Oldal: 84 / 89 ElsőElső ||| 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ||| UtolsóUtolsó
Találatok: 2.076 - 2.100 (2207 összesen)
  1. #2076
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Hát, elégé billegő a dolog. Attól is függ hogy mennyi ideig akarod használni a kártyát, mert Shader Model 5.0át tud csak használni az 1080as, de persze ez csak jópár év múlva lesz probléma. Szimes játékoknál a 8 vs 11gb memória sem jöhet szóba, pusztán az erő alapján meg egy szinten vannak. (bár igazán alapos tesztet én még nem láttam)

    Nevetséges amúgy az nvidia árazása is, pofátlan módon kihasználják még mindig a kriptovaluta miatti drágulást

  2. #2077
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Krisztian, latom vagod a temat.

    Nekem egy 4790K-m van egy 1080-as kartya melle. VR-hez egy kicsit kevesnek tunik.

    Milyen procit tudna jobban ihajtani a kartyat, mit erdemes venni? Alaplappal egyutt olyan 100e-ft-ig gondolkodom, persze hasznaltan is jo.

  3. #2078
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Krisztian, latom vagod a temat.

    Nekem egy 4790K-m van egy 1080-as kartya melle. VR-hez egy kicsit kevesnek tunik.

    Milyen procit tudna jobban ihajtani a kartyat, mit erdemes venni? Alaplappal egyutt olyan 100e-ft-ig gondolkodom, persze hasznaltan is jo.
    VR-hoz ez egyáltalán nem kevés, sőt, jobb mint az átlag. Nekem ugyan az a proci van egy GTX 1060as mellett és 150es Pixel Density-vel közepes beálltáson ment tegnap az Assetto végig 90 fps-el, de az iRacinget is kb igy használom (kicsit azt feljebb lehet venni). Számomra bőven a GPU a szűk keresztmetszet, 80-100% között mozog miközben a CPU 50-70%on megy.

    Neked akár 200as PD-vel is menne vagy 150-el és sokkal magasabb grafikával, attól függően, hogy mit preferálsz. Akár ennél még feljebb is lehet venni a grafikát, mert most már az Oculus CV1-nél nagyon jól megoldották a felezést, amikor is 45 fps-re visszavált (mondjuk rajtnál)

    De ha mégis fejlesztenél, a 100 ezer bőven kevés lesz, mert a 4790K borzalmasan erős cpu még ma is. Érdemben arról csak a 8700K-ra lenne érdemes váltanod, másra nem. Viszont azt kalkuláld bele, hogy az nem egy egyszerű váltás. Más a proci foglalat, szóval kell egy új alaplap, amibe már nem DDR3as memória kell hanem DDR4-es, azaz azt is cserélned kell.

    Szóval:
    1. vagy használod a jelenlegi konfigodat tovább VR-al 150es Pixel Density-vel high / 200as PD-vel medium grafikán
    2. vagy váltasz és 200as Pixel Density-t lövöd be high-ra, de ehhez mindent cserélned kell:

    • alaplap 30-50 ezer
    • i7 8700K 120 ezer
    • 16 GB DDR4 50 ezer

    3. vagy cseréled a GPU-t is és 200as Pixel Density-t lövöd be max grafikán:
    • RTX 2080 / GTX 1080 Ti 300 ezer


    Én maradnék az 1. verziónál, mert nem lesz annyival szebb a kép, hogy megérje azt a pénzt
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2018. 09. 10. 12:20.

  4. #2079
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Mediakönig írta Hozzászólás megtekintése
    Videokártya vásárlás előtt állok (teszteket már néztem de nem tudok dönteni)

    GTX 1080 Ti vs RTX 2080

    Most közel egy árban vannak, persze valószínű a 20XX megjelenése után "sokat" fog zuhanni a 10-es széria ára.
    Ez a 2080 iszonyat parasztvakítás lett, számunkra haszontalan dolgokkal jelenleg. No brainer egy 1080ti most, arról nem is beszélve hogy nem hogy leesett volna a 1080ak ára, de még a használt piacon is felfelé indultak meg: mindenki kivárt a 2080ra, ami bukott és a reddit tele van új 1080ti tulajokkal, akik ezen hezitáltak épp.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  5. #2080
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    VR-hoz ez egyáltalán nem kevés, sőt, jobb mint az átlag
    Koszonom a kimerito valaszt!

    A 100e-t ugy gondoltam, hogy eladom amim van es afelett van ra ennyi penzem. De ha valoban csak a 8700 jelent elorelepest, akkor varok vele meg az ACC teljes verziojanak megjeleneseig.

    Viszont az alapjan amit irtal, nalam van valami baj, mert minimumhoz kozeli beallitasokkal tegnap este vegig 45fps-t tudott csak, meg is akadt nehanyszor, ami elvezhetetlenne tette a jatekot. Akkor sem javult, mikor kileptek paran es csak kb 10-en maradtunk. Valamit kezdenem kell vele, ez igy nem maradhat.

  6. #2081
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Nagyjából ilyesmi beállitásom van
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post259783
    - Reflection nálam normál
    - Smoke az normál (med? most igy hirtelen nem tudom)
    - Framerate limit szerintem nincs, azt ki kell kapcsolni
    - World Detail az medium
    - AF és AAS az 0, mert nem segit semmit, értelmetlen bekapcsolni szerintem

    Itt pedig 1.5 a PPD:
    c:\Users\<username>\Documents\Assetto Corsa\cfg\oculus.ini

  7. #2082
    Horváth Márk Versenyző Horváth Márk logója
    Csatlakozott
    2007. 07. 08.
    Város
    Keszthely
    Üzenetek
    719
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Koszonom a kimerito valaszt!

    A 100e-t ugy gondoltam, hogy eladom amim van es afelett van ra ennyi penzem. De ha valoban csak a 8700 jelent elorelepest, akkor varok vele meg az ACC teljes verziojanak megjeleneseig.

    Viszont az alapjan amit irtal, nalam van valami baj, mert minimumhoz kozeli beallitasokkal tegnap este vegig 45fps-t tudott csak, meg is akadt nehanyszor, ami elvezhetetlenne tette a jatekot. Akkor sem javult, mikor kileptek paran es csak kb 10-en maradtunk. Valamit kezdenem kell vele, ez igy nem maradhat.
    Elvileg októberben jönnek a 9.gen intel asztali procik. Nem mondom, hogy azt kell megvenni, de mindenképpen "jót fog tenni" pl a 8700K árának. Amúgy most sem kerül 120 ezerbe 90 ezer körül kapni újonnan ph-n.

  8. #2083
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Nagyjából ilyesmi beállitásom van
    http://forum.gtr-masters.hu/showthre...l=1#post259783
    - Reflection nálam normál
    - Smoke az normál (med? most igy hirtelen nem tudom)
    - Framerate limit szerintem nincs, azt ki kell kapcsolni
    - World Detail az medium
    - AF és AAS az 0, mert nem segit semmit, értelmetlen bekapcsolni szerintem

    Itt pedig 1.5 a PPD:
    c:\Users\<username>\Documents\Assetto Corsa\cfg\oculus.ini
    PPD nalam is 1.5
    World detail minimum
    Framerate limit 92
    AF es AAS 2x
    Effects es smoke off
    Reflections normal

    Es 20 autoval offline 40 fps alatt vagyok. Tenyleg nem ertem mi lehet.

  9. #2084
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Horváth Márk írta Hozzászólás megtekintése
    Elvileg októberben jönnek a 9.gen intel asztali procik. Nem mondom, hogy azt kell megvenni, de mindenképpen "jót fog tenni" pl a 8700K árának. Amúgy most sem kerül 120 ezerbe 90 ezer körül kapni újonnan ph-n.
    Kosz a tippet. Nekem hasznaltan is jo, a mostani cuccokat is ugy vettem.

  10. #2085
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    PPD nalam is 1.5
    World detail minimum
    Framerate limit 92
    AF es AAS 2x
    Effects es smoke off
    Reflections normal

    Es 20 autoval offline 40 fps alatt vagyok. Tenyleg nem ertem mi lehet.
    Post Process-t kikapcsoltad ugye? Az iszonyat sokat eszik. Framerate limit sztem nekem nem volt, bár most nem tudom megnézni mert letöröltem tegnap a játékot. Jó lenne megnézned valami monitorozó programmal hogy mi a probléma. Lehet valami app amit feltettél AC-hez az eszi a gépet

  11. #2086
    Barzo Laszlo Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2006. 07. 18.
    Város
    Miskolc
    Üzenetek
    5.628
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    PPD nalam is 1.5
    World detail minimum
    Framerate limit 92
    AF es AAS 2x
    Effects es smoke off
    Reflections normal

    Es 20 autoval offline 40 fps alatt vagyok. Tenyleg nem ertem mi lehet.
    Mindent vegyél le low / off-ra. Megnézed mennyi.
    Utána egyesével felhúzgálod és látod hogy melyik zabálja az FPS-t.
    Az efektek felét ki lehet kapcsolni úgy hogy észre sem veszed. FPS meg 50%+.

  12. #2087
    Szűcs Tamás Versenyző izitom logója
    Csatlakozott
    2014. 06. 10.
    Város
    Ecser
    Üzenetek
    799
    Nekem i74770K(4,2) 1080-al vagy 1080Ti-vel is beesett néha(nyilván autó szám és pálya függő), most i8700k-1080Ti páros jónak tűnik, de még nem voltunk fent 30-as mezőnnyel.
    Szerintem 1,5xPPD fölé már nem nagyon érdemes menni, viszont a post process kéne a féklámpák miatt, van VR optimalizált pp is a fórumokon, de én nem veszek észre teljesítmény különbséget.
    Framerate limit az nem kell, én jobban bírom ha néha beesik 80 FPS-re, mint a 45 FPS-t.
    Októbertől meg talán jön a Pimax5K, akkor majd ez a vas is letérdel
    Egyébként kipróbálhatod az OpenVR-ban való indítást is, van akinek sokkal jobb teljesítményt ad, és mintha a FOV is kicsit jobb lenne(legalábbis a méretek kicsit nagyobbnak tűnnek)

  13. #2088
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg krisztiantobias írta Hozzászólás megtekintése
    Post Process-t kikapcsoltad ugye? Az iszonyat sokat eszik. Framerate limit sztem nekem nem volt, bár most nem tudom megnézni mert letöröltem tegnap a játékot. Jó lenne megnézned valami monitorozó programmal hogy mi a probléma. Lehet valami app amit feltettél AC-hez az eszi a gépet
    Csak a RankAppot es a raceessentialst hasznalom.

    Post processing effects ki van kapcsolva. Es ezekkel a beallitasokkal mentem a Seat futamon, semmi gond nem volt.

  14. #2089
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Driverek is gondolom frissek, ugye? Mert nekem voltak akadás gondjaim nem is olyan rég, de a 399.07-es driverrel nincs semmi gond. Ma jött ki újabb, de azt nem próbáltam még

  15. #2090
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Koszonom mindenkinek!

    Megoldodott a gond. Egyreszt drivert frissitettem, masreszt kikapcsoltam az ASW-t, az fogta meg nagyon, gyakorlatilag levette 45fps-re anelkul, hogy elerte volna a hatarait a rendszer.

  16. #2091
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Koszonom mindenkinek!

    Megoldodott a gond. Egyreszt drivert frissitettem, masreszt kikapcsoltam az ASW-t, az fogta meg nagyon, gyakorlatilag levette 45fps-re anelkul, hogy elerte volna a hatarait a rendszer.
    Pedig az vissza tudja engedni a rendszert a teljes erejére hogyha már nincs fps drop kilátásban. Tehát valami mégiscsak peakeket okozott a háttérben ami miatt az ASW bekapcsolt.

    https://docs.google.com/document/d/e...nqctcvUb-M/pub
    Alsó részen írd át a gombokat, aztán ingame váltogatás közepette nézd meg hogy tényleg mi lehetett a baj. Ha flat 45fpsen tartaná az se lenne baj, de nem szabadna szaggatnia.
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  17. #2092
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    i5 3570k (4,2 Ghz-en) gtx 970-nnel :




    ezzel így a 24 főnél nem probléma 90 fps tartása ( rajtnál beeshet mert van h 89 körül ír átlag fps-re a content manager

    itt pedig be tudtok állítani mindent kormánygombokra így nem kell billentyűzet semmihez...

    Csatolt képek Csatolt képek
    • Fájl típus: jpg 2.jpg (213,9 KB, 205 megtekintés)
    • Fájl típus: jpg 1.jpg (242,8 KB, 206 megtekintés)
    • Fájl típus: jpg 3.jpg (311,4 KB, 266 megtekintés)
    Utoljára módosította: barcalaci84; 2018. 09. 11. 10:56. Indoklás: képek újra

  18. #2093
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Idézet Eredetileg barcalaci84 írta Hozzászólás megtekintése
    i5 3570k (4,2 Ghz-en) gtx 970-nnel :



    ezzel így a 24 főnél nem probléma 90 fps tartása ( rajtnál beeshet mert van h 89 körül ír átlag fps-re a content manager

    itt pedig be tudtok állítani mindent kormánygombokra így nem kell billentyűzet semmihez...
    Telefonon azt látom hogy itt van 2 kép még , amit gépről se tölt be. Így sajna nem látom a beállításaidat , töltsd fel újra pls
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  19. #2094
    Köszi mindenkinek a választ 1080 ti vs 2080 rtx kérdésre. Végül 2080 lett belőle.

  20. #2095
    Hali!

    Megírnátok ki , milyen VR headsetet használ?

  21. #2096
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    Megírnátok ki , milyen VR headsetet használ?
    Oculus Cv1

  22. #2097
    Pázsy Tamás Regisztrált PicoBp logója
    Csatlakozott
    2012. 07. 15.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    157
    Szintén Oculus CV1
    MSI Z370 CARBON PRO | i7-8700K | 16GB DDR4 | 500GB SSD + 2x2TB HDD | MSI GTX 1080Ti GAMING X TRIO | 3440x1440 | WINDOWS 10 x64 | T300/TX | T3PA | SHH 7R | OCULUS RIFT

  23. #2098
    Tóth Szabolcs Versenyző GTF_Bika logója
    Csatlakozott
    2013. 09. 28.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.302
    Aktívan nálunk tudtommal senki sem tolja mással, talán csak Lacinál van még DK2?
    Szürke: Privát vélemény, melyet magánemberként fogalmazok meg és nem mint szervező.
    Versenybírósági tag és Endurance versenyszervező.

  24. #2099
    Nagy Laci Versenyző barcalaci84 logója
    Csatlakozott
    2014. 04. 01.
    Város
    Budapest / Debrecen
    Üzenetek
    1.997
    Idézet Eredetileg GTF_Bika írta Hozzászólás megtekintése
    Aktívan nálunk tudtommal senki sem tolja mással, talán csak Lacinál van még DK2?
    Én is váltottam majdnem egy éve cv1-re...
    amúgy hétvégén próbáltam vive pro-t és én itt se láttam azt a nagy ugrást látványban ...anno a dk2 és a cv1 közötti váltásnál se voltam annyira lenyűgözve, bár pont kijött az IR account és dk2 eladásából így végülis megérte a csere

    UI: remélem Tominál meg a Pimax5k+ t ki lehet majd próbálni ?!

  25. #2100
    Tóbiás Krisztián Versenyző krisztiantobias logója
    Csatlakozott
    2016. 01. 09.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    1.948
    Idézet Eredetileg Sipkai Béla írta Hozzászólás megtekintése
    Hali!

    Megírnátok ki , milyen VR headsetet használ?
    CV1 nálam is. Mást jelenleg Pimax 5K+ -on kivül (minimum spec GTX1080ti) nem igazán lehet ajánlani, azt is csak azért mert 150es a FOV-ja, nem pedig a felbontás miatt mert az csak minimálisan jobb. Odyssey+ volt még esélyes, de iracing fórumon nagyon leszólták.

    CV1 volt most 145ért az iponon (most 153), most csökken az ára stabilan 395 euróra tudtommal, szóval 160 ezerért már nem feltétlen éri meg, érdemes lehet várni 1-2 hetet. Amazon.de-ről a 395 eurós ár 433 eurót jelent szállitással és adóval, ami 143 ezer Ft, szóval ezek alapján az iponos 153 sem rossz.
    Utoljára módosította: krisztiantobias; 2019. 01. 17. 09:44.

Oldal: 84 / 89 ElsőElső ||| 34 74 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ||| UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •