia?
    Szöveg értelmezés 1-es...

    A garancia csak a gyártó által megadott specifikáción belüli használt mellet érvényes.
    Tehát ha overlock-al ezen kívül használod és olyan ügyes vagy hogy kárt is teszel benne, akkor azt a saját felelőségedre (és a saját költségedre) tetted. (Tök mindegy hogy 2 perc vagy 2 hónap, az idő irreleváns.)

    Illetve INTEL tulajdonosoknak van egy ilyen, jó pénzért. Ha overlock-al hazavágod a cpu-t akkor kizárólag 1 alkalommal cserélik.:
    http://click.intel.com/tuningplan/terms-and-conditions

  20. #1945
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    A garancia csak a gyártó által megadott specifikáción belüli használt mellet érvényes.
    Tehát ha overlock-al ezen kívül használod és olyan ügyes vagy hogy kárt is teszel benne, akkor azt a saját felelőségedre (és a saját költségedre) tetted. (Tök mindegy hogy 2 perc vagy 2 hónap, az idő irreleváns.)
    Na jó, én is így gondoltam, hogy ha tuningolsz, akkor csak a tuningból fakadó károkra nincs garancia, ez így tiszta sor.

    Szerintem használt VGA estén azért viszonylag jól ki lehet szűrni, hogy milyen állapotban van a kártya... nyilván kivételes esetben bele lehet futni nagy bukóba, de azért erre szerintem viszonylag kicsi a kockázat, ha jól megnézed/leteszteled a kártyát és összeveted a referencia értékekkel.

  21. #1946
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Tud vki vmi szimulátorról ami DX12-es támogatással, követelménnyel fog jönni? Vagy amit arra upgrade-elnek? Mint pl iR-t DX9-ről DX11-re.

    Forza Apex-ről tudni hogy Win10 kell neki, pont DX12 miatt.

  22. #1947
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Tud vki vmi szimulátorról ami DX12-es támogatással, követelménnyel fog jönni? Vagy amit arra upgrade-elnek? Mint pl iR-t DX9-ről DX11-re.

    Forza Apex-ről tudni hogy Win10 kell neki, pont DX12 miatt.
    Hivatalosan szerintem nincs bejelentve semmi, egyelőre minden ötödik gépen fut csak Win10, a PC-k felén továbbra is Win7-et használnak, szóval sok potenciális felhasználótól vágnák el magukat a fejlesztők DX12-es címekkel. A Slightly Mad fejleszti a PCARS 2-t (már ha belefér a szimulátor kategóriába), illetve azt is tudni lehet, hogy a Sector3 jelenleg kísérletezget az Unreal Engine-el, de semmi lényeges infót nem tudni még róluk, utóbbi esetén is azt mondták, hogy legkorábban a jövő év vége felé lehet szó konkrét tervek ismertetéséről, de még az se túl valószínű.

  23. #1948
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Hivatalosan szerintem nincs bejelentve semmi, egyelőre minden ötödik gépen fut csak Win10, a PC-k felén továbbra is Win7-et használnak, szóval sok potenciális felhasználótól vágnák el magukat a fejlesztők DX12-es címekkel. A Slightly Mad fejleszti a PCARS 2-t (már ha belefér a szimulátor kategóriába), illetve azt is tudni lehet, hogy a Sector3 jelenleg kísérletezget az Unreal Engine-el, de semmi lényeges infót nem tudni még róluk, utóbbi esetén is azt mondták, hogy legkorábban a jövő év vége felé lehet szó konkrét tervek ismertetéséről, de még az se túl valószínű.
    Kösz az infókat. Igen, a Raceroom-os pletykáról hallottam (ezekszerint az unreal DX12-es már).
    Ugye új nvidia/amd miatt kérdeztem a helyzetről. Elsősorban szimes címek alapján döntenék.

  24. #1949
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Az Automobilista utódja (Reiza17 kódnéven fut egyelőre) is DX12-es lesz.
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  25. #1950
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.631
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Kösz az infókat. Igen, a Raceroom-os pletykáról hallottam (ezekszerint az unreal DX12-es már).
    Ugye új nvidia/amd miatt kérdeztem a helyzetről. Elsősorban szimes címek alapján döntenék.
    Nem. Az Unreal 4 engine tudja használni a dx12-t, de dx11-en is hibátlanul megy.
    A legtöbb grafikus motor "több lábon áll". Nem egy játék van ami megy 2-3 dx verzió alatt és jobb esetben még valamelyik opengl-t is viszi. Az AC dx11 de ha muszály eldöcög dx10-en is.
    Ez a jövőben sem fog változni. A játék fejlesztők nem húzzák ki a pénzt a saját zsebükből ha nem muszály.
    A dx12 egy jó darabig még nem lesz nélkülözhetetlen.

Oldal: 78 / 89 ElsőElső ||| 28 68 74 75 76 77 78 79 80 81 82 88 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •