Oldal: 44 / 89 ElsőElső ||| 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 1.076 - 1.100 (2214 összesen)
  1. #1076
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Két nap böngészés után eljutottam eddig a konfig-ig:

    ASUS M4A89GTD PRO/USB3
    AMD Phenom II X4 955 3.20 GHz AM3 BOX Black Edition
    KINGSTON 4096MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz
    CORSAIR Builder Series CX600W

    és egy érdekes választás amiért lehet megfogtok kövezni, de ez nem végleges:

    GIGABYTE GV-R485SL-1GH HD4850 1GB GDDR3

    Jelenleg 7600GS AGP van a gépemben, szintén GIGABYTE Silent, teljesen jól megy a mai napig, amíg el nem avult. Igaz sosem próbáltam tuningolni. Szeretem a csendet, és ha jól olvastam az AMD gyári hűtője is elég hangos. Persze nem ez az elsődleges szempont. Mondom ezt még nem tudtam eldönteni, szóba jöhetne az HD5770-es is, az kevesebbet fogyaszt és talán megúszhatnám a tápcserét is. Továbbá nem zárkózom el a használt cuccok elől sem. Itt van pl. ez vagy ez, viszont a tápcsere ebben az esetben szükséges. Vagy amit Tilus említett korábban.

    Pillanatnyilag az iPon-ban találtam a legjobb árakat, de ha tudtok jobbat kiáltsatok!

  2. #1077
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474
    a 4gb helyett en 2x2-t ajanlanek, ha boviteni nem szeretned

  3. #1078
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Fehér Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    a 4gb helyett en 2x2-t ajanlanek, ha boviteni nem szeretned
    én is így gondoltam, de a kit az nem azt jelenti, hogy párba válogatott RAM-okról van szó?

    így

  4. #1079
    Fehér Gábor Regisztrált
    Csatlakozott
    2008. 09. 27.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    474
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    én is így gondoltam, de a kit az nem azt jelenti, hogy párba válogatott RAM-okról van szó?

    így
    ahova az van irva hogy 4096mb az szerintem 1 modul csak. amihez oda van irva hogy 2-kit vagy 2x2 az lesz a jo. de igazabol a 4x1 a legjobb

  5. #1080
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Fehér Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    ahova az van irva hogy 4096mb az szerintem 1 modul csak. amihez oda van irva hogy 2-kit vagy 2x2 az lesz a jo. de igazabol a 4x1 a legjobb
    Szerintem az iPon rosszul írja, de nézd a specifikáciohoz ezt írják:
    MEMÓRIA MÉRET: 4Gb
    MEMÓRIA TÍPUS: DDR3
    FREKVENCIA: 1600 Mhz
    DUAL CHANNEL KIT: Igen
    TRI CHANNEL KIT: Nem
    QUAD CHANNEL KIT: Nem

    de ez lényegtelen is mert úgyis rákérdek mielőtt megveszem

  6. #1081
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Két nap böngészés után eljutottam eddig a konfig-ig:

    ASUS M4A89GTD PRO/USB3
    AMD Phenom II X4 955 3.20 GHz AM3 BOX Black Edition
    KINGSTON 4096MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz
    CORSAIR Builder Series CX600W

    és egy érdekes választás amiért lehet megfogtok kövezni, de ez nem végleges:

    GIGABYTE GV-R485SL-1GH HD4850 1GB GDDR3

    Jelenleg 7600GS AGP van a gépemben, szintén GIGABYTE Silent, teljesen jól megy a mai napig, amíg el nem avult. Igaz sosem próbáltam tuningolni. Szeretem a csendet, és ha jól olvastam az AMD gyári hűtője is elég hangos. Persze nem ez az elsődleges szempont. Mondom ezt még nem tudtam eldönteni, szóba jöhetne az HD5770-es is, az kevesebbet fogyaszt és talán megúszhatnám a tápcserét is. Továbbá nem zárkózom el a használt cuccok elől sem. Itt van pl. ez vagy ez, viszont a tápcsere ebben az esetben szükséges. Vagy amit Tilus említett korábban.

    Pillanatnyilag az iPon-ban találtam a legjobb árakat, de ha tudtok jobbat kiáltsatok!
    Ha a keretedbe belefér, akkor még talán ez lehetne a legjobb megoldás VGA-ba:

    http://ipon.hu/webshop/product/_giga...r5_pcie/141849

  7. #1082
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Adam Jonas írta Hozzászólás megtekintése
    Ha a keretedbe belefér, akkor még talán ez lehetne a legjobb megoldás VGA-ba:

    http://ipon.hu/webshop/product/_giga...r5_pcie/141849
    Ez tuti jobb megoldás, de sajnos nem fér bele a keretbe. A lapot is azért választottam, mert van rajta IDE, ami a DVD-hez kell. Az megint egy tízes. Pláne, hogy egy nagyon jó kis Pio, nem cserélném le.

  8. #1083
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Táp vonalon szólnék hozzá.
    Nekem most egy Q6600 prockó és egy 4850 van egy gigabyte superb 460W táppal.
    Az vele a helyzet hogy a táp nagyon zúg és igen csak melegszik GTL-ezés közben, így tervezem a lecserélését egy corsair cx600 vagy gs600-ra. Nem olcsó darabok ezek, de szerintem gondold meg a táp választást erősen, nehogy szétfűtse magát ha beizzítod a phenom-ot meg az ati-t.

  9. #1084
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Táp vonalon szólnék hozzá.
    Nekem most egy Q6600 prockó és egy 4850 van egy gigabyte superb 460W táppal.
    Az vele a helyzet hogy a táp nagyon zúg és igen csak melegszik GTL-ezés közben, így tervezem a lecserélését egy corsair cx600 vagy gs600-ra. Nem olcsó darabok ezek, de szerintem gondold meg a táp választást erősen, nehogy szétfűtse magát ha beizzítod a phenom-ot meg az ati-t.
    Nekem is Gigabyte Superb tápom volt, nem volt vele az ég világon semmi gond, a hangja is visszafogott volt, szerintem ha olcsón akarod megúszni, akkor nagyon jó választás. Azóta én Crosair CX400-ra váltottam (ami gyakorlatilag hangtalan és azért minőségibb), 600-as táp szerintem fölösleges. PH!-án nagyon jó kis táp tesztek vannak, érdemes átfutni őket...

  10. #1085
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    ... 600-as táp szerintem fölösleges. PH!-án nagyon jó kis táp tesztek vannak, érdemes átfutni őket...
    De akkor most szerinted érdemes a 360 W-os tápot lecserélnem egy 400-asra? Szerintem ezekből a tesztekből kiindulva nem. Hajtsam addig amíg el nem füstöl. Gyakorlatilag több mint öt éve használom, még az legelső gépemből, igaz abban ez a táp már a második volt. Azóta dolgozik rendületlenül és semmi probléma nem volt vele. Elképzelhető hogy bírni fogja ezt is? Vagy próba cseresznye? Majd akkor veszek másikat ha nem bírja?

  11. #1086
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    Szerintem próbáld ki. Ha nagyon fűt vagy fagyogat a gép, akkor cserélj.
    Mondjuk attól is függ hogy hány vinyód van. Nekem 3.

  12. #1087
    Jónás Ádám Regisztrált Adam Jonas logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 29.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    1.077
    Nekem egy Corsair VX450, 450W-os tápom van, ami egy Phenom II X4 945-ös procit, 4 GB memót, 1 HDD-t, 1 DVD olvasót és egy Radeon HD 4850-et hajt. PH!-n azt írták múltkor, hogy ha ebbe a konfigba beleraknék a 4850 helyére egy 5830/5850/5870-es Radeont, simán elbírná a táp. Szóval leginkább itt a minőségen van a hangsúly, nem pedig azon, hogy hány W van ráírva (vagyis adott feszültségnél le tudja-e adni azt az áramerősséget, amit elvileg tudnia kéne, vagy pedig a felét se tudja). Én múltkor jártam meg így; beleraktam még az előző konfigba egy 550W-os, noname tápot, az se bírta ki az új VGA-t, a mostani meg simán vitte azt a rendszert is, meg ezt is.

  13. #1088
    Kovács András László Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 09. 04.
    Üzenetek
    188
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    De akkor most szerinted érdemes a 360 W-os tápot lecserélnem egy 400-asra? Szerintem ezekből a tesztekből kiindulva nem. Hajtsam addig amíg el nem füstöl. Gyakorlatilag több mint öt éve használom, még az legelső gépemből, igaz abban ez a táp már a második volt. Azóta dolgozik rendületlenül és semmi probléma nem volt vele. Elképzelhető hogy bírni fogja ezt is? Vagy próba cseresznye? Majd akkor veszek másikat ha nem bírja?
    NE cseréld. Egyrészt bírnia kell (ha jól tévedek, csiffid van)
    Másrészt ha nem bírja, még mindig cserélheted. Jó táp, jó védelem: nem eshet el semmi, ha mégsem bírná. Max fagy, vagy esetleg el sem indul majd. Ebből lehet majd tudni, hogy goto bolt.

    De bírni fogja. A Phenommal is. Egy mai konfig - feszemelős tuning és egyéb dinkaságok nélkül, szóló VGA-val - 200-250W-ot vesz fel a hálózatból. Csökkentve a hatásfokával, az már csak olyan 160-180W. Minek a 600W-os táp és társai?

  14. #1089
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.388
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    De akkor most szerinted érdemes a 360 W-os tápot lecserélnem egy 400-asra?
    Én 460-ast cseréltem 400-asra!

    A minőségi ugrás volt a lényeg... halkabb tápot akartam, magasabb hatásfokkal, bolondbiztos felépítéssel és alkatrészekkel. link


    Ha már nem bízol benne, akkor cserélj, ha meg igen, akkor sztem fölösleges
    Utoljára módosította: neilszab; 2011. 05. 09. 20:22.

  15. #1090
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    Szerintem próbáld ki. Ha nagyon fűt vagy fagyogat a gép, akkor cserélj.
    Mondjuk attól is függ hogy hány vinyód van. Nekem 3.
    Tényleg fontos a winyók száma.
    Nekem is 3 van a gépben, és ha jól emlékszik 40W-ot fogyasztanak per darab, szóval ez maga 120. De 1 winyóval bírnia kell.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  16. #1091
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg Fehér Gábor írta Hozzászólás megtekintése
    ahova az van irva hogy 4096mb az szerintem 1 modul csak. amihez oda van irva hogy 2-kit vagy 2x2 az lesz a jo. de igazabol a 4x1 a legjobb
    4x1 sosem ideális, minél több a modul annál több a lehetséges probléma.
    2x2 a helyes.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  17. #1092
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    GIGABYTE GV-R485SL-1GH HD4850 1GB GDDR3

    Jelenleg 7600GS AGP van a gépemben, szintén GIGABYTE Silent, teljesen jól megy a mai napig, amíg el nem avult. Igaz sosem próbáltam tuningolni. Szeretem a csendet, és ha jól olvastam az AMD gyári hűtője is elég hangos. Persze nem ez az elsődleges szempont. Mondom ezt még nem tudtam eldönteni, szóba jöhetne az HD5770-es is, az kevesebbet fogyaszt és talán megúszhatnám a tápcserét is. Továbbá nem zárkózom el a használt cuccok elől sem. Itt van pl. ez vagy ez, viszont a tápcsere ebben az esetben szükséges. Vagy amit Tilus említett korábban.

    Pillanatnyilag az iPon-ban találtam a legjobb árakat, de ha tudtok jobbat kiáltsatok!
    A többi választás jó volt (ramból 2x2 ahogy már írtam).
    Videóból 4850 már elavult és látod hogy használtan a 4870 mennyibe kerül ezzel jársz a legjobban anyagilag is...4870X2-re nem hiszem hogy szükséged van, bár ennek a teljesítménye 5850-el vetekszik, de rettenetes az áramigénye, a tápod nagyon nagyon nem elég hozzá. Ahhoz nagyon minimum az 500W, de én egyből 550-600-asat vennék hogy biztosan tudja 12Volton amit kér a kártya.

    Új kártyából 5850, 6850 alatt semmi sem éri meg az árát, csak ha nagyon nagyon félsz a használltól akkor érdemes 5770et venni, de már ez is elavulófélben van, és 4870 legalább ugyanezt tudja olcsóbban.
    www.simtag.eu - WE MAKE YOU FASTER - www.simtag.eu

    Professional simulators and accessories made at the legendary Spa Francorchamps by SIMTAG sprl

  18. #1093
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg koanla írta Hozzászólás megtekintése
    NE cseréld. Egyrészt bírnia kell (ha jól tévedek, csiffid van)...
    Igen, jól tévedsz :

    IMG_2850.jpg

    Ezzel kapcsolatban még az lenne a kérdésem: ha nics a tápon PCI-e csatlakozó, tudok venni átalakítót, és milyet? Már úgy értem melyik csatit kell átalakítani?

    Ezek a mai alaplapok ugye gond nélkül kezelik a 1TB-os vinyókat?
    Utoljára módosította: vmaxter; 2011. 05. 10. 13:33.

  19. #1094
    Kababik Csaba Versenyző vmaxter logója
    Csatlakozott
    2008. 10. 06.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    861
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Új kártyából 5850, 6850 alatt semmi sem éri meg az árát, csak ha nagyon nagyon félsz a használltól akkor érdemes 5770et venni, de már ez is elavulófélben van, és 4870 legalább ugyanezt tudja olcsóbban.
    Ha találok veszek 48xx-et használtan, olcsóbban, aztán később talán veszek 68xx-et. Jelemzően sosem voltam hajlandó sokat költeni számítógépre, elég ha az időmet rabolja, meg az egészségemet rombolja, ne hogy már a pénzemet is... . Ezért mindig az elavult dolgokat tudtam megvenni, ami persze ennek ellenére nekem mindig nagyon nagy lépés volt. Apró örömök

  20. #1095
    Bordás Sándor Versenyző bordiii logója
    Csatlakozott
    2010. 09. 16.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    433
    A 6850 ~20W-al eszik többet a 4850-től (4870-től 20W-al kevesebbet!).
    Én is azt tervezem következőnek.

  21. #1096
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    ha nics a tápon PCI-e csatlakozó, tudok venni átalakítót, és milyet
    Nekem adtak a videókártyához.
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  22. #1097
    Kovács András László Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 09. 04.
    Üzenetek
    188
    Idézet Eredetileg vmaxter írta Hozzászólás megtekintése
    Igen, jól tévedsz :

    IMG_2850.jpg

    Ezzel kapcsolatban még az lenne a kérdésem: ha nics a tápon PCI-e csatlakozó, tudok venni átalakítót, és milyet? Már úgy értem melyik csatit kell átalakítani?

    Ezek a mai alaplapok ugye gond nélkül kezelik a 1TB-os vinyókat?

    Hú, jó kérdés. Az én csiffimen már eleve volt ilyen csati, de ahogy picit lejjebb írja Levi is, a VGA-hoz is mellékelnek. Egyébiránt a nagy molexre kell rádugni, amilyen normál IDE-s eszközökre is menni szokott.

    Ha mostani lapot veszel, azzal már gond nélkül kell mennie a terrás HDD-nek is szerintem.

  23. #1098
    Valent Levente Versenyző vlevi logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 02.
    Város
    Nyíregyháza
    Üzenetek
    3.028
    "mennie a terrás HDD-nek is"

    Azért is kekeckedek. Ha leszórod róla a földet, akkor megy
    Valent Levente
    vlevi70@gmail.com

  24. #1099
    Kovács András László Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 09. 04.
    Üzenetek
    188
    Idézet Eredetileg bordiii írta Hozzászólás megtekintése
    A 6850 ~20W-tal eszik többet a 4850-től (4870-től 20W-tal kevesebbet!).
    Én is azt tervezem következőnek.
    Igen, jellemzően az újabb cuccok nagyobb energia-hatékonysággal dolgoznak. Azaz közel azonos fogyasztás mellett tudnak jobb (sokkal jobb) teljesítményt. Már csak emiatt sem kell nagyon kilowattos táp.

  25. #1100
    Kovács András László Versenyző
    Csatlakozott
    2009. 09. 04.
    Üzenetek
    188
    Idézet Eredetileg vlevi írta Hozzászólás megtekintése
    "mennie a terrás HDD-nek is"

    Azért is kekeckedek. Ha leszórod róla a földet, akkor megy
    Jól van, jól van! Várj még 1024-nyit és nem tudom, akkor mit fogsz mondani! :-)

Oldal: 44 / 89 ElsőElső ||| 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •