Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (55 összesen)

Téma: Lagolás

  1. #26

    Re: HGTRM Nyári Kupa 2006

    Nem gondolok feltétlenül más márkára, bár a jelenlegi (azt hiszem, harmadik!) SMC nálam vasbeton födémen keresztül is kiválóan működik...de ha van a D-Linknek jobb kártyája, mint a jelenlegi, akkor a helyedben azt próbálnám ki először, mert nem tudom, mennyire utálhatja egymást a D-Link és az SMC...Először próbáltam minél olcsóbban megúszni a hálókártyát, gondoltam a router éppen elég drága volt. A vége az lett, hogy kártyából is a legjobb kellett, de nem is szokott azóta lagolni...
    Utoljára módosította: Balikó Attila; 2006. 07. 11. 00:10.
    Balikó Attila

  2. #27
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: HGTRM Nyári Kupa 2006

    Idézet Eredetileg vlori írta
    MÁR MEGINT NEM INDULHATTAM.
    Vlori, nem értem, miért mi tehetnénk erről (vagy bárki más??)

  3. #28
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    Re: HGTRM Nyári Kupa 2006

    Idézet Eredetileg Pál Ferenc írta
    Vlori, nem értem, miért mi tehetnénk erről (vagy bárki más??)
    Persze, hogy senki nem tehet róla, hogy lagolok, nem is írtam ilyet, engem maga a lagolás, és a túl késői felismerése dühített fel, de nagyon.
    27fokos szobába, úgy hogy csak hétfőn próbálgattam a porcshet doniban, és nem is ment olyan szarul a végére, és hogy nem volt értelme, ez dühített.

    Bocsi, ha megbántottalak volna a hozzászólásommal, egyszerűen csak ki kellet dühöngenem magam, ilyen vagyok, aztán lenyugszom.

  4. #29
    Pechnig Rezső Regisztrált Pechnig Rezső logója
    Csatlakozott
    2004. 11. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.514

    Re: Lagolás

    A lagolással kapcsolatban ne felejtsük el,hogy nyár van és előfordulhat,hogy leterhelődik a rendszer drasztikusan.A t-online nál ingyenes proba van mindenkinek vagy mi...Én is ott vagyok,és volt az eggyik versenyen,hogy az utolso tiz percben elkezdtem lagolni,de addg semmi nem volt.
    Sajnos a nyári szolgáltatoi akciok is beleszolhatnak a dologba,ha mindenki felmegy egyszerre mert este van,és vége a filmnek.
    Régi,jo PUNK mondás egy jo találkozora:A szemetet mindig összfujja a szél !

  5. #30
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    Re: Lagolás

    Idézet Eredetileg Pechnig Rezső írta
    A lagolással kapcsolatban ne felejtsük el,hogy nyár van és előfordulhat,hogy leterhelődik a rendszer drasztikusan.A t-online nál ingyenes proba van mindenkinek vagy mi...Én is ott vagyok,és volt az eggyik versenyen,hogy az utolso tiz percben elkezdtem lagolni,de addg semmi nem volt.
    Sajnos a nyári szolgáltatoi akciok is beleszolhatnak a dologba,ha mindenki felmegy egyszerre mert este van,és vége a filmnek.
    hm,lehet.

  6. #31
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    Re: Kinek milyen típusú a netkapcsolata?

    Az az ötletem támadt, és véleményzzétek lécci, hogy
    veszek kábelt, azzal összekötöm gépem, és a routert, ha nem lagolok, akkor a gond csak hálókártya, vagy router lehet, csk azt nem tom, hogy lehetne innen tovább szűkíteni, hálókártya, és router között a vétkes megtalálását.

    (tom határozatlan integrálszámítással, mint az öreg pávó az egyetemen megmondta, ez az oroszlánfogás módszere) (szeged ttk)

  7. #32

    Re: Kinek milyen típusú a netkapcsolata?

    Én is ezzel kezdtem, sőt a futamokon így mentem és hét közben rohangáltam gariban cserélgetni a hálókártyát...a "csomagot veszít" bűvös kifejezésre mindíg úgy néztek rám, mint benszülött az öngyújtóra és adták a következőt....hú, megint kikapunk Feritől, mert ez nem az a topic...
    Balikó Attila

  8. #33

    Re: Kinek milyen típusú a netkapcsolata?

    Idézet Eredetileg vlori írta
    Az az ötletem támadt, és véleményzzétek lécci, hogy
    veszek kábelt, azzal összekötöm gépem, és a routert, ha nem lagolok, akkor a gond csak hálókártya, vagy router lehet, csk azt nem tom, hogy lehetne innen tovább szűkíteni, hálókártya, és router között a vétkes megtalálását.

    (tom határozatlan integrálszámítással, mint az öreg pávó az egyetemen megmondta, ez az oroszlánfogás módszere) (szeged ttk)
    nem tudod a modemet közvetlen a géppel összekötni? akkor kiszűrhetnéd, hogy a hálókártya é, vagy a router é a ludas.

    amúgy én egy ideig SMC barricade router mögül játszottam és nem lagoltam. igaz én ragaszkodtam a kábelhez, nem bízom ezekben az antennás, mikrohullámos dolgokban még routereknél sem, nemhogy internet esetében.

    azt mondtad nálad is van valami mikrohullámos dolog a szolgáltatónál, szerintem amint teheted és találsz hasonló árfekvésűt válts szolgáltatót. zökkenőmentes multiplayerhez 512/96 is elég kell hogy legyen.

  9. #34
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    Re: Kinek milyen típusú a netkapcsolata?

    kösz az ötletet, kipróbálom,

    a mikrohullámos dolgot nem én mondtam.

    Jaaaaj, annyira hülya vagyok nem is D-link a router meg a hálókártya, hanem EDIMAX, na akkor erről mondjatok véleményt, akinek van, sorry
    Utoljára módosította: vlori; 2006. 07. 12. 11:12.

  10. #35
    Ferencz Gábor Regisztrált FRIZ 22 logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 08.
    Város
    Salgótarján
    Üzenetek
    428

    Re: Lagolás

    Jelerősség / minőség??
    D-Linkes rendszerben:
    - ha a jelminőség 90% alatti már lagol.
    - ha a jelerősség 60% alatti, kapcsolat megszakad, 63% lag, 65% felett ok.

    Ha a környéken van több w-lan hálózat, és ugyan azt a csatornát használják amit te, akkor néha lekapcsolgat, a jelminőség/erősség erősen ingadozik, megszűnik a jel egy-egy másodpercre, tehát ez is lag lehet. Végig kell próbálgatni ez összes rendelkezésre álló csatornát. A környékünkön kb. 6 másik w-lan hálózat működik. Csatornától függően a jelerősség 60-75% között ingadozik.

    Legújabb firmwaret/drivert telepíteni routerhez/kártyához.

    Antenna pozíción változtatni a jobb vétel érdekében. Routeren menüben, ha van lehetőség, a antenna típusát (db) a legnagyobbra állítani.

    Átviteli sebességet fixre beállítani 2mbps-re mint a routerben mint a kártyánál, ne legyen automatára állítva. Némely routernél lagoláshoz vezet, ha automatikusan kapcsolgat. Minél kisebb átviteli sebesség van beállítva annál erősebb és stabilabb a jel.

    Ne a windows konfigurálja a w-lan kártyát, pipát ki kell venni. A kártyához adott saját szoftver használd.

    Esetleg fix IP cimeket kiosztani.

    Tűzfal nálam is megy, mint a routerben mint a windowsban, ez nem lehet gond. Ki sem engedné a játékot, ha ott megakadna.
    Utoljára módosította: FRIZ 22; 2006. 07. 12. 12:39.


    FRIZ 22 - ATESZ 04

  11. #36
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    Re: Lagolás

    Köszi Friz a rengeteg ötletet nézegetem őket.

    Ma átjött a szomszéd nőci fickója(elméletileg hálózatépítéssel foglalkozik),
    pingelt a routeres gép, és az én hálókártyás gépem között, ha a két gép winfos tűzfala be volt kapcsolva nem ment át csomag egy sem, ha mindkét tűzfal ki volt kapcsolva, akkor 100%-an mentek át a csomagok, amelyek csak 32 byte-ok voltak. A gtr online mekkora csomagokat küld, ezt lehet tudni?
    Most akkor mi van, ha a csomagok 100%-an átmennek, akkor hogyan lehet csomagvesztésem?

    Bár mondta, hogy a routerem alapszintű, bár ezt gondoltam.
    Ja, és a router beállításait sajna nem tudta megnézni, mert megváltoztattam a passwordot, persze elfelejtettem, majd kitotozom.
    Ötlet, vélemény, mi van ilyenkor?

    Ja Friz, igazad van, a szomszéd papírbolt használ egy hálozatot, ugyanugy a 11-es csatornán, ez okozhat adatvesztést? Ha, igen gondolom ezt is a routeren kell beállitani.

    Bocsi, hogy hosszú voltam
    Előre köszi a helpet,


    Ja, vasárnapig valszeg kapok kölcsönbe egy 20m-es kábelt, kipróbálom azzal.
    Utoljára módosította: vlori; 2006. 07. 13. 22:21.

  12. #37
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: Kinek milyen típusú a netkapcsolata?

    Idézet Eredetileg ÁDI írta
    C hello light, 512/128. Eddig nem laggolt egy szerveren sem ,
    viszont a visszajátszásban, más autójából nézve, igen! Ezt csak a replay csinálja, igaz?
    A replay azt mutatja, amit a szerver érzékelt. Ha laggolsz rajta, akkor bizony a versenyen is laggoltál.

    A szavaidból úgy veszem ki, hogy azt gondolod, a laggolásodat te észleled vagy neked is érezned kellene -- nem így van, te úgy látod, hogy minden rendben van, a többiek azok, akik szenvednek az ide-oda ugráló autódtól.

  13. #38
    Barta Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 04. 17.
    Város
    Ajka
    Üzenetek
    298

    Re: Lagolás

    Kedves Mindenki!


    Úgy néz ki, az imént megoldottam a lag problémámat.
    Cirka 10 perces tesztet mentem a szerveren és...
    TADAM!
    Egyszer sem lagolt! Pedig amúgy egy kör alatt is rengetegszer szokott...
    Azért, majd ha többen leszünk a pályán, akkor legyetek szívesek megnézni, mert az ördög nem alszik (mennyire csipás lehet a szeme).

  14. #39
    Pálinkás László Regisztrált Pálinkás László logója
    Csatlakozott
    2006. 04. 04.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    452

    Re: Lagolás

    Idézet Eredetileg Barta Tibor írta
    Kedves Mindenki!


    Úgy néz ki, az imént megoldottam a lag problémámat.
    Cirka 10 perces tesztet mentem a szerveren és...
    TADAM!
    Egyszer sem lagolt! Pedig amúgy egy kör alatt is rengetegszer szokott...
    Azért, majd ha többen leszünk a pályán, akkor legyetek szívesek megnézni, mert az ördög nem alszik (mennyire csipás lehet a szeme).
    Pontosan hogy oldottad meg?

  15. #40

    Re: Lagolás

    Idézet Eredetileg Barta Tibor írta
    Kedves Mindenki!


    Úgy néz ki, az imént megoldottam a lag problémámat.
    Cirka 10 perces tesztet mentem a szerveren és...
    TADAM!
    Egyszer sem lagolt! Pedig amúgy egy kör alatt is rengetegszer szokott...
    Azért, majd ha többen leszünk a pályán, akkor legyetek szívesek megnézni, mert az ördög nem alszik (mennyire csipás lehet a szeme).

  16. #41
    Barta Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 04. 17.
    Város
    Ajka
    Üzenetek
    298

    Re: Lagolás

    Idézet Eredetileg Sandro res In írta
    Pontosan hogy oldottad meg?
    A hálókártya beállításai között találtam egy olyat, hogy: "QoS Packet Tagging"
    ez "Disabled"-re volt állítva, nem tudom, miért, talán ez volt a default, emlékeim szerint én nem nyúltam hozzá.
    Namármost, beugrott, hogy a kapcsolat tulajdonságai ablakban is láttam egy ilyesmit, konkrétan: "QoS csomagütemező" és ezt használja a kapcsolat.
    Ezért gondoltam kipróbálom, "Enabled"-re állítottam ott a hálókártyánál ezt a "QoS Packet Tagging"-ot - jött a kék halál, de ez most nem számít - reset, játék indít, multiplayer - szemek kerekre tágulnak, és csak a kora hajnali időpont tartott vissza a diadalordítástól. Tömören ennyi.

  17. #42
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    Re: Lagolás

    Idézet Eredetileg Barta Tibor írta
    A hálókártya beállításai között találtam egy olyat, hogy: "QoS Packet Tagging"
    ez "Disabled"-re volt állítva, nem tudom, miért, talán ez volt a default, emlékeim szerint én nem nyúltam hozzá.
    Namármost, beugrott, hogy a kapcsolat tulajdonságai ablakban is láttam egy ilyesmit, konkrétan: "QoS csomagütemező" és ezt használja a kapcsolat.
    Ezért gondoltam kipróbálom, "Enabled"-re állítottam ott a hálókártyánál ezt a "QoS Packet Tagging"-ot - jött a kék halál, de ez most nem számít - reset, játék indít, multiplayer - szemek kerekre tágulnak, és csak a kora hajnali időpont tartott vissza a diadalordítástól. Tömören ennyi.

    Grat

    Lehet, hogy az enyém is jhó lesz, kábelt szereztem, majd megkérek én is vkit, hogy csekkoljon le.

  18. #43
    Barta Tibor Versenyző
    Csatlakozott
    2006. 04. 17.
    Város
    Ajka
    Üzenetek
    298

    Re: Lagolás

    Sziasztok!

    Írtam, hogy nem lagolok, ez akkor igaz is volt , azután visszatért a probléma. Az internet szolgáltatómtól is segítséget kértem, el is jött egy ott dolgozó ismerős, cserélt IP címet, modemet, mindent kipróbált, de nem jutottunk eredményre, a lag maradt. Másnap egy kósza ötlettől vezérelve visszavettem a BIOS-ban a processzor húzását... Azóta nem lagolok
    Ugye-ugye, hányszor elhangzott, hogy a GTR és a GTL nem bírja a húzást. Az okos ember más kárán tanul... Én meg a sajátomon
    De minden jó, ha a vége jó.
    Nincs lag, nincs sírás...
    Köszönöm mindenkinek, aki segített!

  19. #44

    Re: Lagolás

    Balikó Attila

  20. #45
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    Re: Lagolás

    "Tudod tesztelni magadnak is

    A Start menü futtatás sorába beírod, hogy "ping index.hu -t" és hagyod menni egy 15 percet.Ha nincs elveszett csomag és csak elvétve megy 100 fölé a pinged, akkor semmi baj.

    Ellenkező esetben viszont számíthatsz lagra."

    Köszi az ötletet, ezt már megtettem akkor amikor összekábeleztem a gépet.
    Most megismételtem, és 100 csomagot küldtem, 32byte mérettel (leher nagyobbal kellett volna, nem tom a GTR mekkorát használ)

    és nem volt adatvesztés, átlag 11ms, min10ms, max 20ms

    sztem ez nem szar
    és a szomszéd gép is ment a neten. futamok alatt pedig minden ki van herélve

    ja, megpróbáltam pingelni a gtr-masters honlapját, és nem ment, 100% adatvesztés
    Így csináltam: ping gtr-masters.hu, vmit nem jól csinálok?
    Utoljára módosította: vlori; 2006. 08. 22. 21:41. Indoklás: egy kósza ötlet

  21. #46
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Lagolás

    Nézd, mindenkinek jó a pingje, nem lagol, csak neked, nem tehát biztos, hogy nálad van a hiba és azzal nem jutsz előre, ha azt bizonygatod, hogy milyen tuti neted van, meg hogy a szerver szar.

    Valami hiba van nálad, meg kéne találni, windowst újratelepíteni, netet újrakonfigolni, mittom én, nem igazán értek hozzá, de egy biztos, úgy kell kezdened, mint az anonim alkoholisták gyűlésén, felálni, hogy "Vlori vagyok, és lagolog" tehát beismerni, hogy nálad van a gond.

    Ettől kezdve mi is tudunk neked segíteni, mert hidd el, itt mindanyian azt szeretnénk, hogy versenyezni tudj velünk.

  22. #47
    Vigh Lóránd Regisztrált vlori logója
    Csatlakozott
    2005. 03. 10.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    224

    Question Re: Lagolás

    Idézet Eredetileg Tamas Piski írta Hozzászólás megtekintése
    Nézd, mindenkinek jó a pingje, nem lagol, csak neked, nem tehát biztos, hogy nálad van a hiba és azzal nem jutsz előre, ha azt bizonygatod, hogy milyen tuti neted van, meg hogy a szerver szar.

    Valami hiba van nálad, meg kéne találni, windowst újratelepíteni, netet újrakonfigolni, mittom én, nem igazán értek hozzá, de egy biztos, úgy kell kezdened, mint az anonim alkoholisták gyűlésén, felálni, hogy "Vlori vagyok, és lagolog" tehát beismerni, hogy nálad van a gond.

    Ettől kezdve mi is tudunk neked segíteni, mert hidd el, itt mindanyian azt szeretnénk, hogy versenyezni tudj velünk.

    Úristen!!!!

    Basszus, Te igazán félreértettél vmit, egyszerűen leírtam, hogy bepingeltem ismét az index.hu-t, leírtam mit tapasztaltam, ezzel mit is bizonyítgatok, szimplán tények.

    Bepingeltem a gtr-masters.hu-t 100% szar, ismét tények, és csak kérdeztem, mit csinálhattam rosszul, szimplán rosszul pingeltem, vagy akkor ez lehet a gond amiért nem tok rendesen versenyezni? Egyáltalán így kell pingelni, hogy "ping gtr-masters.hu" (kérdés)?

    Az "alkoholizmuson" már túl vagyok, ugyanis ezt a topicot, nekem és hozzám hasonlóknak (azért mégsem vagyok egyedül) hozták létre, tehát a felálláson már túl vagyok sztem, de ha gondolod:
    "Vigh Lóránd vagyok, és tegnap lagoltam. Bocsánat, esküszöm nem direkt csinálom. Please help. "

    Ui. Kben vkinél tegnap 2800-as pinget láttam. mindenki mást 90-200 között.
    Vele mi történt?
    Utoljára módosította: vlori; 2006. 08. 22. 22:30. Indoklás: helyesírás

  23. #48
    Piski Tamás Versenyző Tamas Piski logója
    Csatlakozott
    2004. 08. 11.
    Város
    Bécs - Vienna
    Üzenetek
    3.339

    Re: Lagolás

    Haladunk

    Az oldalt hiába pingeled, senkinek sem jó szerintem.

    Ha az index.hu-s ping lement rendben, akkor nem tudom mi lehet a baj, lehet, hogy a játékon belüli fájlokban, vagy a kapcsolat típusában.

    Tényleg a sötétben tapogatózunk.

  24. #49
    Pál Ferenc Adminisztrátor Pál Ferenc logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 13.
    Város
    Veresegyház
    Üzenetek
    2.627

    Re: Lagolás

    Idézet Eredetileg vlori írta Hozzászólás megtekintése
    ja, megpróbáltam pingelni a gtr-masters honlapját, és nem ment, 100% adatvesztés
    Így csináltam: ping gtr-masters.hu, vmit nem jól csinálok?
    Jól csináltad, csak igazából ez a "ping index.hu" ötlet rossz.
    Ez igazából nem jelent semmit, mert itt azt méred hogy az elküldött csomagjaidra mennyi idő alatt kapsz választ. Ez a webszervereknek felesleges terhelést jelent (sőt akár Denial of Service-hez is vezethet), ezért nagyon sok webszerveren a ping-re való választ letiltják, így a szerver nem foglalkozik vele, és senki nem terheli feleslegesen. A mi webszerverünkön is le van tiltva, de mint látod a webszerver működik, hiszen a fórumba irogatunk

    A másik hogy a webszerverünk az nem ugyanaz a gép mint a játékszerverünk, nem is ugyanott van fizikailag. A játékszerverünket "pingelni" igazából a GTR-ből tudod, ott a lobbyban kiírja neked a ping értékeket.
    Nagyon fontos, hogy ettől még mindig lagolhatsz. Ha rossz a ping-ed a lobbyban akkor biztos hogy lagolni fogsz, ha jó a ping-ed a lobbyban az sajnos nem jelenti azt hogy nem fogsz.

    Bár általában a lagolást rossz hálózati kapcsolat okozhatja (vagy másra is használva van közben a hálózat), de gyakran előfordul hogy a géped nem megfelelő a játékra, túl van húzva, vagy túlzottan gyenge, stb.
    A GTR akkor hajtja meg legjobban a géped amikor a pályára lépsz az autóval, ekkor használja 100%-ban. Ha ekkor valami nem jó, akkor előfordulhat hogy a gép annyira túlterhelt, hogy nem bír a hálózati csomagokkal foglalkozni, és ezért vesznek el csomagok, amitől lagolsz.

    Remélem sikerült valamelyest közérthetően elmagyarázni hogyan működik és látod hogy az index.hu pingelése miért nem jelent semmit.

    Amit én tanácsolok az a próbálkozás, nagyon sok minden okozhatja a lagot, hálózat, proci, túlhúzás, kevés memória, stb. nagyon sokan mondanak mindent. Ki kell próbálni, bemenni a szerverre, kipróbálni egy újabb tanácsot, belépni, megint valami próba, kilépni, vissza, stb.

  25. #50

    Re: Lagolás

    Lóri, lehet hogy tévedek, de nem Te voltál anno aki wireless routert használt? Ha jól sejtem most ott tartasz, hogy kábellel van a géped összekötve a routerrel, és lehet hogy még további gép(ek) van(nak) a routerre kötve.

    Csiki Peti pl azért lagolt (hasonló összeállítás) mert a routerre kötött másik gép volt a ludas és fogta a sávszélességet valami spyware vagy mittomén.

    Javaslataim: egy- iktasd ki a routert, próbáld meg a modem és a géped direktben összekötni. (Én pl anno egy fos adsl router miatt szakadtam állandóan vagy 5 futamon keresztül. -> router kivág a 4.-ről)

    kettő- csak a Te géped legyen rádugva a routerre, és semmi más, se notebook se kávéfőző, semmi.

    Én spec a routerre gyanakszom, ezek a tizenegynéhányezer forintos vackok szinte semmit sem érnek.
    Babinszki Gábor

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •