Oldal: 2 / 89 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 52 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (2207 összesen)
  1. #26

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Nos uraim,itt a végeredményem,segitséget kérek hozzá.
    Van egy Geforce 5900 as om 256 mb rammal.
    van 50.000 ft om,és egy AGP-s alaplapom.
    Lehet még venni AGP alaplapba illő videokártyát,ami jobb a mostanitol annyira,hogy menjen biztosan a GTR 2 is?!
    Ismétlem:50.00 ft van max...
    Persze tudom,hogy mindent kéne cserélni,de az anyagi helyzetem ezt engedi meg,a gép mással nem bővithető már...
    HELP!

    Esetleg azon nem gondolkodtál, hogy a Prohardveren meghirdeted a kártyádat és feladsz egy hirdetést, miszerint ennyi árban (és még ami a kártyádból reális áron hozzájön), keresnél VGA-t?

  2. #27

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Egyébként meg, ha a GTR2 teljes pompájában futtatása a cél, akkor itt van néhány adat a GTL-ből (optimalizálatlan ISI motor), amelynek (esetlegesen)továbbfejlesztett motorja fogja alkotni a GTR2 magját is.

    Kipróbáltam az új kártyámmal, némi ramot is pakoltam bele, így most ez a kép:

    MSI GeForce 7800 (tuningolva néztem egyelőre 450/1400 MHZ-en), 3GB Corsair Ram és egy Athlon XP 3200+ (tudom, nem hajtja ki a kártyát, de ez van).

    GTL beállítás: minden FULL, nagyfelbontású autófényezés be, vertex damage be, egyedül a nagyfelbontású cockpitet kapcsoltam le és a kormánykereket, meg a kezet, mert zavar). Két felbontásban néztem: 1280X1024 és 1024X768. Bár mindkettőben szinte ugyanaz volt a helyzet.

    Spa-ban 24-30 autó esetén indulásnál nem esik 42 fps alá, versenyben, akárhány autó vesz körül, legalább 70-80 fps-t kapok. Ez jó.

    Az öröm viszont csak addig tart, amíg nem teszed a programot időgyorsításra, tehát, hogy gyorsabban váltakozzanak a napszakok. na itt kezdődik a radikális fps esés. Még ha real time-ra állítom is a napszakváltást és beállítok egy olyan időszakot, amikor kigyulladnak az éjszakai fények, indulásnál (24 autó esetén) 37 fps-t kapok, kollízió esetén, vagy a pálya megvilágított részén pedig 21 fps-re esik le a frame.

    A képernyő felbontásának változtatása persze semmiféle hatással nincs a framera. (Zárójelben jegyzem meg, hogy az rFactor, mivel az már egy optimalizáltabb motor, sokkal jobban telejsít ezen a téren....)

    Mindebből annyit akarok kihozni, hogy minek vesz az ember erős kártyát, ha így is erősen butítania kell a grafikát.

    Ami tapasztralatom szerint a Geforce 7-eseket is megfogja, az az éjszakai fények kigyulladása. Nappali fényben, FULL árnyék és FULL speciális effektek mellett sem esett nálam a frame, csak az éjszakai fények esetén.

    Szóval optimalizálni kellene a dolgot, csak nem tudom, hogy az ISI, vagy a Simbin hol tart jelenleg ezen a területen....

  3. #28

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Rezső, én a helyedben eladnám a meglévő alaplapot+vidkarit, ezért kapsz x Ft-ot. 50k + xFt meg elég kell hogy legyen egy (használt de még garis) alaplapra, videokarira, természetesen pciexpress. Tényleg érdemes körülnézni a ph apróhirdetés rovatában, bár most kicsit pangás van a nyár miatt de egy próbát megér. Ha ati vonalon akarsz nyomulni x800 és variánsai még mindig nagyon jók, nv vonalon meg kisegítenek a hozzáértők.
    Babinszki Gábor

  4. #29
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Köszi,akkor lehet,hogy várok egy kicsit,és gyüjtök egy PCI expresses alaplapra,de akkor a mostani proci belemegy?
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  5. #30

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Köszi,akkor lehet,hogy várok egy kicsit,és gyüjtök egy PCI expresses alaplapra,de akkor a mostani proci belemegy?

    írd le milyen konfigod van, és segítünk
    Babinszki Gábor

  6. #31
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Ha mondasz egy PC elemző progit,bemásolom a 100% ig pontos paramétereket.
    Hülyeséget nem akarok mondani,a márkák meg nem mondanak sokat asszem...
    De azért nagyvonalakban:
    Intel P4 2 Ghz,Geforce 5900 256 mb,1G ram,ACS alaplap
    Ezek a nagyvonalak....
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  7. #32

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Ha mondasz egy PC elemző progit,bemásolom a 100% ig pontos paramétereket.
    Hülyeséget nem akarok mondani,a márkák meg nem mondanak sokat asszem...
    De azért nagyvonalakban:
    Intel P4 2 Ghz,Geforce 5900 256 mb,1G ram,ACS alaplap
    Ezek a nagyvonalak....

    A p4 (ugye nem celeron?) foglalata kérdéses még (S478 godolom) illetve a memória sebessége (pl ddr400).

    Ezt a progit ajánlom elemzésre: http://www.lavalys.com/products.php?lang=en
    Babinszki Gábor

  8. #33
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Ehun van a gépem.
    Csatolt fájlok Csatolt fájlok
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  9. #34

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Rezső az a baj ahogy nézem nincs pcie s478 alaplap, vagy én nem találok. Szóval ha nem akarsz/tudsz szinte mindent cserélni, akkor vegyél egy lehető legerősebb agp-s vgakarit.

    Most jól összezavartunk, mi?
    Babinszki Gábor

  10. #35
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Nekem az a kérdésem, hogy a GTR2-ben is számíthatok-e arra, ami a GTR-ben jelenleg az egyetlen, ám annál nagyobb gondom. Mégpedig az, hogy offline 90 körüli fps, online radikálisan lecsökken. Bizonyos pályákon, (pl. Monza) és bizonyos körülmények között szinte játszhatatlanságig. Rajtnál Monzában előfordul 12-15 fps huzamosabb ideig. Illetve, ha Alt -TAB-al ki-be lépek akkor meg biztosan elpusztulok végképp. A GTL-ben sokkal jobb a helyzet, abban még nem volt egyetlen zavaró pillanat sem, de a GTR az valami rémes ebből a szempontból.
    1024*768, 32bit-ben és nagyjából full beállításokkal játszom, árnyék közepes, spec effekt közepes, 8x AA. A GTL teljesen full beállításokkal megy.

    A konfigom: Gigabyte K8Npro SLI (nforce4) alaplap, AMD Athlon64 xp3500+, 1G Ram, 6800GS VGA, Hoontech/STA DSP24 hangkártya
    Utoljára módosította: Honk; 2006. 07. 20. 06:40.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  11. #36
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Üzenetek
    485

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Uraim!
    Drasztikusan zuhannak a proceszorr árak! Már majdnem 4számjegyű összgért vesszük az s939 3000+athlont!!! De a 3500ös is jóval 20K alat van! Az Intel nem ennyire látványos de ott is ócsósodás van. Egyes hírek szerint megszűnik a Celeron, helyét átveszi a P4, az erősebb pedig a P4DualCore. Cserébe a RAM árak az egekben járnak.

  12. #37

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Honk írta
    Mégpedig az, hogy offline 90 körüli fps, online radikálisan lecsökken. Bizonyos pályákon, (pl. Monza) és bizonyos körülmények között szinte játszhatatlanságig. Rajtnál Monzában előfordul 12-15 fps huzamosabb ideig. Illetve, ha Alt -TAB-al ki-be lépek akkor meg biztosan elpusztulok végképp.
    Nálam ugyanez volt e helyzet, amíg újra nem telepítettem a játékot és nem raktam rá semmilyen +pályát, módot, semmit. (kivéve az Aston-t)

  13. #38
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Srácok!

    Látom itt van néhány hozzáértő.
    Mi a véleményetek quadro fx-es kártya alkalmazásáról játék célra is?
    (Ugyanis az én pc-m egyben munkaeszköz is amellett, hogy játékgép és
    cad-es alkalmazáshoz kitalált quadro fx-es kártyát szándékozok venni a nem túl közeli jövőben)

    Akit érdekelnek a kártyajellemzők:http://www.nvidia.com/object/IO_11761.html

    Osztálytársam kiprobált 2db quadrot a gépébe SLI-be és azt mondta, hogy lassabb volt amint 2db 6600GT SLI! Nem tudom hogy melyik tipus volt de megkérdem igérem csak most nyaral a srác, de azt mondta hogy játékra szinte abszolut nem való!

  14. #39
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Rezső ha csak 50K-d van akkor szerintem vegyél 6800GT v. Ultrat-t! Nagyon jó kártya a tesztekből és a forumokból itélve! Én is 6800GT-Ultra-t akarok venni! Ati kártyát meg elvből nem veszek ugyhogy azokat nem is nézem (nem igaz, hogy nem voltak képesek 3.0 shadereket támogató kártyát kiadni amikor az Nvidia már a 6600GT-be támogatta, szóval az ilyen gyártó szerintem kapja be)! Nekem is AGP-m van és mivel nincs pénzem és még nem akarok mindent cserélni(amd-re kitudnám, de akkor inkább a halál), szóval marad egy kártyacsere szerintem!

    Sajnos most néztem, hogy nincs még 7600GT-ből AGP-s! Ugyhogy ha nem is lesz belőle akkor nincs más megoldás mint egy 6800Ultra!
    Utoljára módosította: Tomcy; 2006. 07. 20. 10:23.

  15. #40

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Rezső az a baj ahogy nézem nincs pcie s478 alaplap, vagy én nem találok.
    Fentebb írtam, hogy ASUS p4gpl-x, S478 és PCI-X.

  16. #41
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Rezső talán mégis van remény! Most láttam meg a ph-n!
    Végignéztem szinte az összes vga hirdetést, de a kutya nem akar AGP-s 6800GT v Ultrat eladni!

    http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=19793

  17. #42
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Nekem ma aztmondták,hogy a GF 5900 hoz kpest a 6800 GT 20-25 % al gyorsabb csak.
    Ha ez igaz,akkor nem nagyon érdemes válltanom,csak teljes gépet vennem.
    Tehát az ár-érték-kiadás nem éri meg.sajna....
    Az alaplap+proci+videokari+ram meg kb 120.000 ft kb...
    Mit csináljak?legyek drog dealer?Nemhiszem,hogy megérné...
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  18. #43

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Nekem ma aztmondták,hogy a GF 5900 hoz kpest a 6800 GT 20-25 % al gyorsabb csak.
    Ha ez igaz,akkor nem nagyon érdemes válltanom,csak teljes gépet vennem.
    Tehát az ár-érték-kiadás nem éri meg.sajna....
    Az alaplap+proci+videokari+ram meg kb 120.000 ft kb...
    Mit csináljak?legyek drog dealer?Nemhiszem,hogy megérné...
    nem fogy a lemez merilin?

  19. #44
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Nekem ma aztmondták,hogy a GF 5900 hoz kpest a 6800 GT 20-25 % al gyorsabb csak.
    Ha ez igaz,akkor nem nagyon érdemes válltanom,csak teljes gépet vennem.
    Tehát az ár-érték-kiadás nem éri meg.sajna....
    Az alaplap+proci+videokari+ram meg kb 120.000 ft kb...
    Mit csináljak?legyek drog dealer?Nemhiszem,hogy megérné...

    Szerintem több mint 25%-al gyorsabb! Az ultra gyorsabb kb olyan 15%-al a GT-nél szerintem ugyhogy akkor ultrát kell venni mert az akkor már 40%!
    De nézd meg a linket amit beraktam! Elvileg augusztusban lesz 7600GT AGP-s és az szerintem bőven 50% feletti gyursulást hozna tuning nélkül is!

  20. #45
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Azért a 40 vagy 50 % már elgondolkodtato,megérné az én esetemben...Kérdés,hogy mikor lessz....
    WANTED!
    Van valakinek?
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  21. #46
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    AGP- s 256Mb- os ATI Radeon X800XL VIVO kártyát találtam 46 ért.
    6800 ultra nincs elado...
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  22. #47
    Lehr Attila Regisztrált Honk logója
    Csatlakozott
    2006. 01. 13.
    Város
    Kalocsa
    Üzenetek
    410

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Nálam ugyanez volt e helyzet, amíg újra nem telepítettem a játékot és nem raktam rá semmilyen +pályát, módot, semmit. (kivéve az Aston-t)
    Köszi! Újraraktam és valóban a sok kiegészítés lehetett a bűnös, mert most úgy szalad, mint még soha. Pedig erre nem is gondoltam volna.
    Én csak traktort tudok vezetni.
    Lehr Attila www.kalandrover.hu; www.simsporttv.hu

  23. #48
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Mi a külömbség a GeForce 7600 GT és GS között?Melyik a jobb?
    Ugytudom,hogy már lehet kapni....
    Tud valaki ilyet?
    És akkor 50 % a szintemelkedésem
    Ja,AGP portos kellene,normál,nem LCD monitoros kimenetü...
    Ha valaki tud:06 70 253 7775
    Utoljára módosította: Pechnig Rezső; 2006. 07. 21. 00:07.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  24. #49
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Mi a külömbség a GeForce 7600 GT és GS között?Melyik a jobb?
    Ugytudom,hogy már lehet kapni....
    Tud valaki ilyet?
    És akkor 50 % a szintemelkedésem
    Ja,AGP portos kellene,normál,nem LCD monitoros kimenetü...
    Ha valaki tud:06 70 253 7775
    7600GS lassabb mint a GT!Sokkal!!! A GS-en csak DDR2-es memo van míg a GT-n DDR3 és a GS gpu-ja is lassabb mint a GT-é! Csak egy kis összehasonlítás, hogy a GS memóriája annyira lassú, szóval kicsi a sávszélessége, hogy még a régi 6600GT-nek is nagyobb van!
    GS sávszél: 12800MB/s
    6600GT : 16000MB/s
    7600GT : 22400MB/s
    6800GT : 32000MB/s
    6800Ultra : 35200MB/s

    Hát komolyan nem tudom! Szerintem ezek közül még mindig a 6800Ultra viszi a pálmát! Nem csak azért mert neki van a legnagyobb mem sávszéle, hanem azért mert 256bit-esek a memók rajta és a grafikus chip is nagyon jó! ATI kártyát nem javasolnék, mert azok csak a 2.0-2.1-es shadereket támogatják ami szerintem egyértelmüen eldönti a két gyártó közötti vacilálást!
    Én biztos kivárom az augusztust, hogy milyen lesz a 7600GT! Biztos, hogy lesz róla olyan teszt a ph-n amiben a 6800GT v Ultra párossal is összehozzák és szerintem az alapján fogok én dönteni, hogy 7600GT v 6800Ultra!
    Remélem tudtam segíteni egy kicsit!

  25. #50

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Tomcy írta
    7600GS lassabb mint a GT!Sokkal!!! A GS-en csak DDR2-es memo van míg a GT-n DDR3 és a GS gpu-ja is lassabb mint a GT-é! Csak egy kis összehasonlítás, hogy a GS memóriája annyira lassú, szóval kicsi a sávszélessége, hogy még a régi 6600GT-nek is nagyobb van!
    GS sávszél: 12800MB/s
    6600GT : 16000MB/s
    7600GT : 22400MB/s
    6800GT : 32000MB/s
    6800Ultra : 35200MB/s

    Hát komolyan nem tudom! Szerintem ezek közül még mindig a 6800Ultra viszi a pálmát! Nem csak azért mert neki van a legnagyobb mem sávszéle, hanem azért mert 256bit-esek a memók rajta és a grafikus chip is nagyon jó! ATI kártyát nem javasolnék, mert azok csak a 2.0-2.1-es shadereket támogatják ami szerintem egyértelmüen eldönti a két gyártó közötti vacilálást!
    Én biztos kivárom az augusztust, hogy milyen lesz a 7600GT! Biztos, hogy lesz róla olyan teszt a ph-n amiben a 6800GT v Ultra párossal is összehozzák és szerintem az alapján fogok én dönteni, hogy 7600GT v 6800Ultra!
    Remélem tudtam segíteni egy kicsit!
    Van mar olyan szimulator-engine ami hasznalja a 3.0-as shadereket? Es ha van melyik (itt elsosorban a GTL-re es a GTR2 re gondolok)? Es ha nincs mikorra varhato?
    Csak azert mert ha ezt a tulajdonsagot meg nem tudja kihasznalni egy szimulator pilota, akkor nem biztos hogy erdemes olyat venni. (Ha massal nem nagyon jatszik az illeto)
    En egyebkent ATI hivo vagyok mivel szerintem szebb kepe van az ATI kartyaknak, bar azt hallottam most mar nincs olyan nagy kulonbseg.

Oldal: 2 / 89 ElsőElső 1 2 3 4 5 6 12 52 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 2 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 2 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •