Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3
Találatok: 51 - 63 (63 összesen)

Téma: F1 Hősök

  1. #51
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Te írtad? Egyébként sokmindennel egyetértek benne vagy egészen vagy részben, a Tilke pályákról szóló résszel pl. abszolút. Ezt "A német tervezőn azt érzem, hogy csak panelekben gondolkozik, panelekből építi fel a pályáit és így nem tud egységes karakterű, harmonikus aszfaltcsíkokat kitalálni." magam sem fogalmazhattam volna meg jobban.
    Nem, csak rendszeres olvasója vagyok, nem is annyira az F1, mint inkább a régmúlt túraautói miatt.

    87-96 közötti időszak az én világom, nagy Mansell fan voltam, de nálam igazából 2010-től csappant meg az F1 iránti érdeklődés. Agyrém technológiai megoldások, tradíciónális pályák eltűnése, ormótlan formák, buta szabályok, hisztis pilóták, Nicole Scherzingerek, köszönöm de én erre nem vagyok kíváncsi. Az is gond lehet hogy túl sok mindenről tudok, régen megnéztem a futamot és kész, vártam a következőt. Most meg ha tüsszent valaki, már posztolnak, mert már minden hír, a pilóta fodrászától a cipőméretéig mindenről be kell számolni, Vettelt már lassan jobban ismerem mint a saját anyja.
    Egyébként nem a technológia fejlődés ellen vagyok, hanem hogy nem a versenyzésé a fő szerep, hogy nem a pilóta uralja a gépet, hanem 3 chip, meg a tizenx mérnök a boxból.
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  2. #52
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Mert az meg a tudomány, a fejlődés visszafogása lenne. Ezzel is megpróbálkozott már az FIA néhány területen, de ez sem járható út.
    Az F1 jó ideje valahol a motorerő és a leszorító erő maximalizálása körül forog.
    A motorokat jó rég óta korlátok közé szorították a kötlségcsökkentés jegyében, ez nem is feltétlen akkora baj. Tehát maradt a kutatás-fejlesztésnek az aero rész. Az meg ezzel jár.
    Nem biztos egyébként, hogy rosszabbul járnánk mi nézők, ha hozna az FIA egy ilyen "back to the '80s" szabályt, de úgy tűnik nem ez a koncepció.
    Sztem meg simán megléphetnék, hoztak ennél már durvább szabálymódosításokat is. Emlékszel Newey pár évvel ezelőtti (virtuális) tanulmányautójára, amivel Vettel ment szimben? Na ott ütközött ki igazán hogy az f1-ben ha úgy vesszük már így is nagyon sok minden a fejlődés ellen volt

    Végülis ezzel nem is kellene új szabályokat hozni, csak a meglévőket módosítani. Csak a méreteken kell változtatni. A 86-os autók egy az egyben úgysem térnének vissza csak ettől (nem is kell), ahhoz hozni kellene még vagy 300 szabályt a meglévő 200 mellé Szal nem biztos az hogy visszafejlődésnek hatna, lehet hogy inkább csak egy ésszerű nagyreformnak?

    Egyértelmű visszafejlődés csak a "back to the '60s" volna sztem, tehát ha minden aerodinamikát megtiltanának.
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    87-96 közötti időszak az én világom, nagy Mansell fan voltam, de nálam igazából 2010-től csappant meg az F1 iránti érdeklődés. Agyrém technológiai megoldások, tradíciónális pályák eltűnése, ormótlan formák, buta szabályok, hisztis pilóták, Nicole Scherzingerek, köszönöm de én erre nem vagyok kíváncsi. Az is gond lehet hogy túl sok mindenről tudok, régen megnéztem a futamot és kész, vártam a következőt. Most meg ha tüsszent valaki, már posztolnak, mert már minden hír, a pilóta fodrászától a cipőméretéig mindenről be kell számolni, Vettelt már lassan jobban ismerem mint a saját anyja.
    Egyébként nem a technológia fejlődés ellen vagyok, hanem hogy nem a versenyzésé a fő szerep, hogy nem a pilóta uralja a gépet, hanem 3 chip, meg a tizenx mérnök a boxból.
    Ebben is sok igazság van, és az évszámokhoz is nagyon hasonlóan állunk hozzá

    Bár azért megjegyzem, az igazán meredek műszaki újítások a 70-es években voltak sztem (6 kerekű Tyrell, "porszívó" Brabham, "szoknyás" Lotus, utóbbiak egész 1982-ig ki is tartottak) Ill. azt is hogy azért nem most éljük meg először hogy a technológia "kiveszi a kormányt" a pilóták a kezéből. Emlékezz csak 1992-93-ra, az aktív felfüggesztéses Williams-re, az ABS-re, a kipörgésgátlóra, vagy a rajtautomatikára.

    Bár ez utóbbi kettő többször is visszatért, tudja vki pontosan hogy mely években voltak használva és melyekben tiltva?



  3. #53
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Váó mit találtam:



    1985, egyenes szárnyak, giga-hosszú egyenes, az előzés annyira itt sem könnyű.

    És ha jól értettem, Nico Rosberg ekkor született.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  4. #54
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Váó mit találtam:

    1985, egyenes szárnyak, giga-hosszú egyenes, az előzés annyira itt sem könnyű.
    Ezt én sem értem teljesen, csak arra tudok gondolni hogy Rosbergnek az egyenesre volt beállítva a kocsija, a Mekiknek meg a kanyarokra Ezt alátámasztja hogy a kanyarokban látszik hogy szinte megeszik Keke-t.

    Én 1984-ből hozok két előzést. Az egyiken megint Rosberg, de itt ő előz (nem is egyet), a másikon meg Alboreto csodásan kivitelezett kifékezése látható.

    http://auto.indavideo.hu/video/F1_19...re_kettot_eloz
    http://auto.indavideo.hu/video/F1_19...kezos_manovere


    Ez is előzés de ez egyáltalán nem szép. Épp ez okból itt is megkérdezném, hogy sztetek miért? (ha megnéztétek a videót és elolvassátok a szöveget alatta érteni fogjátok a kérdést)

    http://auto.indavideo.hu/video/F1_19...t_kap_de_miert



  5. #55
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Ezt én sem értem teljesen, csak arra tudok gondolni hogy Rosbergnek az egyenesre volt beállítva a kocsija, a Mekiknek meg a kanyarokra Ezt alátámasztja hogy a kanyarokban látszik hogy szinte megeszik Keke-t.
    ...

    Ez is előzés de ez egyáltalán nem szép. Épp ez okból itt is megkérdezném, hogy sztetek miért? (ha megnéztétek a videót és elolvassátok a szöveget alatta érteni fogjátok a kérdést)
    ...
    Ha jól emlékszem, akkor a Porsche TAG motorok akkoriban kb 700 LE-t tudtak (kb 1500ccm turbo), ugyanakkor a Williamsben használt motorok csak 600-t adtak le. Valószínűsítem, hogy a beállításokban jelentős különbség volt, hogy a Williamsek tudják az egyenesben hozni a tempót, de ennek is megvolt a keresztje.

    A futamra emlékszem, de lövésem sincs miért adtak kék zászlót. Csak tippem van.

  6. #56
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    A futamra emlékszem, de lövésem sincs miért adtak kék zászlót. Csak tippem van.
    Kérlek ne tartsd magadban Tippekre is kíváncsi vagyok.



  7. #57
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Az első tippem, az hogy a 80-s években, ha jól emlékszem 88-ig a kék zászlót nem csak annak mutatták, akit lekőröztek, - hanem olyan jelentése is volt - hogy annak a versenyzőnek akinek mutatják, gyorsabb autó jön mögötte és támadja.

    A második, hogy a célegyenes utáni egyenesben Arnoux elég lassan fordul, halad és ezért kapott zászlót. Nem is ívre fordult ha megnézed.

    Az első szerintem.

    ui.: valami brutális nagy eső volt Monacoba akkor nem nagyon emlékszem, hogy lett volna ilyen mértékű eső később (de ki tudja?).

  8. #58
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Szerintem meg a legvalószínűbb a pályabírói tévedés.

    A mai napig megesik, hogy valemelyik lelkes pályabíró tévesen belengeti a kéket. Esett is, nem könnyű azonnal látni, hogy kik jönnek, csak egy lassan forduló autót látott a belső íven.

    Ráadásul az ominózus futamon úgy rémlik Prost is panaszkodott a bírókra, hogy mikor Senna jött fel rá, folyamatosan lengették neki a kék zászlót.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  9. #59

  10. #60
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    http://auto.indavideo.hu/video/F1_1985_Brands_Hatch_a_verseny_amely_Mansell_es_Pr ost_palyafutasaban_is_merfoldko_lett


    Kiszabott jó verseny volt

    Amúgy érdekes, egy ideje Mansell-lel is újra erősen szimpatizálok (azért újra, mert az 1. kedvencem, még 91-ben Mansell volt, Senna csak 92-től, de méginkább csak 93-tól lett a szememben az aki azóta is). Persze az isten számomra továbbra is Senna, de Nigel is, ahonnan indult, a "nép gyermekeként", szintén példakép.

    Be is fogom szerezni újra C. Hilton könyvét róla, mert én marha egyszer kidobtam.





  11. #61
    Fehér Zoltán Versenyző Cola logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 22.
    Város
    Kisújszállás
    Üzenetek
    1.771
    Hunt sosem tréfált,íme
    http://www.findthelimit.com/userfiles/driver1641_rank1.png

  12. #62
    Dezső Tamás Versenyző dtom84 logója
    Csatlakozott
    2014. 01. 08.
    Város
    Búcsúszentlászló <-> BP
    Üzenetek
    2.804
    Idézet Eredetileg Cola írta Hozzászólás megtekintése
    Hunt sosem tréfált,íme
    70-es évek "Just leave me alone"-ja :-D

  13. #63

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 1 2 3

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •