Oldal: 85 / 89 ElsőElső ||| 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 UtolsóUtolsó
Találatok: 2.101 - 2.125 (2207 összesen)
  1. #2101
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    Én is váltottam majdnem egy éve cv1-re...
    amúgy hétvégén próbáltam vive pro-t és én itt se láttam azt a nagy ugrást látványban ...anno a dk2 és a cv1 közötti váltásnál se voltam annyira lenyűgözve, bár pont kijött az IR account és dk2 eladásából így végülis megérte a csere

    UI: remélem Tominál meg a Pimax5k+ t ki lehet majd próbálni ?!
    Soon

  2. #2102
    Köszi Srácok !

    Vettem egy Pimax4K-t és most ezt tesztelgetem.
    Sajnos kicsit gyenge a gépem: i74820K, 12GB RAM (elvileg 16 van benne), GTX980.

    Szerintetek az elég egy versenyen való induláshoz, ha offline 24 autóval gond nélkül megy a game ?

  3. #2103
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi Srácok !

    Vettem egy Pimax4K-t és most ezt tesztelgetem.
    Sajnos kicsit gyenge a gépem: i74820K, 12GB RAM (elvileg 16 van benne), GTX980.

    Szerintetek az elég egy versenyen való induláshoz, ha offline 24 autóval gond nélkül megy a game ?
    AC-ban az AI és multi terhelés között, alig van különbség.

  4. #2104
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Hali!

    Segítsetek mert itt sok a hozzá értő!
    Gép fejlesztésbe kezdek. Első sorban az ACC miatt. SDD, HDD adott GTX1060 egyenlőre marad( ez lesz a fejlesztés második lépcső) , CV1.
    Ami kéne alaplap, proci, memória. Keret 100-150eft Én Ryzen-ben gondolkoztam

  5. #2105
    Én is gépfejlesztés előtt állok, de kivárom a nyarat a 3. Ryzen generációig most már. A hozzájuk érkező alaplapok már PCI Express 4.0 kompatibilisek lesznek, kicsit előremutatóbb konfigot lehet majd összerakni. Plusz a mostani Ryzenek egy szálas teljesítménye nem az igazi, szimulátorok esetén (sajnos) ez is szempont.

  6. #2106
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Én is gépfejlesztés előtt állok, de kivárom a nyarat a 3. Ryzen generációig most már. A hozzájuk érkező alaplapok már PCI Express 4.0 kompatibilisek lesznek, kicsit előremutatóbb konfigot lehet majd összerakni. Plusz a mostani Ryzenek egy szálas teljesítménye nem az igazi, szimulátorok esetén (sajnos) ez is szempont.
    Ah, amit én megtanultam a gépfejlesztések során, hogy mindig a mának, a jelennek megfelelően kell hardware-t választani. A ma hardware-eiből, a ma játékának, a mai igényekhez. Mindig lesznek fejlesztések, mindig lenne mire várni, mindig lesznek igéretek, új szabványok, új varázsszavak, tévutak, mellékvágányok, thaiföldi cunamik. Túl gyorsan változik a környezet ahhoz, hogy hosszútávon is kamatozható döntéseket lehessen hozni. imho.

  7. #2107
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Ah, amit én megtanultam a gépfejlesztések során, hogy mindig a mának, a jelennek megfelelően kell hardware-t választani. A ma hardware-eiből, a ma játékának, a mai igényekhez. Mindig lesznek fejlesztések, mindig lenne mire várni, mindig lesznek igéretek, új szabványok, új varázsszavak, tévutak, mellékvágányok, thaiföldi cunamik. Túl gyorsan változik a környezet ahhoz, hogy hosszútávon is kamatozható döntéseket lehessen hozni. imho.
    Ez így van, csak ahogy olvastam, ha eltapsolnék egy százast a 2700X-re, akkor az ACC-ban nem lenne gondom, viszont RaceRoom, vagy rF2 esetén gyakorlatilag nem jelentene előrelépést a mostani 4 éves Intel procimhoz képest és így eléggé vegyes érzéseim lennének a beruházást illetően. Szóval én megvárom mit nyújt ezen a téren az új generáció és ha nem túl megnyerő, marad az Intel. Azért nem a legjobb idők ezek a gépfejlesztésre, mert az Intel túlárazva kínálja az ősrégi technológiára épülő procijait, mert megtehetik, az AMD meg pont inkább jövőbe mutató technológiát kínál, semmint a jelen igényeit szolgálja ki (mihez használsz manapság 16 szálat a hétköznapi életben?).

  8. #2108
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Nagyjából én erre gondoltam. De ha valakinek van jó észrevétele szivesen hallgatom:
    Kingston 8GB DDR4 3200MHz HyperX Fury Black



    Gigabyte B450 AORUS ELITE alaplap



    AMD Ryzen 7 2700X


  9. #2109
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából én erre gondoltam. De ha valakinek van jó észrevétele szivesen hallgatom:
    Kingston 8GB DDR4 3200MHz HyperX Fury Black



    Gigabyte B450 AORUS ELITE alaplap



    AMD Ryzen 7 2700X
    Szerintem teljesen rendben van, én is ezt venném ebben a pillanatban, én annyit láttam, hogy az alaplapnál többen írják, hogy a memória modult nem engedte 3200 MHz-n használni, szóval érdemes belepillantani a memória kompatibilitási listájába, ez alapján meg lehet érdemes inkább erre a kitre lőni (16 GB alá én nem mennék ma már).

  10. #2110
    Balogh Gábor Versenyző gabf1 logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 19.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    86
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából én erre gondoltam. De ha valakinek van jó észrevétele szivesen hallgatom:
    Kingston 8GB DDR4 3200MHz HyperX Fury Black



    Gigabyte B450 AORUS ELITE alaplap



    AMD Ryzen 7 2700X
    Szia.
    Talán annyi, hogy a B450-es deszkák közül az MSI B450 Tomahawk-ot mondják a legjobban sikerültnek. Meg, h ha nem sürgős, nyáron jön a 3. gen. Ryzen még jobb ár/érték aránnyal. Ja és nagyon kell a dual channel ram a Ryzennek.

  11. #2111
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg gabf1 írta Hozzászólás megtekintése
    Szia. Talán annyi, hogy a B450-es deszkák közül az MSI B450 Tomahawk-ot mondják a legjobban sikerültnek. Meg, h ha nem sürgős, nyáron jön a 3. gen. Ryzen még jobb ár/érték aránnyal. Ja és nagyon kell a dual channel ram a Ryzennek.
    Ez az Aorus szineskedik az én gépemben is es teljesen jó a 2500Xemhez.Bár nem láttam teszteket, de remélem az ACC már örülni fog a sok magnak, mert nekem az Intel - AMd váltás az negatív fpst hozott, mert az AC csak az orajelet hasznalta ki.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  12. #2112

    Wrench

    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából én erre gondoltam. De ha valakinek van jó észrevétele szivesen hallgatom:
    Kingston 8GB DDR4 3200MHz HyperX Fury Black



    Gigabyte B450 AORUS ELITE alaplap



    AMD Ryzen 7 2700X
    A 2700X-nek kevés a 8GB ram 16 minimum kell, de a 32-t szereti igazán.

  13. #2113
    Idézet Eredetileg Gáspár Gergely írta Hozzászólás megtekintése
    Milyen procival van (ha van) magas fpsetek ?
    100alá nem szeretnék esni az lenne a cél!
    Ryzen 3800x-re,vagy i7 8700k/9700k-ra gondoltam!
    Tudom pörögtem már ezen a kérdésen,de azóta talán többeteknek lett új Ryzen procija pl.
    Itt jobban témába vág:
    Én bő egy hónapja nyüstölök egy 3700X-et, életem első AMD buildje, úgyhogy eleinte kissé tartottam a dologtól, de eddig néhány apróságot kivéve minden rendben.

    Általánosságban két fontos dolgot érdemes tudni:
    - A Windows 10 1903-as (2019. tavaszi) verziójában a Microsoft optimalizálta az OS ütemezőjét a Ryzen processzorokra, ami akár 10-20%-os teljesítménynövekedést hozhat játékokban, tehát AMD konfignál már mindenképp érdemes friss Windows 10-el tervezni (szerintem mondjuk egyébként is)
    - A csúcskategóriát nézve, egy 2080 Ti kihajtásában az Intel 9000-es sorozat zászlóshajóinak még mindig van úgy átlagban 5% előnye, tehát kb. 1080p-ben 150 vs 142 FPS, 4K-ban meg mondjuk 66 vs 62 FPS, játéktól is függ. Persze az egyre kisebb GPU-knál ez az olló záródik, egyre kevésbé érződik a különbség.

    Papíron az AMD a 3600X-et és 3800X-et hívja 'gaming' processzoroknak, mivel ezeknek a legmagasabb a boost órajele, csak előbbi 6, utóbbi 8 magos ugye. Viszont a tesztek alapján a 3800X ilyen 1-2%-al nyújt többet a 3700X-nél, az áruk közti különbség viszont ennél nagyobb, ráadásul a tuningpotenciál meg még kisebb benne, ezért nem igazán számít jó vételnek, nekem egyéb szempontok (virtualizáció/szoftverfejlesztés) miatt fontos volt a 8 mag, de egyébként specifikusan játékra még a 3600X is bőven jó, manapság a legtöbb játék jobb esetben is 4 szálat használ és azokat se egyenletesen, tehát az egyszálas feldolgozóképesség úgyis korlátozó tényező, abban meg az összes 3000-es Ryzen nagyjából ugyanazt hozza.

    Egy RTX 2070 Superrel párosítva egyébként szépen futtatja az ACC-t egy FullHD monitoron, a GeForce Experience bátran felhúzta közel maxra a grafikát és még nagy mezőnnyel is élvezhetően fut (persze azért azt nem mondom, hogy tömegjeleneteknél rövidebb időre nem néz be az FPS 60 alá).

    A VR már kompromisszumos, ugyan sikerült az ACC-t is úgy beállítani, hogy mezőnyben autózva se szaggasson, de ehhez a headseten 80 Hz-re kellett visszavenni a frekvenciát, közel minimumra venni a grafikát és még supersampling sincs és még így is durván leterhelt a CPU és a GPU is, de ha jól olvastam nincs kizárva, hogy ehhez még a Kunos felől érkezik majd további optimalizáció.

    Ami még számomra eleinte furcsa volt, hogy ezeknél a processzoroknál az alaplap a gyári beállításokon néha meglehetősen magas feszültséget ad (közel 1.5V), a hőmérséklet pedig nagyon hirtelen és jelentősen tud ingadozni (terhelés alatt nyári hőségben gyorsan 70 fok fölé kúszik még high-end léghűtéssel, vagy vízhűtéssel is és boostnál 10 fokot emelkedik egy pillanat alatt és onnan hűl vissza fokozatosan), viszont az AMD állítja, hogy ez a tervezett működés, ennek ellenére ahogy olvastam sokan undervoltinggal mérsékelik a helyzetet.

    Egyelőre mindenképp érdemes követni az alaplap BIOS verzióit és az AMD által kiadott chipset drivereket, mert még ezekben a hetekben is viszonylag sűrűn jönnek ki újabb verziók, amik javítanak a procik vezérlésén.

    Persze az sem utolsó szempont, hogy játékon túl, a processzor többszálas képességeit kihasználó hétköznapi feladatok terén már az AMD prociknak van többnyire jelentős előnye és azért az sincs kizárva, hogy az új generációs konzolok érkezésével a játékfejlesztésben is szép fokozatosan előtérbe fog kerülni a sokszálas működés, tehát az Intelnek mindenképp fel kell kötni a gatyát.

    Szerk.: Jah és még annyi, hogy a Ryzenek állítólag meglehetősen érzékenyek a memóriakésleltetésre, ezért érdemes tuningolható modulokkal párosítani őket, az optimum DDR4-3600MHz CL16, de 3200 alá semmiképp se érdemes menni.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 08. 26. 13:48.

  14. #2114
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Itt jobban témába vág:
    Én bő egy hónapja nyüstölök egy 3700X-et, életem első AMD buildje, úgyhogy eleinte kissé tartottam a dologtól, de eddig néhány apróságot kivéve minden rendben.

    Általánosságban két fontos dolgot érdemes tudni:
    - A Windows 10 1903-as (2019. tavaszi) verziójában a Microsoft optimalizálta az OS ütemezőjét a Ryzen processzorokra, ami akár 10-20%-os teljesítménynövekedést hozhat játékokban, tehát AMD konfignál már mindenképp érdemes friss Windows 10-el tervezni (szerintem mondjuk egyébként is)
    - A csúcskategóriát nézve, egy 2080 Ti kihajtásában az Intel 9000-es sorozat zászlóshajóinak még mindig van úgy átlagban 5% előnye, tehát kb. 1080p-ben 150 vs 142 FPS, 4K-ban meg mondjuk 66 vs 62 FPS, játéktól is függ. Persze az egyre kisebb GPU-knál ez az olló záródik, egyre kevésbé érződik a különbség.

    Papíron az AMD a 3600X-et és 3800X-et hívja 'gaming' processzoroknak, mivel ezeknek a legmagasabb a boost órajele, csak előbbi 6, utóbbi 8 magos ugye. Viszont a tesztek alapján a 3800X ilyen 1-2%-al nyújt többet a 3700X-nél, az áruk közti különbség viszont ennél nagyobb, ráadásul a tuningpotenciál meg még kisebb benne, ezért nem igazán számít jó vételnek, nekem egyéb szempontok (virtualizáció/szoftverfejlesztés) miatt fontos volt a 8 mag, de egyébként specifikusan játékra még a 3600X is bőven jó, manapság a legtöbb játék jobb esetben is 4 szálat használ és azokat se egyenletesen, tehát az egyszálas feldolgozóképesség úgyis korlátozó tényező, abban meg az összes 3000-es Ryzen nagyjából ugyanazt hozza.

    Egy RTX 2070 Superrel párosítva egyébként szépen futtatja az ACC-t egy FullHD monitoron, a GeForce Experience bátran felhúzta közel maxra a grafikát és még nagy mezőnnyel is élvezhetően fut (persze azért azt nem mondom, hogy tömegjeleneteknél rövidebb időre nem néz be az FPS 60 alá).

    A VR már kompromisszumos, ugyan sikerült az ACC-t is úgy beállítani, hogy mezőnyben autózva se szaggasson, de ehhez a headseten 80 Hz-re kellett visszavenni a frekvenciát, közel minimumra venni a grafikát és még supersampling sincs és még így is durván leterhelt a CPU és a GPU is, de ha jól olvastam nincs kizárva, hogy ehhez még a Kunos felől érkezik majd további optimalizáció.

    Ami még számomra eleinte furcsa volt, hogy ezeknél a processzoroknál az alaplap a gyári beállításokon néha meglehetősen magas feszültséget ad (közel 1.5V), a hőmérséklet pedig nagyon hirtelen és jelentősen tud ingadozni (terhelés alatt nyári hőségben gyorsan 70 fok fölé kúszik még high-end léghűtéssel, vagy vízhűtéssel is és boostnál 10 fokot emelkedik egy pillanat alatt és onnan hűl vissza fokozatosan), viszont az AMD állítja, hogy ez a tervezett működés, ennek ellenére ahogy olvastam sokan undervoltinggal mérsékelik a helyzetet.

    Egyelőre mindenképp érdemes követni az alaplap BIOS verzióit és az AMD által kiadott chipset drivereket, mert még ezekben a hetekben is viszonylag sűrűn jönnek ki újabb verziók, amik javítanak a procik vezérlésén.

    Persze az sem utolsó szempont, hogy játékon túl, a processzor többszálas képességeit kihasználó hétköznapi feladatok terén már az AMD prociknak van többnyire jelentős előnye és azért az sincs kizárva, hogy az új generációs konzolok érkezésével a játékfejlesztésben is szép fokozatosan előtérbe fog kerülni a sokszálas működés, tehát az Intelnek mindenképp fel kell kötni a gatyát.

    Szerk.: Jah és még annyi, hogy a Ryzenek állítólag meglehetősen érzékenyek a memóriakésleltetésre, ezért érdemes tuningolható modulokkal párosítani őket, az optimum DDR4-3600MHz CL16, de 3200 alá semmiképp se érdemes menni.
    Én egy 3600x re akarok most cserélni. Milyen alaplapot tanácsolsz hozzá olyan cirka 40eft környékén?

  15. #2115
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Én egy 3600x re akarok most cserélni. Milyen alaplapot tanácsolsz hozzá olyan cirka 40eft környékén?
    Visszafelé kompatibilisek a B450-es és X470-es alaplapokkal is, tehát cserélni se muszáj, csak előtte olyan BIOS verzióra kell frissíteni, ami már támogatja a 3000-es szériát, ehhez vagy kell egy régebbi proci, vagy újonnan frissítéssel kell kérni őket a boltban (PCX pl. egy kis felárért megcsinálja). Az új X570-es lapok baromi drágák és aktív hűtés van rajtuk, szóval szerintem nem éri meg arra váltani.

  16. #2116
    Madarász Krisztián Versenyző Madarász Krisztián logója
    Csatlakozott
    2013. 05. 15.
    Város
    Eger
    Üzenetek
    378
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Visszafelé kompatibilisek a B450-es és X470-es alaplapokkal is, tehát cserélni se muszáj, csak előtte olyan BIOS verzióra kell frissíteni, ami már támogatja a 3000-es szériát, ehhez vagy kell egy régebbi proci, vagy újonnan frissítéssel kell kérni őket a boltban (PCX pl. egy kis felárért megcsinálja). Az új X570-es lapok baromi drágák és aktív hűtés van rajtuk, szóval szerintem nem éri meg arra váltani.
    Kösz

  17. #2117
    Nekem jelenleg egy 2700x-em van ami helyett a héten jön meg a 3900x, ami fontos azon kivül amit a Balázs leirt ,hogy a PBO ( precision boost override ) az legyen bekapcsolva, ez egy frankó AMD technológia ami autómatikusan húzza ill kapcsolja ki játék közben a megfelelő processzor magokat.

    Bővebben:

    https://www.youtube.com/watch?v=prAaADB9Kck

  18. #2118
    Idézet Eredetileg pRoject írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem jelenleg egy 2700x-em van ami helyett a héten jön meg a 3900x, ami fontos azon kivül amit a Balázs leirt ,hogy a PBO ( precision boost override ) az legyen bekapcsolva, ez egy frankó AMD technológia ami autómatikusan húzza ill kapcsolja ki játék közben a megfelelő processzor magokat.
    Ja igen, nálam is be van kapcsolva, bár azt is érdemes tudni, hogy garanciavesztéssel jár, ha így hibásodik meg.

  19. #2119
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ja igen, nálam is be van kapcsolva, bár azt is érdemes tudni, hogy garanciavesztéssel jár, ha így hibásodik meg.
    Ez érdekes, még nem is hallottam róla, hogy garanciavesztéssel jár mert egyébként ez gyári feature, sokkal kimélőbb mintha manuálban feltolja valaki az órajelet, plusz gyorsabb is, még az is fontos a 1903-as win10 update melett ,hogy az energiaazdálkodásnál a processzor minimális teljesitményét le kell venni pl 20%-ra, igy mikor nem dolgozik alap oprendszerben vagy akkor lefelezi az órajelet és energiát takaritasz meg illetve nő a proci élettartama.

  20. #2120
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Ja igen, nálam is be van kapcsolva, bár azt is érdemes tudni, hogy garanciavesztéssel jár, ha így hibásodik meg.
    Ezt nem tudom honnan veszed, biztosan nem jár garivesztéssel. Ez teljesen legális gyári feature. Ha a hűtés megvan, akkor a proci feltol max frekire 1-2 magot.

  21. #2121
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628

    https://community.amd.com/docs/DOC-1317

    What are the optimal over-clocking settings for game play using AMD OverDrive™?


    Although there is an AMD OverDrive™ option in the AMD Catalyst Control Center, AMD does not provide support or assistance with regardsto changes to the default settings. There are various how-to guides available on the web that are not endorsed by AMD; however, please note that over-clocking will void the warranty.
    Ha jól tudom nem jár gari vesztéssel, ha megfőzöd arra nem vonatkozik a garancia overlock-nál.
    Utoljára módosította: barzo laszlo; 2019. 08. 26. 16:23.

  22. #2122
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt nem tudom honnan veszed, biztosan nem jár garivesztéssel. Ez teljesen legális gyári feature. Ha a hűtés megvan, akkor a proci feltol max frekire 1-2 magot.
    Gyári feature, de mivel a megadott specifikáción kívülre tolja a proci határait, érvényteleníti a garit, kb. minden ezzel foglalkozó bejegyzés apróbetűs részében ott van.

    Footnotes:
    1. Precision Boost Overdrive requires a 2nd Gen AMD Ryzen™ Threadripper processor with AMD X399 chipset motherboard. Because Precision Boost Overdrive enables operation of the processor outside of specifications and in excess of factory settings, use of the feature invalidates the AMD product warranty and may also void warranties offered by the system manufacturer or retailer. GD-128

  23. #2123
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Gyári feature, de mivel a megadott specifikáción kívülre tolja a proci határait, érvényteleníti a garit, kb. minden ezzel foglalkozó bejegyzés apróbetűs részében ott van.

    Footnotes:
    1. Precision Boost Overdrive requires a 2nd Gen AMD Ryzen™ Threadripper processor with AMD X399 chipset motherboard. Because Precision Boost Overdrive enables operation of the processor outside of specifications and in excess of factory settings, use of the feature invalidates the AMD product warranty and may also void warranties offered by the system manufacturer or retailer. GD-128

    Szerintem ez valami olyasmi lehet mint amikor az USA-ben ráirják a mikróra ,hogy ne tegyél bele macskát és ne szárits vele hajat stb, szóval előre bele irják biztonságból, másik dolog meg ,hogy ezekhez a procikhoz már kell vmi normális vizhűtés szvsz, ha arra oda figyelsz akkor nagyon nem fő meg, plusz nem is olyan egyszerű nekik bebizonyitani, hogy pontosan mitól hibásodott meg ha csak nincs letörve 30 tű vagy a proci sarka. Nekem pár hete pl a lapom halt meg biosfrissités közben mert a pendrve akkor adta meg megát , legariztattam, küldtek egy újat.

  24. #2124
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Gyári feature, de mivel a megadott specifikáción kívülre tolja a proci határait, érvényteleníti a garit, kb. minden ezzel foglalkozó bejegyzés apróbetűs részében ott van.

    Footnotes:
    1. Precision Boost Overdrive requires a 2nd Gen AMD Ryzen™ Threadripper processor with AMD X399 chipset motherboard. Because Precision Boost Overdrive enables operation of the processor outside of specifications and in excess of factory settings, use of the feature invalidates the AMD product warranty and may also void warranties offered by the system manufacturer or retailer. GD-128
    Érdekes, az én procim gyári specifikációja max boost 4.2 ghz. A pbo be van kapcsolva és 4.2 fölé nem megy. Ilyenkor elveszteném a garit ha tönkre menne? Ez kb olyan mint a ramoknál, hogy bekapcsolod az xmp-t vagy nem. Meg a másik, hogy ezt nem lehet bebizonyítani mitől száll el egy proci...

  25. #2125
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Érdekes, az én procim gyári specifikációja max boost 4.2 ghz. A pbo be van kapcsolva és 4.2 fölé nem megy. Ilyenkor elveszteném a garit ha tönkre menne? Ez kb olyan mint a ramoknál, hogy bekapcsolod az xmp-t vagy nem. Meg a másik, hogy ezt nem lehet bebizonyítani mitől száll el egy proci...
    Én nem tudom, hogy a gyakorlatban ez hogy néz ki, csak érdemes tisztában lenni vele, hogy papíron ez a helyzet. Szerintem elég valószínűtlen, hogy a PBO önmagában megrövidítse a CPU élettartamát, hiszen ahogy írtad, a hőmérsékletet figyelembe veszi, tehát gyenge hűtés mellett a PBO sem lesz hatékony.

    Órajelben egyébként azért nincs különbség, mert a PBO nem a boost órajelet növeli, hanem a boostolást végző algoritmus paramétereit kezeli "lazábban", engedi, hogy a specifikált limiteket átlépje a processzor egy bizonyos szintig.
    Utoljára módosította: balage06; 2019. 08. 26. 17:17.

Oldal: 85 / 89 ElsőElső ||| 35 75 81 82 83 84 85 86 87 88 89 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •