Találatok: 1 - 9 (9 összesen)

Téma: AC BMW M235i Tesztfutam #2 - Dec.20

  1. #1
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92

    AC BMW M235i Tesztfutam #2 - Dec.20

    Kedves Versenyzők!

    Gurulunk is tovább a következő BTCC-s tesztfutamunkra. A kombó és a lebonyolítási rendszer marad, hogy ne kelljen sokat gyakorolni így az ünnepek előtt, viszont a körülményeket megváltoztatjuk. A Nürburgring-re megérkezett a jó idő, így búcsút intünk a gumimelegítő paplanoknak. Ez jelentősen megnehezíti majd mind az időmérős gyorskörök előkészítését, mind a futamok rajtjait. Cserébe könnyítésként engedélyezzük az ABS használatát. Emellett változik még a büntetősúlyok mértéke, valamint a gumihasználatra vonatkozó szabályok is.

    A tesztfutam mindenki számára teljesen nyitott és ingyenes, a prekval szerver pedig már elérhető. Jó gyakorlást!



    Dátum: 2022.Dec.20 (kedd)
    Pálya: Nürburgring - Sprint (Formula) - rank (OSRW) - Letöltés: GDrive
    Autó: BMW M235i Racing (Dream Pack 1 DLC)
    Eddigi köridők: Prekvalifikáció

    Időmérő: 20:00 (15 perc)
    Futam: 3*20 perc + 1 kör!
    Rajt típusa: álló rajt
    Boxkiállás: nem kötelező
    Gumi melegítők: NINCS
    Fizikai sérülések: 70%
    TC használat: Nincs
    ABS használat: VAN
    Gumi használat: 350%
    Üzemanyag használat: 150%
    Pálya állapot: Prekvalon fix 98%
    Levegő / Aszfalt hőmérséklet:
    Prekvalon fix 25 / 32 °C, mid_clear időjárással
    Versenyeken előfordulható időjárási körülmények: clear (napos), mid_clear (fátyolfelhős), light_clouds (enyhén felhős)
    Elérhető gumikeverékek: Medium (M), Hard (H). A 3 sprintfutam során mind a két keveréket használni kell! A Medium-ot 2x, a Hard-ot 1x!
    Pitek száma: 36


    Éles szerver: GTR-Masters.hu #BMW_BTCC Race
    Prequal szerver: GTR-Masters.hu #BMW_BTCC Prequal
    Gyakorló szerver: GTR-Masters.hu #BMW_BTCC Shakedown
    Jelszó: masters

    Lebonyolítás:

    • A versenyszerver a verseny napján 19:30kor indul egy 30 perces Practice-szel. A pálya tapadása 94%-ról indul és a pályán lévő autók száma, valamint a befejezett körök függvényében folyamatosan gumizódik.
    • 20:00-kor kezdetét veszi a 15 perces időmérő edzés. A pálya gumizódása arról az értékről folytatódik tovább, amire a practise végéig sikerült feltornázni. Az időmérő végére jó eséllyel el fogja érni a 100%-ot.
    • Az időmérő edzés végeztével kezdetét veszi az első 20 perc + 1 körös futam az időmérőn kialakult rajtsorrenddel. A pálya tapadása az időmérőn elért értékről fog indulni.
    • A futam befutója után amikor már mindenki beért, megvárjuk, hogy leteljen a wait time és a következő session-be váltson a szerver. Miután ez megtörtént, körülbelül 1 percen belül a szervert újraindítjuk ugyan azzal a névvel. Ezt a játékon belüli chat ablakban, illetve Discord-on is jelezni fogjuk. Ettől a pillanattól számítva mindenkinek 3 perce lesz, hogy visszacsatlakozzon a szerverre és kirakja magát a rajtrácsra. A szerveren mostmár nem lesz sem practise, sem kvalifikáció hanem egyből verseny fog következni. Ez lesz a 2. sprintfutam. A rajtrácsot az első futam végeredménye adja, azzal a különbséggel, hogy az első futam TOP 10 helyezettje büntetősúlyt kap. 1. hely: 75 kg, 2. hely: 66kg, 3. hely: 57kg, 4. hely: 48kg, 5. hely: 39 kg, 6. hely: 33kg, 7. hely: 27kg, 8. hely: 21kg, 9. hely: 15, 10. hely: 9kg
      Így fog tehát elrajtolni a 2. futam. A pálya tapadása itt már fix 100% lesz.
    • A 2. futam végeztével hasonlóan fogunk eljárni, ismét szerver restart következik. A súlyokat újraosztjuk ezúttal már a 2. futam TOP 5 pilótája között, valamint fordított rajtrácsot is eszközölünk a 3. futamra. A 2. futam TOP 8-12 helyezettje fog fordított sorrendben felsorakozni a rajthoz. Az, hogy pontosan hány pilóta fordul, csak a 2. futam befutójánál fog kiderülni. A végeredménynél fogjuk nézni az első és a második helyezett közötti időkülönbséget, annak is az utolsó számjegyét (ezredmásodperc mutató).
    • Ha ez a szám 0-ra, vagy 1-esre végződik akkor 8 pilóta fordul.
    • 2-es, 3-as: 9 fordul.
    • 4-es, 5-ös: 10 fordul.
    • 6-os, 7-es: 11 fordul.
    • 8-as, 9-es: 12 fordul.
    • A fordított rajtsorrendből kiszoruló további pilóták a 2. futam beérkezési sorrendjében állnak fel a rajtrácsra.
    • Ezzel el is rajtolhat a 3., egyben utolsó sprintfutam. A pálya tapadása itt is fixen 100%-os lesz.



    További információk, szabályok:
    • Az autón két gumikeverék is elérhető (medium és hard), amelyek közül mind a kettőt használni kell legalább egyszer a 3 futam során. A Medium-ból 2 garnitúra áll rendelkezésre, a Hard-ból pedig 1. Az, hogy ki melyik futamra melyik gumit teszi fel, szabadon választható. A lényeg, hogy két futamot Medium-on, 1 futamot pedig a Hard gumin kell teljesítani! Futam közben az esetleges kerékcsere engedélyzett, a keverékváltás viszont nem! Mindenkinek azon a keveréken kell teljesítenie az adott futamot, amivel elrajtolt!
    • A versenyszerveren 3 féle időjárás panel is be lesz rakva amik közül mindig random választ a gép, hogy melyik session-re melyik időjárást tölti be. A levegő valamint az aszfalt hőmérséklete is ehhez fog viszonyulni. Minél "rosszabb" / ködösebb az idő, annál hidegebb körülmények a valószínűek, és ezzel szemben minél inkább tisztább, kevésbbé felhős az időjárás, úgy arányosan melegebb levegő és aszfalt várható.
    • A Prequal szerver mellett folyamatosan futni fog egy Shakedown nevű gyakorlószerver is, ami pontosan úgy lesz beállítva, ahogy a versenyszerver is. Itt tudtok etapot gyakorolni, vagy akár próbrarajtokat végezni ha többen vagytok, valamint itt találkozhattok a különböző időjárási és hőmérsékleti körülményekkel is. Érdemes a gumikat tesztelni különböző hőmérsékleteken, hogy legyen információtok arról, hogy kell-e a guminyomásokkal reagálni az adott körülményre, és ha igen, akkor melyik gumiba mennyivel.
    • Mivel ködös idő is előfordulhat a szerveren, szeretnénk megkérni a Custom Shaders Patch-et és/vagy SOL grafikai mod-ot használó versenyzőket, hogy teszteljék a ködös időjárást, és úgy állítsák be maguknak a játék grafikáját, hogy ködben is biztonságosan tudjanak vezetni. A fent említett mod-ok képesek elég drasztikusan megjeleníteni a ködöt ami radikálisan csökkenti a látótávolságot, és ezzel jelentősen növeli a balesetveszélyt. Szerencsére a Content Manager-ben lényegében egy kattintással kikapcsolhatóak ezek a mod-ok, amivel könnyedén meg lehet oldani ezt a problémát (Custom Shaders Patch-nél elég a Weather FX funkciót kikapcsolni). (A játék gyári grafikájával nincsenek ilyen gondok, ott a legnagyobb ködben is megfelelő a látótávolság.)



    Weather FX funkció kikapcsolása a content managerben:
    https://drive.google.com/file/d/1igy...usp=share_link


    Baseline setup + replay gyorskör: https://drive.google.com/file/d/141s...usp=share_link




    Discord elérhetőség: GTR-Masters Discord

    A futamon történő induláshoz az alábbiak szükségesek:
    • Az Assetto Corsa eredeti és legfrissebb kiadása, valamint a Dream Pack 1 DLC, melyek beszerezhetőek a Steam-ről.
    • Nürburgring OSRW letöltése, mely megnöveli a rajtrácsok számát a gyári pályán.
    • Regisztráció a GTR-Masters honlapján, majd a "versenyben használt névnek" beállítani az Assetto Corsa-ban is használt neved, ez szükséges ahhoz, hogy a fel tudjon ismerni a honlap a prekvalifikációban.
    • Fontos, nálunk mindenki a valódi nevét használja, nemzetközi formában, pl: "Geza Kovacs". Beállítási segítség itt: névhasználat
    • Érvényes köridő futása a GTR-Masters.hu #BMW_BTCC Prequal szerveren. A prekval szerver használata nyílt!
    • Érvényes nevezés a Prekvalifikációban a futam előtt legkésőbb 1 órával.
    • Sportszerű magatartás mind a szerveren, mind a fórumon!



    Fontos!
    A szerveren minden résztvevőtől maximálisan elvárjuk a fairplay betartását és egymás kölcsönös tiszteletét! A szerverre csak az léphet, aki képes mind kulturáltan versenyezni és mind kulturáltan viselkedni! Kérjük figyeljetek oda egymásra, legyetek óvatosak, fékezzetek időben, hagyjatok helyet, adott esetben kérjetek elnézést!




    Várunk mindenkit szeretettel, sok sikert és jó szórakozást kívánunk!
    Hogy ne maradjatok le semmiről, kövessetek minket a Facebook-on.
    Utoljára módosította: MNorbi002; 2022. 12. 17. 20:37. Indoklás: plk

  2. #2
    Torma Zoltán Szervertag 2024 tocsekk logója
    Csatlakozott
    2017. 04. 16.
    Város
    Budapest
    Üzenetek
    33
    Áh srácok, utolsó pillanatos céges happening miatt nem tudok ma este jönni sajnos, bármennyire is szeretnék

    Nektek viszont jó autózást és kellemes ünnepeket!

  3. #3
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    583
    Idézet Eredetileg tocsekk írta Hozzászólás megtekintése
    Áh srácok, utolsó pillanatos céges happening miatt nem tudok ma este jönni sajnos, bármennyire is szeretnék

    Nektek viszont jó autózást és kellemes ünnepeket!
    Ejj...

  4. #4
    Morvai Norbert Versenyző
    Csatlakozott
    2017. 05. 14.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    92
    A mai versenyszerver 19:25-kor indul. Jöhet mindenki aki szeretne!


    Jó szórakozást mindenkinek!

  5. #5
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    583

  6. #6
    Pfennig Kristóf Adminisztrátor Kettel logója
    Csatlakozott
    2011. 06. 21.
    Város
    Vancouver
    Üzenetek
    6.050
    Replay-ek a helyén, időrendbe, dátumot nézzétek.

  7. #7
    Vásárhelyi Csaba Szervező
    Csatlakozott
    2017. 09. 06.
    Város
    Budapest
    Életkor
    34
    Üzenetek
    583
    Szerintem némileg izgalmasabb volt a futam így, hogy több kg került az autókra. Többen üdvözölték az ABS használatot is. Valahogy ez az autó ABS nélkül nem az igazi.
    A különböző keverékek használata is izgalmassá tette a csatákat és a legtöbbször elég szoros volt a befutó.


    Személy szerint nagyon kedvelem ezt a felállást.

  8. #8
    Mihajlovics Máté Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2014. 05. 05.
    Üzenetek
    276
    Hát igen ABS-el azért bátrabban be lehet vetődni
    Nélküle is meg lehet szokni és lehet közlekedni de talán így kevesebb lesz a baleset féktávon!

    amugy nekem tetszettek a futamok egyedül a 2. nál éreztem azt hogy lehet hogy jobbat tett volna neki ha esteleg ott is fordul kicsit a rajtrács mondjuk a top 5 vagy valami de amugy jó volt!

    a 3.-at élveztem a legjobban de sajnos nem tudtam maradni

  9. #9
    Borbély Róbert Szervertag 2024
    Csatlakozott
    2021. 01. 30.
    Város
    Győr
    Életkor
    53
    Üzenetek
    27
    Nekem is úgy tűnt, hogy a változtatások jó irányba vitték a futamokat. Nagyobb volt az izgalom, több csata volt, ez hallatszott a hangcsatornán is
    Szerettem az ABS -t. A gumikkal kapcsolatban még mindig az a véleményem, hogy nincs nagy különbség a két keverék között, de kétségtelenül a H gumi jobb választás. Médium gumin még futottam utolsó körös PB-t. De elfogadom Norbi véleményét, hogy ez erősen pályafüggő és lesznek olyan pályák, ahol nagyobb lesz a gumikopás. Szóval nekem tetszettek a futamok. Várom a folytatást

Téma információ

Felhasználók akik böngészik a témát

Jelenleg 1 felhasználó böngészi ezt a témát. (0 tag és 1 vendég)

Közösségi könyvjelzők

Közösségi könyvjelzők

Hozzászólás szabályai

  • Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Mellékleteket nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •