Oldal: 1 / 89 1 2 3 4 5 11 51 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (2207 összesen)
  1. #1

    Upgrade (PC fejlesztés)

    Megjelentek az első tesztek az Intel új Core 2 (Conroe) processzor-családjáról. Úgy tűnik ezúttal az Intel adta fel a leckét az AMD-nek. Már tudom milyen irányba lépek GTR2-re történő upgrade ügyben
    http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=19714
    http://www.tomshardware.com/2006/07/...out_athlon_64/

  2. #2

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Ez a hálózati játékgyorsító (lag-mentesítő) kártya is érdekesnek tűnik:
    http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=1201

  3. #3
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Engem inkább egy AGP portos videokártya érdekelne használtan,ugy 40-50 ezer forint magasságában.
    Másra nincs pénzem,alaplap-proci maxon van,nem fejleszthető.
    Viszont a Geforce 5900 as már kevés lassan...
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  4. #4

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Engem inkább egy AGP portos videokártya érdekelne használtan,ugy 40-50 ezer forint magasságában.
    Másra nincs pénzem,alaplap-proci maxon van,nem fejleszthető.
    Viszont a Geforce 5900 as már kevés lassan...
    Először én is így akartam fejleszteni, de rájöttem hogy egy AGP-s 6800GT-vel nem húznám sokáig, és a gyorsulás se lenne túl nagy. És ha az elavulna, akkor már szinte az egész gépet ki kellene cserélni, szóval én inkább várok még egy kis pénzre, aztán alaplap-proci-vidkari kombót beújjítok. Ezek után lehet majd apródonként is fejleszteni...

  5. #5
    Balogh Tamás Versenyző Tomcy logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 27.
    Város
    Kisbér
    Üzenetek
    3.616

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Juhasz Tamas írta
    Először én is így akartam fejleszteni, de rájöttem hogy egy AGP-s 6800GT-vel nem húznám sokáig, és a gyorsulás se lenne túl nagy. És ha az elavulna, akkor már szinte az egész gépet ki kellene cserélni, szóval én inkább várok még egy kis pénzre, aztán alaplap-proci-vidkari kombót beújjítok. Ezek után lehet majd apródonként is fejleszteni...

    Én is ezen gondolkoztam, de az a baj, hogy nem találok olyan 6800GT v. ultrát ami elfogadható áron lenne és olyan amilyen az elképzelésem!
    Én a procit meg a memóriát nem tudom vagyis nem akarom már fejleszteni mert nem az a szűk kereszt metszet hanem a 6600GT-m!
    Azért akarok 6800-at mert az 256Mb-s és az az ami kell a gamenak!
    Aztán azzal kihúzom ameddig lehet, utánna meg ugy is megkaja a gépet apám vagy anyám vagy valaki a családba, én meg akkor összerakok magamnak egy újjat!
    Szerintem egy jó 6800GTvel v ultrával még egy évig ki lehet bőven húzni vagy tovább is!

  6. #6
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Nekem csak a GTR 2 miatt kellene a videokártya,és az a vége a gépnek.
    Aztán évekig nagy csend a család miatt....
    Ugyhogy ez az utolso fejlesztés.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  7. #7

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    Nekem csak a GTR 2 miatt kellene a videokártya,és az a vége a gépnek.
    Aztán évekig nagy csend a család miatt....
    Ugyhogy ez az utolso fejlesztés.

    Rezső!

    Gondoltam leírom neked, hiszen én is hasonló cipóben járok, mint te. Két gépem van itthon, egyiket munkára, másikat általános célokra, többek között szimulátor programok futtatására használom. Ez a kvázi játékgép is AGP-s. É s újítanom kellett egy videokártyát.

    Én úgy gondoltam, hogy olyat próbálok beszerezni, ami egy darabig jó lesz. Nehéz volt, éppen az AGP slot miatt, de sikerült, ebben a kategóriában és ilyen feltételek mellett talán ez volt a legjobb választás:

    egy MSI GeForce NX7800 - as kártya 256MB rammal. Tudom, hogy ez nem az az árkategrória, amelyet felsoroltál, de ha nem akarsz beújítani egy gépcserébe, hosszabb távon talán megéri, még ha nehéz is kipréselni az embernek magából. Az én processzorom sem hajtja ki (Athlon XP 3200+), de azért megnyugtató a kártya teljesítménye még így is.

  8. #8
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Superman írta
    Rezső!

    Gondoltam leírom neked, hiszen én is hasonló cipóben járok, mint te. Két gépem van itthon, egyiket munkára, másikat általános célokra, többek között szimulátor programok futtatására használom. Ez a kvázi játékgép is AGP-s. É s újítanom kellett egy videokártyát.

    Én úgy gondoltam, hogy olyat próbálok beszerezni, ami egy darabig jó lesz. Nehéz volt, éppen az AGP slot miatt, de sikerült, ebben a kategóriában és ilyen feltételek mellett talán ez volt a legjobb választás:

    egy MSI GeForce NX7800 - as kártya 256MB rammal. Tudom, hogy ez nem az az árkategrória, amelyet felsoroltál, de ha nem akarsz beújítani egy gépcserébe, hosszabb távon talán megéri, még ha nehéz is kipréselni az embernek magából. Az én processzorom sem hajtja ki (Athlon XP 3200+), de azért megnyugtató a kártya teljesítménye még így is.
    Asszem várnom kell,mig megjelenik a GTR 2,és megnézem hogy mennyit kell butitanom.Addig a videokártya árak is leljebb mennek,és lessz talán használt videokártya kedvező áron.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  9. #9
    Csányi Balázs Regisztrált Bazsy logója
    Csatlakozott
    2006. 06. 26.
    Város
    Zolling (Németország)
    Üzenetek
    3.832

    Question Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Az én gépem a köv:

    2.8 Celeron, 512 DDRII RAM, Asus P5ND2-SLI lap, 6600GT(128MB) VGA.

    A kérdésem a köv. Tudom, hogy nem vagyok eleresztve RAM-mal (meg pénzzel sem ), de mivel lehetne jobban fejleszteni a gépem, melyik dobna többet rajta RAM-mal, vagy vegyek még1 6600GT-t és kössem össze a másikkal?

    Ha valaki tud segíteni, kérem tegye meg. Jönni akarok és is GTR2-vel játszani!!!!!!!!

    Mindig egy kicsi fejlesztés, aztán talán jó is lesz

    Köszi a segítséget előre is!!!

    Bazsy
    Utoljára módosította: Bazsy; 2006. 07. 18. 12:46.

  10. #10

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Bazsy írta
    Sziasztok!

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Az én gépem a köv:

    2.8 Celeron, 512 DDRII RAM, Asus P5ND2-SLI lap, 6600GT(128MB) VGA.

    A kérdésem a köv. Tudom, hogy nem vagyok eleresztve RAM-mal (meg pénzzel sem ), de mivel lehetne jobban fejleszteni a gépem, melyik dobna többet rajta RAM-mal, vagy vegyek még1 6600GT-t és kössem össze a másikkal?

    Ha valaki tud segíteni, kérem tegye meg. Jönni akarok és is GTR2-vel játszani!!!!!!!!

    Mindig egy kicsi fejlesztés, aztán talán jó is lesz

    Köszi a segítséget előre is!!!

    Bazsy
    Én egy proci-memo kombóra szavazok....

  11. #11

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    ja, szerintem is a proci a leggyengébb láncszem. nekem p4 3Ghz-el is élvezhetően futott a GTL (ugye grafikai motor alapján az van legközelebb a GTR2-höz) a 6600 GT-vel, de általában le volt véve sokminden fölösleges a grafikából, hogy egy kis AA meg AF mehessen rá, hogy ne legyen olyan cikkcakkos

    én a videókártyát cseréltem ati x1900gt-re és az sokat dobott a dolgon, szóval lehet a +1 6600GT-vel is jól járnál. szerintem, ha van lehetőséged teszteld le mi hozna nagyobb teljesítménynövekedést.

  12. #12

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Szabó Viktor írta
    ja, szerintem is a proci a leggyengébb láncszem. nekem p4 3Ghz-el is élvezhetően futott a GTL (ugye grafikai motor alapján az van legközelebb a GTR2-höz) a 6600 GT-vel, de általában le volt véve sokminden fölösleges a grafikából, hogy egy kis AA meg AF mehessen rá, hogy ne legyen olyan cikkcakkos

    én a videókártyát cseréltem ati x1900gt-re és az sokat dobott a dolgon, szóval lehet a +1 6600GT-vel is jól járnál. szerintem, ha van lehetőséged teszteld le mi hozna nagyobb teljesítménynövekedést.
    Viktor, mesélhetnél erről az x1900gt-ről, én is ilyet szeretnék
    Babinszki Gábor

  13. #13

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Captain írta
    Viktor, mesélhetnél erről az x1900gt-ről, én is ilyet szeretnék
    nekem eddig tetszik. kicsit melegszik, de az atitools-szal jól lehet (hőfokhoz kötötten) állítani a ventillátor sebességét és így 60 fok körül lehet tartani a GPU-t egy teljesen csendes hűtés mellett. Az én házam nem szellőzik a legjobban, szóval ez lejjebb is mehet, terhelés alatt 75-80 fokra is felmegy, de akkor a hűtő is beindul. amúgy nem árt neki a 100 fok sem, szóval ha téged nem zavar, akkor ezt lehúzhatod a negatív tulajdonságok részről.

    akkor ajánlom neked, ha nem bánod, hogy eléggé melegszik és hogy alapból drágább mint a Gef 7900 GT. én second hand vettem 70ér, ami a bolti ár alatt van azért és a 7900 gt-knél is olcsóbb kicsivel.

    tuningolni nem szoktam, de egy próba erejéig a GPU 575-ről 650-ig simán ment, a memória meg 600ról 700-ra (ez ugye duplázódik), de ha megfelelő a hűtésed, akkor ezeket simán növelheted, én nem próbáltam meg a végét, mert nem érdekelt, alapon megy most is.

    az ár mellett még azért ezt vettem, mert több futószalagos, mint a Gef-ek és állítólag jobb lehet a jövő játékaiban. Jelenleg vagy driver optimalizáltság hiányában, vagy egyébként is gyengébb (obliviont kivéve), mint a gef 7900 GT-k. Ja meg mert a gyári alap 7900 GT-knek vmi elbaszott szar hangos hűtőjük van, tehát alapból befizethetsz egy zalman vf700-ra, ami még plusz pénz ugye.

    ha van időd várj a DX10-es kártyákig, ha nincs, akkor vesd össze az árakat, de szerintem a Gef-ek olcsóbbak lesznek, tehát hacsak nem jutsz hozzá te is másodkézből vagy nem vagy elvakult ATI fan, nem igazán éri meg jelenleg.

    Én elég csapongó vagyok ilyen videókártya szempontból, gef 2-es után, 9600 pro, aztán 6600 gt, most meg x1900gt, de eddig az ati-ban csalódtam legkevésbé.

    ha még vmi kérdésed van, csak nyugodtan, de a sok topik ellenőr miatt lehet külön videókártya topikban kéne folytatni

  14. #14
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Üzenetek
    485

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    URAIM!!!!
    mivel elég közel ülök a "tűzhöz", a következőt javasolnám.
    teljesen felesleges mostmár az AGP-s gépeket fejleszteni. veszel egy AGP-s kártyát, és mivel az ördög sosem alszik bedöglik egy 6-7hónap mulva. akkor már nem lesz AGP-s kártya. mit csinálsz???? gariban persze, hogy kicserélnék neked, de nincs AGP-s kártya! ott vagy hogy komplett csere.
    szerintem...várja meg mindenki a GTR2-őt, meg hogy ne legyen ennyire magas a dollár. aztán a progi futásához mérten cserélni az egészet.
    persze ez csak az én véleményem, de ahogy a reklámban van..."én szótam"

  15. #15

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    ja, én is lecseréltem az alaplapot PCI X-re, igaz s478-nál maradtam, mert nem akartam új procit meg memóriát is venni. igaz, hogy ritkaság a s478-as PCI express lap, de találtak nekem, és az x1900GT meg jó lesz alapnak, pláne ha esetleg később crossfireban gondolkozom, azt írták, hogy ezekhez nem kell már fő crossfire kártya, lehet a SLI-hez hasonló módszerrel működtetni őket.

    AMD-ből nem tudom van e Athlon XP-knek való PCI X lap, de s478-hoz van ASrock 11ezer körül, igaz az csak ál PCI X, mert csak 4x, nem 16x, viszont van rajta AGP port is. átmeneti megoldásnak jó lehet, de én inkább az asus p4gpl-x lapot választottam, 19,5ezerért, ami kicsit sok ugyan, de mivel nem egy tömegcikk és a kiszemelt albatron lap már nem volt sehol, mégis a jobb választás volt a kettő közül (a firewire-on kívül minden van rajta integrálva, ami szükséges lehet).

  16. #16
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Üzenetek
    485

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    az s478as pci-x az valóban ritkaság. amd939-hez meg már csak pci-x van. az intelhez csinálgatnak még agp-s lapokat, de elenyésző már. egyébként is sokkal ócsóbb a ddr2 és a pci-x!

  17. #17

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg AmPet írta
    URAIM!!!!
    mivel elég közel ülök a "tűzhöz", a következőt javasolnám.
    teljesen felesleges mostmár az AGP-s gépeket fejleszteni. veszel egy AGP-s kártyát, és mivel az ördög sosem alszik bedöglik egy 6-7hónap mulva. akkor már nem lesz AGP-s kártya. mit csinálsz???? gariban persze, hogy kicserélnék neked, de nincs AGP-s kártya! ott vagy hogy komplett csere.
    szerintem...várja meg mindenki a GTR2-őt, meg hogy ne legyen ennyire magas a dollár. aztán a progi futásához mérten cserélni az egészet.
    persze ez csak az én véleményem, de ahogy a reklámban van..."én szótam"

    Bocsáss meg, de ez nem telejsen így van: Egyrészt: miért döglene be egy 90000 HUF-os kártya (közel ennyiért vettem egy MSI 7800-ast), hacsak nem tuningoilom sz@rrá, ráadásul ott van a D.O.T (Dynamic overclocking), ami ha aktiváélod annyit enged a kártyának, ameddig bírja szusszal és figyel a melegedésre is.

    Ha mégis bekerepálna, akkor se mondanám, hogy nincs AGP-s kártya. Én minden nehézség nélkül rendeltem és 3 nap múlva meg is kaptam. Szeriontem nem mindenkinek van annyi pénze, hogy komplett lecserélje a rendszert. De mindenkineka magánügye, ebben igazad van....

  18. #18
    Ambrózy Péter Regisztrált AmPet logója
    Csatlakozott
    2005. 10. 18.
    Város
    Braemar
    Üzenetek
    485

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    nos...mint írtam "az ördög sosem alszik". sokan azt gondolták hogy a német szutyok státuszszimbólum ócskavasak -polgári nevükön mercedes, bmw- sosem romlanak el, és lám visszahívások a mercedesnél meg a bmw-nél. hát ezért!! ha logikusan gondolkodik az ember számításba veszi azt is, hogy mi van ha tönkremegy. a 90000.-ft-os kártya ugyanúgy elromlik mint az 5000.-os. most persze, hogy kapsz 3nap alatt kártyát, de egy év mulva lesz???

  19. #19

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Srácok!

    Látom itt van néhány hozzáértő.
    Mi a véleményetek quadro fx-es kártya alkalmazásáról játék célra is?
    (Ugyanis az én pc-m egyben munkaeszköz is amellett, hogy játékgép és
    cad-es alkalmazáshoz kitalált quadro fx-es kártyát szándékozok venni a nem túl közeli jövőben)

    Akit érdekelnek a kártyajellemzők:http://www.nvidia.com/object/IO_11761.html

  20. #20

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Srácok!

    Látom itt van néhány hozzáértő.
    Mi a véleményetek quadro fx-es kártya alkalmazásáról játék célra is?
    (Ugyanis az én pc-m egyben munkaeszköz is amellett, hogy játékgép és
    cad-es alkalmazáshoz kitalált quadro fx-es kártyát szándékozok venni a nem túl közeli jövőben)

    Akit érdekelnek a kártyajellemzők:http://www.nvidia.com/object/IO_11761.html
    jó lesz. ha jól tudom (de nézz utána) ugyanaz a vga chip van rajta mint az nv7900 szérián.
    Babinszki Gábor

  21. #21

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Srácok!

    Látom itt van néhány hozzáértő.
    Mi a véleményetek quadro fx-es kártya alkalmazásáról játék célra is?
    (Ugyanis az én pc-m egyben munkaeszköz is amellett, hogy játékgép és
    cad-es alkalmazáshoz kitalált quadro fx-es kártyát szándékozok venni a nem túl közeli jövőben)

    Akit érdekelnek a kártyajellemzők:http://www.nvidia.com/object/IO_11761.html
    En ATI frontrol tudok mondani vmit.
    Nekem ATI FireGL V7100-am van, es nagyon gyors jatekok alatt is, hisz gyakorlatilag egy X800XT!! Az nVidia-nal is a quadro csak BIOSban es softwaresen ter el a sima kartyaktol. Bar ez regi info, nemtom hogy a mostani uj quadroknal is ez-e a helyzet.
    Pataki Adam

  22. #22

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg Antal István írta
    Srácok!

    Látom itt van néhány hozzáértő.
    Mi a véleményetek quadro fx-es kártya alkalmazásáról játék célra is?
    (Ugyanis az én pc-m egyben munkaeszköz is amellett, hogy játékgép és
    cad-es alkalmazáshoz kitalált quadro fx-es kártyát szándékozok venni a nem túl közeli jövőben)

    Akit érdekelnek a kártyajellemzők:http://www.nvidia.com/object/IO_11761.html
    Helló!
    Haverom használ valamilyen Quadro-t. Ma jön haza nyaralásból, majd rákérdezek mia tapasztalat játék téren. Annyi biztos, hogy a játékok közül nem mind támogatta az általa használt típust, így erősen küzdenie kellett némelyikkel.

  23. #23

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Köszi a válaszokat.

  24. #24
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Nos uraim,itt a végeredményem,segitséget kérek hozzá.
    Van egy Geforce 5900 as om 256 mb rammal.
    van 50.000 ft om,és egy AGP-s alaplapom.
    Lehet még venni AGP alaplapba illő videokártyát,ami jobb a mostanitol annyira,hogy menjen biztosan a GTR 2 is?!
    Ismétlem:50.00 ft van max...
    Persze tudom,hogy mindent kéne cserélni,de az anyagi helyzetem ezt engedi meg,a gép mással nem bővithető már...
    HELP!
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  25. #25

    Re: Upgrade (PC fejlesztés)

    Idézet Eredetileg AmPet írta
    nos...mint írtam "az ördög sosem alszik". sokan azt gondolták hogy a német szutyok státuszszimbólum ócskavasak -polgári nevükön mercedes, bmw- sosem romlanak el, és lám visszahívások a mercedesnél meg a bmw-nél. hát ezért!! ha logikusan gondolkodik az ember számításba veszi azt is, hogy mi van ha tönkremegy. a 90000.-ft-os kártya ugyanúgy elromlik mint az 5000.-os. most persze, hogy kapsz 3nap alatt kártyát, de egy év mulva lesz???
    Ahogyan említettem: akinek nincs pénze a teljes rendszer lecserélésére, az úgysem fogja meglépni. Hogy egy kilencvenezer forintos kártya éppúgy elromolhat, mint egy ötezres, ez telejsen igaz, de tekintve a körülményeket (gép szellőzése, a kártyában lévő minőségi anyagok), ennek azért kisebb a valószínűsége és ha a véletlen faktort vesszük alapul, akkor meg úgyis mindegy. Az ember nem úgy megy ki az utcára, hogy el fogja ütni egy autó, bízik a szerencséjében. No mindegy: úgyis mindent a pénz faktor határoz meg. Akinek van vált, akinek nincs, az nem.

Oldal: 1 / 89 1 2 3 4 5 11 51 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •