Oldal: 74 / 89 ElsőElső ||| 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.826 - 1.850 (2207 összesen)
  1. #1826
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Csak elméleti szinten akkor...
    PCIE 2.0 miatt nem kell aggodnód, bár nemiirtad milyen VGA-król beszélünk, de olvastam hogy valakinél gtx680 ment 2.0-ban 8x-en ugyanúgy mint 3.0-n. Ritka esetekben még a 2.0-nak van előnye.
    Két kártya összerakását, SLI/crossfire mindig is nagy hülyeségnek tartottam. "Á bocs nemtudtunk jobb kártyát csinálni, de azé vegyél kettőt". Kettő többet fűt, többet eszik, hangosabb, szofveres kompatibiltásról nem is beszélve, és sose hoz 200%-ot. Jobban megéri mindig egy fejlettebb, modernebb, drágább kártyára cserélni (a régi eladásával).

  2. #1827
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Csak elméleti szinten akkor...
    PCIE 2.0 miatt nem kell aggodnód, bár nemiirtad milyen VGA-król beszélünk, de olvastam hogy valakinél gtx680 ment 2.0-ban 8x-en ugyanúgy mint 3.0-n. Ritka esetekben még a 2.0-nak van előnye.
    Egyetértek, a 2.0 a jelenlegi kártyák számára több, mint elegendő. Itt egy teszt, amiben GTX Titan-nal tesztelték a különbséget, ami szinte nulla:
    https://www.pugetsystems.com/labs/ar...rformance-518/

    Nekem egy GTX 960 van, szintén 2.0-ás PCI slotban, de gond nélkül fut full hd-ban maxon AC és R3E is.

  3. #1828
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Korábban már pedzegettem a vidókártya cserét, most kicsit tovább feszegetném.
    A különböző PCIe szabványok oda-vissza kompatibilisek egymással, így bármit is veszel, az működni fog. Az egyetlen eltérés a sávszélesség, így ha olyan extrém erős karit veszel, ami már kihasználja a 3.0-át, akkor ott az a teljesítmény el fog veszni, bár erre azért elég kicsi a esély...

    Summary of PCI Express Interface Parameters:
    Base Clock Speed: PCIe 3.0 = 8.0GHz, PCIe 2.0 = 5.0GHz, PCIe 1.1 = 2.5GHz
    Data Rate: PCIe 3.0 = 1000MB/s, PCIe 2.0 = 500MB/s, PCIe 1.1 = 250MB/s
    Total Bandwidth: (x16 link): PCIe 3.0 = 32GB/s, PCIe 2.0 = 16GB/s, PCIe 1.1 = 8GB/s
    Data Transfer Rate: PCIe 3.0 = 8.0GT/s, PCIe 2.0= 5.0GT/s, PCIe 1.1 = 2.5GT/s

    Több GPU-us rendszerekhez nem értek, így ahhoz nem szólnék hozzá...

    Amúgy milyen karid és procid van most és mennyit szánsz rá a projektre?
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 10. 01. 12:15.

  4. #1829
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    ...PCIE 2.0 miatt nem kell aggodnód, bár nemiirtad milyen VGA-król beszélünk, de olvastam hogy valakinél gtx680 ment 2.0-ban 8x-en ugyanúgy mint 3.0-n. Ritka esetekben még a 2.0-nak van előnye.
    Két kártya összerakását, SLI/crossfire mindig is nagy hülyeségnek tartottam. "Á bocs nemtudtunk jobb kártyát csinálni, de azé vegyél kettőt". Kettő többet fűt, többet eszik, hangosabb, szofveres kompatibiltásról nem is beszélve, és sose hoz 200%-ot. Jobban megéri mindig egy fejlettebb, modernebb, drágább kártyára cserélni (a régi eladásával).
    Jaja, nem írtam, mert egyelőre abban sem voltam biztos, hogy merre induljak a keresgéléssel. (Nem akartam arra ráfutni, hogy kinézem a legüberf@szább kártyát a piacon, megveszem 3k-ért, aztán otthon meg nézek, hogy annyit sem tud, mint a mostani. Persze, ez szándékosan a ló túlodala. )
    Egyébként szerintem a Szabi által oly gyakran linkelt lista kb közepéről fogok bökni egy nVidiát, ami még kapható egyáltalán. Pl szimpi a 750Ti ára (bár ez inkább már az alsó része), a másik véglet amit találtam (ennek ugyan nem annyira szimpi az ára, de biztosan jó lesz még egy ideig a 960-asok... szóval még nagyon körvonalazódóban van ez...
    De ok, akkor emiatt nem aggasztom magam. Viszont a dupla fogyasztás, sokkal több hő, plusz zaj pl. eszembe sem jutott.


    Idézet Eredetileg Roro76 írta Hozzászólás megtekintése
    ...



    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A különböző PCIe szabványok oda-vissza kompatibilisek egymással, így bármit is veszel, az működni fog.
    (...)
    Amúgy milyen karid és procid van most és mennyit szánsz rá a projektre?
    Ok, akkor a PCI szabvány milyensége, mint szempont lényegében kiesett.
    A mostani kártyám kb egy pikk 3-al egyenértékű, bár ha minőségibb alapra készült, az lehet többet ér.
    A proci egy 3gigás i7, egy nagy kazal ram-mal.

    A mennyit szánsz rá jó kérdés, mivel csak kb elképzelésem van az árakról, olyan 50 körül terveztem indulni, ha van értelme akkor nyilván lehet feljebb is merészkedni, de a határ természetesen nem a csillagos ég. (pl a 960-asok 70+; itt azért már megállnék. )

    A másik, hogy per pill azt sem tudom, hogy ati vagy nv.
    Az nv mellett szól, hogy több mindent támogat, amire szükségem van (nem csak játékok szintjén), az ati mellett, hogy csak a catalyst kergül meg néha, driver gondom még nem volt vele, ellentétben a nem túl régmúltban az nv-s kollegáknak...
    Utoljára módosította: dingo; 2015. 10. 01. 13:35.

  5. #1830
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Én továbbra is azt mondom, hogy a használt HD 7970 a best buy!
    3 gigás és teljesen megegyezik a 280X-szel. De ha nem ezt, akkor is szerintem mindenképpen minimum 3 gigásat kell venni, persze csak akkor, ha hosszabb távra tervezel.

    Ami meg a procit illeti, nem tudom hogy ez a lap+CPU kombó húzható-e, de ha nem, akkor ezt eladni és venni szintén használtan vmi tuningolható configot, lehet akár i5-ös, csak minél több Mhz-vel.
    Az AC azt is megérezte, mikor nyáron a meleg miatt 4,4 Ghz-ről vissza kellett vennem kicsit a prociból.... szóval a VGA önmagában nem biztos hogy elég, mindig a jó egyensúlyt kell megtalálni.

  6. #1831
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    A másik, hogy per pill azt sem tudom, hogy ati vagy nv.
    Az nv mellett szól, hogy több mindent támogat, amire szükségem van (nem csak játékok szintjén), az ati mellett, hogy csak a catalyst kergül meg néha, driver gondom még nem volt vele, ellentétben a nem túl régmúltban az nv-s kollegáknak...
    Ha ATI mellett döntesz és játszik a használt piac (persze érdemes papíros garis kártyát), akkor mindenképp a 7970/280x.
    A két kártya tényleg szinte megegyezik, ahogy Szabi (A 280x-en van UEFI mód, de úgyse használnád ). 7970-et 50e alatt találsz, de mivel nem mai kártya garis példány kevés van már. 280x 50e felett kezdődik, itt már könnyebb kifogni több éves garis példányokat is.
    Utoljára módosította: dtom84; 2015. 10. 01. 14:31.

  7. #1832
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Jaja, nem írtam, mert egyelőre abban sem voltam biztos, hogy merre induljak a keresgéléssel. (Nem akartam arra ráfutni, hogy kinézem a legüberf@szább kártyát a piacon, megveszem 3k-ért, aztán otthon meg nézek, hogy annyit sem tud, mint a mostani. Persze, ez szándékosan a ló túlodala. )
    Egyébként szerintem a Szabi által oly gyakran linkelt lista kb közepéről fogok bökni egy nVidiát, ami még kapható egyáltalán. Pl szimpi a 750Ti ára (bár ez inkább már az alsó része), a másik véglet amit találtam (ennek ugyan nem annyira szimpi az ára, de biztosan jó lesz még egy ideig a 960-asok... szóval még nagyon körvonalazódóban van ez...
    De ok, akkor emiatt nem aggasztom magam. Viszont a dupla fogyasztás, sokkal több hő, plusz zaj pl. eszembe sem jutott.







    Ok, akkor a PCI szabvány milyensége, mint szempont lényegében kiesett.
    A mostani kártyám kb egy pikk 3-al egyenértékű, bár ha minőségibb alapra készült, az lehet többet ér.
    A proci egy 3gigás i7, egy nagy kazal ram-mal.

    A mennyit szánsz rá jó kérdés, mivel csak kb elképzelésem van az árakról, olyan 50 körül terveztem indulni, ha van értelme akkor nyilván lehet feljebb is merészkedni, de a határ természetesen nem a csillagos ég. (pl a 960-asok 70+; itt azért már megállnék. )

    A másik, hogy per pill azt sem tudom, hogy ati vagy nv.
    Az nv mellett szól, hogy több mindent támogat, amire szükségem van (nem csak játékok szintjén), az ati mellett, hogy csak a catalyst kergül meg néha, driver gondom még nem volt vele, ellentétben a nem túl régmúltban az nv-s kollegáknak...
    Ha Assetto Corsa és Project Cars akkor inkább nvidia kártya, a többi szimhez mind1 hogy milyen.

  8. #1833
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Ha Assetto Corsa és Project Cars akkor inkább nvidia kártya, a többi szimhez mind1 hogy milyen.
    Ha esetleg DiRT Rally is a képbe van, akkor ahhoz meg Radeon ajánlottabb inkább.

    Tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg azzal trükközni, hogy veszel 2 gyengébb kártyát, és SLI-be/CrossFire-be kötöd össze...Jobb egy kártya, de az legyen erősebb akkor.

  9. #1834
    Kovács Sándor Regisztrált
    Csatlakozott
    2013. 02. 16.
    Város
    minimália
    Üzenetek
    236
    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Ha Assetto Corsa és Project Cars akkor inkább nvidia kártya, a többi szimhez mind1 hogy milyen.

    Az R3E nél is voltak Ati kompatibilitási problémák, keress rá az R3E fórumon. Én ezért cseréltem le az Ati kártyám, 1 Gigabyte GTX 750 Black Edition-ra
    nem bántam meg csendes, nem kell miatta Paksra költöznöd és viszi szépen a játékot melegedés nélkül.

  10. #1835
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Egyelőre szigorúan elméleti szinten, amolyan alapozó tapogatózás...
    Korábban már pedzegettem a vidókártya cserét, most kicsit tovább feszegetném.

    Adott egy P6X58D-E alaplap, ami ugye nem egy mai darab, ennek megfelelően leragadt a pci-e 2.0-nál.
    Ha jól rémlik, ennél újabb szabványt támogató kártyát nem is érdemes beleerőltetni, mert nem fogja (ki)használni. Ez jól rémlik, vagy azok az idők már elmúltak?
    A másik kérdés, hogy volt anno olyan fellángolás, hogy két kártyát összekötni és az marha jót tesz a grafikus teljesítménynek. Ezzel hogy állunk manapság? (A lap tud fogadni két kártyát, ez a része nem kérdés, inkább, hogy van-e értelme egy ilyen megoldásnak, ha arra hajtok, hogy a mai szimek tisztességesen fussanak és nézzenek ki? Ha nem is feltétlenül fullfullfullgrafikán, de azért, lehetőleg ahhoz közel. Ezek a kártyák egyébként tényleg gombokért vásárolhatóak - ha jól látom -, szóval anyagi szempontból jó kompromisszum lehet, ha megvalósítható és értelmes teljesítményjavulást is hozhat.)
    Vagy az egész baromság alaposan túllihegtem és simán beletehető (és használni is tudja) akár a legújabb kártyákat is (100%-ban nyilván nem), manapság már nem kell foglalkozni ennyire a szabványosdival?

    Vagy ha manapság futó szimeket akarok értékelhető tempóval és kinézettel, akkor nincs más hátra, mint előre; irány a zseb mélye és komplett konfigcsere? (Ezt akarnám legkevésbé, bár tudom, hogy ez lenne a legeslegtutibb.)

    Valaki segít kibogozni, hogy is van ez? Akár privátban is.

    Köszi!
    Ahogy már többen is kifejtették, a pci-e 2,0 szinte biztosan nem lesz szűk keresztmetszet, amiatt ne aggódj.

    ha egy i7-es procid van, mellé én egy 960-as nvidiát tennék - azzal várhatóan elmegy maxon minden mai játék - amennyiben 1 db HD felbontású monitorről beszélünk... (ha szűk a keret, akkor egy 750Ti - de azzal már nem hiszem hogy maxon fog menni az AC, és a RaceRoom)

    több kártyának (SLI) kizárólag akkor van értelme, ha a legjobb kártya is kevés, és abból teszel be kettőt, (hármat).
    De a javulás nem lesz egyenesen arányos a kártyák számával, +1 kártya max ~20% növekedés.

    Ha nem a top kártyákról beszélünk, ott sokkal érdemesebb 1 db újabbat venni.

  11. #1836
    Fábián Szilárd Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 05. 12.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    121
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én továbbra is azt mondom, hogy a használt HD 7970 a best buy!
    +1, bár az AC-ban egyelőre grafikai problémák előfordulnak (GCN-es?) Radeonokkal Win10 alatt. Illetve az AC picit nVidia barát (amíg nincs reflection), de mikor adaptálják a konzolos többszálasított grafikus motort (elméletileg 1.4), akkor szerintem fordul a kocka.
    Pár tapasztalat: 2.4 GHz-en járatott Athlon 5350-nel hajtom a kártyát (Ne próbáljatok meg meggyőzni, hogy ez kevés, mert TUDOM! Egyelőre ez van, de majd készül külön konfig szimes célokra.) egyedüli hotlapnél a 120 fps lazán megvan (PP kikapcsolva, reflection medium környékén, többi maxon), viszont multiban előjön a CPU limit, és be-beesik 24 fős mezőnynél 30 fps alá. Egy első generációs i7 jól megjáratva szerintem nem okozna csalódást.
    Illetve a PCI-E 2.0 x16 nem korlátoz kb. semmit egy PCI-E 3.0-t támogató grafikai kártyánál - de két kártyánál amikor x8-ra szűkül a sávszél már egy picit hasznos lehet a plusz.

  12. #1837
    Pálfi József Versenyző Bozso logója
    Csatlakozott
    2007. 02. 13.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    851
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Ha esetleg DiRT Rally is a képbe van, akkor ahhoz meg Radeon ajánlottabb inkább.

    Tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg azzal trükközni, hogy veszel 2 gyengébb kártyát, és SLI-be/CrossFire-be kötöd össze...Jobb egy kártya, de az legyen erősebb akkor.
    Szerintem most jobb az NV mint az AMD, driveresen mindenképpen. A Dirt Rally még Early Acess fázisban van, én abból nem vonnék le messze menő következtetéseket.


    Idézet Eredetileg Stsunny írta Hozzászólás megtekintése
    Az R3E nél is voltak Ati kompatibilitási problémák, keress rá az R3E fórumon. Én ezért cseréltem le az Ati kártyám, 1 Gigabyte GTX 750 Black Edition-ra
    nem bántam meg csendes, nem kell miatta Paksra költöznöd és viszi szépen a játékot melegedés nélkül.
    Az R3E is enyhén szólva félkész termék, szerintem semmilyen téren nem referencia. Most egy 980Ti kártyám van, de az előtte lévő Radeon R9 290-el se volt gondom az R3E-vel, persze ettől függetlenül nem lepődnék meg, ha az AMD driverei nincsenek a toppon. Nem véletlenül váltottam nv-re.

  13. #1838
    Hűazta, mennyi válasz! Köszi!


    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Én továbbra is azt mondom, hogy a használt HD 7970 a best buy!
    3 gigás és teljesen megegyezik a 280X-szel. De ha nem ezt, akkor is szerintem mindenképpen minimum 3 gigásat kell venni, persze csak akkor, ha hosszabb távra tervezel.
    Ami meg a procit illeti, nem tudom hogy ez a lap+CPU kombó húzható-e, de ha nem, akkor ezt eladni és venni szintén használtan vmi tuningolható configot, lehet akár i5-ös, csak minél több Mhz-vel..
    Szóval ok, hogy a hd7970 A TUTI, de olyan ahogy nézem már égen földön nincs, szóval felejtős. (Más téma, hogy a használt motyóktól amúgy is ódzkodom valamiért.) A 280x még talán lehet esélyes. Talán...
    Elvileg amúgy húzható, bár nem tudom mennyire, sosem néztem. DE azért alapvetően inkább kicsit fejleszteni szeretném, mint lecserélni és leggyengébb pont a grafika szerintem. (Illetve egyszer mintha, de akkor is túllőttem a célon, azóta nem bolygattam ezt a kérdést. )

    Idézet Eredetileg Bozso írta Hozzászólás megtekintése
    Ha Assetto Corsa és Project Cars akkor inkább nvidia kártya, a többi szimhez mind1 hogy milyen.
    Az AC kezd képbekerülni, mint kompromisszum, de a Project egyelőre szóba sem került.

    A DiRT meg... ha kiforrja magát és kiderül, hogy értelmes utódja lesz-e a RBR-nak vagy sem?! De ez még nagyon odébb van. (És ha már kalandozunk, akkor sokkal inkább érdekes, hogy pl a Maya-val mennyire támogatják egymást, így viszont rögtön nV, de ez mellékes.)

    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    ...


    Asszem ennyi. Köszönöm!

  14. #1839
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Szóval ok, hogy a hd7970 A TUTI, de olyan ahogy nézem már égen földön nincs, szóval felejtős. (Más téma, hogy a használt motyóktól amúgy is ódzkodom valamiért.)
    Ez tök hülyeség, pláne a VGA, CPU, vagy mondjuk memória esetében, ezekből nyugodtan lehet használtat venni, én évek óta 1-2 éves darabokat veszek szinte mindenből és így folyamatosan toppon van a gép minimális pénzből. Bele kell tenni a gépe, kicsit meghajtani, aztán ha megy, akkor bátran meg lehet venni, pláne ha gari is van rá még.

    Ezek a cuccok fix-en csücsülnek hónapokig-évekig egy fémdobozban, a kutya hozzájuk nem nyúl, nem lehet hozzájuk kötődni és elrontásukhoz is különösen nagy tehetség kell, de az meg kiderül hamar.

  15. #1840
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Ez tök hülyeség, pláne a VGA, CPU, vagy mondjuk memória esetében, ezekből nyugodtan lehet használtat venni (...) pláne ha gari is van rá még...
    Igen, tkp igazad lehet, de jelen esetben hirtelen ilyen kártyát sem találtam nemhogy garisat.

  16. #1841
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg dingo írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, tkp igazad lehet, de jelen esetben hirtelen ilyen kártyát sem találtam nemhogy garisat.
    Pedig akad. Pl.: http://www.jofogas.hu/csongrad/Video...793.htm?last=1
    Abban Szabinak igaza van, hogy érdemes a használt piacot is megnézni mert ilyen "akciót" boltban nem találsz. Garit fontosnak tartom, de kis kutatással, ki lehet fogni ilyen példányokat is. Ja és néha szemtelenül alkudni kell...legrosszabb esetben bejön

  17. #1842
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Pedig akad. Pl.: http://www.jofogas.hu/csongrad/Video...793.htm?last=1
    Abban Szabinak igaza van, hogy érdemes a használt piacot is megnézni mert ilyen "akciót" boltban nem találsz. Garit fontosnak tartom, de kis kutatással, ki lehet fogni ilyen példányokat is. Ja és néha szemtelenül alkudni kell...legrosszabb esetben bejön
    Felírtam, köszi!

  18. #1843
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697
    Az utolsó 1.3 frissítés óta nem tudok már az Assettoval játszani, mert diavetítésbe ment át, ez miatt, lecserélném az E7300 procimat.
    Találtam egy ilyet: Intel Core™2 Quad Processor Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB
    meg egy ilyet:
    Intel Core 2 Quad Q9550 2,83 GHz (x4mag)L2 Chache :12MB
    Kérdésem az lenne hogy megér-e a második kártya 10 ezer forinttal többet mint az első, az Assetto alatt, tud ennyivel többet?
    Ma este felmentem a DP2 teszt szerverre, voltak fent 20-an, az FPS-m 25. Ha egyedül vagyok akkor 50. Ezt kellene duplázni. Ezekkel a procikkal sikerülhet-e.
    Köszi.
    Utoljára módosította: Zsolti-010; 2015. 10. 13. 22:04.
    .

  19. #1844
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Az utolsó 1.3 frissítés óta nem tudok már az Assettoval játszani, mert diavetítésbe ment át, ez miatt, lecserélném az E7300 procimat.
    Találtam egy ilyet: Intel Core™2 Quad Processor Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB
    meg egy ilyet:
    Intel Core 2 Quad Q9550 2,83 GHz (x4mag)L2 Chache :12MB
    Kérdésem az lenne hogy megér-e a második kártya 10 ezer forinttal többet mint az első, az Assetto alatt, tud ennyivel többet?
    Köszi.
    Szerintem megéri, gyorsabb is és újabb is a Q9550
    + ha még húzható is akkor még az is segíthet.
    Utoljára módosította: zrubi; 2015. 10. 13. 22:29.

  20. #1845
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Az utolsó 1.3 frissítés óta nem tudok már az Assettoval játszani, mert diavetítésbe ment át, ez miatt, lecserélném az E7300 procimat.
    Találtam egy ilyet: Intel Core™2 Quad Processor Q6600 (8M Cache, 2.40 GHz, 1066 MHz FSB
    meg egy ilyet:
    Intel Core 2 Quad Q9550 2,83 GHz (x4mag)L2 Chache :12MB
    Kérdésem az lenne hogy megér-e a második kártya 10 ezer forinttal többet mint az első, az Assetto alatt, tud ennyivel többet?
    Ma este felmentem a DP2 teszt szerverre, voltak fent 20-an, az FPS-m 25. Ha egyedül vagyok akkor 50. Ezt kellene duplázni. Ezekkel a procikkal sikerülhet-e.
    Köszi.
    Vagy ha kis barkács is belefér, akkor ajánlom a 771-es tokozású Xeon Procikat. Nekem E5450 volt, az ugyanaz mint a Q9550 csak 3 Ghz-en. Kb 10-15e Ft körül beszerezhető.
    További infók: http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/

  21. #1846
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697
    Megtörtént a proci vásárlás, amit nagyon nagyon köszönök dtom84 alias Dezső Tamásnak, végül is sikerült megvenni azt a procit amit belinkeltél.4 magos Intel Xeon E5450 E0 Közben még a négy giga ram mellé raktam még kettőt. Ma megjött a proci gyors szerelés, persze új proci hütő is. Gép bekapcs, gyerekek körbeálltak, húúú most már Fifázhatok is letölthetem a GTA mittudoménhányast, már alig várták, hogy elinduljon. A gép bebootolt, win elindult. Persze elötte bioszba megnéztük, hurrá felismerte. Win eszközkezelő viszont azt írja hogy e7300, ráadásul kettő darab. Kérdésem, hogy ez mitől van? Közben persze frissítettem win 10-re, amiben elsőre semmit sem találok.

    Köszi.
    .

  22. #1847
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Megtörtént a proci vásárlás, amit nagyon nagyon köszönök dtom84 alias Dezső Tamásnak, végül is sikerült megvenni azt a procit amit belinkeltél.4 magos Intel Xeon E5450 E0 Közben még a négy giga ram mellé raktam még kettőt. Ma megjött a proci gyors szerelés, persze új proci hütő is. Gép bekapcs, gyerekek körbeálltak, húúú most már Fifázhatok is letölthetem a GTA mittudoménhányast, már alig várták, hogy elinduljon. A gép bebootolt, win elindult. Persze elötte bioszba megnéztük, hurrá felismerte. Win eszközkezelő viszont azt írja hogy e7300, ráadásul kettő darab. Kérdésem, hogy ez mitől van? Közben persze frissítettem win 10-re, amiben elsőre semmit sem találok.

    Köszi.
    Nincs mit, az egyik legjobb proci 775-ös alaplapba és ehhez képest olcsó.
    Bios E5450-nek látja? Mert ha ott jó, akkor lehet egy win reinstall kellene. Ezt egyébként javasolják ilyen jellegű proci csere esetén.

  23. #1848
    Bartha Zsolti Versenyző Zsolti-010 logója
    Csatlakozott
    2007. 11. 29.
    Város
    Dunaújváros
    Üzenetek
    697
    Idézet Eredetileg dtom84 írta Hozzászólás megtekintése
    Nincs mit, az egyik legjobb proci 775-ös alaplapba és ehhez képest olcsó.
    Bios E5450-nek látja? Mert ha ott jó, akkor lehet egy win reinstall kellene. Ezt egyébként javasolják ilyen jellegű proci csere esetén.
    Biosz felismerte.
    .

  24. #1849
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Zsolti-010 írta Hozzászólás megtekintése
    Biosz felismerte.
    Akkor próbáld meg az újratelepítést. Ha megint nem jó, akkor bele kell gyógyítani az új mikrókodokat a biosba.

  25. #1850
    Halmi József Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 08. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    57
    Sziasztok!

    Van egy ilyen konfigom jelenleg:
    • AMD Phenom II X4 945 proci
    • 8 GB RAM
    • Radeon 7790 1GB videókártya


    Én bőven elvagyok vele (rFactor2 1-2 effektet leszámítva maxon, R3E mid alján tökéletesen fut), de az Assetto Corsa-val igencsak meggyűlik a baja a gépemnek, mindent kikapcsolva/minimumon, 1080p, illetve az alatt is csak diavetítés mind online, mind single playerben (kb. 8-9 ellenféltől kezdve, ami nem túl sok). Diavetítés alatt 10-20 közötti FPS-t értek.

    Tudom, hogy a procim régi, és azt is, hogy a videókártyámban a VRAM kevés a FullHD felbontáshoz, de a kérdésem, hogy szerintetek mit érdemes cserélni, ha a kettő közül csak egynek a cseréjét engedhetem meg magamnak, kifejezetten az Assetto Corsa igényeit a szem előtt tartva? (nem találtam a neten cikket arról, hogy mennyire CPU-intenzív, illetve mennyire GPU-intenzív a szoftver). Nem kell, hogy minden csili-vili legyen, csak hogy túléljem az első néhány kört, amíg egyben van a mezőny.

    Ezzel kapcsolatosan még egy kérdésem lenne, mégpedig, hogy hogy állnak mostanában a modern játékok (legfőképp a szimulátorok) a sok mag kihasználásával? Érdemes valamivel kisebb órajelű, de 8 magos proci után nézelődni, vagy inkább erősebb, 4-6 magban érdemes gondolkodni?

    Emlékszem, még régen, mikor proci váltás során nőtt a magok száma (tipikusan 1 -> 2, 2 - > 4), néha volt pofára esés, hogy még rosszabbul is futott 1-2 dolog, mert nem volt felkészítve megfelelően a többmagos környezetben való futtatásra.

    Köszönöm mindenkinek a megtisztelő válaszát előre is.

    Üdv.
    Hajo
    Utoljára módosította: Hajo90; 2015. 10. 28. 11:07.

Oldal: 74 / 89 ElsőElső ||| 24 64 70 71 72 73 74 75 76 77 78 84 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •