Oldal: 83 / 89 ElsőElső ||| 33 73 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 2.051 - 2.075 (2207 összesen)
  1. #2051
    Köszi! Egy i5-4690-esem van egyébként, ha jól tudom még mai viszonylatban is elfogadható single core teljesítménnyel rendelkezik, úgyhogy azt most egyelőre nem tervezem cserélni. Alapvetően én is kivárok, de a 1070-esek ára kezd normalizálódni (~10k-n belülre kerültek a mindenkori legalacsonyabb árhoz képest legalább), úgyhogy most már aktívabban nézelődök. Viszont akkor lehet maradok az eredeti elképzelésnél és 1060-as lesz ebből.

  2. #2052
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi! Egy i5-4690-esem van egyébként,
    Nekem 4670K van és húzva is CPU limites teljes mezőnnyel a rajtnál FHD-ban 970-nel, ami kb ugyan az mint a 1060.
    Ha a procid nem K-s és nem mész FHD fölé, akkor szerintem nem indokolt a 1070 AC-hoz nálad.
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 27. 18:31.

  3. #2053
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem 4670K van és CPU limites húzva is teljes mezőnnyel FHD-ban 970-nel, ami kb ugyan az mint a 1060.
    Ha a procid nem K-s és nem mész FHD fölé, akkor szerintem nem indokolt a 1070.
    Öö, 1060(6GB) = 980 , nem?
    Beispiel: https://www.techpowerup.com/reviews/...ming_X/27.html

  4. #2054
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Öö, 1060(6GB) = 980 , nem?
    Beispiel: https://www.techpowerup.com/reviews/...ming_X/27.html
    Nem tudom milyen teszt ezt, de attól még hogy 6 giga ram van bent, még nem lesz gyorsabb egy kártya.
    Attól viszont lassabb lesz, ha esetleg elfogy a RAM...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 09. 27. 19:03.

  5. #2055
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom milyen teszt ezt, de attól még hogy 6 giga ram van bent, még nem lesz gyorsabb egy kártya.
    Attól viszont lassabb lesz, ha esetleg elfogy a RAM...
    6GB-sekbe több shaderunit van. (vagyis fordítva a 3GB-s modellek kivannak herélve)
    Jobb tápellátás, és néhol a frekik is magasabbak.
    Techpowerup-ot meg ismerned kell. Sztem a legjobb HW-s oldal. Over pH.

  6. #2056
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    6GB-sekbe több shaderunit van. (vagyis fordítva a 3GB-s modellek kivannak herélve)
    Jobb tápellátás, és néhol a frekik is magasabbak.
    Techpowerup-ot meg ismerned kell. Sztem a legjobb HW-s oldal. Over pH.
    Elvileg az 1060 a 980hoz van közelebb, de kicsit gyengébb nála a tesztek alapján (több teszt alapján). De a lényeg hogy már 1060al is cpu limit lesz valószínűleg

  7. #2057
    Dr. Nagy Gergely Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 03. 08.
    Város
    Kaposvár
    Üzenetek
    495
    Azt, hogy mi a limit pl. AC-ban hol nézitek? Valami app? Gyári? És ott mit hogyan kell értelmezni?
    Nekem ez kínai, ami másik témában érkezett hozzászólás, pedig tuti tudnék még FPS-t kicsavarni a gépből: "Main_T 40-50%, a boxban állva a Phy 25-30
    openVR módban a Main_T 96-98%, a Phy 3"
    Hol találok leírást ezekhez?

    Köszönöm

  8. #2058
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg nagyge írta Hozzászólás megtekintése
    Azt, hogy mi a limit pl. AC-ban hol nézitek? Valami app? Gyári? És ott mit hogyan kell értelmezni?
    Nekem ez kínai, ami másik témában érkezett hozzászólás, pedig tuti tudnék még FPS-t kicsavarni a gépből: "Main_T 40-50%, a boxban állva a Phy 25-30
    openVR módban a Main_T 96-98%, a Phy 3"
    Hol találok leírást ezekhez?

    Köszönöm
    Én kint szoktam nézni akár a resource monitor-ban, akár aida-ban a rendszer stabilitás tesztben, akár msi afterburnerrel (itt még a gpu százalékot és órajelet is látod).

    Main_T az gondolom a Main thread. Gondolom ezen fut a fizikai motor is ami a Phy. Így a legegyszerűbb programozói szempontból, mert sajnos többszálúvá tenni normálisan egy programot iszonyatosan nehéz, ezért kell a minél nagyobb egyszálas teljesítmény a procinál. Az értékek alapján azt mondanám hogy openVR módban sokkal jobban zabálja a procit, hát ha még kimenne a pályára és a fizikai motor is elkezdene erősen dolgozni. Kétlem hogy érdemes bármilyen feladatot is a gpu-tól a cpu-ra bízni, nem hiába fordított a trend az elmúlt években

    CPU 0-át és CPU 1-et érdemes nézned mondjuk az msi afterburnerrel. Ha azok elérik a 100at akkor cpu limit van. Lehet hogy alapban nincs benyomva a cpu a graphon, azt itt lehet benyomni középen: https://i.ytimg.com/vi/z7L53IEQD5g/maxresdefault.jpg
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 09. 28. 12:34.

  9. #2059
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Nem tudom, hogy az extreme digital vagy nagyon jól, vagy nagyon rosszul csinál valamit, de jelentem megrendeltem, kifizettem és itt van előttem ennyiért:

    Kingston HyperX Savage 2X8GB 2400MHz - 33 900 Ft


    Mindenhol máshol 50 ropiról indul..
    https://www.kingston.com/datasheets/HX324C11SRk2_16.pdf

    Egyébként szimulátorozásban nem tudom hoz-e bármit a 16 GB az eddigi 8-hoz képest, nekem sokablakos böngészés és munka közben fogyott el folyton a memória, abból lett csak elegem...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 11. 09. 19:05.

  10. #2060
    Hasonló okból dupláztam meg én is a RAM-ot pár hónapja 16 GB-ra, de a Chrome olyan gyönyörűen "terpeszkedik" a memóriában, hogy egy böngésző + Eclipse IDE kombó mellett még így is van, hogy 65-75%-on mozog a memória használat. Mondjuk az is igaz, hogy egy pár bővítmény is van telepítve mindkettőhöz.

    Viszont köszönöm a múltkori tippeket, sikerült jutányos áron hozzájutnom egy GTX 1060-ashoz és valóban szimulátorozáshoz 1080p-ben teljesen megfelel, méricskéltem a mellékelt szoftverrel és maximális beállítások mellett az AC és az rF2 is időnként több, mint 3GB VRAM-ot használ, szóval tényleg időszerű volt a csere, előbbinél viszont csakugyan megfigyelhető a rajtoknál, hogy egy pillanatra teljesen leterheli a CPU-t, aminek következtében kis ideig lefagy a játék, de ezt leszámítva az is rendben van.

  11. #2061
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Én nem vennék ramból duál kitet. Egyszer már megszívtam az előző gépnél, 2szer romlott el 1 hónapon belül az egyik modul (két különböző gyártótól, mert mikor elromlott másikat kértem) és ilyenkor vissza kell küldeni az egész csomagot, azaz nem tudtam használni a gépet összesen vagy 1.5 hónapig

  12. #2062
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Egyébként szimulátorozásban nem tudom hoz-e bármit a 16 GB az eddigi 8-hoz képest, nekem sokablakos böngészés és munka közben fogyott el folyton a memória, abból lett csak elegem...
    Végre, legalább nem felejtesz el dolgokat

  13. #2063
    Korubszky Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 12. 27.
    Város
    Bilsdorf
    Üzenetek
    6

    Pc konfig

    Sziasztok,

    Szeretnek összerakni egy gépet ac-hoz, tud vki ajánlani egy konkrét pc konfigot? Gtx1060 6gb már megvan. Egy alacsonyabb áru gépet szeretnek i5 procival.

  14. #2064
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg Semper02 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,
    Szeretnek összerakni egy gépet ac-hoz, tud vki ajánlani egy konkrét pc konfigot? Gtx1060 6gb már megvan. Egy alacsonyabb áru gépet szeretnek i5 procival.
    Java akkor már megvan...
    Monitor megvan hozzá? Mekkora, felbontás?
    Ha megvan az i5-ös proci, akkor ahhoz megtalálod az alaplapot is. Nem kell SLI-s, de ne is a legolcsóbb deszkát vedd. Márka amelyik neked szimpatikus. Méretben én ma már inkább mATX-es méretűt választanék, amihez matx-es ház dukál. Memória, sdd/hdd, perifériák. Tápon ne spórolj, megbízhatót vegyél nemkell felesleges erőmű, de 450W alá neadd.

  15. #2065
    Korubszky Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 12. 27.
    Város
    Bilsdorf
    Üzenetek
    6
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Java akkor már megvan...
    Monitor megvan hozzá? Mekkora, felbontás?
    Ha megvan az i5-ös proci, akkor ahhoz megtalálod az alaplapot is. Nem kell SLI-s, de ne is a legolcsóbb deszkát vedd. Márka amelyik neked szimpatikus. Méretben én ma már inkább mATX-es méretűt választanék, amihez matx-es ház dukál. Memória, sdd/hdd, perifériák. Tápon ne spórolj, megbízhatót vegyél nemkell felesleges erőmű, de 450W alá neadd.
    Full HD egyenlőre, aztán ha lesz ra idő és kedv, kibővül 3 monitorra.
    Mennyiből úszom meg szerinted a gépet?

  16. #2066
    Idézet Eredetileg Semper02 írta Hozzászólás megtekintése
    Full HD egyenlőre, aztán ha lesz ra idő és kedv, kibővül 3 monitorra.
    Mennyiből úszom meg szerinted a gépet?
    3 monitorral + a gép az alapgépen felül mondjuk 300-tól (kormány, pedálok nélkül). Csak akkor már eleve nem alacsonyabb árú géppel lenne célszerű kezdeni, ha ilyen tervek is vannak. Legalább az alaplap, CPU, táp és VGA minimum közepes erősségű legyen. Viszont nem a többitől lesz drága egy gép.
    A ne legyen túl drága és legyen 3 monitoros rendszer számomra kicsit furán hangzik egy szövegkörnyezetben, de a "drága" persze relatív fogalom

  17. #2067
    Korubszky Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 12. 27.
    Város
    Bilsdorf
    Üzenetek
    6
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    3 monitorral + a gép az alapgépen felül mondjuk 300-tól (kormány, pedálok nélkül). Csak akkor már eleve nem alacsonyabb árú géppel lenne célszerű kezdeni, ha ilyen tervek is vannak. Legalább az alaplap, CPU, táp és VGA minimum közepes erősségű legyen. Viszont nem a többitől lesz drága egy gép.
    A ne legyen túl drága és legyen 3 monitoros rendszer számomra kicsit furán hangzik egy szövegkörnyezetben, de a "drága" persze relatív fogalom
    Nos igen az meg a jövő! Ezért is szerepel a végén ha lesz kedv és idő vele foglalkozni akkor tolok bele pénzt de addig nem szeretnék. Minden megvan csak a gép hiányzik. Szóval aki tud kritika nélkül ésszerű jonfigot összeírni és tud olvasni a sorok közt, azt szívesen vennem! Köszi!

  18. #2068
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg Semper02 írta Hozzászólás megtekintése
    Nos igen az meg a jövő! Ezért is szerepel a végén ha lesz kedv és idő vele foglalkozni akkor tolok bele pénzt de addig nem szeretnék. Minden megvan csak a gép hiányzik. Szóval aki tud kritika nélkül ésszerű jonfigot összeírni és tud olvasni a sorok közt, azt szívesen vennem! Köszi!
    https://www.pcland.hu/termekek___pcl...nfiguracio_385
    https://www.aqua.hu/konfiguracio/aqua-szamitogepek.html

    Itt találsz összerakott - de tetszés szerint módosítható konfigokat. Egyik sem szokott vackokat használni, kiindulási alapnak szerintem szuper.

    Én csak annyit tennék hozzá, hogy mindenképp SSD-t (is) tegyél bele, megéri.
    (Már 256Gb-on bőven elfér a Win10 + jónéhány játék)

    Ezen kívül min 8Gb RAM - de ha belefér akkor 16Gb
    Utoljára módosította: zrubi; 2018. 02. 23. 22:17.

  19. #2069
    Korubszky Zoltán Versenyző
    Csatlakozott
    2016. 12. 27.
    Város
    Bilsdorf
    Üzenetek
    6
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    https://www.pcland.hu/termekek___pcl...nfiguracio_385
    https://www.aqua.hu/konfiguracio/aqua-szamitogepek.html

    Itt találsz összerakott - de tetszés szerint módosítható konfigokat. Egyik sem szokott vackokat használni, kiindulási alapnak szerintem szuper.

    Én csak annyit tennék hozzá, hogy mindenképp SSD-t (is) tegyél bele, megéri.
    (Már 256Gb-on bőven elfér a Win10 + jónéhány játék)
    Thx!


    Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

  20. #2070
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Sziasztok!

    Segítsetek! Ha a PC-mben kicserélem a procit ugyanolyan márkára, de 1el jobbra, akkor is újra kell húznom a windows-t, meg a többi sallangot?

  21. #2071
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg rfex1 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Segítsetek! Ha a PC-mben kicserélem a procit ugyanolyan márkára, de 1el jobbra, akkor is újra kell húznom a windows-t, meg a többi sallangot?
    Elvileg nem. Viszont más márkára nem is tudnád cserélni.

  22. #2072
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg nem. Viszont más márkára nem is tudnád cserélni.
    Köszi! Jól van, este van fáradt vagyok

  23. #2073
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.040
    Idézet Eredetileg rfex1 írta Hozzászólás megtekintése
    Segítsetek! Ha a PC-mben kicserélem a procit ugyanolyan márkára, de 1el jobbra, akkor is újra kell húznom a windows-t, meg a többi sallangot?
    Az "egyel jobb" nemtudni hogy mit jelent (ugyanazon generáció?).
    Lábkiosztásra, tokozásra (lga1150,am2+,stb) figyelj.
    Az alaplapod leírásában elvileg megtalálod hogy milyen cpu-kat fogad. Esetleg BIOS frissítésekre is ránézhetsz, hátha újjabb procicsaládot is támogathat.
    Az eredeti (ha van fent) chipset driver-t biztosan leszedném, és újat raknék fel a windows-ra.

  24. #2074
    Idézet Eredetileg rfex1 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Segítsetek! Ha a PC-mben kicserélem a procit ugyanolyan márkára, de 1el jobbra, akkor is újra kell húznom a windows-t, meg a többi sallangot?
    Elvileg nem, ha úgymond azonos "családból" választasz. Nekem még i5-ös van a gépben, de majd cserélni akarom egy legerősebb i7-esre, amit találok LG1155-ös tokozáshoz. Aztán, amikor majd az "elfogy", akkor komplett gépcsere.

  25. #2075
    Videokártya vásárlás előtt állok (teszteket már néztem de nem tudok dönteni)

    GTX 1080 Ti vs RTX 2080

    Most közel egy árban vannak, persze valószínű a 20XX megjelenése után "sokat" fog zuhanni a 10-es széria ára.

Oldal: 83 / 89 ElsőElső ||| 33 73 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •