Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó
Találatok: 26 - 50 (63 összesen)

Téma: F1 Hősök

  1. #26
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: F1 Hősök

    Ha valaki rajong az F1 rég múlt versenyzőkért ezt nézze meg.Jim Clark-ról szól.Nagy versenyző volt.http://video.racing.hu/VideoItem.aspx?viID=1000088132
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  2. #27
    Illés Roland Regisztrált Rolika logója
    Csatlakozott
    2007. 03. 08.
    Város
    Hódmezövásárhely
    Üzenetek
    804

    Re: F1 Hősök

    De találtam még korábbról.Azok a csodálatos 50-es évek Fangioról van szó az 5-szörös bajnokról egy filmecske.http://video.racing.hu/VideoItem.aspx?viID=1000091627
    A száguldás és a verseny nekem Életelemem, ez hajtja vérem, ezt űzöm egész életemben
    Interlagos onboard lap

  3. #28
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    1982 Osztrák GP, Österreichring

    Elio de Angelis (Lotus) első győzelme, Keke Rosberg (Williams) pedig mutatja, hogy nem véletlenül lett világbajnok abban az évben.

    Különbség a befutónál: 0,125 mp

    http://grandprixstats.com/en/results...hp?y=1982&r=13

    Csodálatos pálya, csodálatos autók, csodálatos versenyzők, itt pedig az utolsó pár kör videója: http://www.youtube.com/watch?v=mWA0sYlS-5k
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  4. #29
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Re: F1 Hősök

    Idézet Eredetileg Rolika írta Hozzászólás megtekintése
    Ha valaki rajong az F1 rég múlt versenyzőkért ezt nézze meg.Jim Clark-ról szól.Nagy versenyző volt.http://video.racing.hu/VideoItem.aspx?viID=1000088132
    Ma 40 éve, hogy meghalt Jim Clark.

    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  5. #30
    Kajtár Zsolt Regisztrált KIRKJE logója
    Csatlakozott
    2009. 04. 04.
    Város
    Szeged
    Üzenetek
    55

    Re: F1 2009

    http://www.youtube.com/watch?v=ilEH8e5cjjg&

    Megindító összeállítás... :heyjoe67_

  6. #31
    Jani Posta Adminisztrátor Leo67 logója
    Csatlakozott
    2004. 09. 17.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    9.569

    Piros 27-es!

    "1982. május 8-án, a zolderi Belga Nagydíj időmérőjén balesetet szenvedett, és meghalt a 32 éves Gilles Villeneuve."
    http://sportgeza.hu/forma1/2012/05/08/gilles30/
    Grand Prix Legends We Are.
    F1 1955 / 1965 / 1966 / 1967 / 1968 / 1969 · F2 1967 · GT 1967 · CanAm 1966 / 1971
    Groundhog GPL Weekly - www.formulado.hu/weekly

  7. #32
    Szegletes Gábor Regisztrált SzegletG logója
    Csatlakozott
    2005. 02. 17.
    Város
    Pest
    Üzenetek
    1.506

    Villeneuve

    Idézet Eredetileg Leo67 írta Hozzászólás megtekintése
    "1982. május 8-án, a zolderi Belga Nagydíj időmérőjén balesetet szenvedett, és meghalt a 32 éves Gilles Villeneuve."
    http://sportgeza.hu/forma1/2012/05/08/gilles30/
    000910_040.jpg001210_039.jpg
    Van egy Gilles Villeneuve hi-res collection-öm, abból vannak ezek a képek, ha mondtok egy tárhelyet, szívesen feltöltöm.
    Visszavonult GPL-es.
    GPLRank | Visszajátszások, beállítások



    Kihűlt a csirke, a szaftja hideg...

  8. #33
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Isten éltesse a Professzort! Ma 60 éves, és egy igen érdekes interjút adott. Alain Prost fanatikusoknak kötelező! Számomra örök példakép marad....
    http://www.telesport.hu/2015/02/24/a...litani-sennat/

    és egy kis finomság hozzá, csak nosztalgia képpen...

  9. #34
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Isten éltesse a Professzort! Ma 60 éves, és egy igen érdekes interjút adott. Alain Prost fanatikusoknak kötelező! Számomra örök példakép marad....
    http://www.telesport.hu/2015/02/24/a...litani-sennat/

    és egy kis finomság hozzá, csak nosztalgia képpen...
    Köszi. A filmet ismerem, a cikket meg nagyon köszönöm.

    Egy kis megjegyzés a hozzászóláshoz és nem flamelni akarok. Azokat az éveket, mikor Prost, Senna, Piquet, Mansell , Lauda, versenyzett minden alkalommal megnéztem. Ha hajnalban volt akkor akkor. Nem tudom, miért volt annyira izgalmas, hisz akkor is volt baromi unalmas verseny, de valahogy sokkal jobbnak tartottam azokat a versenyeket, mint az elmúlt 10 év versenyeit. 94 környékén (év vége felé) fejeztem be a rendszeres F1 követést és nézést. Talán nem volt ennyire steril az egész, laboratórium, mű mesterséges világ az éjszakai bohóckodással. Volt esőben is verseny, nem nem szemerkélésről beszélek, hanem szakadó esőről. 94-95-re az F1 kivérzett, elvesztette (mert visszavonult, mert meghalt) azokat a szereplőket, akik meghatározó személyiségek voltak. Nem volt váltás, csak egy új generáció. Akiket akkor még másodhegedűsnek tartottam, mert még pár évet "tanulniuk kellett volna" az akkoriaktól - ha lettek volna.

    Alain Prost véleményem szerint a korszak egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) versenyzője volt. Ha Prost, akkor Senna is szóba kerül, hisz mindig is voltak nagy riválisok, de azt gondolom nem ekkorák és nem ilyen mértékben. Mai napig azt gondolom - és igen sokat olvastam - erről, hogy ez Senna nyersesége és és habitusa nélkül nem jött volna létre. Az is világosan látszott mindig is, amit Prost a filmben is kiemel, hogy Senna midig és minden körülmény között meg akarta őt előzni. A megkérdezettek 2/3-a Sennát tartja a mai napig nagyobb versenyzőnek - én nem. Talán igen kevesen tudják azt, hogy a beállításokat és nagyon sok háttérmunkát Prost végzett. Senna, Prost beállításaival ment a versenyeken. Talán sokan nem vették észre, de Senna volt az aki elkezdte a mai nap igen sokat alkalmazott terelést - a szemeben igen durván. Talán sokan azt sem tudják, hogy az akkori szabályok miatt Prost 2 vb címet veszített el, bár összességében több pontja volt, mint Laudának, vagy Sennának. Az esőben Senna volt a király ez vitathatatlan, de szárazon nem.

    A két ominózus ütközésről...
    A 89-s ütközésről a véleményem hogy ott, abban a helyzetben lehetetlen volt előzni. A 90-s ütközésről pedig az a véleményem, hogy Senna nem bosszút állt, csupán így alakult. Ezt a következtetést abból vontam le, hogy Senna jobb első kereke már a füvön van, hogy elkerülje az ütközést - nem sikerült. Sajnos. Nagyon nagy verseny lett volna. Sok interjút és cikket olvastam erről is - Nem tudom elképzelni azt, hogy Senna így akarta volna ezt a kérdést megoldani. Kizártnak tartom, mivel meg akarta verni, le akarta előzni Prostot.

    Ma már tudom, hogy a 85-90-ig tartó időszak a F1 csúcspontja volt. Nekem legalább is az volt.

  10. #35
    Kiss Szabolcs Adminisztrátor
    Csatlakozott
    2007. 04. 22.
    Város
    Bp <-> Zalaegerszeg
    Üzenetek
    21.387
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ma már tudom, hogy a 85-90-ig tartó időszak a F1 csúcspontja volt. Nekem legalább is az volt.
    Én akkor még nagyon kicsit voltam, de tisztán emlékszem, hogy rendszeresen néztem Apámmal a futamokat, az ominózus 94'-es Imola-i futam emléke azóta is él bennem.
    Utána évekig nem néztem, aztán a '90-es évek végén újra rákaptam pár évig, számomra ez az időszaki is igen izgalmas volt, ekkor már kamasz voltam.

    Aztán szép lassan beleuntam és egyre kevésbé érdekelt, ma már évente ha 2 futamra ránézek. Szerintem mindenkinek az a szép időszak, amikor még fiatal volt és újdonság volt neki, aztán a többség idővel beleun, nő az ingerküszöb, csökken a fogékonyság. Apám mindig jött ezzel a "bezzeg a régi időkben milyen jó versenyek voltak" szöveggel.... hát leszedtem pár '70-es és '80-as évekbeli futamot, bűn unalom volt végignézi, úgy hogy nem most megy és nem vagy bent a pezsgésben, a történésekben...


    Ami meg a fejlődést illeti, folyamatosan nő a profizmus és a tudás minden téren, egy 10-20 évvel ezelőtti versenyző (vagy futó, vagy atléta, vagy focista, vagy bárki) labda se rúghatna a mai kor tudományosan kitenyésztett sportólival szemben, akár mekkora tehetség is volt a maga idején. De szerintem a csapatok is körberöhögnék az akkori csapatok hozzáállását (és itt nem a technológia vívmányaira gondolok)..
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 02. 26. 00:04.

  11. #36
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg neilszab írta Hozzászólás megtekintése
    Apám mindig jött ezzel a "bezzeg a régi időkben milyen jó versenyek voltak" szöveggel.... hát leszedtem pár '70-es és '80-as évekbeli futamot, bűn unalom volt végignézi, úgy hogy nem most megy és nem vagy bent a pezsgésben, a történésekben...


    Ami meg a fejlődést illeti, folyamatosan nő a profizmus és a tudás minden téren, egy 10-20 évvel ezelőtti versenyző (vagy futó, vagy atléta, vagy focista, vagy bárki) labda se rúghatna a mai kor tudományosan kitenyésztett sportólival szemben, akár mekkora tehetség is volt a maga idején. De szerintem a csapatok is körberöhögnék az akkori csapatok hozzáállását (és itt nem a technológia vívmányaira gondolok)..
    Ez két hatalmas nagy igazság, maximálisan egyetértek!
    Sőt, ha kicsit jobban bele akarnék menni, azt mondanám a tököm tele ezzel a régen minden jobb volt kezdetű megszépült emlékeken alapuló memoárokkal.

    Ha 2014-ben a két gyári Merci rommá veri a mezőnyt, nincs előzés, akkor szar a F1.
    Ha 2004-ben a két Ferrari rommá veri a mezőnyt, nincs előzés, akkor szar a F1.
    Ha 1988-ben a két McLaren rommá veri a mezőnyt, nincs előzés csak akkor ha valaki feltekerte a turbónyomást, vagy a fogyasztást, mert amúgy meg 2 mp (!!) van körönként az autók között, az hú de ám azok voltak a szép idők! Ööö wait, what?

    Tessék objektívnek lenni.
    Tessék elmenni a könytárba (én megtettem, de ma már internet is van) és elolvasni a magyar, vagy még inkább a külföldi szaksajtót. Hogy az akkori tudósítók hogy látták ezt! Megmondom: rühellték, és állandóan fanyalogtak, mint a maiak.
    Én Paolo Sabbatini Autó-Motornak írt beszámolóin nőttem fel, mai napig megvan rengeteg, egész 1984-től, és higgyétek el, ugyanúgy szidták az aktuális sportot, mint a maiaik. Vagy dícsérték, ez szubjektív volt mindig is. Kinek a pap, kinek a paplan.

    Minden egyes sport rengeteget változott 30 év alatt. Persze, annak a kornak is megvoltak a hősei, de az még nem egyenértékű azzal, hogy ők megközelíthetetlenek, vagy a maiak mind rosszabbak.

    Ha a focit nézzük, szerintetek egy Puskás, vagy Maradona hogy boldogulna a mai kor védői ellen, hm?

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  12. #37
    Csorosz László Versenyző csori23 logója
    Csatlakozott
    2009. 01. 20.
    Város
    Királyhelmec
    Üzenetek
    1.085
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Köszi. A filmet ismerem, a cikket meg nagyon köszönöm.

    Egy kis megjegyzés a hozzászóláshoz és nem flamelni akarok. Azokat az éveket, mikor Prost, Senna, Piquet, Mansell , Lauda, versenyzett minden alkalommal megnéztem. Ha hajnalban volt akkor akkor. Nem tudom, miért volt annyira izgalmas, hisz akkor is volt baromi unalmas verseny, de valahogy sokkal jobbnak tartottam azokat a versenyeket, mint az elmúlt 10 év versenyeit. 94 környékén (év vége felé) fejeztem be a rendszeres F1 követést és nézést. Talán nem volt ennyire steril az egész, laboratórium, mű mesterséges világ az éjszakai bohóckodással. Volt esőben is verseny, nem nem szemerkélésről beszélek, hanem szakadó esőről. 94-95-re az F1 kivérzett, elvesztette (mert visszavonult, mert meghalt) azokat a szereplőket, akik meghatározó személyiségek voltak. Nem volt váltás, csak egy új generáció. Akiket akkor még másodhegedűsnek tartottam, mert még pár évet "tanulniuk kellett volna" az akkoriaktól - ha lettek volna.

    Alain Prost véleményem szerint a korszak egyik legnagyobb (ha nem a legnagyobb) versenyzője volt. Ha Prost, akkor Senna is szóba kerül, hisz mindig is voltak nagy riválisok, de azt gondolom nem ekkorák és nem ilyen mértékben. Mai napig azt gondolom - és igen sokat olvastam - erről, hogy ez Senna nyersesége és és habitusa nélkül nem jött volna létre. Az is világosan látszott mindig is, amit Prost a filmben is kiemel, hogy Senna midig és minden körülmény között meg akarta őt előzni. A megkérdezettek 2/3-a Sennát tartja a mai napig nagyobb versenyzőnek - én nem. Talán igen kevesen tudják azt, hogy a beállításokat és nagyon sok háttérmunkát Prost végzett. Senna, Prost beállításaival ment a versenyeken. Talán sokan nem vették észre, de Senna volt az aki elkezdte a mai nap igen sokat alkalmazott terelést - a szemeben igen durván. Talán sokan azt sem tudják, hogy az akkori szabályok miatt Prost 2 vb címet veszített el, bár összességében több pontja volt, mint Laudának, vagy Sennának. Az esőben Senna volt a király ez vitathatatlan, de szárazon nem.

    A két ominózus ütközésről...
    A 89-s ütközésről a véleményem hogy ott, abban a helyzetben lehetetlen volt előzni. A 90-s ütközésről pedig az a véleményem, hogy Senna nem bosszút állt, csupán így alakult. Ezt a következtetést abból vontam le, hogy Senna jobb első kereke már a füvön van, hogy elkerülje az ütközést - nem sikerült. Sajnos. Nagyon nagy verseny lett volna. Sok interjút és cikket olvastam erről is - Nem tudom elképzelni azt, hogy Senna így akarta volna ezt a kérdést megoldani. Kizártnak tartom, mivel meg akarta verni, le akarta előzni Prostot.

    Ma már tudom, hogy a 85-90-ig tartó időszak a F1 csúcspontja volt. Nekem legalább is az volt.
    Teljes mértékben egyet értek veled.

    Szabiék egy kissé eltértek a témától, ugyanis nem a technikai külömbségek és a vivmányokra kell itt elsősorban gondolni, hanem magára az egyéniségre és az akkori lehetőségekre. Azt mindenki tudja és belátja, hogy minden kornak megvannak a maga szépségei/hősei stb. De ez igy is van rendjén

    Számomra is kimagaslóan remek (ha nem a Legjobb pilóta/ember volt), és ezt nem csak az F1-ben elért sikerei alapján állitom, hanem mint magánemberként/üzletember/családapaként egyaránt és még sorolhatnám. Rendkivűl inteligens magatartásának köszönhetően tisztelték és egyben meg is becsülték (még a média is). Nem kamuból kapta a Professzor becenevet..
    De nem fogom szaporitani a szót,ugyanis ha valaki követte az életét/pályafutását, annak biztosan rokonszenvessé vált. A filmben és az interjúban pedig meglepően sok információt árul el az életéből (bár nem mindent még igy sem), de lehet hogy a nagy titkokat a sirba viszi majd magával. Kitudja...
    Mindenesetre még éljen nagyon sokáig

  13. #38
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Szabiék egy kissé eltértek a témától, ugyanis nem a technikai külömbségek és a vivmányokra kell itt elsősorban gondolni, hanem magára az egyéniségre és az akkori lehetőségekre. Azt mindenki tudja és belátja, hogy minden kornak megvannak a maga szépségei/hősei stb. De ez igy is van rendjén
    Lehet, hogy kicsit eltértünk a Professzortól, de a topik témájába azért szerintem belefér ez a diskurzus is.
    Én azért ragadtam "tollat", mert két fórumtárstól is elhangzott, hogy ma már nem nézik a F1-et, mert nem jó, régen jobb volt. Az én írásom inkább ennek szólt.
    Persze mindnekinek szíve joga nem nézni, csak ahogy Szabi is említette, tessenek megnézni komplett teljes futamokat akár a 80-as, vagy a 70-es évekből, és aztán nyilatkozni. Nem lesz nagy különbség.

    A karakterek kérdése pedig valóban érdekes.
    Nekem az a véleményem, hogy a korábbi hősökre mindig nosztalgiával gondol az ember, illetve felnéz rájuk.
    Maradjunk Sennánál és Prostnál, illetve a korszakuknál. Ők sokunknak az apja, de minimum a bátyjai lehettek volna, tehát valahol alapból is felnéztünk rájuk, tiszteltük őket.

    Most vegyük pl. Vettelt, de akár még Raikkonent is, aki hiába korelnük, fiatalabb nálam!
    Bírom én, jó arc, de valahogy sosem lesz meg bennem iránta az a tisztelet, mint az idősebbek iránt.
    Vagy kérdezzetek meg mai kissrácokat, többeteknek biztos van már hasonló koró gyereke: nekik Schumi, vagy Raikkonen, Alonso szerintem ugyanolyan hősök, mint nekünk voltak Sennáék.

    Végezetül gyerekkoromban én is Prostos voltam, mindig neki drukkoltam.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  14. #39
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Nekem nem azért tetszett a "régi" F1 mert olyan izgalmas volt. Sőt írtam, hogy voltak baromi unalmas versenyek. Pláne a Senna-Prost érában. Senki a közelükbe sem ért.

    Ami nem tetszik a mostaniban és amiért nem nézem rendszeresen, csak esetleg belepillantok, vagy letöltöm és úgy belelesek az az, hogy a mai versenyek nagyon sterilek - de ezt is leírtam. Nekem nem tetszik, hogy tulajdonképp azonnal bejön a safetycar, vagy annyira simák a pályák, hogy borzalom, hogy olyan a kormány, mint egy űrrepülőgép, hogy még menet közben is lehet állítani sok mindent, hogy egy autóban több az elektronika, mint a szilikon völgyben, hogy nem tudnak egymás után menni 5 kört, mert felhólyagosodik a gumi. Tutira megvagyok győződve arról, hogy egy mostani F1 autó egyszerűen szétesne egy 30 évvel korábbi pályán. Nem azért mert rosszabb, csak szűkebb a felhasználási paramétere - nem oda készült. Csak azon a nagyon nagyon kis tartományban működik (de akkor nagyon) jól.

    Anno sok technikai hiba volt, előfordult hogy kifogyott a benzin (és voltak pilóták akik a célig tolták a verdát (tippeljetek ki? ), a pályák sem ilyen sterilek voltak, a Hungaroring első évben inkább homokbánya volt. Nagyon tetszett, hogy ha leért az autó alja szikrázott mint a veszett fene, vagy a front spoiler. Ha a Ferrarik motorja frankón működött akkorákat lángolt visszaváltásnál, hogy szalonnát lehetett sütni rajta. Ezzel csak azt akarom mondani hogy az egész jobban tetszett emiatt a "pontatlanság" miatt.

    Persze tudom, hogy sok minden pont a pilóták védelme érdekében történt és eltelt 25-30 év. Nem lehet és nem is akarom összehasonlítani a mai pilótákat, az akkori, vagy korábbi pilótákkal. Nem azonosak a feltételek, nem azonos a korszak. Azt hiszem, hogy akkor több változó játszott, talán jobban kellett alkalmazkodni - ehhez elég megnézni egy korábbi és egy mostani felvételt, hogy mennyit dolgoztak egy versenyen - főleg az automata váltók előtt.

    De visszakanyarodva Prosthoz. Nekem is nagy kedvencem volt. Mai is az. Tetszett az, hogy ésszel is lehet csinálni és emellett nagyon gyors (is) tudott lenni. Sokszor nem értettem, hogy miért nem előzte meg még ezt vagy azt mikor megtudta volna - ma már jobban értem. És pont ez volt az ami (főleg) a fiatal Sennából hiányzott vagy amitől különbözött a kortársaitól. Nem volt irgalom nyomta, tolta. Az utolsó méterig. Hány esetben törte össze az autót, vagy a spoilert, pördült meg, hajtotta szét a verdát 60 sec előnnyel. Prostot tulajdonképp nem láttam hibázni.

    Na jól van srácok. Ennyit erről. Órákat tudnék beszélgetni a témáról. Ez csak az én álláspontom - és én szeretek nosztalgiázni. De nem azt akartam mondani, hogy a régebbi jobb volt a mai meg rosszabb, nem értékelem többre egyiket sem, csupán annyi, hogy nekem jobban tetszett. Valószínűleg igaza van Szabinak abban, hogy akkor voltam gyerek. De ha valakinek más a véleménye elfogadom.

    ui.: Egyébként talán a legszebb F1 autó a szemembe (Ferrari 641). Nem azért mert Prost vezette. Csupán mert tetszett és tetszik.

    f641.jpg

  15. #40
    Varga Balázs Versenyző Cerdoblaise logója
    Csatlakozott
    2012. 12. 18.
    Város
    Mosonmagyaróvár
    Üzenetek
    1.255
    Csak mert témába vág: Én_és_az_F1
    Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors.

  16. #41
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Nem akarom (túlságosan) védeni a mai F1-et, mert én is el tudnék képzelni jobbat, de én azért még a mai napig nézem.
    Pedig jelenleg kedvenc pilótám sincs.

    Azonban jó néhány oka van annak, hogy ilyen lett ahelyzet, és ezektől nem lehet eltekinteni.

    1. Biztonság: persze sokkal izgalmasabbak voltak a régi autók, vagy a pályák, de kérdezzük csak meg az akkori sofőröket, hogy cseréltek volna-e a maiakkal? A 60-as években évente több pilót meghalt a pályákon, a 70-es években évente kábé egy és még a 80-as években is meghalt pár évente valaki. Nem kérdés, hogy a biztonság nem lehet alku tárgya, és ennek vannak aztán olyan következményei, mint a kerekek méretei. Persze, mindenki nosztalgiával gondol a régi böszme nagy kerekekre, mennyi tapadás, stb, csak mikor az a kerék leszakad, és elindul...

    2. Költségek: minden nagyságrendekkel drágább lett, ma már elképzelhetetlen, hogy a Minardihoz hasonló lelkes "amatőrök" (jó értelemben) szerencsét próbáljanak, és évekig legyenek a a cirkusz részei. Hogy ez jó-e, hát kérdéses, színesebb volt tőlük a mezőny, de megannyi galibát is tudtak okozni, mikor körönként 5-7 mp-el voltak lassabbak az elejénél.
    Sokan jönnek azzal, hogy nem akarnak ilyen mesterséges Forma-1-et, hát lehet nem akarni, de ilyen kemény szabályozás nélkül szerintem vagy csak a 4-5 gyári csapat maradt volna talpon, vagy bezért volna az egész cirkusz. Továbbá ha mindenki annyit költhetne amennyit bír, akkor a jelent nézve nem csak ekkora lenne a Merci előnye...

    3. Irányítás: régen az volt, amit Bernie mondott és kész. Oké, szerintem is egy szenilis vén barom már, és ideje lenne átadnia a helyét (valszeg meg is tenné, ha látná az utódát, csak szerintem nem látja, ami további aggodalmaknak ad okot), de a mai döntésekért már kevésbé ő a felelős, sokkal inkább a (nagy) csapatok alkotta "tanács" amit mikor minek hívnak. És a hírekből szépen kiolvasható, hogy soha nem fognak egyetérteni semmiben, mert ami jó az egyiknek, az nem jó a másiknak. Így pedig nehéz egy irányba tolni azt a szekeret. Az F1-be diktatúra kell, én ezt így látom, persze egy józvan vezetővel, de ez a csapatok diktálta "demokrácia" ami most van, ez zsákutca. Olyan, mintha a fociban a Real, meg a Barca hozná a döntéseket a bajnoksággal kapcsolatban, ugye mennyire abszurd?

    4. Megemelkedett ingerküszöb: ez ránk nézőkre vonatkozik. Sajnos ilyen a világunk. Ami 30 éve egy fantasztikus vígjáték volt, azon ma csak legyintünk, hogy mennyire langyos film. Megnézünk egy 30 évvel ezelőtti focimeccset, lájtos kocogás, semmi keménység. Ugyanez van a Forma-1-el is. Azért az év végi összefoglalók még mindig tele vannak akciókkal, minden szezonra jut pár emlékezetes előzés, párharc, csak mi azt várnánk el, hogy minden versenyen ez legyen, lehetőleg többször is.

    5. Technikai fejlődés: ez pedig szintén triviális, nem kikerülhető. Persze, látványos volt, amikor Senna és Mansell pengeélen táncolva, izgő-mozgó autókkal előzgetik egymást. De hát akkor olyanok voltak az autók, elpattogtak, beszitáltak féktávon, kézzel kellett váltani, stb. Nyilván soha nem fognak visszajönni ezek a dolgok, mint ahogy a közúti forgalomban sem szeretnénk 30 éves Daciákkal meg Wartburgokkal közlekedni, mert az mennyire kalandos volt.

    6. Profizmus: ez is megannyi területre érvényes, de én most kimondottan a pilótákról írnék. Nincsenek ma hősök, szól a kritika. Nincsenek a túrót! Nézzük meg csak az idei mezőnyt! Vettel egy egyéniség, Raikkonen, Alonso, Button, Hamilton, Massa szintén. De már egy Ricciardo is, hogy az új generációt nézzük. Vagy ad-abszurdum már egy Maldonado is. Mindegyiküknek voltak már legandás megmozdulásaik, és várhatjuk is ezeket tőlük. A még fitalabbak pedig? 30 éve elképzelhetetlen volt, hogy valaki 17-18 évesen kész legyen a Forma-1-ra, ma pedig ezek a srácok készen állnak. Fizikálisan, mentálisan, mindenhogy.

    Ezek tehát azok a dolgok, amikre én úgy tekintek, hogy adottak, ezeken nem tudunk változtatni.
    Ezek mellett még persze lehetne jó a verseny, csak képbe jön még egy csomó dolog, amik valóban elkerülhetőek lennének, és csak annyit tud rájuk reagálni az ember, hogy:

    Gondolok itt a helyszínekre, a 17. lapos Tilke pályára, az állandóan változó szabályokra, időmérő, pontozás, stb.

    Szóval eltekintve a "kötelező fejlődés" okozta változásoktól, én még mindig szívesen ülök le megnézni egy versenyt. Mert tudom, hogy Hamilton meg fogja próbálni ha van 1% esélye, vagy ugyanígy Alonso és Ricciardo is. Maldonado meg még akkor is ha 0 % van.
    Button taktikával jön majd előre, Massának úgyis pech-je lesz, Raikkonen és Vettel meg ki tudja: ha minden okés nekik, akkor verhetetlenek, ha nem, akkor középmezőny.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  17. #42
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg csori23 írta Hozzászólás megtekintése
    Isten éltesse a Professzort! Ma 60 éves, és egy igen érdekes interjút adott. Alain Prost fanatikusoknak kötelező! Számomra örök példakép marad....
    http://www.telesport.hu/2015/02/24/a...litani-sennat/

    és egy kis finomság hozzá, csak nosztalgia képpen...
    Mindkettőt köszi. Az írott interjúból idéznék: "Az igazi motiváció számomra 1990-ben jött a Ferrarinál. Akkor igazán le akartam győzni Ayrtont egy másfajta autóval. Ha Nigel Mansell nem ütötte volna bele az orrát bizonyos dolgokba, a csapat pedig jobb stratégiai döntéseket hoz, le is győztem volna őt."

    Itt tudja vki mire céloz pontosan? Pedig még C. Hilton könyvét is olvastam, de akkor sem rémlik ezzel kapcsolatban semmi.
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Talán sokan azt sem tudják, hogy az akkori szabályok miatt Prost 2 vb címet veszített el, bár összességében több pontja volt, mint Laudának, vagy Sennának.
    Minden szezon előtt van egy a bajnokság lebonyolítására vonatkozó kiírás amely a pontozást is magába foglalja, és amely alapján év végén bajnokot hirdetnek. Mindenkinek eszerint kell versenyezni és eszerint is versenyeznek. Szal ilyen "mi lett volna ha" meg "ha x féle pontszámítás lett volna akkor y a bajnok nem z" féle dolgokon teljesen felesleges lamentálni. Ha minden pont számít nyilván Lauda és Senna is máshogy versenyzett volna, bizonyos versenyek bizonyos szakaszaiban más döntéseket hozott volna, bizonyos helyzetekben többet, máshol esetleg kevesebbet kockáztatott volna, stb.
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    A 90-s ütközésről pedig az a véleményem, hogy Senna nem bosszút állt, csupán így alakult. Ezt a következtetést abból vontam le, hogy Senna jobb első kereke már a füvön van, hogy elkerülje az ütközést - nem sikerült. Sajnos. Nagyon nagy verseny lett volna. Sok interjút és cikket olvastam erről is - Nem tudom elképzelni azt, hogy Senna így akarta volna ezt a kérdést megoldani. Kizártnak tartom, mivel meg akarta verni, le akarta előzni Prostot.
    Pedig 1 évvel később Senna tulképpen maga is elismerte hogy szándékosan hajtott bele Prostba És a telemetria is azt mutatta hogy ott és akkor még a gázt sem vette el.
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Ma már tudom, hogy a 85-90-ig tartó időszak a F1 csúcspontja volt. Nekem legalább is az volt.
    Hát én majd még meglátom. Mármint szószerint Mivel mostanában itt is elkezdtem nosztalgiázni (azért is mert Indycar-ban, Motogp-ben és teniszben is), ill. itt egyfajta pótlékként is funkcionálnak a régi futamok lévén hogy a jelenkorban futottak nem érdekelnek. Legutóbb 1984 Monaco volt terítéken, és egészen 1997-ig fogok szemezgetni. Sztem 1997-ig volt teljesen "normális" az f1 ill. akkor volt utoljára. Már a 98-ban bevezetett keskenyített kaszni és a barázdás gumik is nagy baromságok voltak, főleg az utóbbi.

    Úgy ahogy "fogyasztható" pedig 2010-ig volt az f1, hozzáteszem nekem.
    Idézet Eredetileg Cerdoblaise írta Hozzászólás megtekintése
    Csak mert témába vág: Én_és_az_F1
    Te írtad? Egyébként sokmindennel egyetértek benne vagy egészen vagy részben, a Tilke pályákról szóló résszel pl. abszolút. Ezt "A német tervezőn azt érzem, hogy csak panelekben gondolkozik, panelekből építi fel a pályáit és így nem tud egységes karakterű, harmonikus aszfaltcsíkokat kitalálni." magam sem fogalmazhattam volna meg jobban.

    Mindamellett hozzáteszem, nekem a mai f1-gyel igazából csak egy, de óriási problémám van: a DRS.

    Annak idején amikor bevezették a DRS-t sok érv volt mellette, próbáltam is megszeretni, vagy legalább megszokni... nem sikerült. Gyűlölöm Neki köszönhetően tavaly már nem is néztem a futamokat. Annyira művi tőle az egész. Az én olvasatomban az előzés az amikor jobban tudsz kigyorsítani mint az ellenfél, szélárnyékba kerülsz majd kifékezed a másikat. Nem az hogy a pálya egy bizonyos pontján megnyomhatsz egy gombot aminek köszönhetően kikerülöd a másikat. Agyrém. Ez így már nem ("igazi", klasszikus értelemben vett) autóversenyzés, a dolog sportértéke az én szememben 0. Régen "súlya" volt ezeknek a manővereknek, régen fegyvertény volt egy előzés. Eseményszámba ment. Mert nehéz volt. Vagy k.nehéz. Vagy (elvileg és időnként gyakorlatilag is) lehetetlen.

    Persze az érem másik oldalaként ottvannak pl. a dögunalmas 2000-es évek. Igen, az volt, sok unalmas futammal, de, így, a mostani másik véglet ismeretében inkább megnéznék futamonként két előzést DRS nélkül mint 222-t DRS-sel. Persze ez innentől kicsit minőség vs. mennyiség kérdés is. Én a minőségre szavazok (szavaznék).

    A fociban is előfordul hogy nem születik gól ott mégse akartak eddig soha nagyobb kaput. Ettől függetlenül persze nem akarom azt mondani hogy mindent úgy kellett volna hagyni ahogy akkor volt. A tankolás sztem is baromság volt mert túlzottan is előtérbe helyezte a stratégia jelentőségét, a bordázott gumi is baromság volt mert a mechanikai tapadásból vett el, a kvalik variálása is... pfff de a DRS bevezetésével sztem végső megoldás gyanánt nagyon rossz alternatívát választottak. Sztem inkább az aero jelentőségét kellene végre visszaszorítani de jó alaposan... ill. amilyenek a Pirelli gumik valszeg am sem lennének eseménytelenek a futamok. És akkor lehetne mondjuk 22 valódi, önerőből történő előzés (az általam említett a 2000-es években 2 és a mostani 222 kikerüléssel szemben).

    De! Ez nem azt jelenti hogy véglegesen megutáltam az f1-et, a sportág iránt, ill. az eddigi történelme iránt egyébként továbbra is minden tiszteletem. Csak azt hogy a jelenlegi évadok speciel nem érdekelnek. És ez addig így is marad amíg a déerest nem száműzik. Nekem csak ezzel az eggyel van igazán bajom, minden mást elviselnék amúgy, a f*szorrokat, a Tilke fo őőő akarom mondani pályákat, a 15 ezres fordulatot, a folyton kínosan polkorrekt versenyzői és csapatnyilatkozatokat, mindent... de ezt egész egyszerűen nem tudom.

    Nade akkor majd meglátom hogy régen tényleg minden jobb volt-e. Mint mondtam 97-ig nézek vissza futamokat, viszont a legvégére azt tervezem hogy újranézem a komplett 1983-as szezont. Az lesz talán a legérdekesebb



  18. #43
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Mindamellett hozzáteszem, nekem a mai f1-gyel igazából csak egy, de óriási problémám van: a DRS.
    ...
    Na jó, de ahogy írod is, előtte sem volt jó: akkor meg valóban néha futamonként 2 előzés történt. Neked az volt jobban elfogadható, hát a döntéshozóknak meg úgy tűnik nem, és ebből lett a DRS.
    Én sem rajongok érte, de azok közé tartozom, akiknek jobb így, mint 2 előzéssel.
    És tegyük hozzá, azért elég ritkán van az, hogy az előzés kikerüléssé fajul, rengetegszer még így is körökön keresztül kell előkészíteni egy manővert. Még teszem azt Merci motorral is. Elsőnek 2014 Austin jut eszembe, bár ha nem nézed, akkor végülis bármelyiket említhetem.
    Az a baj, hogy a mai aero körülményekkel kvázi megszűnt a szélárnyék, helyette óriási turbulencia van az autók mögött. Pontosabban magában az egyenesben persze működik a szélárnyék, tudsz gyorsabban menni az előtted lévőnél, csak a kanyar kijáratát kell megnézni: a mostani autókkal nem tudsz közel lenni, mondjuk 8 tizedre vagy az előtted lévőtől mikor a gázra léptek, és az egyenes annyira elé, hogy ezt leviszed 0.3-ra. Hoztál rajta 5 tizedet, ami kurva jó, csak nem előztél, mert eleve messze voltál.
    A régi aero elemekkel meg simán ráfordultak az egyenesre, hogy méterek voltak köztük, és persze, hogy lehetett előzni.

    Itt van példaként ez a klasszikus. Ilyen közel maradni valakihez a Ring utolsó kanyarjában ma lehetetlen. Ebből kifolyólag előzni is.
    https://www.youtube.com/watch?v=AMKP...etailpage#t=70

    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Nade akkor majd meglátom hogy régen tényleg minden jobb volt-e. Mint mondtam 97-ig nézek vissza futamokat, viszont a legvégére azt tervezem hogy újranézem a komplett 1983-as szezont. Az lesz talán a legérdekesebb
    Ez tök érdekes, a mai napig ha megkérdeznék, azt mondanám, hogy a két kedvenc idényem az F1-ből az 1983 és 1986.
    Na jó, ez még gyerekkoromból ered, a GPL előtti időkből, de a lényeg, hogy ez még jóval az internet, vagy az ezekről látott videók előtti időkben alakult ki bennem. Pusztán az Autó-Motoros beszámolók, és az eredmények, fordulatok miatt. Mennyi győztes volt egy évben, satöbbi.
    Kíváncsiam várom, hogy mire jutsz majd ezekkel a futamokkal.

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  19. #44
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Mindkettőt köszi. Az írott interjúból idéznék: "Az igazi motiváció számomra 1990-ben jött a Ferrarinál. Akkor igazán le akartam győzni Ayrtont egy másfajta autóval. Ha Nigel Mansell nem ütötte volna bele az orrát bizonyos dolgokba, a csapat pedig jobb stratégiai döntéseket hoz, le is győztem volna őt."

    Itt tudja vki mire céloz pontosan? Pedig még C. Hilton könyvét is olvastam, de akkor sem rémlik ezzel kapcsolatban semmi.

    Minden szezon előtt van egy a bajnokság lebonyolítására vonatkozó kiírás amely a pontozást is magába foglalja, és amely alapján év végén bajnokot hirdetnek. Mindenkinek eszerint kell versenyezni és eszerint is versenyeznek. Szal ilyen "mi lett volna ha" meg "ha x féle pontszámítás lett volna akkor y a bajnok nem z" féle dolgokon teljesen felesleges lamentálni. Ha minden pont számít nyilván Lauda és Senna is máshogy versenyzett volna, bizonyos versenyek bizonyos szakaszaiban más döntéseket hozott volna, bizonyos helyzetekben többet, máshol esetleg kevesebbet kockáztatott volna, stb.

    Pedig 1 évvel később Senna tulképpen maga is elismerte hogy szándékosan hajtott bele Prostba És a telemetria is azt mutatta hogy ott és akkor még a gázt sem vette el.
    Igazából nem tudom itt mire gondolt Prost. Tudtommal voltak problémáik egymással, főleg a rajt taktikával kapcsolatban. Ha jól emlékszem Prost többször is kritizálta a Ferrari rajt taktika hiányát. Illetve rémlik, mintha Mansell nem vette volna figyelembe a vb címért folyó küzdelmét és nem engedte el. Ezek csak emlékek szóval nem biztos. Arra viszont tuti emlékszem, hogy volt olyan futam ahol Mansell elengedte Prostot. Szóval fene tudja mire célzott ezzel.

    A vb címek kérdését nem azért hoztam fel, hogy mi lett volna ha... inkább érdekesség képp említettem meg. Én sem szeretem a mi lett volna ha gondolatot - sehová sem vezet

    Arról, hogy Senna elismerte hogy szándékosan hajtott bele szintén nem hallottam sehol. De amit írtam az is csak az én véleményem volt semmi több. Nekem nem úgy tűnt ahogy visszanéztem. Nézd meg Te is - már csak érdekesség miatt is. Egyébként ott már nem lehetett nyélgázon... De ma már tök mindegy.

    Nem mondom hogy izgalmasabb volt a régi F1 - akkor is voltak iszonyat unalmas versenyek, csak ahogy írtam nem volt ilyen steril, nem ilyen laboratórium volt az egész. Nézd meg a páylákat, az autók viselkedését, ahogy vezettek, stb.
    Utoljára módosította: neilszab; 2015. 03. 03. 19:48.

  20. #45
    Oláh Gábor Szervertag GPL convar logója
    Csatlakozott
    2008. 08. 18.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    2.850
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    És tegyük hozzá, azért elég ritkán van az, hogy az előzés kikerüléssé fajul, rengetegszer még így is körökön keresztül kell előkészíteni egy manővert. Még teszem azt Merci motorral is. Elsőnek 2014 Austin jut eszembe, bár ha nem nézed, akkor végülis bármelyiket említhetem.
    Tényleg nem láttam 2014 Austin-t, viszont láttam 2011 és 2014 eleje között kb. 60 futamot, azalapján állítom - éppen az ellenkezőjét amit te, merthogy sztem meg márpedig nem ritkán van az, hogy az előzés kikerüléssé fajul És tehát én sem hasraütésre mondom azt amit.
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    A régi aero elemekkel meg simán ráfordultak az egyenesre, hogy méterek voltak köztük, és persze, hogy lehetett előzni.

    Itt van példaként ez a klasszikus. Ilyen közel maradni valakihez a Ring utolsó kanyarjában ma lehetetlen. Ebből kifolyólag előzni is.
    https://www.youtube.com/watch?v=AMKPJlV-srE
    Erről beszéltem, vissza a 86-os sima elöl egy hátul egy lapszárnyakat és a probléma megoldva Komolyan nem értem miért nem tudnak meghozni az okosok egy ilyen sztem abszolút ésszerű döntést. A egyszerűbb küllem miatt aggódnának? A Dallara DW12 is sokkal jobban néz ki ovál konfiggal mint road-ossal, szal tényleg nem értem
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Ez tök érdekes, a mai napig ha megkérdeznék, azt mondanám, hogy a két kedvenc idényem az F1-ből az 1983 és 1986.
    Na jó, ez még gyerekkoromból ered, a GPL előtti időkből, de a lényeg, hogy ez még jóval az internet, vagy az ezekről látott videók előtti időkben alakult ki bennem. Pusztán az Autó-Motoros beszámolók, és az eredmények, fordulatok miatt. Mennyi győztes volt egy évben, satöbbi.
    Kíváncsiam várom, hogy mire jutsz majd ezekkel a futamokkal.
    Na az még arrébb lesz mert 1983 még le sem jött, és már elkezdtem 84-et és mivel előre akarok haladni így mostmár 83-at a legvégére kell hagynom, a 97-es szezon után Am csak ezt a két szezont nézem meg fullba, a többinél csak kiszemeztem pár futamot, ált. olyanokat amelyek Senna-nak (vagy magának a Senna vs. Prost rivalizálásnak) vagy Mansellnek nagy versenyei voltak + még persze az olyan (nem egyszer vb-t eldöntő) klasszikusokat mint pl. 84 Estoril, 85 Zandvoort (Lauda utolsó győzelme), 86 Adelaide, 87 Österreichring (az utolsó verseny a pálya klasszikus változatán), 94 Adelaide, 95 Spa, Nürburgring, 96 Monaco, stb.

    + arról már nem is beszélve hogy a hétből nálam csak egy nap a sporté, és még az az egy nap is meg van osztva más sportágakkal is Szal tényleg nem mostanában lesz mire befejezem 1983-at.

    Am 83-tól úgymond azért várok sokat mert ott még nem volt üz.anyag korlátozás, amely 84-től, a turbókorszak végéig alapjaiban határozta meg a versenyzést, hozzáteszem nem feltétlenül jó irányba. Bár ezt egyelőre inkább csak a Hilton könyvekben olvasottak alapján mondom.

    89-től 97-ig én azt mondom nagyjából rendben volt az f1, persze előbb a McLaren, aztán a Williams jónéhány szezont egysíkúvá tett ahogyan domináltak azokban, dehát az f1 az f1, sose volt egyenautós széria (és valszeg soha nem is lesz), azzal pedig velejárhatnak ilyen dolgok is

    A legkiegyensúlyozottabb erőviszonyok talán 97-ben voltak, abban az évben emlékszem eljött az a pillanat amikor már annyira utolérték egymást a csapatok a fejlesztési versenyben hogy 5 csapat is nyerhetett futamot, ebből négynek sikerült is (csak a Jordan-nek nem). Imádtam 1997-et

    Nameg visszább nézve 1985 volt még nagyon kalandos: McLaren, Williams, Ferrari, Lotus, Brabham, összesen 8 különféle futamgyőztessel. Tényleg, 85-öt hogyhogy nem említetted?
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Igazából nem tudom itt mire gondolt Prost. Tudtommal voltak problémáik egymással, főleg a rajt taktikával kapcsolatban. Ha jól emlékszem Prost többször is kritizálta a Ferrari rajt taktika hiányát. Illetve rémlik, mintha Mansell nem vette volna figyelembe a vb címért folyó küzdelmét és nem engedte el. Ezek csak emlékek szóval nem biztos.
    Én egy konkrét esetről tudok ami után feszkó volt köztük, méghozzá Estoril után, ahol Mansell annyira oldalra indult a rajtnál hogy Prostot majdnem ki is lökte vele. Ott Prost tényleg pipa is volt rá, Mansell el is ismerte hogy igen, azt ott majdnem elkrta

    Más konkrét afférról nem tudok köztük. De gondolom arra utalhatott ott Prost hogy a színfalak mögött nem tetszett Nigelnek hogy csak kettes számú pilóta és emiatt esetleg sokszor zsörtölődött. (És esetleg ez a csapatmunka rovására is mehetett.) Ami persze vhol érthető dolog hisz 1. a Williams-nél azt szokhatta meg hogy a pilóták versenghetnek egymással 2. mégis csak ő volt előbb a csapatnál, még ha csak 1 évvel is. Másrészről viszont a helyzet az volt hogy volt ő akinek legjobb eredménye a vb-n két 2. helyezés volt, Prost meg már akkor is 3x vb volt és akkor is éppen vb címvédőként érkezett a csapathoz. Végülis érthető a Ferrari részéről hogy inkább Prostban látták azt aki legyőzheti a Senna-McLaren párost és az is hogy ehhez úgy gondolták Nigelnek is segédkezni kell, nem húzhatják kétfelé a csapat szekerét.

    Mansellnek persze ez nem tetszett, dehát ilyen az amikor 2 dudás egy csárdában... Ő tulképpen uazt élte át mint Alain egy évvel korábban, aki meg ugye a McLaren-t hagyta ott amiatt mert úgy érezte hogy a csapat már csak kizárólag Sennára épít (főleg a Honda) és ez a különbség egyre inkább kettejük támogatottságában is meglátszott (legalábbis Prost így érezte, Dennis ha jól emlékszem végig tagadta).
    Utoljára módosította: convar; 2015. 03. 04. 14:24.



  21. #46
    Soós Gyula Regisztrált Ocean logója
    Csatlakozott
    2006. 10. 17.
    Város
    Debrecen
    Üzenetek
    4.987
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Erről beszéltem, vissza a 86-os sima elöl egy hátul egy lapszárnyakat és a probléma megoldva Komolyan nem értem miért nem tudnak meghozni az okosok egy ilyen sztem abszolút ésszerű döntést. A egyszerűbb küllem miatt aggódnának? A Dallara DW12 is sokkal jobban néz ki ovál konfiggal mint road-ossal, szal tényleg nem értem
    Mert az meg a tudomány, a fejlődés visszafogása lenne. Ezzel is megpróbálkozott már az FIA néhány területen, de ez sem járható út.
    Az F1 jó ideje valahol a motorerő és a leszorító erő maximalizálása körül forog.
    A motorokat jó rég óta korlátok közé szorították a kötlségcsökkentés jegyében, ez nem is feltétlen akkora baj. Tehát maradt a kutatás-fejlesztésnek az aero rész. Az meg ezzel jár.
    Nem biztos egyébként, hogy rosszabbul járnánk mi nézők, ha hozna az FIA egy ilyen "back to the '80s" szabályt, de úgy tűnik nem ez a koncepció.

    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    Nameg visszább nézve 1985 volt még nagyon kalandos: McLaren, Williams, Ferrari, Lotus, Brabham, összesen 8 különféle futamgyőztessel. Tényleg, 85-öt hogyhogy nem említetted?
    Most, hogy mondod tényleg. Jó a kérdés, igazából nem tudom. Talán ifjú kromban egyszerűen túl kevés infóm volt erről a szezonról. 1983-as Autó-Motorból származó cikkek pl. a mai napig megvannak, meg a '86-osak is, 85-ös lehet egyszerűen nem volt.
    A '86 Adelaide-et hányszor elolvastam, micsoda finálé volt!

    Z
    ORRO

    OO=[][]=OO

    GPLRank: all the laptimes are GREEN!

    "A GPL fizikai modellje egy csoda." - Carrol Smith

  22. #47
    Szabó Szilárd Versenyző Sziszka logója
    Csatlakozott
    2007. 10. 24.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    5.322
    Idézet Eredetileg Ocean írta Hozzászólás megtekintése
    Nem akarom (túlságosan) védeni a mai F1-et, .....
    deja vu...mintha vhol olvastam volna....
    A tó lecsapolásáról nem a békák véleményét kell kérni!

  23. #48
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg convar írta Hozzászólás megtekintése
    ...

    Mansellnek persze ez nem tetszett, dehát ilyen az amikor 2 dudás egy csárdában... Ő tulképpen uazt élte át mint Alain egy évvel korábban, aki meg ugye a McLaren-t hagyta ott amiatt mert úgy érezte hogy a csapat már csak kizárólag Sennára épít (főleg a Honda) és ez a különbség egyre inkább kettejük támogatottságában is meglátszott (legalábbis Prost így érezte, Dennis ha jól emlékszem végig tagadta).
    Nos ezt viszont bizton tudom, hogy így érezte. Főleg az után, hogy az egyik hétvégén kipurcant a motorja és Senna tartalék motorját kapta meg, amivel időmérőn jobb időt futott. Ha jól emlékszem Spa-ban volt az ominózus esemény. Ebből azt a következtetést vonta le (hogy helyesen vagy sem az más tészta), hogy Senna jobb motorokat kap mint ő. Ron Dennis végig tagadta és a mai napig tagadja azt, hogy lett volna különbség, de tény ami tény, hogy Sennának nagyon jó kapcsolatai voltak a japókkal.

    Mansellre vissza kanyarodva azt gondolom, hogy ha valakinek peche lehetett egy futamon az Mansell volt. Ha egy autó elromolhatott, vagy valami történhetett, akkor az megtörtént vele. Őt ebben a pozícióban később Alesi váltotta le. Mansellnek voltak jó és jobb pillanatai, de végül is többször sem sikerült világbajnoknak lennie. Egyébként nagyon bírtam a versenyzési stílusát, ami tényleg hasonlított egy bulldogéra.

  24. #49
    Kiss Attila Versenyző Tilus logója
    Csatlakozott
    2004. 05. 06.
    Város
    Spa-Francorchamps
    Üzenetek
    3.965
    Idézet Eredetileg moneytoo írta Hozzászólás megtekintése
    Nekem nem azért tetszett a "régi" F1 mert olyan izgalmas volt. Sőt írtam, hogy voltak baromi unalmas versenyek. Pláne a Senna-Prost érában. Senki a közelükbe sem ért.

    Ami nem tetszik a mostaniban és amiért nem nézem rendszeresen, csak esetleg belepillantok, vagy letöltöm és úgy belelesek az az, hogy a mai versenyek nagyon sterilek - de ezt is leírtam. Nekem nem tetszik, hogy tulajdonképp azonnal bejön a safetycar, vagy annyira simák a pályák, hogy borzalom, hogy olyan a kormány, mint egy űrrepülőgép, hogy még menet közben is lehet állítani sok mindent, hogy egy autóban több az elektronika, mint a szilikon völgyben, hogy nem tudnak egymás után menni 5 kört, mert felhólyagosodik a gumi. Tutira megvagyok győződve arról, hogy egy mostani F1 autó egyszerűen szétesne egy 30 évvel korábbi pályán. Nem azért mert rosszabb, csak szűkebb a felhasználási paramétere - nem oda készült. Csak azon a nagyon nagyon kis tartományban működik (de akkor nagyon) jól.

    Anno sok technikai hiba volt, előfordult hogy kifogyott a benzin (és voltak pilóták akik a célig tolták a verdát (tippeljetek ki? ), a pályák sem ilyen sterilek voltak, a Hungaroring első évben inkább homokbánya volt. Nagyon tetszett, hogy ha leért az autó alja szikrázott mint a veszett fene, vagy a front spoiler. Ha a Ferrarik motorja frankón működött akkorákat lángolt visszaváltásnál, hogy szalonnát lehetett sütni rajta. Ezzel csak azt akarom mondani hogy az egész jobban tetszett emiatt a "pontatlanság" miatt.

    Persze tudom, hogy sok minden pont a pilóták védelme érdekében történt és eltelt 25-30 év. Nem lehet és nem is akarom összehasonlítani a mai pilótákat, az akkori, vagy korábbi pilótákkal. Nem azonosak a feltételek, nem azonos a korszak. Azt hiszem, hogy akkor több változó játszott, talán jobban kellett alkalmazkodni - ehhez elég megnézni egy korábbi és egy mostani felvételt, hogy mennyit dolgoztak egy versenyen - főleg az automata váltók előtt.

    De visszakanyarodva Prosthoz. Nekem is nagy kedvencem volt. Mai is az. Tetszett az, hogy ésszel is lehet csinálni és emellett nagyon gyors (is) tudott lenni. Sokszor nem értettem, hogy miért nem előzte meg még ezt vagy azt mikor megtudta volna - ma már jobban értem. És pont ez volt az ami (főleg) a fiatal Sennából hiányzott vagy amitől különbözött a kortársaitól. Nem volt irgalom nyomta, tolta. Az utolsó méterig. Hány esetben törte össze az autót, vagy a spoilert, pördült meg, hajtotta szét a verdát 60 sec előnnyel. Prostot tulajdonképp nem láttam hibázni.

    Na jól van srácok. Ennyit erről. Órákat tudnék beszélgetni a témáról. Ez csak az én álláspontom - és én szeretek nosztalgiázni. De nem azt akartam mondani, hogy a régebbi jobb volt a mai meg rosszabb, nem értékelem többre egyiket sem, csupán annyi, hogy nekem jobban tetszett. Valószínűleg igaza van Szabinak abban, hogy akkor voltam gyerek. De ha valakinek más a véleménye elfogadom.

    ui.: Egyébként talán a legszebb F1 autó a szemembe (Ferrari 641). Nem azért mert Prost vezette. Csupán mert tetszett és tetszik.

    f641.jpg
    Jó ez a kép és kétség kívül látványos is, de sajnos ebbe halt bele Senna
    Meg a rühes Vectra 2.0-ba amit safety carnak mertek hívni

    Egyébként meg minden évben vannak unalmasabb versenyek, régen nagyon sok volt, a mostani autók hangja is elég light, de régen is volt turbós F1 és mindenki azt akarta vissza. Ráadásul most is vannak egyéniségek és balesetek a sportban, szóval én sohasem értettem a siránkozást. Bridgestone vagy éppen a turbo era sem volt izgalmasabb.
    Utoljára módosította: Tilus; 2015. 03. 05. 23:00.

  25. #50
    Horváth József Versenyző
    Csatlakozott
    2010. 11. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    2.181
    Idézet Eredetileg Tilus írta Hozzászólás megtekintése
    Jó ez a kép és kétség kívül látványos is, de sajnos ebbe halt bele Senna
    Meg a rühes Vectra 2.0-ba amit safety carnak mertek hívni

    Egyébként meg minden évben vannak unalmasabb versenyek, régen nagyon sok volt, a mostani autók hangja is elég light, de régen is volt turbós F1 és mindenki azt akarta vissza. Ráadásul most is vannak egyéniségek és balesetek a sportban, szóval én sohasem értettem a siránkozást. Bridgestone vagy éppen a turbo era semmi sem volt izgalmasabb.
    Igen. Igazad van Tilus valóban ebbe halt bele, de nekem (Prost ide vagy oda) ez a 64x- sorozat a legszebb a szemembe.

    A legszebb hangja a V12-s mociknak volt (ez is az én privát véleményem). Azok valami borzalmasan szépen szóltak.

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 1 2 3 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •