Oldal: 86 / 89 ElsőElső ||| 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 UtolsóUtolsó
Találatok: 2.126 - 2.150 (2207 összesen)
  1. #2126
    Németh Mihály Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 31.
    Város
    Bugyi
    Üzenetek
    14
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem a következő gépem van, most döntöttem úgy hogy visszatérek a szimulátorok világába és most a következő géppel tervezem amim.
    Szóval a cél az lenne hogy Raceroom, Assetora vagy esetleg később más szimulátoros játékok kipróbálása a cél, és azért kérnék tanácsot hogy esetleg miket kellene fejleszteni, magyarul cserélni hogy élvezhető legyen ezekkel játszani. Előre köszönöm a segítséget, bocsi a hülye fogalmazásért.

    Gép adatai:

    -Processzor: AMD Phenom II x965 Quad-Core 3,4 GHz
    -Ram: 2x 4GB Kingston DDR3 Hyperx Savage
    -Alaplap: Gigabyte GA-78LMT-USB3
    -Videokártya: MSI Geforce GTX 1050Ti 4GB GDDR5
    -Tápegység: Chieftec 500W

    + HDD vagy SSD a jó megoldás bele?

  2. #2127
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg misu12 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem a következő gépem van, most döntöttem úgy hogy visszatérek a szimulátorok világába és most a következő géppel tervezem amim.
    Szóval a cél az lenne hogy Raceroom, Assetora vagy esetleg később más szimulátoros játékok kipróbálása a cél, és azért kérnék tanácsot hogy esetleg miket kellene fejleszteni, magyarul cserélni hogy élvezhető legyen ezekkel játszani. Előre köszönöm a segítséget, bocsi a hülye fogalmazásért.

    Gép adatai:

    -Processzor: AMD Phenom II x965 Quad-Core 3,4 GHz
    -Ram: 2x 4GB Kingston DDR3 Hyperx Savage
    -Alaplap: Gigabyte GA-78LMT-USB3
    -Videokártya: MSI Geforce GTX 1050Ti 4GB GDDR5
    -Tápegység: Chieftec 500W

    + HDD vagy SSD a jó megoldás bele?
    RR és AC szerintem menni fog a gépeden, bár nem max grafikán. ACC-re már kevés lesz, ahhoz új gép kell.

    A jó megoldás a SSD és HDD, a rendszer mehet az SSD-re, adatok meg a HDD-re. Most eléggé padlón vannak az SSD árak, 20e Ft-ért 500 GB-ost is kapsz.

    Ja és üdv újra itt

  3. #2128
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Visszafelé kompatibilisek a B450-es és X470-es alaplapokkal is, tehát cserélni se muszáj, csak előtte olyan BIOS verzióra kell frissíteni, ami már támogatja a 3000-es szériát, ehhez vagy kell egy régebbi proci, vagy újonnan frissítéssel kell kérni őket a boltban (PCX pl. egy kis felárért megcsinálja). Az új X570-es lapok baromi drágák és aktív hűtés van rajtuk, szóval szerintem nem éri meg arra váltani.
    Idézet Eredetileg Madarász Krisztián írta Hozzászólás megtekintése
    Kösz
    Ezt én erősen nem javaslom - indokolatlan kékhalálok és teljesítmény csökkenések, hajamat téptem 3 hónapon át. Én ezt eljátszottam B3as szériával, Ryzen 2600X-el: végül alaplap csere lett a vége (tök ugyanaz a Gigabyte modell csak 1gennel későbbi) és teljesen jó konfig lett belőle.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  4. #2129
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt én erősen nem javaslom - indokolatlan kékhalálok és teljesítmény csökkenések, hajamat téptem 3 hónapon át. Én ezt eljátszottam B3as szériával, Ryzen 2600X-el: végül alaplap csere lett a vége (tök ugyanaz a Gigabyte modell csak 1gennel későbbi) és teljesen jó konfig lett belőle.
    Én X470-es lapot vettem hozzá és semmi gondot nem tapasztaltam eddig, a régi 300as széria ami már necces az új Ryzenekhez.

    Ha valaki igazán precíz szeretne lenni, itt a VRM kompatibilitás lista:
    https://docs.google.com/spreadsheets...t?usp=drivesdk

    Tapatalkkal küldve az én Honor 10 eszközömről

  5. #2130
    Sziasztok!

    Adott egy konfig: gigabyte ga-ab350m gaming 3, ryzen 5 1500x 3.5 GHz, gtx1060 3gb, 8gb ddr4 2666mhz ram. Mi ennek a konfignak a gyenge pontja? Mit ill. miket kéne cserélni? Szeretném élvezni az ACC-t szép grafikával, nem nagyon lebutítva. Előre is köszönöm!

  6. #2131
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Adott egy konfig: gigabyte ga-ab350m gaming 3, ryzen 5 1500x 3.5 GHz, gtx1060 3gb, 8gb ddr4 2666mhz ram. Mi ennek a konfignak a gyenge pontja? Mit ill. miket kéne cserélni? Szeretném élvezni az ACC-t szép grafikával, nem nagyon lebutítva. Előre is köszönöm!
    Unreal esetében az is lényeges hogy milyen felbontásban.

  7. #2132
    Felbontásra nem emlékszem és hosszú hetek óta heti fél napot vagyok gép közelben.

  8. #2133
    Zrubecz László Versenyző
    Csatlakozott
    2015. 07. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    935
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Adott egy konfig: gigabyte ga-ab350m gaming 3, ryzen 5 1500x 3.5 GHz, gtx1060 3gb, 8gb ddr4 2666mhz ram. Mi ennek a konfignak a gyenge pontja? Mit ill. miket kéne cserélni? Szeretném élvezni az ACC-t szép grafikával, nem nagyon lebutítva. Előre is köszönöm!
    Szerintem ez így ebben az állapotában jól összerakott konfig.

    A GTX1060 biztosan limit az ACC esetében, de erősebb VGA-hoz erősebb proci is kell(ene)
    Szóval, szerintem egyetlen fullHD kijelzővel kompromisszumokkal ugyan, de normálisan lehet ACC-t futtatni rajta.

    Az upgrade ezesetben full gépet jelentene szerintem.

  9. #2134
    Idézet Eredetileg zrubi írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem ez így ebben az állapotában jól összerakott konfig.

    A GTX1060 biztosan limit az ACC esetében, de erősebb VGA-hoz erősebb proci is kell(ene)
    Szóval, szerintem egyetlen fullHD kijelzővel kompromisszumokkal ugyan, de normálisan lehet ACC-t futtatni rajta.

    Az upgrade ezesetben full gépet jelentene szerintem.
    Fut is egész jól online de offline kb 20 autó a pályán az már megüli a gyomrát. Most biztos nem tudok 300e-t megint rakölteni, marad így. Úgyis online mennék inkább, csak most azt sem tudok mert szétvertük a komplett fürdőszobát és amíg nincs kész átköltöztünk anyósomékhoz. A riget meg nem tudom áthozni. Eszem a kefét, hogy lehetne menni MX-5 és GT3 bajnokságban de így nem tudok😭😭😭

    Köszi a segítséget!

  10. #2135
    Mi az amit érdemes kikapcsolni, lejjebb venni a beállításoknál ami nem rontja nagy mértékben az élvezhetőséget grafika terén viszont eléggé igénybe veszi a konfigot?

  11. #2136
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Mi az amit érdemes kikapcsolni, lejjebb venni a beállításoknál ami nem rontja nagy mértékben az élvezhetőséget grafika terén viszont eléggé igénybe veszi a konfigot?
    Virtuális tükör elégge erőforrásigényes. Annak a látótávolságát csavard lefele. Esetleg teljesen kapcsold ki, cockpit-ben vannak hátsókamerák, vagy hátranézés gombbal is ellehetsz.

    Ha nemnagyon akarsz költekezni, akkor én a VGA-t cserélném le, 6GB-s valamire, úgy a textúrákból is jobbat tölthetsz be. 1660, vagy super vagy nemtudom milyen újak vannak mostanában a középmezőnyben. Teszemezt ha 20e-ret akarsz rátolni, eladod a jelenlegit, megnézed mik mennek afölött.

  12. #2137
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Virtuális tükör elégge erőforrásigényes. Annak a látótávolságát csavard lefele. Esetleg teljesen kapcsold ki, cockpit-ben vannak hátsókamerák, vagy hátranézés gombbal is ellehetsz.

    Ha nemnagyon akarsz költekezni, akkor én a VGA-t cserélném le, 6GB-s valamire, úgy a textúrákból is jobbat tölthetsz be. 1660, vagy super vagy nemtudom milyen újak vannak mostanában a középmezőnyben. Teszemezt ha 20e-ret akarsz rátolni, eladod a jelenlegit, megnézed mik mennek afölött.
    Oks, köszi szépen! Szombaton kipróbálom ezt a virtuális tükör dolgot, meg kíváncsiságból mérek fps-t.

  13. #2138
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Alzán a kuponokkal lehet szórakozni ha valakit érdekel, most vettem egy RTX2070-et 135 ezerért
    (Ha úgy veszem akkor csak 131 ezer, ha eladom a cod-ot még olcsóbb)



    Trükk: az alábbi kuponokból a szövegesek (pl SPORT4500) kombinálhatók és nem nézik az adott kategóriát. Prohardveres Alzás csoportban is segitenek ha úgy van.
    https://logout.hu/tema/bestbuy_topik...735-22735.html
    Csatolt képek Csatolt képek
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2019. 11. 24. 18:13.

  14. #2139
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Alzán a kuponokkal lehet szórakozni ha valakit érdekel, most vettem egy RTX2070-et 135 ezerért
    (Ha úgy veszem akkor csak 131 ezer, ha eladom a cod-ot még olcsóbb)



    Trükk: az alábbi kuponokból a szövegesek (pl SPORT4500) kombinálhatók és nem nézik az adott kategóriát. Prohardveres Alzás csoportban is segitenek ha úgy van.
    https://logout.hu/tema/bestbuy_topik...735-22735.html
    Nekem nem sikerült több kódot kombinálnom... mi a trükk?

  15. #2140
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Elvileg az alábbiakat tudod kombinálni:
    3E - Audio video (min. 20E): AUDIOVIDEO3
    4E - Háztartási kisgépek (min. 16E): KISGEPEK4
    2E - Szépség és egészség (min. 13E): SZEPSEG2
    5E - Mobiltelefonok (min. 50E): MOBIL5000
    4E - Kiegészítő (min. 12E): KIEGESZITOK4
    7E - Televízió (min. 120E): TELEVIZIOK7
    2E - Játékok (min. 15E): JATEKOK2
    2E - Lego (min. 16E): LEGOJATEKOK
    2E - Autó, motor (min. 16E): AUTOMOTOR
    2,5E - Barkács, kert (min. 25E): KERT2500
    4,5E - Sport, szabadidő (min. 32E): SPORT4500
    Onlinevasarlas - ingyen szállitás

    Gyakorlatilag van amelyik ugyan abba a kategóriába esik, de igy is lehet trükközni. Én ezt vettem:
    Kerékpár csengő Force F Mini Fe/műanyag fekete (SPT18154) 490 Ft SPORT4500 -4500
    Pillanatragasztó LOCTITE Super Bond 3 g (DOMA054) 790 Ft KERT2500 -2500
    Aftershave ADIDAS Dynamic Pulse 100 ml (KPFF815) 1 300 Ft SZEPSEG2 -2000
    Fej-/Fülhallgató Hama HK-207 (WA766k2) 990 Ft AUDIOVIDEO3 -3000
    Videokártya GIGABYTE GeForce RTX 2070 WINDFORCE 2X 8G (EGG2070a7)+ Ajándék PC játék Call of Duty Modern Warfare (2019) 147 990 Ft KIEGESZITOK4 -4000


    Ez 135 ezer volt 16 ezer akcióval, most is müködik. Mobil kóddal lehetne még pluszban játszani, de ahhoz nem találtam olcsó terméket.



  16. #2141
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg az alábbiakat tudod kombinálni:
    Gyakorlatilag van amelyik ugyan abba a kategóriába esik, de igy is lehet trükközni. Én ezt vettem:
    Jaa, akkor félreértettelek. Én azt hittem, egy termékhez tudtál több kódot is felhasználni... de látom csak termékenként egy ment neked is.

    De látom benne trükköt... erre így nem is gondoltam
    Utoljára módosította: neilszab; 2019. 11. 25. 11:54.

  17. #2142
    Sziasztok! Ryzen 5 1500x mellé szabad rakni RTX2060 6GB-t? Most tudnék egy ilyen kártyát pár hónaposat nagyon jó áron. Köszi!

  18. #2143
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Ryzen 5 1500x mellé szabad rakni RTX2060 6GB-t? Most tudnék egy ilyen kártyát pár hónaposat nagyon jó áron. Köszi!
    Persze simán jó mellé!

  19. #2144
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Persze simán jó mellé!
    Az igaz, hogy ha nincs bekapcsolva az RTX akkor csak kb fél gőzön megy a kártya?

  20. #2145
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Az igaz, hogy ha nincs bekapcsolva az RTX akkor csak kb fél gőzön megy a kártya?
    Nem. RTX nélkül a kártya erre szánt számítási kapacitásának egy része kihasználatlanul marad, de ez közel sem jelenti azt, hogy takarékon megy. Egy 1060-ashoz képest a 2060-as jelentős előrelépés, de csak az RTX miatt nyilván nem éri meg megvenni.

  21. #2146
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Nem. RTX nélkül a kártya erre szánt számítási kapacitásának egy része kihasználatlanul marad, de ez közel sem jelenti azt, hogy takarékon megy. Egy 1060-ashoz képest a 2060-as jelentős előrelépés, de csak az RTX miatt nyilván nem éri meg megvenni.
    Igazából nem ragaszkodom az RTX-hez, lehet elég lenne egy 1660 Ti vagy egy használt 1070 Ti? Szerintetek?

  22. #2147
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg TDIZolika írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából nem ragaszkodom az RTX-hez, lehet elég lenne egy 1660 Ti vagy egy használt 1070 Ti? Szerintetek?
    Könnyebben el tudod adni majd később az RTX-es kártyát. Turing alá én már nem mennék, szóval 1070 Ti kizárva. Nvidia úgy néz ki hogy az új featureöket, mint például a VRSS is, már csak a Turingokra csinálja meg. VR szempontjából az meg sokat fog dobni idővel ha mindenhol engedélyezik és javitják a kis akadásokat.

  23. #2148
    Köszönöm szépen a hozzászólásokat!

  24. #2149
    Sziasztok!

    Most 1db ilyen van a gépben:
    HyperX 8GB FURY DDR4 2666MHz CL16 HX426C16FB2/8
    Szeretnék még 8Gb-t de ezt már nem lehet kapni.
    Csak ezt:
    Kingston HX426C16FB3/8 8GB 2666MHz DDR4HyperX FURY
    Vajon a kettő együtt menne dualban v vennem kell egy kit-et?

  25. #2150
    Ha a frekvencia és az időzítések is azonosak, akkor elvileg mennie kellene.

Oldal: 86 / 89 ElsőElső ||| 36 76 82 83 84 85 86 87 88 89 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •