Oldal: 82 / 89 ElsőElső ||| 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 2.026 - 2.050 (2207 összesen)
  1. #2026
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Captain Nigga írta Hozzászólás megtekintése
    Ha új gép akkor inkább egy Ryzen+DDR4 kombóban gondolkodnék egy olcsóbb lappal. Az első két lap amit írtál elég drága, azt a pénzt inkább a procira költeném.
    Mondjuk Asus Prime B350-Plus + Ryzen 5 X6 1600X.
    Ryzen? Ugye tudod, hogy az nem játékra lett kitalálva?
    Mellesleg 80ért ajánlasz neki procit miközben 40ig kért, akkor is jobban jár mondjuk egy i5 7600K-val. Ismétlem, játékra...

  2. #2027
    Sipos Dániel Versenyző Captain Nigga logója
    Csatlakozott
    2015. 01. 31.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    85
    Azért gondolom a játékkal is elboldogul szegény Ryzen... írta hogy AMD párti azért írtam azt.
    Igen a proci drága de a 80 ezres lap helyett meg írtam egy ~35 ezrest. Még úgy is bentebb van.

  3. #2028
    Idézet Eredetileg Captain Nigga írta Hozzászólás megtekintése
    Azért gondolom a játékkal is elboldogul szegény Ryzen... írta hogy AMD párti azért írtam azt.
    Igen a proci drága de a 80 ezres lap helyett meg írtam egy ~35 ezrest. Még úgy is bentebb van.
    Köszönöm! Megerősítettél abban, hogy a Ryzen vonalon kell elindulni. Már az is biztos, hogy a ASUS M5A99FX PRO R2.0 alaplap túlhaladott, más kell helyette. A többi alkatrész viszont egyelőre teljesen kérdéses, főleg a videókártya.

  4. #2029
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm! Megerősítettél abban, hogy a Ryzen vonalon kell elindulni. Már az is biztos, hogy a ASUS M5A99FX PRO R2.0 alaplap túlhaladott, más kell helyette. A többi alkatrész viszont egyelőre teljesen kérdéses, főleg a videókártya.
    Az én eddig tapasztalataim alapján teljesen felesleges egy márkához ragaszkodni, mert a közvetlen konkurencia és legalább olyan minőségen dolgozik és minden gyártónak ugyan úgy lehetnek kiugróan jó és rossz modelljei is. (ASUS, MSI, Gigabyte, stb..)
    Intel, AMD és nVidia hitkérdésekben is hasonló a véleményem, minden konfigurációval volt már dolgom az elmúlt években... felhasználási terület függő, hogy éppen melyik a nyerő.

    Mindenesetre ha össze kéne raknom egy gamer config-ot szimulátorozásra, akkor egy Intel i5-ös (lehetőleg "K"-ás) és egy GTX 9X0/10X0-as kombót javasoltam volna eddig, de az is igaz, hogy ebben a Ryzen témakörben még nem vagyok képben...
    Utoljára módosította: neilszab; 2017. 05. 03. 10:31.

  5. #2030
    Per pillanat úgy néz ki, hogy ez lesz:

    Alaplap: Asus PRIME A320M-K
    CPU: AMD Ryzen 5 1500X YD150XBBAEBOX
    SSD: Samsung 250GB 960 EVO M.2 MZ-V6E250BW
    HDD: Western Digital 1TB 64MB
    Memória: Kingston 2x8GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FBK2/16
    GPU: Asus RX480 8GB GDDR5 STRIX-RX480-O8G-GAMING
    Ház: ???
    Táp: FSP 500W
    ODD: Asus DRW-24D5MT OEM

    Vélemények?

  6. #2031
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Per pillanat úgy néz ki, hogy ez lesz:

    Alaplap: Asus PRIME A320M-K
    CPU: AMD Ryzen 5 1500X YD150XBBAEBOX
    SSD: Samsung 250GB 960 EVO M.2 MZ-V6E250BW
    HDD: Western Digital 1TB 64MB
    Memória: Kingston 2x8GB DDR4 2666MHz HyperX Fury Black HX426C15FBK2/16
    GPU: Asus RX480 8GB GDDR5 STRIX-RX480-O8G-GAMING
    Ház: ???
    Táp: FSP 500W
    ODD: Asus DRW-24D5MT OEM

    Vélemények?
    A320-as Chipsettel nem támogatja a tuningot. Nem sokkal drágábban kapsz olyat amiben B350 van, azzal már lehet feljebb tekerni a procit. Összehasonlítás a Ryzenhez való chipsetekről:
    Amit érdemes még megfontolni, hogy bár ez a ram mennyiség bőven sok, de nincs további bővítési lehetőség. Ha nem sokkal drágábbért van olyan amint 4 slot van, akkor érdemesebb azt választani.
    De egyértelműen jobb választás mint az előző konfig.

  7. #2032
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    GPU: Asus RX480 8GB GDDR5 STRIX-RX480-O8G-GAMING
    A helyedben én azért elgondolkoznék egy GTX 1060-on, nVidia-t a szimulátoros címek jobban komálják, persze lehet csak lemaradtam vmiről..

    ASUS mellett az MSI és Gigabyte is pontosan ugyan olyan megbízható.

  8. #2033
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    GPU: Asus RX480 8GB GDDR5 STRIX-RX480-O8G-GAMING
    Ha már tök új gép és mindenképp AMD akkor miért 480? Nem sok az újítás ugyan az 580-ban , de mégis valamivel gyorsabb és azt hiszem nem is drágább.

  9. #2034
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Ha már tök új gép és mindenképp AMD akkor miért 480? Nem sok az újítás ugyan az 580-ban , de mégis valamivel gyorsabb és azt hiszem nem is drágább.
    Gondolatolvasó vagy, valóban az 580-as lesz. A múlt héten még nagy árkülönség volt közöttük (kb. 14 ezer Ft), de az mára 7-ezerré csökkent. Ennyin pedig tényleg nem érdemes spórolni.

  10. #2035
    Szabó Zoltán Jr Versenyző HunterTaylor logója
    Csatlakozott
    2014. 05. 27.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    291
    Idézet Eredetileg Sury írta Hozzászólás megtekintése
    Gondolatolvasó vagy, valóban az 580-as lesz. A múlt héten még nagy árkülönség volt közöttük (kb. 14 ezer Ft), de az mára 7-ezerré csökkent. Ennyin pedig tényleg nem érdemes spórolni.
    Ha nem sürgős, és van még időd rá, akkor várnék egy Vega-t szerintem. Ez az átbadgelt 580 sokszor semmi előnyt sem jelent, és elvileg, amennyire hihető a pletyka az 580-570 is cserélve lesz Polarisról. Persze ki tudja mikor sajnos. Amúgy én 470 helyett 1060 3GB-t vettem, és ahhoz képest szinte semmi előnye nincs a 480/580/1060 6GB-nek jelen pillanatban. Persze sok függ a címektől is amikkel játszani akarsz. Nekem az AC, és pár FPS/RPG volt a cél. Azokban 1 max 2 FPS különbségek vannak. (Havernak van 1060 6GB-je erősebb procival, és abból tesztelve mondom)
    Szabó Zoltán Jr.
    Taylor Racing Team
    https://www.facebook.com/taylorracingt

  11. #2036
    Mondjuk a 6GB VRAM előnye nem is a teljesítményben mutatkozik meg elsősorban, hanem mikor a Nordscheifén szeretnél vezetni 60+ autóval, 3 monitoron 4K-ban, akkor sem romlik le jelentősen.

  12. #2037
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Mondjuk a 6GB VRAM előnye nem is a teljesítményben mutatkozik meg elsősorban, hanem mikor a Nordscheifén szeretnél vezetni 60+ autóval, 3 monitoron 4K-ban, akkor sem romlik le jelentősen.
    Hát, 4K-t nem hiszem hogy bírja a GTX1060 / RX480 normálisan. Ahhoz már 1080tól felfele szükséges ahhoz, hogy 100 körüli fps legyen

    Viszont a 6GB Fullhd-ban is kell, mert nálam maximális beállításokon az Rfactor 2 jelenleg ~4 giga vramot használ, de az AC is be be néz 3 fölé

  13. #2038
    Igen, kissé eltúloztam. Mindenesetre az előző gépfejlesztéskor én végül a feleannyi memóriára szavaztam, de azóta megbántam, mert sok esetben túl kevés már.

  14. #2039
    Durva, hogy milyen nyomás alatt van a videokártyák piaca a digitális pénz bányászok miatt. Gyakorlatilag GTX 1060-70-re úgy kell vadászni és ha épp van is raktáron, jó eséllyel durva felárral adják a boltok. Pedig mostanság szerettem volna fejleszteni ezen a téren.

  15. #2040
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Durva, hogy milyen nyomás alatt van a videokártyák piaca a digitális pénz bányászok miatt. Gyakorlatilag GTX 1060-70-re úgy kell vadászni és ha épp van is raktáron, jó eséllyel durva felárral adják a boltok. Pedig mostanság szerettem volna fejleszteni ezen a téren.
    Én is ugyan így vagyok. 1070-et akartam venni, de több mindennel együtt, így pár hónapot tolódott az ügy. Akkor az MSI Aero ill. ASUS Turbo-kat nézegettem 125e Ft környékén.

    Ehhez képest most:
    1: -nincs!
    2: -ha van, akkor sincs!
    3: -ha mégis van, 140e alatt nincs!
    Utoljára módosította: Cerdoblaise; 2017. 06. 29. 09:21.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  16. #2041
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Sziasztok!

    PC fejlesztgetésre vettem a fejem és találtam ezt -> asus geforce gtx 1050 Ti 4 Gb.
    Kérdésem az lenne, hogy van-e köztetek olyan, aki ilyet használ. Ha igen, akkor meg van-e elégedve a teljesítményével...stb. A neten találtam leírásokat, teszteket, ott jókat mondtak róla.

  17. #2042
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg rfex1 írta Hozzászólás megtekintése
    PC fejlesztgetésre vettem a fejem és találtam ezt -> asus geforce gtx 1050 Ti 4 Gb.
    Kérdésem az lenne, hogy van-e köztetek olyan, aki ilyet használ. Ha igen, akkor meg van-e elégedve a teljesítményével...stb. A neten találtam leírásokat, teszteket, ott jókat mondtak róla.
    A márka lényegében teljesen mindegy, ami meg a típust illeti, ott meg főleg csak a FPS/HUF mutató számít. AC esetén szimulátorozásra ez a kártya FHD felbontásban kompromisszumokkal éppen elég lehet, íme a helye mezőnyben: link

  18. #2043
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    A márka lényegében teljesen mindegy, ami meg a típust illeti, ott meg főleg csak a FPS/HUF mutató számít. AC esetén szimulátorozásra ez a kártya FHD felbontásban kompromisszumokkal éppen elég lehet, íme a helye mezőnyben: link

    Köszi, megnézem a linket!

    Úgy vagyok vele, hogy a geforce 820m-től már csak jobb lehet. AC-n kívűl még pár FPS-t is futtatnék(squad, RS2:V). Talán azokat is elbírja kompromisszumokkal.

  19. #2044
    Idézet Eredetileg rfex1 írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi, megnézem a linket!

    Úgy vagyok vele, hogy a geforce 820m-től már csak jobb lehet. AC-n kívűl még pár FPS-t is futtatnék(squad, RS2:V). Talán azokat is elbírja kompromisszumokkal.
    Nekem GTX960 van, pont e felett van a kinézett kártya értékelésben szinte minden táblában. Nekem ez elég minden szimulátorhoz, bár vissza szoktam venni a grafikát átlagosan Medium-ra. Így szokott maradni 80-120 FPS. Két évig szerintem elég lesz, aztán lehet tovább lépni

  20. #2045
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Idézet Eredetileg Erikkonen írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem GTX960 van, pont e felett van a kinézett kártya értékelésben szinte minden táblában. Nekem ez elég minden szimulátorhoz, bár vissza szoktam venni a grafikát átlagosan Medium-ra. Így szokott maradni 80-120 FPS. Két évig szerintem elég lesz, aztán lehet tovább lépni
    Köszi, akkor talán elég lesz a többihez is

  21. #2046
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg rfex1 írta Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

    PC fejlesztgetésre vettem a fejem és találtam ezt -> asus geforce gtx 1050 Ti 4 Gb.
    Kérdésem az lenne, hogy van-e köztetek olyan, aki ilyet használ. Ha igen, akkor meg van-e elégedve a teljesítményével...stb. A neten találtam leírásokat, teszteket, ott jókat mondtak róla.
    Más lehetőséged most sajnos úgy sincs, mert GTX 1060 / RX 480 és az felett hiány van

    Érdemes megnézni, nekem ilyen van, még 88 ezerért vettem majdnem 1 éve:
    https://www.arukereso.hu/videokartya...gd-p344226622/



    Mondjuk elnézve a 1050TI árát én nem vennék kártyát
    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg 1.jpg (10,6 KB, 333 megtekintés)
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2017. 07. 05. 10:58.

  22. #2047
    Kanyuk Ferenc Versenyző rfex1 logója
    Csatlakozott
    2016. 11. 02.
    Város
    Dunakeszi
    Üzenetek
    94
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Más lehetőséged most sajnos úgy sincs, mert GTX 1060 / RX 480 és az felett hiány van

    Érdemes megnézni, nekem ilyen van, még 88 ezerért vettem majdnem 1 éve:
    https://www.arukereso.hu/videokartya...gd-p344226622/



    Mondjuk elnézve a 1050TI árát én nem vennék kártyát
    Valamerre lépnem kell. Később(kb. 2 év) meg valszeg váltani fogok. A grafikont nézve elég szomorú, hogy ezeket a középkategóriás kártyáknak így felvitték az árát.

  23. #2048
    Egy ideje vacillálok a GTX 1060 és 1070 között. Egy két monitoros rendszert kellene csak kezelnie FHD-ban (játékra csak egyet használok). Szerintem egy 1060-as egyelőre elég lenne erre a célra, igazából két dolog van, ami elbizonytalanít: egyrészt láttam olyan benchmark teszteket, amik szerint AC-ban egy nagyobb mezőnyt teljes pompájában még egy 1060-as is nehézkesen bír el, a másik dolog, hogy akkor már olyan kártyát vennék, aminek mondjuk még két év múlva is vállalható lesz a teljesítménye. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata/tanácsa?

  24. #2049
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy ideje vacillálok a GTX 1060 és 1070 között. Egy két monitoros rendszert kellene csak kezelnie FHD-ban (játékra csak egyet használok). Szerintem egy 1060-as egyelőre elég lenne erre a célra, igazából két dolog van, ami elbizonytalanít: egyrészt láttam olyan benchmark teszteket, amik szerint AC-ban egy nagyobb mezőnyt teljes pompájában még egy 1060-as is nehézkesen bír el, a másik dolog, hogy akkor már olyan kártyát vennék, aminek mondjuk még két év múlva is vállalható lesz a teljesítménye. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata/tanácsa?
    Hogy két év múlva mi mire lesz elég, azt senki sem mondja meg neked.
    Ami a full grid-et illete az az AC esetében meg a legtöbb esetben proci limites... szóval az attól is függ, hogy milyen a CPU-d, hogy megéri-e a 1070.
    De alapvetően normál körülmények között a 1060-nak elég kell lenni online-ra FHD-ban.

  25. #2050
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg balage06 írta Hozzászólás megtekintése
    Egy ideje vacillálok a GTX 1060 és 1070 között. Egy két monitoros rendszert kellene csak kezelnie FHD-ban (játékra csak egyet használok). Szerintem egy 1060-as egyelőre elég lenne erre a célra, igazából két dolog van, ami elbizonytalanít: egyrészt láttam olyan benchmark teszteket, amik szerint AC-ban egy nagyobb mezőnyt teljes pompájában még egy 1060-as is nehézkesen bír el, a másik dolog, hogy akkor már olyan kártyát vennék, aminek mondjuk még két év múlva is vállalható lesz a teljesítménye. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata/tanácsa?
    6GB-os 1060as bőven elég az AC alá és 2 év múlva is jó kártya lesz AC-hez. Azt, hogy más játékokhoz is amik majd 2 év múlva jönnek ki azt, senki se tudja. Nekem fullon sem ment le nagyon 2560x1080ban az fps és mostanában váltok ezzel a kártyával Oculusra, ami a tesztek alapján még mindig vállalható. A sim játékok sokkal inkább cpu igényesek, azon belül is az első 2 magot használják nagyon, szóval egy i7 4790k sokkal jobban teljesít mint mondjuk egy új 7820X. Mivel gpu-t újítasz, valószínű a cpu lesz a limit.

    Most a kérdés leginkább az ár. Én még 83ért vettem a GTX1060 6GB-osat tavaly ilyenkor, most ugyan ez 100 ezer, de ez érvényes az 1070re is ami 150 ezer miközben 180tól már 1080as van. Jelenleg a legtanácsosabb megvárni, míg kijönnek a bányászatra tervezett kártyák. Ha nem akarod halasztani akkor meg az 1060 is bőven elég neked, még talán a 3 monitort is elviszi kisebb kompromisszumokkal.

Oldal: 82 / 89 ElsőElső ||| 32 72 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •