Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó
Találatok: 1 - 25 (35 összesen)
  1. #1
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579

    Trophy 100 Years of 24 Hours of Le Mans



    Az idén júniusban, immár 100. alkalommal megrendezett Le Mans-i 24 órás verseny alkalmából mi is szeretnénk megemlékezni az ikonikus sorozat kerek évfordulójáról.
    A 4 futamból álló kupa első versenyén visszautazunk a 60-as évek végére, majd a soron következő futamok mindegyikén egy-egy klasszikus érát elevenítünk fel - természetesen hasonlóan legendás autókkal. A gépszörnyek között minimális különbségek lehetnek, de ez az idézett korszakokban sem volt másképp. A pálya természetesen változatlan marad minden alkalommal.
    Igyekeztünk azon versenyzőknek is kedvezni, akik nem rendelkeznek annyi szabadidővel egy-egy autó végletekig tartó beállításához, ezért a versenyek mindegyikét fix beállításokkal* fogjuk futni!
    Reméljük így több idő jut a felkészülésre és mindenkinek egyformán fog nehézséget okozni a gépek pályán tartása.

    A versenyek 20 perces időmérő és 60 perces futam formátumban kerülnek megrendezésre, így a köridők mellett a stabilitás is fontos szerepet fog játszani!

    A versenynapokat, használható autókat, pályát, és futamtávokat a versenynaptár tartalmazza.

    A futamokon való részvétel teljesen nyílt, ingyenes, a versenyzőkkel szembeni egyetlen elvárás a sportszerű magatartás, valamint a versenytársak és a fairplay maximális tiszteletben tartása mind a pályán, mind azon kívül! A nyári bajnokság 4 fordulós lesz, de ha csak 1-1 futamra szeretnél beugrani egy jót körözni, akkor is várunk szeretettel! A nyári bajnokság az élesekkel ellentétbe "játékosabb" felfogású, hogy jól érezzük magunkat és ne csak a végeredményre koncentráljunk.

    Csapatbajnokság, és egyedi festés nincs.

    A bajnokságon való induláshoz az alábbi dolgokra lesz szükségetek:
    • Az Assetto Corsa eredeti és legfrissebb kiadása, valamint a következő DLC-k beszerzése: Dream Pack 1, Ferrari 70th Year Anniversary Pack, Ready to Race Pack
    • A bajnoksághoz szükséges mod pálya letöltése, telepítése.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "játékban használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk a szerveren mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs" Segítség.
    • Érvényes köridő futása a "GTR-Masters.hu #100 Years of LeMans Prequal" szerveren. A prekval szerver használata nyílt.
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban minden futam előtt legkésőbb 1 órával.
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon, a fairplay maradéktalan betartása!


    Menetrend:
    Időmérő: 20 perc
    Verseny: 60 perc

    Május 18 -"Ferrari"
    1967 Ferrari 330 P4

    Június 1 - "ProtoC"
    1990 Mazda 787B
    1984 Porsche 962C Short Tail

    Június 15 - "90's multiclass"
    1996 Porsche GT1-98
    1995 McLaren F1 GTR

    Június 29 - "Modern Multiclass"
    LMP: 2014 Audi R18 e-tron quattro
    GTE: 2016 Audi R8 LM Ultra, 2015 Chevrolette Corvette C7R

    Pálya:
    - Circuit 24H LeMans - rank v3.0 | Letöltés: @RaceDepartment, @GDrive
    - 100% tapadás

    Mechanika:
    - Sérülés: 50%
    - Gumikopás: 100%
    - Üzemanyag fogyasztás: 100%

    Időjárás:
    Session között változik, prekvalon fix.

    Prekval:
    Mid Clear
    Levegő hőmérséklet: 20°C
    Pálya hőmérséklet: 28°C
    Szél: Nincs

    Verseny szerver:
    Mid Clear
    Levegő hőmérséklet: 20°C +- 10°C
    Pálya hőmérséklet: 25°C +- 10°C
    Szél: Északi, 5 +- 5 km/h, 10° változás
    Light Clouds
    Levegő hőmérséklet: 15°C +- 10°C
    Pálya hőmérséklet: 20 +- 10°C
    Szél: Északi, 5 +- 5 km/h, 10° változás

    Szerver jelszó: masters

    * kivéve ez alól:
    - Üzemanyag
    - Keréknyomás
    - Gumikeverék
    - ABS
    - TC
    - KERS
    - Fékerő
    - Fékerő eloszlás


    Várunk mindenkit szeretettel a motorsport eme jeles évfordulójának alkalmából!
    Ha bármilyen kérdés merül fel, vagy csak bizonytalan vagy valamiben, kérdéseid felteheted itt a fórumban vagy Discordon.
    Utoljára módosította: Kettel; 2023. 05. 13. 22:36. Indoklás: track

  2. #2
    Torma Zoltán Szervertag 2024 tocsekk logója
    Csatlakozott
    2017. 04. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    33
    NA EZ JÖHET ÁM

  3. #3
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg tocsekk írta Hozzászólás megtekintése
    NA EZ JÖHET ÁM
    Már itt is van!

  4. #4
    Aki elfelejtette a nevezését leadni, esteleg nem sikerült a 107 %-on belül teljesíteni, de biztonságosan tud közlekedni a pályán, nyugodtan csatlakozzon!
    Utoljára módosította: Romeo25; 2023. 05. 18. 19:16.

  5. #5
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Éles szerver fut (prekval 7 után le lesz állítva)

  6. #6
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579

  7. #7
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    291
    Sajnálom de ki kellett állnom,valami gebasz van a kormányommal vagy a base-vel.A váltó hármasban ragadt és se föl, se le, semmi.Tököm kívan...

  8. #8
    Én a pályahatárokra hívnám fel a figyelmet... Értem, hogy fun futam, de azért ne rontsuk el mások felkészülését azzal, hogy mindenen keresztülgázolva megyünk. A Simresults-ba mindenki megtudja nézni, hány érvényes kört futott. Nehéz autó, nem volt könnyű vezetni, de azért a szándékos vágásokat kerüljük.

  9. #9
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Köszönjük szépen a szép számú részvételt az amúgy igen nehéz autó ellenére! Gratula mindenkinek, aki teljesítette a távot!


    Továbbá szeretném mindenkinek felhívni a figyelmét a pályahatárokra és annak betartására! Hiába fun futam, legyünk némi tisztelettel egymás iránt. Simresultsban azért nem néz ki túl szépen a dolog...

    Köszi és várunk mindenkit a következő futamon, ahol a legendás 787B Mazda és 962 Porsche fog megmérkőzni egymással!

  10. #10
    én próbáltam vonalon belül maradni de számomra az amúgysem túl szerethetően viselkedő lovaskocsinak még a guminyomsását is elrontottam amitől még borzasztóbb volt menni vele! ha csak megnézed az időmérő és verseny köreimet kb 1.5 sec-et romlottak úgy hogy qualy-n 7 tizedes javítóban voltam! de összefoglalva számomra borzasztó volt ez a ferrari!

    Amúgy Laci és Norbi ti milyen guminyomással mentetek ha nem titok ?
    a verseny érdekelne elsősorban de ha tudjátok akkor a qualy-t is leírhatjátok
    előre is köszi!

  11. #11
    Nekem a versenyen elől 32, hátul 30 Psi volt. A qualy-n egyel magasabb ha jól emlékszem. De én meg elfelejtettem a boxban átállítani, így kerékcsere után elől +3 volt a nyomás, minden irányba "is" akart menni, csak csúszkáltam... Plusz a tankolással rengeteget veszítettem, talán előtted voltam vagy 6-8 másodperccel, mire végeztem a boxban meg te lettél előttem vagy 10-el... De sajnálom, hogy nem tudtad befejezni, nem lett volna már esélyem utólérni téged. Remélem a következő autó páros jobban fog tetszeni Te milyen nyomással mentél?

  12. #12
    ja sajnos mennem kellett melóba és így is kicsit rohanós volt és még volt 6 perc !

    FP-n elöl 33-34 hátul 31-32

    aztán qualy-ra hőség lett vissza kellett vennem asszem 2psi-t mindenhonnan akkor egész jó volt vele menni!

    aztán futamon még tovább melegedett ezért még visszavettem még 1 psi-t mindenhonnan de érdekes módon így mindenhol -2 -3 psi volt a futamon az optimálishoz képest ! nem igazán értem hogy miért mert de így eszméletlen rossz volt vezetni! jó persze Norbi 4:16-os idejéhez nem találtam volna megfelelő nyomást soha

  13. #13
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    92
    Prequalon 33-31, versenyen 32-30-cal mentem én is. Úgy voltam vele, hogy mivel amúgy is sok a hosszú egyenes, inkább több legyen, mint kevesebb. A versenyre pont ideális lett ez így, a kanyarokban sem ment fel túlságosan a nyomás.

    Én nagyon élveztem amúgy.... Imádom ezeket a historic kocsikat, na meg a pályát se kellett már bemutatni nekem. És a java még csak most jön... D

  14. #14
    Hát igen ezt a guminyomas dolgot akkor eléggé elcsesztem!
    Amugy a historic dolgokkal nincs bajom azokat szeretem én is
    Talán azok közül is a régi Porsche-k vezetési élménye tetszik a leginkább! Viszont ezzel a ferrárival nagyon nem tudtam megbaratkozni!
    Random túlkormányzott lesz kanyar bejáratokon vagy kigyorsításon !
    Próbáltam úgy menni hogy féktáv végén fékkel kicsit befordítom a seggét hogy jobb legyen a kigyorsítás vagy valami de egyszerűen annyira nem ereztem mikor mit akar csinálni hogy valami borzalmas volt! Ráadasul néha olyan orrtolósba ment át hogy néha majdnem megfogtam a falat is!
    Nem tudom kinek milyen volt de nekem nem ez lesz a kedvenc gépem!
    Normál gumi nyomassal azert jobb lett volna körözni de hát ez most nem jött be!

  15. #15
    Üdv!

    youtube-on vissza lehet majd nézni a futamot?

  16. #16
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg Hegedűs Dávid írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv!

    youtube-on vissza lehet majd nézni a futamot?
    Szia,
    Majd megkérjük a közvetítő autót legyen kedves a YT-ra továbbítani a felvételeket

  17. #17
    Szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy a következő futamon (06.01.) a boxkiállás kötelező lesz.

  18. #18

  19. #19
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.043
    Akinek ingerszegény a GT1-es porsche hangja annak javaslom hogy rakja fel ezt: https://www.racedepartment.com/downl...und-mod.16225/
    Mélabús mormogásból, igazi versenyautó hangot varázsolt.

  20. #20
    Szabó Ferenc53 Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 01. 24.
    Város
    Tata
    Üzenetek
    84

    Porsche911 Practice

    Porsche911 Practice https://www.youtube.com/watch?v=Q_09eDFZZl4 Még gyakorolni kell, ez csak 4:01-es idő.

  21. #21
    Karajz Dávid Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2017. 12. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    8

    Pályalevágások

    Most néztem meg az előző 2 versenyen elkövetett pályalevágásaimat, és tényleg sok. Edzéseken elég szembetűnően írja a játék ha levágtam a pályát, de versenyen nem látok visszajelzést. Van erre valamilyen beállítás vagy plugin esetleg?

  22. #22
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg Davecado írta Hozzászólás megtekintése
    Most néztem meg az előző 2 versenyen elkövetett pályalevágásaimat, és tényleg sok. Edzéseken elég szembetűnően írja a játék ha levágtam a pályát, de versenyen nem látok visszajelzést. Van erre valamilyen beállítás vagy plugin esetleg?
    A beépített egyedül a slow down penalty van, mint eszköz. Azért nem használjuk, mert igen veszélyes tud lenni, ha nem körültekintően töltik le a büntetésüket az emberek.

  23. #23
    Szabó Ádám Regisztrált
    Csatlakozott
    2015. 05. 21.
    Város
    Zalaegerszeg
    Üzenetek
    9
    Soft gumin mennyit megy el a mclaren, nem próbálta valaki?

  24. #24
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    579
    Idézet Eredetileg JDMKid írta Hozzászólás megtekintése
    Soft gumin mennyit megy el a mclaren, nem próbálta valaki?
    Én bármilyen gumival 5-6 kanyart bírok menni, mielőtt a falban végzem.

  25. #25

Oldal: 1 / 2 1 2 UtolsóUtolsó

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

A téma címkéi

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •