Oldal: 76 / 89 ElsőElső ||| 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 86 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.876 - 1.900 (2207 összesen)
  1. #1876
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    PL:

    http://www.aqua.hu/konfiguracio/aqua...mitogep-5.html

    Ebből kiindulva, ezekkel:
    Asus Z97 alaplap, i5 3,5 Ghz CPU, 16G RAM, 1T HDD + 256 G SSD, GTX960, 600W táp, + doboz, + win10 = 300k brutto.

    Ez alatt már kompromisszumokat kell kötnöd (de azért lehet értelmes játékgépet összerakni!), az árat növelve viszont határ az nicns

    És ehhez akkor még opcionálisan kell monitor, bill, egér, füles/hangszóró, kormány...

  2. #1877
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Ehhez képest én pl ezen játszom:

    MS-7360 alaplap, Q8400 CPU (3.2GHz-re húzva), 4GB RAM, 256GB SSD, GTX 750Ti, DELL UH2311 (monitor) + DFGT.

    Na ezek nagy részét már a turkálóban kell keresned
    AC, RaceRoom, EVE Online, Diablo3 viszont megy rajta full HD-ben - igaz nem full effektekkel - de probléma néklkül.

  3. #1878
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Naigen.
    A monitortól függ a felbontás.
    Azt milyen VGA tudja meghajtani.
    A VGA-t milyen proci tudja meghajtani.
    Összefüggnek a dolgok. Vagyis aza jó ha összefüggnek, és egyensúlyban van a rendszer. Semmi sem túl gyenge, semmi sem feleslegesen nagy.

    Márkás gépek (hp, asus..) alapból szerintem duplába kerülnek (de van supportja, OS, leiirás). Leginkább irodába valók, gyenge a VGA-juk.
    Amit a hazai boltok összeraknak, akár 'gamer' konfigok, abban meg szerintem mindig van vmi amin spórolnak. Ami nincs a szem elött, amit egyénileg nemtudnak eladni, amire nemgondolná az ember hogy fontos. Pl táp, vagy ház.
    Tuti egyénlieg raknám össze. Mindenesetre olvass utána, teszteknek (ha van kedved, és nincs pénz a tapétád alatt is).

    Jövőtálló gép meg nincsnagyon. Vagyis pl AC-hez tuti nvidiat vennék. De jön a DX12, meg a VR, és elvileg ott az AMD lesz előnybe. Passz. Sztem a mának vegyél gépet és akkor nincs sírás.
    Utoljára módosította: Kettel; 2016. 03. 17. 23:55.

  4. #1879
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Na ebből semmit nem látni, a fórum valamiért csak egy durván kicsinyített - és ennek eredményeképp olvashatatlan képet csatolt

    Továbbra is azt mondom, ár nélkül értelmetlen nézelődni is.

    Az ASUS ROG ára is attól függ mi van benne és ez erősen változó lehet.
    Ezen felül monitor is van 30-200k tartományban. Kormány, pedál, váltó is 10k-től a végtelenig.

    Mondj egy max összeget (és hogy mi kell hogy beleférjen a gépen kívül: mnitor, kormány, hagszóró, bill, egér, egyebek)
    addig nincs mit javasolni.
    Valóban eléggé lebutitotta a képet, mindegy. Chillblast Fusion Krypton volt a képen. Kb 1000font Na ez sok.
    Olyan 300 körül még talán beleférne. Csak gép. Más nem kell, még egér és billentyűzet sem.

    Sok helyen írják, hogy "overcloking". Van amelyiknél lehet van amelyiknél nem. Kell az? Miért jó? Veszélyes?

    Megér ennyit a gtx960 és 970 közötti különbség?
    Utoljára módosította: nagyge; 2016. 03. 18. 00:25.

  5. #1880
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Olyan 300 körül még talán beleférne. Csak gép. Más nem kell, még egér és billentyűzet sem.
    Akkor lást a fenti javaslatomat. Abból ami kihagyható /opcionális:
    - doboz. Ha nem tetszik válassz szebbet
    - HDD, mert inkább SSD
    - DVD író -mert minek?

    Én mindenképp SSD-vel venném, hogy azzal, vagyegy másik fajtával, az már egy érdekesebb kérdés.

    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Sok helyen írják, hogy "overcloking". Van amelyiknél lehet van amelyiknél nem. Kell az? Miért jó? Veszélyes?
    Ez CPU-ra értveveszélyes, neked nem kell. Az én régi öreg procimon mondjuk segít, (2.6 vs 3.2 Ghz) de ehhez érteni kell, és saaját felelőség. Kukázhatod vele a procit, alaplapot, memóriát, ha túltolod és/vagy nem hűtöd eléggé.

    VGA esetében már szinte minden gyártó eleve túlhúzza (az nVidia ajánlásához képest) őket. Ezzel nincs baj, ha tesznek rá rendes hűtést, és gari is van rá.
    A javaslatban szereplő ASUS STRIX pl egy igényes darab.

    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Megér ennyit a gtx960 és 970 közötti különbség?
    szerintem nem.

  6. #1881
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Pár alapszabály, ha jól szeretnél ebből kijönni:

    • Nem kell márkát keresni, aki manapság a piacon van és ismert, az már megbízható minőségen dolgozik
    • Felesleges újat venni, fél-egy éves cuccok garival, tele van velük a hardverapró, ezek szinte újak, 0 kockázat
    • Egy i5-ös K-s proci (húzható) hozzá való legolcsóbb ismert nevű alaplappal szerintem a legjobb vétel szimezésre
    • VGA: GeFore GTX 960-970, vagy Radeon R9 280-290.. nagyteszt: link
    • 8 GB RAM szerintem jelenleg bőven elég
    • 250 GB SSD + 1-2TB HDD kombó
    • táp + ház + hűtés: itt egy fontos kérdés van, hogy mennyire szeretnél silent gépet
    • Ebből így szerintem 200k körül nagyon fasza gépet ki lehet hozni


    Egy példa: http://hardverapro.hu/apro/igenyes_g...240gb_ssd_stb_

    Árakkal momentán annyira nem vagyok képben, szóval ennél lehet van jobb ajánlat is, ezt csak egy szimpla példának hoztam fel.
    Utoljára módosította: neilszab; 2016. 03. 18. 01:01.

  7. #1882
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Pár alapszabály, ha jól szeretnél ebből kijönni:

    • Nem kell márkát keresni, aki manapság a piacon van és ismert, az már megbízható minőségen dolgozik
    de aki nem ért hozzá, nem tudja mi az ismert márka. Szerintem:
    ASUS, Asrock, MSI, Gigabyte

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése


    • Felesleges újat venni, fél-egy éves cuccok garival, tele van velük a hardverapró, ezek szinte újak, 0 kockázat

    egyesével összeszedni az ország 10 pontjáról, garipapírokkal ismeretlen vidéki pc boltokból. vs mindent megveszel egy helyen, összerakva.

    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése


    • Egy i5 -ös K-s proci (húzható) hozzá való legolcsóbb ismert nevű alaplappal szerintem a legjobb vétel szimezésre

    Húzást nem erőltetném/javasolnám komoly hozzáértés nélkül.


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése


    • 8 GB RAM szerintme jelenleg elég

    Valóban, viszont most még olcsó a RAM. Amikor a gép már 'elavult' lesz (értsd megjelenik és elterjed az egysell jobb fajta: DDRx+1), már nem fogsz találni bele RAM-ot értelmes áron.
    15+ éve rakok össze PC-ket, ezt már sokszor megéltem. Ma már mindenképp azt mondom, hogy RAM-ot veygél dupla annyit amennyit most elégnek ítélsz


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése


    • táő + ház + hűtés: itt egy fontos kérdés van, hogy mennyire szeretnél silent gépet
    Csak a tápon ne spórolj. 600W fölé nem kell menni, de a gagyit messziről kerülni! Ha az elfüstöl viszi az összes többi cuccot is (rossz esetben)
    Ami nem gagyi: Enermax, FSP, CoolerMaster, Chieftech (ha még létezik

    Hűtés és hang optimalizálás pedig nem olcsó, és nem is kezdőkek való móka.

    Szerintem.

  8. #1883
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    AC-hoz az OC szinte kötelező, 3,4 ről felhúzva a processzort 4,5-re a minimum FPS ~10FPS-t növekedett, ami nem elhanyagolható, főleg hogy 5x-6x FPSről beszélünk. Viszont K-s procihoz Z-s chipset kell, illetve jó hűtés is.

  9. #1884
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    • Nem kell egyesével összeszedni, van egy csomó konfig egyben is eladó, fent linkeltem. 50-100 ropit spórolhatsz így az áron, your choice!
    • A i5 húzás nem atomfizika, épeszű keretek között egy gyerek is megcsinálja pár kattintással, viszont rengeteg FPS-t hozhat.
    • OK, RAM-mal nem vitatkozom..
    • Igen, tápból kell a minőségi, ez a legfontosabb, 600 Watt bőven elég.
    • Hűtés és a hang minimális odafigyeléssel nagyon jól kordában tartható, desktop módban. Amikor meg versenyzel, akkor szerintem úgy is mindegy, mert elnyomja a ménes!

  10. #1885
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Chieftech-ből pedig érdemes a CTG-xxx-80P-s tápokat keresni.

  11. #1886
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg likeaRAINBOW írta Hozzászólás megtekintése
    AC-hoz az OC szinte kötelező, 3,4 ről felhúzva a processzort 4,5-re a minimum FPS ~10FPS-t növekedett, ami nem elhanyagolható, főleg hogy 5x-6x FPSről beszélünk. Viszont K-s procihoz Z-s chipset kell, illetve jó hűtés is.
    10 fps növekedés, azaz mondjuk 90 helyett 100? Ezt biztos, hogy nem veszem észre. De még a 120-at sem.
    Mi az a z chipset? És miért az a jó hozzá? Mi számít jó hűtésnek?

  12. #1887
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    • Nem kell egyesével összeszedni, van egy csomó konfig egyben is eladó, fent linkeltem. 50-100 ropit spórolhatsz így az áron, your choice!
    • A i5 húzás nem atomfizika, épeszű keretek között egy gyerek is megcsinálja pár kattintással, viszont rengeteg FPS-t hozhat.
    • OK, RAM-mal nem vitatkozom..
    • Igen, tápból kell a minőségi, ez a legfontosabb, 600 Watt bőven elég.
    • Hűtés és a hang minimális odafigyeléssel nagyon jól kordában tartható, desktop módban. Amikor meg versenyzel, akkor szerintem úgy is mindegy, mert elnyomja a ménes!
    - Biztos, hogy a használtakat is megnézem. Max veszek egy házat, ami tetszik is. (Bocs ez fontos... )
    - húzásra akkor legyen meg a lehetőség, aztán, majd beleásom magam abba is, ha ideje lesz
    - RAM kelleni fog. A fotósop szereti, az AC talán ennyire nem kényes (még) rá, de biztos nem árt
    - Mire figyeljek a hanggal? Állítható fordulatszámú ventillátor? Alapon azért ne legyen hajszárító

  13. #1888
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Mi az a z chipset? És miért az a jó hozzá? Mi számít jó hűtésnek?
    A chipset az alaplap egyik legfontosabb alkatrésze. PL azért javasoltam én is azt. nem azért mert húni kötelező, hanem mert húzható = sokkal többet kibír, stabilabb megbízhatóbb. Ez az alkatrész köti össze egyébként az alaplap összes egyéb egységét a CPU-val és a memóriával. (nagyvonalakban)

    A jó hűtés viszont már nem boltban megvehető (csak az előre összerakott brand gépeknél, mint pl ASUS ROG), mert függ:
    - a CPU hőtermelésétől. Ha húzod (overclock) SOKKAL SOKKAL több hőt termel, és több áramot is fogyaszt.
    - a CPU hűtő kialakításától, és levegőszállítási irányától,
    - a VGA hőtermelésőtől, és a hűtésének levegőáramoltatásától,
    - a ház kialakításától, méretétől, és a benne kialakított levegőáramlástől. És hogy mindezt hová teszed a szobádban.
    - a tápegység elhelyezkedésétől, a benne lévő ventilátor méretétől, levegőáramlásának irányától.

    nem atomfizika ugyan - de fizika. És sokváltozós Rutin nélkül reméyntelen szerintem.
    A rossz végeredmény pedig hogy hiába van 300k-s géped, ha a szar hűtés miatt a CPU és a VGA is kénytelen visszavenni a teljesítményéből, hogy ne süljenek meg. -> hangos lesz, és a játék is szaggatni fog, rosszabb esetben gép rebot, és/vag random lefagy.

  14. #1889
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    10 fps növekedés, azaz mondjuk 90 helyett 100? Ezt biztos, hogy nem veszem észre. De még a 120-at sem.
    Mi az a z chipset? És miért az a jó hozzá? Mi számít jó hűtésnek?
    Azt nem is, de amikor a rajt van, nem mindegy hogy beesik az FPS 40-50-re, vagy 60 fölött van folyamatosan. ( tapasztalat, elég régóta szopok ezzel, volt is jópár CPU az elmúlt 1 évben )

  15. #1890
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Chieftech-ből pedig érdemes a CTG-xxx-80P-s tápokat keresni.
    Nekem is CTG-500 van, de a boltokban már nemigen találni, illetve ami van az már nem az a régi, jófajta CT, illetve a nagy baj ezzel a táppal, hogy a 12 Voltos ága ketté van szedve, jobban azok, amik egy ágon vannak. FSP Hyper 5-600W-os tápot jó áron lehet már kapni, nagyon sokan ajánlják. Tápot viszont sose vennék használtat.

  16. #1891
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg likeaRAINBOW írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem is CTG-500 van, de a boltokban már nemigen találni, illetve ami van az már nem az a régi, jófajta CT, illetve a nagy baj ezzel a táppal, hogy a 12 Voltos ága ketté van szedve, jobban azok, amik egy ágon vannak. FSP Hyper 5-600W-os tápot jó áron lehet már kapni, nagyon sokan ajánlják. Tápot viszont sose vennék használtat.
    Nekem 2 éve lassan egy 450W-os Chiefi van (CTG-450-80P), eddig probléma nélkül üzemel (kopp-kopp-kopp). Anno az iArena-ra mondták azt, hogy nagy ívbe kerüljem, és a 80P-s minősítéssel ellátott tápokat keressem/vegyem. Perpill ezzel a táppal nekem a köv. konfig megy:
    - ASRock FM2A55M-HD+
    - AMD A10-5800K
    - 2*4 GB DDR3 HyperX Blu
    - Gigabyte GTX 960
    - WD 500 GB Blue + WD 1 TB Blue

    És még egy SSD-nek lenne tápkábel.

  17. #1892
    Ha újra működni fog az iracers.hu, az adok-veszek topikban van egy eladó komplett gép, nagyon jó áron.

  18. #1893
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Idézet Eredetileg ZPeti írta Hozzászólás megtekintése
    Ha újra működni fog az iracers.hu, az adok-veszek topikban van egy eladó komplett gép, nagyon jó áron.
    Még mindig nem elérhető. Más oldalon nincs fent, nem tudod véletlenül?

  19. #1894
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Mi a véleményetek a miniITX házakról? Van kompromisszum a behelyezhető alaplapok tekintetében? Drágább? Amiket fentebb írtam elférnének benne gondolom (1 sima hdd, 1 ssd, 1 jobb video)? Hűtés, zaj?

    pl.: http://www.aqua.hu/cooler-master-eli...n2-288409.html

  20. #1895
    Balázs Péter Versenyző
    Csatlakozott
    2014. 05. 14.
    Város
    Győr <-> Budapest
    Üzenetek
    133
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Mi a véleményetek a miniITX házakról? Van kompromisszum a behelyezhető alaplapok tekintetében? Drágább? Amiket fentebb írtam elférnének benne gondolom (1 sima hdd, 1 ssd, 1 jobb video)? Hűtés, zaj?

    pl.: http://www.aqua.hu/cooler-master-eli...n2-288409.html
    Nem ajánlott, nem igazán szellőznek, az alaplapok se igazán jók, főleg ha izmosabb gépet akarsz venni. Ezek a házak inkább HTPC-nek valók.

  21. #1896
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    De microATX már teljesen jó.
    Egy picivel több odafigyelést igényel (szellőzés megtervezése, kábelek elrendezése), de már nem divat a fullatx, torony gépház.

  22. #1897
    Pataki Olivér Versenyző
    Csatlakozott
    2011. 04. 07.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    64
    Üdv,

    3 monitornál FPS növelére CPU vagy VGA fejlesztés a jobb?

  23. #1898
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Még mindig nem elérhető. Más oldalon nincs fent, nem tudod véletlenül?
    Már működik

  24. #1899
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg tarantito írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv,

    3 monitornál FPS növelére CPU vagy VGA fejlesztés a jobb?
    Így látatlanban: VGA
    De segítene, ha elárulnád, hogy most épp milyen CPU/VGA van, milyen beállításokkal, mennyi FPS-t (átlag és minimum értékek) kapsz.

  25. #1900
    Pataki Olivér Versenyző
    Csatlakozott
    2011. 04. 07.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    64
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Így látatlanban: VGA
    De segítene, ha elárulnád, hogy most épp milyen CPU/VGA van, milyen beállításokkal, mennyi FPS-t (átlag és minimum értékek) kapsz.
    Ezen ne múljon.:
    Intel Core i5 4570 3.20GHz
    Gigabyte Z97P-D3
    DDR3 8gb
    AMD Radeon R9 270 2gb

Oldal: 76 / 89 ElsőElső ||| 26 66 72 73 74 75 76 77 78 79 80 86 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •