Találatok: 1 - 18 (18 összesen)
  1. #1
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051

    AC S800 - Ahvenisto - Már.16

    Kedves Versenyzők!
    Finnországban folytatódik a AC-s Honda S800-as bajnokság! Az élettel teli kis kocsinak ezúttal is egy kalandos pálya ad otthont. Ahvenisto. A nyolcas nyomvonalú pálya kellő kihívás, izgalom elé állitja a pilótákat. A honda kevés pacis, lassan történnek a dolgok, mégis igényli a folyamatos törődést. Jó gyakorlást, és jó versenyzést mindenkinek!



    Dátum: 2023.Már.16 (csütörtök)
    Pálya: Ahvenisto - rank Letöltés: GDrive
    Autó: Honda S800 RSC - (v2.5) Letöltés: GDrive, @RD , Csaba setup

    Nevezés: Futam napján este 19:00-ig. Nevezéshez érvényes köridő szükséges a prekvalifikációban.
    Időmérő: 20:00 (20 perc)
    Futam: 2*30 perc (második futamon első 10 fordított rajtrácson)
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Pálya állapot: 98%-ról indul, lassan növekszik. Prekvalon fix 98%
    Gumi melegítő: nincs
    Fizikai sérülés: 70%
    TC használat: factory (nincs)
    ABS használat: factory (nincs)
    Gumi használat: 100%
    Üzemanyag használat: 100%
    Aszfalt hőmérséklet: 19 +/-6 °C. Prekvalon fix 19 °C
    Pitek száma: 30

    Éles szerver: GTR-Masters.hu #Honda S800 Race
    Éles jelszó: link
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #Honda S800 Prequal
    Gyakorló jelszó: masters

    Indulási feltételek, szabályzat, és egyéb infók a bajnokság kiírásában.
    Discord elérhetőség: Discord

    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on!
    Utoljára módosította: Kettel; 2023. 03. 03. 23:54.

  2. #2
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Prekval, gyakorló szerver fut, de egyenlőre nem menti a köridőket.
    Gyakorolni, ismerkedni addig is lehet rajta.

  3. #3
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Prekval szerver menti a köröket. Fixed, minden ok.

    A pályán mivel a rajt-cél vonal eléggé máshol van, ezért a boxból kivezető kör utáni sem lesz még érvényes, hanem csak a 3. lesz az. Erre figyeljetek pl időmérőn majd.

  4. #4
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Kikerűltek az előző futam VB itéletei.

    Bajnokság állása.

  5. #5
    Lehet hülye kérdés mert tudom hogy fix körülmények vannak a prequaly szerveren, de szerintetek változtat az valamin (pl.: tapadás) hogy többen körözünk a pályán? mert oké hogy éles szerveren számít de itt mennyire fixek a dolgok ?

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hülye kérdés mert tudom hogy fix körülmények vannak a prequaly szerveren, de szerintetek változtat az valamin (pl.: tapadás) hogy többen körözünk a pályán? mert oké hogy éles szerveren számít de itt mennyire fixek a dolgok ?
    Tutkó fix a grip.
    Egy alap tapadás van megadva a szerveren, ami 98%.
    Valamint 0 körönként javul a tapadás. De mivel 0 kör értelmezhetetlen, ezért nem javul, nem tudja számolni, beszorozni a pályán megtett körökkel. Mint pl versenyszerveren ~200 kör kell 1% javuláshoz.
    Sztem max placebó lehet amit érzel a prekin hogy húznak, szívnak a többiek, ami miatt esetleg gyorsulhatsz.
    De ha kiraksz valami app-ot, vagy mobilra vmi dash-t, azzal számszerűsíteni, ellenőrizni is tudod, hogy milyen a pályatapadás.

  7. #7
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    589

    AC S800 - Ahvenisto - Már.16

    Idézet Eredetileg Máté Mihajlovics írta Hozzászólás megtekintése
    Lehet hülye kérdés mert tudom hogy fix körülmények vannak a prequaly szerveren, de szerintetek változtat az valamin (pl.: tapadás) hogy többen körözünk a pályán? mert oké hogy éles szerveren számít de itt mennyire fixek a dolgok ?
    Ebben inkább a gumi bemelegítése/túlhevülése játszik közre.
    Utoljára módosította: masterC; 2023. 03. 16. 19:28.

  8. #8
    hmm értem Köszi a válaszokat!

    Amugy a gumikopás érdekes dolog ennél az autónál!
    az első két kivezető körön úgy érzem hogy über jó a tapadás.. márminthogy.. az autóhoz képest! aztán folyamatosan elkezd csökkeni aztán rá 4-5 kör múlva mintha megint egész jó lenne szóval tök fura az egész! viszont olyan nagyon nem kopik mert futamon az uccsó körben is meg tudom autózni ugyan azt a kört ha nem hibázok bele!

  9. #9
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    • (Új) éles versenyszerver elindítva
    • A nevezések alapján a verseny 1 szerveren lesz megtartva. Szerverjelszó tagoknak. A szerverre csak érvényes nevezéssel rendelkezők léphetnek fel.
    • A futam elején fokozottan figyeljünk egymásra! Ne kockáztassunk balesetet rögtön a futam elején. A verseny 1-2 körében senki sem fog tudni időmérős féktávokat venni, hidegek a gumik, stb. Nem kell egy meggondolatlan manőverrel az első percben kockáztatni mások épségét.
    • Ha bármi gond van szóljatok, gyertek fel Discord szerverre a gyorsabb kommunikáció, és a nagyobb móka miatt. Sok sikert mindekinek!

  10. #10
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    589

  11. #11
    Fehér Szabolcs Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2008. 10. 09.
    Város
    Szentendre
    Üzenetek
    96
    Elnézést a két Úrtól akit megpöccentettem a második versenyen az (asszem) 5-ös kanyarban (a lassú balos). Nem tudom hogyan lehet kideríteni kik voltak, az első az első körben, valószínűleg aki másodikként rajtolt, a második meg a 3-4-5. körben valahol a 13-14. hely környékén. Az első után én is kiforgatódtam de nem baj, megérdemeltem.

  12. #12
    Borbély Róbert Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2021. 01. 30.
    Város
    Győr
    Üzenetek
    27
    Szerintem a második eset velem volt. Visszanéztük a discordos videózáson is. Elnézés kérés elfogadva, béke veled
    Idézet Eredetileg feherszabolcs írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést a két Úrtól akit megpöccentettem a második versenyen az (asszem) 5-ös kanyarban (a lassú balos). Nem tudom hogyan lehet kideríteni kik voltak, az első az első körben, valószínűleg aki másodikként rajtolt, a második meg a 3-4-5. körben valahol a 13-14. hely környékén. Az első után én is kiforgatódtam de nem baj, megérdemeltem.

  13. #13
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.051
    Idézet Eredetileg feherszabolcs írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést a két Úrtól akit megpöccentettem a második versenyen az (asszem) 5-ös kanyarban (a lassú balos). Nem tudom hogyan lehet kideríteni kik voltak, az első az első körben, valószínűleg aki másodikként rajtolt, a második meg a 3-4-5. körben valahol a 13-14. hely környékén. Az első után én is kiforgatódtam de nem baj, megérdemeltem.
    Szia.
    A futamról készűlt visszajátszásokat innen tudod letölteni.
    Ezeket a megfelelő helyre bemásolva (documents/ac/replay/..), a játékban vissza tudod nézni futamokat.
    Ha a futamon szabálytalankodtak ellened, olyan esetnek itéled meg, akkor adj le nyugodtan óvást, megnézzük, kivizsgáljuk, azért van.

  14. #14
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    589
    Ismételten köszi szépen mindenkinek a futamokat!

    A kis pálya és az, hogy folyamatosan jöttek a kanyarok nem nagyon lehetett pihenni, pörgés volt ezerrel!
    Nem is gondoltam volna, hogy az időmérőt be fogom húzni Máté előtt, mivel már a prekvalon is 1 tizeddel jobbat tudott menni (már tényleg nem értem hol találtad meg azt az időt ). Szerencsémre valahogy mégiscsak összejött. Ráadásul most itt pont nem vált hátrányommá az első rajtkocka, mivel igen szellősre tervezték a rajtrácsot.

    Még annyi érdekességet vettem észre az egész futam kapcsán, hogy míg a prekvalt egy módosított setuppal mentem, addigra már az éles gyakorlás alkalmával rájöttem, hogy mint javul a pálya már nincs előnye a feszesebb ARB/Bump/Rebound használatának, az inkább csak 1 körön tud értelmezhető előnyt adni, versenyen inkább a stabil időt tűztem ki célul...

    Az első futam szerencsémre nem tartogatott semmi különöset. Egyedül Mátét kellett a tükörből figyelni. A nagy szerencsém az volt, hogy a hátsó hosszú és gyors szakaszra ráfordító kanyart én tudtam jobban venni, ezáltal jobban kigyorsítani, tehát szinte támadhatatlan voltam (legalábbis úgy éreztem).
    Nagyon fárasztó volt, hogy 100%-ig kellett koncentrálni, kevés idő volt nézelődni és lazítani. Féltem, hogy mentálisan ennyire elfáradva mit fog a második verseny tartogatni a számomra...

    A második futamon már volt jócskán izgalom, mikor az első kanyarban Bécsi Atit keresztbe tették az első kanyarban, ahol én szűken szerettem volna elfordulni. Kicsit kapott az autó, de semmi komoly.
    Előttem folyamatosan ment a kakaskodás, emiatt sikerült csökkentenem a hátrányomat. Szerencsére az előzési helyzeteket/hibákat jól ki tudtam használni, így pedig már helyezéseket is tudtam fogni.
    Előttem Balogh Andrist forgatták ki, jól be is csapódott az oldalamba, de szerencsére mindketten olcsón megúsztuk. Én nem forogtam ki, ő visszafordult a menetirányba. Win-win Azért mindkettőnk részéről volt egy kis kormány tekergetés, látványnak sem utolsó!
    Utána Ács Ati tette le a fűre az autóját, amit igen ijesztő volt végig nézni. Csoda, hogy nem lett belőle baj.
    Már csak Máté és Molnár Tomi maradt előttem. Mátéról tudtam, hogy gyors és hogy az utolsó kanyart is sikerül jól vennie. A taktikám az volt, mivel távol voltam tőlük: Kivárok, míg elkezdenek csatázni, így a közelükbe tudok kerülni és majd szépen kitalálom hol lehet őket megelőzni...
    Még 1 kört se kellett várnom, Mátét hibára kényszerítette Tomi, ezáltal az első kanyarban lecsúszott az ívről, én pedig szűken el tudtam fordulni mellette.
    Tomiról is tudtam, hogy szívós, jól védekezik így megpróbáltam stresszelni őt, ami meg is hozta gyümölcsét. Hárman ennyire egymáshoz közel autózni igen veszélyes. Főleg ezen a pályán, főleg ezekkel az autókkal, de azért megoldottuk.
    Máté nem tudott eljönni azonnal Tomi mellett így nekem sürgősen rá kellett tenyerelnem a TURBO BOOST gombra, különben nekem annyi.
    Itt kicsit el is feledkeztem a mögöttem történő dolgokról, mert a tempóm valahogy nem volt meg, újból 100% koncentrációra volt szükség. Persze Máté már mögöttem volt és a hátsó egyenesre fordító kanyart is megtanulta időközben, tehát oda az egyetlen ütőkártyám!
    Az utolsó körökre már annyira elfáradtam, hogy csak jöttek és csak jöttek a hibák, na meg Máté is. Egyedül ismét az utolsó kanyar mentett meg, mert Máté autójának hátulja kitört és ezzel pont akkora előnyre tettem szert, hogy már nem tudott megtámadni.

    A második futam rendkívül izgalmas és rendkívül fárasztó volt!

    Gratula mindenkinek, aki körbe tudott érni!

  15. #15
    Balogh András Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 12. 09.
    Város
    Kecskemét
    Üzenetek
    292
    A replayt visszanéztem, az első verseny nekem sem volt annyira izgalmas, úgy néz ki, hogy Attilára a 2 körben kicsit hamar zártam rá és ebből lett kalamjka amitől visszaesett és én is tempót vesztettem, ezért Kristóf üldözött egy ideig de valahogy sikerült leráznom.
    Viszont a R2 disznó - hardcore volt!Ott aztán az első tízből mindenkivel találkoztam és küzdenem kellett.Voltak pillanatok mikor azt sem tudtam, hogy ki van körülöttem.
    Voltak szép mentések, kívülről előzések, még spai Hakkinen-Schumacher féle manőver is volt de már nem tudom ki ellen csak azt, hogy Bécsi Atti és Torma Zoli jött mögöttem.
    Szerettem volna megtartani a 3. helyet a R2, sikerült Zolit beugratnom a célegyenes végén de hibáztam majd pár körrel később ő de elbaltáztam a célegyenes kigyorsítás és annyira kicsúszott az autó alólam, hogy vissza tudott előzni és onnan már akkora volt a tempófölénye, hogy nem bírtam utol érni.
    Csabi megnéztem az ominózus kormány tekergetést, hát ott aztán na forgott a perec mint a ringlispíl
    Utoljára módosította: Balogh András; 2023. 03. 17. 16:10.

  16. #16
    Karajz Dávid Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2017. 12. 05.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    11
    Idézet Eredetileg feherszabolcs írta Hozzászólás megtekintése
    Elnézést a két Úrtól akit megpöccentettem a második versenyen az (asszem) 5-ös kanyarban (a lassú balos). Nem tudom hogyan lehet kideríteni kik voltak, az első az első körben, valószínűleg aki másodikként rajtolt, a második meg a 3-4-5. körben valahol a 13-14. hely környékén. Az első után én is kiforgatódtam de nem baj, megérdemeltem.
    Üdv az első úrtól! Rosszul esett, de előbb utóbb egyébként is hátra szorultam volna, szóval a lényegen nem változtat. Béke

  17. #17
    Fehér Szabolcs Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2008. 10. 09.
    Város
    Szentendre
    Üzenetek
    96
    Idézet Eredetileg Davecado írta Hozzászólás megtekintése
    Üdv az első úrtól! Rosszul esett, de előbb utóbb egyébként is hátra szorultam volna, szóval a lényegen nem változtat. Béke
    Ez nekem is rosszul esett mikor láttam, hogy annyira elindult az autód háta. Úgy indultam neki az első versenyeimnek, hogy mindegy a helyezés csak kocc ne legyen. Aztán a második futam elején csak jobban elvitt a hév mint szerettem volna. Rajt előlről, háturól jönnek a gyorsak, becsapós az a kanyar stb... Így nem sikerült jól az a féktáv.

  18. #18
    Torma Zoltán Szervertag 2024 tocsekk logója
    Csatlakozott
    2017. 04. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    33
    Nagyon jó futamok voltak ismét. Csak bánhatja aki előítéletes az autóval szemben és mondjuk azért nem jön versenyezni.
    Tomit jól megpöcköltem a Csabi-kanyarban, illetve Andrisba is belecsúsztam a lejtő utáni hajtűben, ezekért bocsánatot kérek az érintettektől de szerencsére mindkettő incidens elég light-os volt így tovább tudtunk menni.

    Mindenkinek mondom, hogy használjátok ki az óvásokat hiszen arra van, hogy a kétes eseteket eldöntsék a versenybírók és szerintem ezt senki ne vegye személyeskedésnek (gondolok főként ezekre az esetekre amiket leírtam).

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •