Oldal: 88 / 89 ElsőElső ||| 38 78 84 85 86 87 88 89 UtolsóUtolsó
Találatok: 2.176 - 2.200 (2207 összesen)
  1. #2176
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg GilbertP írta Hozzászólás megtekintése
    Le lehet, 2600x ����
    Es akkor most kepzeld el ezt a hutest egy 1/5 ekkora Konzolban

    Persze le lehet huteni, meg igazabol ezek fake adatok, pl amit a HW Info szallit, de nem egy Zen+. A 2700-asom 3.9 en ketyegett OC val es stabilan 46 fok volt. A 3800X 54-72 kozott ugral. Persze ez meresi hiba is, RM tudja rendesen merni csak..

  2. #2177
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Asszem nagyobbat nem is tevedhettem volna. DerBauer tesztelte az uj R4000 procit egy laptopban. Render teljesitmeny a 3:28 nal, R20 10:48 nal

    https://www.youtube.com/watch?v=A5RMe2yrAIY
    Utoljára módosította: tusi74; 2020. 04. 02. 08:41.

  3. #2178
    Bernhardt Gábor Versenyző
    Csatlakozott
    2011. 01. 25.
    Város
    Paks
    Üzenetek
    45
    No megtörtént az upgrade, sikerült beszerezni pár hardvert, ég és föld a különbség
    - ASRock B450M PRO4-F
    - AMD Ryzen 5 1600 AM4 3.2GHz BOX AF
    - HyperX 8GB KIT DDR4 3200MHz CL16 FURY series
    - 250GB Kingston SSD M.2 NVMe A2000 meghajtó (SA2000M8/250G)

  4. #2179
    Németh Mihály Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 31.
    Város
    Bugyi
    Üzenetek
    14
    Sziasztok!

    Processzor: CPU Intel Core i7 8700 3,2GHz 12MB LGA1151 BX80684I78700
    Memória: DDR4 8Gb/2400Mhz Kingston KVR24N17S8/8 x 2db (Összesen: 16GB RAM)
    VGA: PCIE 1660GTX Ti 6Gb Gigabyte DDR5 GV-N166TWF2OC-6GD
    Alaplap: AL Gigabyte H310M S2V 2.0 s1151 H310 DDR4 DVI DSUB
    Táp: Cooler Master 600W MasterWatt Lite 80+ OEM MPX-6001-ACABW-BU
    SSD: Western Digital Green 2,5' SATA 240GB 7mm WDS240G2G0A
    HDD: 1Tb 32Mb SATA3 7200rpm Toshiba DT01ACA100

    Mostani gépem ez a config és az lenne a kérdésem hogy mi érné meg jobban hogy 3 monitorosra tervezném meg a szimulátorom vagy egy ultrawide monitort érné meg venni, igazán arra vagyok kíváncsi hogy melyiket bírná el jobban ez a gép plusz még annyi info hogy streamelek is, VR kilőném mert probáltam de 10 perc után rosszul vagyok benne ezért nem írtam.
    Bocsánat a kicsit béna fogalmazásért, de óriási segítség lenne nekem ha valaki tudna tanácsot adni hogy mit bírna el ez a gép és előre millió hála a segítségért

  5. #2180
    Idézet Eredetileg misu12 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Szerintem alapvetően teljesen rendben van ez a konfig. Annyit érdemes megfontolni, hogy az xx60-as Nvidia kártyák a HD 1080p 60FPS teljesítményre vannak belőve. Emiatt én ehhez a kártyához még olyan monitor(ok)ban gondolkodnék, aminek az egyik dimenziója 1080 pixel. Az egyes megoldások számításigényét nagyjából meg lehet úgy becsülni, hogy összeszorzod a kiszemelt monitorok felbontásának dimenzióit, meg hogy hány darabot használnál belőle. (Szerintem a 1660 Ti-vel három widescreen monitor már kompromisszumos lenne, tehát csökkentett grafikai részletességgel is előfordulhatna, hogy tartósan 60 FPS alá esik a teljesítmény, pláne ha még rögzítenél is, az a 6 GB VRAM mai szemmel már határeset ehhez, de lehet valakinek van vele személyes tapasztalata.)
    Utoljára módosította: balage06; 2020. 04. 27. 22:08.

  6. #2181
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg misu12 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Szia

    Nekem egy 2560x1080as monitorom van es egy 1070 hajtotta azelott. Nem vagyok nagyon tisztaban azzal, hogy ez hogy viszonyul az 1660 TI hez - szvsz a Tied gyorsabb - de ezen a monitoron eleg szepen futott az ACC.
    Belso nezetbol gondtalan, ismetles mar huzosabb volt, ott neha rajtnal, amikor mutatja az egesz kompaniat, akkor beesett 50 fps ala, high detailen.
    De belulre egesz vallalhato volt. A cpu-d boven eleg, igy sztem en egy ultraw monitort vennek a helyedben. Ha nagyobb felbontasut vennel, pl 1440 UW-t, oda mar keves lenne a mostanbi VGA. 3 screenje ha jol tudom Zelfel Tominak van, o tudna mondani biztatobbat. Oda szvsz mar kene a 2080 TI.
    Utoljára módosította: tusi74; 2020. 04. 27. 22:38.

  7. #2182
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg misu12 írta Hozzászólás megtekintése
    ...
    Sztem a VGA-d a gyenge láncszem (de nem rossz).
    A kirakandó pixelszám határozza meg hogy mennyit kell számolgatni a VGA-nak. Vesd össze hogy a wide, 4k, triple kijelzők közűl melyiknek a legkissebb a pixelszáma. Már hogyha kihajthatóság szempontjából akarsz választani. De sztem más élmény a triple/wide. Ha teheted, próbáld ki a kettőt, pl asszem a Hypr-nél is van mindkétféléből. Befizetsz 1 órára, és abból legalább már lesz egy benyomásod. A triple kompromisszumos hogy az adott program hogy kezeli, van benne két törés, ám jobban körbeölel.

  8. #2183
    Németh Mihály Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 31.
    Város
    Bugyi
    Üzenetek
    14
    Köszönöm a válaszokat már most sokat segítettek nekem és köszönöm és most vettem észre hogy egy dolog kimaradt hogy most egy ilyen monitorom van.

    Samsung 27" S27E330H LED

    csak azért kértem a segítséget mert akarom kicsit fejleszteni a kis szimulátoromat és pont a vga-ra voltam kíváncsi hogy mit bírna, lehetséges maradni kellene ennél az 1 monitornál és ezzel élvezni.

  9. #2184
    Radics Tibor Versenyző tusi74 logója
    Csatlakozott
    2019. 10. 04.
    Város
    Kelheim
    Üzenetek
    274
    Idézet Eredetileg misu12 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a válaszokat már most sokat segítettek nekem és köszönöm és most vettem észre hogy egy dolog kimaradt hogy most egy ilyen monitorom van.

    Samsung 27" S27E330H LED

    csak azért kértem a segítséget mert akarom kicsit fejleszteni a kis szimulátoromat és pont a vga-ra voltam kíváncsi hogy mit bírna, lehetséges maradni kellene ennél az 1 monitornál és ezzel élvezni.


  10. #2185
    Németh Mihály Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 31.
    Város
    Bugyi
    Üzenetek
    14
    Sziasztok!

    Aludtam egyet azokra amiket mondtatok és köszönöm a sok segítséget hát kicsit letört a dolog bevallom hogy kicsit gyenge a VGA-ám azokra az ötletekre amiket terveztem, szóval lehetséges nem lesz így fejlesztés, nagyon akartam a 3 monitort vagy az ultrawide monitort és úgy megoldani a dolgokat.

    Egy kérdésem lenne hogy a VR megoldás sem megoldható ehhez a confighoz, plusz ahogy írtam mikor használtam nem éreztem jól magam benne, hogy hozzá lehet szokni vagy bírja az ember vagy sem?

    Köszönöm előre is a segítséget és bocsánat hogy ennyi kérdésem van.

  11. #2186
    Idézet Eredetileg misu12 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy kérdésem lenne hogy a VR megoldás sem megoldható ehhez a confighoz, plusz ahogy írtam mikor használtam nem éreztem jól magam benne, hogy hozzá lehet szokni vagy bírja az ember vagy sem?
    Erre is ugyanazt tudom mondani, hogy nézd meg az egyes headsetek felbontását. Szerintem a 1660 Ti egy Rift CV1-hez, esetleg Rift S-hez elég kell, hogy legyen, de egy nagyobb felbontású headsethez már legalább egy 1080 Ti - 2070 javasolt (feltéve, hogy folyamatos 90 Hz a cél). Én az Indexet 2070 Superrel használom, a szimulátorok többsége közepes-alacsony beállításokon szépen fut, VR-ban egyébként sem annyira észrevehető a csökkentett grafikai részletesség.

    Az első pár óra általában nagyon kellemetlen, nálam is így volt. Ráadásul vagyok akkora barom, hogy rögtön Brands Hatchet töltöttem be, ahol az első kanyar egyből lezúdul egy lejtőn, majdnem mindjárt visszaköszönt a vacsora. De viszonylag gyorsan hozzászoksz és utána meg se kottyan az F1-es tempó se. Ami nekem személy szerint sokat segít vezetésnél, az a 'Lock to horizon/World movement' funkció, az én szemem nem bírja, ha rázkódás közben a környezet is ugrál. Lock to horizon ON, vagy World movement 0 beállítással minden szim elviselhető. A másik dolog meg a kényelem kérdése, ebben is minden headset eltérő, de érdemes addig variálni a dolgokat, amíg kényelmesen illeszkedik az ember fejére, illetve izzadás/párásodás ellen egy ventillátort sem árt az arcra irányítani, ha az ember épp hosszabb etapra készül.

  12. #2187
    Németh Mihály Versenyző
    Csatlakozott
    2013. 10. 31.
    Város
    Bugyi
    Üzenetek
    14
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Erre is ugyanazt tudom mondani, hogy nézd meg az egyes headsetek felbontását. Szerintem a 1660 Ti egy Rift CV1-hez, esetleg Rift S-hez elég kell, hogy legyen, de egy nagyobb felbontású headsethez már legalább egy 1080 Ti - 2070 javasolt (feltéve, hogy folyamatos 90 Hz a cél). Én az Indexet 2070 Superrel használom, a szimulátorok többsége közepes-alacsony beállításokon szépen fut, VR-ban egyébként sem annyira észrevehető a csökkentett grafikai részletesség.

    Az első pár óra általában nagyon kellemetlen, nálam is így volt. Ráadásul vagyok akkora barom, hogy rögtön Brands Hatchet töltöttem be, ahol az első kanyar egyből lezúdul egy lejtőn, majdnem mindjárt visszaköszönt a vacsora. De viszonylag gyorsan hozzászoksz és utána meg se kottyan az F1-es tempó se. Ami nekem személy szerint sokat segít vezetésnél, az a 'Lock to horizon/World movement' funkció, az én szemem nem bírja, ha rázkódás közben a környezet is ugrál. Lock to horizon ON, vagy World movement 0 beállítással minden szim elviselhető. A másik dolog meg a kényelem kérdése, ebben is minden headset eltérő, de érdemes addig variálni a dolgokat, amíg kényelmesen illeszkedik az ember fejére, illetve izzadás/párásodás ellen egy ventillátort sem árt az arcra irányítani, ha az ember épp hosszabb etapra készül.
    Köszönöm a segítséget, utána nézek jobban a dolgoknak és eldöntöm mi legyen végülis(lehet nem lesz semmi), VR is elég buktató lehet számomra mert szemüveges vagyok, vagy nem tudom akadály-e?

    Tényleg köszönöm a segítséget és bocsánat ha fárasztó kérdéseket tettem fel

  13. #2188
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg misu12 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Aludtam egyet azokra amiket mondtatok és köszönöm a sok segítséget hát kicsit letört a dolog bevallom hogy kicsit gyenge a VGA-ám azokra az ötletekre amiket terveztem, szóval lehetséges nem lesz így fejlesztés, nagyon akartam a 3 monitort vagy az ultrawide monitort és úgy megoldani a dolgokat.

    Egy kérdésem lenne hogy a VR megoldás sem megoldható ehhez a confighoz, plusz ahogy írtam mikor használtam nem éreztem jól magam benne, hogy hozzá lehet szokni vagy bírja az ember vagy sem?

    Köszönöm előre is a segítséget és bocsánat hogy ennyi kérdésem van.
    Ha kevesebb pénzből, de szeretnél valamin javítani, az is egy opció, ha a 27-es monitort lecseréled egy 31-34-es nagyobb monitorra. Ha fHD felbontású maradna, akkor kissé blokk-os lehet a látvány, ám mégis nagyobb, immerzívebb élményt adhat. Ha mégis vmi wide/4k monitort vennél, sok játékban lelehet venni a felbontást, nemlesz ugyan pixelprecíz a megjelenítés, de nyitva lesz az opció, hogyha a jövőben VGA-t cserélsz, akkor lesz egy jó monitorod hozzá. Amit még nem elmítettünk az a sok Hz-es monitorok, amiknek ugyan sok FPS-nél van értelme, de esport-autóverseny témánál nagyon jó tud lenni, új megvilágításba helyezheti a dolgokat.

  14. #2189
    Tavaly én még egyéb szempontok miatt döntöttem az AMD mellett, de most már játékok terén sincs lemaradás, sőt. Persze jövő év elején jön az Intel válasza, de legalább újra verseny van.


  15. #2190
    Poszmik Gilbert Versenyző GilbertP logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 23.
    Város
    Érd
    Üzenetek
    161
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Tavaly én még egyéb szempontok miatt döntöttem az AMD mellett, de most már játékok terén sincs lemaradás, sőt. Persze jövő év elején jön az Intel válasza, de legalább újra verseny van.

    Nekem 2600x van hamarosan érkezik hozzá egy 3070 RTX a
    1080Ti helyett azzal is a minimum 80 fps volt nekem eddig kiváncsi leszek a változásra, tervben van azért a 2600x-5600x csere is de nem is ACC miatt inkább csak a mindig jobbra vágyás miatt

  16. #2191
    Timár Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Budapest <-> Kondoros
    Üzenetek
    33

    Új PC konfig

    Sziasztok!

    Az alábbi konfigurációban vennék új PC-t.
    -Intel I5-10400F
    -16 GB RAM 3200 Hz
    -Nvidia GTX 1660s
    Ez ACC-re is elég elméletben, kérdesem hogy a gyakorlatban a multiplayer mennyivel igényelne esetleg magasabb konfigurációt? Jelenleg AC-n és R3E-ban a prequalin nincs gondom, de futamokon már necces mert szaggat valamennyire a gépem. Nem szeretnék az új PC-vel ACC-ben is így járni.
    101 centis TV-t használok. 1080p-vel beérem.

  17. #2192
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg timtam93 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    Az alábbi konfigurációban vennék új PC-t.
    -Intel I5-10400F
    -16 GB RAM 3200 Hz
    -Nvidia GTX 1660s
    Ez ACC-re is elég elméletben, kérdesem hogy a gyakorlatban a multiplayer mennyivel igényelne esetleg magasabb konfigurációt? Jelenleg AC-n és R3E-ban a prequalin nincs gondom, de futamokon már necces mert szaggat valamennyire a gépem. Nem szeretnék az új PC-vel ACC-ben is így járni.
    101 centis TV-t használok. 1080p-vel beérem.
    Szia,
    YT-on vannak konkrét tesztek, érdemes őket megnézni és az alapján dönteni, hogy számodra megfelel-e a teljesítmény. https://m.youtube.com/watch?v=cbTy19C6Nx8

  18. #2193
    Timár Tamás Versenyző
    Csatlakozott
    2020. 06. 17.
    Város
    Budapest <-> Kondoros
    Üzenetek
    33
    Idézet Eredetileg masterC írta Hozzászólás megtekintése
    Szia,
    YT-on vannak konkrét tesztek, érdemes őket megnézni és az alapján dönteni, hogy számodra megfelel-e a teljesítmény. https://m.youtube.com/watch?v=cbTy19C6Nx8
    Ezt néztem. A lényeg hogy akkor nem szabad felére esnie az FPS-nek multiplayerben pl. Köszönöm

  19. #2194
    Hello! Van három különböző évjáratú monitorom, 1080titanx be dugva, kettő hdmi egy dvi! De mindig csak valamelyik kettőt látja a windows! 970gtx-el annó ugyanez gond nélkül ment! Olvasgattam fórumokat, de ötletem sincs!

  20. #2195
    Idézet Eredetileg El Gigante írta Hozzászólás megtekintése
    Hello! Van három különböző évjáratú monitorom, 1080titanx be dugva, kettő hdmi egy dvi! De mindig csak valamelyik kettőt látja a windows! 970gtx-el annó ugyanez gond nélkül ment! Olvasgattam fórumokat, de ötletem sincs!
    Üdv.
    Nálam évek óta gond nélkül megy, az 1080ti 3x27"
    Igaz a moncsik egyformák ,de ez nem lehet gond.
    Inkább nálad azon kell változtatni hogy a hdmi-et kicseréled displayport-ra
    Ha nincs a moncsin ilyen bemenet akkor megpróbálhatod átalakítóval is,de szerintem sanszos hogy működni fog,de persze lehet ,nem próbáltam.
    Mivel a moncsik nálam mindegyiket tudják így nem is volt kérdés.
    Lényeg hogy a kártyába 2 displayport menjen be és 1 dvi.
    Hozzá tenném az előző kártyám ,nekem 980ti volt ott 2 dvi és egy displayport volt,.

  21. #2196
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630

    STAR WARS

    Megkerestek avval a kérdéssel,
    Melyik vidókártyát érdemes most venni?
    A válasz röviden,
    EGYIKET SE!

    Már jó régen nem néztem az árakat, úgy hogy nem tudtam hogy most április elseje van, vagy ez komoly.
    CPU-t sem érdemes most venni.

    15 percet rászántam a témára, hogy a szakik mit mondanak. Én nem számítanék rá hogy ez "hiphop" megoldódik.

    Véletlenül egy bulvár linkre is eltévedtem: "Tanácsok videó kártya vásárlásra, 3. pont: Vegyél előre összeszerelt gépet a tesco-ba és add el a többi alkatrészt".
    Na ez tényleg gáz...

  22. #2197
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Mostanában nem igazán van időm foglalkozni ilyesmivel, ha esetleg tud valaki véleményt mondani a konkrét típusról, akkor azt megköszönöm.
    Elsősorban olyasmire gondolok, hogy van e ami félre sikerült, vagy nincs vele probléma, hozza amit kell.
    https://www.corsair.com/us/en/Catego.../CC-9011200-WW

  23. #2198
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Idézet Eredetileg barzo laszlo írta Hozzászólás megtekintése
    Mostanában nem igazán van időm foglalkozni ilyesmivel, ha esetleg tud valaki véleményt mondani a konkrét típusról, akkor azt megköszönöm.
    Elsősorban olyasmire gondolok, hogy van e ami félre sikerült, vagy nincs vele probléma, hozza amit kell.
    https://www.corsair.com/us/en/Catego.../CC-9011200-WW
    Házról van szó?
    pH fórumon néznék széjjel. Itt emlegetik a 4000D-t, elvileg ajánlott.
    én mondjuk alul-felül lukas, üveges, villogó, felfele kilógó usb-s, nagy atx házat már nem vennék.
    Arctic P12-es házventit viszont ajánlom ha ebben nem lenne alapból. Volt már sok ventim, de beszereléskor azt hittem hogy nem indul a gépem. Vissza is mentem a boltba venni többet, mert csak.

  24. #2199
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    1. Házról van szó?
    2. pH fórumon néznék széjjel. Itt emlegetik a 4000D-t, elvileg ajánlott.
    3. én mondjuk alul-felül lukas, üveges, villogó, felfele kilógó usb-s, nagy atx házat már nem vennék.
    4. Arctic P12-es házventit viszont ajánlom ha ebben nem lenne alapból. Volt már sok ventim, de beszereléskor azt hittem hogy nem indul a gépem. Vissza is mentem a boltba venni többet, mert csak.
    1. Persze.

    2, A magyar fórumokig általában már nem szoktam eljutni, addigra már elkopik a szemem.
    Meg mostanság nem is nagyon jut idő ilyesmire. Azért gondoltam, hogy ha valakinek van, vagy volt, akkor megspórolom.

    3. Ezt nem igazán értem mire gondolsz.
    Szerintem ebbe nincs villogó, azt majd raknak bele ha akarnak.

    4. Nálam már vagy 10 éve megy a silent blade, de ha jól látom azt már nem lehet kapni. Majd kipróbálom.

  25. #2200
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.630
    Idézet Eredetileg Kettel írta Hozzászólás megtekintése
    Arctic P12-es házventit viszont ajánlom ha ebben nem lenne alapból. Volt már sok ventim, de beszereléskor azt hittem hogy nem indul a gépem. Vissza is mentem a boltba venni többet, mert csak.
    Majdnem rendeltem egyet kipróbálni, de kiderült hogy az összes 12-es fan Arctic P12. Konkrétumot tudsz mondani?
    A P12 Silentet néztem, ami tényleg csendesnek tűnik, viszont majdnem fele annyit tud mint a Silent Blade. Oda az kevés lesz.

Oldal: 88 / 89 ElsőElső ||| 38 78 84 85 86 87 88 89 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •